Potřebné nástroje a materiály

Ke správnému a pevnému spojení dílů a vytvoření pevné konstrukce, která vydrží velké zatížení, budete potřebovat stavební fén:

    Nářadí:úhlová bruska s řeznými kotouči; svářečka; kladivo; vrtačka se sadou vrtáků; měřící nástroj. metr, metr, úhelník, lopatka, jádro; spotřební materiál. elektrody, kartáče na kov; svorky, svěrák Materiály: kovové rohy nebo profilová trubka; plech na pracovní desku; šrouby, podložky, matice, svorníky; kovový pásek; prkna z tvrdého dřeva;

Jak si vyrobit domácí kotoučovou pilu?

Aby mohla kotoučová pila snadno řezat obrovská polena, potřebuje opravdu solidní elektrický pohon. Je také vybaven řemenovým pohonem, hřídelí a motorem s nejvyšší tažnou silou. Všechny ruční kotoučové pily mají 2 části: horní a spodní.

Ve spodní části je vždy umístěno různé elektrické vybavení, a to:

Podívejte se:

Konstrukce kotoučové pily.

Horní část kotoučové pily je namontována:

Prvním kritériem pro výběr motoru kotoučové pily je výkon.

Doporučujeme volit motory s klínovým řemenem.

To usnadní přenos otáček na pilový kotouč.

350 mm pilový kotouč vyžaduje pro spuštění výkon 1 kW. Při použití pilového kotouče o průměru 170 mm je zapotřebí přibližně 500 W. K výrobě kotoučové pily se tedy používá motor staré pračky.

U kotoučové pily je důležité mít možnost kontrolovat počet otáček motoru, jinak pila materiál jednoduše roztrhá. V pračkách kontroluje počet otáček otáčkoměr, který ovládá řídicí modul. Zařízení však není připojeno k okružní pile, takže je nutné použít regulátor napětí.

Okružní pila se vždy hodí doma, na venkově nebo v domácnosti. Ale ne každý si může dovolit dobrý drahý nástroj a levný ekvivalent rychle selže. Řešení. vyrobit kotoučovou pilu vlastníma rukama. Můžete ho například vyrobit z motoru staré pračky, který je škoda vyhodit a zabírá místo. Takový podomácku vyrobený nástroj si poradí s deskou o tloušťce až 5 cm. Výhodou takové konstrukce je její hmotnost, která je přibližně 20 liber. Pila je mobilní a lze ji převážet v autě.

READ  Jak odstranit těsnicí kroužek u pračky

Vytvoření grilu z bubnu pračky. příklady fotografií

Kovová mřížka je dočasný výrobek. Dříve nebo později se spálí a je třeba ho vyměnit. Můžete si pokaždé koupit nový nebo použít improvizovaný materiál, např. buben z pračky. Výroba tohoto řemesla z bubnu pračky zabere pár minut. Krása dřevěného uhlí spočívá v tom, že k rozvařeným peletám z dřevěného uhlí proudí velké množství kyslíku, což způsobuje jejich rychlé hoření.

Old washing machine motor turned into mini table saw

Sudy na kebab rychle hoří, čímž se urychluje proces pečení

Kov bubnu vydrží několik sezón. Vytvořte pro něj pohodlnou základnu, abyste se nemuseli ohýbat, a máte hotovo. Špízy standardní délky jsou pohodlně umístěny na malém grilu. V případě potřeby můžete několik kolejnic trochu svařit k sobě.

Kruhový z motoru pračky

Něco tak užitečného, jako je funkční motor z automatické pračky, by nemělo ležet nečinně v garáži.

Každý nadšenec, který si váží svého povolání, by se nemohl dočkat, až se mu takový slibný kousek dostane do rukou.

V tomto článku vám povíme, jak na základě takového motoru vyrobit velmi dobrou lehkou a kompaktní kotoučovou pilu, na které snadno rozřežete padesátou desku nebo dokonce dřevo o rozměrech 10×10.

Varování! Sestavení okružní pily vlastníma rukama a její další používání může být nebezpečné! Pokud si nejste jisti svými schopnostmi a bezpečnostními pravidly, neřešte to! Tento článek není výzvou k akci. A nezapomeňte, že veškerá odpovědnost za to, co děláte, leží pouze na vás!

Je lepší použít prefabrikovanou hřídel, podložky a matice ze standardní okružní pily vyrobené ve výrobním závodě. Musíte vědět, jak s kotoučovou pilou pracovat, abyste na rotující pilu nic netlačili. Tato kotoučová pila je určena výhradně pro domácí použití a pro krátkodobou práci s malým množstvím řeziva. Pokud máte touhu vytvořit kotoučovou pilu pro podnikání, měli byste si koupit speciální komponenty, takové zařízení není vyrobeno z improvizovaných dílů.

READ  Jak vypláchnout pračku s vlhkou příchutí

Příliš nezatěžujte okružní pilu s pojezdem. nenechávejte motor příliš dlouho běžet na sucho. Sestavení dílů pro pohyblivé části kotoučové pily Potřebujeme vyrobit robustní rám a základnu pro naši kotoučovou pilu.

Na obrázku výše jsou zobrazeny části, které tvoří rám okružní pily s pojezdem. V tomto případě je svařena sami, ale jako podpora není použit statický úhelník, a speciální domácí stojany. Rám je vyroben ze 2 ocelových trubek různých průměrů, které jsou do sebe zasunuty, a tak je základna kotoučové pily výškově nastavitelná.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS