Jak zvýšit teplotu v chladničce LG

Jihokorejské chladničky LG se vyznačují stylovým designem a rozsáhlou nabídkou funkcí. Majitel musí vědět, jak chladničku LG nastavit a jak nastavit teplotu v oddílech zařízení. Správné nastavení ovlivňuje integritu potravin v chladicím a mrazicím prostoru a také spotřebu energie.

Jak nastavit optimální teplotu pro chladničku LG

Chladnička s mrazničkou LG má základní průměrnou teplotu pro skladování v chladu 2-3 0 C. Předpokládá se, že čím je teplota blíže nule, tím je trvanlivost potravin delší. Společnost LG jako první spojila produkty, jako je čerstvé maso a ryby, do čerstvé zóny s teplotou 1-2 0 C, čímž vytvořila přepážku mezi suchým a mokrým oddělením. V regálech pro skladování ostatních mléčných výrobků, masa a hotových jídel byla vytvořena teplota do 5 0 °C. Nejvyšší teplota je vyhrazena pro přípravu domácích pochoutek, obědů a dalších pokrmů. Nemusí být uchovávány po dlouhou dobu.

Výběr teploty pro chladničku s mrazničkou LG závisí na třídě výrobku. Pokud je malý prostor zabudován uvnitř chladicí komory, bude teplota minus 6-12 stupňů, což je dáno počtem hvězdiček v označení. Malý objem zmrazených potravin se rychle spotřebuje, nemá smysl zvyšovat spotřebu energie na skladování. Levné modely LG jsou vybaveny mechanickou regulací teploty ve třech polohách:Max, Medium, Min. Výrobce doporučuje používat extrémní režimy ve výjimečných případech. Teplota by měla být v základní poloze. Pak může vaše chladnička LG fungovat desítky let bez poruchy. Jaká úspora nákladů!

Pokud je chladnička dvoukomorová, většina modelů LG je navržena pro oddělenou regulaci po jednotlivých odděleních. Mraznička má standardní teplotu.6 až.26 0 С. K rychlému zmrazení lze použít šokový chladicí agregát. Díky tomu můžete ovoce okamžitě zmrazit a zachovat všechny užitečné látky. Lze je skladovat při teplotě 8-10 stupňů.

Všechny mrazicí oddíly mají stejnou teplotu. Pomocí speciálního teploměru zjistíte, o který z nich se jedná. Studie prokázaly, že většina nebezpečných mikroorganismů je zničena pomocí.18 0 C, tato teplota je považována za základní teplotu pro moderní mrazicí komory chladniček LG.

READ  Chladnička LG v horkém počasí nepracuje dobře

Specifické vlastnosti různých výrobců

Nikdo nezná ideální provozní teplotu pro vaši chladničku. Z tohoto důvodu si každý výrobce jednostranně stanovuje podmíněné hodnoty pro určité modely chladicích zařízení.

chladnička, jaká, měla, teplota

Vzhledem k tomu, že všechny potraviny se dělí do různých kategorií, každá z nich se vyznačuje specifickými podmínkami uchovávání. Proto je třeba, aby všichni lidé dodržovali rady týkající se plnění přístroje potravinami.

 • Atlant 3 až 5;
 • LG 2 až 6;
 • Indesit 2 až 8;
 • Samsung 3;
 • Bosch 2 až 6;
 • Hotpoint Ariston 3 až 6.

Přehled nejlepších chladniček podle odborníků

Pokud jde o teploty v mrazničce, záleží také na značce domácích a zahraničních výrobců chladicí jednotky. Obecně se jejich rozsah výrazně neliší. Teplotní hodnoty se pohybují v rozmezí.18 až.26 stupňů.

Údaje z mrazicího oddílu

Nejvyšší rozsah teplot je zde:.18°С. Nejnižší:.24°С. Pokud je spotřebič nastaven v režimu „Supermrazení“, hodnoty se sníží na.30°С.

Režim.30 °C je ideální pro rychlé zmrazení ovoce, zeleniny, polotovarů a masa.

Potraviny lze v mrazicím oddíle uchovávat déle, ale neměly by se skladovat déle než měsíc: ztrácejí chuť a výživové vlastnosti.

chladnička, jaká, měla, teplota

Proč je třeba sledovat teplotu v prostoru pro cestující?? Vědět, kdy zvýšit nebo snížit teplotu. V domácích chladničkách můžete teplotu regulovat pomocí termostatu nebo elektronického ovládání.

Jak zkontrolovat teplotu chladničky LG

Některé chladničky a mrazničky jsou vybaveny vnější nebo vnitřní sondou, která poskytuje přesný údaj o teplotě v přihrádkách. Mnoho spotřebičů však není vybaveno teplotním čidlem a teplotu si musíte změřit sami pomocí teploměru v chladničce. Zde je návod, jak to udělat:

 • V chladničce: vložte teploměr do kádinky s vodou a nechte ho na prostřední polici alespoň 8 hodin nebo přes noc. Dveře musí zůstat vždy zavřené.
 • V mrazáku: vložte teploměr mezi dva sáčky s potravinami a nechte je tam 8 hodin.
READ  Jak odstranit plastovou příchuť v konvici

Proč je kompresor chladničky horký

Nejčastějšími příčinami přehřátí motoru jsou:

chladnička, jaká, měla, teplota
 • Přetížení komory. Pokud jsou prostory spotřebiče zaneseny potravinami, dochází k narušení cirkulace vzduchu a pohybu freonu. Kompresor začne pracovat příliš intenzivně a přehřívá se.
 • Nesprávné umístění obsahu. Neopírejte kovové, skleněné nebo plastové nádoby o zadní stěnu. V opačném případě musí motor chladit nejen vzduchové masy, ale také tyto předměty.
 • Vkládání nechlazených potravin do přihrádek. V této situaci se prostor výrazně zahřívá a motor musí méně zastavovat, aby se ochladil.
 • Ignorování pokynů k rozmrazování. Silná vrstva ledu pokrývající stěny spotřebiče je jednou z nejčastějších příčin zahřívání kompresoru.
 • Nesprávné utěsnění varné komory. Časté otevírání nebo volně přiléhající dveře by mohly umožnit vniknutí teplého vzduchu. Způsobuje přetížení motoru a jeho předčasné opotřebení.
 • Vadný výměník tepla.
 • Poškození trubek s freonem a jeho únik.
 • Čidlo teploty, které je zodpovědné za včasné zastavení systému, je vadné.
 • Opotřebení dílů. I ty nejspolehlivější spotřebiče je třeba po 10-15 letech aktivního používání opravit nebo vyměnit.
 • Nevhodné umístění jednotky. Chladnička nesmí být umístěna u stěny nebo v blízkosti topného zařízení.

Jak správně skladovat potraviny v chladničce

Aby potraviny vydržely déle čerstvé, musí být správně umístěny a tepelný profil musí být odpovídajícím způsobem nastaven.

Není přípustné uspořádat balíčky libovolným způsobem, je třeba dodržovat následující pravidla:

 • Nejchladnější police (horní nebo dolní, podle umístění mrazničky) je určena pro potraviny podléhající rychlé zkáze. masné a rybí výrobky, mléčné výrobky, dezerty, otevřené konzervy.
 • Na prostřední police můžete umístit pánve s polévkou nebo borščem, přílohy, saláty a vařená vejce.
 • Do dvířek se vejdou také lahve s tekutinami, oleje na vaření, ocet a čerstvá vejce. Tato oblast zaručuje čerstvost cukrářských výrobků, které se netopí, jako jsou bonbony nebo čokoláda.
 • Výsuvné nádoby umístěné na dně se nazývají „čerstvé zóny“. Teplota je udržována na 0 °C a je udržována vysoká vlhkost vzduchu. Zelenina, ovoce a bylinky si zachovají čerstvost po několik dní.
 • Mrazicí oddíl pro skladování potravin, které je třeba uchovávat čerstvé ve zmrazeném stavu (maso, ryby, polotovary, bobuloviny, zelenina, ovoce, zmrzlina).
READ  Jak ovládat kotel Buderus po telefonu

Je důležité, aby se nádoby s potravinami nedotýkaly. tím se zajistí dobré chlazení.

Doporučené teploty potravin

V tabulce jsou uvedeny optimální teploty a doporučené doby skladování pro různé skupiny výrobků.

Typ výrobku teplota
Minimum maximum Doba skladování, dny
Čerstvé chlazené maso -1 -3 1,5
Čerstvá vejce 1 2 20
Vařená vejce 1 2 5-7
Ryby a mořské plody čerstvé 2 2 2
Mléko 1 V závislosti na typu obalu
Kvašené mléčné výrobky 1 4 7
Sýr 3 4 20
Příprava masových pokrmů 4 8 1-2
Krémové dezerty 1 3 3
Máslo -18 -24 90
Masové nebo rybí konzervy 3 5 2
Vařená klobása, párky 1 2 2
Ozdoby 2 3 2

Tipy pro používání chladničky LG

Jaká by měla být teplota v chladničce? Jak vybrat chladničku, mrazničku, kompresor

| Denial of responsibility | Contacts |RSS