Snímání hladiny vody snímači z pračky

Filtr pro pračku: jaká je nejlepší volba pro změkčení a čištění vody, jak instalovat a připojit. pravidla pro instalaci a připojení

Učím opraváře spotřebičů! Plat od 80 000 !

Každý už slyšel o vlivu tvrdé vody na kvalitu praní. Málokdo však ví, že s tím můžete něco udělat. a to s malými náklady. Máme několik způsobů, jak změkčit vodu v pračce. Můžete si vybrat ten, který se vám zdá nejúčinnější, nejbezpečnější nebo nejekonomičtější.

Proč je vhodnější měkká voda

Praní prádla ve změkčeném pracím prostředku šetří nejen čas a námahu hospodyněk, ale také životnost pračky.

 • V prvním případě není nutné prát a máchat silně znečištěné prádlo.
 • V druhém případě vydrží dávkovač déle, aniž by se stal nepoužitelným v důsledku hromadění solí obsahujících vápník a hořčík na topném tělese a stěnách nádrže a bez rizika vzniku plísní.

Filtry na změkčování vody

Ke snížení obsahu soli se používají filtry schopné zpracovat dostatečné množství vody. Spotřebič je připojen k vodovodní síti a může být následujících typů

 • Membrána. Filtry se nazývají systémy reverzní osmózy. Výrobci nabízejí různé systémy, kterými proudí voda pod tlakem. Hlavní část tvoří tenká membrána, která propouští pouze molekuly vody bez nečistot. Filtry se používají pro domácí účely, protože kapalina je destilovaná a není vhodná k pití. Oblíbené značky: Aquaphor, New Water, Atoll.
 • Magnetické. Filtry jsou určeny pro instalaci do vodovodních sítí, vodovodních systémů a vodovodních přípojek. Funkce magnetického přitahování rozpuštěných solí, přičemž směs je poté odváděna do usazovací nádrže. Podobně funguje elektromagnetický filtr. Oblíbené značky: Indesit, Aquaphor.
 • Výměna iontů. Všestranné filtry pro jakoukoli aplikaci. Systém se skládá ze dvou chemikálií: iontoměničové pryskyřice a roztoku soli. Reagencie jsou rozděleny do dvou baněk, jednotka se snadno instaluje a udržuje. Nevýhodou je pravidelná výměna výplní. Oblíbené značky: Aquaphor, Basiron.
 • Sůl. Cenově výhodná varianta filtru, vhodná pro všechny systémy. Jako činidlo se používají krystaly polyfosfátu. Další výhoda používání pračky se sušičkou. lepší kvalita praní. Oblíbené značky: Artesian, Aquaphor.
READ  Jak otevřít kryt filtru v pračce

Všechny systémy jsou určeny pro domácí použití, snadno se instalují a udržují. Cena v závislosti na činidle, značce výrobce.

Postup čištění musí být proveden

Pokud je zjištěna některá z následujících příčin, je třeba mechanismy pračky znovu vyčistit.

Další výhodou jeho používání je zvýšení kvality praní
Pro preventivní účely Při použití zvoleného čisticího prostředku je třeba postup provádět pravidelně, podle množství a doby uvedené v návodu, aby se předešlo případným poruchám.
Zvýšený bzučivý hluk V počáteční fázi praní je slyšet zvýšené hučení.
Zhoršení kvality praní Nedostatečný přívod vody, prodloužení doby praní, spotřeba energie, množství prášku.
Ztráta barvy na bílých předmětech Po vyprání bílého prádla získávají barvy šedavý nádech.
Nepříjemný zápach Bez ohledu na použitý prací prostředek a kondicionér se z pracích žínek a bubnu pračky line nepříjemný zápach.
Narušený proces praní narušení procesů, jako je neočekávané zastavení nebo zablokování některých programů.
Nedostatečný ohřev vody Velké množství usazenin vodního kamene nebo poškození topného tělesa vede k nižší nebo žádné teplotě.

Některé automaty jsou již vybaveny samočisticí funkcí. Tím je proces mnohem jednodušší. Stačí spustit podle potřeby a stroj se vyčistí automaticky. Pokud však není k dispozici, je třeba ji provést ručně s použitím hotových chemikálií.

Domácí opravné prostředky

Vzhledem k tomu, že většina prostředků na odstraňování vodního kamene je založena na působení různých kyselin, je možné k čištění spotřebiče použít prostředek na bázi kyseliny.

Při jejich používání je třeba dodržovat správné poměry, aby nedošlo k poškození topných těles spotřebiče. Látky obsahující kyselinu se nalijí do pračky a poté se provede praní naprázdno při vysoké teplotě, aby se solné usazeniny rozpustily.

Zvažte následující domácí odstraňovače zubního plaku:

 • Kyselina citronová. Spotřebič vyžaduje 50-100 gramů kyseliny citronové, kterou lze jednou až dvakrát ročně použít k odstranění vodního kamene z topných těles. Nalijte správné množství pracího prostředku do zásobníku na prací prostředek nebo jej rozpusťte ve vodě a vložte do bubnu. prádlo nevkládejte a nechte pračku prázdnou. Prací program je pak nastaven na nejvyšší teplotu a měl by trvat alespoň 60 minut, aby se usazeniny rozpustily. Na konci praní lze pračku znovu vypláchnout nebo spustit běžný prací program, aby se odstranily zbytky kyseliny citronové.
 • Ocet. K čištění spotřebiče se používá ocet (6 %); potřebný objem je 500 ml (2 šálky). Látka funguje stejně jako kyselina citronová. Do bubnu se nalije ocet; aktivuje se program intenzivního praní s vysokou délkou praní. Pro odstranění zápachu kyseliny octové lze oplachování po proceduře opakovat nebo aktivovat program expresního mytí. U silně znečištěných praček lze mycí program po 30 minutách přerušit a nechat spotřebič zapnutý po dobu 60 minut, poté lze pokračovat. Tato metoda rozpouští usazeniny, které se usazují po dlouhou dobu a které se obtížně odstraňují.
READ  Čím lze vyčistit žvýkačky v pračce?

Chcete-li odstranit zápach octa, můžete po ošetření znovu opláchnout nebo použít program expresního praní

změkčovadla vlastníma rukama

Hypoalergenní a ekologické změkčovadla mají jen jednu nevýhodu. cenu. Jsou samozřejmě dražší než ty, které nemají na obalu označení ekologické záruky. Velmi jednoduchý, levný a ekologický změkčovač si však můžete vyrobit sami.

Jen ocet

Nejjednodušší změkčovač tkanin ani nemusí dělat. Pokud máte standardní automatickou pračku s maximální kapacitou 5 kg, vezměte 125 g octa a nalijte ho do prostoru pro změkčovač.

Výhody tohoto druhu „kondicionéru“ jsou zcela hmatatelné:

 • Změkčí vaše prádlo stejně dobře jako značkový změkčovač tkanin;
 • vhodné pro jakoukoli tvrdost vody;
 • osvěží látku;
 • Nevymývá barvu ani z blednoucích materiálů;
 • zabraňuje tvorbě vodního kamene.

Jedinou nevýhodou je, že ocet sice odstraňuje cizí pachy, ale může zanechat na vašem těle nepříjemné pachy. Pokud se vám nelíbí, jednoduše vložte do skříně na prádlo sáček s parfémem.

Důležité! K mytí se musí používat čistý kuchyňský ocet.

Ani v tomto případě nemusíte dělat nic zvláštního. Vezměte polovinu standardní sklenice jedlé sody a vložte ji do bubnu.

Důležité! Pokud máte malou pračku (např. 3 kg) nebo perete s poloviční náplní, budete samozřejmě potřebovat méně sody.

Dobrá věc na tomto domácím změkčovadle

Důležité je ! Ocet a jedlou sodu používejte pouze v případě, že nepoužíváte bělidlo nebo bělicí prášek, protože jedlá soda a ocet s bělidlem snadno reagují.

Borax je vynikající změkčovadlo tkanin. Koupíte ho v lékárně nebo v zahradnictví. Patří do koše s pracím prostředkem, nikoli s kondicionérem. Přidejte půl sklenice boraxu na 5 kg prádla.

Důležité! Kromě změkčování vody při praní prádla je dobré čas od času věnovat péči i spotřebiči. Tento postup naleznete v našem samostatném článku „Jak odstranit vodní kámen z pračky pomocí kyseliny citronové“.

READ  Jak nastavit teplou vodu u dvouokruhového kotle

Mechanické změkčování

Existují také mechanické metody změkčování vody. Jedná se o různé přístroje označované jako filtry. Tyto systémy jsou často považovány za účinnější než používání chemických látek.

 • Hrubá filtrace. tělo obsahuje síto, které zadržuje hrubé částice, jako je rez. Filtr je třeba pravidelně čistit. Instaluje se v místě komunikace mezi hlavním potrubím a hadicí pračky se sušičkou.
 • Magnetické filtry zachycují kovy z proudící kapaliny pomocí magnetického pole, které vytlačuje sůl do usazovací nádrže. Tyto filtry jsou odolné, spolehlivé a nepatří do nízké cenové kategorie. Instaluje se na vodovodní potrubí. Po umytí zavřete vodovodní kohoutek?

Zdokonalení čerpadla. automatický chod spotřebiče

Pokud nechcete stát nad pračkou a zapínat čerpadlo ručně, vyplatí se spuštění automatizovat. To se provádí následujícím způsobem:

 • Pračku mírně nakloněte dopředu.
 • Vyhledejte vstupní ventil a vodiče, které k němu vedou, ve spodní části stroje. Vyhledání požadovaného zařízení není obtížné. Nachází se v blízkosti hadice přivádějící vodu do stroje.
 • Odizolujte oba vodiče.
 • Zasuňte vodiče od čerpadla technickým otvorem v zadní části spotřebiče. Připájejte je k odizolovaným vodičům přívodního ventilu.
 • Ujistěte se, že jste provedené spojení izolovali.

Automatické spuštění čerpadla pračky

Nyní už nemusíte „hlídat“ pračku. Spusťte ji a věnujte se své činnosti. Čerpadlo se podle potřeby samo zapne a poté vypne. Ovládání tohoto systému je jednoduché. Přívodní ventil se automaticky otevře, když pračka potřebuje vodu na praní.

Současně se zapne i nainstalovaná čerpací jednotka. Vytváří potřebný tlak vody. Po načerpání požadovaného množství vody se na ukazateli hladiny vody na stroji vypne ventil. Čerpadlo je zastaveno spolu s ním. Gratulujeme. Máte k dispozici plnohodnotný stroj, který funguje v domácnosti bez tekoucí vody.

změkčit, vodu, pračku
| Denial of responsibility | Contacts |RSS