Jak vyrobit užitečné věci ze staré pračky

Pokud se vám spotřebiče porouchají, nespěchejte je vyhodit. dají se z nich vyrobit užitečné věci, dokonce i luxusní nábytek. Navrhneme vám mnoho originálních nápadů, co můžete vlastnoručně vyrobit z dílů staré pračky.

Konstrukce tohoto domácího spotřebiče je poměrně složitá. Pokud opatrně odstraníte jeho součásti, můžete z nich vytvořit nové mechanismy a užitečné předměty pro domácnost. jaké části mohou být užitečné?

 • Srdcem pračky je motor, pokud je v pořádku, může být základem různých nových spotřebičů pro domácnost výrobci jej vyrábějí z vysoce kvalitní nerezové oceli, protože na něj dopadá hlavní zátěž při praní. Odstraňte všechny konektory a kabely, vyjměte nádrž ze stroje a vyjměte buben.
 • Víko zavazadlového prostoru je velmi užitečné. opatrně ho sundejte a položte na poličku v garáži.
 • A nevyhazujte malé kousky. i ty jsou užitečné.
 • Kompaktní a těžká protizávaží a silné pružiny. vždy se pro ně najde využití, o kterém si povíme níže.
 • Hodí se i samotné tělo, takže vyměňte boky a víko.

Pokud umíte pracovat s elektronikou, bude se vám hodit i analogová deska. je plná různých součástek, které budete potřebovat k opravě spotřebičů v domácnosti.

Nyní se budeme podrobně zabývat tím, jaké užitečné mechanismy a věci lze vyrobit ze zastaralé pračky.

Pouffe

Bubenický puf. Polstrovaný sedák, kreativní malba a barevná látka pomohou proměnit starý buben pračky v exkluzivní puf, který se stane skutečným výstavním kouskem.

Lustry z kovových bubnů praček. Z bubnů nepoužívaných praček lze vytvořit originální plafony pro stropní lustry.

Detaily interiéru

Toto je jen několik z mnoha věcí, které lze s pračkou při troše fantazie a zručnosti dělat. Pokud soustruh nepotřebujete, existuje spousta nápadů, jak využít díly ze staré pračky v interiéru vašeho bytu i soukromého domu. stačí si jen vybrat ten nejvhodnější.

Zapečetěné dveře

Dveře zavazadlového prostoru pračky s předním plněním můžete upravit pro okno s dřevěným rámem. vypadá to jedinečně a je to skutečně praktické. Stačí vyříznout dvířka spolu s částí předního panelu spotřebiče a máte hotový originální průzor, který se hodí prakticky do každého interiéru.

Pokud bydlíte v soukromém domě a na dvoře máte chundelatého hlídače, můžete do jeho boudy vložit dvířka od pračky, kterými v silných mrazech vše uvidí, ale bude v teplejší místnosti. S pomocí takového domácího zařízení můžete během návštěvy hostů izolovat hrozivého hlídače. vidí každého a není schopen kousnout nebo roztrhnout oblečení.

Nezapomeňte, že poklop je vzduchotěsný, proto vytvořte boční otvory pro větrání kabiny.

READ  Řídicí jednotka pro pračku LG

Konferenční stolek

Pomocí nerezového bubnu se spoustou dekorací můžete změnit interiér svého bytu k nepoznání: vyrobte si jedinečný konferenční stolek v módním hi-tech stylu. Může být také vnitřně osvětlen pomocí LED světel, aby se ušetřila energie. je to jednoduché, ale velmi zábavné.

Výroba je snadná: stačí na tělo bubnu připevnit několik ocelových kolíků. Připevněte na horní stranu desku z plexiskla nebo dřevotřísky. Takto vyrobený kus nábytku bude ozdobou vašeho obývacího pokoje.

Jedinečné pufy

Pokud máte trochu fantazie, můžete s trochou šikovnosti a kreativity vyrobit různé pufy do dětského pokoje. Vezměte barevný polštářek a z dřevotřísky vystřihněte čtverec podobné velikosti, pak polštářek k čtverci přišijte.

K dřevotřískové desce a vnější stěně bubnu připevněte poloviny kartonových závěsů pomocí samořezných šroubů a vrutů, boční povrch bubnu natřete světlou barvou. jedinečný puf s odklápěcím víkem je připraven a děti do něj mohou ukládat drobné hračky a věci.

Takové originální pufy z nerezové oceli vydrží mnoho let, až děti vyrostou, lze je potahovat diskrétní látkou a umístit do obývacího pokoje.

Stínidlo v dětském pokoji

Chcete-li zcela změnit interiér dětského pokoje pomocí originálního domácího stínidla z bubnu staré pračky, musíte udělat následující:

 • Z nehořlavého, nevodivého materiálu (textolit, ebonit) vytvořte kruh o velikosti poloviny bubnu;
 • pak vyřízněte otvor pro sklíčidlo a připojovací vodič;
 • vložte sklíčidlo do připraveného otvoru, připevněte jej k zadní části bubnu a zatlačte drát ven;
 • přišroubujte tři speciální háčky do stropní desky, jak je znázorněno na obrázku
 • k bubnu jsou připevněna speciální lana, na kterých celá konstrukce visí;
 • Sestavenou konstrukci zavěste;
 • připojte vodič od lustru k zásuvce;
 • zašroubujte žárovku vstupním otvorem bubnu. a je to, hotovo.

Přes stěny lze přehodit barevnou lehkou látku, která ztlumí světla a vytvoří pohádkový interiér.

Domácí kuchyňský spotřebič z pračky

Rozbitá pračka se nedá opravit? Žádný problém. Hlavní je mít funkční motor. Ze starých technologických součástek se nedá jen tak něco vyrobit, ale elektrokolo je šikovný vynález 21. století. Pokud již nejste.

Vaříte rádi na otevřeném ohni?? Vlastníma rukama si vyrobíte tandoor pro svou letní chatu. Tím spíš, že tento užitečný turecký přístroj lze vyrobit ze staré pračky.

Pokud máte nepotřebnou pračku, kterou jste nemohli prodat, můžete ji dobře využít. Výroba domácí brusky z motoru pračky. Toto zařízení se nazývá.

Na funkční motor pračky by se v garáži neměl prášit. I domácí kutil pro něj najde využití. Ukážeme vám, jak vyrobit domácí kotoučovou pilu z motoru pračky. takové.

Chcete mít vlastní soustruh a frézku? Nemusíte pro něj chodit do obchodu, můžete si vyrobit domácí soustruh z motoru pračky. V tomto článku se dozvíte.

Zajímá vás, jak koupit odšťavňovač? Udělej si sám odšťavňovač z pračky. tady je návod, jak na to. Prakticky zdarma získáte stroj na zpracování ovoce.

READ  Jak vyčistit filtr v pračce Whirlpool

Každý, kdo doma chová drůbež, se nejednou setkal s takovým procesem, jako je manipulace s jatečně upraveným tělem. Jatečně upravené tělo se spaří vroucí vodou a ručně se zbaví peří. To je přijatelné pro malé.

Pokud máte funkční čerpadlo ze staré pračky, možná by stálo za to ho využít. Spotřebič lze připojit k pračce se sušičkou, pokud je správně nainstalován a připojen k pračce se sušičkou.

Máte starou pračku, kterou nelze opravit? Nespěchejte s jeho likvidací, v tomto článku se dozvíte, jak proměnit motor pračky ve smirkovou desku. Domácí ořezávátko.

K výrobě medu na prodej potřebujete speciální vybavení. Pokud jste začínající včelař, možná nemáte peníze na drahé vybavení. To však není překážkou, protože medomet lze vyrobit z ručně vyráběných materiálů.

Proč buben odlétá?

Jak poznáte, že se buben pračky otáčí? Proveďte autotest:

 • Otevřete dvířka a ručně otočte bubnem. Pokud slyšíte dunění nebo skřípání, ložiska jsou opotřebovaná. Stejně postupujte i v případě, že zjistíte nějakou vůli, a to tak, že bubnem pohupujte dopředu a dozadu. To znamená, že se buben posunul nebo prohnul a mezi bubnem a nádrží je mezera. To znamená, že spotřebič vyžaduje naléhavou opravu.
 • Spusťte program odstřeďování na pračce se sušičkou na maximální otáčky. Pokud slyšíte dunění a třepotání bubnu, může být uvolněný nebo viset na konci hřídele. Problém může být jak v ložiskách, tak v tlumičích.
 • Otáčejte bubnem ručně. Pokud se otáčí pomalu a jsou slyšet zvuky, vypadá to, že se oddělil od hřídele. Příčinou může být hnací řemen: může se uvolnit nebo rozpojit.
 • Podívejte se na zadní část bubnu přes spodní stranu pračky nebo přes zadní panel. Pokud vidíte úniky vody nebo stékání vody, příčinou jsou ložiska.

Shrňme si hlavní příčiny selhání výše uvedených příznaků:

 • Problémy s hnacím řemenem. Může být uvolněný nebo opotřebovaný.
 • Opotřebovaná ložiska.
 • Deformace hřídele.
 • Poškozené tlumiče nebo pružiny zavěšení.

Nyní víte, v čem by mohl být problém. Je třeba zkontrolovat všechny varianty.

Produkty ze zbytku těla

Skříň pračky lze považovat za pevný obrobek domácího spotřebiče.

 • To se hodí zejména pro skladování velkoplodé zeleniny. zelí, tykve, dýně.
 • Pokud potřebujete stůl na venkově, stačí stávající konstrukci karoserie doplnit vnitřní policí (nebo dokonce dvěma) s deskou, jejíž upevnění nebude působit problémy.
 • Dalším využitím krytu stroje je záplata pro sazenice. Mikrolůžko je chráněno před větrem a škůdci a neuniká z něj vlhkost.
 • Smokehouse. Stejně jako buben můžete k uzení masa použít plášť starého stroje. K tomuto účelu se nejlépe hodí sovětské modely, které nebyly automatické. Například Riga 8. Konstrukce je stejná jako u bubnu. na boku je vyříznut otvor s dvířky a shora je vyveden komín.
READ  Co dělat, když tlak v kotli klesl?

Pokud máte chuť, zručnost a představivost, lze téměř každé části pračky dát druhou šanci.

Vibrační stůl vlastníma rukama

Pomocí motoru pračky můžeme vyrobit vibrační stůl na dlažební desky. Tento typ zařízení je konstruován poměrně jednoduše. Podomácku vyrobený vibrační stůl je vyroben ve formě desky, která je horní částí zařízení, připevněné ke kovové základně s pohyblivým kloubem, s motorem s excentrem z pračky. Při vibrování desky unikají z betonu nalitého do forem na této desce vzduchové bubliny a dutiny mizí. Díky tomu je hotový výrobek velmi odolný a kvalitní.

Nejtěžší na této ruční práci je svařit správný rám pro základnu. Soustruh musí mít stabilní základnu. Rám může být vyroben z úhelníků a profilů a dalších materiálů, které jsou po ruce. Nejdůležitější je, aby osa motoru byla rovnoběžná s nosnou konstrukcí.

Motory z takových modelů praček, jako je Vyatka Automatic, jsou pro tuto práci vhodné.

Motor těchto modelů je asynchronní, obvykle se dvěma rychlostmi 400 až 3000 otáček za minutu.

Další informace o tom, jak můžete použít motor z pračky k výrobě soustruhu na dřevo, naleznete zde

Co vyrobit ze staré pračky: výběr zajímavých nápadů

Pračky, stejně jako všechny spotřebiče, podléhají opotřebení. Ale i když se nedá opravit, lze z náhradních dílů vymyslet něco nového a originálního.

Motor stroje má dostatečný výkon k tomu, aby se z něj stal brousicí stroj.

Pokud je veškerá mechanika v havarijním stavu, stroj může stále sloužit svým majitelům. Bubny se používají téměř vždy. Díky své robustnosti a nenápadnému vzhledu se skvěle hodí k neobvyklým designům.

Po určité úpravě se z bubnu stroje stane konferenční stolek.

Z korby automobilu lze vytvořit neobvyklý podstavec pro stůl.

Silný buben je ideální pro přeměnu na křeslo nebo puf. Na horní část peoramy můžete vyšít vzor syntetickou nití.

Rekreanti ocení gril, gril, udírnu a ohniště.

Staré auto lze proměnit v umělecký objekt.

můžete, dělat, bubnu, pračky

Tvar bubnu si sám říká o zahradní květiny.

Pokud je zahrada blízko tekoucí vody, můžete si vyrobit malou domácí vodní elektrárnu.

můžete, dělat, bubnu, pračky

Buben psacího stroje vypadá neobvykle jako pouzdro jednotky počítačového systému.

Válcové prvky tvoří neobvyklá, ale velmi zajímavá stínidla a úložné boxy.

Přepracovávání starých věcí je v dnešním světě nejen trendem, ale také příležitostí, jak získat jedinečný, designový, unikátní kus interiéru. Renovace staré pračky je poměrně jednoduchý a kreativní proces.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS