Výběr chladicího boxu do auta: termotaška, kontejner nebo elektrický model?

lepší, izolovaná, nádoba, nebo

Vydejte se na dlouhou cestu a celou cestu se rozmazlujte studeným nápojem. Na piknik a zmrzlinu pro celou společnost. Přivážení trofejních štik ze vzdálenosti stovek kilometrů. To vše je možné díky chladničce. Pro výběr nejlepšího zařízení je nutné znát typy a druhy autochladniček. Opravdu jich není mnoho:

 • Termotaška. Lehká a kompaktní chladicí taška je nejjednodušší a nejlevnější variantou. Spolu s chladicími bateriemi mohou udržet zmrazené potraviny teplé až 12 hodin (v závislosti na venkovní teplotě).
 • Kontejner. Silné stěny termojímky zajišťují, že box dobře udržuje teplotu. Pokud je nádoba naplněna ledem a chladicími jednotkami, může být udržována v chladu 1-2 dny nebo déle.
 • Elektrická autochladnička. Aktivní chladicí jednotka spotřebovává velké množství energie, ale umožňuje snížit teplotu přibližně o 20 °C oproti okolní teplotě.
 • Přenosná kompresorová chladnička. Zařízení s plnohodnotným kompresorem a freonovým potrubím jsou schopna zmrazit potraviny až do výše.20°C. Šetří elektrickou energii.

Cenově nejdostupnější variantou chladicího boxu je polstrovaná syntetická taška s tepelnou izolací. Předchlazené nebo zmrazené potraviny jsou uloženy v termotašce. Chcete-li udržet jídlo teplé po delší dobu, přidejte doma do chladničky zmrazené potraviny. V termotaškách je obvykle uloženo občerstvení, různé sendviče a saláty, léky. Pro tyto situace lze doporučit izotermický vak:

 • Piknik. Velkokapacitní sáčky uchovávají maso, ryby, saláty a další potraviny čerstvé.
 • Pláž. Výlet k moři s termotaškou vám umožní relaxovat na pláži po celý den.
 • Rybolov. V létě mohou rybáři uchovávat své úlovky čerstvé. V zimě udržuje termoobal jídlo teplé pro svačinu.

Stejně jako taška ani termo taška aktivně nechladí, ale díky silným stěnám a plné tepelné izolaci mnohem lépe udržuje tělesnou teplotu. Kontejnery se dodávají v různých velikostech. Malá chladnička o objemu 25 litrů pojme 10 lahví vody na rodinný výlet nebo termobox o objemu 52 litrů, který udrží společnost plnou čerstvých nápojů.

Po naplnění ledem nebo studenými sáčky udrží termoska jídlo teplé až 72 hodin. Velká a prostorná chladnička je nutností:

 • Na chatě. Lidé, kteří tráví na chatě pouze víkend, si mohou koupit termokontejner a obejít se bez lednice.
 • Při cestování. Rodiny mohou vyrazit na výlet s předem připraveným jídlem. Nemusíte zastavovat v kavárnách u silnice ani hledat, kde si na cestě koupit jídlo.
 • Venku. Termobox lze použít nejen v autě, ale i na lodi. Dovolená mimo město je mnohem pohodlnější s prostornou samostatnou chladničkou.

Chladič je v podstatě termobox s aktivní chladicí jednotkou. Přístroj je napájen ze zapalovače cigaret nebo z běžné sítě 220 V. Skvěle se hodí pro použití v autě, na lodi nebo v interiéru.

Jednotka udržuje teplotu přibližně o 20-30 stupňů nižší, než je teplota okolí. Nezapomeňte však, že takové zařízení je velmi náročné na elektrickou energii. Není nutné nechávat chladničku v autě dlouho, když není v provozu, aby se nevybíjela baterie

Termoelektrické spotřebiče mohou fungovat jako chladicí i topné. Termostat na chladicím voze dokáže ohřát potraviny až na 60 °C.65°C. Tyto přístroje budou nepostradatelné:

 • Na cestách a služebních cestách. Uchovávání čerstvých potravin během dlouhé cesty je příležitostí, jak ušetřit peníze a přitom se dobře najíst.
 • Mimo město. Přátelská společnost může vyrazit na několik dní do přírody, aniž by si odepřela pohodlí.

V podstatě se jedná o plnohodnotnou přenosnou chladničku s chladicí kapalinou. Nejoblíbenější modely kompresorů mají objem od 18 do 75 litrů, ale k dispozici jsou i řešení s větším objemem. Spotřebič je schopen udržet teplotu až do hodnoty.20°C.

Kompresorová chladnička spotřebovává minimum energie. V průměru může jednotka běžet na baterii nepojízdného vozidla 1-2 dny. Zařízení je ideální pro přepravu zmrzliny, polotovarů a dalších potravin, které vyžadují teploty pod bodem mrazu.

Termoelektrické spotřebiče mohou pracovat v režimu chlazení i vytápění. Termostat v autochladničce dokáže ohřát potraviny až na 60 °C.65°C. Tato zařízení budou nepostradatelná:

 • Na cestách a služebních cestách. Uchovávání čerstvých potravin na cestách vám dává možnost ušetřit peníze a přitom se dobře najíst.
 • Mimo město. Když přátelé odjedou na několik dní mimo město, můžete si vybrat perfektní ledničku.

Kompresorové chladničky a termoelektrické kontejnery se jistě budou hodit lidem, kteří tráví hodně času na cestách. Koupí spolehlivé pomůcky můžete ušetřit peníze za potraviny a nemusíte se bát o jejich čerstvost.

Příležitostné výlety do přírody nebo do přírody zvládne levná autochladnička bez aktivního chlazení. Termo tašky a nádoby udrží vaše nápoje v chladu a váš rybářský úlovek v bezpečí.

Výběr chladničky do auta

Léto je skvělý čas. Čas na rekreaci a cestování. Obzvlášť příjemné je vychutnat si ji v autě. Aby byla vaše cesta ještě pohodlnější, měli byste myslet na to, aby jídlo a pití, které si berete s sebou, zůstalo na cestě vždy čerstvé a chladné. Chladnička je nepostradatelná při dlouhých cestách k moři nebo na piknik v přírodě.

A musí být správně vybrána, aby taková skutečně zůstala a nebyla jen zbytečným kontejnerem, který visí uvnitř vozu. Jak ji vyrobit? Zatím jsme se nesetkali s tím, že by Evropané a obyvatelé Západu měli ve svých autech miniledničku. Ano, v našich bytech a domech máme velké stacionární domácí spotřebiče, ale jen málokdo vlastní autochladničku.

Jak vybrat autochladničku podle typu?

Existují dva základní typy modelů tohoto kompaktního zařízení: První udržuje a udržuje teplotu potravin umístěných uvnitř, druhá sama vytváří buď chlad, nebo teplo díky vlastnímu zdroji energie.

Chladicí jednotka s nejjednodušším principem. Jeho úkolem je udržovat správnou teplotu potravin. Taška je vyrobena ze dvou vrstev nylonového materiálu s tepelně izolačním prvkem. Díky svému utěsněnému krytu nepropouští teplo dovnitř. Kapacita tohoto typu autochladničky se může pohybovat od 3 do 25 litrů. Záleží na modelu a vašich potřebách. Potraviny, které si vezmete do chlazeného batohu, si zachovají čerstvost až dvanáct hodin.

Konstrukčně je navržena jako plastová krabice se dvěma nádobami, které jsou umístěny na principu panenky matrjošky, jedna v druhé. Mezi nimi se nachází tepelně izolační materiál. Pod nádobou je umístěn zásobník na vodu, která vznikne rozmrazováním potravin. Skladování při teplotě v těchto nádobách může trvat od několika hodin až po několik dní. Objem chladničky, stejně jako u předchozí varianty, závisí na modelu.

Většinou se jedná o nádoby o objemu od pěti do čtyřiceti litrů, ale existují i obří nádoby, které pojmou více než sto litrů. Obsahují speciální přihrádku na solné brikety, které udržují teplotu po delší dobu. Tato metoda je vhodná i pro udržování teploty potravin. Zmrazený roztok je třeba ohřát ve vodě a potraviny vložit do nádoby horké.

Druhý typ zahrnuje jak mobilní jednotky, tak integrované chladničky pro motorová vozidla. Tyto chladicí prvky se liší již svou funkcí a konstrukcí:

Pokud jde o vestavěné chladiče, jsou obvykle umístěny v loketní opěrce nebo mezi sedadly osobních automobilů. V autobusech, kde nejsou žádná místa pro cestující.

Jak vybrat autochladničku podle zařízení?

Termoelektrické chladničky do vozidel

Nejběžnější typ aktivní chladničky. Tato malokapacitní technologie využívá Peltierův jev. Tento efekt je nepřímo úměrný termoelektrickému vyzařování v termočláncích během ohřevu. Předpokládejme, že existují dva vodiče s různými tepelnými odpory. Prochází jimi elektrický proud v různých směrech a v místě dotyku se uvolňuje nebo pohlcuje energie.

Pokud jsou tyto pohlcovače tepla ofukovány ventilátorem, vzniká proud chladného vzduchu, který ochlazuje potraviny v komoře. Nastavením proudu termočlánku a průtoku vzduchu z ventilátoru lze regulovat teplotu uvnitř chladicího prostoru.

Termoelektrické autochladničky jsou lehké, kompaktní a méně náročné než freonové chladničky, na které jsme zvyklí. Na rozdíl od svých domácích protějšků jsou tato zařízení šetrná k životnímu prostředí. Může fungovat podobně jako dělený systém: vytápění nebo chlazení. Jejich funkčnost není vázána na umístění chladičů v místnosti.

Chladničku můžete umístit vertikálně nebo horizontálně, na tom nezáleží. Největší nevýhodou těchto systémů je jejich setrvačnost. Trvá poměrně dlouho, než dosáhnou požadované teploty, takže potraviny by do nich měly být vkládány již vychlazené.

READ  Který kotel je úspornější jednookruhový nebo dvouokruhový

Tyto palubní jednotky se vyrábějí pod speciálními kontejnerovými prohlubněmi, které jsou v nich zabudovány. Při vnitřní teplotě 25 °C ve vozidle se v chladiči udržuje od 3 do 4 °C.3o C. V režimu vytápění může přístroj ohřívat až na 60 °C. V samostatném provozu bez připojeného napájení udrží tyto chladničky chlad až deset hodin.

Tento typ chladničky je obvykle napájen ze zásuvky zapalovače cigaret. objem těchto spotřebičů je velmi velký a pohybuje se od 0,5 do 50 litrů.

Absorpční automobilové chladničky

Tento typ přístroje využívá cyklus postupného zahřívání a ochlazování vodného roztoku amoniaku s procesem extrakce par amoniaku a zpětné absorpce vodíkem. Při zahřívání roztoku čpavku a vody se z elektrického ohřívače uvolňují čpavkové páry, které se na kondenzátoru srážejí a mění se v kapalný čpavek, který vyzařuje své teplo.

Kapalina pak vstupuje do výparníku, který obklopuje komoru, vře a odebírá z ní teplo a následně absorbuje vodík. Takto získaný roztok se vypustí a vstřebá do vody. Výsledkem je koncentrát vodíko-čpavkového vodného roztoku, který se vrací zpět do výparníku, a vodný roztok čpavku do kotlů. A tak se cyklus neustále opakuje.

Kapacita absorpčních chladniček pro motorová vozidla je také různá a pohybuje se od 25 do 150 litrů. Výhodou této technologie je, že kotle mohou být napájeny elektřinou, benzinem nebo plynem. Absorpční chladiče jsou maximálně soběstačné a velmi úsporné. Nevýhodou je, že funguje pouze v určité poloze.

Tyto jednotky se montují do všech typů vozidel. Autokary, zájezdové autobusy a speciální dodávky jsou vybaveny vícedveřovými absorpčními chladiči a jsou umístěny na zvláštním sedadle v prostoru pro cestující.

Kompresorová chladicí vozidla

Tento typ vozidlové jednotky funguje na klasickém principu. Zde se k chlazení používá odpařování kapalného freonu ve výparníku, který obklopuje chladicí prostor. Při odpařování se z prostoru odebírá teplo, které se může ochladit až na úroveň.18°C.

Elektrický kompresor pohání freon uzavřeným potrubním systémem. Chladivo pravidelně cirkuluje z kapalného do plynného stavu a zpět přes kondenzátor a výparník.

Výhodou kompresorové mrazničky ve srovnání s jinými typy mrazniček je rychlé zmrazení a hospodárný provoz. Nastavená teplota v mrazicím prostoru je dosažena v závislosti na objemu, který prakticky nemá žádná omezení.

Potraviny se skladují při teplotě mezi 4 a 5 °C.18 °C po neomezenou dobu. Odpojená chladnička udrží svůj chladicí výkon uvnitř buňky až po dobu šesti hodin. Je odolný proti vibracím a může pracovat ve svislé poloze s úhlem sklonu 30 stupňů.

Tipy pro výběr chladničky do vozidla

Vzdálenost a cílová destinace

Pokud často trávíte čas s rodinou nebo přáteli v přírodě, vyplatí se omezit výběr na levné izolované nádoby a chladicí tašky. Pokud se jedná o dlouhou plavbu na dlouhé vzdálenosti se spoustou chůze a přenocování, pak mohou být vhodnou volbou absorpční jednotky napájené z různých zdrojů energie. Ujistěte se, že máte s sebou další zdroje energie.

Regionální klimatické podmínky

Pokud cestujete do horké tropické nebo subtropické destinace, nepomůže vám chladicí taška, izolovaná nádoba ani termoelektrická chladnička. Kompresorové chladiče a absorpční chladiče jsou zde užitečnější. Zúžte svůj výběr na tyto typy. V náročných okolních podmínkách udržují nastavenou teplotu mnohem déle a stabilněji.

Podmínky na silnici při plavbě autem

Pro horské serpentiny a náročný terén jsou nejvhodnější kontejnery, chladicí tašky nebo termoelektrické chladicí jednotky. Kompresorové a absorpční chladničky jsou náchylnější k přetížení a poruše. Proto je lepší neriskovat.

Důležitý je také tvar chladiče. Při koupi do ní vložte dvoulitrovou plastovou láhev, pokud se do ní nevejde, vyplatí se před cestou zvážit vhodnost takového nákupu.

Adaptér do zapalovače cigaret

Chladnička s možností provozu z cigaretového zapalovače šetří energii z baterie. Vestavěné bezpečnostní relé, které včas odpojí chladič od baterie, pomáhá předcházet nepříjemnostem nadcházející plavby autem, jako je chybějící jídlo.

Materiál krytu chladničky a konstrukce krytu

Chladnička ve vozidle by měla být vyrobena z materiálu odolného proti poškrábání a měla by se snadno čistit. Díky moderním materiálům použitým při výrobě jsou spotřebiče robustní, odolné a snadno se udržují.

Ergonomický design a ekologická konstrukce skříně významně přispívají k provozu chladničky. Vzduchotěsná víka pomáhají udržet potraviny v bezpečí. Dvouplášťové dveře jsou praktické, protože umožňují rozšířit otevírání chladničky, aniž byste ji museli otevírat celou. Hledejte modely, které mají víko nahoře místo na boku. Napájecí kabel musí být delší než dva metry.

Nehonit se za objemem a nepřeplácet ho. Zkušenosti ukazují, že pro rodinu s jedním dítětem stačí chladnička o objemu 40 litrů.

A. než si koupíte chladničku do auta, vyžádejte si od prodejců manuál nebo návod k použití. Ujistěte se, že všechna tvrzení odpovídají vašim potřebám. Neváhejte se zeptat manažera, co potřebujete, protože s tímto produktem budete ve svém autě cestovat vy.

Jak vybrat chladicí tašku, chladicí vak nebo izolovanou nádobu

Izotermické sáčky a nádoby nebo přenosné chladicí boxy se používají k udržení původní teploty potravin a nápojů. Dokáže udržet jídlo teplé po dobu 2-24 hodin nebo déle a lze jej přenášet na pláž, na piknik nebo na víceúčelové cesty.

Podívejme se na nejlepší výrobek pro uchovávání potravin a na jaká kritéria byste měli dbát při výběru správného modelu.

Termotaška

Známá také jako chladicí taška, i když není chladná. Termo taška je v podstatě měkká termoska, do které se vkládají potraviny.

K dispozici v různých kapacitách a provedeních. Existují plážové tašky a pak ty, které vypadají uvolněně. Ideální na pikniky, výlety na pláž, do města nebo do vlaku. Snadno se nosí na ruce nebo na rameni. Výrobky si udrží teplotu přibližně 2-8 hodin, ale to závisí na povětrnostních podmínkách.

Izotermický kontejner

Jsou to také „termosky“, ale s tvrdými stěnami. Ideální pro pikniky mimo město, kempování nebo malé výlety, nejlépe však pro přepravu v autě.

Izotermické nádoby pomáhají udržet teplo po delší dobu, protože mají silnější stěny. V některých případech může vydržet chladný 24 hodin nebo déle.

Upozornění: Aby se potraviny nezahřívaly tak rychle, je nejlepší používat chladicí boxy. Prodávají se samostatně. Pokud máte mrazničku nebo chladničku s tepelnými akumulátory, můžete je také umístit do termotašky.

Termoelektrické vaky a chladiče do automobilů

Jedná se o samostatnou třídu kontejnerů s aktivní chladicí jednotkou. Termoelektrické chladicí tašky a chladiče do auta fungují stejným způsobem.

Aktivní jednotka udržuje teplotu přibližně o 20-30 stupňů nižší, než je teplota okolí. Tím vzniká teplo, které je odváděno ven z vaku. Tyto výrobky mohou často fungovat i obráceně, tj. pro vytápění.

Rozdíl mezi termoelektrickými autochladničkami a chladicími taškami spočívá v hustotě stěn a tvaru. Oba výrobky mohou udržovat teplotu po libovolně dlouhou dobu, pokud jsou napájeny ze zásuvky zapalovače cigaret. Pomocí adaptéru lze chladič ve vozidle zapojit do zásuvky 220 V.

Nezapomeňte, že termoelektrické výrobky se pomalu „zapalují“, takže byste do nich měli vkládat dobře vychlazené a zmrazené potraviny.

Svazek

To je pravděpodobně jedno z nejdůležitějších kritérií. Objem by měl být zvolen podle toho, kolik potravin potřebujete přenášet:

3 až 5 litrů stačí pro jednu osobu. Můžete si do nich dát několik sendvičů a láhev vody. Tento objem je dostatečný i pro přenášení léků.

Na piknik pro dva obvykle stačí 10 až 20 litrů.

Pro 3-4 osoby si vezměte model o objemu 30 litrů.

Pokud plánujete přepravu tašky nebo kontejneru v autě, pořiďte si dostatečně velkou tašku nebo kontejner. Čím větší, tím lépe se udrží teplota potravin.

Materiál je

stojí za zvážení pro termobrašnu. Jejich svršky by měly být vyrobeny z PVC, nylonu nebo polyesteru. Tyto materiály odpuzují vodu a nečistoty.

Vnitřní vrstva by měla být vyrobena z reflexní PVC fólie.

Nádoby a chladicí boxy jsou vyrobeny z plastu. Musí být silná a nesmí být stlačená.

Tloušťka

U termo vaků nesmí být tloušťka stěny menší než 0,8 cm. Čím silnější je nastavení, tím lépe si výrobek udržuje teplotu. Nádoby by měly mít tloušťku stěny přibližně 1,5 cm nebo více.

Jak prodloužit teplotu uvnitř termotašky a kontejneru

Chcete-li udržet potraviny co nejdéle v chladu, dodržujte několik jednoduchých pravidel:

Vložte dobře vychlazené potraviny dovnitř.

Snažte se sáček otevírat co nejméně.

Použití dobíjecího chladicího obalu. Nejdelší držáky jsou silikonové, ale chladiče na slanou vodu jsou cenově dostupnější. Nejlepší je vzít si dvě baterie: jednu umístit na dno a druhou nahoru.

Nenechávejte výrobek na prudkém slunci. Položte ji do stínu a přikryjte ji lehkou látkou.

Pokud si vyberete chladicí tašku, zvolte takovou, která má vnější kapsy. Do nich se vejde nádobí a další drobné předměty, takže je nemusíte často otevírat. Mimochodem, pro dovolenou v přírodě si můžete zakoupit další piknikovou sadu, ve které bude kompaktně zabaleno veškeré potřebné nádobí.

S příchodem teplejších dnů se téměř každý obyvatel města snaží uniknout prašnému městskému vzduchu a vyrazit do přírody. Na takovou cestu si musíte vzít jídlo. V letních vedrech se potraviny rychle kazí a mohou způsobit otravu. Proto se hojně používají všechny druhy přenosných chladicích tašek. Pomáhají udržet potraviny dlouho čerstvé. Před nákupem takového zařízení je třeba zjistit, jaké jsou nejlepší přenosné chladicí tašky a na co se při nákupu tohoto zařízení zaměřit.

READ  Co je úspornější než kotel nebo plynový kotel

Co je termokontejner

Tento výrobek je obal, který chrání předmět uvnitř před okolní teplotou po určitou dobu. Obecně lze říci, že funkce tohoto výrobku je srovnatelná s funkcí termosky nebo termosky, ale na rozdíl od sáčku má tato nádoba pevné tělo a pevně uzavíratelné víko.

Tělo nádoby je vyrobeno z polyuretanové pěny nebo pěnového polystyrenu. Tloušťka stěny cca 50 mm. Za zmínku stojí také to, že stěny termokontejneru mají uzavřenou buněčnou strukturu, která udržuje teplotu výrobku. Pokud jde o další chladicí prvky, musí být před použitím na určitou dobu umístěny do chladničky nebo mrazničky. Z tohoto důvodu jsou tyto výrobky velmi žádané zdravotnickými pracovníky, stejně jako pro přepravu a skladování zboží podléhajícího rychlé zkáze.

Termokontejner lze tedy použít pro přepravu nebo krátkodobé skladování výrobků, které při vystavení teplotě prostředí ztrácejí svou kvalitu. stejně jako pro skladování těchto produktů během úklidu nebo při poruše chladniček či mrazniček.

Některé modely mohou mít speciální pouzdro se zámky a kapsami. Může zde být také indikátor teploty, který umožňuje sledovat teplotu uvnitř nádoby.

Typy termokontejnerů

Vzhledem k tomu, že tento výrobek je mezi zdravotníky velmi rozšířený, je třeba v první řadě vyzdvihnout lékařský termokontejner. Tyto modely se používají nejen pro přepravu léků, ale také pro přepravu krve. Z tohoto důvodu jsou na ně kladeny nejvyšší požadavky. Pokud výrobce nedodrží výrobní normy, dojde k ohrožení teploty uvnitř nádoby. A to může způsobit zhoršení stavu léků nebo krve, což může vést k nevratným následkům. Ke zdravotnickým kontejnerům proto musí nutně přibýt technická dokumentace a osvědčení o shodě. Kromě toho by tyto termální kontejnery měly mít nutně tašku s kapsami. To je nezbytné pro ukládání dokumentů. Zdravotnické kontejnery mohou být i na jedno použití. Takové modely představují kartonové krabice, které jsou uvnitř pokryty vrstvou polyuretanové pěny.

Kromě toho se však termokontejnery používají také k přepravě a skladování potravin. Ty zajišťují uchování potravin během dlouhých cest nebo i při kempování v přírodě. Takové modely se vyrábějí v několika variantách. Velkoobjemové výrobky, které lze použít pro skladování ovoce nebo zeleniny na balkoně v létě i v zimě. Tento model je také známý jako balkónový sklep. Udržují určitou teplotu pomocí elektrické sítě s nízkou spotřebou energie a všechny potraviny si zachovají svou kvalitu i v tuhých mrazech. K dispozici jsou také malé nádoby na potraviny, které se ohřívají. Lze je bez problémů použít k obědu v práci.

The HOLY GRAIL of Precision Machining | SIP Hydroptic 6 Jig Borer

Další typ termokontejneru je určen pro skladování dětské výživy. Každá maminka se někdy setkala s problémem, jak nakrmit své dítě, ať už šlo o dlouhou cestu nebo cestu do zdravotnického střediska. Děti do jednoho roku věku jedí poměrně často a s pomocí těchto nádob můžete snadno vyřešit problém krmení a zapomenout na starosti. Je třeba zdůraznit, že modely nosičů lahví jsou vyrobeny z lehkého materiálu, který je mechanicky pevný a odolný vůči kontaktu s vodou.

Chladicí tašky EZETIL nebo chladicí tašky Igloo, které jsou lepší?

Ezetil Freestyle 48 izotermický kontejnerový vak 716290 recenze

Zjistit cenuNázev: AlikHodnocení:

Komentář: Když vyvstala potřeba bezpečně přivézt potraviny (mražené maso, mléko), uvědomil jsem si, že bez izolované nádoby. Dlouho jsem studoval recenze a popisy, pak jsem se rozhodl, že z hlediska funkcí/objemu a ceny Ezetil Freestyle 48 Can dokonale vyhovuje, a také jsem vzal teplotní akumulátory EZETIL G 800 Ice Akku (2770 g), EZETIL SoftIce 200 (2 kusy) a akumulátor chladu TECHNOCHIM AX-30. V mrazáku

20 ч. Cesta vlakem trvala 36 hodin, taška byla na horní polici. Při příjezdu bylo vše dokonale zachovalé, trochu rozmrzlé. Ale musím se přiznat, že jsem do termotašky vložila další jídlo při pokojové teplotě a to si vzalo chlad z rezervy a také se ochladilo. Velmi spokojen s termotaškou.

Komentář: Myšlenka na koupi termo tašky se objevila už před nějakou dobou, ale s manželkou jsme o možnostech nějakou dobu přemýšleli. 1. volba pro nákup chladničky s pevným pouzdrem a přídavným zařízením. Chlazení z 12V, protože má řadu výhod a samozřejmě hlavní věcí je dlouhodobé zachování a udržení snížené teploty ve vztahu k životnímu prostředí, ale tam byly negativní aspekty, a to. kvůli tuhého pouzdra není vždy snadné umístit, zabírá dostatek místa pro malý vnitřní objem, zejména kvůli horní kryt s chladičem a ventilátorem, který se nedoporučuje zavřít pro přístup vzduchu k němu.Nakonec jsme se rozhodli pro druhou možnost, a to koupit termosku EZETIL Freestyle 48 Can Blue. Taška je velmi lehká, dobře udržuje teplotu a lze ji snadno uložit do auta nebo dokonce schovat, pokud ji neplánujete znovu použít, protože z dovolené si obvykle přivezete více, než jste si přivezli. Při jízdě na dlouho očekávané místo spalování přes neocenitelné dny dovolené v této tašce byla hozena ne zcela uzavřená láhev limonády a všechny 1,5 litru nebyly v láhvi a tašce. Řeknu vám, že jsem byl příjemně překvapen, když jsem viděl, že za 8 hodin jízdy termosce neunikla ani kapka životodárné vlhkosti. Nakonec říkám, že tato taška je skvělá na cesty mimo město a na dlouhé vzdálenosti.

Komentáře: Taška je pohodlná, vyhovuje dostatečně velkým objemem, dobře drží chlad, i když nepoužíváte chladničku. ale pouze mražené potraviny. dobře tvarovaná taška a velikost se dobře vejde mezi přední a zadní sedadla. Zabírá místo v zavazadlovém prostoru, ale můžete si ho nasadit nebo na něj něco položit.

Komentáře: Really good cooler bag. Nečekal jsem, že to bude mít tak dobrý účinek. Nezapomeňte použít dostatečné množství baterií nebo mražené balené vody.

Komentáře: Great bag, quality stitching and holds the cold perfectly. Po tombole také dostal 2 studené baterie zdarma.

Komentáře: Great bag. Už jsem to testoval. Má suchý zip pro skládání tašky při skladování, pohodlná, pevná držadla a popruh, spoustu různých kapes, odnímatelné dno a ventil pro rychlý přístup k chlazeným potravinám, do kterého plánuji vložit také termočlánek a ventilátor. bude to téměř lednička.

Poznámky: Stylový, velký objem, velmi užitečný pro letní outdoorové aktivity. Jsem spokojen.

Komentář: Koupil tuto tašku a čtyři kazety. Skvělé na cesty, samostatná přihrádka na láhev nebo sklenici s vodou nebo cokoli jiného.,

Ezetil Extreme 16 sáček izotermického kontejneru 726481 recenze

Viz cenaHodnocení: AndreyHodnocení:

Komentář: Koupil jsem si ho na cesty. Taška je poměrně praktická, dobře udržuje teplotu a snadno se čistí. Ve složeném stavu prakticky nezabírá mnoho místa.

Komentáře: Nice bag, handy inside is a removable plastic container, you can store your drinks with ice cubes))) optimální kapacita, ne příliš velký a ne příliš malý.,

Sáček izotermický kontejner Ezetil Extreme 28 726830 recenze

Ověřit cenu:Jméno: SergeyHodnocení:

Komentáře: Not a bad bag, confused by the plastic strap fasteners (není špatná taška).

Komentář: Taška je skvělá, 3 vnější kapsy na třech stranách, držadla na nošení a samostatný ramenní popruh v ceně. Odnímatelné pevné dno, které lze použít jako dělicí příčku. Zip se uzavírá na obou stranách. Přídavný suchý zip umožňuje složení tašky do kompaktní velikosti, v tomto stavu se prodává zabalená v sáčku. Extra silná povrchová úprava na vnější straně a extra ochrana proti teplu. Vnitřní jednodílný, bez úniku vody. Tloušťka popsané vrstvy 8 mm, druhá firma má 6 mm. Skvělá volba do auta, zabírá málo místa a objem je tak akorát. Z nevýhod, krychlový tvar, protažený směrem nahoru (. Potřebujete zjistit, co vyjmout jako první a co dát na dno. Výrobce uvádí životnost nejméně 5 let. Vnitřní povrch se doporučuje umýt mýdlovým roztokem. V horkém počasí bude možné zkontrolovat a dokončit revizi.

Komentáře: Great bag. Skladování ve složeném stavu šetří místo. Vysoce kvalitní švy, dobrá kapacita a, jak říkají recenze, ne menší než toto. Teplotní akumulátory byly zakoupeny společně s taškou (kolik a které z nich hledat na vypnutém zařízení).stránky výrobce). Po prvním použití mohu říci, že během pětihodinové cesty se stav zmrazených potravin nezměnil, jako by byly právě vyjmuty z mrazničky. Spolehlivý produkt.

Komentáře: Very good product. Optimální objem, méně je více nepohodlné.

Komentáře: bag is not bad quality. V létě jsem ji několikrát použil v autě v horku. Jídlo se nekazilo. Prostorný.

Komentáře: Great bag! 1,5 л. láhev se vejde ve stoje. Raději si neberte méně než jeden litr, jinak by to byla velmi malá taška. Doporučené stránky,

READ  Proč zmrzlina v mrazáku nezmrzne?

Pouzdro na izolovaný kontejner Ezetil Extreme 28 726881

Ověřit cenu:Jméno: TatianaHodnocení: Výhody: Dlouho jsem vybírala chladicí tašku a vybrala jsem si tento model. Nevypadá objemně, ale pojme asi polovinu lednice. Dobře udržuje teplotu. Nekoupil jsem si ho, protože jsem dal i mražené potraviny. Špičková kvalita, estetický vzhled, praktický dvojitý zip, uvnitř pratelná tkanina.Nevýhody: Používám ho celé léto, žádné nevýhody jsem nezjistil, jsem s nákupem spokojen.Název: AramisHodnocení: Výhody: Dobře vypadající taška, líbí se mi, dobře drží chlad a dlouho vydrží. Samozřejmě lépe s bateriemi.Jméno: AndreyHodnocení: Nevýhody: Skvělá chladicí taška, kvalitní, ideální velikost, není příliš malá ani příliš velká, kvalitní materiály, složená naplocho, zabírá málo místa, silnější stěny, snadno se otírá, hodí se pro všechny.Nevýhody: NeKomentář: Moc děkuji za dopravu zdarma, obchod může odepsat nahromaděné bonusy a výrobek je mnohem levnější. Manželce se taška moc líbila, prostě ji milovala.

Jméno: AnastasiaHodnocení: Výhody: Dobře drží teplotuNevýhody: Žádné jsem nenašel Komentáře: Koupeno pro přepravu léků. Splní svou úlohu a pak byl použit k jiným účelům. Manžel si vezme studené pivo, já horkou dětskou výživu. Sáček v obou případech splnil svůj účel.

Komentáře: Produkt je velmi dobrý, dobře se drží v ruce, stojí za ty peníze, i když není levný.,

Ezetil Premium Insulated Carry Bag 722881 hodnocení

Ověřit cenu:Název: YaroslavaHodnocení: Výhody: Kvalitní materiál, hladké polstrování, pevné popruhy na rukojeti, reflexní materiál uvnitř tašky, pěkné barevné provedení, zajímavý design, pevná ucha, dobrá cenaKomentář: Toto je naše druhá taška. Na dlouhých cestách je obzvláště příjemné otevřít láhev s chladnou vodou na břehu moře na samém slunci Koupili jsme ji jako doplněk k chladicím bateriím, které jsou uloženy v mrazáku a v případě potřeby jsou vloženy do tašky pro lepší uchování chladu mezi produkty nebo na vnitřní stěně tašky. Zajímavý detail: pokud tašku neotevřete úplně, ale spíše malým okénkem, chlad zůstane mnohem více zachován, mějte na paměti. Naše rodina je s tímto nákupem spokojena, doporučíme jej přátelům

Komentář: Skvělá chladicí taška, udržuje potraviny dlouho chladné, a proto čerstvé. Perfektní na cesty, na rybářské výlety, do přírody Určitě doporučuji ke koupi.

Jméno: Galina PetrovnaHodnocení: Výhody: prostorný. Roztomilé. Spousta kapes. Mému manželovi se to líbilo. Napíše o tom, jak se udržuje v chladu. Poprvé jsem ho vzal s sebou na cestu.Jméno: DanielHodnocení: Výhody: Kvalitní model Nevýhody: Úchyty nejsou všité po celé tašce, jen pod dnem. Skvělé pro přepravu těžkých potravin.Komentáře: Large and practical bag. Velmi praktické je mít víko nahoře, abyste mohli něco vyndat, aniž byste ho museli otevírat.

Jméno: YelenaHodnocení: Výhody: pohodlné, praktickéNevýhody: ŽádnéJméno: GulnaraHodnocení:

Komentáře: Great bag, comfortable straps, lots of locks

Komentáře: Super bag, bought it for a long trip, it keeps cool, very good for us

Komentáře: Great, good quality, comfortable product! Již vyzkoušeno, žádné stížnosti.

Jméno: SvetlanaHodnocení: Výhody: Super taška Nevýhody: Zatím jsem nenašelKomentář: Velmi spokojen s výrobkem. navzdory své ne tak drahé ceně. Taška fungovala skvěle. Udržován ve zmrazeném stavu po dobu 10 hodin, jediná věc, kterou jsme koupili extra studené baterie

Komentáře: Koupila jsem si tuto tašku před 3 dny, otevřela ji a je tak krásná, vysoce kvalitní krejčovství Bohužel, ještě jsem ji nevyužila, ale moc se mi líbí, koupila jsem si silikonové baterie

Komentář: Brašna se hodí například na cesty mimo město. Tašku jsme si vybrali kvůli její kapacitě a vejde se do ní celých 19 litrů. Samotná taška je dobře vyrobena a nezdá se, že by se po roce používání roztrhla. Na bocích jsou kapsy pro uložení nejrůznějších věcí. Škoda, že taška nevydrží déle než šest hodin, takže by se s tím mělo vždy počítat.

Komentáře: Tuto tašku jsem si koupil kvůli její vysoké nosnosti a skvělému tvaru. Udržuje chlad v horku 36 h. Ideální pro vynášení jídla oknem.

Komentář: Koupil to na cestu vlakem (52 hodin). Mléčné výrobky byly druhý den studené. Používali jsme také dobíjecí studené zábaly.dobře vyrobené, robustní rukojeti, pěkné světlé barvy. Při vyndávání potravin otevřete malé okénko ve víku sáčku. dovnitř se dostane méně tepla.

tabulka-02

Zakoupili jsme několik skládacích měkkých termo tašek s různou kapacitou. tvrdé izotermické kontejnery jsou pro budoucnost. jsou v jiné cenové relaci a zabírají více místa. Vybrali jsme produkty tří firem. dva modely od každé z nich. Podle vnitřních štítků je původ čínský, ačkoli značky jsou evropské a americké. Objem se pohybuje od 16 litrů (taška se dvěma přihrádkami: 6 10 litrů) do třiceti litrů,

Dvě slova o metodách. Do každého sáčku jsme vložili jeden chladicí balíček o hmotnosti 770 gramů, který byl předem zchlazen na.25 °C v domácí mrazničce. Poté naložíme potraviny. každý pár lahví vody a čokoládovou tyčinku. a zchladíme je na 4 °C. Nyní musíme zjistit, jak se potraviny změní při okolní teplotě 26 °C po dobu osmi hodin. Vyhodnocení bylo jednoduché. měřili jsme teplotu vody v lahvích každou hodinu.

Taška se dvěma přihrádkami, šestilitrovou a desetilitrovou, nejlépe udržela chlad na uzdě. Pro naše testy jsme použili pouze 10litrovou přihrádku, přičemž 6litrová přihrádka by ukázala lepší výsledky. ale ukázalo se, že je pro naše testy příliš malá.

Test devíti chladicích sáčků: teorie přenosu tepla

I nefyzikové dobře vědí, že zahřát něco je mnohem snazší než to ochladit. Člověk se naučil rozdělávat oheň už dávno, ale trvalo tisíce let, než jsme dosáhli chladicího zařízení. Protože vytápění je v podstatě jako chaos, chlazení je jako úklid. A uklízet a opravovat je mnohem těžší než odhazovat odpadky a rozbíjet. Vyzkoušejme tento postulát v našem testu devíti chladicích sáčků.

Čeleď vačnatců

Pro další testovací jízdu jsme zvolili pro dnešní dobu relativně levné tašky-chladničky, které jsou určeny k udržování mikroklimatu na cestách. Je zřejmé, že 2400 není levné, ale tyto tašky byly pořízeny pro srovnání. Jak jinak rozeznat levné od drahého??

Je zřejmé, že nemohou nic chladit: jejich účelem je zabránit výměně tepla s vnějším prostředím. Čím silnější jsou stěny a čím pevnější jsou spony, tím pomaleji se obsah zahřívá. Samozřejmě, pokud byla láhev džusu, kterou jste si koupili, teplá, zůstane taková i v té nejdražší chladicí tašce. Situaci mohou napravit tzv. studené akumulátory. plastové nádoby s nejrůznějšími náplněmi. Tuto krabici předmrazte v domácí chladničce a poté ji umístěte k potravinám, které si hodláte vzít na cestu. Je třeba obětovat prostor, ale umění vyžaduje oběti. Doporučuje se také udržovat potraviny v chladu.

Když už mluvíme o chlazení. Existuje několik jednoduchých pravidel, jak chladicí tašku co nejlépe využít. Například jedna litrová láhev je lepší než dvě půllitrové, protože čím menší je plocha, tím menší je odvod tepla! Z téhož důvodu je velká taška obecně horší než malá! Je to opodstatněné, jen když je plná až po okraj. Při cestování mějte chladicí tašku na co nejchladnějším místě: v zavazadlovém prostoru salonu by to bylo velmi nepříjemné. A konečně, čím častěji saháte do tašky pro nápoje a čokoládu, tím rychleji se její obsah zahřívá.

Jak měřit

Kontrola zavazadel byla standardní. V domácí mrazničce jsme ochladili jednu chladicí baterii na teplotu minus 25 0 C. Poté bylo do každého z pytlů vloženo několik lahví Šiškinova lesa zchlazených na 4 0 C. Zbývá každou hodinu zkontrolovat teplotu vody v každém z vaků.

Výrobci v průměru slibují skladování v chladu po dobu 6-10 hodin, aniž by uvedli přesné stupně. To je v podstatě pravda. Naše testy ukázaly, že při okolní teplotě 28 0 °C (venku bylo velké horko) si nejlépe vedl nejdražší ze vzorku, taška Igloo PM Gripper!) můžete očekávat, že teplota uvnitř vaku se zvýší v průměru o jeden stupeň každou hodinu. Nejdražší ze vzorku, taška Igloo PM Gripper 22, byla podle očekávání nejdražší. Během prvních čtyř hodin zůstávala voda v něm poměrně studená, kolem 7 0 C, zatímco teplota stoupla na přibližně 10 0 C u jednodušších výrobků. „Vyrovnání“ ve všech sáčcích přišlo po 24 hodinách.

Naším cílem nebylo vybrat nejlepší nebo nejhorší z níže popsaných tašek: důležitý je celkový přístup k výběru produktu. Navrhujeme následující algoritmus. bez odkazu na případy v naší studii:

| Denial of responsibility | Contacts |RSS