Hlavní výhody praček s přímým pohonem jsou: Úspora energie a vyšší účinnost díky přímému spojení s hřídelí bubnu. Dlouhá životnost a spolehlivost. Motor s přímým pohonem nemá kartáče, řemen a další díly s nízkou životností.

Přímý pohon znamená přímé spojení mezi rotorem a hřídelí bubnu. Neexistuje žádný řemenový systém, ale speciální spojka. Na povrchu motoru nejsou žádné kartáče, protože již nejsou potřeba.

Která pračka má přímý pohon?

Pračka s přímým pohonem zajišťuje otáčení prádla ve směru a proti směru hodinových ručiček, čímž je zajištěn efektivní proces praní a snižuje se možnost zamotání prádla.IFB Digitální automatická pračka a sušička s přímým pohonem 8 kg (chrom)

Typ Automatická pračka se sušičkou s předním plněním
Kapacita 8 kg (praní)
Prací programy 100

Co je na designu jiného

Abychom přesně pochopili, jak se jedna pračka liší od druhé, podívejme se nejprve na konstrukci běžné pračky. Takový stroj má tradiční řemenový pohon. Na spodní straně skříně je umístěn motor, který je poháněn řemenicí a hnacím řemenem. Pokud se v automobilech trochu vyznáte, jistě poznáte podobnosti.

Pračka s přímým pohonem má poněkud odlišnou konstrukci. Zde je motor zavěšen přímo na bubnu. Řemen a řemenice jsou zcela vynechány a motor a nádrž tvoří jeden celek. To přináší na jedné straně řadu výhod, ale není to bez nevýhod, které nelze na druhé straně ignorovat.

Pračka do kuchyně. pravidla výběru

READ  Jak zrušit program pračky LG

Význam přímého pohonu v pračce

Přímý pohon je elektrické zařízení schopné přeměnit elektromagnetickou energii na rotační nebo lineární pohyb. Tento motor je navržen tak, aby přenášel sílu na rotor pomocí vzduchové mezery, což eliminuje možnost opotřebení pohyblivých částí. Přímý pohon je považován za nejspolehlivější elektromotor.

Pohon je základním konstrukčním prvkem každé pračky. V současné době používá přímý pohon při výrobě praček mnoho populárních výrobců. LG, Whirlpool, Sears a mnoho dalších.

Co je přímý pohon automatické pračky

Pračky s přímým pohonem jsou na dnešním trhu zastoupeny mnoha značkami, jejichž vzájemná konkurence v boji o zákazníka vyžaduje hledání nových přístupů. Řešení bylo nalezeno, když Jižní Korea vyvinula invertorový motor.

Společnost LG byla již v roce 2005 jednou z prvních společností, která do své řady praček zařadila systém přímého pohonu. V obchodech se často setkáte s modely s označením Direct Drive, které značí, že je tato technologie použita. Přestože automatické pračky již dlouho patří mezi technologicky vyspělé výrobky, dochází neustále ke zdokonalování elektroniky, mechanických jednotek a elektrických částí.

Technologie Smart Inverter: Technologie Smart Inverter pomáhá regulovat úroveň spotřeby energie pračky. Inteligentní pohyby: Inteligentní invertor a turbo buben se také kombinují s inteligentními pohyby, které pomáhají maximalizovat účinnost pračky.

U gramofonů s přímým pohonem je motor umístěn přímo pod nosnou deskou. Naproti tomu řemenovým motorům trvá obvykle několik sekund, než dosáhnou plných otáček. Řemen je také vždy součástí mechanismu, takže otáčení kotouče oběma směry při vypnutém motoru může způsobit určité opotřebení řemene.

Co je to přímý pohon??

Pračky s přímým pohonem mají místo řemene speciální spojku. A plní funkci změny rychlosti hnacího mechanismu. Motor je přímo spojen s bubnem. Místo sběrného motoru se používá nesběrný motor. Jeho výhodou je vyšší účinnost, jednoduchost konstrukce a kompaktní rozměry. Pračky s přímým pohonem tak mají řadu velkých výhod.

READ  Jak odstranit zápach z automatické pračky

Pozitivní vlastnosti praček s přímým pohonem

Co je to motor s přímým pohonem v pračce

Společnost LG je průkopníkem ve vývoji praček a patentovala si použití přímého pohonu. Ale i takto kvalitní vybavení selhává. Pokud potřebujete opravit pračku v Saratově nebo Engelsu, zavolejte naší firmě. Uděláme to co nejrychleji a nejkvalitněji.

Význam přímého pohonu v pračce

Přímý pohon je elektrické zařízení schopné přeměnit elektromagnetickou energii na rotační nebo lineární pohyb. Tento motor je navržen tak, aby přenášel sílu na rotor přes vzduchovou mezeru, čímž se eliminuje možnost opotřebení pohyblivých prvků. Přímý pohon je považován za nejspolehlivější elektromotor.

dělá, přímý, pohon, pračky

Pohon je klíčovým konstrukčním prvkem každé pračky. V současné době používá přímý pohon při výrobě praček mnoho populárních výrobců. LG, Whirlpool, Sears a mnoho dalších.

Konstrukce s přímým pohonem

U praček s přímým pohonem je motor k bubnu připojen bez řemenů nebo řemenic; místo toho se jako hnací mechanismus převodovky používá speciální spojka. Díky absenci dalších převodových prvků je takový stroj kompaktní.

LG pračky. Co je přímý pohon Direct Drive?

Ve většině praček s přímým pohonem se používá třífázový bezkolektorový motor. Skládá se z permanentního magnetu (rotoru) a statoru s 36 induktory. Rotor je připevněn přímo k hřídeli bubnu. Hřídel rotoru je současně hřídelí bubnu pračky. Motor je řízen vysíláním signálů z elektronického modulu.

Nevýhody přímého pohonu

Průkopníkem přímého pohonu v pračce byla společnost LG. Konstruktéři korejské společnosti se rozhodli odmítnout zbytečné uzly a spojili elektromotor a buben s jedinou hřídelí.

Podívejme se, co je to invertorový motor v pračce. Princip činnosti takového motoru spočívá v tom, že jeho otáčky jsou řízeny frekvenčním měničem, zjednodušeně řečeno invertorem. Výhodou tohoto procesu je, že přesně reguluje otáčky motoru tak, aby byla zachována požadovaná frekvence.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS