Připojení čidla venkovní teploty pro plynové kotle

V průmyslu se vyrábí mnoho různých programátorů, které řídí provoz topných zařízení v závislosti na venkovní nebo vnitřní teplotě. Snímače venkovní teploty pro plynové kotle jsou nejpraktičtější. Regulují provoz spotřebiče v závislosti na venkovních podmínkách a umožňují rychlé a přesné přizpůsobení změnám počasí.

Pokojový termostat mění výkon plynového kotle v závislosti na teplotě v místnosti, ve které je čidlo nainstalováno. Počasí venku se však neustále mění, takže uživatel musí po každé prudké změně teploty za oknem termostat sám resetovat.

Pokročilejším zařízením je čidlo venkovní teploty pro plynové kotle. Je citlivý na sebemenší změny počasí a v závislosti na nich mění teplotu chladicí kapaliny. To dává venkovnímu čidlu značnou výhodu oproti pokojovým termostatům. Tímto způsobem je jednotka schopna pracovat po dlouhou dobu bez zásahu uživatele.

Čidlo venkovní teploty je navrženo s ohledem na tyto prvky:

Čidlo venkovní teploty pro plynový kotel Baxi ECO Four 24

Dobrý den všem.V lednu silný mráz vyřadil kotel a naštěstí byl dům několik dní prázdný, ale šlo jen o menší mráz na několika radiátorech a trubkách v kuchyni a koupelně. Pár ohřívačů a stavební fén udělaly své a za 2 hodiny vše fungovalo správně. Mimochodem, v bytě a na podlaze u stěn bylo 12.3 (přízemí) myslel konec mého podlahového vytápění v koupelně a musím ho navždy odříznout. Podlahové vytápění začalo fungovat až po 4 hodinách.Pak surfoval na internetu, aby našel způsob, jak ovládat teplotu doma na dálku, nejlevnější termostat s Wi-Fi lze objednat z Číny za 7000 rublů. Tato možnost odložena až do lepších časů, ale našel variantu s instalací venkovní teplotní čidlo, aby každá změna teploty na ulici není spustit do kotle a neměnit teplotu chladicí kapaliny, to je důležité zejména v období podzim-jaro (Myslím, že majitelé termostatů mi nebude rozumět) Kromě toho je možnost je docela rozpočet, pouze 50, jak se ukázalo na konci, a všechny recenze a zdravý rozum používat takové čidlo by mělo vést k úsporám plynu 15 procent.V obchodě s rádiovým zařízením byl objednán termistor NTC B57861-S-65-18 10 Com 1% 103-A40Domah našel pár metrů krouceného páru kabelu a pouzdro ze sluchátek jako tělesný senzor, žárovka, aby se zabránilo dramatickým změnám teploty při přímém slunečním světle, zvýšeném větru atd.п. byl vložen kus tepelné izolace. V kotli, pod panelem našel dva červené dráty pro původní senzor, který mimochodem stojí 1500 (žádné malé úspory). Po připojení snímače ho vyhodil oknem na ulici, aby ho otestoval. Už je to měsíc, práce čidla je spokojená, do kotle jsem téměř nechodil, i když v zimě jsem dal křivky 28 a teď jsem dal 32. Pro pohodlí jsem vytiskl křivky teploty chladicí kapaliny z teploty ulice a přilepil je na dveře výklenku, kde je kotel instalován. Spokojeně vyvrtal půl metru vysokou zeď a nainstaloval senzor napevno do ulice.Posun venkovní teploty pouze o jeden stupeň, není kritický.Děkujeme všem za zájem a možná se to bude hodit i někomu dalšímu. A malá fotoreportáž.

Čidla pokojové teploty pro plynové kotle. nalezeno 448 produktů.448 produktů

Zajišťuje udržování teploty v místnosti nebo na vyhřívaném povrchu pomocí dvoupolohového ovládání zařízení klimatizačního systému. Pokud jsou senzory aktivovány současně, je externí senzor omezovačem. Uživatel nastaví hodnotu pro regulaci.

Při použití čidla se teplota vody v topném systému automaticky mění v závislosti na venkovní teplotě. Snímač je namontován na vnější stěně domu, kde není vystaven přímému slunečnímu záření (sever nebo severovýchod). Instalace se nedoporučuje.

Typ ovládání: mechanické, typ komunikace: kabelové, způsob montáže: povrchová montáž, min. teplota: 8 °C, max. teplota: 30 °C, čidlo podlahového vytápění: nepoužívá se, spínací proud 10A, třída ochrany: IP30, popis: pokojový termostat Protherm EXAB.

Elektromechanický bimetalový termostat SALUS AT10F s dálkovým čidlem. Jednoduché a spolehlivé zařízení pro regulaci teploty vytápění nebo teplé užitkové vody

! Pozor! Toto zařízení je kompatibilní pouze s kotli podporujícími protokol OpenTherm (Bosch WBN6000 a Buderus U072). Monitorování a ovládání kotle prostřednictvím webové služby a mobilní aplikace Z.

Programovatelný drátový pokojový termostat. Napájení pomocí dvou baterií AA, 2 ks. Kontakty relé. až 250 V, 8 A. Nastavení teploty. od 5 °C do 35 °C. Přesnost nastavení. 0,5 °C. Velký displej LCD. Zobrazení pokojové teploty. Indikace stavu kotle.

Typ ovládání: elektronické, typ komunikace: bezdrátové, způsob montáže: povrchová montáž, min. teplota: 5 °C, max. teplota: 35 °C, čidlo podlahového vytápění: nepoužívá se, spínací proud: 10 A, krytí: IP30 13 A, třída ochrany: IP30, programovatelný, regulace teploty vzduchu.

Typ ovládání: mechanické, způsob montáže: povrchová montáž, minimální teplota: 8 °C, maximální teplota: 30 °C, čidlo podlahového vytápění: nepoužívá se, třída krytí: IP30, regulace teploty podlahového vytápění, vhodné pro radiátorové vytápění, vhodné pro in.

Rádiový snímač je určen ke kontrole teploty v místnosti a k přenosu naměřených hodnot prostřednictvím rádiového kanálu na frekvenci 868 MHz. Snímač měří teplotu vzduchu v pravidelných intervalech s filtrovanými hodnotami. Pokud se teplota vzduchu změní o b.

teplotní čidlo kospel model we-019/01 je určeno pro instalaci do elektrických kotlů značky kospel, které jsou součástí produktové řady ekco.ln2 nebo ekco.l2. použití tohoto teplotního čidla umožňuje přesné měření teploty vody ve výměníku tepla.

Návod k obsluze a instalaci ecoSTER 200 Pokojový termostat ecoSTER 200 je moderní elektronické zařízení, které slouží především jako programovatelný pokojový termostat. Regulátor umožňuje velmi jednoduché a účinné.

READ  Jak odstranit plíseň z gumy na chladničce

Typ regulace: elektronická, typ komunikace: kabelová, způsob montáže: povrchová montáž, min. teplota: 5 °C, max. teplota: 30 °C, čidlo podlahového vytápění: nepoužívá se, stupeň krytí: IP20, programovatelné, regulace teploty vzduchu, vhodné pro radiátory.

Snímače pokojové teploty pro plynový kotel

Při použití čidla se teplota vody v topném systému automaticky mění podle venkovní teploty. Snímač je namontován na vnější stěně domu, kde není vystaven přímému slunečnímu záření (sever nebo severovýchod). Nedoporučuje se instalace.

Čidlo venkovní teploty pro kotle Baxi

Udržuje teplotu v místnosti nebo teplotu vyhřívaného povrchu pomocí dvoupolohového ovládání zařízení klimatizačního systému. Při současném použití senzorů je externí senzor omezující. Hodnota nastavitelná uživatelem.

Pokojový termoregulační přístroj Valtec 220 V s dálkovým ovládáním a vestavěnými teplotními čidly

Kabelový programovatelný pokojový termostat. Napájení dvěma bateriemi AA, 2 ks. Kontakty relé. až 250 V, 8 A. Nastavení teploty. od 5 °C do 35 °C. Přesnost nastavení. 0,5 °C. Velký displej LCD. Zobrazení pokojové teploty. LED displej zobrazuje stav kotle.

Programovatelný drátový pokojový termostat TEPLOCOM TS-Prog-2AA/8A BASTION

Typ regulace: mechanická, typ komunikace: kabelová, způsob montáže: upínací, minimální teplota: 8 °C, maximální teplota: 30 °C, čidlo podlahového vytápění: nepoužívá se, komutační proud: 10A, třída ochrany: IP30, popis: Pokojový termostat Protherm EXAB.

! Pozor! Toto zařízení je kompatibilní pouze s kotli podporujícími protokol OpenTherm (Bosch WBN6000 a Buderus U072); provoz s jinými zařízeními není zaručen. Sledování a kontrola stavu kotle prostřednictvím webové a mobilní aplikace Z.

Termostat ZONT BT-2 GSM pro plynové kotle Bosch a Buderus

Elektromechanický bimetalový termostat SALUS AT10F s dálkovým čidlem. Snadné a spolehlivé zařízení pro regulaci teploty topení nebo teplé vody

Čidla venkovní teploty pro kotel.543 produktů

Vhodné pro kotle Baxi následujících modelů: ECO FOUR 1.14 F, ECO FOUR 1.14, ECO FOUR 1.24 F, ECO FOUR 1.24, EKO ČTYŘI 24 F. ECO FOUR 24, LUNA-3 DUO-TEC 240, LUNA-3 DUO-TEC 280, LUNA-3 DUO-TEC 330, LUNA HT 1.120, LUNA HT 1.240, LUNA HT 1.280, LUNA HT 280, LUNA HT 330, LUN.

od 3 492 ₽ Senzor venkovního vzduchu, IP44, NTC 15 kO. Koupit od

Čidlo venkovní teploty Teplotní rozsah: Teplotní rozsah: 10 až 50 °C.10 až 50 °C. Odpor při 25 °C: 15 kOhm. Materiál: PVC. Velikost: 70x50x35 Třída ochrany: IP44

Od 690 ₽ Čidlo pokojové teploty DS18S20

Drátový digitální snímač teploty v plastovém pouzdře Rozsah použití

Od 595 ₽ 9 hodnocení Teplonosná kapalina/venkovní senzor ZONT DS18B20 Koupit

Od 2 136 ₽ 2 reference Čidlo venkovní teploty (Baxi) art. KHG71406211. Koupit od

Od 1 750 ₽ 4 hodnocení Teplotní čidlo Baxi KHG71406211 Koupit

Čidlo venkovní teploty Baxi khg 71406211 je určeno ke kontrole teploty venkovního vzduchu při provozu topných kotlů a systémů zásobování vodou. Snadná instalace a snadné použití. Přesný a spolehlivý provoz

Od 2 460 ₽ 6 recenzí Rádiový venkovní teplotní senzor ZONT ML-711, 868 MHz Koupit

Od 4 460 ₽ Termostat kotle SALUS Controls 091FL Koupit

Typ ovládání: elektronické, typ komunikace: kabelové, montáž: povrchová, min. teplota: 5°C, max. teplota: 35°C, max. zatížení: 1000W, čidlo podlahového vytápění: nepoužívá se, spínací výkon: 5A, krytí: IP30 5 A, krytí: IP30, programovatelné, p.

Čidlo venkovní teploty pro kotel Protherm je určeno k měření venkovní teploty, pomocí které kotel udržuje přívodní teplotu (teplotu nastavenou elektronickou deskou podle venkovní teploty a ekvitermní křivky obvodu na kotli).

Od 9 394 ₽ Termostat SALUS Controls 091FLRF Koupit

Typ ovládání: elektronické, typ komunikace: bezdrátové, způsob montáže: stropní, minimální teplota: 5 °C, maximální teplota: 30 °C, proud com: 16 A, krytí: IP30, programovatelný, regulace teploty vzduchu, vhodný pro elektrická topná tělesa.

Od 590 ₽ Teplotní čidlo pro kotel Wolf FGG-K-24 Koupit

Od 1 629 ₽ Baxi Venkovní teplotní čidlo pro kotle Baxi Koupit

od 3 190 ₽ Stout Venkovní teplotní čidlo C-8. Koupit od

Od 3 688 ₽ Termostaty a senzory Thermo Venkovní senzor. Koupit od

Od 595 ₽ Snímač teploty ZONT DS18B20 Venkovní/teplotní čidlo. Koupit od

Od 617 ₽ Ponorné čidlo teploty NTC (8434820) pro kotel. Koupit od

Od 960 ₽ Teplotní čidlo NTC 3/4 nad hlavou Baxi. Koupit od

Od 4 280 ₽ Čidlo teploty kotle 10 kOhm, 1,8 m, pro. Koupit

Od 4 482 ₽ Termostat SALUS Controls RT310

čidlo, venkovní, teploty, plynové, kotle

Typ ovládání: elektronické, typ komunikace: kabelové, způsob instalace: povrchová montáž, minimální teplota: 5 °C, maximální teplota: 35 °C, proud com: 3A, regulace teploty vzduchu, vhodné pro radiátorové vytápění, vhodné pro infračervené vytápění.

Snímač teploty EVAN GSM-Climate (112025) Unikátní 1-wire rozhraní vyžaduje pouze jeden připojovací port. Každé zařízení má 64bitové jedinečné sériové číslo uložené v paměti ROM. Provoz s více detektory zjednodušuje vytápění radiátorů a vytápění dveří.

Čidla venkovní teploty pro kotle. nalezeno 554 položek.554 položek

Vhodné pro kotle Baxi následujících modelů: ECO FOUR 1.14 F, ECO FOUR 1.14, ECO FOUR 1.24 F, ECO FOUR 1.24, EKOLOGICKÉ ČTYŘI 24 F. ECO FOUR 24, LUNA-3 DUO-TEC 240, LUNA-3 DUO-TEC 280, LUNA-3 DUO-TEC 330, LUNA HT 1.120, LUNA HT 1.240, LUNA HT 1.280, LUNA HT 280, LUNA HT 330, LUN.

Čidlo teploty okolního vzduchu Teplotní rozsah: od.10 až 50 °C. Odpor při 25 °C: 15 kΩ. Materiál: PVC. Velikost: 70x50x35 Třída ochrany: IP44

Drátový digitální snímač teploty v plastovém pouzdře Oblast použití:. měření vnitřní teploty

Typ: externí senzor relativní vlhkosti/teploty

Čidlo venkovní teploty Baxi khg 71406211 se používá k monitorování venkovní teploty v kotlích na vytápění a v systémech zásobování vodou. Snadná instalace a snadné použití. Odvádí kvalitní a přesnou práci

READ  Instalace kotle s uzavřenou komorou

Typ ovládání: elektronické, typ komunikace: kabelové, způsob montáže: povrchová montáž, min. teplota: 5 °C, max. teplota: 35 °C, max. zatížení: 1000 W, čidlo podlahového vytápění: nepoužívá se, proud kom: 5A, třída ochrany: IP30, programovatelný, p.

Čidlo venkovní teploty pro kotel Protherm je určeno k měření venkovní teploty, pomocí které kotel udržuje přívodní teplotu (teplota nastavená elektronickou deskou podle venkovní teploty a ekvitermní křivky obvodu na venkovní straně).

Typ ovládání: elektronické, typ komunikace: bezdrátové, způsob montáže: upínací, min. teplota: 5°C, max. teplota: 30°C, proud 16A, třída ochrany: IP30, programovatelný, regulace teploty vzduchu, vhodný pro elektrické vytápění.

Typ ovládání: elektronické, typ komunikace: kabelové, způsob instalace: povrchová montáž, minimální teplota: 5 °C, maximální teplota: 35 °C, komutační proud: 3A, regulace teploty vzduchu, vhodné pro radiátorové vytápění, vhodné pro infračervené vytápění.

Snímač teploty EVAN GSM-Climate (112025) Unikátní 1-wire rozhraní vyžaduje pouze jeden připojovací port. Každé zařízení má 64bitové jedinečné sériové číslo uložené v paměti ROM na čipu. Možnost práce s více senzory se zjednodušuje pomocí.

Typ: senzor, funkce: pro topení

Vhodné pro následující kotle Baxi: LUNA DUO-TEC 240, LUNA DUO-TEC 280, LUNA DUO-TEC 330, LUNA-3 COMFORT HT 1.120, LUNA-3 COMFORT HT 1.240, LUNA-3 COMFORT HT 1.280, LUNA-3 COMFORT HT 240, LUNA-3 COMFORT HT 280, LUNA-3 COMFORT HT 330

Určení: pro plynový kotel, pro elektrický kotel, ovládání: elektronické, regulace: topení

Model vozu: GAZ Sobol, GAZ GAZelle, GAZ 3110 Volga, LADA 2108, LADA 2110, LADA 2114, LADA 2112, LADA 2115, LADA 2123

Typ: kabelový snímač teploty, minimální hodnota měřicího rozsahu (teplota):.15 °C, maximální hodnota měřicího rozsahu (teplota): 80 °C, typ senzoru/ sondy: NTC (termistor), typ senzoru (teplota): NTC (termistor), typ sondy: NTC (termistor).

Typ ovládání: mechanické, typ komunikace: kabelové, způsob instalace: svorková, minimální teplota: 8 °C, maximální teplota: 30 °C, čidlo podlahového vytápění: nepoužívá se, spínací proud 10A, třída ochrany: IP30, popis: Pokojový termostat Protherm EXAB.

Typ: kabelový snímač teploty pro inteligentní domácí systém, délka připojovacího kabelu: 1 m

Materiál: plast, maximální teplota: 50 °C

Vhodné pro kotle Baxi následujících modelů: FOURTECH 1.14 F, FOURTECH 1.14, FOURTECH 1.24 F, FOURTECH 1.24, FOURTECH 24 F, FOURTECH 24

Venkovní čidlo slouží k přesnější regulaci teploty. Automatizační systém kotle snímá údaje z čidel vnitřní a venkovní teploty a na základě těchto údajů volí optimální provozní režim

Typ: teplotní čidlo, materiál: nerezová ocel, maximální teplota: 120 °C

Minimální teplota:.40 °C, maximální teplota: 110 °C, maximální zatížení: 1500 W, spínací výkon: 7 A: 7 A, krytí: IP51, programovatelný, regulace podlahového vytápění, regulace teploty vzduchu, vhodný pro infračervené vytápění, n.

Digitální teplotní čidlo (typ DS18S20) v plastovém pouzdře pro použití jako součást systému dálkového ovládání topných kotlů. Nevyžaduje kalibraci. Délka vodiče 2,5 m. Rozsah měřených teplot:.55° 125°C.Spojovací prvky.

teplotní čidlo kospel model we-019/01 je určeno pro instalaci do elektrických kotlů značky kospel, které jsou součástí řady ekco.ln2 nebo ekco.l2. Použití tohoto teplotního čidla umožňuje přesné měření teploty vody ve výměníku tepla.

Minimální teplota:.10 °C, maximální teplota: 50 °C, stupeň krytí: IP44

Typ: teplotní čidlo, materiál: plast, maximální teplota: 120 °C

Typ ovládání: mechanické, typ komunikace: kabelové, způsob instalace: povrchová montáž, minimální teplota: 5 °C, maximální teplota: 40 °C, maximální zatížení: 3500 W, čidlo podlahového vytápění: nepoužívá se, spínací proud: 16 A, regulace teploty vzduchu, n.

Čidla venkovní teploty pro kotel

Kotle Protherm lze doplnit příslušenstvím s různými funkcemi. K regulaci teploty kotle se používají čidla a prostorové regulátory. Kotle Protherm mají možnost nastavit teplotu vytápění v závislosti na.

PROTHERM Snímač zatížení kotle c Panther

Platí pro kotle Protherm: pro nástěnné kotle Protherm Tiger v.17; pro podlahové kotle Protherm Bear KLZ, KLOM. Reguluje teplotu vytápění v závislosti na změnách venkovní teploty. Použitelné pro ovládání nástěnných a stacionárních kotlů ve.

Čidlo venkovní teploty S010075 pro kotle Protherm Tiger v.17 a Medvěd KLZ, KLOM

Typ regulace: elektronická, typ komunikace: bezdrátová, způsob instalace: povrchová montáž, min. teplota: 5 °C, max. teplota: 35 °C, čidlo podlahového vytápění: nepoužívá se, komutační proud 13 A, třída ochrany: IP30, programovatelný, regulace teploty: cca.

čidlo, venkovní, teploty, plynové, kotle

Typ regulace: mechanická, způsob montáže: upínací, min. teplota: 5 °C, max. teplota: 30 °C, čidlo podlahového vytápění: nepoužívá se, komutační proud: 8 A, krytí: IP20, regulace teploty vzduchu, vhodné pro radiátorové vytápění.

Teplotní čidlo TST02-2,0 (-20 až 80) 2m 6,8 kOhm

Třída ochrany (IP): IP20, komunikační protokol: Wi-Fi, ekosystém: Google Home, Amazon Alexa, Yandex Smart Home, funguje v systému chytré domácnosti

Senzor Navigator 14 552 NSH-SNR-TH01-Wi-Fi (snímač teploty). a vlhkosti)

Čidlo teploty kanálové / ponorné 01DT-1BH

Čidlo teploty výměníku tepla pro kotel Navien Deluxe

Vhodné pro řízení výkonu kotle podle venkovní teploty. Kompatibilní s kotli: eloBLOCK v.14

Čidlo venkovní teploty Vaillant 0020277425

Snímač teploty pro následující plynové kotle Viessmann Vitopend 100 WH0 Kombi RU EG-E, ser.číslo kotle 7141322 Viessmann Vitopend 100 WH0 Kombi RA EG-E, ser.Číslo kotle 7141323 Viessmann Vitodens WB2 48.6/44 kW, ser.Číslo kotle 7142124 Vies.

Snímač teploty Viessmann Snímač teploty 7819967

Elektronický teploměr s LCD displejem pro měření teploty, s dálkovým čidlem

Teplotní čidlo pro podlahové vytápění SF 2×20

Čidlo teploty a vlhkosti pro saunu Ea2 SR111

Venkovní čidlo teploty a okolního osvětlení PTE-OI-Pt1000

Teplotní čidlo hermeticky uzavřené v pouzdře Bastion

Snímač teploty TUV pro kotel Navien Ace

Teplotní čidlo SO10044 Protherm art. 0020027634

Čidlo teploty v kanálech a ponoru 01DT-1DL

Kanálový a ponorný teplotní senzor 01DT-1BP

Typ: kabelový snímač teploty, rozsah měření (min.).200, rozsah měření (max.:) 450, minimální hodnota měřicího rozsahu (teplota):.200 °C, maximální hodnota měřicího rozsahu (teplota): 450 °C, typ sondy: PT100, délka připojení.

READ  Plynové topení po zapnutí cvaká

Teplotní čidlo PT100 (délka vodiče 2 m)

Kotle Protherm se dodávají s dalším příslušenstvím s různými funkcemi. K regulaci teploty v kotli se používají snímače teploty kotle a pokojové regulátory. Kotle Protherm mají možnost nastavit teplotu vytápění.

Čidlo venkovní teploty S010075 Protherm

Teplotní čidlo pro podlahové vytápění SU 7×20 (NTC 10 kOhm)

Baxi Con.Čidlo venkovní teploty pro Duo-tec (QAC 34), HT

Typ: Aktivní kabelové čidlo pro měření teploty, maximální hodnota měřicího rozsahu (teplota): 100 °C, typ čidla/ sondy: NTC (termistor), třída ochrany (IP): IP25, komunikační protokol: žádný, funguje v systému inteligentní domácnosti, délka připojovaného kabelu.

Čidlo teploty kotle 10 kOhm, pro kotle Ferroli Ecounit a BF 39809110 39400560

Snímač teploty TUV pro kotle LUNA-3 a SLIM. Snímač se používá při připojení externího ohřívače vody kjednotlivému kotli LUNA3 Comfort a SLIM. Senzor je umístěn v kotli (v baňce), změna teploty vody v kotli mění elektrický odpor kotle.

Minimální hodnota měřicího rozsahu (teplota):.50 °C, maximální hodnota měřicího rozsahu (teplota): 105 °C, typ sondy: NTC (termistor), komunikační protokol: žádný, typ sondy (teplota): NTC (termistor), typ sondy: NTC (termistor)

Klasifikace typů termistorů

Volba čidla závisí na prostředí, ve kterém má být teplota regulována: uvnitř kotle, v místnosti nebo v topném systému. Jejich volba určuje účinnost a bezpečnost topného zařízení.

Snímač teploty pro topný kotel se klasifikuje podle následujících kritérií

Typy čidel podle způsobu detekce teploty

Existují dva typy snímačů podle způsobu detekce teploty:

 • Dilatometrické, bimetalové desky nebo spirály založené na tepelné roztažnosti kovů nebo jiných pevných těles.
 • odporové, které mají silnou závislost na teplotě v daném měřicím rozsahu, což se projevuje jako prudká změna elektrického odporu.
 • Termoelektrické, což jsou termočlánky (slitiny dvou různorodých vodičů, např. chromel-hliník), ve kterých se v určitých teplotních intervalech začne indukovat termoelektřina.
 • Manometrický, založený na principu změny tlaku plynu nebo kapaliny v uzavřeném objemu.

Dilatometrické senzory jsou vyrobeny z materiálů s vysokým koeficientem tepelné roztažnosti, které reagují na minimální výkyvy teploty. Fungují na principu vytváření nebo rozpojování elektrických kontaktů. Magnety se používají pro zvýšení jejich citlivosti a kvality kontaktu.

odporové snímače teploty ze speciálních slitin vodičů nebo polovodičů. Konstrukčně se skládá z cívky s navinutým tenkým měděným, platinovým nebo niklovým drátem a keramického pouzdra nebo polovodičových desek umístěných v plastovém nebo skleněném pouzdře.

Polovodičové rezistory jsou dvou typů:

 • termistory s nelineární teplotní závislostí, které se vyznačují poklesem odporu při zahřátí,
 • pozistory, které mají rovněž nelineární závislost na teplotě, ale od termistorů se liší zvýšením odporu při zahřátí.

Termoelektrické senzory jsou vyrobeny ze dvou heterogenních kovů nebo slitin, jejichž kontaktní místo při zahřátí vyvolává tepelné EMP, jehož hodnota je úměrná rozdílu teplot mezi oběma spoji. Naměřená hodnota je nezávislá na teplotě, délce a průřezu vodiče.

Manometrické senzory umožňují stanovení teploty nemagnetickým způsobem bez použití zdrojů energie, což je činí vhodnými pro dálkové měření. Jejich citlivost je však mnohem nižší než u jiných teplotních čidel a navíc se na nich projevuje vliv setrvačnosti.

Typy senzorů podle jejich interakce s termostatem

Teplotní čidla se dělí podle interakce s termostatem na následující typy:

 • kabelový přenos dat do řídicí jednotky po kabelu,
 • Bezdrátové. nejmodernější, sofistikovaná zařízení přenášející data prostřednictvím specifické rádiové frekvence.

Drátový snímač teploty pro kotel

Připojení a nastavení čidla venkovní teploty

Snímač teploty lze připojit pouze k plynovému kotli, který je odpojen od napájení. Pro tento proces se používá kabel o délce 20,5 mm a délce menší než 30 m. Protáhne se otvorem ve zdi a připojí se ke svorkovnici spotřebiče bez dodržení polarity. Vodič je izolován speciální dutinkou.

Čidlo venkovní teploty je připojeno k elektronické desce plynového kotle. Bod připojení se může u každého modelu lišit a je určen uspořádáním řídicí desky v návodu k obsluze jednotky.

Teplotu v místnosti lze regulovat v rozmezí 9-30 °C.

Venkovní čidlo reguluje teplotu topného média podle metodiky s těmito údaji:

 • Ti. teplota vody na výstupu z kotle;
 • Tkomn je požadovaná hodnota teploty v místnosti;
 • T. údaj z venkovního teplotního čidla;
 • K- izolační faktor, nastavený parametrem P6.

Teplota topného média se vypočítá podle následujícího vzorce:

Například pro udržení teploty v místnosti na 23 °C s izolačním faktorem 10 a venkovní teplotou.10 °C, musí být nosič tepla zahřátý na 56 °C.

Nejsložitější částí tohoto výpočtu je volba koeficientu izolace, který se určuje experimentálně. Jeho nastavení se provádí takto:

 • na plynovém kotli nastavte regulátor teploty TUV na maximum a regulátor teploty vytápění na minimum;
 • během 3 sekund otočte knoflíkem pro regulaci teploty 3krát nahoru;
 • na LCD displeji začne blikat kód nastaveného parametru P6;
 • hodnota koeficientu se volí otáčením knoflíku topného okruhu;
 • Stisknutím tlačítka reset zobrazíte hodnotu vybraného parametru;
 • pro změnu hodnoty stiskněte na 2 sekundy tlačítko reset.;
 • se zobrazí výchozí hodnota z výroby 20; můžete zvolit parametr v rozsahu 5 až 35;
 • Stisknutím tlačítka reset na 2 sekundy zafixujete zvolenou hodnotu;
 • Režim nastavení opustíte tak, že během 3 minut 3krát otočíte knoflíkem ohřevu.

Při volbě součinitele tepelné izolace je třeba si uvědomit, že čím vyšší je hodnota, tím hůře je budova izolována.

Aby venkovní teplotní čidla pro plynové kotle fungovala přesně a efektivně, je důležité najít vhodné místo pro jejich instalaci a provést potřebná nastavení. Chyba způsobí, že spotřebič zbytečně spotřebovává palivo nebo neudržuje správnou teplotu v domácnosti.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS