• Supra 20SW18 je lídrem mezi levnými modely
 • LG MS2596CIT. levná a stylová trouba
 • Samsung GE81KRW-1. Nejlepší trouba s topným tělesem
 • BBK 20MWG-742T/W. Kompaktní model s křemennou mřížkou
 • Sharp R-6852RK je jednoduchá a spolehlivá trouba
 • Candy CMXG 20 DS. malá, ale funkční mikrovlnná trouba

Toto topné těleso se nachází v horní části trouby. Mnoho trub je vybaveno konvekčním režimem. Díky vestavěnému ventilátoru se horký vzduch uvnitř spotřebiče pohybuje rovnoměrně. Zařízení s tímto typem grilu mají někdy navíc prvek rotačního rožně.

V moderních modelech mikrovlnných trub je možné vařit masové a zeleninové pokrmy včetně dietních, péct, vařit a zapékat, vařit zeleninu ve vlastní šťávě, připravovat toasty, teplé svačiny a sendviče a dokonce péct dorty. Například klobásu můžete v mikrovlnné troubě uvařit za pouhou minutu.

Mikrovlnná trouba umožňuje nejen ohřívat jídlo, ale lze ji použít i k pečení. Zkušení kuchaři vám poradí, jak v mikrovlnné troubě připravit pečivo, které chutná stejně dobře jako běžné pečivo.

Konvekce v mikrovlnné troubě. co to je?

V kuchyni není k vidění mnoho spotřebičů, které by měly ženám v domácnosti usnadnit vaření. Jedním z nejoblíbenějších kuchyňských spotřebičů je mikrovlnná trouba. Používáme ji hlavně k ohřívání již uvařených jídel, ale také k rozmrazování masa, ryb a dalších potravin. Mikrovlnná trouba má ale ve skutečnosti mnohem širší možnosti využití. Nejen polévky a boršč, kompoty, kaše a grilované maso, tolik oblíbené u mnoha lidí. Kromě toho má mnoho trub funkci zvanou „konvekce“. Pro mnoho laiků je tento pojem neznámý a vyvolává otázky. A protože naši lidé raději ignorují uživatelské příručky, pokusíme se vysvětlit, proč konvekce v mikrovlnné troubě a jak ji používat.

Konvekce: co je to mikrovlnná trouba?

Obecně řečeno, konvekce je typ přenosu tepla, při kterém je teplo vytlačováno kolem kruhu vzduchu nebo vody. Tento jev je poměrně často využíván v různých průmyslových odvětvích, díky novým technologiím se používá i v domácích spotřebičích. Funkce konvekce v mikrovlnné troubě je navržena tak, aby zlepšila možnosti vaření. Zatímco na grilu připravíte lahodnou, chutnou pečeni s kůrčičkou, konvekce umožňuje péct jemné koláče, sušenky a dokonce i knedlíky.

Co se týče konvekce v mikrovlnné troubě, konvekci obvykle zajišťuje ventilátor zapuštěný za dutinou nebo v její horní části. Ventilátor vhání horký vzduch do prostoru trouby a cirkuluje ho. Umožňuje zafoukání jídla ze všech stran a jeho dokonalé propečení. Vytvoříte tak dokonalé prostředí pro koláče a kuřata, které se dokonale propečou a nerozmočí. To znamená, že konvekční mikrovlnná trouba může nahradit troubu v bytech, které ji nemají, nebo v kancelářích. Mimochodem, v mikrovlnné troubě s funkcí konvekčního vaření můžete vařit dvakrát déle než v troubě. Pokud se naučíte s mikrovlnnou troubou správně vařit, může se tento malý spotřebič stát vaším oblíbeným univerzálním pomocníkem v kuchyni.

Jak používat funkci konvekce v mikrovlnné troubě?

Pokud je vaše mikrovlnná trouba vybavena výše uvedenou funkcí, zde je několik tipů, jak připravit vaše oblíbené pokrmy pomocí této funkce.

Nejprve použijte funkci konvekce k přípravě malých pokrmů, jako jsou koláče, dorty, pusinky, koláče a pečivo.

Za druhé, vždy vařte v nádobí určeném k tomuto účelu. doporučujeme používat žáruvzdorné skleněné nádobí.

Jak funguje mikrovlnná trouba. Vědecké kladivo

Za třetí, mikrovlnné trouby s konvekční funkcí se obvykle dodávají se speciálním stojanovým mixérem s nožičkami. Při přípravě oblíbených pokrmů je vždy používejte, aby horký vzduch mohl cirkulovat v celém pokrmu a zajistil jeho dokonalé propečení.

Za čtvrté, pokud chcete rodinu překvapit křupavým a propečeným kuřetem nebo oblíbeným koláčem, doporučujeme použít kombinovanou funkci, např. v kombinaci s grilem. Tím se doba vaření zkrátí o celých patnáct, nebo dokonce dvacet minut, což je v dnešní uspěchané době velmi cenné.

Závěrem: před zahájením pečení v režimu s ventilátorem se obvykle doporučuje předehřát dutinu trouby na 5-10 minut, pokud je trouba touto funkcí vybavena.

znamená, tlačítko, mikrovlnné, trouby

Pečení v mikrovlnné troubě

To vše díky technologii Heatwave. Toto nádobí je vyrobeno ze speciální slitiny, která se během dvou minut zahřeje na 200 °C přeměnou mikrovlnného záření na infračervené. Tento proces vaření je velmi rychlý a zároveň zachovává vlhkost, výživné látky a chuť potravin. Tak trochu podvádíme na principu jeho fungování a do mikrovlnné trouby si pořídíme malý gril, pánev nebo hrnec.

Taková neobvyklá konstrukce umožňuje smažit pokrm z obou stran najednou.

S nádobím Miku můžete rychle připravit chutné pokrmy doma i na cestách. Představte si, že si na dovolené nebo na služební cestě můžete připravit horký opečený sendvič nebo dokonce steak a zůstat na pokoji. Potřebujete pouze mikrovlnnou troubu, která se často nachází v hotelových pokojích.

Chcete-li připravit kus masa nebo horký sendvič, vložte jej mezi dvě grilovací desky a zavřete západky. Silikonové stěny vložek jemně stlačují potraviny a opékají je z obou stran. Silikonové vložky se příliš nezahřívají, ale je lepší vyjmout nádobí z mikrovlnné trouby pomocí utěrky nebo kuchyňské chňapky. Pod gril byste také měli dát talíř, aby šťáva z masa odtékala a mikrovlnná trouba zůstala čistá.

READ  Jak ohřívat jídlo bez mikrovlnné trouby

Několik dalších příkladů pokrmů, které lze připravovat v mikrovlnné troubě:

Princip činnosti invertorové mikrovlnné trouby Magnetron generuje mikrovlny postupným snižováním vyzařovacího výkonu. Působení na molekuly se zmírňuje. to zabraňuje jejich přehřátí. U běžných pecí magnetron nesnižuje výkon, ale pouze zkracuje intervaly mezi údery a prodlužuje dobu pauzy mezi údery.

V moderních modelech mikrovlnných trub je možné vařit masové a zeleninové pokrmy včetně dietních, péct, vařit a zapékat, vařit zeleninu ve vlastní šťávě, připravovat toasty, teplé svačiny a sendviče a dokonce péct dorty. Například klobásu můžete v mikrovlnné troubě uvařit za pouhou minutu.

Recenze invertorové mikrovlnné trouby LG MW25R35GISH s univerzálními programy

Mikrovlnná trouba LG MW25R35GISH Neo chef sice nemá oblíbené funkce grilu a konvekce, ale díky chytrému invertoru slibuje kratší a rovnoměrnější dobu vaření. Počet automatických režimů 25.

Funkce

Navzdory rozšířeným mylným představám se nejedná o lhůtu, do které se zařízení porouchá. Po uplynutí této lhůty však výrobce za jeho funkčnost již neodpovídá a má právo odmítnout jeho opravu, a to i za úplatu.

Kompletní sada

Krabice, ve které LG MW25R35GISH dorazila k nám, nemůže být nazývána super-informativní: neexistuje žádný obrázek zařízení, stejně jako nápadný název modelu, výhody pece jsou uvedeny v angličtině: inteligentní měnič, ať už to znamená cokoli, LED osvětlení, dotykové ovládání, stabilní otočný stůl, germicidní povlak Easy Clean komory.

Po otočení krabice jsme nakonec našli nálepku s názvem modelu, výkonem a kontakty na dovozce a výrobce.

Po vyjmutí mikrovlnné trouby z krabice jsme zjistili

Na první pohled

LG MW25R35GISH má elegantní a decentní vzhled. Korpus v barvě suchého mokrého asfaltu není přehnaně zdobený, navíc postrádá rukojeť. Designéři společnosti LG uvolnili prostor pro uchopení umístěním ovládacího panelu v mírném úhlu k rovině dveří. Když je trouba v pohotovostním režimu, jsou dvířka zcela tmavá a zrcadlově obrácená, ale po zapnutí přístroje je průhled tmavý. Lesklé dveře vypadají skvěle, ale vyžadují pravidelnou péči, jinak se na nich rychle objeví otisky prstů.

Výstupek na horním povrchu mikrovlnné trouby je označen symbolem hořícího povrchu.

Stěny pece jsou zvýšené a mají dva půlkruhové výstupky, takže spotřebič nelze přitlačit ke stěně.

Na dně je mnoho větracích otvorů. Stojí na 3 pogumovaných nožičkách.

Další větrací otvory na zadní straně a nálepka s informacemi o spotřebiči. Napájecí kabel vychází z levého horního rohu zadního panelu, je chráněn před ohnutím omezovače. Na pravé straně je bezpečnostní zarážka, která zabraňuje tomu, aby se sporák přiblížil ke stěně a rozbil ji nebo povrch.

Prostorná komora s povrchovou úpravou Easy Clean. Drátěný kryt údajně zabraňuje šíření choroboplodných zárodků a absorpci mastnoty, což znamená, že jej lze snadno čistit. Je také robustní a odolný vůči mechanickému poškození. Skleněný otočný stůl stojí na jedinečné šestihranné noze, takže unese až 2 kg váhy a nádoba umístěná na jeho okraji se nepřevrhne.

Pokyny

Ovládací prvky jsou na první pohled napsány pro obrovské množství modelů, ale liší se zřejmě jen v ovládacím panelu, takže nemusíte hledat vlastní anotaci.

Na prvním místě je sekce „Bezpečnostní anotace“, která zaujme svým šíleným uspořádáním. Zřejmě jde o tah, který upoutá pozornost, protože zbytek textu vypadá docela rozumně.

Vedení je napsáno a podáno velmi citlivě: tam, kde je to nutné, jsou ilustrace, hlavní body jsou graficky zvýrazněny a každému režimu je věnována velká část, která má nutně příklad, po jejímž přečtení budete snadno ohřívat nebo vařit jakýkoli pokrm analogicky.

V anotaci jsou uvedeny všechny nuance provozu trouby. Mechanika ohřevu, přijatelné pokrmy, vliv vlastností výrobku na výrobní proces, dokonce i odpověď na otázku, proč vejce v mikrovlnné troubě vybuchují, vše je zde.

znamená, tlačítko, mikrovlnné, trouby

Management

Osm dotykových tlačítek pod displejem (který zobrazuje zvolený stupeň výkonu a během výroby zbývající dobu provozu a aktuální režim).

 • Volba výkonu (1000, 800, 600, 400, 200 W).
 • Invertorové rozmrazování (kategorie: dEF1-maso, dEF2- drůbež, dEF3-ryby, dEF4-chléb). Kategorie se vybírá střídavým stiskem kláves, potvrzuje se klávesou Start, hmotnost se vybírá klávesami a −.
 • Příprava teplého jogurtu (kategorie: 1 pro přípravu jogurtu, 2 pro udržování teplého jídla). Kategorie se vybírá opakovaným stisknutím tlačítka.
 • Invertorové vaření (kategorie: 1 ohřev (podkategorie: nápoje, kastrol, talíř, bábovka, koláč, pizza, rýže, polévka), 2 vaření (podkategorie: hamburger, pizza, rýže, polévka). 1 boršč, 2 pohanková kaše, 3 vývar, 4 brambory ve slupce, 5 maso v hrnci, 6 masová směs, 7 knedlíky, 8 pstruh se zeleninou), 3 změkčování (podkategorie: 1 máslo, 2 smetanový sýr, 3 zmrzlina), 4 rozpouštění (podkategorie: 1 máslo, 2 sýr, 3 čokoláda)). Kategorie se vybírá střídavým stiskem kláves, potvrzuje se klávesou Start, podkategorie se vybírá klávesami a −, Slouží také k nastavení (podle potřeby) hmotnosti položek.
 • Tlačítka pro zvýšení/snížení parametrů. Po spuštění programy zvýší/zkrátí provozní dobu.
 • Zastavení/resetování
 • Spuštění/důkaz

Nad obrazovkou je modrá ikona Smart. Operátor podpory může požádat o otočení telefonu k sobě, aby mohl během hovoru diagnostikovat.

READ  Police do mikrovlnné trouby vlastníma rukama

Tlačítko start slouží k rychlému zapnutí sporáku. Po stisknutí tlačítka v pohotovostním režimu mikrovlnná trouba ohřívá na nejvyšší nastavení. Každé další stisknutí přidá k provozní době 30 sekund.

Po stisknutí tlačítka a spuštění provozu vydává trouba příjemný zvukový signál. Malá melodie namísto obvyklého pípnutí na konci provozu.

Dětská pojistka zabraňuje neoprávněné manipulaci s troubou. Pro uzamčení stiskněte a několik sekund podržte tlačítko stop/reset. Varná deska je uzamčena, když zazní dlouhý zvukový signál a na displeji se rozsvítí nápis Loc.

Operace

Před použitím očistěte kryt pece vlhkým hadříkem. Skleněnou misku a válečkový kroužek je vhodné umýt v mýdlové vodě. Trouba musí být umístěna v bezpečném prostředí: na volném prostranství, 20 cm od stěn, polic a jiných povrchů. Vzdálenost od vrcholu by měla být větší než 30 cm.

Bezpečnostní opatření při práci s mikrovlnnou troubou LG MW25R35GISH se neliší od bezpečnostních opatření pro jiné mikrovlnné trouby. Standardní je také výběr nádobí: plastové, papírové, skleněné nebo keramické.

Po připojení trouby k elektrické síti je nutné nastavit hodiny; čas může být zobrazen ve 12 nebo 24hodinovém formátu. Vypnutím napájení se tato nastavení resetují a je třeba je znovu nastavit.

Lehkým tlakem otevřete dvířka, ale trouba se nepohne ani o milimetr. Šestihranná podpěra je velmi spolehlivá, i když je umístěna na samém okraji skleněné misky, při otáčení se nepřevrátí.

Obsluha je jednoduchá, i když zpočátku děsí množstvím automatických programů. Podrobné anotace a nápovědy na pouzdře vám pomohou se v nich zorientovat a brzy se vám do paměti vryjí i nejpoužívanější skladby. Přednastavené recepty jsou univerzální, takže můžete najít ten správný pro každý pokrm. Možnosti těchto programů jsou plně dostačující. Jídlo se občas zdálo trochu přehřáté, ale ne kriticky: například 250 gramů polévky trouba ohřívala 3 minuty a 10 sekund, během této doby se zahřála na teplotu 78 °C C, zatímco pravidla restaurací vyžadují, aby se první chod podával při teplotě 6575 °C C. Trouba bohužel neumožňuje zjistit, při jakém výkonu pracuje během automatického programu.

Na webových stránkách společnosti LG je několik krásných obrázků, které ukazují mísu s mírně zahřátým obsahem. V praxi jsme nic takového nepozorovali. jídlo se jako obvykle ohřívalo více dole.

Před čištěním odpojte spotřebič ze sítě a nechte jej zcela vychladnout. Troubu je třeba často čistit a ihned po přípravě pokrmu odstranit drobky nebo stříkance tuku na stěnách nebo dně trouby, stejně jako rozlitou tekutinu. Skříňku a těsnění otírejte vlhkým hadříkem, vhodné jsou neabrazivní čisticí prostředky. Kryt je třeba pravidelně otírat vlhkým a poté suchým hadříkem. K čištění mikrovlnné trouby a jejího příslušenství nepoužívejte hrubé utěrky nebo houbičky, abrazivní pasty nebo chemikálie.

Naše měření

Měřili jsme rychlost ohřevu standardní půllitrové sklenice při maximálním mikrovlnném výkonu. Počáteční teplota vody ve sklenici 20 C, doba zahřívání 5 min. Údaje jsou shrnuty v následující tabulce.

Čas Teplota, C
30 sekund 29
1 minuta 39
2 minuty 56
3 min 72
4 minuty 84
5 min 94

Trouba běžně odebírá 1,3 wattu. Nejvyšší výkon, který jsme zaznamenali, byl 1 558 wattů.

Rozmrazování mletého masa

Tento mikrovlnný test se v naší laboratoři již dávno ujal. Do mikrovlnné trouby jsme vložili 800 g smíšeného mletého masa a spustili režim rozmrazování invertorem. Přístroj rozhodl, že to bude trvat o 13 minut a 24 sekund méně, než jsme zvyklí.

Po pěti minutách se ozval zvukový signál, ale práce trouby nebyla u konce. Mleté maso zůstalo na povrchu pevné jako skála, i když se poleva odlepila. Na druhou stranu se nám podařilo seškrábnout asi centimetr a půl širokou vrstvu rozmraženého masa na dně. Mleté maso jsme otočili a vrátili do komory.

Na konci programu jsme počkali 5 minut, aby se teplota uvnitř přístroje ustálila, a poté jsme přístroj otevřeli. Naše hrudka mletého masa netekla ani neztratila tvar, dokonce jsme si lámali hlavu, že mleté maso nerozmrzlo. Ale mýlili jsme se: po vyjmutí rozmražených částí před námi ležela malá tvrdá hrouda o hmotnosti 100 gramů. Spotřebič byl odeslán k dalšímu rozmrazování, nyní naměřil 1 minutu a 48 sekund.

Asi po 50 vteřinách se ozvalo pípnutí, které nám řeklo, abychom obsah misky otočili. Rozmraženou směs vyjměte a zbylé kousky pošlete do trouby na zbytek programu. Rozmrazilo se dokonale, žádné známky denaturace bílkovin, i když okraj byl blízko: mleté maso bylo znatelně horké.

Pohanka

300 g promytých obilovin zalijte 600 ml vody, osolte, mísu přikryjte a vložte do trouby (automatický program 2-2). Nebylo nám řečeno, že máme nastavit hmotnost, mikrovlnná trouba se změřila na 20 minut a vypnula se.

Za dvacet minut jsme měli v troubě hotovou kaši s několika zrnky přilepenými na víku. Necháme ji 15 minut stát. Po stranách mísy jsou skvrny od vody: voda samozřejmě bublala a stříkala z mísy.

Pohanka je stoprocentně uvařená. říkat o ní, že je křehká, by se dalo jen těžko.

READ  Symboly na plastovém nádobí pro mikrovlnnou troubu

Odveďte děti od obrazovek, my se zatím budeme věnovat jídlu! (Recept na boršč od LG se nedá uvařit jinak.) A tak jsme podle oblíbeného jídelníčku v příručce nakrájeli 300 g masa, půl brambory, půl mrkve, 100 g zelí a 1 rajče. Přidali jsme lžíci rajčatového protlaku, rozdrcený stroužek česneku, sůl a pepř. Ale některé odchylky jsme udělali: místo čerstvých zelených jsme dali sušené bylinky a nepřidal lžíci octa na kyselost je lepší opravit na konci. Zdá se tedy, že nás čeká něco podivného, nebudou v něm plavat další tvrdé brambory.

Všechno jsme zalili vodou: bylo doporučeno vzít si dva hrnky, ale my jsme si nalili dva a půl. Program 2-1 předpokládá 25 minut práce. Pojďme! Hlavně nezapomeňte obsah misky několikrát promíchat, jak je uvedeno v návodu.

Na konci programu jsme zkontrolovali, co vyšlo. Barva našeho svařáku byla dost borščově vínová, brambory byly uvařené, ale zelí bylo dost syrové a řepa také neměla dost času. Přidejte dalších 10 minut ve stejném režimu.

Konečně jsme spokojeni: řepa je hotová a zelí je lehce křupavé k dokonalosti. No, samozřejmě to není restaurační jídlo a už vůbec ne náš domácí boršč, ale docela stolní jídlo z nepříliš drahé jídelny. Je dobře, že jsme do ní dali aromatické sušené bylinky, protože vynahradily nedostatek chuti kořenové zeleniny, která obešla fázi dušení v oleji. A česnekem bychom také neměli šetřit, jeden stroužek se nám zdál katastrofálně málo.

Samozřejmě, že bychom takovou polévku nepodávali hrdě rodině nebo hostům, ale když není k dispozici vařič a vy chcete horkou polévku, má tato varianta právo na život.

Jogurt

Nemohli jsme se zdržet výroby jogurtu, protože má samostatný program. K tomu jsme vzali 0,5 l plnotučného mléka a 100 g obyčejného řeckého jogurtu.

V návodu se doporučuje zahřívat mléko při maximálním výkonu po dobu 1,52,5 minuty na 40-50 minut C. To je trochu moc, takže jsme ji zahřívali necelou minutu na 35 °C C. Pak jsme opatrně spojili mléko a jogurt, nádobu se směsí zakryli potravinovou fólií a vložili ji do trouby se správným programem.

Mikrovlnná trouba fungovala 5 hodin. Jogurt se bohužel srazil a plaval v syrovátce ve vrstvě, což svědčí o tom, že teplota vaření byla příliš vysoká.

Obsah nádoby jsme promíchali a dali na noc do lednice. Ráno jsme začali připravovat snídani. Jogurt byl hrudkovitý.

Jogurt s müsli, medem a džemem. S tímto maskováním byl k nerozeznání od zboží zakoupeného v obchodě.

Invertorový model LG MW25R35GISH je ideální mikrovlnnou troubou pro moderní uživatele, kteří jsou zhýčkaní chytrými vychytávkami. Už nemusíte počítat poměr času a výkonu a neustále kontrolovat, zda je jídlo dokonale připravené: mikrovlnná trouba to udělá za vás. stačí zvolit požadovaný režim a zadat hmotnost ohřívaného jídla. Několikrát jsme zaznamenali mírné přehřátí, mimo jiné při výrobě jogurtu, ale tomu se můžete přizpůsobit zkrácením doby běhu programu.

A nemáme nejmenší nároky na vzhled a zařízení LG MW25R35GISH: elegantní design trouby dokonale zapadne do jakéhokoli interiéru a měnič poskytl zařízení malou hmotnost a prostornou komoru.

Jak vybrat konvekční mikrovlnnou troubu

Na trhu je poměrně dost mikrovlnných trub s konvekcí. Různé modely mají různé výkony a sady funkcí. Pokud plánujete mikrovlnnou troubu často používat, zejména k vaření, musíte ji pečlivě vybírat.

Je třeba pečlivě prostudovat všechny vlastnosti zařízení, počínaje způsobem instalace a konče konkrétními funkcemi. K dispozici jsou vestavné i volně stojící mikrovlnné trouby. Vestavné trouby lze zabudovat do kuchyňského nábytku, což je nejen pohodlné, ale také krásné. Pokud ji nemůžete zabudovat, vyberte si samostatný model. V obou případech je důležité vzít v úvahu velikost zařízení.

Ultra-vysokofrekvenční záření (UHF záření) nebo mikrovlnné záření je elektromagnetické záření, které zahrnuje decimetrový, centimetrový a milimetrový rozsah rádiových vln; frekvence mikrovlnného záření se pohybují od 300 MHz do 300 GHz (vlnová délka od 1 m do 1 mm).

Základní pohotovostní režim: mikrovlnné trouby nebo „mikrovlnky“. Podporovat ji může jakákoli mikrovlnná trouba bez ohledu na provedení: samostatná nebo kombinovaná. Jediný rozdíl je v tom, že jednoduché modely využívají pouze mikrovlnnou technologii, zatímco sofistikovanější modely mají funkce „Gril“ a „Konvekce“.

Obecně lze říci, že trouba je vždy lepší než mikrovlnná trouba, ale pouze v případě, že se jedná o jednu nebo druhou variantu. Pokud si můžete vybrat troubu i mikrovlnnou troubu, je to jistě ideální volba.

Mikrovlnná trouba ohřívá při výkonu 60-100 W, rozmrazuje při výkonu asi 200 W a ryby a maso vaří pouze při výkonu 400-600 W. Pro 1-2 osoby je nejlepší volbou mikrovlnná trouba s minimálním nebo středním objemem komory. Mikrovlnná trouba s maximální kapacitou je vhodná pro rodinu s 5 a více osobami.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS