Pračka Samsung zobrazuje chybu h1. co dělat?

Moderní pračky se svým předchůdcům z minulých dob podobají jen vzdáleně. Zatímco v minulosti byly většinou analogové a mohly vykonávat pouze mechanické funkce, nyní je každý takový přístroj vybaven minipočítačem, který řídí proces, podobně jako palubní počítač v autě sleduje vše, co se děje.

Díky tomu se u vadné pračky jednoduše zobrazí chybový kód na panelu LED nebo LCD nebo na displeji na přední straně pračky, který vás informuje o tom, co je špatně. Každý výrobce má zpravidla jiné kódy chyb a způsoby jejich označování. Pračky Samsung používají alfanumerické symboly. Toto jsou pravděpodobně nejčastější označení závad nebo chybové kódy používané u praček Samsung. Koneckonců většina z nich má stejné způsoby, jak ukázat, že pračka má problém nebo potřebuje náhradní díl. Tyto kódy se používají u pozdějších modelů přibližně od roku 2006.

Co dělat, když se na displeji zobrazí chybový kód?

Chyba LE u spotřebiče Samsung znamená, že se voda v nádržce spotřebiče vypouští sama. Příčin této poruchy je několik:

 • Nesprávná instalace vypouštěcí hadice.
 • Připojení hadice k odvodňovacímu systému je přerušené.
 • Poškození nádrže na odvod vody (praskliny, uvolněné šrouby).
 • Vypouštěcí filtr není zcela uzavřen.
 • Odpojení vzduchové trubice, které způsobí, že v režimu odstřeďování začne unikat voda.
 • Vadný snímač hladiny vody.
 • Samotný indikátor je narušen.

Zde je videoklip pro vaše potěšení:

Absolvent autorského fyzikálního a matematického lycea a umělecké školy. Vystudoval ekonomii a obor řízení inovací. Pracovník na volné noze. Ženatý, aktivně cestující. Zajímá se o buddhistickou filozofii, miluje transsexualitu a středomořské jídlo.

Nalezena chyba? Označte text myší a klikněte na něj:

Stropy z PVC-fólie mohou odolat 70 až 120 litrům vody na 1 m2 plochy (v závislosti na velikosti stropu, míře protažení a kvalitě fólie). Nemusíte se tedy bát úniku vody od sousedů z horního patra.

Čerstvý citron se hodí nejen na čaj: nečistoty z povrchu akrylátové vany vyčistíte tak, že ji potřete napůl rozkrojeným citrusovým plodem, nebo rychle vyčistíte mikrovlnnou troubu, když do ní na 8 až 10 minut při maximálním výkonu vložíte nádobu s vodou a plátky citronu. Po změknutí nečistot je stačí setřít houbičkou.

Nejjednodušší způsob, jak odstranit vodní kámen a usazeniny z desky žehličky, je použít kuchyňskou sůl. Na papír nasypte dostatečné množství soli, žehličku zahřejte na maximum a poté ji několikrát jemně přitlačte na solnou podložku.

V myčce nádobí se dobře myjí nejen talíře a šálky. Můžete do něj vložit plastové hračky, skleněná stínidla a dokonce i špinavou zeleninu, například brambory, ale pouze bez použití mycích prostředků.

READ  Jak používat pneumatiku pračky

Zvyk používat pračku „střídmě“ může způsobit, že vaše oblečení bude nepříjemně zapáchat. Praní při teplotách nižších než 60 ℃ a krátké máchání umožňuje plísním a bakteriím ze špinavého oblečení zůstat na vnitřním povrchu a aktivně se množit.

Existují speciální pasti na můry, které se s nimi vypořádají. Lepkavá srst, kterou jsou pokryty, obsahuje samičí feromony, které přitahují samce. Přilepením na past jsou vyřazeni z procesu rozmnožování, což vede ke snížení populace molů.

Před odstraněním různých skvrn z oděvu zjistěte, jak bezpečné je zvolené rozpouštědlo pro samotnou tkaninu. Aplikuje se v malém množství na malou plochu na špatné straně oděvu po dobu 5-10 minut. Pokud si tkanina zachová strukturu a barvu, můžete přejít ke skvrnám.

Pokud se na vašich oblíbených věcech objeví první známky tloustnutí v podobě nehezkých žmolků, můžete se jich zbavit pomocí speciálního holicího strojku. Rychle a účinně odstraňuje chuchvalce vláken a navrací oděvu důstojný vzhled.

chyba, pračky, samsung

Zlaté a stříbrné nitě, které se v dávných dobách používaly k vyšívání oděvů, se nazývají gimp. K jejich získání se kovový drát dlouho tahá kleštěmi na požadovanou jemnost. Odtud pochází výraz „dřít se“. „dělat dlouhou a monotónní práci“ nebo „zdržovat se při práci“.

Když se mi poprvé ucpala hadice, odšroubovala jsem hadici z odtoku a strčila do ní háček na háčkování, který vytáhl chuchvalec vláken. Ještě že jsem nemusel volat údržbáře. Doufám, že je to pro mě ojedinělý případ. Je špatné, že zobrazuje pouze kód chyby, bylo by lepší, kdyby na obrazovce bylo napsáno „no drain“. Ještě že jsem našel tento článek a mohl si ho vyčistit sám.

Rozluštění hodnoty písmene LE

Aby se na displeji rozsvítila příslušná písmena, musí hladina vody klesnout pod bod, kde by měla být pro daný mycí cyklus. Moderní pračky jsou proto vybaveny speciálním senzorem v podobě plováku na dně pračky.

Důvodů může být několik. S některými problémy si můžete poradit sami, ale jiné lze vyřešit pouze návštěvou odborníka a kompletní opravou.

Příčina problému

Poruchy systému a chybový kód LE mohou být způsobeny následujícími příčinami

 • Rozbití senzoru Aquastop;
 • špatná nebo příliš nízká poloha odvodňovacího zařízení;
 • Závady v připojení hadice k odtoku;
 • Problémy s krytem nebo bubnem;
 • Únik těsnicí hmoty;
 • Uvolnila se vzduchová hadice (v tomto případě dochází k úniku během odstřeďování);
 • rozbití pressostatu.

Někdy se problém vyskytne při poruše řídicího systému. Pokud nedochází k úniku vody a kód se zobrazí poprvé, jednoduše nejprve odpojte spotřebič ze zásuvky. Pokud je problém v řídicím modulu, může být po resetu v pořádku.

Jaké další závady se mohou vyskytnout

Kód LE není to jediné, co nám říká o poruchách samovolného vyprazdňování. Může se stát, že špinavá voda z nádrže vůbec nevyteče. Na displeji se rozsvítí kód 5E. Příčinou je buď ucpané drenážní potrubí nebo filtr, nebo vadné drenážní čerpadlo. Vypouštěcí čerpadlo lze opravit vlastníma rukama.

READ  Pračky s bubnem z nerezové oceli

Chyba 5d také způsobuje vytékání vody, ale tentokrát je doprovázena mýdlovou pěnou. nevhodný prací prostředek (tj. určený pouze pro ruční praní) nebo o jeden prací cyklus více. S tímto problémem se nemusíte potýkat: pěna se po chvíli sama usadí a odstraní a proces praní se znovu spustí. Pro příště si však pamatujte, že pro automatické pračky se doporučují pouze správně označené specializované prací prostředky.

Nikdy nepoužívejte prášky na ruční praní: nejenže poškodí oblečení, ale mohou poškodit i vnitřek pračky, což je mnohem závažnější.

Postup

Chyba LE se může na displeji objevit na začátku pracího cyklu nebo na konci cyklu, během máchání nebo odstřeďování. Chcete-li problém odstranit, proveďte sérii opatření podle následujících pokynů:

 • Stiskněte tlačítko ON/OFF na pračce se sušičkou a odpojte spotřebič od elektrické sítě;
 • Zkontrolujte vypouštěcí hadici. nesmí být zalomená nebo zmačkaná. Zkontrolujte hadici, její polohu a připojení ke kanalizaci a stroji. Hadice musí být napnutá a nesmí být níže než 70 cm od podlahy (pračky jsou vybaveny plastovým závěsem, který umožňuje připevnit vypouštěcí hadici ve správné výšce);
 • Zkontrolujte, zda je kryt vypouštěcího filtru pevně přišroubován (po dalším čištění filtru může být uvolněný);
 • pokud máte zkušenosti s opravami spotřebičů, můžete zkusit zkontrolovat spoje mezi trubkami vedoucími z koryta do nádrže stroje a z nádrže do čerpadla (spony se mohly uvolnit a spoje mohou být netěsné);
 • Pokud máte potřebné znalosti, zkontrolujte kontakty a připojení kabelů k presostatu a plovákovému snímači (pokud se uvolnily, je třeba je opravit);
 • zkontrolujte, zda není netěsný odtok nebo přívod vody (netěsnost by mohla způsobit průsak vody do jímky stroje a aktivaci čidla Aquastop).

Pokud závadu nelze zjistit pouhým okem, je nejlepší přivolat odbornou pomoc. Zdrojem poruchy může být vnitřní část stroje: může být poškozeno elektrické topné těleso, v nádrži se může objevit prasklina nebo může být poškozena jiná položka.

Při vkládání prádla pečlivě kontrolujte kapsy: mince, kovové a ostré předměty mohou způsobit poškození a praskliny v nádrži pračky se sušičkou

chyba, pračky, samsung

V tabulce je uveden seznam nejčastějších závad, které mohou být indikovány informačním kódem LE zobrazeným na displeji.

Porucha Možné příčiny Co dělat
Voda pod strojem a chyba LE na displeji mechanické poškození vodního těsnění nebo trysky pro odvod vody Malé praskliny lze opravit, ale častěji je nutné poškozený díl vyměnit. Kontaktujte zákaznický servis
Při spuštění se objeví chyba LE Porucha pressostatu Zkontrolujte, zda snímač není vadný. V případě potřeby je třeba vyměnit díly
Při změně pracího cyklu (přepnutí na odstřeďování nebo máchání) se objeví chyba Elektronický modul se porouchal Pro obnovení správné funkce lze desku znovu připájet. Pokud je spálený celý procesor, je nutné jednotku vyměnit
Pračka s funkcí AquaStop spustí prací cyklus a vygeneruje chybu LE Porucha modulu nebo porucha plovákového senzoru, když je spotřebič v provozu Restartování počítače. Pokud chyba přetrvává, bude možná nutné vyměnit snímač Aquastop
Pračka protéká vzadu a vykazuje kód LE Problém s hadicí Výměna dílu
Chyba zmizí, ale znovu se objeví Chybná elektroinstalace (poškozená nebo opotřebovaná) Problém lze vyřešit zkroucením vodičů nebo výměnou hadice
READ  Jak vyměnit stín v pračce Samsung

Zobrazené chybové kódy neznamenají vždy závažnou závadu, ale přesto jsou výstrahou k okamžitému zásahu. Pokud problém včas neodstraníte, můžete vytopit své sousedy a způsobit jim značné finanční škody. Doufáme, že vám naše tipy pomohou vyřešit problém sami. V případě pochybností si zavolejte odbornou pomoc.

Jak vyřešit závažný problém

Chyby 1E, 1C nebo e7 jsou nejčastěji způsobeny selháním určitých součástí. Následující tabulka ukazuje, jak problém vyřešit.

Zkontrolujte spojení mezi vypouštěcí hadicí a vývodem z pračky, odstraňte případné zalomení. Zkontrolujte, zda je hadice v pořádku.

Výměna vadné hadice nebo relé (s pomocí servisu).

Přesná diagnóza vyžaduje odbornou pomoc. Pokud se rezistor v modulu přepálil, stačí jej přepájet.

Стиральная машина Samsung| Ошибка le1| Поиск дефекта

Pokud je problém v samotném procesoru pračky se sušičkou, je třeba přístroj kompletně vyměnit.

Pokud se vám nepodařilo resetovat chybu sami, na obrazovce stále svítí E7 a vy nevíte, jak problém vyřešit. je lepší svěřit se opraváři.

Pokud se o opravu vadného elektronického systému pokusí laik, může to znamenat složitější (a dražší) opravu.

Volání údržbáře

Pokud jste se pokusili opravit závadu sami, měli byste zavolat profesionálního opraváře spotřebičů. Provede komplexní diagnostiku a navrhne nejlepší řešení vašeho problému.

V opravnách spotřebičů najdete řemeslníka. Kanceláře jsou ve všech větších městech. Řemeslníka si můžete objednat také prostřednictvím online inzerátů nebo plakátů.

Nejlepší je zavolat technika z oficiálně uznávaného servisu. Nejenže mají všechna potřebná schválení pro provoz, ale také vydávají záruční list. Volání řemeslníka přes soukromý inzerát s sebou nese riziko, že se stanete obětí podvodu.

Celkové náklady na opravu stroje Samsung v důsledku chyby le závisí na mnoha faktorech. Jedná se především o rozsah a složitost prací a také o cenu komponentů:

Výměna poškozené vypouštěcí hadice u pračky vyjde v průměru na 1 400 EUR;

Jak zabránit vzniku poruchy?

Odborníci doporučují pamatovat na základní pravidla pro provoz topných zařízení. Za prvé, pro pračku je k dispozici samostatná zásuvka. Připojení k němu musí být přímé, tj. bez adaptérů a rozšíření.

Za druhé, šňůra a zástrčka spotřebiče musí být v dobrém technickém stavu. Odstraňte všechny závady, jakmile se objeví. Za třetí, při výměně topných těles je vhodné vybírat výrobky, které nejsou potaženy keramikou. Kovové spirály jsou odolnější vůči vodnímu kameni a mají delší životnost.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS