Návod k použití

ceresite, vhodný, podlahové, vytápění

Pokud budete používat „Cerezit CM 11“ pro pokládku dlaždic, jejichž specifikace jsou uvedeny v tomto článku, je důležité vzít v úvahu některé nuance práce. Po jednom dni od dokončení obkladačských prací přistupte ke spárování spár. Nezačínejte s prací, pokud není teplota okolí optimální, stejně jako teplota podkladu. Tento rozsah se může pohybovat od 5 do 30 stupňů. Co se týče provozní teploty, ta se pohybuje od.50 až 70 stupňů. Pokud potřebujete vzít v úvahu kvalitu mrazuvzdornosti, pak byste měli mít na paměti, že „Cerezit CM 11“, jehož specifikace musíte znát před zahájením práce, bude schopen přežít 100 cyklů zmrazení a rozmrazení.

CM 11 Plus

Příprava substrátu

Podklad musí splňovat požadavky SP 71.13330.2017 a mají dostatečnou nosnost. Odstraňte prach, mastnotu, asfalt a další látky, které snižují přilnavost lepidla. Odstranění nezpevněných míst a uvolněných míst.

Nejméně 1 den před připevněním dlaždic vyhlaďte případné nerovnosti do 5 mm stejnou lepicí směsí. Nerovnosti větší než 5 mm vyrovnejte vhodnou omítkou Ceresit nebo podlahovou maltou.

Příprava na míchání

Směs se připraví z odměřeného množství čisté vody o teplotě 15 až 20 °C (nebo CC 83 zředěného vodou v poměru 2:1). Postupně přidávejte suchou směs do tekutiny za stálého míchání, abyste dosáhli homogenní hmoty bez hrudek. Míchejte míchačkou nebo vrtačkou s nástavcem při 400-800 otáčkách za minutu. Poté počkejte přibližně 5 minut, než směs dozraje, a znovu promíchejte.

Nanesení malty

Lepidlo nanášejte na podklad hladkou stěrkou a profilujte hřebenovou strukturu zubovou stěrkou. Velikost hrotů lze zvolit podle velikosti dlaždice. Při použití v exteriéru a při upevňování velkých dlaždic se doporučuje dodatečně nanést tenkou souvislou vrstvu lepidla na montážní plochu dlaždic („kombinovaná metoda“). Dlaždice nenamáčejte! Položte dlaždice na lepidlo a přitlačte je do 15 (20) minut po nanesení lepidla, dokud lepidlo drží na rukou. Polohu dlaždic lze upravit do 20 (25) minut po položení. Plocha styku s lepidlem po přitlačení obkladů a dlažeb musí být nejméně 65 % na stěnách a 80 % na podlahách.

Nepokládejte dlaždice vedle sebe! Šířka spáry se určuje podle velikosti dlaždic a podmínek použití. Spáry dlaždic doporučujeme vyplnit spárovací hmotou Ceresit skupiny SE v intervalech uvedených v tabulce níže.

Čerstvé zbytky lepidla lze snadno odstranit vodou, zatímco zaschlé lepidlo lze odstranit pouze mechanicky.

CM 11 PRO

Příprava podkladu

Podklad musí splňovat požadavky SP 71.13330.2017 a mají dostatečnou nosnost. Odstraňte prach, mastnotu, asfalt a další látky, které by mohly snížit přilnavost lepidla. Odstranění slabých míst a delaminace.

Nerovnosti do 5 mm lze vyhladit stejnou lepicí směsí nejméně 1 den před upevněním dlaždic. Případné nerovnosti větší než 5 mm vyhlaďte vhodnou omítkou Ceresit nebo podlahovou maltou.

Příprava na míchání

Směs se připraví z odměřeného množství čisté vody o teplotě 15 až 20 °C (nebo CC 83, zředěné vodou v poměru 2:1). Postupně za stálého míchání přidávejte suchou směs, dokud nevznikne homogenní hmota bez hrudek. Míchejte míchačkou nebo rotační vrtačkou při 400-800 otáčkách za minutu. Směs nechte přibližně 5 minut zrát a znovu promíchejte.

Aplikace malty

Lepidlo se nanáší na podklad hladkou stěrkou a profiluje se zubovou stěrkou. Velikost hrotů se volí podle velikosti dlaždice. U exteriérových aplikací a větších dlaždic se doporučuje nanést tenkou souvislou vrstvu lepidla také na montážní plochu dlaždice („kombinovaná metoda“). Dlaždice nenamáčejte! Dlaždice by měly být položeny na lepidlo a přitlačeny do 15 (20) minut po jeho nanesení, dokud lepidlo drží na rukou. Polohu dlaždic lze opravit do 20 (25) minut po položení. Plocha styku s lepidlem po přitlačení obkladů musí být nejméně 65 % na stěnách a 80 % na podlahách.

READ  Peeling pro domácí depilaci

Nepokládejte dlaždice vedle sebe! Šířku spáry upravte v závislosti na velikosti dlaždic a podmínkách použití. Spáry dlaždic se doporučuje vyplnit spárovací hmotou Ceresit skupiny CE ve lhůtách uvedených v tabulce.

Čerstvé zbytky lepidla lze snadno odstranit vodou, suché lepidlo lze odstranit pouze mechanicky.

Проверка на прочность клея Ceresit CM 11

Lepidlo na obklady Ceresit CM 11 Plus

Kvalita dokončovacích prací spočívajících v pokládce obkladového materiálu do značné míry závisí na zvoleném spojovacím prostředku. Abyste dosáhli trvalých výsledků a ochránili povrch před nepříznivými vlivy prostředí, je třeba velmi pečlivě vybírat lepidlo. Lepidlo na obklady Ceresit CM 11 je jedním z nejspolehlivějších výrobků. Podrobnější informace o funkcích směsi a pokyny pro práci s ní jsou popsány níže.

Cerezit CM-9

CM-9 se často používá k usazování umělého kamene a dekorativních cihel

Lepidlo na obklady Ceresit cm-9 patří k nejslabším cementovým přípravkům. Je odolný proti vlhkosti, ale jeho odolnost proti mrazu je nízká. Z tohoto důvodu se nedoporučuje pro externí práce.

V porovnání s CM-11 trvá vytvrzení přibližně 76 hodin, což není zanedbatelné, a nepřilne správně. Používá se k pokládce jemných glazovaných dlaždic a jemné terakoty na betonový podklad. Navzdory relativně nízkým technickým parametrům se CM-9 často používá k upevnění umělého kamene a dekorativních cihel.

  • Používá se při teplotách od 5 do 35 stupňů Celsia;
  • Plně vytvrdne po 48-60 hodinách při vlhkosti 60 %;
  • Vydrží maximálně 30-40 cyklů zmrazení a rozmrazení.

Lepidlo Ceresit používejte na nedeformovatelné podklady z cementu nebo betonu. Vlhkost v místnosti musí být stabilní a neměla by překročit 80 stupňů Celsia. V opačném případě se výrazně zkracuje životnost výrobku. Za 25 kg pytel cementového prášku zaplatíte 2,9 až 3,3 eura.

Ceresit CM 17

Hlavní vlastností Ceresitu CM17 je jeho vysoká elasticita a dobrá přilnavost. Lze ji proto použít k pokládce na deformovatelné podklady: podlahové vytápění, sádrokarton, dřevotřískové desky. Není odolný vůči vlhkosti ani mrazu a lze jej použít na obklady bazénů, vnitřní i venkovní práce, velkoformátové obklady a porcelánovou kameninu (kromě mramoru).

Cerezit 17 je k dispozici ve dvou verzích: standardní a se sníženou prašností (s označením „Stop Dust“).

Technické specifikace

Míchací poměry Při pokládce na stěny: 8,5 až 9 litrů vody na 25 kg suché směsi. Při položení na podlahu: 9-9,5 litru vody na 25 kg.
Pracovní doba po smíchání: 24 hodin Nejméně 2 hodiny
Podmínky použití Teplota substrátu a vzduchu mezi 5 a 30 °C, vlhkost nižší než 80 %
Otevřený čas Od 30 minut
Čas na opravu dlaždic Od 30 minut
Plížení dlaždic Ne více než 0,5 mm
Injektáž spár 24 hodin po stárnutí
Přilnavost k betonu po 28 dnech Více než 1,3 MPa
Odolnost proti mrazu Nejméně 100 cyklů
Provozní teplota Teplotní rozsah.50 až 70
Balení: Pytle o hmotnosti 5 a 25 kg

Lepidlo na obklady Ceresit: Technické údaje a spotřeba

Pokud jste poprvé vstoupili do obchodu, abyste si koupili lepidlo na cement, možná budete stát před těžkou volbou. Suché směsi Zeresit od německého výrobce Henkel má téměř každý stavební obchod. Vyrobeno v Rusku. Přečtěte si následující informace o technických údajích a účelu jednotlivých typů lepidel Ceresite.

Informace jsou převzaty z oficiálních webových stránek výrobce a specifikace jsou správné při teplotě 20 stupňů a vlhkosti 60 %.

READ  Jaká je spotřeba potrubí pro podlahové vytápění

Ceresit CM 9

CM 9 je nejslabší ze všech cementových lepidel na bázi Cerezitu. Je odolný proti vlhkosti, ale má nižší ukazatele mrazuvzdornosti a přilnavosti a životnost roztoku, vytvrzuje až 2krát déle. Lze ji použít k pokládce glazovaných dlaždic a terakoty do velikosti 30×30 cm na betonový podklad na podlahu a stěny uvnitř budov. Lze použít i na zdivo.

Technické vlastnosti

Míchací poměry 5 litrů vody na 25 kg pytle.
Doba použití směsi po smíchání Nejméně 2 hodiny
Podmínky použití Teplota substrátu a vzduchu mezi 5 a 30 °C, vlhkost nižší než 80 %
Otevřená pracovní doba Od 10 minut
Čas na opravu dlaždic Od 15 minut
Klouzání dlaždic Ne více než 0,5 mm
Spárovací hmota Po 48 hodinách
Přilnavost k betonu po 28 dnech Více než 0,5 MPa
Odolnost proti mrazu Nejméně 50 cyklů
Provozní teplota Až 50
Balení 25 kg pytel

Ceresit CM 11 Plus

Nejoblíbenější lepidlo na dlaždice od společnosti Cerezit. CM 11. Vhodné pro lepení vnitřních a venkovních obkladů a dlažeb a porcelánových obkladů (pouze pro vnitřní použití). Nebojí se mrazu a vlhkosti.

Obklady musí mít nasákavost vyšší než 3 % (nebo porcelánová kamenina 3 %) a rozměr do 40 x 40 cm. Jako lepidlo na porcelánovou kameninu je tato směs vhodná pouze pro oblasti s nízkým zatížením.

Přidáním změkčovadla CC 83 do směsi lze lepidlo na dlaždice Ceresit CM11 Plus použít při jakémkoli typu nasákavosti a lze jej pokládat na podlahové vytápění.

Funkce

Technické vlastnosti Ceresitu CM 11:

V případě přidání elastikátoru: 4 litry CC 83, 2 litry vody, 25 kg suché směsi.

Hvězdička označuje vlastnosti při přidání elastifikátoru.

Spotřeba

Spotřeba Ceresitu CM 11 se může značně lišit v závislosti na velikosti dlaždic, velikosti potěru, kvalitě podkladu a zkušenostech řemeslníka. Následující hodnoty jsou přibližné.

Délka dlaždice, cm Výška hřebene, mm Spotřeba, kg/m²Ceresit CM 11 Elastifikátor CC 83 (po přidání)
5 3 1,7 0,27
10 4 2 0,32
15 6 2,7 0,43
25 8 3,6 0,58
30 10 4,2 0,67

Ceresit CM 12

Ceresit speciální lepidlo na porcelánové obklady a dlažby do 60×60 cm. CM 12. Vhodné pouze pro práce v interiéru na nedeformovatelných podkladech (mrazuvzdornost do.30 stupňů). S přídavkem elastikantu CC 83 lze použít pro podlahové vytápění, venkovní, nestabilní podklady (dřevotřískové desky, OSB desky, sádrokartonové desky, čerstvé potěry starší než 1 měsíc).

Pro snadnou práci s velkoformátovými dlaždicemi má směs plastickou konzistenci, která se dá lít. To umožňuje nanášet lepidlo pouze na podklad dlaždic, není třeba podlahu spárovat lepidlem.

Technické údaje

Při použití změkčovadla: 2 litry C 83, 4,25 litru vody na 25 kg pytle.

Při použití změkčovače CC 83.

Spotřeba

Při použití elasticeru CC 83.

Díky svým technickým vlastnostem je Ceresit CM 14 vhodný pro lepení glazovaných a porcelánových obkladů a dlažeb do rozměru 45×45 cm na podlahy a stěny v interiéru, včetně vyhřívaných potěrů a vlhkých místností.

Jako podklad jsou povoleny pouze stabilní betonové a cementové potěry.

V exteriéru by se měl používat pouze k lepení dekorativního kamene na bázi cementu na stěny.

Technické specifikace

Míchací poměry 6-6,25 litrů vody na 25 kg pytle.
Pracovní doba směsi po smíchání Nejméně 2 hodiny
Podmínky použití Teplota substrátu a vzduchu mezi 5 a 30 °C, max. 80 % vlhkosti
Otevřená pracovní doba 20 minut od 20 minut
Doba korekce dlaždic Od 20 minut
Klouzání dlaždic Maximálně 0,5 mm
Spáry spárovací hmoty Po 24 hodinách
Přilnavost k betonu po 28 dnech Více než 0,8 MPa
Odolnost proti mrazu Nejméně 100 cyklů
Provozní teplota Od.30 do 70
Balení 25 kg pytel

Ceresit CM16 Flex

Ceresit CM 16 má dobrou pružnost, odolnost proti vodě a mrazu, proto jej lze použít pro vnitřní i venkovní práce, pokládku na podlahové vytápění a jiné deformovatelné podklady.

Technické údaje

Míchací poměry 7,5-8 litrů vody na 25 kg pytle.
Doba potřebná k použití směsi po smíchání Minimálně 2 hodiny
Podmínky použití Teplota substrátu a vzduchu 5 až 30, vlhkost menší než 80 %
Otevřený čas Od 25 minut
Doba korekce dlaždic Od 25 minut
Klouzání dlaždic Ne více než 0,5 mm
Injektáž spár O 24 hodin později
Přilnavost k betonu po 28 dnech Více než 1 MPa
Odolnost proti mrazu Nejméně 100 cyklů
Provozní teplota Od.50 do 70
Balení 25 kg pytel
Hořlavost podle GOST 30244-94 NG (nehořlavý materiál)
READ  Potřebujete v sauně podlahové vytápění?

Spotřeba

Přibližná spotřeba suché směsi SM 16 na metr čtvereční v závislosti na velikosti dlaždice a výšce hřebenových zubů:

Délka dlaždice, cm Výška hřebene, mm Přibližná spotřeba, kg/m²
10 4 2
15 6 2,7
25 8 3,6
30 10 4,2

Ceresit CM 17

Hlavní vlastností Ceresitu CM17 je vysoká elasticita a dobrá přilnavost. Lze ji proto použít pro pokládku na deformovatelné podklady: podlahové vytápění, sádrokarton, dřevotřískové desky. Nebojí se vlhkosti ani mrazu. Lze ji použít k obkládání bazénů, pro vnitřní i venkovní práce, velkoformátové obklady a porcelánovou kameninu (kromě mramoru).

Existují dvě verze Ceresite 17: standardní a nízkoprašná (označená „Stop Dust“).

Specifikace

Pokládka podkladu: 9-9,5 litru vody na 25 kg.

Ceresit CM 115

Bílé lepidlo na obklady Ceresit CM 115 je ideální pro skleněné mozaiky a mramorové obklady, protože je nezabarvuje ani nešpiní. Lze ji použít prakticky ve všech podmínkách, pokud existuje nedeformovatelný betonový podklad: koupelny, potěry podlahového vytápění, podezdívky a fasády, balkonové stěny atd.д.

Výrobce nedoporučuje při obkládání bazénů používat mozaikové dlaždice se síťovinou na rubové straně.

Pokud je zapotřebí dodatečná pružnost (např. u nestabilních základů), musí se směs naředit elastikantem CC 83.

Technická data

Při použití elastifikátoru: 2 litry CC 83, 5,5 litru vody na 25 kg.

Ceresit CM 117

Elastické lepidlo Cerezit CM 117 je vhodné k upevnění všech typů obkladů a dlažeb (kromě mramorových) na silné minerální podklady (betonové a cementové potěry, betonové a vápenobetonové omítky). Dobrá odolnost proti vodě a mrazu umožňuje použití v interiéru i exteriéru, např. na verandách, soklech, bazénech, na čerstvém i pórobetonu (zrajícím déle než jeden měsíc) atd.д.

Přídavek elastomeru zvyšuje technické vlastnosti Ceresitu CM117, takže jej lze použít i pro obklady venkovních bazénů, pokládku na sádrokarton, starou dlažbu, podlahové vytápění.

Technická data

Při použití se změkčovadlem: 2 litry CC 83, 6 litrů vody na 25 kg.

Proč je potřeba speciální lepidlo na dlaždice pro podlahové vytápění a jak ho vybrat?

Zvláštností dlažby jako podlahové krytiny je její vysoká tepelná vodivost. To znamená, že rychle odvádí teplo, ale zůstává vždy chladný. Tato vlastnost je důležitá pro obkládání krbů, sporáků a jiných topných těles, protože veškeré teplo je odváděno do místnosti, povrch není příliš horký a riziko popálení je výrazně sníženo. Ale pokud jde o podlahu, tato vlastnost se mění v nevýhodu, protože chůze po studených dlaždicích není vůbec příjemná.

Proto se pod dlažbu nejčastěji instalují topné systémy. podlahové vytápění s různými topnými tělesy:

Po vyřešení otázky tepelné vodivosti vyvstává další problém. malta pro pokládku dlaždic. Tradiční cementová směs má totiž jinou lineární roztažnost než porcelánová kamenina, takže se často objevují praskliny v obkladech, jejich odlupování, odpadávání a další nepříjemné věci. Aby tento problém vyřešili, začali výrobci do tradičních směsí přidávat speciální složky. změkčovadla, která lepidlo zpevňují a zvyšují jeho lineární roztažnost na hodnotu dlaždice.

Ceresite cm 11 pro podlahové vytápění se hodí

,. ,. , 30 70C. :

| Denial of responsibility | Contacts |RSS