Jak vyzdobit kuchyň s plynovou varnou deskou?

Plynovou varnou desku míval v kuchyni téměř každý: tehdy se málokdo styděl za stejné, nepříliš hezké sporáky, protože jiné možnosti nebyly. Naštěstí se dnes výrobci postarali o to, aby krb nemohl zkazit interiér kuchyně.

Z hlediska konstrukčních vlastností existují tři typy plynových sporáků:

 • Stojan na podlahu. Standardní stojanové modely. Jejich velkou nevýhodou je, že jsou samostatné a obtížněji se začleňují do kuchyňského systému. A troubu nemůžete umístit do skříňky nebo sloupu. Moderní spotřebiče se dělí na plně plynové (plynové hořáky a trouba) nebo kombinované (plynová trouba nebo plynové a elektrické hořáky).
 • Vestavěný. Varnou desku je třeba zakoupit odděleně od trouby. Výhody: můžete si vybrat z různých velikostí, barev, stylů a značek modelů. Varnou desku lze také umístit samostatně, přičemž varná deska může ležet na stole a trouba může být na dosah ruky, nebo ji lze umístit na druhou stranu, kde je to nejpohodlnější.
 • Stolní deska. Tyto varné desky mají kromě úspory peněz a místa také jednu velkou výhodu: mobilitu. Lze je přenášet z místa na místo, uložit do skříně. V bytech s přívodem plynu se tato výhoda ztrácí: varnou desku je zakázáno vypínat svépomocí. Jsou ideální pro domácnosti nebo venkovské domy, které jsou závislé na plynových lahvích.

Na obrázku jsou varná deska a trouba nezávisle na sobě

Další skvělý detail. které varné desky si vybírají. Za prvé, jejich velikost: pokud obvykle používáte velké hrnce a pánve, vyberte si široké modely s velkými hořáky. Dříve byla standardem plocha s jedním malým, dvěma středními a jedním velkým povrchem. dnes však můžete najít prakticky jakoukoli kombinaci.

Za druhé, počet. V kuchyních s plynovými sporáky se obvykle používá model se 4 hořáky: je vhodné umístit několik předmětů, vařit 2-3 jídla najednou a vařit konvici. V mnoha případech stačí 2: zejména pokud v bytě žije jedna nebo dvě či více osob a vaří jen zřídka. Je to také skvělý způsob, jak ušetřit místo v malé kuchyni. Pro početné rodiny a běžné hospodyňky existují varianty s 5 až 6 hořáky.

Na obrázku: černá sklokeramická varná deska

Zvláštní zmínku si zaslouží povrchové úpravy. Jsou tři:

 • Smalt. Běžné sporáky v bílé, černé a hnědé barvě. K dispozici jsou však také v červené, modré, žluté a zelené barvě. Smaltované modely jsou levné a vydrží dlouho. Mezi jeho nevýhody patří odlupování a obtížná údržba.
 • Nerezová ocel. Čistí se snadněji než smalt, ale vyžaduje speciální čisticí prostředky. Vypadá stylově, ale stále stejně. Dražší než první materiál.
 • Sklokeramika. Vzhledově podobné indukční nebo elektrické varné desce, ale s plynovými hořáky. Sklokeramická varná deska má stylový vzhled (vhodný do moderních interiérů) a snadno se čistí. Dražší než srovnatelné spotřebiče.

Posledním důležitým detailem je typ ovládání. K dispozici s mechanickým (otočné knoflíky) nebo dotykovým ovládáním. Palečníky se špatně čistí a zanášejí nečistotami. pokud tedy máte mechanickou možnost, nehledejte nic jiného než zatlačovací rukojeť.

Žlutá kuchyně s pestrobarevnou zástěrou

V této švédské kuchyni je tolik akcentů, že si volně stojícího sporáku ani nevšimnete! Ačkoli se nejedná o jedinou techniku svého druhu. Myčka nádobí také není vestavěná, ale je jednoduše umístěna pod pracovní deskou. Stejně jako dvě lednice. Celý interiér je navržen v retro stylu, což se projevuje i na kuchyňské lince. Retro je v módě! A tento styl volně stojících spotřebičů vypadá skvěle.

READ  Indukční varná deska vydává během provozu hluk

Výhody a nevýhody

Při výběru bílé indukční varné desky je třeba zvážit řadu nevýhod a výhod souvisejících s barvou. Začněme výhodami:

 • Bílá keramika je praktičtější než její černý protějšek. Tmavé barvy je třeba čistit speciálním čisticím prostředkem, jinak zůstávají šmouhy. Na tomto varném zařízení jsou drobné skvrny sotva patrné.
 • Světlé barvy dodávají interiéru vizuální prostor a působí světleji a stylověji.
 • Některé ohlasy spotřebitelů vyvolaly obavy, že bílý povrch časem zežloutne. To není pravda. Používáním správného nádobí a pravidelným čištěním se odstín varné desky nezmění.
 • Funkčnost uvažovaných modelů je zcela shodná s černými variantami.

Mezi hlavní nevýhody bílé indukční varné desky patří vysoká cena. Například při stejných rozměrech a vlastnostech bude světlá verze dražší než černá varná deska. Kromě toho může nevhodně zvolené náčiní zanechat na povrchu výrazné stopy, které se nesnadno odstraňují.

bílá, varná, deska, interiéru

Tvar náhlavní soupravy

Volba konfigurace kuchyně s bílým průčelím závisí na velikosti místnosti a na jejím uspořádání.

 • Lineární (rovné) jednotky mohou být krátké (až 2,5 m) a kompaktně se vejdou do malé kuchyně. Vše na jedné lince: dřez, varná deska, pracovní deska. Dlouhé skříňky (až 4 m) jsou umístěny podél stěny prostorné kuchyně, čímž vzniká prostor pro velký jídelní stůl a obývací část.
 • Rohové bílé kuchyně jsou praktické z hlediska uspořádání, vypadají univerzálně v jakémkoli stylu, s hlubokými bočními skříňkami a dřezem nebo varnou deskou v rohu. Rohové skříňky jsou doplněny barovým pultem, pokud je kuchyň malá, nebo ostrůvkem v případě velké místnosti.
 • Kuchyňský nábytek ve tvaru U je uspořádán podél tří sousedních stěn a je vhodný do obdélníkových kuchyní malých i velkých rozměrů a do garsonek. V případě volby jednotky ve tvaru písmene U je jídelní stůl buď v obývacím pokoji, nebo v odděleném jídelním koutě. Bílá čela bez kování vytvářejí v místnosti pocit stěn a prostoru.
 • Ostrovní sestava nabízí stůl uprostřed místnosti a je vhodná pro soukromé a venkovské domy, kde je k dispozici samostatná místnost nebo prostor pro stolování. Kuchyňský ostrůvek slouží jako další pracovní stůl, na který lze umístit dřez, sporák, prkénka a náčiní, nebo jako barový pult. Styl, struktura a odstín ostrůvku by měly ladit s kuchyňským nábytkem.

Bílý ostrůvek, který vytváří další prostor pro sporák a úložný prostor pro nádobí.

Výrobky

Existují tři skupiny výrobců. První z nich je zastoupen drahými spotřebiči od společností AEG, Miele, Kuppersbusch, Gaggenau.

Další skupina obsahuje spotřebiče, které kombinují cenu a kvalitu. Electrolux, Whirlpool, Gorenje, Zanussi, Bosch, Siemens.Třetí a cenově nejdostupnější možností jsou spotřebiče Hansa, Ardo, Ariston.

Další funkce, které stojí za zapamatování. Například automatické vypnutí.

K ochraně varné desky používejte ocelový, skleněný nebo keramický kryt. V otevřeném stavu chrání stěny před znečištěním a v zavřeném stavu před náhodným poškozením.

Bílá kuchyně na malém prostoru

Použití této barvy v malé místnosti bude skutečným přínosem. Rozšiřuje prostor, dělá ho vzdušnějším, objemnějším.

Bílou barvu lze použít na jakýkoli povrch, ať už jde o podlahu, stěny, strop nebo nábytek. Aby však kuchyně nepůsobila jednotvárně, použijte akcenty.

Podlahu a pracovní desku můžete například vymalovat v tmavých barvách a doplnit různými spotřebiči nebo svítidly. A nemyslete si, že tmavé prvky místnost zmenšují. naopak, dodávají jí lesk a osobitost.

U velmi malých kuchyní není třeba používat žádné doplňky. bílá barva by měla být použita všude.

Indukční varná deska Bosch PIB672F17E. recenze

V novém bytě jsem chtěla mít bílou kuchyň, a tak jsme se s manželem rozhodli, na čem budeme vařit? Náš byt je ve 23. patře a vzhledem k tomu, že v domě není a nemůže být plyn, rozhodli jsme se pro indukci. Vybrali jsme si indukční varnou desku Bosch PIB672F17E v bílé barvě. Koupili jsme ji v listopadu 2014 za 31000

READ  Elektrická varná deska v retro stylu

Nejdříve jsem přemýšlel, zda by byla lepší bílá nebo černá indukční varná deska? A teď mohu říci, že bílá je lepší, protože není tak nápadné skvrny a skvrny po vaření. (naučil jsem se to, když jsem sledoval kamaráda, jak vaří na černé indukční desce).

Nyní vám povím o této indukční varné desce:

bílá, varná, deska, interiéru

1) Barva modelu není ve skutečnosti bílá, ale světle šedá s modravým nádechem. V kombinaci s bílou kuchyní bude tato varná deska vypadat skvěle ve srovnání s černými indukčními odsavači par.

2) 9 režimů ohřevu varné desky. Chcete-li varnou desku zapnout, musíte vybrat hořák a nastavit režim od 1 do 9. Kromě těchto režimů jsou k dispozici i mezistupně nastavení, např. 8.5 nebo 6.5 atd.

Při maximálním nastavení trvá asi 1-2 minuty, než se voda uvede do varu, a pak ji nastavím na 5.5, aby se voda nadále vařila.

K dispozici je také skvělá funkce boost. což znamená, že teplo z varných zón, které nejsou zapnuté, jde do té, kde je tato funkce aktivovaná, takže voda v hrnci rychleji vyvře)))

V našem starém bytě byl plyn a ve srovnání s plynem indukce ohřívá vodu mnohem rychleji! Moje tchyně přijela na návštěvu a vařila na naší varné desce, a když se vrátila domů (její dům má sklokeramickou desku, ne indukci), také říkala, že na indukci se voda vaří mnohem rychleji.

3) Časovač, který automaticky vypne varnou desku po uplynutí požadované doby. Velmi užitečná funkce. Když například vaříte vajíčka, voda se vaří a vy nechcete sledovat čas, nastavíte časovač na 15 minut a po 15 minutách se hořák sám vypne a pípnutím oznámí, že se tak stalo.

4) 4 hořáky: 1 velký, 1 střední, 1 malý a 1 oválný pro pánve. Potřebujete čtvrtý hořák pro pánve?? Budu upřímný, vůbec ho nepoužívám, vařím na jiných hořácích. Ve skutečnosti však můžete použít oválný hořák a vařit na běžném nádobí s kulatým dnem. Je to jen z psychologického hlediska, protože základna je kulatá, musíte ji postavit na kulatou plotýnku.

5) o nádobí! Potřebujete speciální nádobí pro indukční varné desky?? Mám spoustu starých hrnců Savdep’s, ve kterých jsem vařil na plynu. Navíc se hodí litinová pánev. Je velmi snadné zkontrolovat, zda je nádobí vhodné. Vezměte magnet a přiložte jej ke dnu nádobí, pokud je magnet umístěn kdekoli na dně, bude se hodit k indukci. Nebo se podívejte přímo na panel.

Staré nádobí však musí mít hladké a členité dno, jinak by mohlo indukci poškrábat!

Poprvé jsem si také koupila levnou sadu z Ikea 365, která obsahuje 3 hrnce s pokličkami a pánev bez pokličky. Dobrá sada, doporučuji.

6) Péče o varnou desku. Mnoho plakátů/řečníků říká, že varnou desku je třeba umýt ihned po vaření, jinak se těžko odstraňuje a stopy po vaření jsou viditelné, což není můj případ. Naopak je třeba počkat několik minut, než panel po vaření vychladne.

Velmi často se stává, že po vaření nezůstanou žádné zbytky, a i když ano, použiji obyčejnou houbičku na mytí nádobí, navlhčím ji vodou a otřu rošt papírovou utěrkou a je jako nový.

Když griluju jídlo a ze zvyku pánev často otáčím, obvykle na ní zůstávají stopy po pečení. Pak používám speciální produkt Top House.

READ  Jak upravit krátké vlasy pomocí fénu

Tato indukční varná deska je tedy dokonalá! Nemohu najít žádné mínusy. Pokud o tom stále přemýšlíte, neváhejte. je v pohodě!

P.S. Dokončení přezkumu. Tuto indukční varnou desku používám již 4 roky.Používám ho už 5 let a jsem s ním stále velmi spokojený. Toto je můj šťastný nákup. Panel v průběhu let nezažloutl, vzhled se nezměnil, vypadá jako nový. Vaří jako dříve.

Po 5,5 letech používání se jeden z hořáků porouchal. Nádobí již nelze zobrazit, hlásí mi to chybu. Nechal jsem si vyměnit vnitřní prvek u oficiálního prodejce Bosch a stálo to 16 000. Ale i tak nás to vyšlo levněji, než kdybychom si koupili novou indukční varnou desku. Záruka na díl se zdá být 2 roky.

V našem případě tedy indukce vydržela bez problémů 5,5 roku. Nyní jsme díl vyměnili a opět dobře slouží.

Jak si vybrat

Zvažte hlavní body, které je třeba vzít v úvahu při nákupu kopulové digestoře:

 • Nejoblíbenější a nejvhodnější tvar je ve většině případů krbový. Ve většině kuchyní je můžeme vidět nad sporákem.
 • Ujistěte se, že je odsavač par vybaven ventilačním otvorem. Zajišťuje stálý přívod čerstvého vzduchu zvenčí, který nahradí starý, „použitý“ vzduch.
 • Nejodolnější a nejspolehlivější jsou kuchyňské digestoře z nerezové oceli. Tento materiál je schopen odolat všem šplouchancům, kapkám a horké páře z vařeného jídla. V každém interiéru však může být jen jedna barva: nerezová ocel. Nyní jsou však k dispozici kuchyňské digestoře se sklem, které je odolné proti stříkající vodě a kapkám.
 • Pokud si vyberete barevný model, je lepší zvolit práškově lakovaný než smaltovaný. Tato metoda je spolehlivější.
 • Zkuste si vybrat model, který odpovídá stylu vaší kuchyně. Také jeho výška a další prvky musí být v souladu s interiérem.

To je asi to nejdůležitější, čemu je třeba zpočátku věnovat pozornost. Výkon závisí na tom, kolik metrů krychlových vzduchu dokáže spotřebič za hodinu přečerpat

Optimální hodnota je 200-250. Pro model, který pracuje s filtrem, je toto nastavení nejvhodnější. Pokud je potrubí externí, měl by být zvolen model s minimálně 300. Pokud je kuchyň malá, nízká a rodina je malá, stačí jednomotorová jednotka. Rohová kapota může být také jednomotorová. Pokud však vaříte často a kuchyň je velká, potřebujete výkonnější dvoumotorový spotřebič. Pokud je v kuchyni nedostatek vzduchu. a to je vždy případ plastových, těsně uzavřených oken. je lepší instalovat model s vnějším potrubím. Díky tomu se v kuchyni udrží čerstvý vzduch. Co se týče filtrů, jsou k dispozici dva druhy: jednorázové s dřevěným uhlím a s dlouhou životností pohlcující mastnotu. Jednorázové filtry jsou vyrobeny ze speciálně upravených uhlíkových vláken. Výborně zachycují zápach, saze, kouř a další jemné částice ze vzduchu. Je třeba je pravidelně vyměňovat. Výměna je nutná, pokud je filtr již plný a není schopen řádně plnit svou funkci. Tukové filtry s dlouhou životností vyrobené z kovu, vydrží dlouho, ale někdy je třeba je propláchnout. Jsou však zakryté sklem, takže je není třeba příliš často splachovat. Nejlepší je, když se do kapoty vejdou oba typy filtrů. Tím získáte nejlepší možnou filtraci vzduchu v interiéru kuchyně.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS