Chybové kódy

Domácí spotřebiče od výrobce Samsung. kvalita, kterou oceňují spotřebitelé na světovém trhu.

Poptávkové studie, pokročilé technologie umožňují vyrábět produkty s jedinečnými vlastnostmi, pohodlné a spolehlivé v provozu.

Pračky s umělou inteligencí si již dávno získaly důvěru ruských hospodyněk, ale nedodržování pravidel provozu a opotřebení dílů může způsobit rozbití pračky.

Při výskytu problémů rozpozná nepostradatelný pomocník příčinu poruchy a signalizuje ji různými kódy.

V tomto článku vám řekneme, co znamenají chybové kódy na displeji (i bez něj) pračky Samsung.

Co znamená chyba 5E (SE)

Tato chyba je výslovně uvedena v návodu k obsluze pračky. Pokud se na displeji zobrazí kód SE nebo 5E, spotřebič upozorňuje, že není schopen vypustit nádrž. Proces praní je proto nutné přerušit. Chyba se objevuje poměrně často a ve většině případů ji lze odstranit vlastníma rukama, a to i bez využití pomoci odborníků.

Vezměte prosím na vědomí! U starších modelů strojů firmy Samsung o tomto problému může hovořit jiný kód. E2. To platí pro spotřebiče vyrobené před rokem 2007. Tento kód by neměl být zaměňován s kódem E5, který označuje problém s topným tělesem pračky.

znamená, pračce, samsung

Příčiny chyby

Chyba E1/E7 na pračce Samsung může mít mnoho příčin. Ačkoli se to může na první pohled zdát jednoduché. Pračky Samsung tedy mohou mít hodnotu E1 (E7) z následujících důvodů:

 • V potrubí není žádná voda. K neočekávanému vypnutí vody během pracího cyklu pravděpodobně nedojde, ale stává se to. Někdy je chyba způsobena zablokovaným trojcestným ventilem na potrubí, který uživatel zapomněl před mytím otevřít.
 • Pokud je pračka Samsung vybavena systémem Aquastop (ochrana proti úniku vody z pračky), může být E1/E7 způsobeno vypnutím systému.
 • Trubka pressostatu je uvolněná nebo zalomená.
 • Ucpaný filtr vstupního ventilu. Voda před vstupem do plnicí hadice prochází malým sítkem. Časem se může ucpat, což zpomalí průtok vody do bubnu. Výsledkem je, že stroj hlásí chybu E1/E7 nebo podobnou chybu.
 • Porucha řídicího modulu. Tyto závady jsou obvykle dočasné a lze je odstranit jednoduchým resetováním pračky.
 • Problémy s elektroinstalací. Dráty se mohou spálit nebo roztřepit (nebo se prostě uvolnit) a kontakty mohou zoxidovat. Hrozí nejen riziko chyby při provozu, ale také riziko zkratu. To představuje nejen přímé ohrožení stroje, ale také lidského života.
 • Porucha sacího ventilu. Například po vyhoření. Vadný ventil nelze správně otevřít nebo zavřít a na displeji se na začátku programu zobrazí kód E1/E7.
 • Další problémy s pressostatem a elektronickou „náplní“ pračky. Vzniká v důsledku výrobní závady, zkratu, rozlití kapaliny na citlivé obvody apod.п. Elektronický modul může produkovat nejrůznější chyby, nejen E1 nebo E7.
READ  Věci po vyprání v pračce zapáchají

Co dělat, pokud je příčinou chyby Se (5e) porucha čerpadla?? Následující video vysvětluje.

Mladá žena v domácnosti, ponořená do výchovy dětí a vedení domácnosti. Jako matka dokáže rychle vymyslet, čím zaměstnat dítě, jako manželka. připravit chutnou večeři o třech chodech, jako hospodyně. vytvořit pohodlí a útulnost v domácnosti. Ráda se se čtenáři podělím o několik chytrých triků, které vám usnadní domácí práce a ušetří čas na oblíbenou práci a cestování.

Nalezena chyba? Vyberte text myší a stiskněte tlačítko :

Zlaté a stříbrné nitě používané v dávných dobách k vyšívání oděvů se nazývají nitě. K jejich získání se kovový drát dlouze tahá kleštěmi na požadovanou jemnost. Odtud pochází termín „prokrastinace“, který znamená „zabývat se dlouhými a monotónními úkoly“ nebo „otálet s vyřizováním věcí“.

V myčce nádobí se dobře myjí nejen talíře a šálky. Plastové hračky, skleněná stínidla na lucerny a dokonce i špinavou zeleninu. například brambory. lze vložit, ale ne do mycích prostředků.

Stropy z PVC fólie odolávají 70 až 120 litrům vody na 1 m2 plochy (v závislosti na velikosti, roztažnosti stropu a kvalitě fólie). Takže se nemusíte bát, že by soused způsobil únik vody.

Nejjednodušší způsob, jak odstranit vodní kámen a saze z podstavce žehličky, je použít kuchyňskou sůl. Posypte papír silnou vrstvou soli, zahřejte žehličku na maximum a několikrát přejeďte žehličkou po solném loži a lehce přitlačte.

Existují speciální pasti na můry, které se s nimi vypořádají. Lepkavá vrstva, kterou jsou potaženy, obsahuje přidané samičí feromony, které přitahují samce. Přilepením na past se vyřadí z procesu rozmnožování, což vede ke snížení populace molů.

Čerstvý citron se hodí nejen do čaje: povrch akrylátové vany vyčistíte od nečistot tak, že ho potřete napůl rozkrojeným citrusovým plodem, nebo rychle vyčistíte mikrovlnnou troubu, když do ní na 8 až 10 minut při maximálním výkonu vložíte nádobu s vodou a plátky citronu. Změkčené nečistoty se jednoduše setřou houbou.

READ  Když je pračka vypnutá, odčerpává vodu

Před odstraněním skvrn z oděvu zjistěte, zda je zvolené rozpouštědlo pro danou tkaninu bezpečné. Naneste malé množství na spodní stranu oděvu a nechte působit 5-10 minut. Pokud si tkanina zachová svou strukturu a barvu, můžete přejít k barvení.

Zvyk „šetrného“ používání pračky může vést k nepříjemnému zápachu. Praní při teplotách nižších než 60 ℃ a krátké máchání umožňuje plísním a bakteriím ze špinavého oblečení zůstat na vnitřním povrchu a aktivně se množit.

Pokud se na vašich oblíbených věcech objeví první známky roztřepení v podobě nehezkých žmolků, můžete se jich zbavit pomocí speciálního strojku. holicího strojku. Rychle a účinně odstraňuje shluky vláken a vrací oděvu jeho důstojný vzhled.

To je ale chyba

V závislosti na modelu pračky Samsung se při výskytu poruchy může na displeji zobrazit kód poruchy H1, H2, NOT1, NOT2. To znamená, že topné těleso je vadné. V tomto případě automatika nedovolí spustit nebo pokračovat v praní, pokud je teplota vody nastavena nad 40 °C. Pokud provozní režim nevyžaduje ohřev na více než 30 °C, bude automatický ohřívač teplé vody pracovat v souladu s provozním režimem.

Kódy související s vytápěním jsou klasifikovány podle průběhu vytápění. Chyba H1/NE1 se objeví, pokud:

Takto automatika informuje uživatele, že se voda v pračce se sušičkou Samsung přehřívá.

Chyba H2/NE2 se objeví, když teplota vody stoupne za 10 minut o méně než 2 °C, t.е. Žádné vytápění.

U praček Samsung s cyklem sušení bude chyba HE2 nebo H2 indikovat poškozené topné těleso nebo nadměrnou teplotu horkého vzduchu.

Poradenství odborníků pomůže vyřešit problém s rozbitým spotřebičem:

 • Pokud k tomu nemáte technické znalosti a dovednosti, pračku nerozebírejte. nechat diagnostikovat a opravit závažné závady odborným technikem.
 • Nepoužívejte spotřebič, jakmile se dostane z mrazu.
 • Veškeré opravy provádějte až po odpojení pračky od elektrické sítě.

Chcete-li si přečíst více informací o chybových kódech praček Samsung, klikněte zde.

Užitečné informace

Tipy pro opravu chyby 5E:

 • Chyby 5E a E5 by neměly být zaměňovány. 5E je vadný odvodňovací systém, zatímco E5 je kód, který označuje poruchu topného okruhu (častěji poruchu topného tělesa), která vyžaduje radikálně odlišná opatření.
 • Než se pokusíte závadu odstranit sami, musíte spotřebič odpojit od elektrické sítě.
 • Pokud je ucpaná hadice nebo filtr, odstraňte je a propláchněte pod silným tlakem vody.
 • K čištění hadice nepoužívejte kovový drát, abyste neporušili její celistvost.
READ  Jak prát žvýkačky v pračce

Další informace o chybových kódech praček Samsung naleznete zde.

Co dělat

V případě poruchy pračky je nutné ji odpojit ze zásuvky, počkat 10 až 15 minut a znovu ji zapojit. Pokud to nepomůže, měli byste přistoupit k systematické kontrole dílů a systémů.

U pračky Samsung se v reakci na příkaz programu k vypouštění vody objeví chyba 5E a pračka přestane pracovat s plnou nádrží. Než začnete cokoli dělat, vyjměte spotřebič z bubnu a vypusťte jej (po předchozím vypnutí napájení spotřebiče).

Ucpání vypouštěcí hadice nebo filtru

Během pracího cyklu se vypouštěcí systém pračky Samsung (tj. ч. modely vybavené bubnem Diamond) mohou zachytit předměty, které vypadly z kapes nebo se odlepily a ucpaly filtr, čímž zabránily volnému průtoku vody.

Chcete-li vyčistit odtokový filtr, odpojte napájení a otevřete přední panel pomocí plochého šroubováku. Poté je třeba provést následující kroky:

znamená, pračce, samsung
 • Nakloňte spotřebič dozadu s oporou o stěnu;
 • odšroubujte zátku filtru (otočte ji proti směru hodinových ručiček) a nechte vodu vytéct z krytu do vhodné nádoby;
 • vyjměte plastovou část, odstraňte případné ulpělé nečistoty a opláchněte filtr pod proudem vody;
 • Zkontrolujte upevňovací body čištěného prvku a v případě potřeby odstraňte případné nečistoty;
 • Vyměňte filtr a upevněte jej na místo.

Pokud se v pračce se sušičkou Samsung objeví chyba 5E (nikoli e5), zkontrolujte také, zda není ucpaná vypouštěcí trubice (na stěnách ulpívá mýdlový roztok, ve filtru se zachycují vlasy, vlna, nitě).

nasměrujte odtok do vany nebo umyvadla. pokud je problém v ucpané hadici, voda jí při spuštěném čerpadle neprotéká.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS