Režimy praní v pračce: specifika, doba trvání a vysvětlení ikon

Mnoho lidí zajímá, jak vypadá ikona otáčení. Představuje ji stočená spirála, která vypadá jako šnek. Rozdíl může být v počtu otáček, ale to není důležité. Pokud je tato ikona přeškrtnutá, znamená to, že funkce v nainstalovaném programu není.

Tato funkce je ve spotřebiči oddělená a umožňuje pouze odstřeďování a občasnou kombinaci s cyklem máchání.

Počet otáček závisí na modelu a pohybuje se mezi 400 a 1 800 otáčkami za minutu. Rychlost odstřeďování bubnu určuje, jak suché bude vaše prádlo.

Klasifikace

Klasifikace důležitého pracího procesu, cyklu odstřeďování, úzce souvisí s počtem cyklů odstřeďování, které je pračka schopna provést. Otáčky dávkovače se obvykle pohybují od 700 do 1700 otáček za minutu. Účinnost automatického odstřeďování závisí na tom, jak vlhké zůstane prádlo po odstřeďování.

Výpočet je poměrně jednoduchý. K tomu je třeba zvážit již vyždímané prádlo. Před dalším vážením počkejte, až zcela vyschne. A když už známe oba údaje, stačí odečíst hmotnost suchého prádla od hmotnosti mokrého prádla, výslednou hodnotu vydělit hmotností suchého prádla a vynásobit sto procenty.

Existuje také evropská norma kvality pro sušení prádla. Je podporován po celém světě. Je založena na latince. Tato norma znamená „A“, což je zkratka pro vysokou kvalitu. O něco horší je písmeno „B“. Ještě horší je, že je označen písmenem C. A tak dále. Poslední písmeno v této klasifikaci je „G“.

Vysvětleme si tuto klasifikaci podrobněji. A začneme tím nejhorším:

 • „G“. toto písmeno nám říká, že kvalita spinu odpovídá více než 90 %. To znamená, že po odstřeďovacím cyklu bude vlhkost tkaniny vyšší než 90 %.
 • „F“ odpovídá vlhkosti 81 až 90 %.
 • „E“. odpovídá 72-81% vlhkosti.
 • „D“ odpovídá hodnotám mezi 63 a 72 %.
 • „C“ je 54-63 %.
 • „B“ znamená, že pračka je schopna odstředit tkaninu s vlhkostí 45-54 %.
 • „A“ je nejvyšší kvalita. Zaručuje vlhkost nižší než 45 %.

Kromě počtu otáček bubnu ovlivňuje proces odstřeďování také způsob otáčení bubnu. například některé pračky mají režim odstřeďování bez žehlení. buben se otáčí speciálním způsobem a pravidelně mění rychlost, což má za následek, že se prádlo během odstřeďování nemačká. Po vyprání lze prádlo pověsit k sušení bez nutnosti použití žehličky.

Kurzy praní a odstřeďování

Třída praní ukazuje, jak dobře pračka odstraňuje nečistoty. Aby zjistili, jak to funguje, provádějí testy.

Oděvy jsou speciálně prané s různými druhy skvrn. Poté ji necháte běžet asi hodinu při teplotě 60 stupňů.

Nejlepší je spinová třída D nebo B. Spotřebovávají minimum energie. Po procesu jsou oděvy napůl suché. Nejnižší známky F a G jsou velmi vzácné.

READ  Jak vyčistit vypouštěcí hadici pračky

Režim odstřeďování v pračce má vliv na cenu, ale ne vždy. Cena závisí na řadě dalších faktorů, jako je značka. Novější spotřebiče tvrdí, že starší modely, které mají nízkou nebo žádnou rychlost odstřeďování, vydrží mnohem déle než moderní odstředivky. Je to proto, že ne všichni výrobci se mohou pochlubit vysokou kvalitou detailů, které jsou instalovány uvnitř výrobků.

Je velmi důležité, aby ložiska a další důležité prvky vydržely zatížení bubnu.

Třídy praní a odstřeďování jsou označeny latinkou. Pouze jejich hodnoty se mírně liší. Prvním kritériem je, jak dobře bude prádlo vypráno, a druhým, jak dobře bude prádlo odstředěno.

Důležité! Třída praní a odstřeďování nemá vždy vliv na cenu spotřebiče. Často se zakládá na renomované značce, která má výjimečně dobré výsledky.

Zatímco spinningová třída kategorie A je nejefektivnější a důkladně odstraňuje nečistoty, nejlepší je spinningová třída kategorie B, C nebo D, abyste ušetřili peníze. Pokud jde o otáčky odstřeďování, jsou to právě otáčky odstřeďování pračky, které určují klasifikaci. Nejoblíbenější rychlost odstřeďování je 800-1400 otáček za minutu, což jsou třídy E, D, C a B.

Speciální funkce

Nakonec je to všechno o spotřebitelských zvyklostech. Pokud rádi věšíte prádlo venku na balkoně nebo na dvoře, nepřeplácejte za další kapacitu. není to nic hrozného. Za výhodnou cenu můžete získat pračku s nízkým stupněm odstřeďování. Měli byste mít na paměti, že když perete oblečení, je pravděpodobnější, že ho budete muset zvedat a věšet, aby uschlo. a to je spousta námahy, když po vyprání vyndáte objemné ložní prádlo nebo přehoz.

Pokud zvládnete předení suchého oblečení tradičním způsobem, nemusíte si připlácet za vysokou hodinu předení

Vysoké otáčky odstřeďování mohou zničit jemné tkaniny, jako je vlna a hedvábí. Intenzivní odstřeďování a tření opotřebovává vlákna, takže jsou matná a tenká. Silné odstřeďování má také tendenci oblečení snáze zmačkat a může se velmi špatně žehlit.

Rozdíl mezi odstřeďováním při 1 000 a 1 600 otáčkách za minutu je těžko rozeznatelný (s výjimkou velmi hustých tkanin). Při odstřeďování rychlostí 400 a 800 otáček za minutu je však velký rozdíl: při prvním odstřeďování budou tkaniny mírně vlhké, při druhém mírně vlhké.

Ještě jedna věc: třída odstřeďování praček často neodpovídá kvalitě prádla, které produkují. To znamená, že se vám může stát, že budou předměty téměř suché, ale nebudou řádně vyprané.

Doporučujeme vám přečíst si článek ve videu:

Nalezena chyba? Zvýrazněte ji a stiskněte tlačítka:

K dispozici je pračka „pro svobodné mládence“. Prádlo vyprané v takové pračce není třeba vůbec žehlit! Důvodem je, že zařízení nemá žádný buben: některé věci lze umístit do kontejneru přímo na ramínka (například bundy a košile) a menší předměty (například spodní prádlo a ponožky). na speciální police.

Pračky mají něco společného s původem výrazu „praní špinavých peněz“. Ve 30. letech 20. století využívali američtí gangsteři síť prádelen jako zástěrku pro své nelegální aktivity. Tím, že výnosy z trestné činnosti vydávali za příjmy z čištění oděvů, změnili „špinavé“ peníze na „čisté“.

READ  Jak odstředit pračku LG

Obyčejný plastový sáček se hodí na mytí drobných předmětů na cestách nebo v hotelu. Ponožky nebo punčocháče se hnětou v uzlíkovém sáčku spolu s vodou a trochou pracího prostředku. Díky tomu můžete oblečení předem namočit a vyprat, aniž byste ho poškodili nebo vyplýtvali velké množství prášku a vody.

První oficiálně patentovaná pračka byla vyrobena ze dřeva v podobě krabice a rámu napůl naplněného dřevěnými kuličkami. Prádlo, prací prostředek a aviváž se vložily dovnitř a pákou se pohybovalo rámem, který zase rozpohyboval kuličky a přepracoval prádlo.

Astronauti na oběžné dráze Země řeší problém se špinavým oblečením důmyslným způsobem. Oblečení je shozeno z kosmické lodi a shoří v horních vrstvách atmosféry.

Pračky vybavené funkcí No Iron nebo Easy Iron mohou prát oblečení, aniž by ho zmačkaly. Toho dosahují pomocí velmi šetrného, pomalého cyklu odstřeďování s dlouhými přestávkami a velmi malým množstvím vody v prací nádrži.

V 19. století zabralo mytí dámských toalet spoustu času. Každý oděv byl roztrhán, vyprán a usušen zvlášť, aby se zabránilo jeho deformaci. Po vyprání se oblečení opět sešije.

V pračce se používají nejrůznější kuličky. Antistatické látky se po praní nelepí na tělo, kuličky se speciálními smyčkami vyčesávají žmolky a zabraňují tvorbě žmolků a silikonové žmolky zabraňují hromadění chmýří při praní svrchního oblečení.

Výraz „soap opera“ (mýdlová opera) se neobjevuje náhodou. První televizní seriály a pořady pro ženské publikum se vysílaly v televizi v době, kdy ženy v domácnosti uklízely, žehlily a praly. Kromě toho, přilákat diváky k obrazovkám na vzduchu byl často rolován reklamy prací prášek: mýdla a prášky.

Jak odstranit vodní kámen z parního generátoru

Návod k instalaci stropního vysoušeče Liana

znamená, odstřeďování, pračce

Myšlenka domácí sušičky prádla

Sušák na prádlo s rukama z plastových trubek

Rozdíl mezi parním generátorem a napařovačem: co je lepší zvolit?

Jak vybrat sušičku prádla do domácnosti: tipy, možnosti

znamená, odstřeďování, pračce

Ruční výroba napařovače oděvů

Jak vybrat sušičku prádla: tipy, nejlepší modely, videa

Jak doma odstranit vodní kámen z parního stroje

Jak používat napařovač pro vaše oblečení, tutoriál

Pračka pro venkovské domy

Oprava separátoru Indesit vlastníma rukama

Expert explains the benefits of changing spin speeds of washing machines. Appliances Online

Chybové kódy pračky Indesit

Stirkaved.ru © 2022. Při jakémkoli použití materiálů webu musí být uveden aktivní odkaz.

Odstředivý typ pračky ideální pro domácí použití

„Automatické“ pračky třídy odstřeďování F a G odborníci nedoporučují, protože nejsou schopny odstřeďovat prádlo na správné úrovni. Ideální pro domácnost. pračka s maximálními otáčkami 1000 ot/min. Nejenže prádlo dobře a šetrně odstředí, ale také ušetří spoustu energie.

Někteří odborníci někdy radí, abyste si vybrali spotřebiče s vyšší rychlostí odstřeďování, ale ne vždy je tomu tak.

READ  Jak vypustit pračku Haier

Důležité! Chcete-li si koupit opravdu funkční vybavení, nenechte se zavěsit na spinningové třídy, je lepší hledat kvalitní výrobek, který bude sloužit déle než jeden rok.

Jak energetická třída pračky ovlivňuje její spotřebu

Jak jste již pochopili, třída otáčení je bezpochyby velmi důležitým parametrem při výběru kvalitních spotřebičů, ale zdaleka ne jediným. Neméně důležitá je třída spotřeby energie, která je vzájemně závislá na našem prvním kritériu.

Čím více se pračka se sušičkou točí, tím více energie se v tomto bodě spotřebuje. Z toho logicky vyplývá, že spotřebiče, které se opravdu dobře točí, nejsou energeticky nejúčinnější.

Podle uvedených kritérií jsou nejoptimálnější v tomto poměru uznávány všechny profesionální stroje, které mají třídu spinu C a B. Tyto spotřebiče poskytují poměrně slušnou kvalitu odstřeďování při mírné spotřebě energie.

Tip: Nejúspornější modely z hlediska spotřeby energie jsou stroje třídy A, A a A. Těmto byste měli věnovat pozornost.

Věříme, že vám tento článek pomůže zorientovat se v třídě praní pračky, abyste mohli snadno najít ideální pračku!

Jak se určuje

Před prodejem pračky se testuje, zda splňuje požadavky na energetickou třídu, třídu praní a odstřeďování. Spotřebič se naplní předem odváženým prádlem, poté se provede zkušební praní v režimu „bavlna“ při 60 °C a nakonec odstředění při nejvyšších možných otáčkách. Výsledky jsou porovnávány s referenčním zařízením. Vyždímané vlhké látky se zváží a poté se porovnají se suchou hmotností. Rozdíl udává zbytkovou vlhkost.

Jak jsme již zjistili, prvních sedm písmen latinské abecedy označuje kvalitu spinu:

 • A. 1600 otáček za minutu, zbytková vlhkost max. 45 %;
 • B. 1400 otáček za minutu, 45 až 54 %;
 • C. 1200 ot/min, 54 % až 63 %;
 • D. 1000 otáček za minutu, 63 až 72 %;
 • E. 800 otáček za minutu, 72 až 81 %;
 • F. 600 otáček za minutu, 81 až 90 %;
 • G. 400 otáček za minutu, více než 90 %.

Podle modelu mohou pračky Electrolux odstřeďovat prádlo rychlostí od 400 do 1000, 1200, 1400 nebo 1600 otáček za minutu, což je nejefektivnější způsob rychlého odvlhčení a sušení, ať už jde o větrání nebo sušení.

Pračka Electrolux EW6F4R28WU

znamená, odstřeďování, pračce

Pračka Electrolux EW6F4R08WU

Pračka Electrolux EWT0862IFW

Pračka Electrolux EW8F2R29S

Pračka Electrolux EW8F3R28S

Pračka Electrolux EW7F3R48S

Pračka Electrolux EW7F3R48SI

Pračka Electrolux EW6S2R27C

Pračka Electrolux EW6S3R26SI

Pračka Electrolux EW6S3R26S

Pračka Electrolux EW6S4R06BX

Pračka Electrolux EW6S4R26BI

Pračka Electrolux EW6S3R06S

Pračka Electrolux EW6S4R06BI

Pračka Electrolux EW6S4R06W

Pračka Electrolux EW8F1R48B

Pračka Electrolux EW7F2R48S

Pračka Electrolux EW6T4R262

Pračka Electrolux EW6T5R061

Pračka Electrolux EW6T5R261

Pračka Electrolux EW7T3R262

Pračka Electrolux EW7T3R362

| Denial of responsibility | Contacts |RSS