Co je lepší, epilátor nebo shugaring: účinek léčby, výhody a nevýhody, recenze, co si dívka vybere

Volba odstranění chloupků mezi holením a epilátorem. je třeba zjistit výhody a nevýhody každého postupu. Je také třeba zvážit individuální kontraindikace a možné vedlejší účinky.

Volba mezi shugaringem a epilátorem závisí na situaci a ošetřované oblasti, stejně jako na výhodách a nevýhodách jednotlivých metod.

Hlavními výhodami shugaringu jsou: rychlost, exfoliační účinek, ošetření jakékoli zóny. Hlavní nevýhodou je krátkodobý účinek a riziko zarůstání chloupků.

Hlavní výhoda epilátoru. možnost chlazení hlavic. Trochu snižují bolest při epilaci.

Nevýhody: krátkodobý účinek, bolestivost v důsledku bodového odstranění chloupků, štípání pokožky, lámání a zarůstání chloupků, nevhodné pro všechny oblasti.

Jak to funguje?

Pro začátek vám prozradíme, jak funguje domácí depilace voskem a odstraňování chloupků epilátorem.

Voskování

Voskování neboli depilace je jedním z nejjednodušších, nejdostupnějších a nejběžnějších způsobů, jak se zbavit nežádoucích chloupků na jakékoli části těla.

Provádí se v kosmetických salonech i doma. Touto metodou lze vytrhnout kořínek chloupku.

ale folikuly, které jsou hluboko v kůži, nejsou poškozeny. Proto se chloupky po depilaci po nějaké době už neobjevují ve stejném množství a tloušťce.

Věděli jste, že? První voskování má kořeny u starých Římanů, Egypťanů a Řeků. Dříve se k odstranění nežádoucích chloupků používala pinzeta a vosk. Žiletky byly vynalezeny mnohem později – v 16. století.

Voskování lze provádět několika způsoby:

Vosk, který lze použít pro teplou depilaci, je třeba zakoupit v drogerii nebo v obchodě s kosmetikou. Jak přesně jej aplikovat, by mělo být uvedeno v návodu.

Výrobci obvykle doporučují vosk na jednu minutu ohřát v mikrovlnné troubě nebo ohřát na páře či ve speciálních tavičkách vosku.

Poté, co se vosk trochu zahřeje a stane se plastickým, se nanese na epilovanou část těla speciální špachtlí, která je součástí epilační sady.

Přikryjte jej pruhem látky nahoře a přitiskněte jej tak, aby přilnul. Po ztvrdnutí je třeba proužek s nalepeným voskem prudce odtrhnout proti růstu chloupků.

Teplý vosk je k dispozici také v kazetě, která se vkládá do speciálního tavicího zařízení. Pomocí válečku naneste vosk v tenké vrstvě na kůži, na kterou přilepte pruh látky. Po určité době je třeba proužek prudce odtrhnout proti růstu vlasů.

Důležité! Wasking – je poměrně bolestivý zákrok. Pokud tedy máte vysoký práh bolesti, můžete před epilací použít analgetika, protizánětlivé léky (ibuprofen) nebo dimethoxidový obklad. Anestetické masti nejsou pro tento účel vhodné, protože znesnadňují depilaci voskem.

Pro domácí depilaci horkým voskem vyčlenit nebo zakoupit speciální nádobu, ve které můžete vosk roztavit. Je samozřejmě lepší koupit si pro tento účel tavič vosku se zabudovaným teplotním čidlem, které zabraňuje popálení.

V případě nepřítomnosti voskovače se vosk ve vodní lázni nebo v mikrovlnné troubě přivede na požadovanou teplotu. Doba a teplota ohřevu by měly být uvedeny na obalu. Doba ohřevu je obvykle 1 až 3 minuty.

Po roztavení se vosk nanese špachtlí na pokožku podél růstu chloupků, nechá se působit až 1 minutu a poté se strhne proti růstu chloupků.

Pro depilaci studeným voskem si musíte v obchodech zakoupit sadu na depilaci voskem, která obsahuje voskové pásky a zklidňující pleťovou vodu na následnou depilaci.

Pásek se v dlaních zahřívá asi půl minuty. Poté se odlepí a přilepí na kůži podél linie vlasů. Po určité době (uvedené na obalu) se proužek odlepí prudce proti růstu chloupků. Jeden proužek lze použít několikrát.

Je to nejbezbolestnější postup ve srovnání s předchozími. A jestli jsou lepší voskové pásky nebo epilátor, se dozvíte v následujících kapitolách.

Důležité!Abyste zabránili zarůstání chloupků, je třeba několik dní před depilací epilovat oblast, která má být depilována. A bezprostředně před sezením ji ošetřete dětským pudrem nebo mastkem.

Abychom pochopili, zda je lepší depilace voskem nebo epilátorem, podívejme se na výhody a nevýhody jednotlivých metod.

READ  Jak správně nasadit mřížku do mlýnku na více druhů potravin

Výhody depilace voskem jsou:

 • Zbavte se chloupků z poměrně velkých oblastí těla během jednoho sezení;
 • Doba trvání účinku až 1,5 měsíce (v závislosti na individuálních okolnostech);
 • náklady na zákrok;
 • vosk je snadno dostupný ke koupi.

Mezi nevýhody depilace voskem patří:

 • bolestivý zákrok;
 • Nežádoucí účinky na kůži. zarudnutí, otok, folikulitida, zarůstající chloupky atd. п.;
 • možnost popálení;
 • Při vystavení pokožky slunci může proepililirovannya voskovaná oblast způsobit pigmentaci;
 • Nemožnost provést zákrok u vlasů kratších než 5-10 mm;
 • potíže s oplachováním vosku z pokožky;
 • vosk lze obtížně odstranit, pokud se náhodou dostane do kontaktu s kůží.

domácí epilátor

Domácí epilátor dnes seženete v každém obchodě s technikou. V závislosti na tom, jak jsou vyrobeny, jak působí na vaše vlasy a jak zklidňují vaši pokožku, se tyto přístroje pohybují v různých cenových relacích. cenově dostupné pro každou peněženku, ale také drahé.

V současné době jsou na trhu k dispozici různé systémy:

Principem nejjednoduššího a nejlevnějšího epilátoru je vytrhávání chloupků pomocí žárovky. Její nástavce mají párové kovové disky nebo pinzety, které se po zapojení začnou otáčet. Epilátor je třeba přejíždět po pokožce a chloupcích pod úhlem 90 stupňů, aby kotouče vytrhávaly chloupky.

Aby byl zákrok méně bolestivý, nabízejí výrobci různé systémy, které provádějí masáž, protahování a chlazení pokožky.

Jakou metodu depilace zvolit?

Každá žena během svého života vyzkouší několik metod. Někteří volí nejúspornější, jiní nejméně bolestivou a další metodu, která zabere nejméně času. Porovnali jsme nejoblíbenější způsoby, jak se zbavit nežádoucích chloupků.

Co je lepší než shugaring nebo voskování??

Cukrování nebo voskování, které je lepší? Voskování. jedna z nejstarších metod, přesto. rozpočet. Zahřátý vosk se nanese na kůži a po ochlazení se prudkým pohybem odtrhne, čímž se vytrhnou chloupky. Existuje několik technik:

Salony používají vosk o vyšší teplotě, který se zahřívá v taviči vosku;

Pro domácí postup můžete použít vosk v kartuších a stejný tavič vosku nebo hotové voskové pásky zakoupené v obchodě.

Stačí je v rukou zahřát na tělesnou teplotu. V tomto případě však mohou některé vlasy, zejména ty kratší, zůstat.

Co je lepší než shugaring nebo voskování?? Mezi výhody depilace voskem patří nízké náklady, rychlost. 2-3krát rychlejší než holení a dlouhotrvající hladkost pokožky. Ve srovnání s nevýhodami je to však zanedbatelné:

 • Voskování je bolestivé. Nebezpečí popálení horkým voskem.
 • Podráždění trvá nejméně jeden den.
 • Voskové pásky se odtrhávají proti směru růstu chloupků. Proto jsou zarůstající chloupky známým problémem pro ty, kteří je často používají.
 • Zbytky vosku se z pokožky obtížně odstraňují. K tomu je třeba použít naolejovaný hadřík. Depilované místo nesmíte vlhčit déle než několik hodin po zákroku.
 • Vosk nedrží na krátkých chloupcích a nelze jej znovu aplikovat na stejné místo.

Takže, shugaring nebo depilace voskem, která je lepší? Proti 3 výhodám má 5 nevýhod. S mírným náskokem je skóre stále 1:0 ve prospěch shugaringu.

Co je lepší epilátor nebo shugaring?

Epilátor nebo shugaring? Elektrická epilace šetří peníze za pravidelné ošetření v salonu. Na rozdíl od holicího strojku vytrhává chloupky u kořene.

bolí, více, epilátor, nebo, shugaring

Potěšení není levné, ale peníze se utratí jen jednou. Samotné zařízení může vydržet 5 a více let.

Epilátor zachytí i chloupky dlouhé pouhé 2-3 mm. Ale to nejlepší na tom je, že si epilaci můžete provádět, kdykoli se vám to hodí. Mezi výhody této metody patří:

 • Dokáže odstranit celé chloupky, aniž by bylo nutné každou oblast několikrát přejít.
 • Mnozí pociťují méně bolesti, pokud máte proces pod kontrolou.
 • Není třeba pěstovat dlouhé vlasy a speciálně se na zákrok připravovat.
 • Hladkost pokožky vydrží až 3 týdny. Částečná epilace je možná, pokud chloupky dorůstají nerovnoměrně.
 • Desítky zarůstajících chloupků.
 • Bolestivý postup. Na nohy si po chvíli zvyknete, ale depilace podpaží a oblasti bikin je složitá a bolestivá. Proto si ženy vybírají epilátor na nohy, zatímco bikiny a podpaží si raději nechávají upravit v salonu.
 • Citlivá místa mohou být několik dní podrážděná, tenká kůže se snadno poškodí a trvá dlouho, než se zahojí, zejména pokud se nedodrží technika.
 • Mnoha lidem se nelíbí nepříjemný bzučivý zvuk spotřebiče.

Cukrová pasta a laser. Co je účinnější?

Laserová epilace ze všech reklamních plakátů slibuje, že vás navždy zbaví nežádoucího porostu. Záleží na vaší individualitě. Pro dosažení maximálního účinku byste měli absolvovat 7-10 procedur s přesnou periodicitou.

READ  Jak vyrobit venkovní pec vlastníma rukama

Poté to budete dělat mnohem méně často. jednou za několik měsíců, a pokud budete mít štěstí, tak jednou za 1-2 roky. Chlupy budou měkké, ale. budou.

Pro ošetření si budete muset nechat narůst delší vlasy, ideálně 8-10 mm. budete je muset nosit zhruba několik týdnů.

Toto speciální laserové ošetření ničí strukturu vlasového folikulu a zanechává chloupky, které časem rostou velmi jemné a volné.

 • Laserová epilace je drahá.
 • Po ošetření zůstává podráždění a bolestivost 2-3 dny a může způsobit popáleniny.
 • Pro citlivou pokožku není tato metoda vhodná.
 • Několik dní před léčbou nebo po ní se neopalujte a nesaunujte. Po zákroku nechoďte do bazénu ani se nekoupejte v rybníku, dokud se kůže zcela nezhojí.
 • Rozvrh procedur nejlépe předem naplánovat a pokud možno se od něj neodchylovat.
 • Není povoleno během menstruace.
 • Některé ženy nesnášejí zápach spálených vlasů během ošetření.

Co bolí nejvíc??

V oboru, jako je depilace voskem, se bolest nijak neliší: přístroj. je samozřejmě bezbolestná, ale riziko pořezání a možné nepohodlí při dorůstání ztuhlých vlasů je vysoké. depilační krém. Není bolestivý, ale na velmi tuhé chloupky je neúčinný a může způsobit alergie nebo ještě hůře chemické popáleniny.

Depilace voskem nebo shugaring příjemný proces také nevolá, zejména v oblasti bikin, kde je kůže velmi jemná. Nemluvte o epilačním krému. U zvláště citlivých dívek nemusí být tato metoda proveditelná, i když po prvním ošetření se citlivost sníží.

A co shugaring??

Shugaring v Jekatěrinburgu prováděný v kosmetickém salonu nebo doma. Stále častěji se jedná o domácí depilaci. Shugaring precizně odstraňuje chloupky. Na tom nezáleží. je chmýří nebo hustá srst. Lepkavý karamel odstraní všechny chloupky. Chloupky budou odstraněny ve směru růstu, takže nebudou nijak zvlášť bolet. Problém se zarůstajícími chloupky není skutečný. Při správné péči (drhnutí, hydratace) chloupky nezarůstají. Cukrová pasta nejen odstraňuje chloupky, ale také odumřelé buňky. Pokožka je hladká a příjemná na dotek.

Podráždění kůže při shugaringu minimální. Takový postup v kosmetickém salonu však bude stát hodně peněz. Uspořádat podobnou kosmetickou operaci doma problematické. Musíte se naučit techniku, najít recept na pastu a nakoupit všechny ingredience. Nesprávná aplikace neopodstatní investici. Neodstraňuje chloupky do 3 milimetrů. Shugaring zabere mnohem více času.

Shugaring lze provádět doma, pokud je technika dobře pochopena. V ostatních případech je racionálnější koupit si epilátor nebo vyhledat odbornou pomoc.

Shugaring

Shugaring. způsob, jak se zbavit ochlupení, který používá speciální sladkou pastu. Proto se tato technika označuje jako sladká (nebo cukrová) depilace. Kromě toho existuje pro tuto proceduru ještě jeden název. perská depilace. V dávných dobách totiž tuto metodu používaly východní krásky, aby se zbavily nežádoucí vegetace na těle.

Bez ohledu na skutečnost, že tento postup je tak starý, šugaring a nyní neztrácí svůj význam. Cukrová depilace se rozšířila v 80. letech minulého století a bezpečně přežila až do současnosti.

Perská metoda je podobná teplému vosku. Postup shugaringu má však oproti výše uvedené metodě více výhod, a proto je častější.

Procedura spočívá ve shugaringu: na místo, kde se odstraňují chloupky, se nanese speciální hmota s cukrem a poté se silným tahem z ošetřované oblasti odstraní růst chloupků. Zákrok je poměrně rychlý, což zabraňuje dlouhodobé bolesti. Účinek zákroku trvá 10-20 dní. Cukrová pasta proniká dostatečně hluboko do vlasových folikulů, což při pravidelném používání narušuje následný růst vlasů. jsou tenčí a rostou méně často. To umožňuje delší intervaly mezi ošetřeními.

Složení cukrové pasty

Jak už název napovídá, hlavní složkou je cukr. Existují však některé varianty. Místo cukru lze použít med, fruktózu nebo glukózu.

Směs se doplní citronovou šťávou a vodou (nebo bylinkovým odvarem). V případě potřeby lze přidat i esenciální oleje. Hlavním požadavkem na pastu je přirozenost.

V závislosti na množství použitých ingrediencí může mít pasta různou konzistenci, a proto se liší i její účel:

 • Super měkké. ruce, nohy, břicho
 • Méně šetrné. choulostivé oblasti: podpaží, bikiny, obličej (používá se v chladných oblastech)
 • Středně měkké. nejběžnější, vhodné pro salony a domácí použití
 • Hustý. velmi citlivé oblasti (používá se pouze v teplých místnostech)

Způsoby použití

 • Classic (manuální). Pastu libovolné hustoty lze nanášet ručně.
 • Obvaz. Metoda se používá k odstranění chloupků na velké ploše kůže. Pasta se nanáší speciální špachtlí a poté se přiloží speciální obvaz. Obvaz se poté odstraní prudkým zatažením podél linie vlasů.
 • Příručka s aplikací. Metoda je vhodná pouze v teplých místnostech nebo při nadměrném pocení. Používá se nejhustší pasta, která se nanáší ve formě aplikace. Po nanesení zůstává na pokožce 1 minutu a poté se rychle sundává.
READ  Setrvačník šicího stroje se neotáčí

Přípravná fáze

Existuje několik jednoduchých tipů, které vám pomohou pohodlně zvládnout depilaci perským voskem:

 • Správný duševní postoj, uvolněný stav
 • Délka vlasů by neměla být příliš dlouhá, optimální je 4-5 mm (nutné pro snížení bolesti)
 • Peeling kůže před zákrokem pomůže uvolnit drobné chloupky, což výrazně zvýší kvalitu žvýkání
 • Opalování v den ošetření se nedoporučuje
 • Den před ošetřením nepoužívejte mastné krémy a oleje

Jak si uvařit vlastní cukrovou pastu

Nemusíte utrácet peníze za nákup hotové pasty, protože téměř všechny komponenty pro ni najdete ve své kuchyni. Na jednu porci jsou potřeba 2 lžíce vody, 4 lžíce cukru a 1 lžička práškové kyseliny citronové.

 • V malém hrnci nasypte cukr do vody a zahřívejte, dokud se nerozpustí.
 • Poté je nutné přilít kyselinu citronovou a neustále míchat.
 • Po uvaření získá tekutina již za 7 minut zlatavou barvu. poté se sundá z plotny.
 • Tekutina se táhne jako karamel? Stačí ji nechat vychladnout a můžete použít ruce. Výrobek lze poté použít.
 • Před první aplikací si namočte ruce do studené vody, aby se na ně pasta nelepila.
 • Pokud nemáte doma kyselinu citronovou nebo citron, lze tuto složku nahradit medem ve stejném poměru.

Cukrování

Jinak se tento postup nazývá karamelová nebo perská epilace. Vyrábí se pomocí husté cukrové pasty. Jedná se o jednu z nejstarších procedur odstraňování chloupků, za jejíž domovinu je považován starověký Egypt.

Výhody: přírodní složení, nízká pracovní teplota, pokaždé méně vlasů a delší pocit hebkosti. Nevýhody: bolestivé (všechny individuální), možné alergické reakce (na přírodní složky nebo použití mastku), natahování kůže, zarůstání chloupků.

Шугаринг ног картриджем самостоятельно. удобно и быстро!

bolí, více, epilátor, nebo, shugaring

Obecně jsou principy vosku a cukru podobné, ale hlavní rozdíl je v tom, že při depilaci se nežádoucí chloupky odstraňují pohybem proti jejich růstu a při shugaringu. na růst.

Výhody: nízká teplota, možnost provádět proceduru nad olejem, bez talku, bez natahování pokožky, s minimální bolestí, hladkost zůstává zachována po delší dobu. Nevýhody: individuální nesnášenlivost složek, zarůstající chloupky.

Tyto dva přístroje fungují na stejném principu jako první, ale mají jiný zdroj laserového záření a jiný dosah působení.

Jsou tu lasery:

 • alexandrit (vlnová délka 755 nm). základní princip: světlo je absorbováno pigmentem v kůži (melaninem) nebo ve vlasech a přeměněno na tepelnou energii bez ovlivnění zdravých kožních buněk;
 • rubín (vlnová délka 694,3 nm)
 • Diodový laser (vlnová délka 808-810 nm);

Důležité: při výběru kliniky nebo salonu věnujte pozornost licenci pro lékařskou a kosmetickou činnost. Laserová epilace je lékařská služba a existence vysokoškolského lékařského nebo středoškolského odborného vzdělání magistra a osvědčení o registraci zařízení pro laserovou epilaci jsou přísně povinné. Při dodržení všech podmínek je postup nejúčinnější a nejbezpečnější.

 • Neodym (vlnová délka 1064 nm). proniká do kůže o něco hlouběji a může působit nejen na melanin, ale také na hemoglobin, tj. působí přímo na cévu, která vyživuje vlasovou cibulku.

Laserová epilace má mnoho výhod:

 • nepoškozuje pokožku;
 • technologie působí pouze na vlasový folikul;
 • není zdraví škodlivý;
 • Lze použít na všechny oblasti obličeje a těla, na ženy i muže;
 • Neexistuje prakticky žádný bolestivý pocit;
 • Laserová epilace je v dnešní době poměrně rychlá: například ošetření horního rtu trvá v průměru 1-2 minuty a ošetření celého těla přibližně 1,5 hodiny;
 • lze to dělat po celý rok.

V současné době jsou nejoblíbenější diodové lasery, ale žádané jsou i alexandritové a neodymové lasery na diodových nosičích. Jde o to, že diodová technologie umožňuje provést zákrok co nejrychleji, bezbolestně a bezpečně pro pacienty. Tím se snižuje cena zákroku. je to ekonomické i pro pacienta a lékaře.

v poslední době se objevily nové laserové přístroje, které kombinují tři vlnové délky (diodovou, alexandritovou a neodymovou). to umožňuje ošetření chloupků v jakékoli oblasti, a to jak v tmavých, tak světlých barvách.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS