Šicí stroje

Díky technologickému pokroku nabízejí výrobci stále širší škálu šicích zařízení. od nejjednodušších modelů až po počítačové. Cena šicího stroje dnes tedy závisí na rozsahu možností a jeho technických možnostech.

Profesionální modely se používají v lehkém průmyslu a ateliérech. Každý elektrický šicí stroj je určen pro specifickou funkci: šití prádla, úpletů, obuvi, zpracování kožešin. V domácnosti má toto vybavení také široký záběr. od šití oděvů a ložního prádla až po různé druhy kreativity, jako je například tvorba ručních prací.

Výrobce

Stejně jako v jiných oblastech i zde existují lídři trhu a málo známé firmy.

Mezi nejznámější patří Minerva, Bernina, Janome, Pfaff, Brother, Singer, Husqvarna. Výběr mezi předními výrobci je do značné míry dán osobními preferencemi, dostupností sortimentu samotných strojů a jejich příslušenství. Zvažte také přítomnost servisních středisek ve vaší oblasti. u velkých „kilometrových“ strojů začíná tento faktor hrát významnou roli.

U méně známých firem to není tak jednoduché. Stroj od neznámé společnosti často stojí se stejným souborem funkcí podstatně méně. Kromě zřejmého rizika horší kvality však můžete narazit i na další úskalí: obtížný nákup dalších stehů a příslušenství. Málo známé značky mají často velmi exotické nástavce přítlačné patky nebo velikosti cívek. Pokud se tedy rozhodnete ušetřit, nezapomeňte si zjistit, jaké příslušenství se k tomuto modelu hodí a zda si je budete moci koupit bez potíží a přeplácení.

Co by měl umět slušný šicí stroj

Rovný steh, klikatý steh pro okraje látky, smyčkování. co všechno? žádný problém. Existuje mnoho, mnoho dalších funkcí, bez kterých moderní šicí stroj nemá právo na existenci.

Lada 132

užitkové stehy

Mělo by jich být hodně. Jsou jednoduché i složité, pomáhají vám šít věci z nejrůznějších materiálů. Existuje devět typů stehů, které řemeslníci, ale i začátečníci nejčastěji používají:

 • rovný steh;
 • cik-cak;
 • Elastický klikatý steh pro pružné pásky;
 • pružný steh pro pleteniny,
 • zesílený rovný steh;
 • vyztužená klikatice;
 • Prošívání okrajů;
 • neviditelný lemovací steh;
 • pružné švy pro neviditelné lemy.

Ozdobné stehy

Elektromechanické stroje jsou opět mimo hru: dekorativních stehů je málo. Elektronické se mohou pochlubit schopností provádět jednoduché výšivky, prvky ornamentů, girlandy, trachézové vzory. Šicí a vyšívací stroje se na ně dívají shora, pyšní se svými vlastními schopnostmi vytvářet monogramy v latince a ruských písmenech, zrcadlové stehy vertikálně i horizontálně, stejně jako paměť, kde můžete zadat kombinace písmen a ozdobných prvků. A opravdu vzácné a složité modely umí dokonce vyšívat steh, který je nakreslen na obrazovce.

Knoflíkové dírky

Šití knoflíkových dírek lze provádět i na elektromechanických strojích. Některé modely se vyrovnávají pouze s poloautomatickým režimem, ale většina je stále k dispozici automatický, v přísném souladu s velikostí tlačítka.

Elektronické a šicí vyšívací stroje pracují s automatickými knoflíkovými dírkami. U modelů evropských výrobců si výrobce šicích strojů nastavuje milimetry sám, Husqvarna a Pfaff mají důmyslné zařízení, které kontroluje, zda je knoflíková dírka přesně nastavena, u japonských strojů se knoflíková dírka vkládá do speciálního měřidla a u japonských strojů se knoflíkové dírky měří. Deset typů knoflíkových dírek není limitem! Ne všechny se používají neustále. Šicí stroje se nejčastěji používají na knoflíkové dírky, očka, knoflíkové dírky na úpletech, knoflíkové smyčky a oblé knoflíkové dírky; jakmile je knoflíková dírka jednou ušitá, zapíše se do paměti a stroj ušije libovolný počet knoflíkových dírek.

Napětí závitu

Aby se zabránilo roztržení, vzniku strií a aby byla krásná na pohled, musí být horní a spodní nitě vetkány uvnitř látky, nikoli na povrchu. Spodní nit můžete nastavit pomocí šroubu na chapači nebo horní nit pomocí jednoduchého mechanismu na přední straně stroje.

Navlékač jehly

Pokud například potřebujete vyměnit bílou nit za černou nebo pokud špatně vidíte, pomůže vám navlékač jehly.

Provlékněte nit jejími háčky, stiskněte nebo spusťte (provedení se liší) speciální páčku, zatáhněte za smyčku. Hotovo a připraveno k šití.

Podavač vrchní vazby tkaniny

Hedvábí, šifon, viskóza často způsobují problémy: dva kusy látky se posouvají, šev je nerovný. Kostkované a pruhované látky mohou být velmi nepříjemné. někdy jsou čáry nesynchronizované, někdy šachovnice při jednom pohybu vytváří mnohoúhelníkový tvar. Aby se předešlo této ošklivosti, výrobci již dávno vynalezli horní podavač látky, který je zodpovědný za délku stehu, pohybující se materiál mezi vpichy jehly.

Přítlačná patka je připevněna místo přítlačné patky a pomáhá posouvat látku. Může být odnímatelný, ale pouze s univerzální patkou a pouze s vestavěným dopravním pásem Pfaff, kterému je jedno, jakou patku použijete.

Přítlak patky na látku

Abyste dosáhli dobrého šití, musíte vědět, jak velkým tlakem musí přítlačná patka působit na látku. Na normální látky se musí tlačit silně, ale na úplety mnohem silněji. jinak se látka roztáhne. Elektromechanické stroje mají pružinu pro regulaci tlaku; elektronické a počítačové stroje regulují tlak automaticky.

Zvláště silné látky lze snadno šít se zdvihem šicí patky až 12 mm.

Pokud již máte nainstalovaný horní podavač, můžete se obejít bez regulátoru tlaku. podavač zajistí dokonalé a rovnoměrné prošití.

Elektronický regulátor síly jehly

Šití materiálů různé tloušťky a hustoty. Tenké látky lze šít přesně a s třením a džíny nebo imitaci kůže lze bezpečně prošít se stabilizátorem.

READ  Jak správně nasadit jehlu na šicí stroj

Přepínač polohy jehly

Tím se jehla zastaví v nejvyšší nebo nejnižší poloze.

šicí, stroj, všechny, typy

Rukávová platforma

Kalhoty, manžety a rukávy se šijí poměrně obtížně. Proto je nejlepší zvolit stroj s rukávovou plošinou: můžete vyjmout část pracovního stolu a v klidu si pohrávat s neposlušnými trubkami látky.

Nastavení rychlosti šití

Záleží na tom, jak silně na patku tlačíte, a na modelu šicího stroje. Nastavení otáček může být stupňovité nebo plynulé, s ochranou proti trhnutí. Husqvarna, Brother a Janome mají stroje bez nožního ovládání, pouze s tlačítkem start/stop a páčkou pro regulaci rychlosti.

Reverzní

Šití musí být zajištěno tak, aby se nerozšířilo. Lepší a dražší stroje mají samostatnou funkci automatického zajištění stehu, ale levnější, ale slušné stroje se musí spoléhat na zpětné šití.

Automatické zamykání stehů

Není k dispozici u všech modelů, což je škoda: velmi užitečné. Na začátku a na konci stehu stroj steh automaticky zaváže a šev se nerozmotá.

Automatický ořezávač nití

Automatický odstřih nitě stisknutím tlačítka odstřihne horní a spodní nit a zvedne jehlu do horní polohy.

Automatický zdvih přítlačné patky

Po dokončení šití se patka zvedne bez vašeho zásahu. Pokud se vám zdá, že se bez této funkce obejdete. není problém ji vypnout a použít ruční nebo kolenní páku pro zvedání nohy.

„Poradce pro šití“

Řekne vám, jakou nit, jehlu, patku zvolit pro šití konkrétní věci. A pokud jste si koupili špičkový model. a ukáže obrázek, jak to všechno používat a v jakém pořadí.

Vlastnosti domácích šicích strojů

Režimy raketoplánů

Kyvadlo je hlavní součástí šicího stroje. Obtáčí knoflíkovou dírku mezi nitěmi. Existují dva typy kyvadlové dopravy:

Svislý člun je dobře známý ze starých mechanických šicích strojů. Dnes se s ním setkáváme stále méně často, většinou v nejlevnějších modelech. Hlavní nevýhody vertikálního háku: vysoká hlučnost a nízká rychlost. Hlavními výhodami jsou spolehlivost a nízká cena. Horizontální hák se nyní stal nejběžnějším raketoplánem mezi zařízeními střední cenové kategorie. Velká výhoda: tichost, není třeba zamotávat nitě. Nevýhody: nepohodlné nastavení spodního závitu, může se snadno rozpojit.

Univerzální elektromechanický šicí stroj pro domácí použití s horizontálním chapačem. Funguje s různými látkami. Provádí 21 typů šicích operací, včetně pracovních, pletacích, overlockových stehů a knoflíkové dírky v poloautomatickém režimu. Nastavení délky stehu (až 4 mm) a šířky stehu (až 5 mm). Páka zpětného šití. Integrovaný navlékač jehly. Regulace napětí horní nitě. Nastavení rychlosti pedálu. Šití dvojitou jehlou. Polstrovaná platforma. Přihrádka na příslušenství. Osvětlení.

Elektromechanický šicí stroj s kyvným člunkem. 12 šicích funkcí. Poloautomatická knoflíková dírka. Nastavení délky stehu: až 4 mm. Šířka stehu: až 5 mm. Podsvícení. Rukávová platforma. Reverzní. Reguluje napětí nitě. Obsahuje: sadu šicích patek, sadu jehel.

Funkčnost

Před zakoupením šicího stroje zkontrolujte domácí švy. To se může v závislosti na modelu značně lišit. Nicméně i základní šicí stroj má velmi základní sadu stehů:

 • Rovný. univerzální;
 • klikatý steh. pro pleteniny, ozdobné stehy a lemování;
 • pružný cikcak. na prošívání gumy, zapošívání, šití záclon;
 • Trojnásobně zesílený rovný steh. pro silné švy nebo těsné tkaniny. džíny, závěs;
 • Trojnásobně zesílený klikatý steh. silně namáhaný steh pro elastické tkaniny;
 • Imitace overlockového stehu. k oříznutí okrajů.

Kromě nich lze přidat mnoho dalších typů stehů.

Elektromechanický šicí stroj s vertikálním chapačem. 19 šicích funkcí. Automatická knoflíková dírka. Nastavení délky stehu 0 až 4 mm. Nastavení šířky klikatého úseku až do 5 mm. Automatický navlékač jehly. Vestavěná řezačka závitů. Páka zpětného chodu. Volná ruka. Podsvícení. Úložný prostor pro příslušenství. Patka je součástí dodávky: univerzální patka, patka pro zip, patka pro slepý steh.

Nastavení šití knoflíkové dírky

Mnoho šicích strojů umí šít knoflíkové dírky. Se strojem je to mnohem rychlejší než s ručním šicím strojem. Existuje několik režimů šití:

 • Ruční. k dispozici na strojích, které umí šít klikatým stehem (tj. všechny stroje). Přesouvání látky a úpravu proporcí bude nutné provést ručně. Jedná se o časově nejnáročnější způsob šití;
 • Poloautomatický. stroj se o vše postará, ale vy musíte neustále přepínat režimy ručně;
 • Automaticky. šicí stroj si sám ušije knoflíkovou dírku. Speciální přítlačná patka se pak pohybuje sama.

Materiál pouzdra

Tělo šicího stroje pro domácnost může být vyrobeno z plastu nebo kovu. Kovové pouzdro je považováno za pevnější a odolnější než plastové pouzdro. Nejlépe je však zkontrolovat, zda existuje kovový rám, kolem kterého jsou všechny díly připevněny. Levné modely obvykle nemají takový rám a díly jsou připevněny k plastovému krytu. Protože hlavní těleso není dostatečně tuhé, může prasknout. Modely s kovovým rámem jsou mnohem bezpečnější. Kovový rám může být kombinován s karoserií nebo laminován plastem.

Funkce Reverse, Autoclamp, Autotrim

Reverse je speciální režim šicího stroje, který mění směr šití. Zpětný chod je speciální provozní režim šicího stroje, při kterém se směr chodu stehu mění. Lze přepínat stisknutím tlačítka na krytu nebo vypínačem. Funkce automatického zapošití automaticky zajistí nit na začátku nebo na konci stehu. Automatický střih. nit se stříhá automaticky.

Vyšívací funkce

Některé elektronicky řízené šicí stroje mohou být vybaveny vyšívací jednotkou. Připojuje se ke stroji a umožňuje vyšívat požadované vzory.

Hodnocení top 10 podle KP

Jaguar A-337

Roztomilý kompaktní šicí stroj od japonského výrobce s celou řadou základních operací. Klapka. vertikální, kovová, díky čemuž stroj dokonale pracuje s různými látkami. K dispozici je automatický navlékač jehly.

Charakteristika:

Multifunkční stroj ruské značky Laconic zvládne 19 šicích operací. Podle uživatelů se snadno a jednoduše ovládá. Pokyny pro navlékání horní nitě a navíjení cívky jsou vytištěny na těle stroje. K dispozici je odnímatelný panel rukávů, který umožňuje šití velmi úzkých předmětů.

Vlastnosti:

Lehký a kompaktní šicí stroj. Dobrá sada: patka pro vkládání zipů, knoflíkové dírky, slepý steh a univerzální patka, tři jehly, šicí nůž, šroubovák, čtyři cívky, pedál, měkké pouzdro.

Funkce

Krásný a pohodlný model je vybaven speciálním pracovním stolem pro pohodlnější práci s velkými kusy látek. 17 vestavěných operací umožňuje provádět širokou škálu úkolů.

Vlastnosti:

Švýcarská kvalita tohoto šicího stroje se odráží v jeho odolnosti a snadném používání. Kovová základna, ergonomický nožní pedál, který dobře nastavuje rychlost. Rukávová platforma, která zvládne šití úzkých okrajů, a další chytré detaily, díky nimž je šití radost.

Vlastnosti:

Počítačový šicí stroj potěší různými šicími operacemi. 100 kusů. Uživatelsky přívětivá navigace na monochromatickém displeji, která umožňuje rychle najít správný steh a upravit nastavení. Možnost použití dvou jehel a pohodlná rukávová platforma.

READ  Jak natočit vlasy pomocí fénu a hřebenu

Vlastnosti:

Domácí značka je již dlouho špičkovým a spolehlivým společníkem pro začínající švadleny i zkušené krejčí. Šicí stroj Chayka New wave 760 má dostatečnou funkční výbavu pro pohodlnou práci s různými druhy látek a typy šití. Přehledné nastavení a uživatelsky přívětivé ovládání vám umožní rychlé uvedení do provozu.

Vlastnosti:

Má výkonný elektromotor, který umožňuje práci s mnoha druhy tkanin. Optimální šití zajišťuje flexibilní nastavení a možnost měnit přítlak patky na látku. Horizontální kyvadlová doprava nevyžaduje mazání a minimalizuje vibrace během provozu.

Vlastnosti:

Počítačem řízený model pro pokročilé. Dvoukrokový zdvih patky, přehled stehů, plynulá regulace rychlosti, přímá volba stehu a nastavení stehu. pozvedne kvalitu každého výrobku na profesionální úroveň.

Vlastnosti:

Model se všemi základními funkcemi, které se používají pro většinu šicích prací. Součástí balení je náhradní dutinka, cívky, patka na zip, overcasting a praktická taška.

Vlastnosti:

Značka: Leader
Značka Země: UK
Výroba: Čína
Typ: elektromechanické
Typ raketoplánu: vertikální kyvadlo
Tělo: Plastové
Hmotnost: 6,2 kg
Počet operací: 22
Maximální rychlost šití: 600 stp/min
Maximální délka stehu: 4 mm
Maximální šířka stehu: 5 mm
Maximální výška zdvihu přítlačné patky: 12 mm
Šití knoflíkových dírek: Poloautomatické
Ořezávání závitů: Manuální
Šicí materiály: Lehké a střední tkaniny

Top 10 hodnocených podle KP

Tento model má arzenál 60 různých stehů. Všechny jsou zobrazeny na předním panelu přímo pod displejem. Když vyberete požadovaný, na obrazovce se rozsvítí obrázek. Schematické pokyny a vysvětlivky jsou vytištěny i na dalších částech stroje, což je praktické pro začátečníky. Ukáže i to, jak vložit nit do jehly a navléknout cívku. V oblasti displeje jsou tlačítka pro nastavení vlastností stehu. K dispozici je navlékač jehel, který se podle recenzí snadno používá. Mírně zubaté hrany: potřebujete je k odstřižení nitě. Spodní plošina má průhledné okénko, kterým je vidět cívka. Sleduje, kolik nití zbývá.

Boční horní část těla lze odejmout a vytvořit z ní kontejner. Ve výchozím nastavení jsou v něm tovární díly, ale kapacitu můžete upravit podle svých potřeb. Můžete nastavit maximální rychlost, takže bez ohledu na to, jak moc sešlápnete pedál, nemůžete jet rychleji než takto. Automatický režim šití lze přepnout: nastavte možnosti, stiskněte a šicí stroj udělá téměř vše sám.

Vlastnosti:

Jeden z nejlepších rozpočtových taháků dneška. Vhodné pro začátečníky nebo pro hromadné nákupy v šicích obchodech. Rychlý a snadno pochopitelný díky malému množství zvonků a píšťalek. Důležité plus: návod k použití je napsán velmi jednoduše. Samotné zařízení je kompaktní. Lze zakrýt přiloženým krytem a uložit do skříně. Dokonce pevně drží neopren. Hlavní je zvolit úhly a závity.

Jednoduchý stroj a v provozu: jednou za měsíc stačí kápnout pár mililitrů oleje. Včetně patek pro šití zipů nebo knoflíkových dírek. Nepříjemná je absence měniče závitů, což může být pro netrpělivé a nervózní lidi kritické. Ačkoli jsou v šití vzácné. Pokyny krok za krokem pro navlékání jsou však přímo na krabici. Pracovní plochu můžete oddělit a ušít například rukáv.

Vlastnosti:

Pro volbu možností stehů, stehů a operací na přední straně přístroje slouží tři otočné přepínače. Nitě se do očka jehly dostanou bez větších problémů. Spodní část těla má dutý odnímatelný díl pro uložení drobných předmětů. Je pravda, že to není zrovna praktické. Švadleny mají k dispozici 19 různých operací: různé typy stehů od pletení po slepý steh, overlockové varianty a ozdobné stehy.

Stroj je vyroben převážně z plastu. Má pozitivní vliv na hmotnost. asi pět kilogramů, ale některé řemeslnice považují materiál za nespolehlivý. Pokud se však chystáte šít hodně hrubých tkanin, stejně hustý denim, pak tato možnost není vhodná. Nedostatečný výkon. Uživatelské recenze modelu jsou diametrálně odlišné. První, zřejmě nijak zvlášť nároční a vybíraví kupující, kteří si vystačí s lehkými látkami v práci, si pochvalují. Zkušenější řemeslníci naopak poměrně rezervovaně o zařízení.

Vlastnosti:

Jeden z nejlepších šicích strojů nejen pro domácnosti, ale i pro profesionály. Zařízení je dodáváno s přídavným stolkem pro zvětšení pracovní plochy. K dispozici je systém hands free. Realizováno kolenní pákou, která je zodpovědná za zvedání nohy a spouštění dopravního pásu. Někdo vtipkuje, že je to robot, který udělá všechno za vás, stačí jen nakonfigurovat. Přístroj je vybaven více než 200 typy stehů. Stisknutím tlačítka můžete zrcadlit rubovou stranu. nezbytnost pro příznivce kreativního a dekorativního šití. Navíc je k dispozici 30 paměťových buněk, do kterých si můžete zapsat vlastní stehy. Hodí se, pokud pracujete dlouho a přerušovaně a nechcete nic zapomenout. Několik slov o automatizaci. Přístroj si sám nastavuje tlak podle tloušťky plochy. Zarážku jehly můžete nastavit nahoře nebo v látce. Stroj je těžký. 12 kg. Ale je stabilní.

Vlastnosti:

Obecně se jedná o profesionální šicí stroj, ale protože jeho cena nedosahuje strmých průmyslových zařízení a hodně se zajímá o šití doma, zařadili jsme ho do našeho hodnocení nejlepších šicích strojů pro domácnost. Začátečníci by to neměli brát, unaví vás pochopit. Ano, a starší švadleny. zde vše na základě elektroniky. Stovky variant stehů lze kombinovat a vytvářet tak nové vzory. Vedle jehly je vodítko s vyznačením centimetrů. Stisknutím páčky se jehlová deska změní na přímý vzor.

Přítlak nohou je flexibilně nastavitelný. Pro různé látky lze zvolit různé tkaniny. Široká pracovní plocha a možnost jejího zvětšení pomocí kompletního stolu pro práci s přikrývkami nebo svrchním oblečením. Páka ovládaná kolenem umožňuje držet ruce na noži a kontrolovat proces. Místní světlo je chváleno: ne tlumené a žluté, ale jasné LED diody. Není třeba se bát ovládání počítačem. Je intuitivní pro uživatele jiných moderních strojů.

Vlastnosti:

Další počítačový šicí stroj pro domácnost, ale cenově výhodnější model. Seriózní motor připravený soutěžit i s dvojitě nebo trojitě složenými džínami. toho dosáhnete nastavením přítlaku patky na látku a nastavením napětí nitě. U lehčích tkanin je naopak potřeba menší přítlak, aby tkanina mohla na pásu hladce běžet. Krejčí může zvolit polohu jehly. Užitečné, pokud se chystáte šít zip nebo prýmek. K dispozici je výběr knoflíkových dírek. Stroj to udělá automaticky, stačí jen přidržet látku, aby byla rovná.

Dodává se s tradičním pedálem. Můžete ji však vypnout a šít pomocí knoflíku na těle. Mimochodem, při použití nožního ovladače má elektronický mechanismus jednu zvláštní funkci. Pokud chcete zpomalit a rozhodnete se snížit rychlost šití, stroj se zastaví. Myslí si, že chcete přestat vůbec. Chcete-li šít pomalu, musíte počkat, až se patka zastaví, a pak jemně přitlačit. Doporučuje se také zručným řemeslníkům nebo těm, kteří pracují technikou patchwork nebo quilting. Profesionální stroje jsou drahé a běžné stroje nejsou vhodné. To je však naprosto přijatelný kompromis.

READ  Jak správně vypustit vzduch z chladiče

Hodnocení níže uvedených možností pomůže odpovědět na otázku, jaký zvolit šicí stroj pro domácnost pro všechny typy látek.

„Astra Lux 7350 Pro“

Výhody tohoto modelu jsou podle ohlasů zákazníků následující:

 • dostupnost významných funkcí a vlastností;
 • dostupnost zobrazovacího displeje;
 • tichý provoz
 • kvalita stehů;
 • snadné ovládání;
 • Patří spíše k profesionálním možnostem.

Nevýhody modelu podle zpětné vazby zákazníků jsou:

„Janome DC 4030“

Mezi výhody tohoto modelu podle ohlasů zákazníků patří:

 • 30 typů operací;
 • ovládání počítače;
 • nízká cena;
 • mnoho funkcí;
 • známá značka;
 • sada na nohy

Nevýhody podle zpětné vazby zákazníků jsou:

„Brother INNOV-‚IS 950 / 950D

Mezi výhody podle ohlasů zákazníků patří:

 • mnoho funkcí a vlastností;
 • výhodná malá velikost;
 • přítomnost možností vyšívání;
 • mnoho nastavení;
 • kvalitní stehy

Nevýhody podle recenzí zákazníků jsou:

„Janome Decor Computer 3050 / Decor Computer 504.5“

Mezi výhody tohoto modelu podle ohlasů zákazníků patří:

 • 50 typů operací a 23 typů stehů;
 • široký výběr stehů;
 • funkce overlocku;
 • regulace rychlosti;
 • snadná obsluha a použití;
 • tichý provoz;
 • není svévolné;
 • automatické provádění 3 typů smyček;
 • tichý provoz.

Nevýhody podle zpětné vazby zákazníků jsou:

„Janome 419S / 5519“

Mezi výhody tohoto modelu podle recenzí zákazníků patří:

 • 19 šicích operací pro všechny domácí práce;
 • možnost provádět automatické knoflíkové dírky;
 • různé druhy stehů;
 • se zabývá prací s různými typy látek;
 • šicí stroj na džínovinu;
 • přítomnost kontrolorů;
 • funkce volného rukávu;
 • je dodáván s řadou příslušenství;
 • Nízká cena

Mezi nevýhody podle zpětné vazby zákazníků patří:

šicí, stroj, všechny, typy

„Elna EasyLine 12“

Mezi výhody tohoto modelu podle ohlasů zákazníků patří:

 • 15 šicích funkcí;
 • Nastavení délky stehu;
 • vertikální raketoplán;
 • silný;
 • univerzální možnost;
 • nízká cenová úroveň;
 • snadné ovládání;;
 • dobrá montáž;
 • dobře plní své funkce.

Nevýhody podle recenzí zákazníků jsou:

„Bratr Comfort 40 E

Mezi výhody podle recenzí zákazníků patří:

 • spolehlivost a pohodlí;
 • kvalitní zpracování;
 • 40 typů stehů;
 • multifunkčnost;
 • klid;
 • levné.

Nevýhody podle zpětné vazby zákazníků jsou:

Bernina B 750 QE

Mezi výhody tohoto modelu podle ohlasů zákazníků patří:

Nevýhody podle zpětné vazby zákazníků jsou:

šicí, stroj, všechny, typy

Vlastnosti přístroje Singer Stylist 7258

Vztahuje se na elektromechanickou verzi.

 • všechny šicí funkce;
 • výšivky;
 • výroba přikrývek;
 • tvorba domácího dekoru;
 • 10 stop v sadě;
 • automatické navíjení cívky;
 • softwarové ovládání pro zvedání a spouštění jehly;
 • 7 typů knoflíkových dírek;
 • regulace rychlosti;
 • automatický navlékač jehly.

Mezi výhody tohoto modelu podle ohlasů zákazníků patří:

 • nejlepší poměr ceny a kvality;
 • Vhodné pro nezkušené i profesionální šičky;
 • 100 variant stehů;
 • klid;
 • snadné použití;
 • stabilní v provozu;
 • chytrá funkčnost a inteligence;
 • kvalita provádění operací;
 • plná automatizace;
 • šití dvojitou jehlou;
 • podrobný manuál

Nevýhody podle zpětné vazby zákazníků jsou:

Funkce Brothers Innov-is NV1800Q

Stroj patří k variantám řízeným počítačem.

 • kruhový šicí nástavec;
 • 4 funkce nožního pedálu;
 • vyšívání svazků;
 • Součástí balení je 5 šicích patek;
 • automatické nastavení napětí nitě;
 • automatické navlékání;
 • 10 typů knoflíkových dírek;
 • 232 stehů;
 • vestavěná písma;
 • schopnost šít kůži.

Mezi výhody tohoto modelu podle recenzí zákazníků lze nazvat:

 • design a vzhled;
 • Funkce vytváření vlastního typu šití;
 • LCD displej;
 • snadné nastavení;
 • Velké množství stehů.

Nevýhody podle ohlasů zákazníků jsou:

Brother Artwork 31

Mezi výhody tohoto modelu podle ohlasů zákazníků patří:

 • je vhodný pro jakýkoli typ tkaniny;
 • energie;
 • nastavení přítlaku nohou;
 • 31 operací;
 • mnoho stehů;
 • průměrná cena pro tento segment strojů;
 • tichý provoz;
 • automatický navlékač jehly;
 • horizontální hák.

Nevýhody podle zpětné vazby zákazníků jsou:

Janome My Style 100

Mezi výhody tohoto modelu podle ohlasů zákazníků patří:

Nevýhody podle zpětné vazby zákazníků jsou:

Funkce zařízení Janome 2212

Mezi vlastnosti tohoto modelu podle ohlasů zákazníků patří:

Nevýhody podle zpětné vazby zákazníků jsou:

Bernina Bernette B35

Mezi výhody tohoto modelu podle ohlasů zákazníků patří:

 • spolehlivost a snadné používání;
 • Mnoho operací;
 • kvalita provedení;
 • snadné ovládání;
 • všechny potřebné funkce;
 • sešívatelnost.

Počítačem řízené

Počítačem řízené šicí stroje postupně nahrazují domácí spotřebiče s elektromechanickým ovládáním. V porovnání se svým předchůdcem má tento model vyšší počet šicích operací a snadno se nastavuje.

Singer Confidence 7470

Tento šicí stroj vám bude nepochybně dělat radost po dlouhá léta. Stroj umí sám šít 7 stehů, navlékat nitě a knoflíkové dírky. Šicí poradce vám poradí, jaký režim je pro danou operaci nejlepší, a funkce Autostop chrání stroj v případě poruchy. Shrnutí: Skvělý poměr cena/výkon.

Janome Skyline S3

Další cenově výhodný model s počítačovým ovládáním. Jeho cena je téměř 1,5krát vyšší než cena modelu Singer Confidence 7470, ale má více funkcí. Šicí stroj Janome Skyline S3 7 má stovky různých automatických posuvů, ale jeho předností je vyšívací jednotka.

Stačí zadat kombinaci písmen nebo symbolů na displeji a začít vyšívat. Stroj se o vše postará! Řezání a navlékání závitů je zde také automatické. Při pohledu na tento šicí stroj od výrobce Janome se zdá, že budoucnost již dorazila.

Brother INNOV-IS 1250

 • Velký počet šicích operací
 • Vyšívací jednotka je součástí dodávky
 • Port USB
 • Velká pracovní plocha
 • Všestrannost
 • Dotykový displej
 • Integrovaná paměť

Funkčnost šicího stroje Brother INNOV-IS 1250 je úžasná. může konkurovat modelům ze studia. V jeho arzenálu je více než 400 šicích operací, včetně originálních švů, prošívání, overlocku a různých typů výšivek. Stroj má ve své paměti různé vyšívací vzory a nové vzory lze načíst přímo z paměti USB nebo z počítače. Hlavní výhodou modelu je jeho všestrannost.

Přístroj je vhodný pro všechny tkaniny. od jemného kambíku a úpletů až po kůži a džínovinu. Koupit Brother INNOV-IS 1250 se vyplatí těm, pro které šití a vyšívání přestalo být jen koníčkem a stalo se profesionálním zaměstnáním.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS