Jak navléknout nit na šicí stroj Singer?

Schéma navlékání nití Singer: Umístěte cívku nitě na navlékací stanici v horní části stroje. Je připevněn speciálním držákem, který nedovolí, aby při odvíjení nitě spadl. Nit lze usměrnit vytažením vodítka nitě a ovinutím cívky.

Vložte nit do jehly šicího stroje zepředu dozadu a natáhněte ji asi o 10-15 cm. Některé stroje Singer jsou vybaveny automatickým navlékačem. Můžete ji použít k navlékání jehly. Stiskněte ji tak, aby byla co nejníže.

Jak správně a rychle zastrčit nit do šicího stroje :: SYL.ru

Šicí stroj je nezbytnou součástí výbavy každé švadlenky. Často se setkáte nejen s moderními modely s automatickým navlékáním, ale i se staršími variantami. Někteří lidé dokáží vyrobit jedinečné předměty i na ručním šicím stroji. Začátečníci si však často lámou hlavu nad tím, jak zastrčit nit do šicího stroje. Není to tak těžké, jak to vypadá. Stačí si pozorně přečíst návod k obsluze a seznámit se s konstrukcí stroje.

Jak navléknout nit do starého šicího stroje

U starých strojů je to o něco obtížnější než u nových strojů, protože ty první nemají hroty, které jsou v nových modelech.

Nit se začíná navlékat do drážky, která vede kolem celé jehly. Stačí přejet rukou po nástroji, abyste ho ucítili.

Střihačské jehly se však navlékají jinak. K tomu slouží schéma na krytu stroje. U elektronického stroje se používá jiné schéma. Zahrnuje tyto kroky:

 • Upevnění cívky nitě ke stroji.
 • Vložení nitě do regulátoru nitě jehly.
 • Vytažení nitě pomocí vyrovnávací pružiny (připomíná háček).
 • Vkládání vlákna do navlékače jehly.
 • Posunutí závitu směrem dolů a jeho zasunutí do speciálních držáků.
 • Rotační šicí stroje někdy používají místo vodítka nitě vidlici.

Schéma: jak navléknout nit na šicí stroj Singer

Šicí stroje Singer jsou složité a mohou to být amatérské šicí stroje nebo profesionální stroje. Většinou se v domácnosti používají stará zařízení této značky, protože nové modely jsou poměrně drahé.

Všechny modely Singer jsou rozděleny do 2 kategorií: s jedním nebo dvěma vodítky nití. Typ zařízení „route“ určuje algoritmus procházení vláken.

Pokyny pro instalaci šicí příze:

 • Odpojte stroj od napájení (u mechanických modelů vyjměte patku z nožního ovladače).
 • Zvedněte jehlu do nejvyšší polohy pomocí bočního kolečka. Spusťte přítlačnou patku na šicí plošinu.
 • Upevněte cívku na cívkové očko.
 • Provlékněte přízi vodítkem příze Protáhněte látku druhým vodítkem příze, je-li k dispozici.
 • Ujistěte se, že je tkanina zajištěna v regulátoru napětí nitě.
 • Protáhněte zářez v napínacím mechanismu.
 • Upevněte látku do chapače, který se nachází nad samotnou jehlou.
 • Vložte nit do jehly.
šicí, stroj, singer, navléknout

Spodní nit se vkládá obvyklým postupem. šicí příze musí být navinuta na cívku. Jako pomocníka lze použít automatický navíjecí mechanismus.

READ  Janome ami 15 šicí stroj recenze

Cívka je vložena do cívkového pouzdra

Cívkové pouzdro je nejdůležitější součástí šicího stroje a musí být udržováno v perfektním stavu. Povrch cívkového pouzdra musí být hladký, přinejmenším čistý, bez rzi nebo oxidace. Sebemenší škrábanec na povrchu cívkového pouzdra nebo odštípnutá stěna způsobí mnoho problémů se stehy, od smyčkování a vynechávání stehů až po přetržení nitě.

Všimněte si, že cívky nemají vždy „ocásek“. Při koupi nového cívkového pouzdra si navíc uvědomte, že ocásek může být otočen na druhou stranu.

Jak navléknout nit na dvojitou jehlu?

Pokud stroj provádí klikatý steh, může mít nainstalovanou dvojitou jehlu. V tomto případě se nit navléká do jehel úplně stejně, jako kdyby se navlékala jednou jehlou, jen s tím rozdílem, že je zapotřebí další. druhá. cívka. Obě jehly projeďte stejným navlékačem.

Pokyny pro navlékání dvou jehel do stroje:

 • Dvojitou jehlu instalujte stejným způsobem jako běžnou jehlu. Špička jehly musí směřovat od vás a kulatá strana jehly musí směřovat k vám.
 • Protáhněte nit z obou cívek všemi vodítky jehly a nezapomeňte na napětí jehly. Mělo by to být tak, aby je nejnižší příze oddělovaly.
 • Levá jehla by měla být navlečena vlevo, pravá jehla vpravo. Pokud je stroj vybaven pouze jedním navlékačem jehly, veďte levou nit navlékačem a pravou nit vedle něj tak, že ji zastrčíte pod očko jehly.

Dvojjehla usnadňuje šití dvojitého dokončovacího stehu na šicím stroji a také umožňuje šití ozdobného dokončovacího stehu pouze jedním stehem dvojjehlou.

Chyby při navlékání nitě do šicího stroje

Pokud je steh zacyklený nebo se vytvoří kroužek nitě, znamená to, že je nit v šicím stroji špatně navlečena. To je způsobeno slabým napnutím horní nebo spodní nitě. Někdy se zdá, že stačí správně nastavit spodní závit a vše bude v pořádku. To je mylná představa.

Kvalitu šití určuje horní nit.

Vyberte si kvalitnější nitě, nejlépe takové, které si poradí i s tou nejnezdravější tkaninou. úpletem. Abyste se vyhnuli smyčkám ve stehu, měli byste zkontrolovat, zda vodítko nitě netahá nit. Pokud ne, napravte tuto chybu a pokračujte v tom, co vás baví.

Jaké další chyby mohou vést ke špatné kvalitě šití?

 • Pružina, která reguluje napětí nitě, nedrží nit pevně. Je snadné si toho všimnout. Přítlačná patka se uvolní, nit se navlékne do jehly a vytáhne se nahoru. Poté se přítlačná patka zvedne, uvolní a nit se opět vytáhne nahoru. Tento postup několikrát zopakujte a všímejte si, jak pevně je nit napnutá. Pokud závit nevyvíjí žádný tah, je napínací pružina zaseknutá.
 • Napětí strun je příliš vysoké. Stává se, že vlákno je doslova jako kytarová struna, velmi napjaté a napjaté. To je patrné zejména u cívkové nitě. Steh je zacyklený a neprobíhá hladce. V tomto případě se nastaví spodní nit a napětí nitě.
 • Cívková nit je silnější než horní nit. Horní nit je vedoucí nití celého stehu. Je to ten, kdo by měl být zodpovědný za spodní část. Zejména horní vlákno musí být pružné a tenké. To má vliv na spolehlivost stroje a kvalitu zpracování.
šicí, stroj, singer, navléknout

Jak správně navléknout nit na standardní šicí stroj

Není obtížné zjistit, jak vložit nit do šicího stroje, pokud bude práce prováděna na moderním přístroji elektrického nebo elektromechanického typu.

READ  Podložka pod šicí stroj vlastníma rukama

Příklad závitování na zařízení Minerva

Nejoblíbenější je v současné době Minerva. Existuje mnoho modelů, které se liší složitostí, funkčností, počtem operací. Jedno však mají společné: způsob navlékání nití.

Vezměte prosím na vědomí! Další oblíbenou společností je Veritas. Princip navlékání je zcela shodný s modelem Minerva.

Výhodou moderních šicích přístrojů je přítomnost elektrického principu fungování, takže postup navíjení cívky a dalšího šití je mnohem jednodušší. Standardní závitový vzor lze použít i u jiných podobných modelů v moderní výrobě.

Nastavení cívky

Nejdůležitějším krokem je přesné navlečení nitě na cívku. Princip navíjení nitě a zajištění prvku (na příkladu Minervy) je následující

Konstrukce zajišťovacího mechanismu cívky

 • Odstranění odnímatelného pracovního stolu. Za tímto účelem je třeba plastovou desku posunout doleva a zcela ji odstranit. Principy odstraňování tabulek se mohou lišit v závislosti na modelu.
 • Karoserie má plastové dveře. Otevřete přihrádku. Za ním je vidět cívkový mechanismus, který je třeba vyjmout. Předtím zvedněte jehlu pomocí ručního kolečka. Za tímto účelem jednoduše zatáhněte za nastavovací kolík směrem k sobě.
 • Vytáhněte samotnou cívku z mechanismu. Umístěte zařízení na horní kolík. Natahujte „přízi“ z cívky na cívku pomocí speciálních návinů, které ji udržují na místě. Provlékněte nit otvorem v cívce, aby se zcela zajistila.
 • Stiskněte nožní pedál a ujistěte se, že je stroj v režimu volnoběhu. Nit se na cívku navíjí automaticky. Můžete použít setrvačník, ale tento způsob navíjení bude trvat dlouho, protože se provádí ručně.

Upněte a naplňte cívku

Vložte cívku správně do mechanismu a do stroje. Vložte cívku do stroje tak, aby nit procházela drážkou ve směru hodinových ručiček. Poté umístěte cívku do správné polohy a přidržujte „pracovní prst“ na místě. U většiny strojů se cívka instaluje podle tohoto mechanismu.

Navlékání horní nitě

Šicí mechanismus jakéhokoli modelu spotřebiče je uspořádán tak, že se na práci podílejí 2 nitě. horní a spodní. Nejjednodušší je horní místo. Algoritmus uspořádání:

 • Upevněte cívku na speciální kolík.
 • Protáhněte nit skrz uzávěry na těle zařízení pomocí vodítek.
 • Ujistěte se, že nit prochází spojovacími prvky, které jsou zodpovědné za napnutí nitě, a otvorem, který je zodpovědný za kompenzační pružinu.
 • Vložte přízi do vodítka příze na patce.
 • Poté ji protáhněte vodicím háčkem a teprve potom ji protáhněte očkem jehly.

Princip horního závitu

V této fázi je nastavení horního mechanismu dokončeno. Přízi lze do jehly vložit ručně, mířící na ouško jehly, nebo pomocí automatického navlékače jehly. speciálního mechanismu pro vkládání šicího materiálu do ouška jehly. Nachází se na levé straně přítlačné patky a nastavuje se pomocí páčky.

Navlékání spodního závitu

Po instalaci cívkového mechanismu se příze navlékne na nit. Hlavní je správně vložit cívku a nastavit šicí mechanismus do správné polohy. Poté se nit pod přítlačnou patkou vytáhne nahoru.

Navlékání spodního závitu

Vypněte spotřebič a bočním kolečkem spusťte jehlu. Přidržte špičku příze v oušku jehly. Horní příze je zachycena na spodní přízi při jedné otáčce navíjení. Utáhněte horní konec, abyste vytáhli látku z cívky.

READ  Jak dlouho můžete uchovávat maso v mrazáku na hovězí maso?

Zkontrolujte, zda je závitování správné

Správné vložení příze se testuje v několika fázích. Nejprve uspořádání vláken. Spodní by měla ležet pod špachtlí a horní mezi zuby špachtle.

Další navlékání nití pro kontrolu kvality šití. Vezměte si malý kousek látky. Šití několika typů stehů na textilu. Pokud se nit přetrhne nebo běží ztuha, je třeba upravit napětí nitě.

Zkontrolujte kvalitu navlečeného závitu

Je poměrně jednoduchý, jeho provedení není časově náročné a poskytuje úplné informace o nastavení přípravku.

Navlékání dvojité jehly

Dvojitá jehla v přístroji může být nepostradatelná v případech, kdy je třeba oděv ozdobit dvojitým stehem (hladkým nebo klikatým). Pro navlékání je zapotřebí ještě jedna cívka. Obě musí být stejné.

U ručního nebo patkového šicího stroje jsou na těle dva držáky cívky. Poté oba konce provlékněte společně otvorem v navlékači jehly.

Dvojité jehly

Dvojjehla se navléká podle stejných požadavků jako běžná jehla. Drážka na jehle, do které se zasouvá horní nit, musí být správně umístěna.

 • Vkládá se dvojitá jehla. Je upevněn na.
 • Obě cívky se nasadí na tělo šicího stroje a nit se navlékne dohromady stejným způsobem, jakým měla být navlečena pouze jedna.
 • Spodní vodítka nití, která se nacházejí přímo vedle jehly, by je měla rozdělit na dvě části.
 • Každá jehla se navlékne do příslušné jehly a stáhne se pod přítlačnou patku.

Důležité! Ujistěte se, že použitá přítlačná patka je určena pro použití se dvěma jehlami.

Správná instalace

Při šití dvojitou jehlou se příliš neliší od toho, na co jste zvyklí. Používají se dva horní závity a jeden spodní závit. Pro lepší prošití je třeba ji mírně povolit.

Chcete-li zjistit příčiny zamotávání nití v šicím stroji, klikněte zde.

Vyplňování knoflíkových dírek

Třetí špendlík je horní knoflíková dírka. Nit, která sestupuje z navlékače knoflíkové dírky drážkou, musí být vedena k tyči pomocí háčků. Zahákne se za jeden z nich a vyvede se do horní knoflíkové dírky. Poté se znovu připevní k držáku a provlékne otvorem velkého háku.

Čtvrtý kolík je spodní knoflíková dírka. Nit se také spustí na panel s držákem, připevní se k němu, pak se otáčením setrvačníku overlocku otevře sloupek knoflíkové dírky, nit se zachytí na dvou háčcích a zavede se do knoflíkové dírky. Poté stiskněte patku stroje a začněte pracovat. Prvních několik stehů by mělo být provedeno setrvačníkem a poté můžete přidat rychlost.

Šití s Danou. správné navlékání šicího stroje

Pokud znáte základy o šicích strojích, žádný z modelů vám nebude činit potíže s otázkou, jak navléknout nit na šicí stroj a overlock. Je to docela jednoduché. Hlavní je seznámit se se všemi prvky stroje a věnovat pozornost procesu plnění.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS