myčky, nádobí

Jak používat myčku nádobí: Péče a údržba myčky nádobí

Pravidelná údržba myčky je klíčem k její dlouhé životnosti bez oprav, úniků a nehod. Čištění, volba pracího prostředku a správné vkládání zajišťují bezproblémový provoz pračky v jakémkoli zvoleném režimu. Před testováním programů si prosím pečlivě přečtěte návody a článek, který jsme vám předložili.

Zde je návod, jak začít s myčkou nádobí, abyste mohli vždy dodržovat základní pravidla. Několik praktických informací a tipů, jak vybrat správné výrobky pro váš stroj. Díky našim tipům můžete maximalizovat životnost svého stroje.

Možnosti moderního továrního designu

Při výběru kuchyňského spotřebiče se v první řadě zaměřte na jeho vzhled. Pokud spotřebič nevyhovuje vašemu vkusu, je velmi nepravděpodobné, že si ho vyberete. Výjimkou jsou vestavné modely, ale i ty se liší vnitřními přihrádkami, koši na nádobí a designem ovládacího panelu.

Volně stojící a částečně vestavné stroje jsou k dispozici od úsporných standardních modelů bez zbytečných doplňků až po retro modely se zaoblenými rohy a výraznými barvami.

Řadu retro zastřihovačů Smeg poznáte podle měkkého dotyku, zaoblených obrysů a výrazného zbarvení. slonová kost až vápno. a vysoká cena

Vestavné a částečně vestavné skříňky bez dekoračního panelu se vybírají tak, aby jejich barva odpovídala ostatním spotřebičům nebo nábytku

Dvířka vestavných modelů jsou často opatřena překrytím, které má stejný design jako přední strana kuchyňského nábytku

Menší modely vypadají jako mikrovlnné trouby nebo samostatné trouby a zabírají stejný prostor

Standardní modely, zejména vestavné, mají podobný vzhled. Pokud je barva předního panelu nebo krytu obecně důležitá, je lepší si ji předem vyjasnit. Výrobci vyvíjejí několik verzí oblíbených modelů, které se liší pouze barvou.

myčky, nádobí

Pokud jste našli bílý spotřebič ve slevě, je pravděpodobnější, že na vyžádání bude k dispozici ocelová nebo stříbrná alternativa.

Typy myček nádobí

Myčky nádobí se dělí na tyto typy: plně nebo částečně vestavné, volně stojící a stolní. Žádné jasné funkční rozdíly, takže výběr spotřebičů závisí na osobních potřebách a vyhovuje stávajícímu nebo plánovanému interiéru.

Plně vestavěný

Varná deska je plně integrovaná do kuchyňské linky. Výklopné dveře jsou zakryty víkem. Ovládací panel je umístěn na horním konci dveří.

Standardní rozměry skříně myčky pro tento typ myčky nádobí

READ  Kam se dává sůl do myčky Bosch

Částečně vestavěný

Ovládací panel se nachází na přední straně dveří. Z pohledu na kuchyňskou linku je viditelná pouze tato část. Plocha pod panelem je pokryta nábytkovými čely.

 • kde barva a design ovládacího panelu ladí s nábytkem, ale ne s dveřmi;
 • Pokud je pro uživatele důležité, aby viděl na displej, nebo pokud není vhodné použít panel na konci dveří.

Volně stojící

Spotřebiče se vyznačují hladkým jednobarevným povrchem ze všech stran bez možnosti zavěšení dalších prvků na dvířka. Univerzální barvy. bílá, černá, stříbrná. Lze jej instalovat kdekoli, aniž byste se museli přivazovat k jinému nábytku a omezovat se délkou hadice a kabelu.

 • V kuchyni na míru, kde nemůžete měnit rozmístění spotřebičů;
 • Barevně a designově ladí s nábytkovými čely nebo s ostatními spotřebiči;
 • Volně stojící spotřebiče jsou k dispozici v různých barvách a povrchových úpravách. pokud je cena prioritou: při stejné funkčnosti jsou volně stojící spotřebiče levnější než vestavné.

Stolní počítač

Vhodné pro umístění na pracovní desku nebo do volného výklenku. Snadné přemístění nebo přemístění podle potřeby. K dispozici v několika barvách. Stále častěji se objevuje mezi nejlevnějšími myčkami nádobí.

 • Pro nejmenší kuchyně;
 • Myčka Astrakhan Hobart je ideálním řešením, pokud uživatel může nádobí pohodlně vkládat ve stoje, aniž by se musel ohýbat;
 • pro malý počet uživatelů (maximálně 2 osoby).

Kapacita

Typické specifikace myček nádobí udávají počet sad nádobí, které lze mýt najednou. Jedna sada obsahuje předměty, které jedna osoba potřebuje k vydatnému jídlu: vidličku, lžíci, několik talířů (plochý a hluboký), šálek a podšálek a sklenici.

Na trhu jsou k dispozici stroje s kapacitou od 6 do 17 míst. Chcete-li odhadnout správnou hodnotu, vynásobte počet členů domácnosti třemi. Například tříčlenná rodina by potřebovala myčku s minimální kapacitou devíti jídelních souprav, abyste ji mohli naplnit po každém jídle a spustit jednou denně. nebo umýt a usušit talíře a kuchyňské náčiní. Menší kapacita se může hodit, pokud máte byt pro svobodné mládence, ale upřímně řečeno, pro jednu osobu je mnohem snazší umýt nádobí ručně.

V příliš velkém mycím stroji se bude hromadit nádobí (a bude zapáchat), pokud nebudete jíst často. Pokud je spotřebič pro vaši rodinu příliš malý, budete muset něco umýt ručně nebo v několika dávkách. zejména proto, že všechny hrnce a pánve se počítají odděleně od balení talířů.

Výběr programu

Většina myček má 4 základní režimy: rychlý nebo jemný (krátký cyklus po dobu 20-30 minut při nízké teplotě vody přibližně 30-40 ℃), standardní (při 50-60 ℃), intenzivní (při 60-80 ℃), sušení.

Při výběru programu zohledněte množství a stupeň znečištění nádobí

Čím intenzivnější program zvolíte, tím vyšší je spotřeba vody a energie, a to díky vícestupňovému procesu: namáčení před mácháním, oplachování horkou vodou, několikanásobné oplachování a sušení. Tato opatření jsou opodstatněná pouze v případě, že je myčka plně naložena špinavým a mastným nádobím.

READ  Musí být podlahové vytápění uzemněno?

Při každodenním používání mnoho lidí dává přednost standardním (úsporným) programům, které obvykle trvají 1-1,5 hodiny. Obvykle myčky při volbě těchto cyklů automaticky určí úroveň zatížení a optimální teplotu vody.

Po skončení mytí neotvírejte ihned dvířka. Nádobí nechte ve stroji chladnout dalších 15-20 minut.

Jemnější režimy mytí jsou ideální pro jemné nebo choulostivé sklenice, jako jsou křišťálové sklenice nebo sklenice na víno. Doporučují se také v případě, že do myčky vkládáte smíšené nádobí z různých materiálů.

Nádobí vkládejte těsně a kompaktně do stojanů, podnosů nebo košů, které jsou pro ně určeny

Čistota a lesk umytého nádobí do značné míry závisí na typu procesu sušení instalovaného v myčce. Střední stroje jsou vybaveny kondenzačním systémem, který suší nádobí pomocí vysoké teploty varné komory. Dražší modely jsou vybaveny turbo systémem s výkonným ventilátorem, který dodává horký vzduch a zajišťuje rychlé sušení a žádné skvrny od vody na nádobí.

Základy používání myčky nádobí: správně vložte nádobí, zvolte správný program a nejúčinnější mycí prostředky.

Typy automatických myček nádobí podle sad

Vyberte si ten správný pro vaši rodinu podle jejích potřeb a počtu osob.

1-2 sady

Miniaturní stolní stroje jsou určeny pro kapacitu 1-2 sady nádobí. Nevyžadují připojení k centrálnímu vodovodu.

Zároveň jsou vybaveny potřebnými funkcemi. Příkladem jsou myčky nádobí řady MINI čínské společnosti Midea. Takové PM je vhodné vzít si s sebou v létě na chalupu.

4-8 sad

Kompaktní zařízení perou 4-8 sad za pracovní cyklus. Přístroj pojme malé hrnce a pánve. V zásobníku bude proto méně místa pro desky.

Mezi myčky určené pro tyto objemy patří varianty jako např

6-14 sad

Užší modely pojmou 6-10 sad, ale i když jsou malé, prémiové modely nabízejí větší kapacitu. až 14 sad. Tyto stroje mají například kapacitu 9 až 12 náplní:

12-17 sad

Plnohodnotné myčky jsou největší a obvykle zpracují 12 až 17 sad nádobí v jednom cyklu:

20 sad

Profesionální myčky nádobí. přední, kopulové a kotlové. jsou schopné umýt velké množství nádobí. Jejich účinnost se měří počtem umytých talířů za hodinu. Průmyslové myčky nádobí myjí nádobí ve speciálních kazetách.

Rozměry dveří a přední části. Stříška a upevnění

Rozměry panelu myčky závisí na velikosti myčky. Může být úzký. 45-60 cm, plnohodnotný. od 60 cm nebo kompaktní. 50-60 cm vysoký.

Je vhodné si promyslet, jakou myčku nádobí vybrat, a poté si objednat kuchyň s připraveným výklenkem.

Co dělat, když je přední část myčky příliš dlouhá?? Není možné ji rozříznout, protože byste zničili vzhled sady, protože je nahoře laminovaná a potažená ozdobnou fólií.

READ  Mohu keramiku mýt v myčce nádobí?

Pokud je přední část o něco větší než dvířka, upravte nožičky spotřebiče tak, aby se dokonale vešel pod pracovní desku.

přiložit výkres v životní velikosti, šrouby, samolepicí pásku, spojovací materiál. Chcete-li pochopit, jak panel opravit, můžete postupovat podle následujících pokynů. Zkušenému řemeslníkovi by to nemělo trvat déle než 10-15 minut.

Priorita práce při připojování

Po umístění myčky pod přední část zkuste zavřít dvířka. Pokud dekorativní prvek naráží na sokl, zřejmě jste udělali chybu ve výpočtech. V takovém případě můžete v podstavci udělat mezeru o tloušťce přední strany.

Spotřebiče Hansa, Miele lze zavěsit na vlastní dekorativní panel.

Po dokončení práce zkontrolujte stupeň napnutí dveří. Uživatelé si někdy stěžují, že se správně nezavírá.

Nastavení mechanismu: utáhněte šroub, který zajišťuje napínací lano. Protože jsou dvířka výklopná, měla by se zavřít lehkým zatlačením prstu.

Sada nádobí. kolik spotřebičů

Co si výrobci myček nádobí představují pod pojmem sada nádobí?? Obvykle zahrnuje příbory a náčiní, které jedna osoba potřebuje ke kompletnímu jídlu. Kolik kusů zařízení to je? 3, 5 nebo více? Ujasněme si to:

 • hluboký polévkový talíř;
 • velký plochý talíř pro druhý chod;
 • salátová mísa;
 • talíř;
 • Šálek na kávu nebo čaj (skleněný);
 • jednu lžíci a jednu vidličku.
myčky, nádobí

Nyní je jasné, že pod tajemným pojmem „sada nádobí“ se skrývá je šest kusů nádobí. Nádobí. velké hrnce, naběračky, pánve nebo tácy. se nezapočítávají do kapacity myčky.

Q POWER. jak správně pečovat o myčku a nádobí

Uvedené nádobí se může lišit nebo se může lišit. každý výrobce chápe definici „sady nádobí“ po svém. Mnoho výrobců PMM, když mluví o hlubokém polévkovém talíři, má na mysli plošší varianty, než na jaké jsou naši spotřebitelé zvyklí (příklad na obrázku).

Ploché a hluboké talíře jsou mnohem skladnější a lépe se vejdou do polic myčky. Pokud jsou vaše polévkové talíře příliš vypouklé, může se vám jich tam vejít jen 9 nebo 10, přičemž deklarovaná kapacita je např. 13.

Pozor! Nejedná se o speciální talíře, jako jsou ty do mikrovlnné trouby, ale o běžné talíře, které se používají denně.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS