Elektrický konvektor

Elektrický konvektor jako záchranné lano mimo sezónu pomáhá zvládat nízké teploty v našich obydlích. Teplárenská společnost má přísná pravidla pro dodávky tepla do bytových domů, ale počasí má svůj vlastní, nedohodnutý harmonogram. Chcete-li vyřešit problém nepohodlí, dnes není obtížné, stačí jít do nejbližšího obchodu a koupit ohřívač.

Rádi bychom upozornili, že v tomto přehledu nebudeme porovnávat ekonomickou výhodnost úplné výměny tradičního systému vytápění domu za elektrický konvektor pro vytápění vašeho domu. Domníváme se, že debata na toto téma není vůbec na místě. Dnes se snažíme zjistit, jak výhodné je pořídit si elektrický konvektor, a to pouze z hlediska jeho provozu jako dalšího zdroje tepelného záření v našich bytech.

Jak si vybrat chatu

Při výběru ohřívače pro použití v zemi byste měli věnovat pozornost následujícím parametrům:

  • Bezpečnost používání zařízení;
  • Odolnost;
  • Náklady;
  • Úsporné využití elektřiny nebo jiných nosičů tepla.

Konvektorové topení v interiéru místnosti

Pokud se rozhodujete mezi nástěnným a stojacím modelem, musíte vzít v úvahu způsob použití spotřebiče. Mnoho typů elektrických konvektorů se připevňuje na povrch stěny, ale pokud potřebujete topné těleso přemístit, je třeba dokoupit další vybavení (kolečka, ochrana proti zahřátí v případě náhodného převrácení)

Podlahové konvektory nejsou vyšší než 20 cm, jsou úzké a dlouhé. Nástěnné modely jsou vysoké až 50 cm. Odborníci tvrdí, že zařízení umístěná co nejblíže povrchu podlahy mají nejvyšší účinnost, protože ohřátý vzduch se pohybuje směrem dolů. Proto je lepší nekupovat zařízení připevněná na stěnu nebo je instalovat co nejblíže k povrchu podlahy.

Při nákupu těchto zařízení věnujte zvláštní pozornost materiálu pouzdra, kvalitě provedení, rozměrům a designu. Je třeba vzít v úvahu výšku pláště: čím vyšší je výška, tím vyšší je průtok vzduchu nebo konvekční vlastnosti ohřívače

Základní deskové konvektory o výšce až 20 cm poskytují díky svým velkým rozměrům dobré vytápění vzduchu; mohou být dlouhé až 2,5 metru. Vyšší (až 60 cm) ohřívač je kompaktnější a má vyšší rychlost proudění vzduchu.

Konvektor je lepší instalovat blízko podlahy

Jak bezpečné jsou konvektory?? Mohou být ponechány bez dozoru?

Téměř všechny moderní konvektory mají vícestupňový ochranný systém, teplota jejich skříně nepřesahuje 55-60 stupňů, takže je není třeba hlídat každou minutu. Je tedy bezpečné nechat je bez dozoru. I v dětských pokojích.

Přístroje jsou zpravidla třídy 2 elektrické ochrany s dvojitou izolací krytu. Takže nedostanete ani mírný elektrický šok.

Některé modely jsou chráněny proti vlhkosti a stříkající vodě až do stupně krytí IP 24. Lze je instalovat i v koupelně.

Někteří výrobci vybavují konvektory funkcí ochrany proti přehřátí. S touto funkcí se automaticky vypne, pokud dosáhne maximální možné teploty.

Přesto však musíte znát a dodržovat následující jednoduchá pravidla požární a elektrické bezpečnosti. Konvektor používejte pouze ve svislé poloze. Nepoužívejte v místnostech, kde jsou skladovány hořlavé kapaliny. Připojujte jej pouze ke zdroji střídavého proudu (~) a pokud možno se vyhněte prodlužovacím kabelům. Upozorňujeme, že výrobci musí své výrobky opatřit požárním osvědčením. Potvrzuje, že spotřebič je bezpečný a odpovídá vlastnostem uvedeným v návodu.

Koupit elektrickou přikrývku nebo prostěradlo

Lehnout si do studené postele? Je nepříjemné na to jen pomyslet. Můžete se přikrýt třemi dekami, ale přesto se nebudete moci zahřát a usnout. Chcete-li usnout pouze v teplé posteli, použijte elektrickou deku nebo přikrývku. Jsou vybaveny speciálním topným tělesem a mají několik teplotních režimů. 15-20 minut před spaním si zapněte povlečení a jděte si lehnout. Vraťte se a vaše postel je teplá a suchá.

Elektrická prostěradla jsou naprosto bezpečná, protože jsou vybavena systémem automatického vypínání a čas vypnutí si můžete zvolit sami (obvykle se prostěradlo vypíná po třech až sedmi hodinách práce).

Výkon listů je 40-100 W, ale hodně záleží na modelu a velikosti zařízení. A mimochodem, elektrická prostěradla jsou pratelná (kabel, kterým se prostěradlo zahřívá, je odnímatelný).

READ  Jak zapnout klimatizaci na studený vzduch

Jak je to s plynovými konvektory??

Z názvu článku vyplývá, že vám pomůžeme vybrat elektrický konvektor. A pak jsou tu ty plynové. Co je s nimi špatně?? To je pravda, ale je to specifické řešení. Jsou masivní a těžké, nepříliš bezpečné a vyžadují připojení plynové lahve a odvětrání ven.

„Trvalá“ varianta pro venkovské sídlo. proč ne? Ve většině případů je však nejpraktičtější volbou elektrický konvektor. Svědectví kupujících to potvrzují, ale nebudeme je opakovat. O výhodách elektrických konvektorů jsme podrobně psali výše.

Způsoby, jak zvýšit vlhkost v interiéru

Je faktem, že i když topení samo o sobě vzduch nevysušuje, jsou v obývacím pokoji další spotřebiče, které ho vysouší, a to v procesu. Nejde o to zbavit se některých modelů. Jeden vzorek počasí nedělá, ale všechny dohromady mohou částečně snížit procento vlhkosti. Jaké jsou způsoby jeho umělého zvýšení?

  • Láhev s vodou. Hodí se všechno. umyvadlo, plechovka se širokým hrdlem a podobně. Pokud se jedná o zvlhčení místa, kde se okrasné rostliny necítí dobře, můžete vedle nich umístit sklenici s vodou, např. V tomto případě je pozitivního účinku dosaženo průběžným odpařováním.
  • Akvárium. Slouží nejen k originální výzdobě místnosti, k vytvoření relaxačního prostoru, ale je také skutečným potěšením pro milovníky podmořského světa. Pokud správně určíte optimální velikost akvária, ve většině případů stačí jedno.

Nejjednodušší možností je ruční zavlažovač. V závislosti na mikroklimatu stačí jednou nebo dvakrát denně „ošetřit“ místnost, aby byla suchá. Existují i jednodušší způsoby, jak zvýšit vlhkost vzduchu. pravidelně větrejte a čistěte místnost na mokro.

Tip. Určit typ ohřívače není obtížné, ale obtížnější je vybrat ohřívač. Budete muset odpovědět na několik otázek. jaká by měla být jeho kapacita (a tento parametr vyžaduje kompetentní výpočet), kam nejlépe instalovat zařízení, zda může být zahrnuto do systému „chytré domácnosti“ pro automatizaci ovládání a řadu dalších. Doporučujeme poradit se s odborníkem, abyste maximalizovali účinnost ohřívače a zároveň optimalizovali náklady na energii. Je nemožné, aby člověk sám zohlednil všechny nuance. To platí i pro spotřebiče v kategorii „zvlhčovač vzduchu“.

elektrický, konvektor, vysušuje, vzduch

„Společnost ALFATEP je připravena pomoci s výběrem modelu topení, které nevysušuje vzduch a „nespaluje“ kyslík pro všechny obyvatele moskevské oblasti. Celý sortiment je k dispozici na jejích prodejnách a doporučuje se pro obytné i komerční prostory. Stačí zavolat na kontaktní telefonní číslo společnosti 8 (495) 109-00-95 a naši pracovníci vám po upřesnění řady údajů doporučí nejvhodnější ohřívač pro podmínky, ve kterých bude používán. Pokud si to zákazník přeje, dodají mu ohřívač na místo a zajistí příslušné připojení.

Výběr ohřívače

Majitelé domů a chalup, kteří se potýkají s problémem výběru topidla, doporučují zakoupit moderní provedení infrazářičů. Právě tento princip vytápění je zdaleka nejúčinnější. Existují dražší typy a modely a levnější. Všechny se však omezují na hlavní kritérium. postupné ohřívání a zachování normální vlhkosti vzduchu.

Při výběru ohřívače byste měli hledat spolehlivé a důvěryhodné značky. Patří mezi ně výrobky společností UFO, AEG a mezinárodní holdingové společnosti Polaris. Široká nabídka umožňuje každému vybrat si ten správný produkt.

Při koupi ohřívače byste měli věnovat pozornost řadě dalších vlastností a funkcí. Velmi důležitá je také bezpečnost (přepěťová ochrana, termostat, uzemnění).

Po celou dobu používání by měly být splněny základní požadavky na používání spotřebiče, pak bude sloužit bez problémů a po dlouhou dobu.

„Smrtonosná past. Jak vydělat na podvodu a hlouposti

Pokud žijete ve velkém městě, pravděpodobně jste takové oříšky viděli na pultech obchodů:

Říká se jim makadamové (botanik Ferdinand von Muller, který tuto rostlinu poprvé popsal, ji pojmenoval po svém příteli chemikovi Johnu Macadamovi) a jsou strašně drahé: v průměru 1000 za kilogram (přičemž více než polovinu hmotnosti tvoří skořápka).

Její domovinou je Austrálie, ale makadamové ořechy se pěstují po celém světě: v Jižní Africe, Brazílii, Kalifornii, Izraeli a na Havaji. V čem spočívá tajemství ořechů, které se šíří po celém světě??

Jde o to, že je to jen obrovský podvod, podvod!

Ano, makadamiový olej se používá v kosmetice. a co ne?? Ne, opravdu? Existuje látka, kterou si ženy nezkusily namazat na obličej?) A seznam „léčivých vlastností“ arašídů, pokud jsou užívány orálně, je typickým souborem šarlatánů:

READ  Jak vyrobit venkovní pec vlastníma rukama

„zbavuje migrény“ (která se vůbec neléčí, lékaři ani nevědí, jaká je její povaha: cévní, neurogenní nebo hormonální)

„posiluje imunitní systém“ (co ho neposiluje, kromě vodky a cigaret?)

„má blahodárný vliv na mozek“ (nezkoušeli jste si přečíst knihu?)?)

„omlazuje tělo“ (druhý princip termodynamiky). ne, nemáte)

„zlepšuje vzhled“ (to je ono, přestaň, budu brečet. )

) To samé, co prodavači prodávají důvěřivým ženám, které prodávají suvenýry z ozdobných kamenů: „Karneol je na hlavu, jaspis na žaludek, ale nepleťte si to“.

Co přesně dělá makadamové ořechy tak šťastnými?? Proč „posiluje a omlazuje“ právě on, a ne lískové oříšky, arašídy nebo kešu??

Makadamie má velmi tvrdou skořápku. Kleštěmi ji nelze rozštípnout. Kladivem. no, jen když ho rozbijete na kousky kladivem. V obchodech se prodávají makadamové ořechy se zářezy na skořápce a speciálním „klíčem“, jehož klíč je třeba zasunout do zářezu a s námahou jím otáčet:

„Nedělej to nožem!. Prodavači nás varují. ostří nevydrží! Pouze speciální klíč!“

Jak zajímavé, opravdu? Oříšek je tvrdý, ale. nemáme ve zvyku ustupovat! A odměnou pro toho, kdo to nevzdá, je báječná, božská chuť a úžasně příjemná vůně! Jste zvědaví na ořech s božskou chutí a nádhernou vůní, že??

Proto se již nakrájené ořechy namáčejí do cukrově-vanilkového sirupu. To však prodejci neinzerují. Říkají: „Tak to prostě je.“. Ne, není. Samotná makadamia chutná o něco lépe než plastový sáček a voní. no, jako všechny ořechy. Cukrový sirup a vanilka mu dodávají „nebeskou chuť a vůni“.

Obchodní úspěch ořechů tedy není založen na jejich zdravotních nebo chuťových vlastnostech, ale pouze na dvou faktorech: 1) nepříjemnosti spojené s konzumací (koneckonců, když je něco těžké dát, musí to být něco hodnotného!) a 2) legendy (nebo jednodušeji. lži).

Jsme přesvědčeni, že tato poznámka nepoškodí byznys prodejců novodobých oříšků v Rusku, protože, jak říká filmová postava Lišák (ústy Šarapova), „nejdražší věcí v životě je hloupost, nejdražší je za ni zaplatit“.

Vyvracení mýtů: elektrické ohřívače

Ano, uši sklopené, abyste slyšeli od prodejců. Ale není to jejich vina: učí se a opakují reklamu.Navíc se to uvádí v naprosté většině takzvaných „recenzí“, které jsou hloupě sestaveny z textů výrobců!

Výsledkem je ohromující negramotnost obyvatelstva.Nejde o ty, kterým je to jedno. Mnoho lidí se však dnes zajímá o životní prostředí a bezpečnost domácích spotřebičů.A takoví soudruzi jsou nejvíce náchylní k bezohledné (anti)reklamě.Nebudou kupovat balenou vodu, pokud na ní nebude napsáno „bez GMO“!Pokud se jich zeptáte, zda dobře znají chemii a biologii, odpověď bude neúprosná:

To je samozřejmě typická ženská logika s odpovědí mimo mísu, ale taková je psychologie: člověk spíše uvěří masové reklamě než tomu, kdo jde proti „většinovému názoru“.

elektrický, konvektor, vysušuje, vzduch

Na námitku tedy odpovězme. Ano! Nelžou, ale manipulují s vámi s děsivou silou.Zatímco někteří o GMO poctivě nepíší (protože jaké GMO mohou být ve VODĚ??!), jiní také poctivě píší, že jejich voda neobsahuje GMO, a to je třikrát pravda. a že? Co je na tom špatného?? Nelžou?

Stačí, že vás učí reagovat na irelevantní informace, specifická reklamní klišé. Mýty vytvořené inzerenty, které mají povzbudit spotřebitele. Výsledkem je, že ti odvážnější je využijí a získají na trhu výhodu.Protože všichni lidé by neměli znát chemii a biologii. Nebo mohou??Myslím, že je to nutné!

Ano, jsou zde některé velmi kontroverzní otázky. Řekněme použití pěnového plastu v bytové výstavbě.Existují však elementární otázky, k jejichž zodpovězení si musíte připomenout trochu fyziky, nic víc.Téma topení je to pravé.

elektrický, konvektor, vysušuje, vzduch

Pokud stavíte nový dům, je samozřejmě nejlepším řešením navrhnout topný systém kvalifikovaně, s ohledem na konvekční proudění vzduchu a komfortní podmínky v místech, kde se lidé zdržují.Doporučuje se používat například podlahové vytápění (ne elektrické)!).Obecně platí, že systém musí být postaven tak, aby v mimosezónním období nebyly potřeba další záplaty v podobě elektrických ohřívačů.Ale pokud už jste v bytě, venku je zima, ale topení stále není. číst dále.

Bez ohledu na „aktivitu“ ohřívače (přítomnost vzduchového ventilátoru v něm) je hlavní rozdíl mezi nimi. je způsob jejich zahřívání (topným tělesem).V tom starém sovětském konvektoru na fotografii. Jednoduché nichromové vlákno. Stejně jako staré elektrické sporáky (pokud si vzpomínáte), jako většina fénů a levných ohřívačů.Má mnoho nevýhod a je ve srovnání s ním všechny moderní technologie v reklamě. A jaké nepoctivé triky reklamy jiných zařízení vidíme, vyzvednutí téměř jakékoliv zařízení, na které narazíme (ne no-name Čína, ale solidní Korea v tomto případě)?

READ  Co dělat, když do rozděleného systému v místnosti zatéká?

Dvojnásobný topný výkon Nespaluje kyslík, nevysušuje vzduch Žádné tepelné ztráty Více než 90% účinnost

První z nich je nejsnadněji pochopitelný. Znamená to pouze, že ve společném krytu jsou dvě topná tělesa, která lze zapínat společně nebo odděleně. Standardní stupňovitý obvod pro větší flexibilitu ovládání jednotky.

Nádherný příklad toho, jak reklama hraje na nedůležitý technický detail designu a prezentuje ho jako výhodu.Nezáleží na tom, jestli vám kecá do života.Inzerenti. protože to je jejich cíl a prostředky je nezajímají.Spotřebitel. Jen to není jasné. Ale zní to krásně!K tomu je určen.

elektrický, konvektor, vysušuje, vzduch

Přátelé! Samotná fráze „spalování kyslíku“ nedává absolutně žádný smysl!Protože proces spalování něco. je jeho chemickou reakcí něco s kyslíkem.Kyslík tedy nemůže hořet, může pouze odpad ke spalování něco.Ale i kdybychom vzali v úvahu, že slovo „pálení“ je použito v přeneseném významu a znamená „odpad“. Podívejme se, co hoří v topení? Není k němu připojeno plynové potrubí?? Nebo topíte dřevem?? Nebo je to velký popelník?

Bohužel v něm stále něco hoří: domácí prach. Proto ten odporný štiplavý zápach, zejména když ho zapnete.Jen prosím nemluvte o „spalování“ (spotřebovávání) kyslíku! Jediný nádech a výdech spotřebuje více kyslíku ze vzduchu, než by se „spálilo“ za týden s prachem v topení.Proto mimochodem nemůžete sedět v domě se zavřenými okny.

Proč hoří?? Protože teplota vlákna je vysoká, můžete jasně vidět, jak žhne do červena.V moderních konvektorech se však používá standardní topné těleso s radiátory, tzv. tvar X:

Nepodařilo se mi na první pohled zjistit, jaká je teplota tohoto topného tělesa, ale je zřejmě mnohem nižší než u otevřeného hořícího vlákna.Samozřejmě, že pokud takové topení ucpete prachem, bude to nepříjemné, ale jen tak do zápisníku: pořád je to mnohem lepší než otevřené vlákno. Včetně menšího nebezpečí požáru. Přesto se můžete na těle spálit; vyberte si takový, který má rukojeti, jimiž jej můžete při práci bezpečně přemisťovat.

Ale na druhou stranu, nebezpečí běžného topného tělesa se žhavicím vláknem jsou značně přehnaná.Je zajímavé zjistit, jak škodlivé je spalování prachu a co s tím můžete dělat.Ano, je to pro vás špatné. Spalování při takto nízkých teplotách je vždy neúplné a zbytky mohou být plné toxických a dokonce karcinogenních látek.Nicméně jedna cigareta vykouřená vaším sousedem, jejíž kouř vychází z vašeho okna, je nesrovnatelně nebezpečnější. jen podle množství kouře. Z topení se často kouří? Ano, to je pravda.

A pokud máte velké obavy z karcinogenity a nemůžete se nabažit sousedovy cigarety, chcete kouřit svou vlastní. je to schizofrenní. Možná by stálo za to připomenout pánev na smažení. teplota je sice nižší než teplota topné spirály, ale za hodinu se spálí víc než smítko prachu a můžete ji potom sníst.

Několik slov o požární bezpečnosti.Protože drát ohřívače je rozžhavený, představuje značné nebezpečí požáru, pokud například dítě protlačí papír jeho škvírami nebo pokud je (i náhodou) zakrytý nějakým hořlavým nebo hořlavým materiálem.Konvektor s moderním topným tělesem je méně nebezpečný a olejový radiátor je ještě lepší! :)V případě nouze můžete prádlo pověsit na olejový radiátor; prádlo však nevěšte na žádný jiný typ topení. za jakýchkoli okolností! Výjimka. speciální věšáky na ručníky, které jsou připevněny k tělesu ohřívače a umožňují zavěsit prádlo vedle něj.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS