Tablety do myčky nádobí Fairy: přehled sortimentu a zpětná vazba od zákazníků

Nejpohodlnějším a nejúspornějším prostředkem pro mytí příborů v myčce jsou kapsle, například „All-in-1“. Na pultech obchodů je spousta podobných zázračných tablet od různých společností.

V sortimentu najdete i tablety Fairy do myčky, které obsahují asi 10 účinných látek, které si poradí s jakýmkoli znečištěním. Přinášíme přehled jejich funkcí a bližší informace o sortimentu značky.

Mohu používat Fae v myčce na nádobí?

V době hospodářské krize chce náš muž opravdu ušetřit trochu peněz. Ano, byla by to konstruktivní úspora, ale někdy se občan ve snaze ušetřit pár centů v peněžence navíc vrhá do obludného plýtvání, a to vše kvůli nedostatku informací. Na internetu už dlouho koluje „fake“, který tvrdí, že je možné do myčky místo speciálního prostředku na ruční mytí nádobí přidat běžný prostředek Fairy Už se nemůžeme dočkat, až to vyzkoušíme. A skutečně, zjistíme na základě zkušeností, zda je možné nalít Fae do myčky nádobí.

Z ekonomického hlediska je tato perspektiva více než lákavá. Láhev Fae na mytí nádobí je levnější než kapsle Fae na mytí nádobí. Kromě toho, jak nám říkají reklamy, stačí jen pár kapek přípravku na umytí celé hory nádobí. Není těžké tyto dvě věci skloubit a obecně se předpokládá, že pár kapek Fae v myčce nádobí dokonale umyje všechno špinavé nádobí a zároveň ušetří spoustu peněz. Nedělejme předběžné závěry, ale vyzkoušejme si to v praxi.

Experimentu se zúčastnili dva mistři z našeho servisního střediska, myčka Bosch SMS24AW01R, láhev Faerie a dva tucty uměle zašpiněného nádobí. Cílem experimentu bylo zjistit, zda myčka dokáže umýt nádobí s několika kapkami mycího prostředku a nepoškodí spotřebič.

 • Do zásobníku na čisticí prostředek bylo přidáno několik kapek Fae. Aby mycí prostředek nevytékal, mistři myčky rozetřeli mycí prostředek na vnitřní stranu přihrádky.
 • Spusťte běžný prací program.
 • Na konci programu byly misky vyjmuty a připraveny k testování.

Výsledky. Nádobí vyšlo dost špatně. Nečistoty jsou odstraněny jen částečně. Pračka by si poradila i bez pracího prostředku. Je jasné, že síla několika kapek Fae nestačí na umytí nádobí v myčce. Prací prostředek se dobře rozpouští, o čemž svědčí čistá přihrádka na prášek jen s nepatrnými stopami pěny.

Nemá tedy smysl používat myčku Feiry, protože ta nádobí v myčce vůbec neumývá? Nedělejme ukvapené závěry a pokračujme v experimentu. Rozhodli jsme se zopakovat tuto zkušenost, ale místo několika kapek Fae jsme přidali plnou polévkovou lžíci produktu. Jaký účinek mělo zvýšení dávky léku??

Po 35 minutách mytí začala ze škvír ve dveřích myčky vycházet pěna. Myčka musela být zastavena, protože hrozilo nebezpečí, že řídicí modul bude postříkán pěnou. A tak náš experiment neslavně skončil. Ukázalo se, že když do myčky nalijete trochu Fae, nádobí zůstane špinavé, ale když ho nalijete hodně, přebytečná pěna může „zničit“ elektroniku myčky. Závěr.

Oprava řídicího modulu může stát polovinu ceny nové myčky.

Prostředky na mytí nádobí: dobré nebo špatné?

Existuje poměrně velká skupina lidí, kteří si raději vyrábějí vlastní mycí prostředky do myčky. Adepti domácích prostředků se chlubí recepty na své čisticí „lektvary“, přičemž zapomínají zmínit, že přísady mohou způsobit vážné poškození spotřebičů.

Vezměme si například recepty na bázi hořčice. Těžko říct, koho a kdy poprvé napadlo dát suchou hořčici do myčky, ale výsledek je vždy katastrofální. Hořčice v horké vodě bobtná a ucpává postřikovací trysky, odpadní filtr, čerpadlo a dokonce i trysku. Stačí nádobí 2-3krát umýt hořčičným mycím prostředkem a pak je třeba myčku důkladně vyčistit.

Ještě nebezpečnější jsou recepty s octovou esencí. Tyto chemikálie mohou vyřadit topné těleso. Použitím octa místo profesionálního přípravku ušetříte 2 až 3 dolary a pak se vám trubkový ohřívač porouchá a vy si budete lámat hlavu, co s tím. Výměna topného tělesa stojí podstatně více, tablety do myčky si můžete pořídit na rok dopředu.

Nalij trochu Fae do myčky.

Šla jsem ke tchánovcům, ale ukázalo se, že jsem udělala velkou chybu, vylila jsem Fae do myčky, nevěděla jsem, že se to nesmí!Nechtějí po mně, abych myla nádobí, jsou jako pes měsíc, než si najdu práci, tak mi řeknou, abych si hledala práci.A teď je všechno zaplavené a auto zničené.Děti paní domácí mi řekly, že opravy budu muset zaplatit já (mám jen 7 tisíc, to je málo, paní je na dače, je podvyživená). Pronajímatel pracuje až do pon. Všichni na mě křičí, že mě snědli. Všichni jsou naštvaní, perou a uklízejí a já se bojím jít ven

READ  Krém po depilaci proti zarůstání chloupků

Myslím tím zničený? Došel mi prací prostředek a nekoupila jsem si nový. Vždycky ho naplním Fae. ¶ někdy až moc, taky mi to pění ¶. Ale nic. Stroj funguje. Kolik jste tam vložili a co se mohlo poškodit??

Myslím tím, že je to zničené? Došel mi prací prostředek a žádný jsem nekoupila. Vždycky používám Fae. Někdy až moc, taky se mi dělá pěna. Ale to nevadí. Stroj funguje. Kolik jsi tam nalil a co by mohlo být poškozeno??

Fae tablety do myčky. recenze, recenze

Stále více uživatelů dává přednost automatickému mytí nádobí v pračce se sušičkou a mnoho z nich používá kapsle a tablety Fae. Zde je přehled produktů: výhody a nevýhody, aktuální ceny a zpětná vazba od zkušených uživatelů.

Výrobky Fairy dishwasher v našich obchodech jsou převážně domácí. Pokud však dáváte přednost pracím prostředkům vyrobeným v Polsku, Finsku nebo Belgii, můžete si vybrat i ty. Složení má jednotné normy, takže složky jsou prakticky nerozlišitelné. Podívejme se podrobně na čtyři druhy tablet Fairy (kapslí).

Vypadají spíše jako polštářky než běžné tablety do myčky. Podle výrobců mají univerzální použití, vysoce kvalitní složení a vynikající vlastnosti. šetrné praní beze šmouh.

Každá tableta má ochranný obal, který se rozpustí v myčce na nádobí. Kromě standardního pracího prostředku obsahují složky změkčovadla.

Složení chrání části myčky před vodním kamenem a plakem.

Jedná se o finský tablet, takže jej v běžných prodejnách seženete jen obtížně. Ale uživatelé, kteří dávají přednost Fairy Powerdrops, si produkt objednávají online. Kromě klasických balení jsou k dispozici i citronová balení.

K dispozici v baleních po 30 až 90 kapslích v sáčku,

Další verze Fairy ve formě kapslí. Formulace je zaměřena na:

 • změkčovač vody;
 • mytí nádobí beze šmouh;
 • Zabraňuje korozi a dehtování ocelových povrchů pračky;
 • zabránění dehtování skleněného nádobí
 • rychlý účinek díky rozpustnému obalu.

Dodává se v balení po 50 kusech, hmotnost 828 g. Vyrábí se také ve Finsku.

Kapsle se skládají ze tří látek: prášku a dvou oddílů modrého a zeleného (někdy žlutého) gelu.

Co výrobce slibuje při použití univerzálních kapslí:

 • vynikající kvalita praní;
 • odstraňování mastnoty;
 • odstranění starých nečistot;
 • lesk vašeho nádobí;
 • účinek v jakékoli teplotě vody, dokonce i ve studené;
 • rychlý účinek díky samorozpustnému obalu každé jednotlivé tobolky;
 • péče o stříbrné a skleněné nádobí;
 • protivápenatý účinek;
 • regenerační sůl a oplachovací prostředek ve složení.

V návodu k použití je uvedeno, že tablety se vkládají do zásobníku myčky nádobí. Pokud je přihrádka na kapsle příliš malá, můžete tabletu All in One vložit do koše na příbory, aniž byste nastavovali funkci předmytí.

Důležité! Tablety jsou vhodné pro použití v oblastech, kde je tvrdost vody nižší než 21 dH. Pro kontrolu tvrdosti použijte speciální testovací proužky. Jak zjistit tvrdost vaší vody. V jedné z našich publikací jsme psali o tom.

V návodu se uvádí, že není třeba panikařit, když se rozsvítí indikátory oplachovacího prostředku a soli. složky v každé kapsli dokonale změkčí vodu a opláchnou nádobí. Kapsle nepoužívejte k mytí nádobí z porcelánu nebo křišťálového skla. Při vkládání příborů do myčky dbejte na to, aby se nedostaly do kontaktu s kovovými částmi.

Důležité! Tablety do myčky nádobí by neměly být skladovány na přímém slunečním světle, na suchém místě, při teplotě do 35 stupňů.

Balení All in 1. v měkkých vodotěsných sáčcích ZIP po 26, 39, 52 nebo 65 kusech.

stane, když, výrobek, myčky, nádobí

„Platinum Fae“ je tableta v kapslích, která obsahuje prášek i gel a také složky, které zabraňují tvorbě vodního kamene a usazenin na nádobí. Druhým cílem tablet Platinum je chránit části pračky.

ochrana skla, oceli, antikorozní ochrana. to vše je uvedeno na obalu. Co lze nalézt ve formulaci? Především tyto složky:

 • fosfáty až o 30 %;
 • Povrchově aktivní látky do 15 %;
 • bělidlo;
 • fosfonáty;
 • Enzymy. jsou látky, které rozkládají organické sloučeniny, jako jsou bílkoviny, sacharidy a tuky;
 • vonné látky, limonen a linalool.
stane, když, výrobek, myčky, nádobí

Lze je nalézt v baleních po 20 až 70 kusech. Vyberte si verzi „Lemon“ nebo verzi bez vůně.

Důležité! Nejnovější verze neobsahují fosfáty!

Jaké jsou názory zkušených uživatelů tablet Fae??

Koupil jsem si All in 1, když jsem si všiml, že je ve slevě jako speciální nabídka. 1,5krát levnější než obvykle. Nic jsem nečekal, ale výsledky byly dobré. Obal se rozpustí. hlavní je umístit kapsli s práškem nahoru. Složení je podobné „Finish Quantum“, ale cena je nižší a nádobí je stejné. čisté, lesklé a bez šmouh.

Moje tablety Firi Platinum byly zakoupeny ve Finsku. To bylo před více než rokem, balení stálo 20. Pak jsem si koupil domácí ekvivalent a byl jsem zklamán kvalitou. Vypadá to stejně, ale nádobí má 7 bodů z 10.

Mám rád, když talíře vrzají a sklo se leskne. Ani ruské, ani finské přípravky si nedokázaly poradit s hrnci a pánvemi. jak nánosy, tak šmouhy, to všechno bylo.

Přesto, když vezmete v úvahu konkrétně finské fae, je to to nejlepší, co je v obchodech k dispozici.

READ  Čištění pračky mycím prostředkem na nádobí

Sama se zabývám ekologickými produkty (kosmetikou), takže vím, co, jak a co škodí. Kapsle s 30 % fosfátů MDA, pokud se nelitujete, pak se zamyslete alespoň nad ekologií. Nejsem nadšená ani z povrchově aktivních látek a vůní ve složení. Ano, myje, ale je otázkou, nakolik je šetrný k životnímu prostředí?

Jak vidíte, na výrobky Fairy je obecně kladný názor, ale nemá smysl polemizovat s tím, co je zřejmé. zdaleka nejsou nejšetrnější k životnímu prostředí. Takže pro ty, kteří pečlivě vybírají chemikálie pro domácnost a dbají na své zdraví a životní prostředí, nebude Fairy dělat nic.

Značka Fairy se úspěšně etablovala nejen na evropských trzích, ale také v Rusku. Snad každá rodina zná známé slogany této společnosti:

 • „Je čas smýt mastnotu;
 • „Zachraň s úsměvem!“;
 • „Fae. Nejúspornější prostředek na mytí nádobí!“;
 • „Víla. Snadný způsob, jak porazit nejtěžší tuk“.

Ocet

Nalijte šálek octa přímo na dno myčky. Začněte nalévat po troškách, pro začátek stačí půl šálku.

Spusťte myčku na několik minut jako obvykle. Zkontrolujte, zda se mýdlová pěna začala rozpouštět. Pokud ne, nalijte další 1/2 šálku a znovu stiskněte tlačítko „Start“.

Pokud to nepomůže, přidejte další šálek octa a operaci opakujte. Nebo zkuste jiný způsob.

Tablety do myčky nádobí Fairy overview

Kapky energie pro víly

Dodává se ve formě malých polštářků. Jsou univerzální. Mají samorozpustnou ochrannou vrstvu. Zabraňuje usazování vodního kamene a vodního kamene. Vyrobeno ve Finsku. Kapky Powerdrops se v obchodech těžko shánějí, většinou je koupíte online. Možnosti. klasické a citronové. K dispozici v baleních po 30-90 kusech.

Kapky Powerdrops All in One

K dostání v balení po 50 kusech. Přibližná země původu: Finsko.

Původní zařízení All in 1

Existují tři složky. prášek a dva gelové sektory. Barva modrá, zelená, žlutá. Nárokované vlastnosti:

Kromě pracího prostředku. regenerační soli a leštidla na oplachování.

Tablety se vkládají do nádoby, kterou lze mýt v myčce nádobí. Doporučeno pro oblasti, kde je tvrdost vody nižší než 21 dH. Ke stanovení tvrdosti se používají speciální testovací proužky.

Pozor! Skladujte tabletové přípravky na suchém místě, mimo dosah přímého slunečního světla. Maximální teplota. 35 °C.

Výrobek je balen do sáčků uzavřených ZIP. Množství 26-65 ks. Cena přibližně 500-1500.

Platinum All in 1

„Platina obsahuje prášek a prostředky proti usazování vápna. Chrání vnitřní části spotřebiče před usazováním vodního kamene. Obsah. fosfáty 30 %, povrchově aktivní látky 15 %, bělící látka, fosfonáty, enzymy, vonné látky.

Prodává se v baleních po 20-70 kusech. Existují citronové a nearomatizované verze. Výrobce uvádí, že fosfáty nejsou obsaženy v poslední šarži výrobku. Fosfonáty však nejsou lepší než fosfáty. jedná se pouze o reklamní trik.

Zkušení majitelé myček nádobí, kteří vyzkoušeli různé mycí prostředky, zaznamenali výhody kapslí Fairy:

 • skořápka se dobře rozpustí;
 • přijatelná cena;
 • dobře umyté nádobí;
 • žádné pruhy.
 • kvalita výrobků vyráběných v Rusku je horší než kvalita finských výrobků;
 • finské ani ruské kapsle neumějí správně umývat hrnce a pánve
 • sporná snášenlivost s prostředím. nevhodné pro dětské nádobí.

Výrobek vzbuzuje důvěru, pokud jde o kvalitu mytí a šetrnost k životnímu prostředí. Ekologické výrobky jsou dnes v kurzu. Na ruském trhu je spousta výrobků, které jsou sice velmi šetrné k životnímu prostředí, ale zároveň se výborně hodí na mytí nádobí.

Jak odstranit pěnu z myčky nádobí

Pokud omylem nasypete mycí prostředek do myčky místo prostředku na ruční mytí nádobí, myčka bude produkovat velké množství pěny, kterou je velmi obtížné odstranit. Ukážeme vám, jak na to.

Vyndejte naběračku

Jakmile zjistíte, že jste udělali chybu, vyjměte všechno nádobí z myčky a snažte se dostat co nejvíce pěny a zbytkové vody do kbelíku nebo nádoby.

Pokud máte vysavač, můžete ho použít. Nejprve se však ujistěte, že se jedná o myčku nádobí a že má vodní filtry.

2.Otřete houbou

Poté celou spodní část myčky důkladně opláchněte, abyste odstranili zbytky mycího prostředku. To se nejlépe provádí houbou a čistou vodou.

Otřete do sucha

Po úplném vyčištění vnitřku myčky od zbytků prostředku na mytí nádobí ji otřete do sucha. Při veškeré manipulaci dávejte pozor, abyste se nepopálili o topná tělesa myčky.

Pak existují dva způsoby, jak na to jít:

Nalijte ocet na dno myčky

Ocet je vynikajícím prostředkem proti pěně. Nalijte půl šálku octa přímo na dno myčky.

Druhou vrstvou je sůl

Na ocet nasypte velké množství soli. Nešetřete hrstkou nebo dvěma.

Běh na minutu

Krátce spusťte myčku nádobí. Může to být i minuta.

Kontrola pěnivosti

Po vypnutí myčky pečlivě zkontrolujte, zda se v ní netvoří pěna. Pokud je pěna stále přítomna. přidejte znovu ocet a myčku znovu spusťte.

Vytrvalost a tvrdá práce povedou k výsledkům

Postup přidávání octa a spouštění myčky opakujte, dokud se z trubek a myčky nevyloučí pěna.

Tato metoda je v doporučeních výrobců myček nádobí poměrně běžná. Pokud nemáte po ruce olivový olej, můžete použít i jiné rostlinné oleje.

Nalijte olej

Olej je vynikajícím ničitelem pěny. Na dno myčky nalijte půl šálku oleje.

Jeden cyklus a je hotovo

Okamžitě spusťte myčku na jeden cyklus. Obvykle to stačí.

Mycí prostředky do myčky nádobí: průvodce výběrem těch správných

Kromě vody a energie potřebuje myčka nádobí tři složky: regenerační sůl, mycí prostředek a oplachovací prostředek. Jaká je úloha jednotlivých prvků? A jsou plně nahraditelné improvizovanými náhradami??

READ  Lze mýt v myčce nádobí

Jaký to má smysl?

Hlavním účelem regenerační nebo odvápňovací soli je změkčení vody.

Příliš tvrdá voda zhoršuje kvalitu mytí a škodí myčce, takže její vypnutí by bylo zcela nerozumné.

Tím, že chlor sodný „vyrovnává“ strukturu vody, zabraňuje předčasnému opotřebení topných těles a vnitřního těsnění, a tím výrazně prodlužuje životnost spotřebiče.

Princip je snadno pochopitelný: každý PM je vybaven iontoměničem, v němž jemné fragmenty pryskyřice přitahují částice hořčíku a vápníku, což způsobuje, že voda procházející pryskyřicí mění své složení. Úkolem soli je doplňovat zásoby sodíkových iontů, které se postupně vyplavují z pryskyřice, a udržovat tak její funkci.

Nákup speciálního prostředku není nutný: stejnou práci odvede i čistá kuchyňská sůl. Nejlepší je, když je jemně mletá (tzv. „extra“) a předem rozpuštěná v malém množství vody, abyste nemuseli myslet na riziko nechtěného ucpání filtrů.

zakoupená regenerační sůl, která je původně také kuchyňskou solí, má poměrně hrubou velikost částic a prochází řadou čisticích kroků, aby se z ní oddělily všechny nečistoty. Někteří výrobci obsahují pomocná aditiva, která zabraňují tvorbě rzi.

Poznámka: z prodejních značek soli jsou nejoblíbenější Finish, Calgonit, Somat a Filtero.

Regenerační sůl se nasype do dávkovače s vodou a dávkování se nastaví na stupnici, která je zde vytištěna (průměrně se dávkuje 500 až 750 gramů najednou).

Moderní pračky jsou vybaveny ukazatelem nízké hladiny zbytkového pracího prostředku. jakmile se ukazatel objeví, uživatel pozná, že je čas prací prostředek doplnit. Pokud taková výzva neexistuje, je třeba sůl přidávat běžně, přibližně každé 3-4 týdny.

Základní formulace: zde jsou možné varianty

Účel pracího prostředku logicky vyplývá z jeho názvu. Čistič myčky nádobí je k dispozici ve formě prášku, gelu nebo tablet. V každém případě složení obsahuje povrchově aktivní látky pro účinné odstranění nečistot (díky nim se tvoří vzdušná pěna) a prášky jsou dále obohaceny o kyseliny.

Koncentrace alkálií může být buď vysoká, nebo nízká: silnější a „vysoce chemické“ prostředky se používají v boji proti odolným mastnotám a bílkovinným usazeninám, zatímco mírně alkalické prostředky mají diferencovaný přístup. pro každou situaci je zvolen jiný typ enzymu.

Je důležité si uvědomit, že výběr čisticího prostředku do značné míry závisí na materiálu nádobí. např. čisticí prostředek na bázi chloru a alkálií rozhodně není vhodný pro stříbrné nádobí a křišťál.

Kombinace žíravé sody a kyslíkových přísad je uznávána jako „chudá“ a téměř univerzální varianta (i když je třeba si uvědomit, že druhá z nich má bělicí účinek) a nejlépe vypadají mírné enzymy: ty jsou mimochodem účinné i při relativně nízkých teplotách.

Z hlediska úspornosti vítězí sypký mycí prostředek, ale kvalita jeho výkonu je často zpochybňována, zejména proto, že prášky mohou kvůli své abrazivitě nádobí pěkně zničit.

Tekuté přípravky se rozpouštějí mnohem snadněji a rychleji, a proto poskytují slušný výsledek mytí.

stane, když, výrobek, myčky, nádobí

Nezpůsobují oxidaci, nenarušují strukturu materiálů a, což je důležité, jsou vhodné pro předmáčení.

Přítomnost soli, která se do gelu čas od času přidává, nenahrazuje základní regenerační produkt. pro korekci struktury vody a plnou ochranu spotřebiče taková přísada nestačí.

Gely na ruční mytí nádobí jsou přísným tabu: vytvářejí nadměrnou pěnu a mohou snadno způsobit únik vody.

Pokud jde o tablety, jsou kontroverzní. Na jedné straně je to velmi výhodné. stlačená hmota se nedrolí a je velmi kompaktně uložena.

Zároveň nemůžete zavírat oči před určitými nevýhodami: pokud nastavíte krátký program, tableta nebo kapsle se nestihne zcela rozpustit, což je nejen nepraktické, ale také poměrně drahé. náklady na takové produkty jsou někdy vážně „mimo tabulky“.

Než tablety vyzkoušíte (přidávají se po jedné za cyklus), ujistěte se, že model, který používáte, toto opatření v zásadě umožňuje. „osvědčené“ myčky nádobí nemusí cizí předmět rozpoznat. A konečně třetí bod: každý druh pracího prostředku „pilulka“ je omezen na určitou úroveň tvrdosti vody, to znamená, že je pravděpodobné, že budete muset tvrdě pracovat, abyste uměle snížili její tvrdost.

Někteří uživatelé, kteří hledají finančně nenáročnou alternativu k tabletám, přišli s nejednoznačným řešením: přípravou domácích mycích prostředků na bázi pracího prášku. Z hlediska šetrnosti k životnímu prostředí jsou velmi sporné, takže by bylo lepší vyzkoušet jiné kombinace.

Domácí alternativa pracích prostředků

Odměřte 1 čajovou lžičku jedlé sody a stejné množství peroxidu vodíku a poté je rozpusťte ve 200 mililitrech horké vody. Výsledný roztok je neškodný a nepoškozuje spotřebič. Vhodné pro každodenní mytí málo až středně znečištěného nádobí.

Smíchejte stejným dílem jedlou sodu a hořčici. Abyste předešli problémům s rozpouštěním, doporučuje se hořčičný prášek předem zředit vroucí vodou.

Vezměte 50 gramů mýdlového prášku (stačí dětské mýdlo nebo mýdlo na praní).

Rozpusťte v litru vroucí vody, přidejte 50 g jedlé sody a 4-5 kapek libovolného esenciálního oleje (například citrusového nebo mátového).

| Denial of responsibility | Contacts |RSS