Ne chloupkům v nose aneb Jak odstranit chloupky v nose

V moderním světě móda diktuje své požadavky nejen na styl a tvar oblečení, ale také na lidské tělo. Stav vaší pokožky, nehtů a vlasů musí odpovídat stanoveným kánonům. Módní trendy však v poslední době začaly ovlivňovat i nos, konkrétně vlasy v něm.

Když příroda stvořila lidské tělo, moudře ho vybavila ochrannými mechanismy, které fungují jako bariéra proti virům, bakteriím, prachu, špíně atd. д. do těla. Většina infekcí se do těla dostává prostřednictvím vzduchu, který je často znečištěný a který vdechujeme nosem. Chloupky rostoucí v nosních dírkách fungují jako bariéra pro prach, znečišťující látky a patogeny. Všichni „nezvaní hosté“ zůstávají na řasinkách v nose a nemají možnost proniknout hlouběji.

Turečtí vědci provedli studii a zjistili, že lidé s malým počtem nosních chloupků trpí astmatem až třikrát častěji než ti, kteří mají v nosních dírkách mnoho řasinek.

Nosní chloupky mají proto velký význam pro lidské zdraví.

hlavní důvody, proč ženám a mužům rostou chloupky v nose

Vědci a ORL lékaři nedoporučují úplné odstranění chloupků v nose a uších. Nejlepší je odstranit chloupky, které vyčnívají. Můžete je zkrátit zaoblenými nůžkami nebo mechanickým zastřihovačem, ale neměli byste je vytahovat a agresivně stříhat u kořene. Abyste předešli infekcím, podráždění a suchosti, měli byste co nejdéle udržovat přirozenou rovnováhu hlenu a funkčnost nosních chloupků.

Jak se zbavit chloupků v nose: 4 nejlepší způsoby

Existuje několik způsobů, jak odstranit nepříjemné dlouhé chloupky v nose. Nejprve si však musíte rozmyslet, jak často jste ochotni tuto hygienickou proceduru podstoupit a kolik bolesti jste schopni vydržet.

Nebudeme chodit kolem horké kaše, takže si to řekneme na rovinu. Existuje několik bezbolestných způsobů, ale i těch bolestivějších, které můžete vyzkoušet.

Jak si ostříhat chloupky v nose

Nejprve budete potřebovat speciální nůžky se zaoblenými břity nebo zastřihovač trávy se speciální tryskou na stříhání nosních chloupků.

Pokud se pokusíte zastřihnout vlasy nůžkami, můžete si propíchnout jemnou kůži nosních dírek a způsobit krvácení, proto si tento nástroj nechte pouze na nehty.

Vezměte si nůžky a vysmrkejte se, ale nevyplachujte si nos vodou. Postavte se před zrcadlo. S hlavou mírně zakloněnou dozadu opatrně zastřihněte všechny chloupky v nose, které se objeví. Nevyřezávejte je však všechny. nezapomeňte, že je potřebujete k ochraně před špatným ovzduším.

Znovu se vysmrkejte, abyste odstranili všechny chloupky, které v nose zůstaly. Upozornění: Může poměrně rychle zarůst a po několika dnech ji budete muset zopakovat.

Pomocí speciální úzké hlavy zastřihovače trávy můžete také zastřihovat chloupky v nose. Je vhodný k odstraňování chloupků v nose, uších, zastřihování obočí, vousů a knírů.

Jak vytrhnout nosní chloupek

Pokud vám stříhání chloupků v nose nevyhovuje, existují i jiné možnosti. Méně příjemné než předchozí metoda, ale ne tak bolestivé jako depilace (k té se ještě dostaneme), je použití pinzety.

Pokud nemáte chuť na nůžky nebo zastřihovač trávy, můžete je nahradit nůžkami na zastřihování nosních chloupků. Všichni víme, co je to pinzeta, takže není třeba vysvětlovat, co to je.

Dobrou zprávou je, že už pravděpodobně nějaký doma máte a že jste si s ním poradili, když šlo o dlouhé chloupky v uších nebo úpravu obočí.

READ  Jak se vyhnout zarůstání chloupků po epilátoru

Mimochodem, víte, že i obočí potřebuje speciální péči? Co? Přečtěte si samostatný článek.

Pokud vám z nosu vykukují chloupky, můžete je snadno vytrhnout. Možná se budete muset připravit na bolest v krku nebo bolestivý pocit.

Kromě bolesti zanechává vytrhávání chloupků v nose prázdné vlasové folikuly, do kterých se mohou dostat nečistoty a bakterie. To může způsobit zánět a infekci, proto buďte při použití této metody velmi opatrní.

Depilace chloupků v nose

Je to nejbolestivější metoda, ale také nejdéle trvající. Ať už si myslíte, že jste sebevíc v pohodě, vytrhávání chloupků voskem vám pravděpodobně trochu oslní oči.

Vosk na odstranění chloupků v nose je však dobrým řešením pro ty, kteří se s ním nechtějí často trápit. Pokud vás tedy tento typ depilace mužského nosu zaujal, stačí vám jednoduchá domácí sada, nebo se můžete vydat do salonu, který tento typ služby nabízí.

Pokud se rozhodnete provést tento postup doma, přečtěte si nejprve pečlivě návod k použití. Pravděpodobně budete muset rozehřát vosk (speciální vosk, ne vosk na svíčky), nasadit ho na špičku aplikátoru a přiložit ho na nos asi na minutu.

Vosk nanášejte pouze na okraje, aniž byste si ho strkali hluboko do nosních dírek. Pak ji musíte vytáhnout a udělat to rychle. Určitě to nebude nejpříjemnější chvíle vašeho života, ale výsledek bude účinnější a dlouhodobější než dvě výše uvedené metody.

depilace, chloupků, nose

Jedna rada: jakmile jste si depilovali jednu nosní dírku, nezapomeňte, že kvůli symetrii musíte totéž udělat i s druhou, i když je to bolestivější, než jste si mysleli.

Protože chlap s jednou průhlednou nosní dírkou a jednou hustě chlupatou vypadá dost směšně.

Nesnažte se otálet a buďte opatrní, protože to bude jen bolestivější. Seberte sílu vůle v pěsti a jedním rychlým a jistým pohybem vyndejte vosk z nosu.

Pamatujte, že bolest nebude trvat věčně. Přiznejme si, že to za chvíli opadne. Ale výsledek rozhodně stojí za trochu trpělivosti.

Laserová epilace

Laserová epilace je odstranění nežádoucích chloupků na celém těle, které ve většině případů (ale ne ve všech) zastaví růst chloupků a trvale se jich zbaví.

Použití tohoto postupu je poměrně kontroverzní, protože může poškodit sliznici uvnitř nosní dutiny.

Laserová epilace v této oblasti je většinou zaměřena pouze na odstranění nejviditelnějších chloupků kolem vnitřního okraje nosní dírky a je z výše uvedených možností nejdražší, i když některé salony a lékaři nabízejí možnost platby na splátky.

Pokud máte zájem o laserovou epilaci, určitě si najděte certifikovaného dermatologa nebo plastického chirurga. Vzhledem k tomu, že nos je malá tělesná dutina, je jedním z nejobtížnějších míst pro ošetření laserem a vyžaduje kvalifikovaný přístup. Najděte si lékaře s bohatými zkušenostmi a před zahájením tohoto druhu léčby se s ním poraďte.

Metody domácí epilace

Nejoblíbenější metodou dodnes zůstává odstraňování chloupků pomocí manikúrních nůžek se zaoblenými hroty. Zákrok je relativně bezpečný a dostupný pro každého. Velké vlasy snadno ustřihnete nůžkami na nehty. Budete potřebovat malé zrcátko a dobré světlo. Výsledkem je krásná, nepoškrábaná nosní dírka, pokud je provedena pečlivě.

Klady: Metoda je jednoduchá, bezbolestná a zcela zdarma, protože ji lze provést svépomocí.

Nevýhody: Vždy existuje možnost poranění sliznice a poškození membrány (příliš krátkým zastřižením chloupků), což může vést k zánětlivému stavu. Kromě toho je třeba léčbu opakovat přibližně jednou týdně.

Druhou nejčastěji používanou metodou je. je odstraňování nadměrného ochlupení v nose pomocí zastřihovače trávy. Nemějte dojem, že tato technika je určena pouze pro muže. Zastřihovač trávy pomáhá mužům i ženám zbavit se nežádoucích chloupků v nose rychle a bezbolestně. Pokud se nejedná o profesionální model, nestojí mnoho.

Je tak snadné ji používat. Před zahájením procesu odstraňování musíme povrch trysky vydezinfikovat a teprve poté můžeme zahájit postup.

READ  Jak aktivovat mokré čištění na vysavači Xiaomi

Výhody: je to rychlé a bezpečné. Nevyžaduje velké finanční investice a mohou ji snadno používat i neprofesionálové.

Nevýhody: Existuje malé riziko poškození vnitřní strany nosu a zákrok je třeba několikrát opakovat.

Odstraňování chloupků v nose pinzetou. v každém ohledu nežádoucí postup. Kromě toho, že je to šíleně bolestivé, je to také nebezpečné pro vaše zdraví. Přestože ženy dosud aktivně používají pinzetu a často se mučí. Nyní je jasné vyjádření o kráse, která vyžaduje oběť.

Klady: Nebude vás obtěžovat po dobu 3-4 týdnů, zcela zdarma.

Negativní: velmi bolestivé a trvá dlouho. Musí se několikrát opakovat. Tato metoda zanechává na vnitřním povrchu rány, které nejsou chráněny před infekcí, a výsledkem může být dlouhodobý zánět. Existují také případy, kdy byly poškozeny cévy.

Mýty o fatálních následcích, které se potulují po internetu, by neměly být věřeny, ale můžete zvolit humánnější způsob odstranění chloupků než mučení chudáka nosu pinzetou.

Méně oblíbená metoda. Odstranění nežádoucích chloupků pomocí epilačního krému. Můžete to udělat doma, aniž byste museli utrácet příliš mnoho času a peněz. Kromě toho, že je přísně zakázáno dýchat nosem během akce

Klady: rychlé, bezbolestné a nevyžadující velké finanční investice.

Nevýhody: jeho používání může vyvolat alergii, která může vést k rýmě a zánětu.

Jak funguje strunová sekačka na trávu?

Obecně řečeno, na provozu strunové sekačky není nic zvláštního; její funkce lze přirovnat ke stříhacímu strojku. Rozdíl je však ve velikosti, protože strunová sekačka na trávu pro nos a uši by měla být mnohem menší. Má malou hlavu a dlouhou tenkou rukojeť, tyto vlastnosti jsou výraznou výhodou, protože se snadno a jednoduše zbavíte nežádoucí vegetace v oblasti.

Strunovou sekačku je třeba několikrát otočit a důkladně odstranit chlupy. Mnoho lidí si myslí, že zastřihovač trávy funguje jako epilátor, ale ve skutečnosti tomu tak není, jednoduše zastřihuje chloupky bez poškození vlasového folikulu. Použití je opravdu snadné a nemusíte trávit hodiny tím, že se doma zbavíte nežádoucích chloupků.

Jak odstranit chloupky v nose doma

Pokud nechcete navštívit kosmetičku, aby vám šetrně odstranila nežádoucí chloupky v citlivé oblasti, můžete si zákrok nechat provést sami.

depilace, chloupků, nose

Zde je několik běžných způsobů, jak odstranit chloupky v nose, které vám mohou dělat potíže.

Odstraňování chloupků v nose malými nůžkami

Nejčastěji se používají nůžky na nehty k odstranění nežádoucích chloupků v nose, protože je má každá dívka a jejich použití nevyžaduje žádnou zručnost.

Místo rovných nůžek používejte nůžky zaoblené, protože jsou pro citlivou oblast bezpečnější.

Je lepší pracovat při dobrém světle a v klidném prostředí, kde vás nic nerozptyluje. Před depilací vždy naneste na nůžky a ošetřovanou oblast chlorhexidin.

Krouživými pohyby nůžek postupně odstřihněte všechny vyčnívající chloupky. Nezasahujte příliš hluboko do nosní dírky, abyste ji nepoškodili zevnitř.

Zbavení se chloupků v nose pomocí vosku

Odstranění chloupků z nosu voskem se provádí poměrně často, protože technika trvá pouze 5-7 minut a umožňuje vám užívat si výsledky až po dobu jednoho měsíce.

Pro práci s nosem používejte pouze horký vosk. Předem ho rozpusťte ve voskovce na teplotu 60 stupňů, poté naneste malé množství vosku pomocí vatového tamponu a potřete si vnitřní stranu nosu. Vatový tampon není třeba vyndávat, stačí jej podržet uprostřed nosní dírky, dokud vosk neztuhne.

Asi po 15 sekundách jemně roztrhněte vatový tampon s voskem. zachytí všechny nežádoucí chloupky.

Je to bolestivé, ale na každou nosní dírku je potřeba pouze jedno vytrhnutí, takže vás to nebude bolet dlouho.

U dívek je také poměrně běžné, že si nechávají zmenšovat nos. Technika depilace cukrem je podobná depilaci voskem, ale neměli byste ji provádět sami, musíte mít na to talent.

READ  Boční kartáče pro vysavač tefal

Zbavení se chloupků v nose pomocí speciálního krému

Krém na odstranění chloupků v nose funguje stejně účinně jako nůžky, ale nehrozí mechanické poškození citlivé pokožky.

depilace, chloupků, nose

Chloupky odstraníte tak, že na vnitřní stranu nosních dírek nanesete silnou vrstvu krému na 5-7 minut a poté pomocí speciální špachtle odstraníte uvolněné chloupky.

Odstraňování chloupků v nose a uších pomocí zastřihovače trávy

Zastřihovač trávy je malý nástroj s úzkou hlavou podobnou zvýrazňovači, který dobře padne do ruky a je ideální pro odstraňování chloupků z uší a nosu.

Chcete-li strunovou sekačku použít, jednoduše ji zapněte stisknutím tlačítka. Poté jemně přiložte trysku na místo, kde se chcete zbavit nežádoucích chloupků. Se zastřihovačem je prakticky nemožné se zranit, protože je vybaven speciální ochranou, takže tento způsob odstraňování chloupků je bezpečný.

Odstraňování chloupků pinzetou

Chloupky v nose se pinzetou odstraňují nejbolestivěji, protože je třeba je vytrhávat jednotlivě a postupovat směrem dovnitř.

Mějte však na paměti, že pinzeta sice vytrhává chloupky i s cibulkami, ale při neopatrném použití může chloupky také zlomit. To má často za následek silnou bolest a neúčinné výsledky.

Proč rostou chloupky v nose?

Rostoucí chloupky v nose u mužů i žen. Rozdíl je často pouze v intenzitě jejich růstu, takže silnější pohlaví musí použít více metod k odstranění nežádoucích chloupků.

Ve skutečnosti hraje poměrně důležitou anatomickou roli:

  • Ochranná bariéra. Bakterie zabraňují nejen pronikání velkých částic a prachu, ale také patogenní mikroflóře, jako jsou bakterie, zárodky a infekce, do těla;
  • Úprava vzduchu. Chloupky pomáhají udržovat vzduch, který jimi prochází, teplý a čistý;
  • Udržování vodní rovnováhy a ochrana sliznic.

Úloha nosních chloupků je často podceňována, a proto se jich ženy často snaží zcela zbavit, aby dosáhly dokonale hladké pokožky v této citlivé oblasti. Stačí však, aby v nosní dutině bylo jen několik chloupků, které plní výše uvedenou funkci.

Lze odstranit chloupky z nosu a uší?

Pro zlepšení vzhledu je někdy nutné folikuly zastřihnout nebo zcela odstranit. Nenechte se příliš unést a nechte nosní průchod a ušní lalůčky nechráněné, všeho s mírou. Stačí řasy zkrátit tak, aby nebyly pro ostatní viditelné, ale stále plnily svou ochrannou funkci.

Obecné kontraindikace depilace v nose

Existuje řada kontraindikací, při kterých je odstranění nosních řas zakázáno.

  • Vysoký práh bolesti. Nosní sliznice je velmi citlivá, jakýkoli náhlý pohyb může způsobit silnou bolest.
  • Zánětlivé procesy v nosní dutině. Například akné, kterého se můžete náhodně dotknout.
  • Akutní respirační infekce a další nemoci, které způsobují rýmu. Hlen obsahuje mnoho škodlivých bakterií, které se mohou do těla dostat přes ránu po vytrhaném chloupku.
  • Diabetes mellitus.
  • Onkologie.
  • Těhotenství a kojení. Tělo je citlivější a náchylnější k bolesti.
  • Individuální nesnášenlivost léku.

Kontraindikací není mnoho, ale abyste se vyhnuli problémům, je nejlepší se před zákrokem poradit s lékařem.

Péče o pokožku nosu po zákroku

Do péče o sliznice je nejlepší zahrnout dezinfekci, protizánětlivé působení, hojení ran a zvlhčování.

Aby se zabránilo zánětu sliznic, pokud se během léčby objeví mikroskopické ranky, musí být ošetřeny antiseptiky. Přípravky obsahující etanol štípou v nose, proto je lepší zvolit Chrohexidin, Miramistin, Furacilin. Peroxid vodíku je vhodný, ale v ranách může štípat.

Odvar z bylin (heřmánek, měsíček, vlaštovičník), aloe vera nebo šťáva z kalanchoe (pokud je to možné) budou mít nejmírnější účinek. Používá se k výplachu nosní sliznice po všech ošetřeních nosu. Před použitím bylinných odvarů se však ujistěte, že na ně nejste alergičtí.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS