Šicí stroj vynechává stehy, proč??

Všichni mistři před odjezdem ze země absolvují povinnou lékařskou prohlídku. Při opravách používejte masku a rukavice.

Zavolejte mistra

Objednat si profesionální opravu je tak snadné. Stačí vyplnit online formulář nebo nám zavolat:

Důvody vynechávání stehů mohou být různé, počínaje špatným pracovním režimem a konče deformovanou jehlou nebo otupeným hrotem chapače. Takové vady jsou vlastní zařízením všech domácích i zahraničních výrobců, od levných strojů Chayka až po elitní poloprofesionální zařízení Singer, Juki, Janome nebo Jaguar.

Mistři v servisním středisku A-Aisberg dokáží opravit šicí stroje jakékoli úrovně složitosti bez ohledu na značku, model nebo rok výroby. Veškeré práce se provádějí u zákazníka doma bez nutnosti převozu stroje do dílny. Chcete-li se obrátit na mistra, volejte na číslo 8(495) 213-33-33 od 7:00 do 23:00 kterýkoli den (včetně svátků a víkendů) nebo zanechte online přihlášku na místě.

Hlavní příčina vynechávání stehů

Pokud šicí stroj Janome nebo jiný šicí stroj vynechává stehy, uvidíte na látce místo velkého počtu stehů rovný úsek nitě. Hlavním důvodem je, že háček háčku nezachytí nit vycházející z očka jehly. Chybějící stehy u stehu šicího stroje vznikají, pokud švadlena nevěnuje vadě pozornost včas. Příčiny této poruchy mohou být různé. Aby šicí stroj fungoval správně, musíte pochopit, proč šicí stroj při šití vynechává stehy.

Aby mohl háček při pohybu dolů zachytit nit, musí být vzdálenost mezi nimi 0,3 mm. Pokud je větší nebo menší, dochází k vynechávání stehů. K chybnému šití může dojít i z jiných důvodů. Napínací síla pro horní a spodní vlákno musí být přesně nastavena.

Cívka Brothers je vybavena šroubem, který je třeba otočit správným směrem. Zkontrolujte, zda je cívka správně napnutá, tak, že ji podržíte a mírně s ní zatřesete. Zároveň by měla mírně klesat směrem dolů. Pokud je cívka příliš utažená, nepohybuje se, ale pokud je volná, rychle se odvíjí.

Vysoký úhel ramenního kloubu

Na rubové straně háčku se vytvoří požadovaná knoflíková dírka. Větší úhel zvyšuje pravděpodobnost vynechání stehu, stejně jako příliš malá knoflíková dírka. Co dělat v této situaci? Snažte se dát jehlovou tyč do správného úhlu, dávejte pozor, abyste stroj nepoškodili. Alternativně lze cívku přepracovat tak, že do ní vyfrézujete nový pilotní otvor. Zvolte úhel vhodný pro vaše zařízení a proveďte potřebný postup.

READ  Jak opláchnout vosk z těla

Pružina na regulátoru napětí nedrží nit pevně

Spodní steh šicího stroje smyčky, pokud je nit zachycena v napínači. To můžete zkontrolovat jednoduchým způsobem. Začněte vytahovat horní nit bez navlékání jehly se spuštěnou a zvednutou patkou. Tento postup několikrát zopakujte. Pokud se vlákno začne prohýbat nebo táhnout slaběji než obvykle, jedná se o problém.

Důležité! Pokud není horní nit správně napnutá, sevřená mezi pružinou, způsobuje smyčkování spodní nitě.

Pokud je pružina deformována, může se při tom změnit vzdálenost mezi závity. To způsobuje nesprávný posuv horní nitě.

Budete se zajímat o vzory a šití dětských a dámských overalů (rompers)

K vyřešení problému doporučuje továrna Podolsk zkontrolovat pružinu. Pokud se pružina zasekne, oddělte závity pomocí šroubováku.

Chirurgické stehy: Pokračující steh (top view)

Schéma regulátoru napětí závitu

Hlavní důvody vynechání stehů

Důvodů, proč overlocky vynechávají stehy, může být několik.

Tupá nebo ohnutá jehla

Jednou z nejčastějších příčin je tupá nebo ohnutá jehla. Při šití látky způsobuje tupý nárazový zvuk, jehož důsledkem jsou vynechané stehy.

Ostrost jehly je pro overlockový stroj velmi důležitým nastavením, protože ovlivňuje řadu dalších částí. Stav jehly ovlivňuje zejména prostor mezi knoflíkovou dírkou a ostřím jehly. A to je klíč k přesnému prošití bez přeskoků.

Otupenou jehlu poznáte jednoduše tak, že podél jehly přejedete nehtem palce. Ohnutá jehla se projeví hned. Při zjišťování závad je užitečná také lupa. Pokusy o narovnání ohnuté jehly pro opakované použití se nedoporučují, protože mohou způsobit porušení vnitřních mechanismů overlocku.

Je pozoruhodné, že kvalitní jehly se nikdy neohýbají. v případě problémů se zlomí a jejich další použití je nemožné. Tím se zabrání trvalému poškození overlockového mechanismu tupými nebo ohnutými jehlami.

Nesprávná jehla

Jehly používané v overlockových strojích se liší. Mohou mít různou délku, tvar baňky a hrot jehly. Vždy používejte pouze jehly doporučené výrobcem stroje. Všechny specifikace a požadovaná nastavení jsou vždy uvedeny v příručce.

Špatně nasazená jehla

Pokud chybí mnoho ok, může být špatná strana jehly. Dlouhá drážka by měla směřovat ven, zatímco upilovaná baňka by měla směřovat pryč.

Jehla musí být vždy zasunuta tak hluboko, jak to jen jde. Pokud jsou jehly dvě, musí být v posunuté poloze (jedna dole, druhá nahoře).

Nesprávné nebo špatně navlečené závity

V overlocku se používají pouze speciálně navržené nitě. Nesmí se používat nitě pro šicí stroje.

Také nitě musí být stejné kvality, protože je ovlivněno napětí nití. V opačném případě dojde k vynechávání stehů a špatnému šití.

Problémy s přítlačnou patkou

Chybějící stehy mohou být někdy způsobeny uvolněnou přítlačnou patkou. V takovém případě doporučujeme zvýšit přítlak přítlačné patky.

Další příčiny

Pokud se u výše uvedených parametrů nevyskytují žádné problémy, je vhodné zkontrolovat overlockový stroj, zda není poškozený

 • čistý žmolík pod jehlovou deskou;
 • žádný prach ani vlasy v knoflíkové dírce;
 • Správná instalace jehlové desky.
READ  Jak rozdrtit dort na drobky bez mixéru

Pokud mezi těmito body stále není žádná možná příčina poruchy, můžete zkusit instalovat jehlu o 1 mm níže.

Pokud overlock po všech těchto úpravách stále vynechává stehy, je třeba zavolat profesionálního overlockáře, který provede kompletní diagnostiku.

Hlavní typy poruch a jejich řešení

Všechny stroje, bez ohledu na typ konstrukce (elektrické, ruční, mini stroje), tvoří šev na stejném principu. Jedná se o složitý a přesný proces interakce mezi jehlou a člunkem. V nejspodnější poloze chapač uchopí nit a vytvoří steh, který se po zvednutí do horní polohy utáhne. Nejdůležitějším parametrem je vzdálenost mezi těmito dvěma prvky, která se pohybuje mezi 0,2-0,3 mm. Pokud je mezera větší, nit se nezachytí a steh bude vynechávat.

Příčin, proč není šití šicí stroj stehy, poměrně hodně. Mezi nimi však můžeme vyzdvihnout ty nejběžnější:

 • Opotřebení mechanismů;
 • Nesprávné nasazení jehly na nit;
 • Nesprávné napnutí nitě;
 • Vlastnosti různých modelů strojů.

V některých případech může majitel závadu snadno odstranit. V některých situacích je však vhodné přivolat technika.

Typy strojů a vlastnosti šití bez šití

Přestože existuje mnoho obecných závad, existují také závady specifické pro každý typ stroje.

Existují tři základní modely strojů používaných v domácnosti:

Pokud standardní elektrický šicí stroj nešije, může být vadný pohon nebo motor. Doporučujeme zkontrolovat, zda je napájecí kabel neporušený, správně připojený a zda je k dispozici elektrická síť.

Mini šicí stroj je považován za zmenšenou verzi standardního stroje. Mezi známými světovými značkami najdete kompaktní modely Jaguar, Janome, Pfaff, Juki a dalších výrobců. Tyto stroje se obecně přehřívají, pokud jsou v provozu nepřetržitě po dlouhou dobu, nebo mají problémy se silnými tkaninami (plachtovina, bavlna a kůže). Abyste předešli poruše, doporučujeme dodržovat pokyny výrobce, pečlivě vybírat látku, nit a jehlu a nepřetěžovat stroj.

Ruční stroj je kompaktní, na baterie a často se používá k jednoduchému šití nebo jako výuková pomůcka pro děti. Pokud ruční šicí stroj nevytváří steh, pak je pravděpodobně mimo provoz kyvadlový mechanismus. Vzhledem k tomu, kolik takový model stojí a ne vždy kvalitní sestava, oprava nemá smysl a je jednodušší koupit nový nebo objednat plnohodnotnou standardní jednotku.

Mechanické opotřebení

Pokud starý přístroj začne vynechávat stehy nebo prostě odmítá šít, je příčinou mechanické opotřebení součástí nebo zvětšení mezery mezi chapačem a jehlou. Závadu lze odstranit výměnou příslušných součástí. V některých případech je lepší koupit nový stroj než investovat do drahých náhradních dílů.

Pokud je šití velmi pomalé nebo pokud slyšíte skřípání, rachocení nebo jiné nepravidelnosti, je možné, že staré stroje potřebují promazat. Tento proces můžete provést sami, aniž byste potřebovali odborníka.

Problém s výběrem nití a jehel

Aby byl výsledek stejný, je třeba pečlivě vybrat jehlu a nit podle typu tkaniny. Nesprávná volba rychle ovlivní kvalitu šití hustých materiálů (jako je plachta, kůže nebo bavlna). Příliš tenká jehla fyzicky neprorazí látku a nevytvoří steh, což vede k nerovnoměrnému prošití, vynechávání stehů nebo dokonce k přerušení vzoru.

U pletenin se vyskytuje častý problém, který je společný všem strojům (Veritas, Merrylock, Bernina, Brother atd.). Pletenina je pružný materiál se specifickou strukturou vazby vláken, která znesnadňuje práci v domácích podmínkách. S tím se lze vypořádat následujícím způsobem:

 • koupit speciální „pletací“ jehlu se zaobleným koncem. Jemně od sebe vlákna oddělí a zabrání jejich poškození;
 • Nainstalujte pásový dopravník, speciální zařízení, které rovnoměrně vede pás a zabraňuje jeho natažení nebo zmačkání;
 • Použijte polyesterové nitě, které jsou vhodné pro pletení.
READ  Jak vyprázdnit bimetalovou baterii

Pečlivě vybrané příslušenství pro váš materiál zajišťuje konzistentní výkon a vysokou kvalitu švů.

Nesprávné napnutí nitě

Napětí nitě hraje důležitou roli při tvorbě stehu. Pokud je horní nit příliš napnutá, háček ne vždy vytvoří smyčku a na švu se objeví vynechané stehy. Z tohoto důvodu musí být závit navlečen podle doporučení výrobce stroje, jak je popsáno v návodu k obsluze.

Zkontrolujte napětí a správně navlékněte horní a dolní nit sami, aniž byste museli volat servisního technika.

Problémy s nylonovými nitěmi

Při použití nylonové nitě může konvice vynechávat stehy. To je způsobeno speciálními vlastnostmi materiálu, které mohou potlačit tření s jehlou. Při zvednutí jehly se nit jednoduše nevytvoří do smyčky. Také nylon se může deformovat a tahat za jehlu. To narušuje přirozený pracovní proces a způsobuje poruchy.

Kvůli této zranitelnosti je nutné u všech modelů šicích strojů dodržovat následující pokyny.

 • Přechod na tenčí jehly a nitě.
 • Nastavte mezeru mezi jehlou a nosem chapače na minimum.
 • Nastavte rovinu otáčení háku a nastavte mezeru 0,05 milimetru.
 • Věnujte zvláštní pozornost kvalitě nití, používejte pouze profesionální nitě od renomovaných výrobců.

Téměř každý stroj lze nastavit na práci s nylonem, ale veškerá manipulace může selhat, pokud kvalita nitě není přijatelná.

Vytvořte smyčku na opačné straně jehly

Tento jev je běžný u strojů používajících kartáčované nitě

chybějící, stehy

Jejich pružnost je několikanásobně vyšší než u nepotažených přízí. Vzhledem k tomu, že většina výrobců se zaměřuje na použití nečerněných materiálů, mohou se v zařízení vyskytnout závady.

To lze napravit dosažením optimálního úhlu vychýlení závitu. V krajním případě můžete trochu zvýšit zdvih raketoplánu tím, že na jeho těle vytvoříte vyvýšení. K tomu se používá cín nanášený páječkou. Pájejte ji v opačném směru než jehlu, přičemž mezi vyvýšením a jehlou ponechte mezeru 0,8 milimetru. Pomoci může také výměna řetězce za lepší.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS