Vodní sušáky ručníků

Vodní věšáky na ručníky, nepostradatelné v každé koupelně. Kromě toho, že jejich hlavní funkcí je sušení prádla a snižování vlhkosti v místnosti, udržují také optimální úroveň teploty a fungují jako vyrovnávací smyčka, která odlehčuje teplovodní systém. V současné době jsou na trhu nabízeny věšáky na ručníky v různých tvarech a barvách, které vyhovují každému vkusu, a proto jsou nejen sanitárním zařízením, ale také bytovým doplňkem.

Vodní věšáky na ručníky jsou poměrně oblíbené a jejich hlavní výhodou je, že na rozdíl od elektrických věšáků na ručníky, které spotřebovávají elektřinu, nevyžadují další výdaje na svůj provoz. Za zmínku stojí také to, že varianty vody mohou mít boční nebo spodní připojení. Nejoblíbenějším typem připojení je boční připojení. Úhlopříčné připojení je vhodnější pro sušáky ručníků ve formě žebříku a u spodního typu připojení odborníci doporučují instalovat bypass, obdobně jako u běžných otopných těles. Kromě varianty vody máte možnost instalovat regulační jeřáby, pomocí kterých je možné zvolit optimální teplotní režim pro vaši koupelnu.

Začátek nové sezony Vltava 24 / Start of the new season Vltava 24

Vodní sušák na ručníky je nástěnný radiátor z nerezové oceli, který může pracovat s teplovodními nebo topnými systémy. Vodní držáky na ručníky se navíc mohou lišit typem připojení, jedná se o diagonální a vertikální. Elektrické modely se zase liší jednoduchostí instalace, protože pracují na 220 V a lze je instalovat i v místech, kde není přístup k topnému systému. Elektrické vyhřívané věšáky na ručníky jsou také samostatné, mají nízkou spotřebu energie a široká nabídka modelů uspokojí každý vkus. Je připojen k topnému systému nebo systému teplé vody, což umožňuje rovnoměrné ohřívání podél zakřiveného potrubí. Tím se eliminuje riziko požáru nebo úrazu elektrickým proudem. Vodní sušiče ručníků mají několik nevýhod, například nutnost získat pro jejich instalaci povolení od obecních služeb a zavzdušnění topného systému může vést k netěsnostem v potrubí zařízení. Na konci topné sezóny musí majitelé najít jejich alternativu nebo je připojit k teplovodnímu systému.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS