Depilační pásky s voskem a bez vosku

Voskování je druh bioepilace, při kterém se kromě vosku používají i další přírodní složky. Běžná metoda odstraňování nežádoucího ochlupení. Pro ženy i muže.

 • 1. Proč potřebujete nevoskovací pásky??
 • 2. Co jsou voskové pásky?
 • 3. Jak používat voskové pásky?
 • 4. Použití čistých proužků
 • 5. Techniky depilace voskovými pásky na různých místech
 • 6. Výrobci voskových pásek
 • 6.1. Výhody
 • 6.2. Nevýhody

Existují tři způsoby depilace. studená, teplá a horká. Voskové pásky se používají na různé části těla.

Například:

Voskovací pásky mohou být buď čisté, nebo voskované, které mohou být buď papírové, nebo voskované látkové. Papírové bývají levnou variantou. Jsou na jedno použití. Voskové pásky jsou dodávány s voskovacími ubrousky na čištění pokožky od vosku. Velkou výhodou tkáňových proužků je jejich opakované použití. Jsou však dražší než papírové proužky a vosk na proceduru si musíte koupit zvlášť. Je třeba zmínit, že jejich schopnost odstraňovat chloupky se s každým dalším použitím snižuje.

Co je to?

Popis výrobku je vlastně částečně obsažen v jeho názvu. jedná se o proužky na bázi vosku, které jsou navíc opatřeny papírovým nebo látkovým podkladem, aby se snadněji trhaly. Postup odstraňování chloupků pomocí takového příslušenství se nazývá voskování nebo jednoduše vaksing. Proužky nevyžadují žádné další zahřívání. jednoduše položí požadovanou stranu pokožky, vyhladí ruce a pod vlivem tepla lidského těla se vosk roztaví a zachytí vnitřek vlasů. Pak se ostrým pohybem úlomek odtrhne a chlupy spolu s cibulkami na něm zůstanou.

Je jasné, že tento postup je naprosto bezbolestný nemůže být, a po něm, zejména v případě nesprávného použití, může způsobit podráždění, zarudnutí, a v závažných případech, dokonce i modřiny. Různé voskové pásky však umožňují přizpůsobit přípravek vašemu typu pleti a přesné dodržování procedury prakticky eliminuje případné negativní účinky.

Na druhou stranu, výsledek vždy stojí za vyzkoušení, protože procedura trvá nejméně týden a půl, než se dosáhne 100% hladkosti, přičemž přesná doba závisí na individuálních parametrech těla.

nahradit, voskové, pásky

Voskování doma: návod krok za krokem

Voskování doma lze provádět následujícím způsobem:

 • Dezinfekce. Epilační oblast se ošetřuje speciálním tonikem, ovocnou kyselinou nebo jinými přípravky, jako je mentol, kafr. Tím se odstraní případné nečistoty, vydezinfikuje se a zabrání se zánětu.
 • Anestezie. Při depilaci voskem se používají anestetika. Mezi kosmetičkami jsou oblíbené zejména spreje a krémy. Osvědčeným produktem je krém Acryol Pro. Aplikuje se jako hustá vrstva na pokožku. Ošetřenou oblast překryjte okluzivním obvazem (potravinovou fólií), abyste zabránili vytlačení přípravku. Okraje vyhlaďte, aby nedošlo k podřezání. Krém nechte 1 hodinu ztuhnout. Poté jej odstraňte.
 • Odmašťování a sušení. Vosk na kůži zcela suchý. To se provádí posypáním mastkem.
 • Epilace. Vosk zahřátý na 50-60 °C se pomocí speciální špachtle nebo kazety nanáší na epilovanou oblast ve směru růstu chloupků. Při použití teplého vosku se na něj položí kosmetický proužek, který se dobře přitlačí a vyhladí. Pak rychlým pohybem odtrhne proti růstu vlasů. Pokud epilujete horkým voskem, nepotřebujete látkové proužky. Po vytvrzení ztvrdne a poměrně snadno se odtrhává. Pokud vám po odstranění proužků zůstanou zbytky chloupků, je dobré je vytrhnout pinzetou nebo znovu epilovat (nejlepší je neepilovat jednu oblast více než dvakrát za sezení).
 • Závěrečný krok. Zbylý vosk se odstraní olejem. Někdy se používají kosmetické přípravky, které obsahují inhibitory růstu chloupků, aby se prodloužil účinek léčby.
READ  Zvlhčovač vzduchu pro byt, ať už ochlazuje místnost

Pokud se epilujete častěji, doporučujeme pořídit si speciální voskovač. Teplotu lze nastavit a ohřívač vosku ohřívá vosk na příjemnou teplotu a po dosažení teploty vás ohřívač vosku upozorní zvukovým nebo světelným signálem. Vosk lze zahřívat v mikrovlnné troubě nebo ve vodní lázni, ale je obtížnější regulovat teplotu.

Recepty na přípravu

Nejjednodušší způsob, jak dokončit depilaci voskem, jsou voskové pásky. Můžete si je vyrobit doma tak, že je uvaříte ve vosku a namočíte do vhodného základu.

 • Nejprve je třeba připravit samotné proužky. Hotové voskové taveniny jsou k dostání ve specializovaných obchodech, obvykle v balení po 100 kusech. Příruční pásky jsou vyrobeny z netkaného materiálu, jako je spunbond nebo celulóza. Pokud chcete, můžete si je vyrobit sami tak, že si vezmete přírodní chintz nebo těžký papír a nastříháte je na proužky široké asi 5 cm. Délka závisí na depilačním objektu, například 20 cm se používá na tělo a 7 cm na obličej. Není vhodné používat příliš dlouhé proužky, protože se slepují a vytvářejí vrásky.
 • Dalším krokem je příprava směsi určené k impregnaci proužků. Můžete si ho vzít 100 g. Do vosku přidejte 150 g včelího vosku. oleoresin a 100 gr. vosk. Směs se rozpustí ve vodní lázni a důkladně se míchá, dokud nevznikne homogenní hmota. Jakmile je směs hotová, vyjměte ji z lázně a nechte ji vychladnout na teplotu 40 °C.
 • Proužky se připraví a položí na rovnou plochu. Horký vosk naneste 1,5 cm od okraje a rovnoměrně jej rozetřete. Pásy lze následně použít k odstranění přebytečné vegetace.

Látku na proužky lze nahradit papírem; musí být silný a nesmí se při použití trhat. K tomuto účelu použijte pauzovací papír nebo pergamen.

V současné době existuje mnoho receptů, které lze použít k přípravě vosku pro domácí depilaci. Tyto recepty jsou poměrně jednoduché a ingredience lze zakoupit v každém obchodě.

Classic

Nejjednodušší recept z dostupných surovin je následující:

 • 100 g kalafuny se musí roztavit ve vodní lázni. přírodní včelí vosk;
 • pak do vosku přidáte 200 g včelího vosku. Borovicová kalafuna a ne více než 50 g. čistý bílý parafín;
 • zatímco se přísady pomalu rozpouštějí, musíte je neustále míchat dřevěnou špachtlí;
 • Po smíchání je vosková hmota připravena k použití.

Pokud nemáte k dispozici čištěný včelí vosk, vezměte vosk z včelích pláství, který je zbaven sladkého obsahu, a rozpusťte ho ve vodní lázni. Aby byla vosková hmota poddajnější a lépe vyživovala pokožku, přidá se do vosku několik kapek olivového nebo jiného rostlinného oleje.

Parafín a vazelína mají dobrý změkčující účinek a přidávají se také v malém množství.

Další jednoduchý recept je následující:

 • rozpustit 150 g medu ve vodní lázni;. rozpustit 150 g medu ve vodní lázni;. med ve vodní lázni. Včelí vosk a 250g. karnaubský vosk;
 • Jakmile se všechny ingredience rozpustí, ochlaďte je na teplotu 40 °C a přidejte 10 ml glycerinu;
 • Po důkladném promíchání směsi lze přidat několik kapek libovolného aromatického oleje.
READ  Čím lze nahradit voskové pásky?

S medem

Pokud chcete připravit směs vhodnou pro citlivou pokožku, můžete použít následující recept:

nahradit, voskové, pásky
 • vložte 300 g do vodní lázně. přírodního medu, přidejte 100 ml vody a vymačkejte šťávu z poloviny citronu;
 • jakmile se směs začne rozpouštět, přidejte ji po 2-3 minutách. 100 ml vody;
 • Nyní je nutné směs vařit, dokud nezhoustne, což je nezbytné, aby se hmota snadno roztírala po povrchu pokožky;
 • Nechte ji vychladnout na 40 °C a použijte ji k voskování.

Med je neocenitelný produkt, který vyživuje pokožku a udržuje ji vyživenou. Na základě medu existuje další osvědčený recept používaný k odstranění ochlupení. Způsob přípravy je následující:

 • 100 g medu. se vloží do vodní lázně, kde se rozpustí;
 • jakmile se výrobek začne tavit, je třeba přidat 50 gramů kalafuny. bílý parafín a po 10 min 200 gr. Borovicová kalafuna;
 • Během vaření je třeba směs neustále míchat, aby vznikla homogenní směs;
 • Jakmile je vosk hotový, ochladí se na teplotu 40 °C a použije se podle návodu.

Touto směsí lze ošetřit i tuhé a husté vlasy.

nahradit, voskové, pásky

S cukrem

Cukrový sirup má v určitých koncentracích kromě medu také dobré adhezivní vlastnosti. Pro přípravu depilační směsi je třeba rozpustit 500 g vosku ve vodní lázni. Cukr s přefiltrovanou šťávou ze dvou velkých citronů. Poté se přidá 50 g směsi. bílý parafín. Když je směs zcela homogenní, ochlaďte ji na 40 °C a přidejte do ní 2 hodiny vytvrzovacího prášku. л. glycerin. Směs by se měla udržovat v teple. Po voskování je třeba nechat vosk před odstraněním ztvrdnout.

Směs se překryje pruhy látky nebo papíru, aby se vlasy lépe odstraňovaly.

Nejvhodnější epilace křečových žil

V případě křečových žil je nutné zvolit metody, které zničí folikul, ale mají minimální dopad na cévy a kůži.

 • Laserová epilace. Laserové světlo zasahuje kořínky chloupků selektivně a nepoškozuje okolní tkáň. Traumatizace cibulky způsobuje oslabení vlasového folikulu a zpomaluje růst vlasů. Obvykle 6-10 aplikací pro viditelný efekt.
 • Elektrická epilace. Ke zničení folikulu lze použít elektroepilaci. Jedná se o zásah kořene elektrickým proudem. Viditelný účinek procedury je obvykle patrný po 5-7 procedurách, ale pro dlouhodobé odstranění chloupků může být zapotřebí 15-20 návštěv u pánů.
 • Fotoepilace. Tato metoda spočívá v aplikaci světelné energie do folikulu. Zahřátí tkáně na určitou teplotu způsobí poškození žárovky. Výsledek se projeví až po 3-10 aplikacích.

Jak roztavit vosk pro depilaci

Často se objevuje otázka: co lze použít k zahřátí kompozice pro odstranění chloupků doma?? Existuje několik způsobů ohřevu vosku, které jsou uvedeny níže. Zahřátí pomocí voskovacího stroje. Speciální zařízení, voskovnice, má obvykle dvojité stěny. zvenku plastové a zevnitř kovové. Voskovač je vybaven regulátorem teploty a je schopen udržovat nastavený režim po celou dobu depilace. Tento přístroj se nejčastěji používá v salonech, kde je třeba zahřát velké množství vosku. Ohřev v mikrovlnné troubě. Některé vosky lze ohřívat v běžné mikrovlnné troubě, viz návod. Zahřívání v „parní lázni“. Pokud nemáte ohřívač vosku, můžete vosk rozpustit tak, že sklenici s voskem vložíte do džbánu s horkou vodou. Ruční zahřívání je vhodné pro „teplou léčbu“. Vosk rozetřete v dlaních na tělesnou teplotu 36,6 °C. Pro některé druhy vosku je to zcela dostačující.

Začínající „domácí kosmetičky“ mají spoustu otázek ohledně postupu. Například, co můžete a nemůžete dělat před a po depilaci voskem? Vysvětlíme si to v následujícím pořadí.

READ  Můžete dát horké jídlo do mrazáku?

Přibližně jeden den před depilací voskem se vyhněte opalování a peelingu. Pokud chcete snížit bolestivost zákroku, použijte metodu „horké“ epilace. Teplo pomáhá zmírnit bolest při depilaci. Zahřátý vosk navíc dokonale odstraňuje kořenové folikuly, protože proniká poměrně hluboko do pórů rozšířených teplem.

Jak používat voskové pásky? Malé proužky se nejčastěji používají k depilaci obličeje, například nad horním rtem. Zabere to jen několik minut. Pásek zahřejte jemnými tahy v dlaních. Poté je třeba ochrannou fólii odstranit a rychle ji přiložit na pokožku. Správná depilace voskovými pásky tedy zahrnuje nejen správnou aplikaci, ale také správnou rovnováhu mezi velikostí pásku a povrchem pokožky pro odstranění chloupků.

Depilaci podpaží lze také provést velmi rychle. Depilace rukou obvykle zahrnuje práci na paži od dlaně po loket. nejchlupatější oblast. Depilace nohou trvá déle. V neposlední řadě je depilace bikin nejchoulostivější ze všech procedur. Jak již bylo zmíněno, domácí depilace voskem se doporučuje k odstranění chloupků pouze ve viditelných oblastech pokožky podél linie kalhotek, ale pro hluboké bikiny je nutná ruka mistra.

Jaký je rozdíl mezi gelováním a voskováním nebo shugaringem??

Gelová epilace je způsob, jak odstranit nežádoucí chloupky na dlouhou dobu. Metoda je založena na komplexním přístupu, který umožňuje odstranit chloupky bez přetržení. Po prvním sezení jsou vlasy světlejší, tenčí a jejich růst se sníží o 20 %.

Hlavní výhody gelování oproti holení a voskování jsou následující:

 • Nízké riziko podráždění. Použití vosku nebo cukrové pasty může být doprovázeno svěděním a zarudnutím pokožky, ale v případě gelu se tyto negativní aspekty zpravidla nevyskytují.
 • Žádné zarůstající chloupky. Při použití gelu se chloupek odstraní úplně i s kořínkem, ale při použití cukrové pasty nebo vosku hrozí při mechanickém odstraňování riziko zlomení chloupku. Po epilaci hrozí riziko zarůstání chloupků.
 • Minimální seznam kontraindikací. Absence mechanického namáhání pokožky výrazně snižuje počet kontraindikací pro gelovou epilaci.
 • Dlouhodobější výsledky. Gelování je obvykle třeba provádět každých 4-5 týdnů. Vosk a cukrová pasta mají kratší trvání. vydrží maximálně 2-3 týdny.
 • Minimální nepohodlí. Speciální gel přeruší spojení mezi vlasovým folikulou, vlasovými papilami a nervovými zakončeními. Chloupky se tak odstraňují bez většího nepohodlí.
 • Žádný lepivý efekt, žádné tahání kůže. Cukrová pasta a vosky zanechávají na pokožce lepkavé stopy, které při použití gelu nejsou vidět.
 • Žádné tepelné popáleniny. Pro holení a depilaci voskem se používají zahřáté přípravky, které mohou pokožku popálit. Tento problém se u gelu nevyskytuje, protože se nemusí zahřívat.

Na co nezapomenout při depilaci voskem?

použití depilačních pásek se nedoporučuje v případě kardiovaskulárních onemocnění, cukrovky, virových onemocnění a krevních chorob.

nahradit, voskové, pásky

Je vhodný také na vyrážky, lupénku, hnisavé kožní nečistoty a kožní erupce. д. Depilovaná místa musí být čistá a zdravá! Chloupky, které mají být kvalitativní, musí být dlouhé alespoň 5 mm.

Tělové mléko vám pomůže odstranit případné voskové usazeniny nebo můžete použít speciálně impregnované ubrousky. Pokud používáte látkové proužky, musí být vosk nanesen velmi tence.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS