HLASATEL 69621

To není pravda. Hodně záleží na situaci. K usmrcení člověka je třeba, aby tělem protékal velmi specifický proud, a záleží na tom, kterým směrem proud teče. Nejnebezpečnější pozice.- Z levé ruky na nohy, zejména na pravou ruku. Což se dá jednoduše vysvětlit.- tak dosáhnete nejvyšší hustoty proudu v okolí srdce, což zvyšuje pravděpodobnost fibrilace.Předpokládá se, že je to 30 mA po dobu několika milisekund.- V žádném případě ne fatální. Tato hodnota je zvolena jako prahová hodnota pro instalaci proudových chráničů v obvodech, kde existuje sebemenší možnost dotyku ruky s holým vodičem.Uvnitř fénu ve vodě je nejkratší cesta s nejmenším odporem pro průtok proudu.- několik centimetrů od jednoho kontaktu ke druhému. skrz vodu, tělo a samotnou vanu do země.- Celá cesta je delší a odpor je větší, takže proud je mnohem nižší. Pokud si pamatujete, že sladká voda.- vodič je dost mizerný, což je velká část vany.- smaltované, t. е. je dobře izolovaná, že zásuvky jsou velmi často plastové, že vany jsou jen velmi zřídka uzemněné, je zřejmé, že „jistá smrt fénu ve vaně“ je „jistá smrt“.- není zdaleka správné. Tady si vezmeš vanu s mořskou vodou do pozinkovaného žlabu s litinovým odtokem a zároveň si fénem vysušíš vlasy.- je poněkud riskantní.Scény z amerických filmů, kde fén vhozený do vody způsobuje fontány jisker, blikající světla, vařící vodu, zuhelnatění těla, après-pojistky nejsou odpojeny ve stejnou dobu.- pohádky, fikce.

Pokud jde o cestu proudu tělem.Jeden můj známý měl v dávných dobách velmi zábavnou příhodu ze života. Bylo to v době moskevského zimního tání, kdy se kanalizace ucpávala blátem nebo ledem a louže na silnicích, zejména ty hluboké před zastávkami MHD, se plnily solankou kvůli vydatnému posypu silnic solí. Můj známý se hádal se svou ženou a už tři nebo čtyři měsíce to přerůstalo v rozvod.V souladu s tím utrpěl určitou abstinenci. A tak se pozdě odpoledne vrací z práce domů trolejbusem. Pak.- hnusné, mokré a studené. Má promočené boty, mokré nohy, kape mu z nosu. Během cesty jsem si všiml, že zábradlí přes mokré rukavice mírně píchalo.- někde se porušila izolace, „hullabaloo“. Při vystupování z trolejbusu šlápne jednou nohou do kaluže a druhou zůstane stát na schůdku s kovovým páskem kolem okraje. A dostane velmi citlivý elektrický šok na trase od nohy k noze. Škube sebou v mírné křeči, ale nemůže hned sundat nohu z nosítek, vteřinu nebo dvě se kroutí a pak náhle pocítí okamžitou erekci a.-Ach, ta hrůza!-hojná erekce.! Žádný mocný orgasmus, ale sperma.-plné kalhotek, které mu stékaly po nohách. „Jakmile jsem se vrátil domů- si nepamatuje. Nehoda byla podnětem k usmíření s jeho ženou. O rok později se jim narodil syn.

Želvy Jak nepouštět zařízení do vany

Špionážní skandál plynule přerůstá ve film Terminál, protože strůjce potíží, bývalý pracovník CIA Snowden, se údajně nachází v tranzitní zóně letiště Šeremetěvo. Nikdo ho nikdy neviděl, ale všichni úředníci mě ujišťují, že tam je. Zajímavé je, že scénář, který jsem popsal v předchozím čísle, se naplňuje v praxi. publikace po celém světě dostávají nové dokumenty, o Snowdenovi není v těchto dnech ani vidu, ani slechu. PRISM a souvisejícím tématům se dnes věnovat nebudeme, protože ve skutečnosti nejde o žádné nové zvraty v příběhu, pouze o podrobnosti o objemu sledování, které nejsou nijak zvlášť zajímavé.

Tento problém nebude velký, protože se stal dobrou praxí. léto, cestování a nedostatek času zanechávají své stopy. A počet akcí byl malý. Pojďme.

Odpočinek ve vaně. příběhy z krypty

Dáša mě ohromila svou láskou k životu, bystrostí a naprostou neinteligencí, pokud šlo o odborné předměty, i když byly všední a obyčejné. Přirozená zvědavost znásobená hloupostí vytvářela spoustu zajímavých situací, ze kterých se Dáša dokázala sama dostat. Jako každá žena si ráda povídala po telefonu. V devadesátých letech se usadila v dědečkově bytě. Měl obrovské stropy, okna s širokými parapety a dlouhé chodby. V bytě bylo několik telefonů, každý s obrovskými dráty od zásuvky, takže děda mohl šťourat a dávat příkazy svým pohraničníkům. Obvykle se jeho rozsekaná postava pohybovala v pyžamu a stínítku lampy po polotemných chodbách a zpoza polootevřených dveří se ozývalo mumlání z druhého konce metra.

Dáša používala telefon úplně jinak. Vlezla do vany, položila přístroj na poličku vedle sebe a začala si povídat s přáteli nebo milenci. Ukázalo se, že spojuje příjemné s užitečným. vana se stala jejím velitelským centrem. Dědeček ji pravidelně bral útokem, když odpojoval telefon ze zásuvky na chodbě. Pak Dáša vyskočila mokrá ven, mokrýma rukama zmáčkla zátku a běžela zpátky. Během těchto běhů byl její běžný telefon s kabelem několikrát ponořen do vany. nedošlo k žádnému zkratu ani úrazu elektrickým proudem, což mou kamarádku ujistilo, že elektřina a koupelna obecně nejsou, když ne přátelé, tak ani nepřátelé na život a na smrt.

Jednou jsme šli na návštěvu a já jsem se díval, jak si Dáša suší hlavu. Zapojila neznámý čínský fén, ponořila nohy do vany a pustila vodu. Z reproduktorů malého centra se velmi vhodně ozvala „holčička s vlčím okem“.

Poté, co moje výtka zvýšeným tónem proletěla kolem Dášiných uší, jsem se jí snažila vysvětlit, že fén v koupelně. je to přímo do márnice. Tvrdila, že její kamarádka upustila fén do vody a nic se nestalo. Možná tehdy jsem se s tímto problémem setkal poprvé. Zkrácená verze zkušeností ze Sovětského svazu byla taková, že většina spotřebičů, které lidé upustili do vany s vodou, dostala elektrický šok. obvykle smrtelný.

V jedné sérii pořadu Bořiči mýtů provedli experiment s fénem a ukázalo se, že to vůbec není mýtus. je to prakticky zaručený způsob, jak zemřít. Je však nutné provést jednu opravu, většina vysoušečů vlasů v Rusku a dalších zemích je vybavena nuceným bezpečnostním vypínačem. A proto jsou obvykle zcela bezpečné, když spadnou do vody. A co se stane s jinou elektronikou, když ji upustíte do vody. jak se zachová váš telefon nebo tablet, zda dostanete elektrický šok, nebo ne??

Začnu tím, že naštěstí většina telefonů padá do záchodů, kde se namočí a majitelé se je snaží vysušit. V koupelně je to přesně naopak, jste tam a teoreticky můžete cítit výtok. Ale jen teoreticky. výkon baterie rozhodně nestačí. Jediné poškození, které může telefon ve vaně způsobit, je ušpinění těla, nebo pokud vám předtím spadl a poškodil baterii, může dojít k výbuchu. Nepodařilo se mi dohledat ani jeden takový příběh. myslím, že lze s jistotou říci, že telefony sice vybuchly v autech, kapsách nebo v rukou lidí, ale ne ve vodě. Pravděpodobnost, že se tak stane, je mizivá.

Tablety jsou víceméně stejné, neexistují žádné příběhy o tom, že by spadly do vody a zabily své majitele elektrickým proudem. Zajímavý detail, čím blíže k odtoku zařízení spadá, tím méně úrazu elektrickým proudem. To proto, že koupelny jsou uzemněny přes odtok.

Existuje však spousta příběhů jiného druhu, kdy lidé telefonovali, sledovali videa na tabletu nebo notebooku a zároveň je nabíjeli. Zejména pro ženy, které milují nejen lenošení ve vaně, ale i jiné činnosti, a to jak s pomůckami, tak s časopisy v rukou. Ať už je vaše domácí elektrická instalace vybavena zemním přerušovačem, nebo je jím vybavena nabíječka či váš telefon, tablet nebo notebook. Podle mého názoru je používání elektrických zásuvek v koupelně. Je s tím spojeno určité riziko, kterému se lze vyhnout. Můj holicí strojek je na baterie, plně vodotěsný a mohu se s ním potápět. Zubní kartáček se dobíjí každých několik týdnů, ale stojí mimo vanu a sprchový kout. Veškerá elektroinstalace je provedena s ohledem na místo použití a je vybavena zařízením pro nucené vypnutí. Můžete tomu říkat paranoia, ale kdysi dávno, ještě v Sovětském svazu, jsem se naučil technologii kroucení elektroměru. Soused kradl elektřinu a všechno uzemňoval na vodovodní potrubí. moc to se mnou neotřáslo, ale bylo to dost nepříjemné.

Na hlavní otázku tohoto vlákna, co se stane, když upustíte přenosné zařízení do vody, je odpověď zcela jednoznačná. žádná škoda se nestane. Pokud není zařízení připojeno k síti, nedostanete elektrický šok. Také neuvažuji o situaci, kdy má člověk kardiostimulátor nebo něco podobného (mokrá kůže má minimální odpor proti proudu, vodivost je maximální).

S přístrojem se však pravděpodobně můžete rozloučit, zejména pokud je ve vaně sůl nebo pěna. Na druhou stranu moje praxe dokazuje, že správně zachráněný „utopený“ bude fungovat po mnoho let a nezaznamenáte žádný rozdíl v jeho provozu. V červenci 2011 na jezeře Seliger jsem utopil můj telefon a digitální fotoaparát Canon, obě zařízení jsou docela životaschopné, i když strávil ve vodě asi 40 minut.

Na závěr tohoto tématu mohu zopakovat, že elektronická zařízení mohou být v koupelně, ale jejich zapojení je potenciálně nebezpečné. Buďte opatrní, a zatímco se blaženě koupete, je pravděpodobně lepší nemít notebook připojený k nabíječce, ve prospěch tabletů nebo telefonů. Bavte se v koupelně!

Sbohem, Motorolo, a zase ahoj! Přestavte postele.

Tato Motorola je živá a zdravá (ne, omlouvám se, ale přesnější je říct. (Stále existuje), si pamatuje jen málokdo. Dokonce se na něj zapomíná i na americkém trhu, kde jeho prodeje rychle klesají pod tlakem ostatních výrobců. Stačí se podívat na údaje společnosti ComScore za květen 2013, které popisují situaci bývalého lídra.

Při absenci křiklavých produktů je pro Motorolu důležité ukázat, že společnost stále existuje. A tak se společnost Motorola rozhodla předvést to na konferenci Techweek. Společnost nemá peníze na velký příběh, ale Motorola plánuje koupit velký billboard, kterým se rozloučí (na fotografii je ukázka, jak by mohl vypadat, nejedná se o skutečný billboard).

Podle mého názoru je to velmi odvážný krok. pohřbít se za vlastní peníze. Je jasné, že se jedná o klasickou reklamní kombinaci dvou kroků. Ale také se vsadím, že mnozí budou brát slogan „Sbohem, Motorolo“ jako ustálenou realitu. Ani zvěsti o chytrém telefonu Motorola X ty nejotrlejší fanoušky značky nevzrušují, už dávno si vybrali něco jiného. V Rusku se podíl Motoroly drží na nejvyšší úrovni déle než na jiných trzích. stejná situace byla v Jižní Koreji. Nyní je však značka pevně zapomenuta, přičemž v Rusku je asi 70 000 funkčních telefonů této značky, což není vůbec mnoho.

Od srpna začne společnost aktivně mluvit o svém novém logu. Nejvýznamnější. je, že to naznačuje, že vlastník značky. Google. Přinese společnosti Motorola body navíc? Nejsem si jistý.

Podle mého názoru Motorole nejde o PR ani o marketing, musí restartovat produktovou řadu a celou věc udělat. Společnost toho za posledních šest let nedokázala dosáhnout, a proto má všechny problémy. Na změnu loga a s ní spojenou reklamní kampaň se tedy dívám jako na přeskupení postelí ve známé anekdotě, jsou tu další věci, které je třeba změnit.

Útočná lopata. super lopata na sníh a písek od společnosti Sony

Ve vzdálených 90. letech bylo jméno Sony zárukou netradičního a uživatelsky přívětivého designu, zajímavých, ale poměrně drahých řešení, samotného stylu Sony, jehož jsem byl dlouho přívržencem (Walkman, videokamery a TV, Vaio). Bohužel postupem času začala společnost stále více experimentovat s úzce specializovanými zařízeními a zapomněla na modely pro široké spektrum spotřebitelů. Minulý týden se mi to podařilo vyjádřit takto. zatímco jiné společnosti vytvářejí masově vyráběná zařízení doplněná různými modely pro výklenek, Sony se snaží z výklenkových řešení udělat masově vyráběná. Zpíváme píseň šílenství odvážných.

Typickým příkladem chybného přístupu společnosti Sony může být vydání takového modelu, jako je Sony Xperia Z Ultra, který má úhlopříčku 6 mm.46 palců! A říkají tomu telefon!

stane, když, spadne, vany

První pohled na toto zařízení již naleznete zde.

READ  Způsob domácí epilace

Tuto frázi je absolutně nemožné vyslovit před spaním. proč si nemůžeš přát dobrou noc, znamení

Nebo se podívejte na video, abyste si uvědomili rozsah tohoto zařízení.

Společnost Samsung vyhlásila soutěž o smartphony s většími úhlopříčkami, navíc sama ukázala zařízení Mega s úhlopříčkou 6,5 mm.3 palce, což mi připadá přehnané. Při porovnání modelu Xperia Z Ultra s modelem Mega 6.3 se může zdát blízký a srozumitelný. To je však poměrně obtížné, protože obě zařízení spadají do velmi zvláštního a obskurního segmentu. pod tablety a re-smartphony. Novinka sezóny. lopata je všestranná. Jinak není možné takové modely hodnotit, zdá se mi.

Pro mě je otázka mobility hodnocena jediným parametrem. zda se vejde do kapsy džínů, nebo ne. Například Note II se tam bez problémů vejde, ale Z Ultra. ne. A není to otázka jeho tloušťky, zařízení je tenké. problémem je spíše velikost „telefonu“.

Tento segment trhu považuji za odvážný nebo hloupý experiment, který postupně vymizí. Ve skutečnosti je druhá velikost velkých smartphonů nastavena a popsána Galaxy Note, jeho úhlopříčky a velikost jako toto zařízení. Možná proto Samsung nezvětšuje velikost těla, ale snaží se do stejných rozměrů vtěsnat větší úhlopříčku. Držení zařízení v rukou není příliš pohodlné.

Proto bych si přál, aby se společnost Sony vrátila ke svým kořenům a přestala soutěžit o to, čí tělo je větší, a vyráběla velmi pohodlná zařízení se zajímavým designovým řešením. Pro běžného spotřebitele.

Žádné místo pro staré. americký trh a Windows Phone s Blackberry

Velmi zajímavé údaje pocházejí z amerického kontinentu, kde společnost ComScore opět spočítala změny na trhu, a to jak z hlediska výrobců, tak platforem.

Na trhu chytrých telefonů rostou pouze dvě společnosti, Apple a Samsung, všechny ostatní trh ztrácejí. Pokud se podíváme na platformy, je to pro Blackberry docela smutný pohled, je to americký trh, který byl pro společnost vždy stěžejní, nyní je téměř ztracen.

Zajímavé je, že Windows Phone začíná ztrácet i svůj domácí trh, což je vidět pouhým okem. Statistiky mluví samy za sebe, není k nim co dodat.

Apple opustil komponenty Samsungu. unikl rozpočtový iPhone

Není žádným tajemstvím, že se společnost Apple po zahájení patentové války se společností Samsung aktivně zbavuje všech komponent, které byly dříve zakoupeny od společnosti Samsung. V roce 2012 Apple nakoupil komponenty Samsungu v hodnotě 10 miliard dolarů (odhad Marka Newmana ze společnosti Sanford Bernstein). Ale ani v roce 2013, kdy se soudní bitvy staly tak intenzivními, že Apple nemohl odmítnout spolupráci se svým nepřítelem, společnost prostě neměla a nemá na výběr. Hledají se však alternativy a od roku 2014 bude procesory pro Apple vyrábět tchajwanská společnost TSMC. Tato dohoda je zajímavá z hlediska toho, jak se společnost Apple snaží řešit své problémy. Zatím to není moc dobré. Více informací si můžete přečíst v deníku Wall Street Journal.

Velmi zajímavá je v tomto ohledu diskuse o strategii společnosti Apple, která se datuje do roku 2004. Velmi doporučuji přečíst si tento článek, protože se v něm diskutuje o tom, zda Apple bude vyrábět levný iPod.

A to, že je levný iPhone připraven k výrobě, je patrné z fotografií jeho komponent. tak se podívejme a přemýšlejme, kdo takový zázrak potřebuje. Jistě to bude otázka ceny a křiklavých barev, ale ne funkčnosti. Očekávejte, že model bude velmi levný, nemůžete.

Železnou rukou: Ocelářští oligarchové byli vyzváni ke snížení cen válcované oceli

Ministerstvo průmyslu a obchodu požaduje, aby ruské ocelářské společnosti snížily ceny válcované oceli a omezily přirážku na domácí prodej oceli na 20 %−25%. Jinak existují možnosti. Od nejvyšších schválených cen až po znárodnění se to neříkalo, ale všichni chápali, že je to až na této hranici. Tím spíše, že po takových opatřeních existuje veřejná poptávka.

Ceny, které jsou v současné době stanoveny pro hlavní druhy kovových výrobků, nám nevyhovují. Ceny by se měly snížit. Maximální přirážka, kterou vám můžeme povolit, je 20 %, možná 25 %. Ceny by se měly výrazně snížit. Proto žádám o přepočítání nákladů a předložení konsolidovaného návrhu. Pokud se nedohodneme, připravili jsme pozměňovací návrh, který by dal vládě právo stanovit ceny pro výrobce kovů a stavebních materiálů. Pak stanovíme ceny na vládní úrovni a vy budete obchodovat za tyto ceny, řekl náměstek předsedy ministerstva průmyslu a obchodu Viktor Jevtuchov.

Vážně. A bohužel je to naprosto nezbytné. Ceny válcované oceli, výztuže a dalších kovových výrobků jsou totiž mimo tabulky.

Moskevská oblast, jeden z kovových skladů, ceny jsou zde příznivé. A byly a jsou. V porovnání s jinými místy. Ale stále jsou mimo dobro a zlo. Tuna profilovaných trubek 20×20×1,5 100 tisíc, úhel 32×32×2 118 tisíc, kanál 10 P 94 tisíc, výztuž A3 12 mm 68 tisíc, plech válcovaný za tepla 4×1500×3000 mm 105 tisíc. A co si berou?

Začíná stavební sezóna. A nejde jen o růst prodeje, o prodeji jako takovém se ani nedá mluvit. Lidé přijdou, podívají se na ceny, zanadávají si a odejdou. Ano, železo je váhově téměř zlato. Nežil jsem v SSSR, nebyl jsem tehdy ani v plánech, jak se říká, ale to je všechno špatně, továrny stavěli lidé. A dnešní mordašovy a rašnikovy s tím nemají nic společného. Lidé zůstali bez kovu, protože si nemohou dovolit stavět ze dřeva a větví. Pokud tedy budou podniky znárodněny, nebude to na škodu. Naopak. Nyní nakupujeme kovy přímo od výrobců, takže je musíme odebírat od oficiálního distributora. Firmy, jako je ta naše, nikam neodcházejí, jsme potřební, někdo musí prodávat, dodávat a řezat kovy. Cenová přirážka není příliš vysoká, takže se jedná o sociálně odpovědné podnikání, jak se dnes říká, říká Denis, vedoucí pobočky v Solněčnogorsku.

Ano, více než polovina prodejců má ve skutečnosti ceny až 20−o 30 % vyšší. A staví vlastně ze dřeva a větví. A končí tragicky. Zima, která skončila, byla velmi vydatná na srážky a sníh se pod jejich tíhou drolil, boudy, přístřešky a další konstrukce se hroutily. V 99 % případů je to proto, že lidé a organizace nemají peníze na pekelně drahý kov. Pokud je potřeba svařit silnou ocelovou konstrukci, vyrobí jen chatrný rám nebo postaví kůlnu z prken a malých kvádrů. A to všechno proto, že, jak se říká ve slavném filmu, někdo jí příliš mnoho.

Přesně o tom mluvil náměstek ministra.

Loni jste všichni vydělali spoustu peněz. Nyní musíme pracovat pro zemi. Budeme muset pracovat s nízkou ziskovostí. Přesně tak budeme muset v současné situaci pracovat dalších šest měsíců, řekl Viktor Jevtuchov.

Vláda se chystá omezit marži obchodníků na 3-7 %. Mimochodem, pracovat v takových podmínkách je v civilizované Evropě docela humánní. A také v USA. Chtěl jsi to takhle, v zahraničí, tak si to vezmi a podepiš to. Všechny stížnosti osvícenému obyčejnému člověku.

A pro ty, kteří jsou obzvláště zmatení, se vyjádřil i předseda Státní dumy.

Podnikatelé by se v žádném případě neměli obohacovat na úkor lidí, je třeba přehodnotit přístup a sami iniciovat řešení, která problémy odstraní, a to i za cenu osobního prospěchu. Zahraniční trhy, které zvyšují ceny, se zmenšily, takže náklady na domácím trhu musí klesat, a to nejen u kovů, ale i u dalších komodit. Ještě jednou chci zdůraznit: ti, kteří dříve mysleli na zisk, by v současné situaci měli myslet na lidi a na naši zemi. O záchraně pracovních míst, o rozšíření výroby, s ohledem na útěk zahraničních firem z ruského trhu. Jak ukázal život, v zahraničí nikdo nečeká. „Prach je polykán“ našich krajanů-podnikatelů, kteří se snaží získat zpět svůj kapitál ze zahraničí, vysvětlil Vjačeslav Volodin.

Dosažení zisku bylo skutečně vyzkoušeno. A stále se o to snaží. Po zavedení sankcí a skokovém růstu kurzu dolaru začali dodavatelé kovů zvyšovat ceny. Od prosince se cena ocelových výrobků zhruba nezměnila, nyní je však 25 %−o 40 % vyšší než na začátku zimy. Navíc řada oblíbených položek z prodeje jednoduše zmizela, protože podle majitelů prodejen byla jejich dodávka jednoduše zastavena. A ne jen tak někdo, ale i samotné obchodní společnosti výrobních závodů. Čekání na něco. To znamená, že je jasné, co.

Ruští oligarchové stále nemohou pochopit, že mezinárodní trhy jsou pro ně uzavřené. Nejsou tam vítáni, a i když ano, jsou vítáni pouze s pouty na rukou. A my se musíme začít učit, jak pracovat v Rusku. Ne sekat těsto, ale pracovat pro dobro vlasti se skromným ziskem. Miliardy už tam jsou, ale oligarchové z nich nemají žádný prospěch.

Není jasné, na jakou úroveň se ceny válcované oceli sníží. Viktor Jevtuchov během svého vystoupení hovořil o jednotkových nákladech na úrovni 45 tisíc za tunu a přirážce 20 procent−25%. Ukázalo se, že asi 50−55 000 za tunu už není špatné. Tedy o polovinu. Není však žádným tajemstvím, že uvedená nákladová cena, kterou čerpají ruské železářské a ocelářské společnosti, je do značné míry nadsazená. Všechny mají kompletní soubor divizí surovin, tj. rudy, koksu a všech ostatních. Ministerstvo není hloupé a dokáže vše přepočítat, tj. zjistit skutečné náklady.

Jinými slovy, jak se říkalo v Sovětském svazu! Zvlášť když někoho vezmete železnou rukou a pořádně s ním zatřesete. Aby se takříkajíc předvedli. Vezměme si jako příklad jednu společnost.

Oligarchové dostali do dnešního dne málo času. Problém je totiž palčivý: výstavba se zastavila v celé zemi. Především kvůli prudce rostoucím cenám stavebních materiálů. Včetně kovu.

Je důležité dokončit všechny započaté projekty. A samozřejmě nevytvářet nové nekvalitní spoluinvestory, řekl Vladimir Putin na setkání se členy vlády.

Na stejném setkání vicepremiér Marat Khusnullin nastínil rozsah problému v depozitních účtech (speciální účty v autorizovaných bankách, kde jsou uloženy peníze kupujících bytů v počátečních fázích výstavby domů) je v současné době více než 3 bilionů. rublů. A to znamená peníze desítek tisíc rodin.

Jak vidíme, problém je systémový. Hrozí mimo jiné zvýšením sociálního napětí. Není to neštěstí jednotlivých občanů, kteří si nyní nemohou koupit válcovanou ocel, aby si postavili plot nebo svařili kůlnu. I když samozřejmě ani oni nejsou. Ocelářští oligarchové se v podstatě postavili proti zbytku země, a proto dostali tak málo času na rozmyšlenou.

Další postavy jsou zřejmě na řadě. Cena hliníku je mimo dobro a zlo, měděný drát je také téměř zlatý a cena cementu je nehorázná. Vše má rublovou pořizovací cenu, vyrábí se v ruských závodech a z ruských surovin. Světový trh by měl být zapomenut jako zlý sen. Ve skutečnosti brzy zanikne a proces odtržení je již v plném proudu.

Metr čtvereční: Ceny domů v nedočkavém očekávání

Ceny bytů v novostavbách vzrostly v únoru o rekordních 5 % za měsíc a dosáhly 281 000. Podle odhadů výzkumné společnosti Metrium se jedná o nejprudší skok ukazatele v historii pozorování. Ačkoli ceny rostly již předtím. Podle poradenské skupiny SRG Consulting Group vzrostly za poslední rok náklady na metr čtvereční o 20 %. Rekordmanem byl Krasnodarský kraj, kde ceny bytů vzrostly o 70 %.

Přitom ještě v lednu byla průměrná cena 261 000 eur. rublů. Za pouhý měsíc se tak průměrná cena metru čtverečního zvýšila o.

Předtím byl nejvýraznější měsíční nárůst zaznamenán v březnu 2014, kdy metr čtvereční zdražil o 4,8 % ze 144 000 Kč na 144 000 Kč. rublů na 151 tisíc. rublů. Od té doby se novostavby v hlavním městě zvyšují v průměru o 0,7 % měsíčně.

Jak uvádějí odborníci, prudký nárůst byl způsoben jednak růstem úrokových sazeb hypoték na úrovni kolem 20 % ročně, jednak propadem rublu, který již oslabil téměř o polovinu. Mnoho kupujících spěchá s nákupem nemovitostí za již schválené ceny nebo s jejich využitím jako investice, takže developeři začali v návalu poptávky zvyšovat ceny.

Na druhou stranu jsou vyhlídky trhu s nemovitostmi nejasné. Někteří odborníci se domnívají, že po současném nárůstu bude následovat prudký pokles. Důvody jsou stejné: vysoké sazby hypoték a pokles osobních příjmů. Ceny budou kvůli nízké poptávce klesat, a dokonce i v hlavním městě může pokles činit až 15 %−35%.

Jako analogii uvádějí rok 2014, po kterém podle CIAN klesly ceny očištěné o inflaci o 15 % (i když někteří účastníci trhu tvrdí, že ve skutečnosti ceny spíše zamrzly než klesly a mnoho prodávajících si prostě nechalo své nabídky na vhodnější dobu). V současných podmínkách nejistoty nejsou odborníci jednotní ani ohledně vyhlídek cen nemovitostí.

Irina Radčenko, viceprezidentka Mezinárodní akademie hypoték a nemovitostí, se domnívá, že po náporu poptávky půjdou ceny dolů a mohou klesnout až o 20 %−30%. Přesto je bydlení považováno za jeden z nejjistějších způsobů, jak ochránit své úspory při znehodnocování rublu. Rizika jsou možná pouze v krajním případě, jako je vyhlášení válečného stavu, protože federální ústavní zákon o válečném stavu umožňuje v souladu s federálními zákony zabavit organizacím a občanům majetek nezbytný pro potřeby obrany s následným vyplacením hodnoty zabaveného majetku státem. Ale o ničem takovém teď nemluvíme.

READ  Co se stane, když si vlasy nevysušíte?

Pokud se podíváte na index cen bydlení IRN, zjistíte, že ceny od roku 2014 klesly přibližně o 20 %, a to i v rublech, o dolarech nemluvě. Souviselo to konkrétně s politikou po anexi Krymu a uvalení sankcí na Rusko, které se zhroutilo o polovinu.

Současná situace by se také neměla srovnávat s rokem 1998, kdy došlo k platební neschopnosti, ani s lety 2008-2009, kdy došlo k tektonickým změnám v ekonomice po celém světě, ale s rokem 2014, kdy politická rizika podle mých odhadů srazila realitní trh o 30 %. Nyní klesla na polovinu a nevylučuji, že bude klesat i nadále. Takže nevidím důvod, proč by nemovitosti měly růst.

JV: Nyní však ceny novostaveb prudce rostou?

Ceny nyní rostou kvůli indexu strachu. Lidé nakupují nejrůznější zboží ve snaze ochránit své úspory před znehodnocením. Vše je stále dražší. Každý si kupuje to, na co má peníze, od potravin po auta Kdo má dost na notebook, koupí si notebook, kdo má dost na byt, koupí si byt. Centrální banka již zvýšila úrokovou sazbu na 20 % a možná půjde ještě výše. Jedná se tedy o reálnou míru inflace. Vidět, jak se vaše peníze mění ve skartovaný papír, není zrovna příjemné. Z dlouhodobého hlediska však ceny nemovitostí budou klesat, stejně jako v roce 2014.

JV: Vyplatí se koupit nemovitost za cizí měnu, pokud ji ještě máte?

V dolarech nejsou nemovitosti v Rusku v zásadě zajímavé, protože jde o jednu z nejslabších a nejvolatilnějších měn. Trh s nemovitostmi od roku 2009 v dolarech téměř neroste. V roce 2013 jsem investoval 200 tisíc dolarů do nových budov. Výsledkem je ztráta v řádu desítek tisíc dolarů, protože ani po oživení a odrazu se ceny v cizí měně nevrátily na předchozí úroveň. Investovat do nemovitostí v dolarech se v Rusku opět nevyplatí.

SP: Proč tedy lidé považují nemovitosti za ochranné aktivum, pokud jejich cena klesá??

Faktem je, že Rusové nemají mnoho alternativ. Řekněme, že máte 10 milionů. Kde ho budete mít?? V bezpečnostní schránce? Za prvé, všichni jsou již dlouho zatloukáni solidnějšími klienty. Zadruhé se nejedná o příliš spolehlivý nástroj, protože případy krádeží z bankovních schránek nejsou vyloučeny. A konečně, za třetí, inflace sežere 20−30 % těchto úspor vložíte do bezpečnostní schránky s 10 miliony a o rok později si odnesete 7 milionů v kupní síle.

Vklad je možné založit, tím spíše, že banky dnes nabízejí obrovské úrokové sazby. Ale můžete si být jisti, že se vláda za nějaký čas nerozhodne je zmrazit?? Již byla zavedena dočasná pravidla, podle kterých lze vybírat měnu v hodnotě vyšší než 10 tisíc dolarů pouze v rublech. Bankovní systém se také zmítá, takže je lepší ukládat vklady maximálně do výše 1,4 mil. (jedná se o pojistnou částku, kterou může vkladatel získat zpět v případě úpadku banky). To znamená, že stále musíme hledat našich 10 milionů dolarů v různých bankách. Nemovitosti sice nejsou nejvýnosnějším aktivem, ale jsou alespoň bezpečné.

Viceprezident Asociace neziskových partnerství ruských bank „Mainstay“, Evgeny Shlemenkov, vedoucí oddělení Construction and Housing & Utilities, se naopak domnívá, že ceny nemovitostí v rublech zůstanou na současné úrovni nebo dokonce mírně vzrostou.

Někteří stavitelé již zmrazili ceny, aby neodradili kupující. Kupující je v chaosu, situace je nejasná ve všech ohledech a obecně na trhu s nemovitostmi není kolaps, ale napjaté vyčkávací prostředí. Obzvláště obtížná je situace na sekundárním trhu. Lidé obvykle něco prodávají, aby si mohli pořídit něco jiného, a právě zde je obava z prudkého nárůstu cen vysoká.

Neřekl bych, že ceny půjdou nahoru. Především se hypotéky velmi prodražily a kupní síla mnoha lidí se snížila. Proto značná část těch, kteří si chtěli vzít hypotéku, od ní upustí. Za druhé, v takových krizových situacích se mnoho lidí chová obezřetně a snaží se nechat si peníze pro sebe. Investice do něčeho, co se v blízké budoucnosti může stát nelikvidním, není správnou strategií. Přestože se někteří lidé snaží tímto způsobem ušetřit, existují i investiční nákupy.

JV: Mnozí předpovídají v blízké budoucnosti pokles cen, souhlasíte??

Nevidím vyhlídky na výrazný pokles cen, to prostě není pro náš trh typické. S největší pravděpodobností zůstanou na současné úrovni, možná se zvýší o 5 %−7%. Vývojáři chápou, že ceny by se neměly dále zvyšovat.

SP: Ale po roce 2014 ceny klesly?

Ano, došlo k mírnému poklesu. Musíte ale uznat, že trh s nemovitostmi není nejprůhlednější a nevíme všechno. I když se ceny zdají být na vysoké úrovni, skutečný prodej se od nich může značně lišit. Jde o to, že prodejce tvrdí, že zákazníkovi poskytuje slevu, protože je tak dobrý. U takto velkých nákupů je to běžné. Proto máme mírně zkreslený obraz. Podle mých zkušeností zde ceny aktivně klesaly až na začátku devadesátých let po platební neschopnosti v roce 1998. Poté došlo k malému poklesu pouze v letech 2015-2016, ale obecně trh vždy rostl.

Samozřejmě, že pokud se oceňuje v dolarech, je situace jiná. V důsledku znehodnocení rublu se ceny měny po roce 2014 výrazně snížily. Ale po tomto roce většina obyvatelstva počítá ceny v rublech místo v dolarech.

vhození domácího spotřebiče do vany plné vody, které se stane osudným pro osobu v ní?

Problém s příběhem „Pád domácího spotřebiče do vany plné vody, který se stal osudným pro obyvatele vany“?“stejně jako nové epizody „bořitelů mýtů“ můžete vidět na Discovery Channel.

Stejně jako materiál? :

Tato série se od ostatních nápadně liší. Jako by to natáčeli pod nějakým „tlakem“. Neustále opakuje větu (podle scénáře) „Na vás, teoretici!“, ačkoli oni sami jsou kdo? A Belleci říká: „Potvrdili jsme, že američtí astronauti mohli zanechat stopy ve vakuu. NASA nám nyní umožní odsud odletět. „má velkou cenu. :)Obvykle se vždy opírají o přísné vědecké výpočty, kalkulace atd.п. Tato série se naopak snaží napodobit, že je vše jednoznačně autentické. Kdyby Američané byli v roce 1969 na Měsíci., Jsem si jistý, že by létali i teď, místo aby se vymlouvali na rizika a technické obtíže startu z Měsíce. Nyní! A v roce 1969. s těmito technologickými vymoženostmi nebylo těžké „vylodit“ až 12(!) muž! Přestože se ne vždy podaří hladce odstartovat, až nyní!A také se podívejte, jak p.

přesně. na dvorech se jezdí na plně tuhých konstrukcích

assdart,možná nějaký jiný podobný program? I když toto číslo, 203, vyšlo takříkajíc na začátku roku 2012.)

Podívejme se, co se stane, když telefon upustíte do vany s vodou. Skutečný výsledek takové akce závisí na různých faktorech:

stane, když, spadne, vany
  • pokud telefon není k ničemu připojen, účinek se neprojeví. baterie telefonu je příliš slabá na to, aby se to na uživateli jakkoli projevilo. Jediným nebezpečím v takovém případě je výbuch samotné baterie, ale k tomu je třeba, aby byla fyzicky poškozena předchozím nárazem;
  • telefon připojený k nabíječce. možnost tragédie je v takovém případě sice nepravděpodobná, ale existuje. Napětí typické nabíječky je 5-10 W nebo méně. Nemůže být zdraví nebezpečný. Nicméně stále existuje minimální riziko. A výrazně se zvyšuje, pokud byla nabíječka špatně sestavena. v takovém případě může být napětí při pádu do vany stejné jako napětí v síti;

Pokud je nabíječka vadná, může být nebezpečná

Powerbanka ve vaně nepředstavuje žádné další riziko

Můžeme tedy konstatovat, že telefon, který spadl do vody, vám může ublížit pouze v případě, že je připojen k nabíječce. Používání telefonu samostatně nebo společně s powerbankou je bezpečné.

Výjimkou je přítomnost implantátů, které mohou být poškozeny i mírným elektrickým proudem. Také lidé se slabým srdcem by měli být obzvláště opatrní.

Proč smartphony ve vaně zasahuje elektrický proud?

Ruská žena zabita elektrickým proudem! Druhý pád na břicho: syna slavného blogera zasáhl ve vaně elektrický proud! Ruská žena upustila telefon do vany a zemřela. Čtrnáctiletou moskevskou dívku zasáhl ve vaně elektrický proud. Školačku v Krasnojarsku zabil chytrý telefon, který spadl do vany. Další oběti: proč si nebrat telefon do vany?

Toto je jen několik titulků na zpravodajských webech. Novináři milují horká fakta, ale ať už je to jakkoli, úmrtí v důsledku nabíjení chytrých telefonů byla hlášena. V tomto článku se pokusím trochu prozkoumat možné příčiny těchto nehod.

Může 5V zabít?

Rozhodně je to velmi nepravděpodobné. Při tomto napětí, a tím spíše při konstantním proudu, je k dosažení životu nebezpečného proudu třeba, aby odpor v obvodu klesl pod 100 ohmů, přičemž proud musí protékat „nebezpečnou“ cestou přes hrudník. Takže byste museli přinejmenším odtrhnout zástrčku od adaptéru a přišroubovat dráty k těsným kovovým náramkům, které by oběť nosila na rukou, zatímco by ležela ve vaně se slanou vodou. Nebo ještě lépe.- dvěma hřebíky zatlučenými do hrudní dutiny. Takové případy se už staly: závady na zdravotnických prostředcích, pokovování v dílnách V ostatních případech proud obejde životně důležité orgány a s největší pravděpodobností nebude mimo pouzdro telefonu vůbec detekovatelný.

Ano, jsem si vědom toho, že proud neteče cestou nejmenšího odporu, ale všemi možnými cestami. Zde je však rozdíl nejméně o několik řádů větší.

V chytrém telefonu je vyšší napětí než pět voltů. Například u podsvícení je to 18 V. A díky PWM je nebezpečí tohoto napětí mnohem vyšší. To však nic nemění na závěrech: jen malá část proudu poteče mimo pouzdro a navíc zdroj, který napájí podsvícení, má tento proud stabilizovaný na 20 mA.

Ne, příčinu smrti je rozhodně třeba hledat jinde.

Napájení bez galvanického oddělení?

V diskusích o těchto případech se často objevuje myšlenka, že „úspora peněz znamená, že Číňané neprovádějí galvanické oddělení“.

Ano, existuje třída sekundárního napájení. Jedná se především o zapojení s rušícím kondenzátorem, které bylo v minulosti díky své nízké ceně poměrně oblíbené pro napájení spotřebičů s malým příkonem. Nebezpečí tohoto zapojení spočívá v tom, že i přes bezpečné výstupní napětí je mezi výstupními svorkami a zemí nebezpečné napětí. Pokud máte štěstí, je proud protékající tělem omezen zhášecím kondenzátorem, ale velikost tohoto proudu se blíží maximálnímu výstupnímu proudu zdroje a ve většině případů je životu nebezpečná. V nejhorším případě.- Proud tento kondenzátor zcela obejde.

Naštěstí pro nabíječky telefonů je takové zapojení málo užitečné, protože odebírá proud téměř rovný výstupnímu proudu. Tato současná.- jalový, ale tento jalový proud lze tolerovat, pokud nepřekročí 100-200 mA, ale ne, pokud je 1-2 ampéry. Ale druhý důvod.- velikost kondenzátoru. je jistě možné zkombinovat kondenzátorový zdroj s pulzním měničem, ale složitost takového zařízení nebude o mnoho nižší než u standardního spínaného zdroje.

Všechny telefonní „nabíječky“, které jsem potkal, včetně primitivních nabíjecích tlačítek „Nokia“ bez stabilizace a ještě primitivnějších jejich čínských napodobenin, byly zpětně připojené UPS. Galvanické oddělení v takových napájecích zdrojích zajišťuje pulzní transformátor. Zpětná vazba pro stabilizaci napětí je zajištěna buď prostřednictvím optočlenu, nebo sekundárního vinutí transformátoru. buď impulsy na primárním vinutí, nebo chybí vůbec, jako u výše zmíněných primitivních čínských řemesel (nicméně původní nabíječka od Nokie také neměla stabilizaci). Exotická řešení, jako je ADP1071 nebo INN3264C s integrovaným oddělením, jsou v souvislosti s rychlonabíjením stále častější. Ve všech případech je galvanické oddělení jako takové přítomno a je přerušeno pouze kondenzátorem Y spojujícím „vysokou“ a „nízkou“ stranu při vysoké frekvenci. Bez tohoto kondenzátoru je kapacita mezi vinutími na nízkonapěťové straně pulzního transformátoru příliš vysoká. Například v chytrém telefonu s dotykovým displejem se dotykový displej zblázní. Vytváří však také podmínky pro mírné „brnění“ při dotyku nízkonapěťové strany. Může vás zabít, když si ve stejnou dobu vezmete dýmku nebo ležíte ve vaně??

Kapacita tohoto kondenzátoru je obvykle nižší než 2200 pF (často.- ještě nižší, v oblasti 1000 pF). Jalová reaktance při 50 Hz, odpovídající kapacitě 2,2 nF.- 1,45 MΩ, a proto proud v obvodu síťový kondenzátor-oběť-ve-zemi nepřekročí 150 µA, což je naprosto bezpečné. Ve skutečnosti bude proud o něco vyšší kvůli přítomnosti diod v obvodu, a tedy i vyšším harmonickým, ale na principu se nic nemění: a to není příčinou smrtelných úrazů. Také dotyk v okamžiku špičkového napětí při současném uzemnění těla způsobí vybití kondenzátoru skrz tělo, ale energie tohoto výboje se sníží.- 0,1 MJ. Dost na to, aby trochu kousl, ale ne dost na to, aby zabil (potřebujete alespoň tisíckrát více energie, 0,1 J).

Takže funkční adaptér zapojený do zásuvky nemůže v žádném případě zabít. Je tedy vadný.

Nyní se podívejme do čínské nabíječky

Na této fotografii.- Deska z klasické čínské nabíječky ruské značky 250, kdysi koupené ve stánku v metru. Na první pohled nic zvláštního. Univerzální měničový čip s vestavěným klíčem v osminohém pouzdře. Stabilizace.- přes pomocné vinutí transformátoru. Není to nejhorší příklad.- Přinejmenším před demontáží to trvalo tři roky bez otázek, a tvrdí, že dva ampéry, které drží. Ale. Co je to?? Kde na desce se nachází odrušovací kondenzátor? Musí být: U snímače nebyly pozorovány žádné problémy s rušením. Tady je, kondenzátor SMD na zadní straně.

READ  Při zapnutí indukční varné desky vyrazí dávkovač

Obvykle se používají specializované kondenzátory jako Y-kondenzátory, vyrobené s důrazem na maximální elektrickou bezpečnost a s velmi solidní napěťovou rezervou. Jsou navrženy pro provoz při 250 V AC, ale jsou schopny bezpečně zvládnout několik kilovoltů. Takový kondenzátor by se mohl rozbít jedině v případě, že by byl přímo zasažen atomovou bombou. Charakteristickým vizuálním znakem těchto kondenzátorů je to, že jsou obaleny silnou vrstvou izolačního plastu, jejich označení jasně označuje jejich použití (Y2 nebo vyšší napětí Y1) a obsahuje řadu ikon nejrůznějších bezpečnostních norem a certifikátů.

Protože takové kondenzátory nejsou nejlevnější (v neposlední řadě kvůli nákladům na absolvování nesčetných certifikací a schválení), existuje velké pokušení nahradit je něčím jednodušším. A v levných napájecích zdrojích je často nějaká anonymní keramika pro 630V nebo kilovolt. To nestačí, protože síť je občas zaplavena údery blesku, zkraty na vedeních vysokého napětí a dalšími nehodami. Několik takových impulsů by mohlo takový kondenzátor „prorazit“, zejména při jeho nízké kvalitě, a nejhorší je, že by to nijak neovlivnilo výkon zdroje. Pokud uzemníte nízkonapěťovou část (například prostřednictvím oběti, která leží ve vaně a ještě o tom neví), poteče kondenzátorem nejen kapacitní proud, ale také unikající proud. Zpočátku malý, jen zlomek miliampéru, ale způsobuje lokální ohřev dielektrické keramiky. S rostoucí teplotou se kondenzátor zahřívá ještě více. Dojde k tepelnému průrazu a obvod se nakonec uzavře se všemi neblahými důsledky.

Jak se ukázalo, takový kondenzátor.- to není to nejhorší. Umístění SMD součástky na takové místo by bylo bezohledné. Takové miniaturní vícevrstvé kondenzátory jsou mnohem méně odolné proti impulsnímu přetížení, mnohem náchylnější k tepelnému průrazu, mohou prasknout při tepelném narušení desky, s vysokou pravděpodobností úplného zkratu. A obecně jsou vícevrstvé kondenzátory méně spolehlivé kvůli elektromigračním efektům. Ke spolehlivosti a bezpečnosti takového řešení přispívají také malé vzdálenosti mezi vývody a údajně neomyté topidlo pod pouzdrem.

Y-kondenzátor.- Není to jediný problém s tímto zdrojem PSU. Mezi nízkonapěťovou a vysokonapěťovou částí není téměř žádné strukturální oddělení. V desce není ani štěrbina, která by zabránila poruše na desce ze skleněných vláken v důsledku přehřátí nebo usazování prachu, nebo dokonce jen zvětšená mezera mezi jejich vodiči tištěného spoje, natož nějaké zábrany, které by mohly zabránit vzniku elektrického oblouku mezi nimi. Na vstupu není žádný varistor ani pojistka, takže nehrozí jen nebezpečí úrazu elektrickým proudem. při poruše se vznítí. Ani tady nejsou žádné tlumicí prvky, ačkoli nejde o bezpečnost, ale o, řekněme, kulturu chování ve společnosti.

To je to, co lze vidět okem. Nikdo však nemůže zaručit, že například pulzní transformátor je vyroben s dobrou izolací mezi vinutími. Požadavky na ně nejsou o nic méně přísné než na izolaci kondenzátoru Y a optočlenu a následky poruchy jsou stejně nebezpečné.

Musím říct, že to není nejhorší scénář. „Klasika žánru“ vypadá asi takto:

A nabíječka pro „zdravé lidi“ vypadá zevnitř takto (mimochodem je to napodobenina Samsungu, ale velmi kvalitní):

Jasně viditelná je štěrbina v desce plošných spojů, která bezpečně odděluje vysokonapěťové a nízkonapěťové části na nejnebezpečnějším místě, a plastová přepážka vložená do této štěrbiny. Druhá strana desky má také tuto přepážku. A v desce je pořádná mezera, na které není nic jiného než optočlen a transformátor.

Co dělat?

Pokud jste.- majitel chytrého telefonu, pak si především dávejte větší pozor na to, co do telefonu strkáte. Nabíječky, jako jsou ty výše popsané, mohou zabít více než jen člověka. Na výstupu se často dějí tyto věci: napětí kolísá a „houpe se“, úroveň zvlnění se mění.- prohibitivní. V případě poruchy si mohou váš přístroj snadno vzít s sebou. I s tou nejlepší a nejoriginálnější nabíječkou se držte dál od vody. Voda a 220 V.- věci jsou neslučitelné.

Pokud jste konstruktérem napájecích zdrojů, pak je vaším úkolem.- aby to bylo dobré. Pokud chtějí, abyste to dělali levně, snižte rozpočet na úkor bezpečnosti.- je poslední věcí na světě.

A „dobrá“ v tomto případě znamená spolehlivou izolaci nízkonapěťové části od vysokonapěťové. Základem této izolace je.- vzdálenost. Pokud má být nízkonapěťová část přístupná pro dotyk živých částí, musí být jmenovité izolační napětí 2,5-4 kV. Za dostatečnou mezeru lze považovat minimálně 6-8 mm a v této mezeře nesmí být nic jiného než galvanické oddělovací prvky. V této oblasti je vhodné zajistit maskovací okénko, které lze uzavřít „roličkou“ izolační hmoty, která prodlužuje cestu úniku po povrchu. Výřezy v nejvíce namáhaných oblastech desky by měly zabránit pronikání povrchu. Zejména při vysokém riziku vzplanutí, pokud je oblast vystavena nadměrnému teplu z horkých součástí: je třeba je umístit dále.

Mezi součástmi musí být také dodržen odstup. V případě husté montáže zajistěte dodatečnou izolaci vložením zaslepovací desky z izolačního materiálu mezi „vysokou“ a „nízkou“ stranu, smršťovací fólií na vysokonapěťové svorky a kryty a nanesením dodatečné hmoty, která zabrání pohybu velkých součástí při nárazech a vibracích. Dobrou možností, i když vedoucí k neopravitelnosti, je úplné zapouzdření jednotky v teplovodivé směsi.

Zvláštní pozornost je třeba věnovat výběru komponentů, které „překrývají“ bariéru galvanického oddělení. Použití komponent, které nebyly navrženy a certifikovány pro síťové napětí, je zcela vyloučeno, a to i v případě amatérských projektů. Obecně by konstrukce napájecích zdrojů pro mobilní zařízení, která lze při nabíjení držet v ruce, měla v ideálním případě vycházet z bezpečnostní normy IEC60601-1 pro zdravotnické prostředky. považovat mobilní gadget za operační část třídy BF s přístupnou kovovou částí. Podle této normy je napětí, na které musí být izolace dimenzována

4 000 Veff a svodový proud do pacienta by neměl překročit 100 µA při běžném provozu a 500 µA v nouzovém případě. Jsem ale realista a dobře si uvědomuji. Proto byste se měli vyvarovat nebezpečných situací i s dobrou nabíječkou.

Předpoklady pro nehody s chytrými telefony a vodou nevytváří přítomnost napětí. Aby došlo k tragédii, je třeba souhry několika okolností: konstrukční vady nabíječky, její porucha a uzemnění těla oběti vodou. Odstranění alespoň jednoho z těchto faktorů výrazně snižuje riziko nehod. Není nutné se k připojenému telefonu chovat jako k drátu pod napětím, ale měli byste zvážit možnost přerušení síťového adaptéru a dbát zvýšené opatrnosti v okamžiku, kdy máte telefon v ruce, a to především.- Nepoužívejte nabíječky neznámého původu z nejbližšího kiosku. Jejich nebezpečí spočívá nejen v možnosti úrazu elektrickým proudem, ale také v možnosti vznícení.

Vyšetřovací výbor vyšetřuje smrt teenagera, který ve vaně použil fén

Vyšetřovací výbor Moskevské oblasti vyšetřuje okolnosti úmrtí 14letého chlapce ve vaně při používání elektrického fénu, informuje tiskové oddělení Vyšetřovacího výboru v Moskevské oblasti.

K incidentu došlo v Lyubertsy. Podle vyšetřovatelů chlapec zemřel v důsledku neopatrné manipulace s přístrojem při vodních procedurách. Školák byl zasažen elektrickým proudem a na místě zemřel.

Probíhá vyšetřování, které má určit, zda bude zahájeno trestní řízení.

Všechna práva vyhrazena pro materiály nalezené na webových stránkách m24.Autorská práva a práva s nimi související jsou vyhrazena podle všech zákonů o autorských právech a právech s nimi souvisejících. Odkaz na m24 při jakémkoli použití materiálů na webu.Používání fénu ve vaně je zakázáno. Redakce neodpovídá za informace a názory vyjádřené v komentářích čtenářů a zprávách založených na zprávách čtenářů.

Publikace mediální sítě „Městský informační kanál m24.Šéfredaktor I.ru“ je registrován u Federální služby pro dohled v oblasti telekomunikací, informačních technologií a masových komunikací. Osvědčení o registraci hromadných sdělovacích prostředků ëë ¹ ÔÑ77-53981 ze dne 30. dubna 2013.

Vydání sítě hromadných sdělovacích prostředků „Městský informační kanál m24.ru“ vznikl za finanční podpory Odboru masmédií a reklamy města Moskvy. Moskva. (C) Moscow Media JSC.

Zakladatel a redakční rada. Moscow Media JSC. Šéfredaktor I.Л. Šestakov. Adresa redakce: 127137,. г. Moskva, ul. Pravdy ul. 24, p. 2. Mail: mosmed@m24.ru.

Informace o počasí poskytlo středisko FOBOS. Informace o směnných kurzech poskytuje Centrální banka Ruské federace. Informace o dopravních zácpách poskytuje společnost Yandex LLC.Doprava“.

Co se stane, když fén spadne do vany?

Zprávy píší o Moskvanovi, který byl zabit v koupelně v souvislosti s nabíjením iPhonu. A to nejdůležitější pro novináře. je iPhone. Ačkoli je zde Apple, Android nebo jednoduchý mobilní telefon. Není v tom velký rozdíl. Rád bych vám vysvětlil, jak se takové hloupé smrti vyhnout.

1) V koupelně nejsou žádné zásuvky. Vodovodní a kanalizační potrubí. připravené uzemnění, mokré ruce atd. V koupelně nepoužívejte žádné spotřebiče zapojené do zásuvky. Ne nadarmo se epilátory dodávají s baterií. Nebezpečné je zejména používání fénu ve vaně.

2) Nikdy nenoste prodlužovací kabel do koupelny. Prodlužovací šňůry a T-kusy. není vůbec špatný způsob, jak založit oheň. A v koupelně, kde stříká voda, se to blíží nebezpečí zapnuté motorové pily.

3) Když nejste jen v koupelně, ale i ve vaně. používat elektrický spotřebič, který je nějakým způsobem zapojen do sítě. způsob spáchání sebevraždy. I když je to telefon na nabíječce. I když je to obávaný Odpojený telefon, tablet, rádio. přejít na. Spadneš do vody, rozbiješ se. ale je živá.

Poznámka. V komentáři k této smutné zprávě super odborníci uvádějí, že výkon nabíječky. 5B nemůže něco takového zabít. Správně, pokud je nabíječka v pořádku. Pokud drát spadne do vody, zkratuje se a nabíječka shoří. pak kolik voltů? Pokud je dobře navržen. pak nula. Pokud je levnější a vyrobený strýčkem Liao. To je všechno z 220. Jste připraveni hrát ruskou ruletu s touto nabíječkou?? To je právě ono.

Jak vidíte, chcete-li se zabít telefonem, musíte rozbít vše, co můžete i nemůžete. Nezapomeňte však, že v domě jsou děti a dospělí ne vždy používají hlavu. nějakým způsobem je možné nainstalovat dodatečnou ochranu? Můžete. Zbytek textu je však spíše technického rázu.

4) Ochrana se nazývá RCD. bezpečnostní odpojovací zařízení. Podrobnosti najdete na wiki, na prstech. Jistič podobný pojistce, který vypne napájení, pokud neprochází vodiči, ale tam, kde by nemělo. Například. skrz vaši mrtvolu. Kdo ví? Porovnává, kolik proudu přišlo a kolik odešlo, proto „rozdíl“.

5) RCD by měl provádět kvalifikovaný elektrikář a vy se nemusíte zabývat všemi detaily. V Evropě jsou však proudové chrániče povinné a my máme vzácně drahou možnost. V důsledku toho se většina domácích elektrikářů dívá na proudové chrániče jako na kozu. A je tu něco, co byste měli vědět. Přinejmenším k posouzení kvalifikace elektrikáře.

Za prvé, výrobce. Nejsem si jistý, jestli budou Číňané horší. Ale rozhodl jsem se, že bude lepší být opatrný, a pořídil jsem si ABB. Na začátku roku 2014 mě jeden stál 5000 p a něco, vzal jsem čtyři. Prim Legrand je také dobrá značka, ale Legrand trip charakteristika A (viz níže) jsem nenašel v prodeji.

Za druhé, diferenciální vypínací proud. Široká nabídka při 10, 30, 100 a 300 mA. 100 mA vás může zabít, proto si vezměte 30 mA, abyste se ochránili. Pro vlhké prostory, jako je naše koupelna, se doporučuje 10 mA. proudové chrániče pro vyšší proudy. je proti ohni.

Za třetí, jak velký proud se spouští. Obchody jsou vybaveny střídavými proudovými chrániči. AC. Ale moderní elektronické zdroje, včetně té vyhořelé nabíječky na telefon, mohou docela snadno vydávat pulzující proud, a to vše díky jedné přeživší diodě, pokud selže. RCD A reaguje na střídavý i pulzující proud.

Podívejte se na ikonu vedle F202A. jsou v nich odebírány pulzující i střídavé proudy. Pro ty, kteří jsou zmateni ohledně A nebo AC.

Nejedná se o všechny důležité parametry, ale postačují k tomu, abyste si ověřili, že elektrikář rozumí. Pokud je v pořádku. Ať si vybere schéma a použije ho pro omezení proudu. Mimochodem, kromě proudových chráničů existují také diferenciální jističe. Packer a RCD v jedné krabici. I když jsem si to spočítal.je mnohem dražší než samostatná.

Obecně platí, že budete předělávat elektrické rozvody. myslet na proudové chrániče alespoň pro koupelnu a pračku (sám jsem si je pořídil pro všechny zásuvky). Mezitím se objevil problém s elektrospotřebiči. ni ni. I když je telefon na nabíječce.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS