Péče po laserové epilaci

Laserová epilace vám umožní zbavit se nežádoucích chloupků a získat dokonale hladkou pokožku. Ošetření je neinvazivní a působí povrchově. Laserová epilace nezasahuje do hlubších vrstev pokožky, působí pouze přímo na folikul, který zničí, a tím zabrání růstu nových chloupků. Tato procedura je považována za nejúčinnější způsob, jak se zbavit nežádoucího ochlupení na všech částech těla.

Abyste však dosáhli pozitivního výsledku, potřebujete po laserové epilaci správnou péči. A abyste předešli negativním účinkům po zákroku, měli byste využívat pouze služeb profesionálních kosmetologů. obraťte se na kliniku laserové a estetické kosmetologie „Mediostar“.

Obecné informace o laserové epilaci

Kdo je indikován k laserové epilaci

Existují případy, kdy se klasické metody odstraňování chloupků nedají použít. Důvodem je individualita pacienta. V tomto případě je laserová epilace jediným a účinným řešením v boji proti nadměrnému ochlupení.

Pro citlivou pokožku se sklonem k zarůstání chloupků. Na rozdíl od klasického holení nevyžaduje laserová epilace každodenní opakování, netraumatizuje pokožku a eliminuje neustálé podráždění. Zarostlé chloupky se neobjevují;

S nízkým prahem bolesti. Zatímco měsíční holení nebo depilace voskem mohou být bolestivé a nepříjemné, laserová epilace nepříjemné pocity eliminuje, protože je mnohem pohodlnější;

Ve všech těchto případech vás laserová epilace zbaví nežádoucích chloupků a nepříjemných pocitů a váš život se v oblasti péče o tělo stane snazším a jednodušším.

Novinky a události na klinice

Po dobu 24 hodin po ošetření ošetřenou oblast nenamáčejte. 1,5 až 2 měsíce po léčbě se neopalujte bez použití opalovacího krému. Chloupky, které vyrostou mezi epilacemi, je třeba oholit nebo odstranit depilačním krémem. Následná péče: jakmile se pokožka cítí suchá, je třeba použít lehký hydratační krém, v průměru 2-4krát denně. Po dobu 2 týdnů po ošetření by se neměly používat žádné peelingy. Žádná kyselina glykolová nebo retinol (vitamin A) v kosmetických přípravcích.

Doporučení po laserovém ošetření (omlazení, akné, pigmentace, vaskularita):

Po dobu 24 hodin po ošetření povrch nenamáčejte. Po dobu 2 týdnů nepoužívejte banyu, saunu, solárium. 1,5 až 2 měsíce po léčbě se neopalujte bez použití opalovacího krému. Následná péče: jakmile se pokožka objeví suchá, nanášejte lehký hydratační krém (s panthenolem) v průměru 2-3krát denně. Po dobu 2 týdnů po ošetření nepoužívejte peeling ani drhnutí. Den po zákroku lze použít lehký make-up. Žádná kyselina glykolová nebo retinol (vitamin A) v kosmetických přípravcích.

READ  Jak navíjet cívku na stroji Janome

Rady po laserovém odstranění novotvaru:

Během 10-14 dnů zůstává v místě odstranění „krusta“ o velikosti odpovídající průměru báze odstraněného útvaru, ve vzácných případech může dojít k otoku (edému) a zarudnutí kůže. V den ošetření místo odstranění po dobu 24 hodin nenamáčejte! Následně ošetřete roztokem chlorhexidin biglukonátu 2. 3x denně po dobu 5 až 7 dní. Vyhněte se dlouhodobým okluzivním obvazům (náplast, silná vrstva podkladu apod.).). Pro urychlení tvorby krust lze prášek Baneocin aplikovat vždy po namočení místa, kde byla krusta odstraněna. Kůru šetrně a bez traumatizace udržujte neporušenou, dokud se neodloučí; po odloučení kůry chraňte místo odstranění před slunečním zářením po dobu 1-2 měsíců (opalovací krém s SPF 50). Pro dosažení maximálního kosmetického efektu se léze odstraňuje na úrovni kůže, což někdy vede k jejímu opětovnému zarůstání. Nejedná se o komplikaci. V takových případech je nutné provést druhé odstranění. Odstranění novotvarů v určitých oblastech vede také k vytvoření hladkých bílých, plochých jizev, které nejsou větší než odstraněné léze.

V případě výskytu puchýřů, petechiálního krvácení, ztráty tekutin, krvácení, přetrvávající bolesti nebo jakýchkoli jiných jevů okamžitě vyhledejte lékaře.

Předpisy pro péči o pokožku po depilaci. Jak pečovat o pokožku po odstranění chloupků?

Pro zajištění úspěšného adaptačního období po epilaci je třeba dodržovat několik pravidel. To si vyžádá úpravu péče o ošetřovanou oblast kůže.

 • Po epilaci musíme pokožku zklidnit. V prvních dnech byste proto neměli používat kosmetiku, abyste nedráždili pokožku. Vyvstává však logická otázka: Čím ošetřit naši pokožku po epilaci?? Po dobu nejméně pěti dnů by váš každodenní rituál měl zahrnovat aplikaci krémů (Panthenol, Pantoderm, Bepanten). Ujistěte se, že mast není příliš silná nebo mastná, protože by mohla způsobit nové vyrážky na ošetřovaném místě.
 • 3-5 dní po zákroku používejte opalovací krém s maximální ochranou.

Doporučení pro péči o pokožku po laserové epilaci

Laserová epilace vyžaduje více než jen přípravu před zákrokem. Poté je také důležité pamatovat na správnou péči o pleť:

 • V prvních hodinách po ošetření je třeba kůži chladit ledem.
 • Prvních 24 hodin se nekoupejte v horké vaně ani nesprchujte.
 • Deodorant a toaletní voda se nesmí používat nejméně dva dny. V tomto období se vyhněte nadměrné aktivitě a zátěži.
 • Žádná chlorovaná voda po dobu tří dnů po léčbě.
 • Během prvního týdne se vyhněte přímému slunečnímu záření.
 • O dva týdny později je důležité použít jemný peeling. To pomůže odstranit ošetřené chloupky.
 • Po třech týdnech je opalování povoleno, ale pouze s použitím krému s vysokým ochranným faktorem.
READ  Jak šít kůži na šicím stroji

Laserová epilace je kosmetický zákrok, který umožňuje dlouhodobé odstranění nežádoucího porostu. Pro dobrý výsledek je nejlepší navštívit důvěryhodný salon, který provádí ošetření zodpovědně. Síť laserových depilačních salonů INFINITY používá pouze bezpečný laser. Minimalizuje nepříjemné pocity. Naše kosmetičky mají lékařské vzdělání a nejméně 3 roky praxe.

Péče o pokožku po laserové epilaci: co je možné a nemožné?

Laserová epilace se dnes těší velké oblibě nejen mezi lidmi, kteří si ji.

Laserová epilace se dnes těší velké oblibě nejen u něžného pohlaví. tuto službu využívají i muži.

kůži, laserové, epilaci

V některých případech však efekt odstranění chloupků nesplňuje očekávání. Abyste byli s výsledkem laserové epilace spokojeni, měli byste dodržovat určitá pravidla.

kůži, laserové, epilaci

Péče o pokožku po laserové epilaci přímo ovlivňuje konečný efekt zákroku.

kůži, laserové, epilaci
 • Po dobu 7 dnů se vyhýbejte přímému slunečnímu záření a nenavštěvujte solárium: pamatujte, že spálení od slunce snižuje účinnost laserové epilace;
 • Neodbarvujte, netrhejte ani nevoskujte chloupky.
 • Po ošetření může dojít k mírnému zarudnutí ošetřované oblasti kůže, které trvá několik minut až několik dní. Použijte přípravek doporučený lékařem;
 • Po dobu 3 týdnů se neopalujte.

Mezi ošetřeními laserovou epilací:

 • Neodstraňujte chloupky vytrháváním nebo depilací;
 • Optimální dobu pro druhé ošetření můžete snadno určit: jakmile se objeví nové chloupky, je bezpečné podstoupit druhé ošetření. Chloupky tak „chytíte“ ve fázi aktivního růstu, kdy folikuly obsahují největší množství pigmentu, a proto jsou v tomto období nejzranitelnější vůči laserové epilaci.

Po první laserové epilaci jsou všechny viditelné chloupky navždy ztraceny. Pokud však chcete odstranit chloupky na dovolenou. postarejte se o to předem, protože do 18 dnů po odstranění chloupků je zakázáno opalovat se.

kůži, laserové, epilaci

Zanechte svůj požadavek online, brzy vás budeme kontaktovat a zodpovíme všechny vaše dotazy.

Péče o pokožku po laserové epilaci: co můžete a co neudělat?

Navzdory bezpečnosti a všestrannosti laserového odstraňování chloupků je důležité o pokožku po zákroku řádně pečovat, aby si zachovala hladký efekt co nejdéle.

Po sezení vám mistr řekne, jaké produkty péče o pleť používat. neimprovizujte a neporušujte jeho doporučení. Odborníci obecně doporučují používat jemný krém s revitalizačním účinkem, který pomáhá regenerovat pokožku.

Chloupky není třeba vytrhávat. počkejte, až vlasový folikul odumře a chloupky samy vypadnou. Odrostlé chloupky můžete znovu odstranit, ale nejdříve 3 dny po návštěvě. Použijte standardní stroj, který odstraňuje pouze viditelnou část chloupků.

 • Alkoholové krémy a jiné přípravky obsahující alkohol se nesmí používat, zejména ne déle než 48 hodin po ošetření.
 • Po dobu 3 dnů po zákroku se nedoporučuje masírovat laserem exponovaná místa.
 • Před a po depilaci je třeba také vynechat používání peelingu, peelingu nebo jiných kosmetických přípravků, které mají agresivní účinek na pokožku, a to nejméně po dobu 3 dnů.
 • Opalování v soláriu a přírodní opalování na pláži je zakázáno. nejméně týden po návštěvě salonu.
 • Vystavení vysokým teplotám je pro pokožku po laserové epilaci škodlivé, proto je zakázáno navštěvovat sauny, lázně a bazény.
 • Pokud byla na obličeji provedena laserová epilace, lékař doporučuje vyhnout se dekorativní kosmetice a běžným krémům. je lepší počkat, až se pokožka zcela zotaví.
 • Hygienické procedury by měly být prováděny v teplé vodě bez použití mýdla a tonik, přičemž je třeba zabránit přehřátí pokožky.
READ  Proč ne na slunci po laserové epilaci

Doporučujeme přečíst si o všech výhodách a nevýhodách laserové epilace. „Výhody a nevýhody laserové epilace“.

Chcete mít hladkou pokožku a na několik let zapomenout na nežádoucí chloupky??

Přihlaste se na laserovou epilaci na nejmodernějším přístroji s vestavěným chladicím systémem. Jedná se o pohodlný a bezbolestný zákrok a riziko komplikací je vyloučeno.

Odpověď na vaši otázku „Co dělat po laserové epilaci??“, „Mohu se po laserové epilaci umýt??“, „Můžete chodit do lázní, sauny, bazénu??“ odpovídá Kim Valeria Malikovna, kosmetička a kosmetoložka Dermatokosmetologického centra „DM“:

Odstraňování chloupků probíhá přibližně takto:

 • Po prvním ošetření je odstraněno přibližně 40-50 % chloupků. Začnou vypadávat za 10-14 dní po zákroku;
 • Po 3 týdnech začnou růst chloupky ze „spících“ folikulů;
 • Po 7-8 sezeních je odstraněno až 90-100 % chloupků.

V kůži jsou za všech podmínek dormantní cibulky. Nikdo neví, kdy se probudí. Stres, hormony a léky mohou způsobit náhlý růst spících vlasů.

Konečný výsledek bude viditelný 3 týdny po posledním ošetření.

Laserová epilace nezbavuje chloupků natrvalo. Trvá až 12 měsíců, ale s dalšími ošetřeními může trvat až několik let.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS