Fotoepilace a fotorejuvenace: mýty a realita

Evgeny Yakovlev, lékařský konzultant pro vzdělávací programy společnosti Nika Trade LtdTechnologie fotoepilace a fotoomlazení pomocí intenzivních pulzních světelných zdrojů (IPL) je dnes pravděpodobně jednou z nejznámějších a nejdiskutovanějších metod moderní estetické medicíny a kosmetologie.Principy selektivní fototermolýzy, na nichž je technologie IPL založena, byly poprvé formulovány a

vydali vědci Anderson R.Р., Parrish J.A. v roce 1983. Selektivní fototermolýza je selektivní absorpce světelné energie určité vlnové délky molekulami chromoforu (melanin, oxyhemaglobin atd.).). Světelná energie se mění na teplo, které zahřívá a koaguluje (ničí) tkáně, jako jsou vlasové folikuly nebo rozšířené kapiláry, které obsahují velké množství chromoforů. Okolní tkáň se nezahřívá a nepoškozuje.

První přístroje využívající tyto principy byly vyvinuty v roce 1993 a v roce 1998 byla technologie IPL poprvé přivezena do Ruska. První výsledky s těmito zařízeními byly velmi působivé. Časem se však ukázalo, že technologie IPL, stejně jako každá jiná, není univerzální, má svá omezení a kontraindikace. Výrobci a dodavatelé zařízení nicméně začali své výrobky agresivně propagovat. V té době bylo v kosmetickém průmyslu jen velmi málo profesionálů, takže tvrzení výrobců nebyla brána na lehkou váhu. I dnes je možné vidět reklamy, které navrhují zbavit se nežádoucích chloupků během jednoho sezení navždy pomocí fotoepilace. Klienti přicházející na ošetření proto často očekávali zázraky a byli samozřejmě zklamáni. Na druhou stranu technologie IPL aktivně konkuruje jiným metodám odstraňování chloupků a v tisku se objevilo mnoho článků, které tuto metodu vyvracejí. Technologie IPL je proto dnes opředena mnoha legendami a mýty. Těmto oblastem se budete snažit věnovat v tomto článku.

Fotoepilace je bolestivý zákrok. Skutečně: při fotoepilaci je normální, že během záblesku cítíte teplo a mravenčení. Dnešní přístroje mají výkonný systém chlazení kůže, který při dodržení léčebných protokolů zcela eliminuje popáleniny a bolest. Během zákroku se navíc používá speciální chladicí gel, který rovněž zajišťuje pohodlí a bezpečnost.

Fotoepilace odstraní chloupky hned napoprvé a navždy. Ve skutečnosti fotoepilace funguje pouze na vlasy, které jsou v aktivní růstové fázi. 20-25 % vlasů tohoto druhu. Abyste tedy odstranili všechny chloupky, musíte podstoupit 4-5 depilací s odstupem 3 až 4 týdnů. Kromě toho musí mít vlasy délku 1-2 mm. Žádná metoda nedokáže odstranit chloupky natrvalo. Při absenci hormonálních poruch může zaručit absenci růstu chloupků po dobu 1-1,5 roku.

Pomocí fotoepilace se můžete zbavit všech typů chloupků. Princip selektivní fototermolýzy totiž předpokládá přítomnost chromoforu v terčích, tj.е., v případě vlasů melanin. Pomocí IPL proto nelze odstranit bílé nebo velmi světlé chloupky.

Fotoepilace může způsobit rakovinu kůže. Pravda: světelné spektrum fotoepilační jednotky neobsahuje ultrafialové záření, které poškozuje DNA buněk. Zákroky jsou proto zcela bezpečné a nemohou vést ke vzniku rakoviny nebo jiných onemocnění.

Dobrý stroj IPL musí být „seriózní“, tj.е. skvělé. Pravda: na velikosti přístroje nezáleží, protože základním prvkem přístroje je žárovka v hlavě. Při výběru zařízení je třeba věnovat pozornost výkonu blesku, počtu filtrů, vlnové délce vyzařovaného světla a také možnosti přizpůsobit nastavení blesku různým typům pleti.

Po fotoepilaci se může růst vlasů zvýšit. Ve skutečnosti: fotoepilace, na rozdíl od jiných metod, nikdy nestimuluje růst vlasů. Léčba poškozuje vlasový folikul a sráží cévy, které ho vyživují, takže nemůže způsobit další růst vlasů.

Technologie IPL je navržena tak, aby odstraňovala pouze chloupky. Moderní přístroje využívající technologii IPL mají několik funkcí. Kromě fotoepilace ji lze použít také k fotoomlazení pleti. Jedná se o korekci stařeckých skvrn, odstranění rozšířených kapilár (kuperózy), korekci vrásek, léčbu akné. Moderní přístroj IPL tak může výrazně rozšířit nabídku služeb kliniky nebo kosmetického salonu a přilákat nové klienty.

Fotodepilace a fotoomlazení se nesmí provádět v létě. Skutečně: Fotoepilaci a fotorejuvenaci lze provádět v létě! Pro dostatečnou ochranu pokožky před slunečními paprsky je jednoduše nutné používat ochranný krém SPF nad 30. Moderní opalovací krémy mají lehkou texturu a pohodlně se používají. Pokožka při používání těchto krémů nezůstane bledá, jen se opálí rovnoměrněji, bez spálenin a skvrn. Je důležité si uvědomit, že nejméně dva týdny před léčbou a dva týdny po ní se nedoporučuje používat solárium.

Fotoomlazovací a fotoepilační přístroje a procedury jsou nákladné. Je pravda, že přístroje IPL a fotoepilační a fotoomlazovací procedury byly v době svého vzniku velmi drahé. Technologie však byla zdokonalena. Tím se snížily náklady na zákrok, takže fotodepilace a fotoomlazení se staly pro klienty cenově dostupné.

Pravda o domácích fotoepilátorech

Fotoepilace je v současné době jedním z nejoblíbenějších a nejvyhledávanějších kosmetických ošetření. Vzhledem k tomu, že se tento postup objevil relativně nedávno, není divu, že zájem o něj roste a zároveň se objevují dezinformace a mylné představy o této službě. Proto bychom v tomto článku rádi představili základní otázky, které vyvstávají v souvislosti s postupem fotoepilace v domácích podmínkách a její účinností.

Jsou domácí fotoepilace bezbolestné??

Nezávislé testy se skupinami Focus prokázaly, že ošetření je při domácím použití zcela bezbolestné. Výrobci stanovili optimální výkon, který je zařízením dodáván tak, aby nezpůsoboval bolestivé pocity.

READ  Může být solární panel napájen žárovkou?

Jaký je rozdíl mezi domácími fotoepilátory a salónními přístroji a jak jsou účinné??

Hlavní rozdíl spočívá v tom, že výkon fotoepilátorů pro domácí použití je nižší než výkon přístrojů v salonech a kosmetických centrech. U domácích zařízení nastavte optimální výkon světelných paprsků od 5 do 19 kJ, což vám umožní provádět postup bezbolestně, bez popálenin a dalších nepříjemných jevů, které můžete „ocenit“ stroje v salonech. Přesto je výhoda na straně domácích zařízení. Vezměte prosím na vědomí, že v institucích se obvykle jedná o starší zařízení, které již často vyčerpalo svůj zdroj a pracuje méně efektivně, a nelze to zkontrolovat. U domácích fotoepilátorů máte naopak možnost sledovat výkon světelných pásů sami.

Jaké vedlejší účinky jsou možné po zákroku na kůži? Podráždění, popáleniny nebo zarudnutí?

V domácích zařízeních je instalován optimální výkon světelných záblesků, který nezpůsobuje popáleniny ani jiné nepříjemné reakce na kůži. Pouze v ojedinělých případech, kdy je pokožka obzvláště citlivá, nebo pokud je přístroj používán na pokožce s vážnými zdravotními potížemi, může dojít k mírnému zarudnutí. Před zakoupením přístroje byste si měli přečíst seznam kontraindikací. Před prvním použitím je lepší jej vyzkoušet na vybrané oblasti provedením jednoho záblesku a počkat 24 hodin.

Kolik sezení pro úplné odstranění chloupků?

Každá epilace je účinná pouze tehdy, když jsou chloupky v aktivní fázi růstu. Pouze přibližně 30 % vlasových folikulů na dané oblasti kůže je ve fázi růstu. Fotoepilátor nemá žádný účinek na zbývajících 70 % vlasů v klidové fázi. Proto je důležité si uvědomit, že úplné odstranění chloupků pomocí fotoepilátoru vyžaduje čas odpovídající celému růstovému cyklu chloupků. Pokud se chcete zbavit nežádoucích chloupků na delší dobu, budete potřebovat sérii ošetření (nejméně 6 s odstupem 4 týdnů). Pokud se objeví nové chloupky, je třeba počáteční ošetření zopakovat, aby se ošetřily nejaktivnější vlasové folikuly, které nebyly epilací zasaženy. Opakované epilace prováděné v pravidelných intervalech mají za cíl odstranit nové chloupky, které přešly z klidové fáze do fáze růstu.

Je pravda, že je velmi obtížné a nepohodlné provést fotoepilaci sám a že ji může správně provést pouze speciálně vyškolený odborník??

Toto tvrzení není pravdivé, protože zařízení pro domácí použití jsou zcela bezpečná a snadno použitelná, takže fotoepilaci doma může provádět kdokoli! Měli byste si prostudovat uživatelskou příručku dodávanou s každým zařízením. Ihned po přečtení pokynů výrobce můžete zařízení začít používat.

Může používání fotoepilátorů vést k rakovině??

Světelné záblesky jsou pro pokožku bezpečné, protože se blíží struktuře slunečních paprsků, ale neobsahují nebezpečné ultrafialové záření. Světelné impulsy pronikají do těla maximálně do 5 mm a nezpůsobují žádné poruchy vnitřních orgánů. Technologie IPL je na trhu více než 40 let a NIKDY NEBYLO PODEZŘENÍ, že by tato technologie způsobila rakovinu nebo jiné poškození kůže.

Je pravda, že fotoepilace není vhodná pro lidi se světlými vlasy??

Ať už si necháte chloupky odstranit doma nebo v salonu, u bílých, šedých nebo velmi světlých a tenkých chloupků to nebude účinné. Metoda světelné epilace je totiž založena na principu absorpce světelné energie pigmentem chloupků. Tento pigment, který je zodpovědný za barvu vlasů, se nazývá melanin a jeho vysoká koncentrace se vyskytuje ve folikulu (cibulce) a vlasovém stvolu. Tento pigment však téměř zcela chybí u bílých, světlých nebo šedých vlasů.

Lze fotoepilaci provádět v létě??

fotoepilátor, odstranění, chloupků

Při fotoepilaci je třeba brát v úvahu nikoli roční období, ale vaše opálení. Jakékoli ošetření spálené pokožky zvyšuje riziko vzniku popálenin a stařeckých skvrn. Spálení od slunce způsobuje, že se v kůži vytvoří velké množství pigmentu melaninu. Je zodpovědný za pohlcování tepla ze světelného paprsku produkovaného fotoepilátorem. Pokud je pigment i v samotné pokožce, přístroj se nedokáže zaměřit na folikuly a může způsobit podráždění nebo dokonce popáleniny. Tuto proceduru lze provádět v létě i v zimě, ale vždy je třeba počkat alespoň dva až tři týdny po posledním opálení. Dva až tři týdny po odstranění chloupků je třeba se vyhýbat opalování a používat opalovací krémy, aby se předešlo hyperpigmentaci a spálení (používejte krémy s vysokým filtrem, SPF 30 nebo vyšším).

Jak správně používat fotoepilátor?

Všechny fotoepilátory Philips jsou dodávány s podrobným návodem k použití. Každý model má svůj vlastní speciální design a funkce.

Fotoepilace je snadný postup, který nevyžaduje žádné speciální dovednosti ani přítomnost kosmetičky. Pokyny, jak správně používat fotoepilátor doma, si však musíte prostudovat ještě před zahájením procedury.

fotoepilátor, odstranění, chloupků

Laserová, elektro a fotoepilace. Co je lepší?? Zkušební jízda. Část 1

Jaké různé typy odstraňování chloupků fungují a co slibují? Je skutečně možné zbavit se chloupků rychle, bezpečně a bez bolesti??Zeptejte se nezávislého odborníka a přesvědčte se sami. Poté, co jsme se před půl rokem rozhodli napsat vyčerpávající příspěvek na téma depilace, jsme se setkali s tolika otázkami, že se zdálo jednodušší vytrhat chloupky na všech částech těla, včetně hlavy, než je vyřešit. Soudě podle reklam, existuje mnoho typů odstranění chloupků a každý z nich je nejlepší.

Každá z nich má však své zásadní rozdíly.

Elektroepilace slibuje, že vás zbaví všech typů chloupků. blond, šedivých, chmýří. bez ohledu na odstín pleti (více informací najdete zde a dále). K dispozici je encyklopedie, která obsahuje několik sekcí, takže se na začátku neztratíte:).

Fotoepilace slibuje odstranění chloupků, které mají i jen trochu pigmentu, na jakémkoli typu pleti.

READ  Magnetové kosmetické proužky na odstranění chloupků na obličeji

Laserová epilace funguje na stejném principu jako fotoepilace, ale snímá přesněji, takže je potřeba méně ošetření. Účinek závisí na barvě vlasů a pokožky pacienta a na síle, kterou snese. Jeden z druhů laserové epilace. alexandritový laser. Je určen pro pacienty s tmavými chloupky na světlé pleti. Dalším (ještě novějším:) druhem stejné laserové epilace je diodový laser. Bezpečné použití na tmavou pleť. Ve výjimečných případech se používá neodymový laser (na základě indikace pacienta a v malých oblastech). A konečně, populární Elos-epilace ve skutečnosti není samostatná metoda, ale ochranná známka izraelské firmy Syneron Medical. Jedná se o kombinaci světelné (IPL nebo laserové) energie a elektromagnetické RF energie.

Když jsme se po zvládnutí těchto základů obrátili na salony a kliniky s návrhem: „Pojďme ukázat účinnost vaší foto-elektro-video-shmideo-laserové a masérové epilace?“Objevily se nové podrobnosti. Lékaři jednomyslně nazývají barbarskou metodou. dlouhé, bolestivé a možné následky v podobě otoků, hyperpigmentace, popálenin a jizev. Nikdo nedoporučil fotoepilaci. proč je potřeba, když existuje laser?? Jak se ukázalo, neodym je předepisován jen velmi zřídka a pouze pro indikace. Pro standardní případy je považován za méně účinný a bolestivý (nikdo si nedal práci s prokázáním jeho výhod ve srovnání s diodou a alexandritem).

Diodové a alexandritové lasery a společnost Elos se dostaly do čela. A tři kosmetičky s podobnými parametry (světlá pleť, tmavé vlasy). Lena K., Carina a Arina. absolvovaly kurz procedur na těchto strojích. S jasným cílem zbavit se chloupků. A s velkou výzvou: porovnat bolest, trvání a účinnost. Kontrolní oblasti: nohy, podpaží, bikiny.

Současně jsme však požádali nezávislého odborníka. Zde je jeho názor. a naše dojmy z prvních ošetření.

Rady odborníka, doktora medicíny, dermatokosmetologa a specialisty na laserovou estetiku Alexeje Mimova:

BI : Která metoda je nakonec lepší??

AM: Nezúčastněný lékař, který zná různé světelné systémy, nikdy neřekne, že fotoepilace je rozhodně ve všech případech horší než laser nebo že alexandritový laser je lepší než diodový laser. Všechny fungují na stejném principu selektivní fototermolýzy. To je trochu jako říkat, že Mercedes je lepší než BMW nebo Audi. Jeden je zábavnější, jeden pohodlnější, jeden prestižnější, ale nakonec se všechny dostanou do obchodů:) Rozhodujete se podle toho, čemu dáváte přednost. pohodlí? prestige? manévrovatelnost? Snad jen elektroepilaci lze považovat za zastaralou. Veškerý zmatek a nejasnosti pramení z toho, že manažeři, kteří potřebují prodat svá zařízení a propagovat své kliniky, staví proti sobě různé techniky a zařízení. Pokud mám za úkol vás přesvědčit, že laser N je lepší než laser X, určitě to dokážu. Přehánějte význam některých vlastností a vynechejte nevýhody. To však dělají nepoctiví prodejci. Píší také ziskové komentáře na fórech a podepisují se jako Olga Petrovna nebo Světlana Borisovna.

BI : Většina typů epilace je tedy stejně účinná?

AM : Pokud jsou v rukou dobře vyškoleného a zkušeného terapeuta, tak ano. Odborník ví, na co se zaměřit, a správně nastaví nastavení tak, aby chloupky zmizely během 4-8 ošetření. Přesné množství závisí na mnoha nuancích: tloušťce ošetřované kůže na povrchu, hustotě a hloubce ochlupení, prahu bolesti pacienta, hormonálním pozadí, fototypu, koncentraci melaninu ve vlasovém stvolu atd. Pokud žena přijde odstranit chloupky nad horním rtem a bradou, kompetentní lékař ji odkáže na konzultaci s endokrinologem a nebude ji trápit dvaceti ošetřeními. V případě hormonální nerovnováhy jsou bezmocné. Obecně platí, že při rozhodování o epilaci si nevybírejte techniku ani zařízení a kliniku ani lékaře.

HOLÍM SI OBLIČEJ! ��| JAK NA DERMAPLANING?

Jakýkoli typ epilace ovlivňuje chloupky, které jsou ve fázi růstu. anagenu. Na těle se vyskytuje v 10-25 % případů, proto je třeba provést několik epilací.

Lena K. Testy diodového laseru Lightsheer Duet v síti Epilake Network. Dojmy po prvním ošetření.

fotoepilátor, odstranění, chloupků

Doba ošetření: holeně (10 min) podpaží (5 min).) podpaží (5 min).) linie bikin zcela (15-20 min.)

Lenin názor: Inspirován radou odborníka jsem studoval rodokmen téměř všech klinik v Moskvě, které nabízejí odstranění chloupků. Rozhodl jsem se pro Epilik: je to první klinika autorizovaného distributora LightSheerDuet. To znamená, že vybavení je nové a lékaři nejsou včerejší absolventi.

Pravda a mýty o domácí fotoepilaci

Kosmetoložka a odbornice na hardwarové techniky Victoria Klishko vyvrací mýty o domácích fotoepilátorech.

Zmizí vlasy navždy s fotoepilátorem? IPL je domácí obdobou profesionální fotoepilace. Již po třech ošetřeních zaznamenáte výraznou redukci ochlupení. přibližně o 75 %. Při pravidelném používání lze výsledek v podobě hladší pleti udržet až osm týdnů. Mohou světelné pulzy fotoepilátorů poškodit kůži, způsobit podráždění nebo alergii?? Fotoepilátor pracuje s pulzním světlem. Pokud jste alergičtí na slunce (fotodermatitida), jsou možné nežádoucí účinky v podobě podráždění, vyrážky, zarudnutí, olupování. Přístroj je dokonale vhodný pro domácí použití. hlavní zásadou je bezpečnost. Jaké barvy vlasů jsou vhodné pro fotoepilátory? Fotoepilátor účinně odstraňuje chloupky přirozené rezavé, hnědé a černé barvy na světlé pleti (typy fotografií 1, 2, 3 a 4).

Lze fotoepilátor používat během těhotenství?? Ne, těhotenství a kojení jsou kontraindikací. Testování na těhotných a kojících ženách je zakázáno a bez toho není možné přístroje doporučit k použití. Proto se fotoepilace během těhotenství a kojení nedoporučuje. Kdo další by v žádném případě neměl podstoupit fotoepilaci? Existuje několik kontraindikací, včetně alergie na spálení (fotodermatitida), nedávného spálení (může dojít k pigmentaci), poranění kůže (škrábance, odřeniny atd.) a. д.). Fotoepilace se rovněž nedoporučuje v případě závažných kožních onemocnění. Podrobný seznam kontraindikací najdete v příručce. Jak rychle po použití fotoepilátoru rostou vlasy? Pokud fotoepilaci podstoupíte poprvé, může se stát, že se vám druhý den objeví zarůstající chloupek, protože přístroj působí na chloupky v jejich růstové fázi. Při pravidelném používání udrží vaši pokožku hladkou až osm týdnů. Pokud jste to nezkusili znovu po dvou měsících, vlasy postupně dorůstají. Může po fotoepilaci následovat zarůstání chloupků? Ne! Fotoepilace je ideální pro léčbu zarůstajících chloupků.

READ  Jak připravit kávu raff v kávovaru

Mohou muži používat fotoepilátor?? Fotoepilátor mohou používat ženy i muži. Struktura vlasů je u mužů odlišná (silnější, tužší vlasy), takže ošetření je dlouhodobé. Rychleji odstraňuje chloupky, jsou jemnější a světlejší. Je důležité zmínit, že se nedoporučuje používat fotodepilátory na obličej a genitálie. Důležité je také hormonální pozadí. V případě abnormalit (např. zvýšené hladiny testosteronu) nebude výsledek žádný. Mohu používat fotoepilátor, pokud mám na kůži mnoho mateřských znamének?? Znaménko je zásobárnou melaninu, a protože fotoepilátor útočí na melanin, je nutné se vyhnout nasměrování paprsku na znaménko. Velká znaménka je nejlepší vůbec neodhalovat, zatímco malá lze před ošetřením zamaskovat bílou matnou tužkou na make-up. Pokud si všimnete změny barvy nebo velikosti znaménka, měli byste navštívit odborníka.

Jsou výsledky viditelné najednou? Výsledky se neprojeví za dlouho. Již po třech ošetřeních vypadává 70-75 % chloupků a pokožka je hladká až osm týdnů. Lepší je domácí epilace nebo epilace v salonu? Domácí fotoepilátor IPL funguje na stejném principu jako profesionální fotoepilační přístroje používané v salonech. Přesná a důsledná aplikace zajišťuje výsledky jako v salonu. Co se může stát, pokud je na fotoepilátoru zvolen nesprávný režim? Například příliš silný? Pokud jste se předtím opalovali často, hrozí riziko popálení a pigmentace. V opačném případě může dojít k několikahodinovému zarudnutí. Více informací najdete zde.Práva na reklamu.

Porovnání modelů Lumea

SC1997/00

Účinnost

 • Až o 85 % méně chloupků již po třech pravidelných ošetřeních
 • Dlouhodobější účinek až 3 měsíce
 • Až o 85 % méně chloupků již po třech pravidelných ošetřeních
 • Dlouhodobější účinek až 3 měsíce
 • Až o 85 % méně chloupků již po třech pravidelných ošetřeních
 • Dlouhodobější účinek až 3 měsíce

Zabezpečení

 • Vestavěný UV filtr
 • Senzor kontaktu s pokožkou zabraňující náhodnému bliknutí
 • Blokování blesku, pokud je tón pleti tmavší než normálně
 • Vestavěný UV filtr
 • Senzor kontaktu s pokožkou zabraňující náhodnému bliknutí
 • Zablokování blesku, když je tón pleti tmavší než obvykle
 • Vestavěný UV filtr
 • Snímač kontaktu s pokožkou, který zabraňuje náhodnému záblesku
 • Blokování blesku, pokud je tón pleti tmavší než obvykle

Komfort léčby

 • 5 nastavení intenzity
 • Režim samostatného záblesku „Stamp“ a režim automatického záblesku „SlideFlash“
 • 5 nastavení intenzity
 • Režim samostatného záblesku „Stamp“ a režim automatického záblesku „SlideFlash“
 • 5 nastavení intenzity
 • Jednotlivý zábleskový režim „Stamp“ a automatický zábleskový režim „SlideFlash“

Vhodné pro typy pleti

Interní studie společnosti Philips, Eindhoven, leden 2017. Výsledky se liší v závislosti na individuálním růstu chloupků a mohou se lišit oblast od oblasti.

A není to na škodu?

Pravděpodobně všechny ženy, které znají epilátor, voskové pásky a shugaring, se ptají, zda fotoepilace bolí. Mýtus fotoepilace. odstranění chloupků je bolestivé, komentuje dermatoložka Oksana Klimenko: „fotoepilace. je záblesk, při kterém je generován intenzivní světelný puls (IPL). V salonech je zábleskový výkon vysoký, což způsobuje výrazné zvýšení teploty na povrchu pokožky, která může při epilaci způsobovat bolest. U domácích fotoepilátorů dochází k mírnému zvýšení teploty vzplanutí a během léčby může být pouze pocit tepla, ale žádná bolest. Proto je domácí fotoepilace vhodná k odstranění nežádoucích chloupků i pro dívky s citlivou pokožkou a nízkým prahem bolesti.“. Technologie IPL poskytuje bezkontaktní ošetření a fotoepilaci bez bolesti, poranění nebo podráždění pokožky. Zbavíte se nepříjemných pocitů nejen během procesu, ale i po něm.

Fotoepilace již není výhradní záležitostí profesionálních kosmetiček. Pro moderní ženy je obtížné najít si čas na pravidelné návštěvy kosmetických salonů a domácí fotoepilaci. je to skvělý způsob, jak mít stejně hladkou pokožku jako po profesionálním zákroku. V otázce, co je lepší, domácí fotoepilace nebo salonní laser, nám pomůže pochopit dermatoložka Oksana Klimenko: „Obě varianty jsou účinné, proto je každý případ individuální.“. Ošetření v salonu však může být bolestivé, a dokonce může způsobit špatnou reakci vaší pokožky. Domácí fotoepilace je bezbolestná, riziko popálení je při správném použití minimální a účinnost se nesnižuje.“.

Jak správně provádět fotoepilaci doma? je to velmi snadné. Zvolte si model domácího fotoepilátoru, zhruba týden před ošetřením se vyhněte slunění a bezprostředně před ošetřením odstraňte chloupky z povrchu kůže (nejlépe žiletkou). Poté přeneste přístroj do zvolené oblasti a stiskněte tlačítko.

Nelíbilo se mi to.

Všechny dívky chtějí být upravené. Nejsem výjimkou. Chlupů na nohou se chci zbavit už odjakživa. Rozhodla jsem se pro fotoepilaci, protože jsem o ní slyšela dobré věci. Řeknu vám to jen tak mimochodem. Zákrok je poměrně bolestivý, i když zpočátku.

O fotoepilaci se zajímám od roku 2008. Pak jsem šel s přítelkyní pro společnost a udělal jsem dva zkušební záblesky na ruce, v salonu „Makhaon“ (Petrohrad). Jak řekla kosmetička, „vlasy.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS