Co znamená chybový kód H, H1, H2, HE1, HE2 v pračce Samsung: proč se zobrazuje a jak ho opravit?

Všechny moderní automatické pračky mají autodiagnostickou funkci. To se provádí za účelem identifikace případných závad, které se vyskytnou během provozu spotřebiče. Tento trend zachytil korejský výrobce praček, společnost Samsung.

Příčiny poruch jsou různé. Může být způsobeno dočasným opotřebením mechanických a elektrických částí. Mohou také záviset na podmínkách, ve kterých se používají. Inteligentní pračky při poruše pozastaví nastavený proces praní. Na displeji se zobrazuje kombinace písmen a číslic.

Toto je kód chyby. Mnoho poruch strojů může vyřešit průměrná žena v domácnosti. Například když nebude moci otevřít zavřený poklop, filtr bude ucpaný, vodovodní kohoutek nebude otevřený atd.д.

Tyto varianty kódů naleznete v uživatelské příručce produktu v dekódované podobě.

Většinu závad může vyřešit pouze odborník. Spotřebič raději neopravujte sami, pokud k tomu nemáte potřebnou kvalifikaci. Nyní se podíváme na některé chyby praček Samsung a podrobněji se dozvíme, jakou chybu h1 na pračce Samsung nám chce říct, stejně jako metody řešení problémů, pro které byla zapálena.

Vysvětlení chyby

Kódy 4 E / E1 / 4C / CE znamenají totéž. problém se systémem přívodu vody (kód E1 je typický pro starší modely Samsung). Pokud pračka Samsung nenaplní požadované množství vody na první úroveň během prvních 2 minut nebo pokud zcela nenaplní vodu pro daný program během 10 minut, zobrazí se chyba a praní nezačne nebo pokračuje.

Ale nevěšte hlavu příliš brzy. Podle našich zkušeností je v mnoha případech příčinou nedostatečné dodávky vody prostá nepozornost a závadu v CE může uživatel snadno odstranit.

H2 a 2H. je v tom rozdíl?

Uživatelé si nezřídka pletou chybový kód h2 s informační zprávou 2h. Ve skutečnosti se nejedná o totéž. Pokud se v prvním případě jedná o závažnou závadu, ve druhém případě se jedná pouze o zobrazení zbývajícího času programu. Anglické písmeno h znamená hodiny, takže 2h znamená dvě hodiny.

READ  Co znamená se na pračce Samsung

Je důležité si uvědomit, že pokud se objeví chybový kód h2, pračka může přestat pracovat úplně a praní nezačne. Přestože u některých modelů praček probíhá praní ve studené vodě. To snadno poznáte tak, že se dotknete rukou skla dveří; když je voda horká, měla by být teplá. Pokud jde o hlášení 2h, spotřebič se chová, jak má, nedochází k žádným poruchám.

Výměna topného tělesa a teplotního čidla

Topné těleso v pračce Samsung je vytaženo přes přední stěnu. To komplikuje proces výměny dílu, protože budete muset rozebrat téměř celé tělo stroje. A ještě předtím si připravte šroubováky a multimetr. Dále postupujte podle algoritmu:

 • Vyjměte sběrač prášku ze stroje a odšroubujte vypouštěcí filtr;
 • odšroubujte horní kryt a dočasně jej odložte;
 • Odšroubujeme šrouby, které drží přední panel pračky, opatrně jej sejmeme a položíme na horní část pračky tak, aby nepřekážel;
 • odstraňte spodní plastový panel plochým šroubovákem;
 • Nyní je třeba vložit gumovou průchodku do bubnu tak, že se nejprve odstraní kovová svorka z průchodky;
 • v přední části krytu najděte šrouby a vyšroubujte je;
 • vyjměte panel;
 • Pod nádrží, vedle protizávaží, najděte kontakty topného tělesa a pomocí multimetru změřte odpor, abyste se ujistili, že součástka vyhořela;

! Normální topné těleso má odpor 25-30 Ohmů, ale spálené těleso ukazuje na displeji 0 nebo 1.

Pokud příčinou chyby není FUEL, ale teplotní čidlo, je třeba ho vyměnit. Teplotní čidlo je umístěno na základně ohřívače, u některých modelů v blízkosti topného tělesa, v krytu nádrže, jak je vidět na fotografii níže.

chyba, pračce, samsung

Vyměňte díl a spotřebič znovu sestavte. Zkontrolujte, zda po opravě správně funguje.

Oprava kabeláže a řídicího modulu

Nejméně častou příčinou je elektrická nebo elektronická závada. Abyste mohli takovou závadu odstranit sami, musíte být v této oblasti zkušení. V opačném případě můžete elektronický modul trvale odeslat „na skládku“. V některých případech lze desku opravit, stačí přepájet některé vypálené prvky a stopy.

! Důležité je, že při kompletní výměně řídicího modulu může být nutné nainstalovat software, což je velmi obtížné provést svépomocí.

Identifikace těchto složek však není jednoduchá. Proto se nejčastěji s takovým problémem obracejte na řemeslníka, je to levnější, pokud ne peníze, pak si jistě ušetříte nervy.

Pokud jde o zapojení, je poněkud snazší se s ním vypořádat, pokud víte, jak pracovat s multimetrem. Musíte postupně otestovat všechny vodiče vedoucí z řídicí desky k topení a poté vyměnit přerušený vodič.

READ  Co dělá přímý pohon pračky

Takže vzhled na displeji Samsung pračka chyba h2 způsobit vážné problémy, jejichž řešení ve většině případů jsou svěřeny odborníkům. Pokud jste odhodláni to udělat sami, neodrazujeme vás, ale přejeme vám hodně štěstí!

Zajímavé:

 • Chybové kódy pračky Gorenje
 • Chyby myčky Miele
 • Chyby myčky Bosch
 • Chyba pračky Samsung HE2
 • Chybové kódy praček Zanussi
 • Chybové kódy pračky Haier

Pračka Samsung hlásí chyby H1, H2, HE1, HE2. Co dělat?

Pračky Samsung s touto chybou nejčastěji nevaří vodu.

Vezměte prosím na vědomí! Chybový kód h2 nesouvisí s hlášením 2h, které ukazuje zbývající dobu praní.

Pokud pračka Samsung nemá obrazovku, zobrazí se při chybě h2 blikající všechny indikátory režimu a svítící indikátory teploty 40 a 60 stupňů nebo studené vody a 60 stupňů.

Začněte s filtrem

Oprava stroje s chybou E6 není tak obtížná, jak se na první pohled zdá. Úkol mohou úspěšně splnit i nováčci, pokud budou striktně dodržovat pokyny k postupu. Test je vhodné zahájit vyčištěním odpadního filtru. Postup je následující:

 • Odpojte pračku od napájení;
 • Uzavřete přívod vody do stroje;
 • vyhledejte polohu vypouštěcího filtru. Nachází se ve spodním rohu přední stěny spotřebiče, obvykle „schovaný“ za obložením nebo malou klapkou. Pomocí plochého šroubováku vypáčte západky, vyjměte panel nebo otevřete servisní poklop;
 • Podlahu kolem dávkovače zakryjte suchou utěrkou;

Plastovou část neumývejte vroucí vodou. To může vést k deformaci filtru a ztrátě jeho funkce. Po dokončení kontroly a čištění „lapače nečistot“ je nejlepší zkontrolovat odtokovou hadici.

Prohmatejte vypouštěcí hadici, zda není zablokovaná nějakým předmětem. Odpojte nátrubek od stroje a sifonu, vyčistěte jej speciálním čističem trubek, opláchněte pod tekoucí vodou a poté nátrubek opět připojte.

WF70F5E0N2W pračka Samsung

Zavolejte údržbáře

Nejjednodušší způsob opravy stroje, který hlásí poruchu topného systému, je zavolat servisního technika. Tato metoda je vhodná pro zaneprázdněné nebo nezkušené osoby. Záleží na majiteli, zda zavolá technika domů nebo odveze stroj do servisu. V každém případě bude nutné praní odložit na několik příštích dnů nebo dokonce týdnů.

Návštěva servisu je nejlepším řešením a pro ty, jejichž stroj je v záruce. Přístroj sami neotevírejte, protože byste přišli o záruku a museli byste si opravu zaplatit sami.

Řešení problému vlastními silami

V některých případech můžete problém vyřešit a obnovit normální provoz sami. To vyžaduje systematický průzkum částí zapojených do procesu odvodnění, které mohou být zdrojem závady.

READ  Kolik pracího prostředku dát do pračky

Vypouštěcí filtr je ucpaný

Stav vypouštěcího filtru je možné zjistit pouze jeho prohlídkou. Je přístupný z přední části pračky se sušičkou ve spodní části. Obvykle na pravé straně.

Vzhledem k tomu, že při přístupu k filtru a jeho čištění dochází k úniku malého množství vody, je nutné se na čištění předem připravit:

Postup čištění filtru:

 • Otevření poklopu.
 • Vytáhněte filtr otočením zástrčky proti směru hodinových ručiček.
 • Odvodněte na utěrce nebo do sklenice.
 • Vyčistěte filtr odstraněním nečistot.
 • Vypláchněte filtr.
 • Vraťte jej na místo.
 • Zavřít dveře.

I když se zdá, že filtr není zanesen nečistotami, jeho vyčištění stroji prospěje.

Ucpání v místě odvodnění

Zkouška se musí provést v místě, kde se vypouštěcí hadice pračky připojuje k odtokovému potrubí. Postupujte takto:

 • Odpojte odvodňovací potrubí od drenážní trubky.
 • Ponořte hadici do kbelíku/vaně/dřezu.
 • Zapnutí pračky.
 • Po napuštění vody spusťte vypouštění.

Pokud voda bez překážek odtéká do nádoby, jedná se o ucpání odtokového potrubí. V takovém případě musíte buď sami propláchnout odtok, nebo zavolat instalatéra. Teprve poté znovu zasuňte odtok spotřebiče.

Hadice je zalomená (zmačkaná)

Pokud stroj nelze propláchnout, může to být způsobeno nesprávným umístěním vypouštěcí hadice.

Pokud je rozdrcený, může bránit odtoku použité vody a způsobit chybu „E2“.

Řešení problému. narovnání hadice. Pokud je fyzicky poškozená. doporučujeme ji vyměnit za novou.

chyba, pračce, samsung

Vypouštěcí hadice je ucpaná

Samotná hadice se ucpává jen zřídka, obvykle po letech provozu bez čištění. Vyčistěte ji:

 • Odpojte hadici od místa připojení k odtoku;
 • odpojte druhý konec hadice od těla pračky se sušičkou;
 • Vyčistěte/propláchněte hadici;
 • Vyměňte ji.

Výběr nového elektrického ohřívače vody

Topné těleso pro pračku Samsung můžete zakoupit u specializovaných prodejců. Při návštěvě prodejny je třeba znát přesný model spotřebiče (na krytu nebo v technickém listu), jeho jmenovitý výkon a geometrický tvar, který musí odpovídat vadnému ohřívači.

Pokud tyto informace nejsou k dispozici, je třeba zvolit ohřívač s opotřebovaným elektrickým spotřebičem. Náhradní díly pro pračky Samsung jsou také běžně k dostání ve většině servisních středisek nebo online. V tomto případě je informace o modelu spotřebiče povinná.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS