Vytápění provádíme v soukromém domě. Co je lepší: dvoukonturní kotel nebo kotel na vytápění a sloupec na teplou vodu zvlášť?

Pokud budeme uvažovat o životnosti kotlů, nejodolnější jsou. je litinový, podlahový kotel (životnost až 50 let). ale také nejdražší. Nejkratší životnost. jedná se o nástěnný dvojitý kotel, který je však nejpohodlnější (není nutný přídavný průtokový ohřívač). Vyberte si kotel na základě svých finančních možností a požadavků na kotel (od vás). Více informací o výběru kotle najdete na webu practikaotoplenia (dot) ru

V ideálním případě je samozřejmě lepší být oddělený!! ! To však znamená zakoupení dvou zařízení, jejich výměnu. Podmínky připojení plynu. dodatečné větrání, komín pro kotel.

lepší, dvouokruhový, kotel, nebo

Náhodou mám kotel a duální kotel. Jsou propojené a v případě potřeby mohu v případě poruchy kotle převést teplou vodu do bojleru. S tímto systémem jsem velmi spokojen a znamená menší opotřebení kotle a menší spotřebu plynu. Takže dát sloupec a dva kotle (cena se příliš neliší od jednookruhové) a ještě udělat pár ohřívačů. Plyn je dnes tam a zítra pryč, ale pár polen se vždycky najde.

Mám dva kotle už 11 let. Chci si koupit nový, výkonnější, také dvouokruhový.

Oddělit, tj. к. Vodu v létě ohřívat nemusíte, už tak je příliš horká. Nicméně, máme naftu, čekáme na plyn, takže pouze samostatně.

Samostatně. Dražší, ale nezávisí na ročním období. V ideálním případě je ideální akumulační ohřívač a dvouokruhový kotel

Pokud máte finanční prostředky, nainstalujte si dva kotle, zavolejte odborného technika a budete mít dobrou dovolenou. ačkoli jsou všechny poměrně drahé.

Stojanový kotel a nepřímotopný ohřívač vody, ideálně se systémem Protherm http://sektorgas.ru nebo lemax [odkaz je z rozhodnutí administrace projektu zablokován]

Který plynový kotel je lepší: jednookruhový nebo dvouokruhový?

Na otázku, zda je lepší dvouokruhový nebo jednookruhový plynový kotel, nelze jednoznačně odpovědět, protože každý z těchto typů se výrazně liší a je určen k plnění jiných úkolů. Zařízení určená pro jeden okruh slouží výhradně k vytápění a dvouokruhová stále plní funkci zásobování teplou vodou. Majitelé jednookruhových zařízení řeší problém pořízením plynového kotle a častěji bojleru.

Který kotel si mám vybrat: jednoduchý nebo dvojitý kotel? Který kotel je nejlepší zvolit?

Zkusme porovnat jednoduchý kotel s dvojitým kotlem a zjistit, který z nich je pro vaši domácnost vhodnější.

Kotel s jedním výměníkem tepla, zejména biotermický, je dobrým řešením, pokud je důležité racionálně využít každý centimetr prostoru. Pokud tomu tak není, můžete dát přednost kotli se dvěma okruhy a oddělenými výměníky.

Jednookruhový kotel pro organizaci zásobování teplou vodou vyžaduje připojení kotle pro nepřímé vytápění, což si vyžádá další prostor, a náklady na jednookruhový kotel v kombinaci s bojlerem jsou vyšší než náklady na dvouokruhový kotel s podobnými parametry. Stejně jako každý zásobníkový ohřívač vody má však i nepřímotopný ohřívač vody připojený k jednookruhovému kotli výhody oproti průtokovému ohřívači vody, který je součástí dvouokruhového kotle.

Teplota teplé vody z bojleru je nezávislá na průtoku vody, zatímco teplota vody z ohřívače teplé vody se může měnit nezávisle na průtoku, zejména pokud je připojeno několik odběratelů najednou. Pouze upozorňujeme, že když kotli dojde horká voda, bude trvat, než se znovu zahřeje. Proto je třeba předem spočítat, jaký výkon kotle je nejvhodnější pro bezproblémové zásobování domácnosti teplou vodou.

Бойлер или Газовая колонка ЧТО ВЫГОДНЕЕ

Který je kompaktnější

Dvojitý kotel. Pokud je v domě k dispozici minimální prostor, je nejlepší volbou dvouokruhový kotel. Vzhledem k tomu, že kotel není potřeba, a díky kování, které je již namontováno v tělese, je snazší najít pro něj místo.

Který kotel je výhodnější?

Výhodou plynových dvouokruhových kotlů oproti jednookruhovým je rychlá výroba teplé vody. Ohřev se provádí dvěma způsoby:

Pro ohřev vody je zapotřebí asi 30 % dodatečného tepla. Modely s průtokovým ohřívačem vyžadují při přechodu do letního režimu určité množství plynu, aby dosáhly provozního režimu.

Srovnání spotřeby plynu u kotlů s pláštěm a u kotlů s pláštěm ukazuje, že první z nich jsou úspornější. To platí pouze za optimálních podmínek, bez nákladů na instalaci a připojení kotle pro nepřímé vytápění.

READ  Co je lepší - izolovaná nádoba nebo chladicí taška?

Při hodnocení ekonomické efektivnosti se bere v úvahu řada faktorů:

 • Technické údaje jednotek se dvěma okruhy. U topných zařízení je v technické dokumentaci uveden průtok. Ukazuje, kolik horké vody se ohřeje za minutu.Obvykle je tento faktor 10-15 litrů u jednotek s průtokovým ohřevem a 45-60 litrů u modelů s integrovanou vyrovnávací nádrží. Pokud je tato kapacita nedostatečná, je třeba instalovat externí zásobník.
 • Náklady na připojení skladovací nádrže. Kotel, náklady 40 až 80 % nákladů na plynový generátor tepla (v závislosti na zvoleném modelu).
 • Výdaje za plyn. konstrukce s jedním obrysem, spotřebuje méně plynu, pracuje výhradně na vytápění. Po připojení kotle jsou nutné další náklady ve výši 10-20 % na ohřev a udržování teploty vody v zásobníku.

Proto je zařízení s jedním okruhem, ekonomičtější, ale pouze v případě, že máte v plánu používat vybraný model topného zařízení, přísně účelově. Připojení kotle je rozdíl a dvouokruhové provedení je ekonomičtější.

Chci instalovat dvouokruhový kotel nebo plynový kotel s ohřívačem na Ukrajině?

V letní kuchyni je staré agve-topení, které vytápí celý dům, což funguje, ale zdá se, že je čas na změnu. V domě je kotel. Rozhodl jsem se pro instalaci plynového kotle místo bojleru. Т. к. a topení dříve nebo později bude muset změnit všechny stejné, rozhodl jsem se zeptat na dvouokruhový kotel. Nejprve jsem se obrátil na firmu, o instalaci kotle, odhadují asi 2.500 UAH. V jiné firmě způsobil zaměstnanec, že mi hned řekl, že kromě dvouplánových variant kotlů nemá smysl uvažovat o tom, že by se kotle. ale zároveň jsem spočítal asi 13 tisíc hřiven. Nemá smysl mít v letní kuchyni dvojitý kotel, protože. Tam se rychle zabije. Proto vytápění z letní kuchyně snížit v kuchyni dát ať už ohřívač nebo čerpadlo, a v domě bezkouřové dvouokruhový kotel. Ale to, co mi spočítal, je zjevně nad mé možnosti. Kromě toho je mnohem pohodlnější dát kotel v letní kuchyni, a komín je tam, a od něj strávit potrubí v domě na teplou vodu. A to nejdůležitější, co mi vzal, jsou dokumenty. Říkají, že to může udělat jiná společnost, ale nebude to fungovat. Kdo se může k této situaci vyjádřit a hlavně, jaký je v tomto případě postup, pokud jde o registraci? Soused říká, ať si koupíte něco levného, nainstalujete si to sami a zavoláte plynárenskou společnost. a vyřiďte si papírování sami. Zároveň si ale stěžuje, že měl v poslední době problémy s plynovou službou a registrací, ale když jsem to dělal já, nikdo si prý na mě nevybíral.

Nebudu měnit potrubí. V letní kuchyni je komín, ale firma, na kterou jsem se obrátil, tvrdí, že tam dlouho nevydrží. A bezkouřový kotel stojí v oblasti 5 tisíc UAH. Myslím, že ten komínový je levnější. I v tomto případě však firma usiluje o papírování. Samozřejmě se musím zeptat. tk. V jiné organizaci si můžete koupit ohřívač s instalací, ale prodejci dvouokruhových kotlů, t. е. Druhá společnost tvrdí, že s papírováním bude problém. Nechce se mi však věřit, že by samotné papírování i s instalací stálo tolik co zařízení. A další problémy jsou trapné. Starý AgV je tam pravděpodobně 10 let nebo více, a nic a moderní dvouokruhový kotel vymře. Dokonce je pro mě jednodušší vložit kotel a modernizovat plynový kotel, než vytápět dvě místnosti zvlášť.

V mé „rodné vesnici“. Poblíž Moskvy, 10 km od MKAD. Plyn byl zaveden v roce 1971. Od té doby mají všichni AHV sovětského typu (v té době nic jiného nebylo) a vydrží bezchybně. A mnoho lidí si také následně instalovalo plynové ohřívače. V létě, kdy kotel nepoužíváte, můžete mít kotel vypnutý a mít k dispozici teplou vodu. Použití vody z AHW pro domácí účely není správné: do topného systému se musí přidávat čerstvá tvrdá voda, která nahradí použitou vodu, a AHW se rychleji zanáší vodním kamenem. Ve vašem případě (Ukrajina). Sami nejlépe víte, že s plynem nebudete mít žádné problémy. ne teď, ale později? Kotel je prý elektrický?

S plynovým zařízením. Stává se to velmi často (alespoň u nás v Rusku): vše bylo instalováno podle norem a pak se normy změnily. Buď se potrubí přivádějící plyn již nesmí spojovat závitovými spoji, ale pouze svařováním, nebo je zakázáno pokládat potrubí vedoucí plyn do celého patra přes byt, nebo se naopak nesmí pokládat mimo byty („protiteroristická“ hysterie). základ naší současné veřejné politiky).

Bezkomínový kotel je nezbytný, pokud není možné postavit komín. v bytovém domě. V soukromém domě. Proč věci komplikovat (složitější zařízení je vždy méně spolehlivé)?

13 tisíc s registrací, to je levné. Pro některé lidi stojí padesát dolarů.

READ  Jaká je spotřeba potrubí pro podlahové vytápění

2-okruhový nástěnný bezdýmný Vaillant v roce 2006 ve dvoupokojovém bytě s novým betarey a trubkami, s registrací mě stál 2000 dolarů. Samotný kotel tehdy stál 1 000 liber.

Z mých zkušeností: hlavní je provést projekt plynu nebo jeho změny. A pak můžete využít buď státní plynárenskou společnost, nebo soukromou s přístupem do budovy. V domě mám kotel, ale odbočka vede i do sauny (letní kuchyně a kuchyně na zádi). Díky Bohu je vše v pořádku. A kotel je v domě, v komoře s komínem.

Rozdíl je v designu a účelu:

 • Plynový kotel má jeden pracovní okruh, který zásobuje místnost teplou vodou. Ohřívač je obvykle levný a snadno se instaluje. Sanitární a hygienické normy jsou méně přísné, protože do budovy je dodávána pouze teplá voda.
 • Plynový kotel má dva provozní okruhy. První ohřívá vodu, přivádí ji do systému teplé vody. Druhý ohřívá vodu, přivádí ji do topného systému. Stojí více a jeho instalace je o něco obtížnější. Hygienické předpisy budou přísnější.

Zjednodušeně řečeno, kotel dodává pouze teplou vodu. zatímco bojler zajišťuje jak vodu, tak topné médium pro topný systém. Existují i další rozdíly, ale ty jsou nepodstatné, takže je v naší recenzi vynecháme.

Kotel společně s plynovým kotlem

Tento tandem zvyšuje spolehlivost každého systému. V tomto případě se používají dvě nezávislá zařízení a topné zařízení pracuje v úsporném režimu. Díky kompaktním rozměrům lze plynové spotřebiče instalovat téměř kdekoli. Nevýhodou takového systému je použití dvou jednotek, a tedy nutnost dvou míst pro jejich instalaci. Varianta „topný kotel plus plynový kotel“ je však ve většině případů nejracionálnějším řešením, zejména pro obyvatele regionů, kde je tekoucí voda velmi nekvalitní.

Otázka zajištění teplé vody ve vlastním domě není o nic méně důležitá než dobrý topný systém. Z toho vyplývá otázka, který typ zařízení je nejvhodnější pro ohřev teplonosné látky a zajištění teplé vody pro všechny spotřebitele? Na jedné straně je nyní k dispozici široká škála zařízení, která kombinují funkce topení a ohřívače vody. Na druhou stranu, jsou systémy 2 v 1 tak dobré a má smysl instalovat samostatné topení pro topný systém a plynové topení pro TUV?

Výhody a nevýhody vybavení

Oba typy plynových kotlů se vyznačují snadnou obsluhou, účinností a životností. Mají také atraktivní vzhled.

Konstrukce jednotlivých typů plynových kotlů je navržena tak, aby vyhovovala potřebám různých kategorií uživatelů, což jasně ukazuje jejich výhody a nevýhody. A také umožňují pochopit rozdíly mezi jednookruhovým plynovým kotlem a jeho dvouokruhovým analogem, což potenciálnímu kupujícímu pomůže správně se rozhodnout.

Výhody a nevýhody jednookruhových jednotek

Tyto výrobky jsou schopny zajistit stabilní vytápění prostor libovolné velikosti, počtu podlaží, vzdálenosti od výměníku tepla.

 • Jsou spolehlivější než jejich dvouokruhové protějšky, jejichž konstrukce je složitější, což vede k poněkud většímu počtu poruch;
 • snadnější údržbu, což je dáno i konstrukčními vlastnostmi;
 • Levnější.

Důležitou výhodou je také skutečnost, že jednookruhové jednotky se mohou stát základnou pro připojení dalších zařízení. Tím se zvýší jejich funkčnost a zlepší se vaše pohodlí.

Vždy je třeba mít na paměti, že pokud je v objektu nutné zajistit vnitřní ohřev vody spolu s jednookruhovým kotlem, je nutné zakoupit zásobníkový kotel. To bude mít za následek značné dodatečné náklady. Sada uvedených zařízení také zabírá hodně místa, což může být pro malé byty kritické

Tento typ zařízení nemá žádné zjevné nevýhody, pokud není potřeba dodávat teplou vodu. V opačném případě je však dopad nedostatečné flexibility okamžitý. To vede k nutnosti zakoupení dalšího elektrického ohřívače.

V důsledku toho vede jeho kombinovaný provoz s jednookruhovým kotlem k:

 • Náklady na kotel budou rovněž vysoké, stejně jako náklady na instalaci a údržbu;
 • omezený objem vody pro domácí použití ve spojení s jednookruhovými kotli, nejčastěji zakoupenými bojlery, takže může nastat otázka racionální spotřeby vody, jejíž objem závisí na objemu zásobníku;
 • vyšší zatížení kabelového svazku.

Poslední nevýhoda se týká případů, kdy má dům nebo byt staré rozvody nebo se v něm souběžně používají výkonná elektrická zařízení. Proto může být nutné modernizovat kabeláž a zvolit větší průřez kabelu.

Měli byste si také uvědomit, že sestava sestávající z jednoho kotle a bojleru zabere podstatně více místa než kotel se dvěma okruhy. A v omezeném prostoru to může být značná nevýhoda.

Výhody a nevýhody dvouokruhových kotlů

Jednotky, které patří do tohoto typu, mají určitá omezení, ale přesto jsou schopny dodávat teplou vodu do dvou systémů najednou (vytápění, teplá voda). A také zabírají méně místa než jejich protějšky s kotli. Dvouokruhové kotle jsou proto pohodlnější na používání.

Konkurence mezi výrobci navíc způsobila, že se cenové rozdíly mezi oběma typy spotřebičů postupně vyrovnávají.

Proto dnes můžete najít dvouokruhový kotel, jehož cena je jen o málo vyšší než cena jednookruhového výrobku. Což lze v některých případech považovat za výhodu.

READ  Jak vybrat plynový kotel pro váš domov

Pokud hovoříme o nevýhodách dvouokruhových kotlů, pak tou nejdůležitější je nemožnost okamžitě zajistit teplou vodu o stejné teplotě do všech odběrných míst v domě nebo bytě.

Jejich výměníky tepla například ohřívají takové množství vody, které je právě potřeba. To znamená, že se nevytváří žádná rezerva. V důsledku toho se teplota vody může lišit od očekávané nebo se může v průběhu používání měnit. K tomu dochází při změně tlaku, například po otevření/zavření druhého kohoutku.

Pokud jde o instalaci, je instalace dvouokruhových kotlů složitější, zejména ve fázi návrhu. Je třeba dodržovat četná doporučení výrobce

Ohřívač vody a bojler. Ohřívač vody: základní typy, princip činnosti a zařízení, instalace, výhody a nevýhody používání plynového ohřívače vody v domácnosti, přehled oblíbených modelů

Kotle na vytápění a ohřev vody jsou stále oblíbenější. Použití nejlevnějšího paliva. plynu. a jednoduchost obsluhy zajišťují, že je toto zařízení žádané v každém ročním období.

Kotel s přirozeným tahem

Kotle na zemní plyn se používají ve venkovských domech, bytech a malých kancelářích. Zajišťují nepřetržitou dodávku tepla a v závislosti na konfiguraci i ohřev centrálního zásobování vodou.

Základní typy

Kromě jednookruhových a dvouokruhových kotlů se rozlišují také modely s přirozeným tahem a s uzavřenou spalovací komorou. První typ používá při provozu komín, který musí být v místnosti přítomen. U druhého typu výrobků jsou zplodiny hoření odváděny pomocí ventilátoru, k čemuž lze použít běžné větrací systémy bytových a rodinných domů. Proto jsou tyto kotle běžné nejen v domácnostech, ale i ve vícepodlažních budovách. Ohřívač kotle udržuje optimální hladinu vody. Také na našem trhu se aktivně prosazují modely nejen s průtokovým principem ohřevu vody, ale také se zabudovanou baterií. Kondenzační kotle mají vysoké procento účinnosti, a zaručují tak hospodárný provoz i při vysokých výkonech.

Výhody a nevýhody

Mezi výhody tohoto zařízení patří:

Existují také nevýhody, mezi nimiž stojí za zmínku:

Instalace kotle

Plynový kondenzační kotel ohřívá vodu, která je hořákem vháněna do topného okruhu. Hlavními charakteristikami takového výrobku jsou kapacita a objem vody potřebný pro provoz systému. Čím větší je tedy vytápěná plocha, tím větší musí být výkon příslušného zařízení. Hlavní výhodou moderních výrobků je spolehlivost. Bezpečnostní systémy, včetně ionizační kontroly, umožňují provozovat kotle s maximální účinností a minimálním rizikem poruchy a možného poškození.

Instalace kotle musí být schválena společností dodávající plyn. Nástěnný kotel musí být na stěnu připevněn velkými samořeznými šrouby. Rozdělovač musí být instalován pod. Potrubí studené vody musí být opatřeno tepelnou izolací, aby nedocházelo ke kondenzaci vodní páry. Pro ochranu před vodním kamenem je nejlepší použít magnetický měnič, který se umístí na přívod ohřívače. Dlouhá životnost takového zařízení zajišťuje pohodlné používání kotle. Pro připojení plynu je třeba zakoupit speciální hadici a bezpečnostní ventil pro snížení tlaku v systému. Posledním krokem je připojení kotle k napájení.

Současný trh výrobců

Mezi nejoblíbenější patří výrobky takových výrobců, jako jsou:

Jejich ceny se liší podle rozsahu, vybavení a značky. Například novinka. sloupek kotle Baxi s digitálním ovládacím panelem, aktualizovaným systémem řízení tahu a výkonem 14 kw je k dispozici za 500 dolarů. Modely Bosch se vyznačují vyšším výkonem, a proto se jejich cena blíží hranici 1 000 USD. Široká nabídka modelů vám umožní vybrat si ten nejlepší.

Plynový dvouokruhový kotel

Dvouokruhový kotel je určen pro oddělený ohřev topného média v topném okruhu a ohřev teplé užitkové vody. V závislosti na kapacitě může být podlahová nebo nástěnná. Jejími hlavními výhodami jsou: jeden přístroj místo dvou; nízká cena (ve srovnání s nákupem dvou jednotek); snadná instalace; široká škála modelů, jak s automatickým řízením, tak s jednodušším ovládáním. Při všech pozitivních vlastnostech těchto zařízení mají řadu vlastností: Provoz kotle je nepřetržitý, a to i během teplého období, kdy je topení vypnuto. Může vést ke kondenzaci vodní páry uvnitř topného okruhu a zvýšené korozi. Problém se řeší preventivní údržbou a změkčováním vody pomocí různých filtrů; většina dvouokruhových kotlů nepracuje současně pro ohřev TUV a vytápění, takže zatímco používáte teplou vodu, topný okruh se neohřívá. To vede ke zvýšené spotřebě paliva pro následující dohřev chladicí kapaliny, u ploch vytápěných prostor nad 200 m2 může být tento rozdíl v nákladech významný, abyste mohli používat teplou vodu v komfortním režimu, musíte místo spotřeby umístit co nejblíže ke kotli, jinak budou tepelné ztráty značné, pokud zařízení selže, pak zůstanete bez vytápění a bez teplé vody.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS