Bavlna 40 jak dlouho trvá praní

Pračka se stala natolik funkční a soběstačnou, že se na ni uživatel může spolehnout nejen při praní, ale i při výběru programů. Stačí stisknout správné tlačítko a spotřebič nastaví požadované parametry. Někdy však musíme zvolit podmínky. teplotu, rychlost odstřeďování atd. д. Je užitečné vědět, jak dlouho proces trvá. Zjistěme, jaká doba praní v pračce odpovídá nejoblíbenějším režimům.

dlouho, trvá

Doba trvání rychlého režimu se může u jednotlivých značek/modelů praček lišit. Jedná se o nejrychlejší možnost. i ve starším stroji trvá 30-40 min. Modernější verze mají ještě kratší dobu cyklu, 15-20 minut. K čemu slouží tato možnost? Je ideální pro ty, kteří perou každý den:

Vape Encyklopedia. 40.díl: Správná volba síly nikotinu (CZ)

 • Plenky, dupačky a další kojenecké potřeby;
 • ponožky, kapesníky, kapesníky;
 • Osvěžte košile a jiné lehce znečištěné oblečení.

Doporučená teplota. 30-40 °C. Rychlost otáčení 800-1200 za minutu. Expresní verze je velmi úsporná. spotřebovává minimum elektrické energie. Celý cyklus od začátku do konce trvá maximálně 45 minut. Po lehkém mytí. jedno opláchnutí. Pokud se rádi převlékáte jednou denně, je tato možnost určena právě vám. Předměty prané více než 2krát podobným způsobem nestojí za to: pračka nemůže dokonale prát za takovýchto pikantních podmínek.

Tato verze je v různých strojích označována různě. fast, super-fast, everyday, express. Výhodou tohoto programu je 50% spotřeba pracího prostředku. Buben je však také zatížen na 50 %. Jinak by se prací prostředek z vláken tkaniny snadno nevypral.

Tento program se často označuje jako „biologické čištění“. Vhodné pro všechny tkaniny a oděvy s různým stupněm znečištění. Existují dva kroky:

Speciální funkce. šetrné a důkladné odstranění odolných nečistot. Existují verze praček, které v tomto režimu používají pouze enzymatický prací prostředek. Eco je funkce, která kombinuje jemnost a intenzitu. Doba cyklu 120 minut. Žádné kontraindikace: syntetika, jemné tkaniny, dětské zboží lze prát. Tato možnost je užitečná zejména v případě, že stroj nemá pro tyto položky samostatný program.

READ  Jak čistit sklokeramickou varnou desku

Jak přepnout odstřeďování na pračce Indesit?

Pokud chcete kdykoli během programu změnit podmínky, musíte jeden program zcela vynulovat a spustit druhý. Koneckonců nemůžete okamžitě přepnout z 95 stupňů bavlny na jemných 30 stupňů Vyberte nový režim a aktivujte praní tlačítkem „Start“

Co ovlivňuje dobu praní

Automatická pračka provede celý cyklus v několika pracích fázích:

Na čem závisí doba cyklu jednotlivých fází?? Ujasněme si to:

  Výběr teploty. Pokud zvolíte možnost vysoké teploty, bude ohřívacímu tělesu trvat déle, než vodu ohřeje.

Prodlužuje čekací dobu. Chcete-li cyklus zkrátit, zvolte rychlé praní při 30 stupních nebo ve studené vodě.

Jak zrušit prací cyklus v pračce Indesit?

Za tímto účelem stiskněte tlačítko „Start/Pauza“, „Pauza“ nebo jednoduše „Start“ a poté otočte programátor do polohy „Stop“. Pokud pračka nenabízí možnost pozastavení cyklu, přejděte rovnou k regulátoru.

Z hlediska délky trvání se program pohybuje od 55 do 100 minut (přesná kontrola parametrů přináší uživateli více výhod). Tyto specifikace jsou mimochodem vhodné i pro praní vlny. tento režim můžete použít, pokud vaše pračka nemá ve funkcích program „Vlna“.

Jak dlouho trvá otáčení??

Pokud se zeptáte na výkonnost automatických odstředivek na současném domácím trhu, zjistíte, že většina z nich má funkci nastavení rychlosti odstřeďování. Intenzivnější odstřeďování při vyšších otáčkách, a proto je v prádle méně vlhkosti. prádlo rychleji schne. Jednou z nevýhod vysokých rychlostí je zvýšený mechanický náraz. není vhodný pro choulostivé předměty a tkaniny. Nízké otáčky jsou šetrné k prádlu, ale déle schnou. Rychlost odstřeďování určuje, jak dlouho odstřeďování trvá. Průměrná doba otáčení je 10-15 minut.

Moderní pračka má 10-15 nebo více programů. Existují rychlosti odstřeďování pro různé druhy oděvů. Je užitečné vědět, jak dlouho pračka vydrží prát určité předměty nebo tkaniny:

 • Obuv. 30-50 minut.
 • Syntetika. 1 hodina a 50 minut.
 • Hedvábí. 50-60 minut.
 • „Péřová přikrývka“. existuje i tento režim, přikrývka se pere 90 minut.
 • Dětské předměty. 140 minut.
READ  Režim máchání v pračce Jak dlouho vydrží?

Co ovlivňuje dobu praní

Automatická pračka prochází určitými fázemi celého pracího cyklu:

Na čem závisí doba odstřeďování jednotlivých cyklů?? Ujasněme si to:

 • Volba teploty. Pokud zvolíte možnost vysoké teploty, trvá ohřívacímu tělesu déle, než ohřeje vodu. Tím se prodlužuje pohotovostní doba. Chcete-li cyklus zkrátit, zvolte Rychlé praní při 30 stupních nebo studené vodě.
 • Jak dlouho trvá máchání v pračce?? Záleží na výběru možností. Pokud zvolíte extra máchání, může se cyklus prodloužit na 20-30 minut.
 • Rychlost otáčení. Chcete mít z nádržky téměř suché prádlo, proto zvolíte vysoké otáčky odstřeďování? Tato volba při 800 otáčkách za minutu vás bude stát 10 minut čekání. A pokud vyberete 1000, pak ne méně než 15 minut.
 • U velmi znečištěných tkanin uživatelé volí přídavný režim (předpírka) nebo režim namáčení. Jak dlouho trvá předmytí?? Zabere to dalších 25-30 minut.
 • Dražší automatické pračky s inteligentními senzory dokáží rozpoznat náplň a stupeň znečištění. Pračka tak zvolí optimální čas pro kvalitní praní.

Volba režimů a jejich trvání

Podívejme se na různé doby praní. Zkontrolujte nastavení nejoblíbenějších programů a relevanci jejich použití.

Expresní režim

Jak dlouho trvá intenzivní praní (rychlé praní)?? Závisí na typu stroje.

U starších SM může expresní režim trvat až 40 minut. Zatímco u novějších a dražších modelů se tato doba zkrátila na 15-20 minut.

Užitečné pro každodenní praní lehce zašpiněných věcí a nepostradatelné pro maminky, které se denně potýkají s hromadami dětských věcí.

Za optimální se považuje teplota ohřevu nejvýše 40 stupňů. Délka odstřeďování v pračce závisí na počtu odstřeďování. Doporučené otáčky jsou 800-1000 ot/min.

Velmi šetrný program

Jak dlouho vydrží jemné nebo ruční praní v pračce?? 50 až 90 minut. Program Jemné je ekvivalentem programu pro ruční praní, protože šetrně čistí oděvy, aniž by je napínal.

Manuální režim může trvat od 56 do 60 minut. Voda se přitom ohřívá na 30 stupňů Celsia a rychlost odstřeďování je omezena na maximálně 400 otáček za minutu.

READ  Jak dlouho trvá mytí rukou?

Intenzivní nebo předmytí

Jedná se o nejdelší program, který lze u některých modelů kombinovat. Důvodem je, že intenzivní program již vyžaduje vysokou teplotu ohřevu (až 90 °C) a delší dobu oplachování. Proces, který může trvat 2,5 až 4 hodiny.

Předpírka se namáčí 120 minut při 30 stupních. Poté proces přejde k hlavnímu praní. Pokud se tedy chystáte koupit pračku, podívejte se na možnosti, které tyto programy kombinují.

Bavlna

Pro bavlnu a len existují různé režimy.

Například praní bavlny ve vodě o teplotě 40 °C trvá 1 hodinu a 30 minut. Při zahřátí na 60 stupňů už to není o moc delší. 1 hodina a 50 minut. Při teplotě 95 stupňů a rychlosti odstřeďování 1 200 otáček za minutu se čekací doba prodlouží na 2 hodiny.

Ekologický program

Program Eco Wash je také známý jako program Bio Care. Programy jsou vhodné pro všechny druhy prádla se silnějším znečištěním, tj. prací cyklus 2 hodiny. První prací cyklus má teplotu vody 30-40 °C. Poté se zvýší ohřev a spustí se mycí program.

Program, který lze zvolit pro dětské prádlo, které se pere 2 hodiny a 20 minut. Nebo u syntetických materiálů, které trvají 1 hodinu a 50 minut.

Zvolte správný režim pro každý typ tkaniny. Vaše oblečení bude vždy čisté a zářivé.

Jak dlouho trvá praní oblečení v pračce??

Choulostivé předměty a jemné tkaniny perte na 30 °C po dobu 40-60 minut. Ruční mytí netrvá déle než 57 minut. Automatické pračky potřebují na praní vlny přibližně hodinu. Kvalitní praní velkých předmětů trvá hodinu a půl.

Pračky mají další funkci: program pro praní bavlny. Bílé se mohou nakládat při teplotě 95 stupňů, barevné při teplotě 40 stupňů, aby se zabránilo vyblednutí. Bavlněné výrobky se mohou nadměrně srazit nebo zmačkat, ačkoli jejich tvar může zůstat stejný.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS