Domácí depilace: nohy, hluboké bikiny, podpaží, obličej

Epilace je postup pro odstranění nežádoucích chloupků, který lze použít k tomu, aby vaše pokožka byla hladká a krásná. Přebytečných chloupků se můžete zbavit domácí depilací. a ušetřit si tak návštěvu kosmetického salonu. Klíčem je vědět, jak to udělat správně.

Voskování je kosmetické odstranění chloupků na jakékoli části těla. K zákroku se používají různé druhy vosku. Na kůži se nanese zahřátá vosková hmota a po vytvrzení se vosk odstraní i s přilnavými chloupky. Účinek je pouze dočasný.

Nové chloupky nahradí odstraněné chloupky obvykle do šesti týdnů, ale někdy lze růst chloupků pozorovat již po jednom týdnu. Domácí depilace sice neodstraní chloupky navždy, ale pravidelná depilace je zjemní, zjemní a učiní méně nápadnými.

Postupem času dochází k oslabení vlasového folikulu, což může způsobit i zastavení růstu nových vlasů. Účinnost vaksinu lze zvýšit použitím inhibitorů růstu vlasů. látek, které zpomalují dělení a zrání buněk vlasového folikulu.

Obvykle jsou k dispozici jako krémy nebo pleťové vody obsahující rostlinné výtažky, které mají požadovaný účinek. Voskování po depilaci může výrazně prodloužit dobu mezi ošetřeními.

Výhodou domácí depilace je její dostupnost a pohodlí: depilační přípravky se často prodávají v sadách se vším potřebným příslušenstvím a jsou poměrně levné.

Během jednoho sezení můžete pokrýt velkou část těla. Má to však velkou nevýhodu: metoda je poměrně bolestivá. Kromě toho je v některých oblastech těla na jejich vlastní postup obtížné.

Pokyny pro domácí depilaci obličeje

Voskování vyžaduje minimum materiálů a nástrojů: dřevěné špachtle při použití plechovkového a granulovaného vosku, jakož i obvazové pásky (bavlněné nebo papírové) pro materiály v kazetách a plechovkách. Při použití pelet není třeba používat proužky. Kromě samotného vosku je možné zakoupit kompletní sadu, která obsahuje všechny potřebné pomůcky.

K aplikaci teplých přípravků budete potřebovat tavič vosku. Jedná se o speciální zařízení, které umožňuje zahřátí materiálu na požadovanou teplotu. K tomuto účelu lze použít vodní lázeň nebo mikrovlnnou troubu. Tavička vosku však usnadňuje kontrolu rozehřátého vosku díky indikátorům teploty.

 • jsou určeny k tavení vosku ve fólii a vosku v plechovce;
 • Ohřívač vosku v kartuši je první volbou pro ohřev vosků;
 • Kombinované balíčky, které umožňují ohřívat jakýkoli druh vosku.

Pokud plánujete pravidelnou depilaci různými druhy vosku, je nejlepší si na začátku pořídit kombinovaný depilační vosk

Hotové proužky nevyžadují žádné další prostředky pro aplikaci nebo odstranění, a proto jsou považovány za nejjednodušší způsob očkování.

Základním pravidlem pro úspěšnou depilaci je nanášet vosk ve směru růstu chloupků a odstraňovat ho v opačném směru. Technika se může zdát bolestivá, zejména při prvním zákroku, ale jakmile si na ni zvyknete, nepříjemné pocity se zmírní. Při pravidelné depilaci se chloupky pokaždé ztenčí a snadněji vytrhnou, takže je depilace pohodlnější.

Pravidla pro přípravu

Ať už si pro domácí depilaci vyberete jakýkoli vosk, je důležité, abyste svou pokožku na proceduru řádně připravili. Nejprve věnujte pozornost délce chloupků v ošetřované oblasti: nesmí být příliš krátké. Pokud jste si předtím chloupky holili nebo vytrhávali, počkejte, až dorostou do velikosti asi 5 mm. To je optimální délka vegetace, při které je třeba proceduru zahájit (jinak vosk chloupky jednoduše nezachytí).

Před depilací voskem věnujte pozornost stavu pokožky: neměly by na ní být žádné léze, škrábance, znaménka ani záněty.

Před zahájením hlavní léčby je důležité dodržovat následující pravidla:

  Obličej si exfoliujte alespoň 2 dny před zákrokem. Hloubkové čištění pokožky a odstranění odumřelé kůže zajistí snadné odstranění chloupků při depilaci.

Před voskováním se vždy ujistěte, zda nejste na vosk alergičtí. Den před plánovanou procedurou naneste na zápěstí malé množství vosku a sledujte stav pokožky. Přípravek nepoužívejte, pokud se u vás vyskytnou jakékoli kožní reakce, jako je pálení, vyrážka nebo olupování.

Jak si depilovat obličej různými druhy vosku

Po splnění všech pravidel pro přípravu obličeje na nadcházející depilaci přejděte k hlavnímu úkonu. Vzhledem k tomu, že očkování je poměrně bolestivý zákrok, zejména pokud se provádí poprvé, je vhodné použít léky proti bolesti. Míra nepohodlí je dána individuálními faktory a liší se podle ošetřované oblasti: oblast horního rtu je citlivější než oblast mezi obočím.

Nejběžnějším anestetikem používaným při depilaci voskem je krém Emla, který obsahuje anestetický komplex (lidokain a prilokain). Krém naneste na požadovanou oblast 1,5 hodiny před hlavním sezením a pro lepší vstřebání jej zakryjte malým kouskem potravinové fólie.

Pokud jste se rozhodli pro voskování teplými korálky nebo nádobkou, postupujte podle pokynů pro správné provedení postupu:

 • Zahřejte složení na teplotu přibližně 40 stupňů a poté zkontrolujte, zda není materiál příliš horký.
 • Uchopte gumičku špachtlí a rovnoměrně ji rozetřete po obličeji: těsně nad horním rtem pro odstranění pramínků nebo na obočí pro doladění linie obočí. Nanášejte materiál ve směru růstu vlasů, abyste vytvořili rovnoměrný pruh.
READ  Ovocný vosk na depilaci jak používat

Ihned po voskování položte na vosk papírový nebo látkový proužek a pečlivě jej uhlaďte

Proces nanášení granulovaného vosku vypadá stejně, jen k jeho odstranění nepotřebujete obvazové pásky. Po zahřátí rozetřete vosk špachtlí po povrchu a vytvořte rovnoměrný film. Snažte se ponechat malý vyčnívající úsek materiálu, za který můžete snadno zatáhnout a vrstvu odstranit. Tento typ vosku rychle tuhne, proto ho na pokožce nenechávejte déle než 15 sekund.

Rozdíl mezi depilací a voskováním

Voskování je jednou z několika technik odstraňování chloupků, ale voskování lze použít i k odstranění chloupků. Rozdíl mezi nimi spočívá v tom, že depilace je odstranění nežádoucích chloupků s kořínkem nebo bez něj, ale bez poškození vlasového folikulu.

Epilace je zaměřena především na zničení folikulů, což časem vede k jejich úplnému zániku, a v důsledku toho se v ošetřených oblastech přestane objevovat vegetace.

Depilace se provádí žiletkami, voskem, karamelem. Při epilaci se používají speciální přístroje, které vysílají paprsky světla nebo elektrického proudu, pod jejichž vlivem dochází k destrukci folikulu.

Kontraindikace

Výhody depilace voskem jsou dostatečné, ale má řadu kontraindikací, které se dělí na trvalé a dočasné.

Trvalé kontraindikace:

 • křečové žíly v depilované oblasti;
 • diabetes mellitus;
 • mateřská znaménka s chloupky;
 • kondylomy;
 • papilomy;
 • herpes jako vyrážka.
 • Nedostatečná citlivost v oblasti depilace;
 • alergie na vosk.
 • peeling a další procedury prováděné před voskováním;
 • Stres a nervová přecitlivělost;
 • poškození pokožky v oblasti, kde se vosk nanáší;
 • OCDS, ARIS;
 • nedávné opalování.

Na kosmetických fórech se často objevuje otázka, zda je depilace voskem v těhotenství v pořádku? Ne! Depilace je zakázána těhotným ženám, ženám s HIV/AIDS a dětem s HIV/AIDS.ч. na začátku těhotenství a během kojení!

Voskování: bolestivé nebo ne?

Podle ohlasů mnoha zákazníků je depilace voskem poněkud bolestivá, ale ve srovnání například s ošetřením elektroepilátorem je bolest slabší a odezní během jedné nebo dvou sekund. Navíc s každým zákrokem ubývá chloupků, a proto je méně nepříjemné. Po dvou až třech ošetřeních bolest téměř vymizí.

Postup pro domácí depilaci voskem

Každý postup vyžaduje určité pořadí a posloupnost manipulací. Při odstraňování chloupků doma je důležité dodržovat toto pravidlo, pak vás výsledek příjemně překvapí.

Voskování začíná přípravou pokožky a končí aplikací přípravku na zklidnění pokožky a krému na zpomalení růstu chloupků. Výrobek předem připravte zahřátím ve voskovací lázni, ve vodní lázni nebo v mikrovlnné troubě.

Příprava kůže

Epilační oblast by měla být čistá (nejlépe den předem osprchovaná a omytá), vydezinfikovaná a odmaštěná. Jako antiseptikum lze použít chlorhexidin nebo miramistin. Alkoholový roztok nejen chrání před bakteriemi, ale také odmašťuje voskovaný povrch. Pokud je kůže napařená, je bolest ještě menší.

Materiál by měl být pokrytý mastkem, aby zachytil vlasy a co nejméně poškodil pokožku. Vosk se pak bude moci přichytit pouze na chloupky, což nejenže zajistí čistý výsledek, ale také urychlí proces. Pokud nemáte k dispozici speciálně vyvinutý mastek pro depilaci, můžete použít dětský pudr. Ve výjimečných případech lze použít bramborový škrob. Délka vlasů by neměla být menší než 3-5 mm, aby byla účinná.

Je důležité, abyste si předem udělali test na alergické reakce, protože přípravky mohou obsahovat složky, které způsobují alergie. Nezapomeňte si prostudovat kontraindikace:

 • onemocnění žil;
 • těhotenství a kojení;
 • diabetes mellitus;
 • bolest srdce;
 • porucha srážlivosti krve;
 • infekce.

Pokud jsou na kůži řezné rány, odřeniny, pupínky nebo jiná poranění, epilaci raději odložte až do úplného zotavení. Voskování může způsobit silný zánět v postižené oblasti. V extrémních případech lze poškození zalepit omítkou.

Lidokain ve spreji pro úlevu od bolesti a znecitlivění, pokud máte nízký práh bolesti.

Výběr a příprava vosku

V závislosti na depilované oblasti zvolte vosk:

 • Pro oblast bikin a podpaží je nejvhodnější filmový nebo horký vosk;
 • Vosk z teplé plechovky nebo voskové kazety jsou vhodné pro nohy a ruce;
 • Pokud si nechcete kupovat samostatný přípravek pro každou část těla, měli byste si pořídit filmový vosk, který je velmi univerzální;
 • pro odstranění chloupků na horním rtu použijte vosk v kazetě nebo voskové pásky.

Pro přípravu horkého a teplého vosku je nejlepší použít voskovací přístroj; pokud jej nemáte, můžete je ohřívat ve vodní lázni nebo v mikrovlnné troubě. Voskové pásky se snadno nahřívají v dlaních. Vosk se taví při 45 °C (teplý) a 55 °C (horký). Po dosažení správné teploty má vosk konzistenci medu.

Odstraňování chloupků

Technika odstranění se může lišit v závislosti na zvolené metodě.

 • Voskové pásky jsou první a časově nejúspornější. nevyžadují žádnou předběžnou úpravu. Zahřejte párový proužek vosku v dlaních, oddělte jej a přiložte lepivou stranu proužku k tělu podle růstu chloupků. Jemně stiskněte, uhlaďte a prudce odtáhněte od pásu, jak roste. Lze použít v oblasti bikin, proužky nakrájejte na menší kousky.
 • Odstranění chloupků horkým nebo teplým voskem. Zahřátí kompozice na pracovní teplotu. Pokud je materiál zahřátý ve sklenici, naneste pomocí špachtle tenkou vrstvu podle růstu vlasů. Pokud je v kazetě, použijte válečkovou trysku. Tloušťka nanesené vrstvy závisí na tloušťce a tvrdosti vlasů. Čím silnější je, tím silnější musí být vrstva. Přiložte proužek papíru, zatáhněte za kůži v opačném směru pohybu, prudce ji roztrhněte proti růstu.
 • Filmový vosk funguje stejně jako horký vosk. Předehřátou kompozici naneste na pokožku v tenké vrstvě široké 2-4 cm a dlouhé 3-5 cm. Pokud je ošetřovaná plocha malá, měla by být velikost vrstvy ještě menší. Během 10 sekund vosk ztuhne. Pak ji prudce odtrhněte v opačném směru, než rostou vlasy. Chcete-li zmírnit bolestivý pocit, stáhněte kůži před jejím odtržením.

Ošetření pokožky po ošetření

Část vosku může po depilaci zůstat na pokožce, takže její povrch je lepkavý. Snadno ji odstraníte pomocí jakéhokoli rostlinného oleje. Používání lokálních antiseptik, jako je chlorhexidin a miramistin, může pomoci zabránit podráždění. Naneste na pokožku krém, který brání růstu chloupků. Pokud je to možné, vyhněte se po dobu 24 hodin přímému slunečnímu záření a slané vodě. Nenoste těsné oblečení, abyste se vyhnuli bolesti.

READ  Jak nasadit plombu na plynoměr

Následná péče

Proces odstraňování chloupků je pro pokožku stresující. Správná péče ve fázi po epilaci až po přípravu na další ošetření pomáhá minimalizovat negativní účinky. Opatření péče, která je důležité dodržovat:

 • Osprchujte se nejdříve po 6 hodinách;
 • První tři dny použijte antiseptický přípravek;
 • Pokud dojde k podráždění a zarudnutí, použijte Panthenol nebo Bepanthen;
 • Pravidelně používejte krémy a pleťové vody pro hydrataci pokožky;
 • Chraňte ošetřované oblasti před UV zářením pomocí krémů s filtry SPF.

Seznam ošetření nejen obnoví pokožku, ale také ji zjemní, vyhladí a připraví na další epilaci.

Při pravidelném odstraňování se chloupky jemně zastřihují a hrozí riziko zarůstání chloupků. Abyste tomu předešli, je třeba povrch kůže drhnout alespoň dvakrát týdně.

Co dělat a čemu se vyhnout po epilaci

Po depilaci voskem často zůstávají v ošetřované oblasti kousky vosku. Obtížně se odstraňují obyčejnou vodou. k tomuto účelu se nejlépe hodí olejové ubrousky, které se dodávají s předem navoskovanými proužky. Pokud je v balení nemáte, můžete použít vatové tampony namočené v profesionálním nebo normálním slunečnicovém oleji.

Po odstranění zbytků vosku postupujte podle pravidel pro další péči o pokožku:

 • Místo ihned ošetřete nejprve antiseptickým krémem a poté hydratačním krémem (použijte lehký krém nemastné konzistence).
 • Po dobu dvou dnů nepoužívejte deodoranty a jakékoli alkoholické produkty, které podporují vysušování pokožky.
 • Těsné syntetické spodní prádlo a přiléhavé oblečení nejsou pro podrážděnou pokožku tou nejlepší volbou a měly by být po dobu 48 hodin vyřazeny.
 • Po dobu dvou dnů nepoužívejte saunu, saunování, solárium ani těžké cvičení.
 • Peeling lze provádět až po 48 hodinách, aby nedošlo ke zbytečnému poranění ošetřované oblasti. Exfoliace odumřelých kožních buněk zabraňuje opětovnému růstu chloupků.
 • Pravidelně používejte přípravky určené ke zpomalení růstu chloupků.

Doporučujeme voskovat pokožku večer, aby si mohla během noci odpočinout a zotavit se.

Pravidelné používání krému na chloupky, který zpomaluje růst chloupků, pomůže prodloužit interval depilace

Nepříjemné důsledky

Při prvním domácím očkování je obtížné zabránit výskytu nežádoucích následků. K dosažení dokonalé techniky je třeba dovednost zdokonalit, což vyžaduje čas. Nelekejte se, pokud se po ošetření objeví na citlivém místě zarudnutí nebo podráždění. lze je snadno vyléčit dodržováním správného režimu péče o pleť. Jakmile se vám to podaří, budete moci v budoucnu depilovat jakýkoli povrch bez rizika špatné kožní reakce.

Nepřehlížejte následující nežádoucí účinky, které vyžadují včasnou léčbu:

  Známky zarudnutí nebo podráždění, které se mohou vyvinout v pupínky a puchýřky, pokud nejsou včas ošetřeny. Důvodem je chybná technika nebo nedostatečná dezinfekce povrchu. K ošetření použijte tea tree olej, který jemně naneste na poškozené místo. Pomáhá také odvar z heřmánku, starý lidový lék. Mezi rostlinné léky patří levomecol, sintomycin, dexpanthenol a další masti.

Pro rychlou léčbu podráždění, zarudnutí nebo pupínků po depilaci voskem použijte mast Levomecol

Modřiny po očkování by vás měly varovat. Pravděpodobně nejde jen o chybnou techniku, ale také o vaše vlastní cévy. V takovém případě je lepší se tomuto typu depilace vyhnout a poradit se s lékařem.

Jak připravit pokožku na depilaci voskem

Přispěvatel(é): Melissa Jannes. Melissa Jennis je licencovaná kosmetička a majitelka kosmetického studia Maebee’s ve Filadelfii. Pracuje samostatně a pouze po předchozí domluvě, nabízí kvalitní služby a individuální přístup. Také školení pro Universal Companies, přední společnost zaměřenou na podporu a zásobování více než 30 000 lázeňských profesionálů ve 47 zemích. V roce 2008 získala titul z kosmetiky na Middletown School of Beauty, licenci má v New Yorku a Pensylvánii. Její depilace bikin získala v roce 2012 ocenění Best of Beauty časopisu Allure.

potřebujete, domácí, depilaci

Počet zdrojů použitých v tomto článku: 12. Jejich seznam najdete v dolní části stránky.

Počet zobrazení tohoto článku: 52 445.

Začít s depilací voskem je děsivá zkušenost, zejména pokud nevíte, jak se na ni připravit. Než začnete s depilací voskem, musíte svou pokožku připravit, aby byla depilace co nejefektivnější a nejméně traumatizující. Některé přípravné kroky je vhodné zahájit několik dní nebo dokonce týdnů před zákrokem. Depilace voskem by měla být naplánována alespoň měsíc předem, abyste mohli zanechat pokožku zdravou a hladkou.

 • Výjimkou jsou jemné chloupky (např. chloupky na obličeji). Jemné vlasy mohou být o něco kratší, ale i tak je nejlepší nechat si je během týdne dorůst.

Vyhněte se depilaci voskem, pokud máte citlivou pokožku. Depilace voskem pravděpodobně není vhodná pro citlivou pokožku. Nejlepší doba pro depilaci je týden po skončení menstruačního cyklu, kdy je váš práh bolesti nejvyšší. Neplánujte depilaci voskem v době menstruačního cyklu. [1] X Zákrok si také neplánujte před dnem, který plánujete strávit na slunci, nebo těsně po něm. Pokud se spálíte, vaše pokožka bude podrážděná a depilace bude bolestivá.

 • Pokud je vaše pokožka po epilaci velmi podrážděná, můžete podráždění v budoucnu předejít tím, že ihned po epilaci nanesete trochu kokosového oleje, dětského pudru nebo zklidňujícího pleťového mléka. [2] X
 • Řekněte kosmetičce, že se necháváte depilovat poprvé. Odborník vám poradí, jak se připravit na základě stavu vaší pleti. [3] X
 • Informujte kosmetičku o krémech, které používáte, protože mohou ovlivnit citlivost vaší pokožky.
 • Testování na alergii může trvat několik dní (tak dlouho trvá, než se podráždění kůže projeví). Zeptejte se proto svého lékaře na tato vyšetření předem. [4] X Důvěryhodný zdroj Mayo Clinic Přejít ke zdroji
 • Pokud najdete nějaké ranky, nedovolte, aby se vosk během epilace dostal do oblasti. Voskování navíc není účinné na hormonálně nevyrovnané oblasti.
 • Pokud popálenina nebo vyrážka nezmizí do stanovené doby, počkejte, dokud se kůže nezahojí.
 • Pokud musíte trávit hodně času venku na slunci, použijte opalovací krém (SPF 50) a po několika hodinách se znovu namažte. [6] X
 • Musíte to dělat velmi jemně a opatrně. Pokud budete příliš tlačit na pilu, může dojít k podráždění pokožky.
 • Není vhodné provádět peeling ve stejný den, kdy plánujete epilaci. Potřebuje exfoliaci kůže několik dní předem, aby se zabránilo svědění a zarudnutí.
READ  Jak deaktivovat časovač na troubě Hansa

Licencovaná kosmetička a instruktorka brazilské depilace

Melissa Jennis je licencovaná kosmetička a majitelka kosmetického studia Maebee’s ve Filadelfii. Pracuje samostatně a pouze po předchozí domluvě, nabízí kvalitní služby a individuální přístup. Školí také pro Universal Companies, přední společnost zaměřenou na podporu a zásobování více než 30 000 lázeňských profesionálů ve 47 zemích. Absolvovala kosmetiku na Middletown School of Beauty v roce 2008, licence v New Yorku a Pensylvánii. Její depilace bikin získala v roce 2012 ocenění Best of Beauty časopisu Allure.

ItalWax Cleopatra filmový vosk

Jeden z nejlepších na našem seznamu. Přípravek s jedinečným syntetickým složením, který účinně odstraňuje nežádoucí chloupky po celém těle, zejména v intimní oblasti. Plastická textura umožňuje provádět velké aplikace. Přípravek se nanáší na povrch těla špachtlí (směr růstu chloupků se nebere v úvahu), snadno se odlepuje pomocí filmu. Žádný nepříjemný lepkavý pocit na konci sezení. Díky hypoalergennímu složení lze vosk použít i na nejcitlivější místa. Pokožka je dobře napařena a odstranění chloupků, včetně tuhých a krátkých, probíhá s minimálním nepohodlím. Je to jedna z nejlepších možností pro odstranění chloupků na mužském těle.

 • nízký bod tání (40 stupňů)
 • šetrné odstraňování chloupků;
 • lze použít místo mastku;
 • snadno aplikovat bez ohledu na směr růstu vlasů;
 • Odstranění filmu bez použití speciálního pásku. Ušetříte tak za spotřební materiál;
 • Vynikající pro odstraňování krátkých a tuhých chloupků;
 • Hypoalergenní složení;
 • atraktivní cena.

Starpil v kazetě

Univerzální teplý vosk v kazetě s rostlinnými výtažky pro šetrnou epilaci. lze použít pro všechny typy pleti. Skvělé na špatné vlasy. Netraumatizuje pokožku, nezpůsobuje lepivý pocit. Přírodní složení. Jeho složky zjemňují a hydratují pokožku.

Použití kazety je snadné: zahřejte vosk a naneste jej na tělo ve směru růstu chloupků. Odstraňte kompozici prudkým pohybem pomocí papírového proužku. Na konci ošetření použijte speciální olej.

Získejte nejlepší výsledky s voskovou kazetou Depilflax

Hustý depilační vosk v kazetě s mastkem a oxidem titaničitým, ideální pro obzvláště citlivou pokožku. Přírodní včelí vosk, olivový olej a borovicová pryskyřice jsou hlavními složkami depilačního přípravku. Velmi úsporný, protože se nanáší válečkem. Hustá neprůhledná fólie dokáže rychle a čistě odstranit i ty nejkratší chloupky.

Nevýhoda: nutnost použití speciálního depilačního papíru.

WHITE LINE Italwax v granulích

Depilátory obsahující oxid titaničitý. Vyznačuje se vysokou plasticitou. Nevytváří přetrvávající vlákna. Výrobek nezpůsobuje podráždění pokožky. Aplikace tuhne velmi rychle, již za 6-7 sekund. Po odstranění polymerového filmu nezůstávají na pokožce žádné chloupky, účinně se odstraňují i ty nejkratší a nejtvrdší chloupky. Nízký bod tání (42 °C) pomáhá předcházet popáleninám. Složení nanášejte špachtlí bez ohledu na směr růstu vlasů. Díky vysoké plasticitě se fólie přesně přizpůsobí konturám vašeho těla, takže můžete depilovat i těžko přístupná místa.

 • Cena je o 30 % nižší než u jiných značek;
 • Nízká teplota tání, která snižuje možnost poranění pokožky téměř na nulu;
 • Kompletní odstranění kořínků a chloupků;
 • Minimální nepříjemné pocity při používání, protože pokožka se pod jemným teplem napařuje;
 • hypoalergenní;
 • Odstraňování nežádoucí vegetace bez použití papírových pásů;
 • příjemná vůně.

Depileve vosk ve sklenici

Nezničitelný tvrdý vosk ve sklenici na odstraňování tuhých a středně tvrdých porostů. Ideální pro chloupky, které se obtížně depilují. Nedráždí sliznice. hydratační a protizánětlivé účinky díky přírodnímu kakaovému máslu.

Účinnými látkami jsou rostlinné oleje:

Teplota tání 39 stupňů, která minimalizuje nepříjemné pocity během ošetření. Po zahřátí nádobky v taviči vosku se kompozice nanáší ve směru růstu vlasů. Vosková vrstva se odstraňuje v opačném směru. Po depilaci se aplikuje speciální krém po depilaci, který eliminuje nepříjemné pocity.

Celkově se vosk zákazníkům líbí, ale existují i negativní aspekty:

Teplý vosk Veet

Teplá voskovací směs obsahující esenciální oleje. Navrženo pro domácí použití, ale poskytuje depilaci profesionální kvality. Metoda odstraňování chloupků je šetrná. Pokožka zůstává hladká až 4 týdny po ošetření. Ohřívá se v mikrovlnné troubě (trvá asi 40 sekund, než získá správnou konzistenci). Díky speciální špachtli s indikátorem poznáte, kdy je vosk horký. Tím se minimalizuje riziko náhodného popálení. Film se odstraňuje pomocí pásku látky a zbytky lze snadno opláchnout vodou.

Před prvním použitím vždy otestujte citlivost své pokožky. Nelze použít na poškozená místa.

Jak na odstraňování chloupků. Depilace cukrovou pastou | Markéta Venená

Kontraindikace použití: stáří, dermatologická onemocnění, diabetes mellitus.

 • Účinná depilace voskem;
 • příjemná vůně;
 • snadné používání;
 • možnost několikanásobné aplikace látkových proužků
 • dobře se opláchne vodou.
potřebujete, domácí, depilaci
| Denial of responsibility | Contacts |RSS