Odpojte plnicí hadici od skříně, najděte filtrační podložku a vyjměte ji pomocí kleští. Opláchněte díl pod vodovodním kohoutkem a poté jej vraťte na místo. Po dokončení čištění filtrů spusťte zkušební praní. Zvolte program „Vyplachování“ a sledujte chování spotřebiče.

U různých modelů praček Ariston sejměte zadní nebo přední kryt, odpojte kabely, uvolněte hadicové svorky upevňující výtlačnou trysku a hadici ke spirále čerpadla a poté vyjměte čerpadlo připojené ke spirále. Vypouštěcí filtr se snadněji čistí otvorem pro vypouštěcí koleno.

Pokyny k pračce Indesit WIUN 81

Návod k použití pračky Indesit WIUN 81 obsahuje celou řadu užitečných rad pro začínající uživatele tohoto automatického „domácího pomocníka“. Informací je však tolik, že se v nich snadno ztratíte, zejména pokud je čtete všechny po sobě. Rozhodli jsme se zdůraznit hlavní body příručky a uvést je v článku. Tohle jsme získali.

Jak otevřít a vyčistit filtr v pračce Indesit

Automatická pračka je vybavena filtry. Jedním z nich je kovové síto instalované na vstupu plnicí hadice do stroje. Sítko zabraňuje tomu, aby se do spotřebiče dostaly kousky rzi nebo větší nečistoty z vody. Když se však lidé ptají na filtr pračky se sušičkou, obvykle nemají na mysli tuto část, ale vypouštěcí filtr čerpadla. V následující části je popsáno, jak takový filtr ze zařízení Indesit vyjmout a vyčistit.

Přehled důležitých voličů a tlačítek

Na ovládacím panelu pračky Indesit jsou tyto hlavní prvky:

 • Tlačítko pro zapnutí a vypnutí spotřebiče. Jedná se o povinnou výbavu všech modelů. Stisknutím jej aktivujete nebo zastavíte stroj. Indikátor LED informuje uživatele o provozu nebo vypnutí spotřebiče.
 • Volič režimů. Stačí otočit knoflíkem a vybrat program.
 • Volič změny teploty. Poskytuje možnost nastavení úrovně ohřevu vody.
 • Ovládání otáčení bubnu. Jeho přítomnost umožňuje měnit počet otáček za jednotku času.

V závislosti na modelu mohou být na panelu další tlačítka:

 • Zastavení. Umožňuje pozastavit plavbu, což je indikováno pláštěm umístěným ve vodě.
 • Deaktivuje funkci otáčení. Na ovládacím panelu označen jako Exclusion Centrifugado.
 • Úsporný režim. Stisknutím tlačítka označeného „60o“ aktivujete omezení ohřevu.
 • Studená voda. Používá se na jemné tkaniny nebo lehce znečištěné oděvy.
 • Extra oplachování. Tlačítko je označeno Extra Spulen.
 • Snížení rychlosti odstřeďování. Obvykle se používá pro bavlnu a len. Označení je určeno pro otáčení prádla v bubnu.
 • Poloviční zatížení. Pro použití v případě, že je k dispozici velmi málo položek. Tím se ušetří zdroje.
 • Snížení tlačítka pro načítání. Jeho použití pomáhá šetřit další prací prostředky.

Přepínač na ovládacím panelu slouží k nastavení a úpravě režimu. Zvolené nastavení musí odpovídat typu tkaniny, stupni znečištění a druhu provozu. Další funkce se aktivují stisknutím příslušných tlačítek.

READ  Vysoušeč kartáčů s nástavci pro styling

Čištění nádrže a bubnu

K tomuto účelu lze použít kyselinu octovou nebo citronovou, bělidlo nebo lakový benzín. Nalijte vybraný prací prostředek do bubnu automatické pračky se sušičkou a poté spusťte program na více než jednu hodinu s teplotou vody 75 °C. Praní probíhá „naprázdno“, tj. bez praní.

Na konci programu je důležité dvakrát spustit funkci „Rinse“. To umožňuje vypustit zbytky mycího prostředku z nádrže. Uživatelé, kteří tento postup provádějí jednou měsíčně, se nemusí obávat hromadění nečistot a úlomků v bubnu.

Povrch bubnu je možné čistit ručně. Postup bude následující:

 • pořiďte si vlhký hadřík nebo houbu. Otřete stěny, čímž je zvlhčíte;
 • Nasypte prášek na houbu a pokračujte v ošetřování povrchu, přičemž usilovně odstraňujte případné inkrustace;
 • Nechte pračku hodinu stát, aby se prací prostředek vsákl a rozpustil případné usazeniny;
 • vydrhněte suchým hadříkem veškeré nečistoty ze stěn;
 • Spusťte cyklus „Proplachování“, abyste ze systému vyplavili zbytky prášku.

Přístroj můžete vyčistit pomocí čisticího prostředku Frisch Activ. Za tímto účelem:

 • Nalijte „chemii“ do zásuvky pračky se sušičkou (1/2 šálku v balení) a druhou polovinu vložte přímo do bubnu;
 • Spusťte mycí program s vypnutým odtokem. Teplota vody musí být nejméně 75 °C;
 • Po skončení cyklu nechte přístroj 30 minut stát;
 • Vypusťte systém.

Některé moderní modely praček Indesit jsou vybaveny speciálním samočisticím režimem bubnu. Tento program vás zbaví všech usazenin, které se na stěnách mohly nahromadit, aniž byste museli vynaložit jakoukoli fyzickou námahu. Pokud je nutné odstranit vodní kámen, doporučujeme aktivovat samočisticí režim spolu s roztokem Frisch Activ.

Jak vyčistit pračku Indesit od nečistot video

Aby vaše pračka Indesit Wiun 102 nebo jakýkoli jiný model mohl i nadále správně fungovat, vyžaduje odpovídající péči. Spočívá v pravidelném čištění spotřebiče, protože má tendenci se znečišťovat. Tento úkol zvládne každý.

Specifické funkce pro čištění vypouštěcího filtru ve stroji

Chcete-li vyčistit odtokový filtr v pračce Indesit, musíte provést následující kroky

 • Nejprve je třeba vyjmout filtr. odšroubování je snadné: stačí vzít zářez na této části pračky a otočit jím proti směru hodinových ručiček.
 • Pokud je díl zajištěn šroubem, je třeba jej odstranit běžným šroubovákem.
 • Pokud je díl zaseknutý a obvyklým způsobem jej nelze vyjmout, postavte pračku na bok, odšroubujte z ní čerpadlo a poté vyjměte pracovní prvek, který je třeba vyčistit.
 • Jakmile je demontáž dokončena, zbývající voda vytéká ven. Poté můžete vyčistit otvor v místě, kde se díl nacházel. Je třeba odstranit všechny nečistoty, vytáhnout drobné předměty, které často spadnou do této části pračky Indesit.

Jak vyčistit čerpadlo pračky

Při čištění čerpadla pračky Indesit pomohou majiteli spotřebiče pravidla tohoto postupu. Jedná se o následující kroky:

 • Nejprve je třeba vyčistit oběžné kolo. Spojuje části těla. Chcete-li ji vyjmout, jednoduše vyšroubujte šrouby.
 • Odšroubované oběžné kolo, které je nejdůležitější částí čerpadla pračky Indesit, je třeba pečlivě vyčistit a odstranit z něj všechny nečistoty, které se v průběhu praní nahromadily.
 • Po odstranění nečistot otřete vnitřek dílu.
 • Poté lze oběžné kolo bezpečně znovu namontovat.

Po vyčištění čerpadla zkontrolujte, zda stroj funguje správně. Pokud voda odtéká normálně a pračka Indesit sama nevydává žádný hluk, byl úkol proveden správně. Pokud tomu tak není, zavolejte servisního technika, aby zkontroloval stav čerpadla.

READ  Řídicí jednotka Indesit iwsb 5085

Как почистить фильтр на стиральной машинки INDESIT WISL 82

Postup čištění filtru přívodu vody

Některé modely Indesit mají vstupní filtr, který je třeba stejně jako čerpadlo čistit. Tento nástavec má podobu sítka určeného k filtrování vody. Čištění automatické pračky Indesit, konkrétně této části, můžete provést tímto způsobem:

 • Vypněte vodu.
 • Odšroubujte plnicí hadici.
 • Vytáhněte sítko pomocí kleští.
 • K odstranění všech nečistot na dílu použijte běžně dostupný zubní kartáček.
 • Propláchněte sítko pod silným kohoutkem vody.

Čištění vypouštěcího a vstupního filtru není obtížné. Stačí jen pečlivě dodržovat pokyny, abyste postupovali správně.

Generální čištění automatické pračky Indesit Wiun 102

Samotné čištění čerpadla, vypouštěcí hadice a dalších částí příliš nepomůže. Na konci všech operací je třeba provést celkové vypláchnutí pračky Indesit. Postup lze provést těmito způsoby:

 • Nejprve byste měli vyčistit buben, jehož vnitřek je neustále zanesen nečistotami. Není třeba vyvíjet žádné zvláštní úsilí. Stačí zakoupit speciální čisticí prostředek, který odstraní všechny nečistoty. Nalijte zakoupený prací prostředek do zásobníku. Po spuštění nejdelšího pracího cyklu, nejlépe při maximální teplotě. Po dokončení čištění otřete buben čistou houbou.
 • Kyselina citronová může pomoci globálně odstranit nečistoty z bubnu a dalších vnitřních částí stroje. Bude zapotřebí přibližně 100-200 gramů kyseliny. Vše by mělo být nalito do speciální misky nebo přímo do bubnu spotřebiče. Poté vyberte režim nepřetržitého praní. Spotřebič by měl během provozu ohřívat vodu na teplotu nejméně 90 °C.

Základní kroky, které pomáhají pochopit, jak vyčistit pračku Indesit od nečistot, jsou uvedeny ve videu.

Pokud při praní náhle uslyšíte bzučení, měli byste pračku dočasně zastavit. Je pravděpodobné, že neobvyklý hluk je způsoben kouskem vodního kamene v odtoku. Je třeba ji urychleně vyjmout, aby nedošlo k poškození spotřebiče. Poté můžete bez obav pokračovat v praní.

Jak vyčistit filtr v pračce Indesit vlastníma rukama

Aby i ta nejkvalitnější pračka fungovala dlouhá léta bez problémů, nestačí ji jen správně provozovat. důležitá je také údržba. Nejčastější příčinou poruchy stroje je ucpání trysek koncentrátoru vypouštěcího čerpadla.

Každá pračka Indesit má dva filtry, které čistí vodu od nečistot a nedovolí, aby se do nádržky dostaly cizí předměty. Čištění v pravidelných intervalech. V případě závažné poruchy je nutná návštěva odborníka, ale běžný zákrok lze provést svépomocí.

Vodní kámen není ve vodě rozpustný a nečistoty ucpávají části stroje a hrozí jeho poškození. Před praním byste měli vždy zkontrolovat tkaniny a odstranit nečistoty a samotnou pračku byste měli včas a pečlivě servisovat.

 • Čištění filtru v horizontálním nakladači
 • Pračky Indesit s předním plněním
 • Možné potíže s operací
 • Katalog praček Indesit s recenzemi

Chybové kódy pračky

Díky modernímu vybavení a vestavěnému autodiagnostickému systému je řešení problémů snadné. Indesit je schopen rozpoznat pouze některé z nich, ale je důležité vědět, co jednotlivé kódy znamenají.

Chybu lze zobrazit pomocí indikátorů nebo digitálního monitoru. Způsoby opravy závisí na samotném modelu.

READ  Robotický vysavač Xiaomi neukládá mapu

Kódy Indesit

F-01. zkrat v obvodu elektromotoru. Příčiny mohou být různé, ale nejčastější příčinou je vniknutí vlhkosti do samotného motoru nebo do elektrického obvodu;

F-02. Problém s tachogenerátorem, který může souviset s elektromotorem a řídicím modulem;

F-03. teplotní čidlo. Může k němu dojít také v důsledku poškozeného čidla NTC, rozpojeného obvodu nebo poruchy řídicí desky;

F-04. problém se snímačem hladiny vody. K tomu může dojít v důsledku přilepení kontaktu. Problém lze odstranit pouze montáží nového dílu;

F-05. chyba čerpadla pro vypouštění vody. Příčin je několik: mechanické zablokování, porucha zařízení, chyby v řídicím obvodu nebo v hlavním modulu;

F-06. Problém s ovládacím panelem. Zde je vidět rozbití tlačítek. Tento kód platí pro řadu AD;

F-07. znamená „prázdná nádrž“, když je plná. To je způsobeno bezpečnostním algoritmem spotřebiče při zablokování topného tělesa. Příčinou jsou vyčerpané vodní ventily nebo zanesené filtry;

F-08. problém s relé topného tělesa a snímačem hladiny. Vzniká v důsledku zaseknutých kontaktů relé, poruchy senzoru nebo rozpojeného obvodu v elektrickém obvodu;

F-09. EEPROM. Signalizuje přítomnost problému s těkavou pamětí;

F-10. doba čerpání vody byla překročena a není k dispozici signál „Prázdná nádrž“;

indesit, wiun, čistit, filtr

F-11. problémy s vypouštěcím čerpadlem, které mohou být způsobeny rozpojeným obvodem, přerušeným obvodem nebo poruchou modulu;

F-12. porucha indikačního systému způsobená přerušením elektrického obvodu;

F-16. ucpání bubnu (u spotřebičů se svislým zatížením);

F-18. v řídicím modulu a motoru není žádný kontakt.

Pokud znáte význam kódů, které se zobrazují na displeji, můžete si ušetřit spoustu času při identifikaci problémů.

Jak zjistit, zda je čerpadlo znečištěné?

Buben, který se nevyprazdňuje, nemusí vždy znamenat problém s čerpadlem. Viníkem může být také odvodňovací potrubí, hadice, spirála nebo odpadní filtr. Při podobných příznacích však není obtížné určit závadu čerpadla, protože existuje způsob, jak zkontrolovat několik odvodňovacích míst najednou.

 • Pokus o automatické spláchnutí výběrem programu „spláchnout. Pokud to nefunguje, pokračujte dál.
 • Pomocí šroubováku vypáčte servisní dvířka, která se nacházejí v pravém dolním rohu těla spotřebiče Indesit.
 • Najděte kulatou zátku na pravé straně. kryt odpadního filtru.
 • Umístěte pod filtr umyvadlo a okolní prostor zakryjte utěrkou.
 • Uchopte „rukojeť“ na filtru, otočte o 2-3 otáčky ve směru hodinových ručiček a vyjměte „odpadkový koš“.
 • Pečlivě zkontrolujte cívku a v případě potřeby vyčistěte případné usazené nečistoty nebo vlasy.
 • posviťte do otvoru hořákem a zkontrolujte, zda není spirála ucpaná.
 • Stejným způsobem zkontrolujte oběžné kolo čerpadla. Nezřídka se stává, že je zablokován vlasy omotanými kolem oběžného kola.

Filtr na odpadky by neměl být vyjmut ihned po ukončení cyklu, protože hrozí vysoké riziko opaření horkou vodou.

Nejlepší je nevěřit svým očím, ale strčit do otvoru šroubovák a zkusit oběžným kolem otočit. Pokud je otáčení příliš obtížné nebo naopak příliš volné, znamená to, že je třeba vyčistit vypouštěcí čerpadlo. Čerpadlo je třeba vyjmout a zkontrolovat.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS