Ventilátor děleného systému se netočí

Dělený systém se ne nadarmo nazývá systém. Moderní klimatizace se skládá z mnoha součástí spojených do jedné sítě. Každá součást by měla fungovat přesně, jinak by celý systém nefungoval. Ale ani ta nejmodernější klimatizace nemůže fungovat věčně, dříve nebo později se jedna nebo několik komponent porouchá. A mohou být jak ve vnějších, tak ve vnitřních blocích, čímž ovlivňují práci celého systému.

Většinu problémů, které se objevují při provozu klimatizace, však lze označit za typické. Zkušení mistři snadno vyjmenují deset nejčastějších problémů, se kterými se potýkají všichni uživatelé dělených systémů. O převahu dlaní se však dělí cizí zvuky a slabé chlazení. Většina zákazníků servisních středisek se setkává právě s těmito problémy.

Po diagnostice nefunguje buď ventilátor ve venkovní jednotce, nebo ventilátor ve vnitřní jednotce klimatizace. Na této jednoduché součásti závisí správná funkce celého systému, proto není divu, že když je ventilátor nefunkční, klimatizace přestane správně fungovat. V tomto článku se dozvíte, jaké jsou základní důvody, proč se ventilátor netočí, a jak tento problém odstranit.

Jak klimatizace funguje

Když klimatizace pracuje na chlazení, venkovní jednotka se automaticky vypne po dosažení nastavené teploty. Ale ventilátor ve vnitřní jednotce, který vyfukuje vzduchovou hmotu, a světelný indikátor stále fungují.

Pokud klimatizace pracuje v režimu vytápění, vypnou se po dosažení nastavené teploty současně venkovní i vnitřní jednotka. Zůstávají zapnuté pouze světelné indikátory.

Klimatizace se nevypíná: Příčiny

Klimatizace se nemusí vypnout z několika důvodů.

 • Dálkové ovládání je vadné;
 • Vadné tlačítko zapnutí/vypnutí na vnitřní straně přístroje;
 • Závada samotné klimatizace.
 • Příčina: dálkový ovladač

Pokud se klimatizace nevypíná pomocí dálkového ovládání, je nutné zkontrolovat funkčnost dálkového ovládání.

  Zkontrolujte, zda jsou baterie v dobrém stavu. Pokud se kondicionér delší dobu nepoužívá, může v něm dojít k překysličení baterií. Proto je lepší je odstranit z dálkového ovládání, když je zařízení „mimo provoz“.
  Pokud po výměně baterií za nové dálkové ovládání nefunguje a klimatizace se nevypíná, je nutné závadu dálkového ovládání opravit (ve specializovaném centru). Nebo zakoupit nový dálkový ovladač.
READ  Jaké nádobí lze používat na sklokeramické varné desce?

V této situaci lze klimatizaci vypnout tlačítkem (zapnuto/vypnuto) na vnitřní jednotce.

Příčina: tlačítko vnitřní jednotky.

Pokud nelze klimatizaci deaktivovat tlačítkem umístěným na vnitřní jednotce, zkontrolujte dotykový panel a samostatné tlačítko napájení.

dělený, systém
  Funkčnost displeje můžete zkontrolovat změnou funkcí a teplot klimatizace na dálkovém ovladači. Pokud nelze změnit nastavené funkce a režimy zobrazení teploty, zavolejte servisního technika, aby vyřešil závadu displeje dotykového panelu.
dělený, systém
  Funkčnost tlačítka napájení můžete zkontrolovat tak, že jej jednou stisknete pro vypnutí klimatizace a jednou pro její opětovné zapnutí. Pokud tlačítko nereaguje, je k odstranění problému nutná odborná pomoc.

Problém s chlazením nebo vytápěním

Špatné chlazení nebo vytápění je velmi častým problémem klimatizačních jednotek, a to z několika důvodů.

Příčiny špatného chlazení nebo vytápění:

 • Únik freonu;
 • ucpané filtry;
 • Porucha modulu měniče;
 • porucha kompresoru;
 • Zlomení teplotního čidla;
 • oběžné kolo venkovní jednotky je znečištěné;
 • Porucha elektrického spojení mezi vnějším a vnitřním modulem.

Je obtížné určit skutečnou příčinu problému s chlazením nebo vytápěním. V tomto případě je také jediným správným řešením zavolat odborníka na opravu zařízení typu split.

Vibrace při provozu klimatizace

Příčin vibrací při provozu klimatizace je několik: poškozené oběžné kolo, námraza nebo poškození ložisek. Pokud se tento příznak objeví, je třeba přístroj okamžitě vypnout a zavolat opraváře.

Proč se nevypíná klimatizace. možné důvody

 • Rozbití ovládacího panelu. Může to být mnohem jednodušší, kondicionér si špatně vyloží příkazy uživatele a nevypne se. Můžete také uvést poruchu dálkového ovládání nebo nedostatek funkčních baterií v něm.

Co dělat, když se dělený systém nevypíná??

Abyste se pokusili napravit skutečnost, že se dělený systém po dosažení nastavené teploty nevypne, měli byste dodržovat následující doporučení

 • Zavřete okna a žaluzie, nenechte do místnosti pronikat příliš slunečního světla, to by mělo zajistit menší ohřev vzduchu v místnosti a správnou funkci klimatizace.
 • Zavřete okna a dveře a ujistěte se, že v nich nejsou žádné skryté mezery nebo otvory. Tímto způsobem zajistíte, aby nedocházelo k přílivu teplého vzduchu.
 • Zkuste spotřebič vypnout pomocí dálkového ovládání a pokuste se zjistit, jak je na tom ovládací panel, může být vadný a vyplatí se zavolat technika.

Pokud nemůžete problém vyřešit sami, zavolejte do servisního střediska a vysvětlete svůj problém, včetně podrobností o případných závadách a vašich předpokladech. Pošlou vám odborníka, který rozumí konstrukci klimatizace, a vy tak ušetříte energii i nervy. Oprava klimatizace vlastníma rukama by mohla vést k jejímu poškození.

Které závady nelze opravit

Pokud jde o čištění filtru nebo jednoduchou preventivní údržbu, není to pro žádného uživatele problém. V případě závažných poruch, kdy je nutná výměna dílů nebo jejich kontrola na speciálních zkušebních zařízeních, by však byla oprava vlastníma rukama nevhodná a dokonce nebezpečná!

READ  Šicí stroj pro všechny typy látek

V případě potřeby je třeba kontaktovat servisní středisko:

 • Výměna kompresoru;
 • Oprava úniku chladiva nebo jeho doplnění;
 • Oprava nebo výměna elektronických modulů;
 • Výměna oleje;
 • Vysávání systému.
 • Výměna tepelné izolace a další složité úkony, které nelze provést v domácích podmínkách.

Nyní víte, jak diagnostikovat klimatizaci, odstranit mnoho poruch a předcházet problémům s klimatizační jednotkou. Oprava vlastníma rukama není jen úspora peněz, ale také uspokojení z učení se novým dovednostem a znalostem.

Všechny výhody v jedné aplikaci

2029 recenzí zanechaných zákazníky za posledních 12 měsíců. Z nich je 1 913 pozitivních.

Iljovu práci nelze než pochválit, od okamžiku objednávky až po její konečné provedení. Dohodli se na vhodném čase pro mě (neděle večer, mimochodem), den před Ilya volal potvrdit objednávku a čas. Měli jsme objednané 3 klimatizace. Ilja. více

Lyubimova Julia Alekseevna zanechala recenzi

Práce se mi velmi líbila. Mysleli jsme si, že máme rozbitou klimatizaci, zavolali jsme mistrovi, a proto přijel Sergejův partner. Z nějakého důvodu musel na mého manžela hodinu čekat, za což se velmi stydíme. Ale nic neřekl, počkal, pak se podíval na naši klimatizaci a kvalitu. více

Pokus o opravu klimatizace. Bohužel, nahradit. A služby jsou dobré. dochvilnost, přesnost, odborné znalosti. Doporučit.

Práce byla provedena kvalitně a s velkým důrazem na detail a vše bylo velmi čisté a profesionální. Spokojený. Děkuji mnohokrát!)

Plnění klimatizace, Čištění klimatizace, Údržba klimatizace

Práce byla vynikající, kluci rychle reagovali na žádost, nabídli rozumnou cenu, přijeli rychle a dokončili úkol.Dobrá práce.Doporučuji!

Vše bylo uspokojivé, dorazil včas, odpověděl na všechny dotazy podrobně. Technik změřil tlak chladiva před a po měření. Vše bylo velmi transparentní a jasné, za co jsem platil. Rád bych jejich služeb využil i příště.

Klimatizace nefunguje: problém s vnitřní jednotkou

Dělený systém funguje, ale nechladí

Vysvětlení, proč klimatizace nefunguje, může to být překážka proudění vzduchu. Zkontrolujte, zda mu nebrání nějaké předměty z domácnosti, záclony nebo žaluzie. Pokud je proudění vzduchu bez překážek a dveře a okna jsou zavřená, je třeba troubu zkontrolovat. Jednoduše změřte teplotu na vstupu a výstupu pomocí teploměru. Neponořujte jej příliš hluboko do mřížek přívodu vzduchu. mohlo by dojít k prasknutí lopatek ventilátoru. Rozdíl vstupní a výstupní teploty musí být v mezích uvedených v datovém listu. Pokud tomu tak není, jedná se o závažnou závadu na klimatizačním zařízení samotném. Neopravujte ji sami.

Další příčinou nedostatečného chladicího účinku je nefunkční ventilátor vnitřní jednotky klimatizace. Jeho zastavení může mít následující vysvětlení:

 • Uvolnil se upevňovací šroub na turbíně. Jakmile pochopíte konstrukci motoru, můžete najít místo, kde se turbína nachází na hřídeli motoru, a utáhnout upevňovací šroub.
 • Turbína nového motoru se může špatně vytáčet (kontrolka svítí a motor hučí). Snažte se najít příčinu.
 • Ložiska se při přepravě uvolnila a vypadla z pouzdra. U opotřebovaných motorů se často vyskytují prasklá ložiska. Pokud máte technické znalosti, lze celou jednotku vyjmout, rozebrat a závadu opravit.
 • Spálený motor. V takovém případě byste měli zavolat servisního technika, který problém diagnostikuje a opraví.
READ  Jak spustit dělený systém po instalaci

Klimatizace nechladí nebo z ní kape

Nedělejte ukvapené závěry, protože přepínání mezi režimy trvá čtvrt hodiny, je zahrnuto v algoritmu práce spotřebiče. Možná jste po jarních prázdninách zapomněli přepnout režim chlazení. Zastavení klimatizace při přepínání může být způsobeno poškozeným čtyřcestným ventilem. Neměli byste ji diagnostikovat a opravovat sami, ale měli byste ji svěřit odborníkům.

Častou příčinou poruchy klimatizace může být porucha napájení, např

Co dělat, když odvodňovací systém neplní svou funkci správně a kondenzát z trubky neodkapává?? Jednou z příčin je nedostatečný sklon odvodňovacího potrubí. Tento problém se objeví ihned po instalaci. Voda zpravidla přetéká přes jímku a nachází se na velmi nežádoucích místech. Dalším vysvětlením nedostatku kondenzátu může být nízká vlhkost v místnosti: voda před přetečením v trubce vyschne. Je také možné, že odvodňovací potrubí může být ucpané nečistotami, larvami hmyzu, drobnými kamínky, které ptáci rádi strkají do vývodu odvodňovacího potrubí. čas na preventivní čištění zařízení.

Pro standardní místnost je třeba zvolit kondicionér s příkonem 100 W na 1 m2.

Doporučení: Pokud máte slunnou stranu nebo velké panoramatické okno, musí vám výpočet individuálně doporučit váš správce, protože k ochlazení místnosti může být zapotřebí více než 100 Wattů na m2.

Invertorový kompresor. Modernější a energeticky účinnější, zejména při vytápění.

Oprava závěsů s děleným systémem. Spolehlivý a jednoduchý způsob.

Kompresor zapnuto/vypnuto (normální). Klasický kompresor, ideální pro chladicí provoz.

Doporučení: pokud potřebujete vytápět a chladit, invertorová klimatizace je pro to vhodná, a pokud pouze chladit. postačí zapnutá/vypnutá (normální) klimatizace.

Standardní. je klimatizační zařízení, které ohřívá až.15 ℃. Jejich hlavní funkcí je. chlazení a vytápění je doplňkové.

Tepelné čerpadlo vzduch-vzduch. je klimatizační zařízení, které pracuje na ohřevu z.15 ℃ a méně. Skuteční odborníci na vytápění.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS