Indukční varná deska vydává cvakavý zvuk: a během provozu se nezahřívá

Pokud indukční varná deska během provozu cvaká, je vhodné se seznámit s obsluhou spotřebiče. Pokud jste si jisti, že jednotka selhala, nepokoušejte se ji opravit sami. To povede k závažnějším důsledkům, jejichž náprava si vyžádá velké náklady. Vyberte si naše profesionální služby.

Servisní středisko Remontano nabízí profesionální opravy indukčních sporáků a varných desek přímo u zákazníka doma. Pracujeme v Moskevské oblasti. Odborníci jsou k dispozici denně od 7:00 do 23:00, včetně víkendů a svátků. Naléhavé obnovení v den adresy se provádí při registraci požadavku do 12:00 hod. Zavolejte našim operátorům pro více informací: 8(495)777-19-19 nebo nám zavolejte online. V případě potřeby si objednejte zpětné volání a my vám zavoláme zpět do jednoho pracovního dne. Opravujeme domácí a dovážené spotřebiče, včetně Hansa, Gefest, Indesit.

Sporák hučí

Indukční varná deska není tichá; je slyšet mírné hučení nebo dokonce bzučení: jde o zvuk indukčních cívek, které pracují ve spojení s nádobím. Někteří mohou být naštvaní, takže položka se dostala do „mínusů“, ale obecně bez ohledu na to, co vaření není tichá činnost, a hučení se rychle utopilo v hluku smažení nebo vylévání vody z kohoutku. U nových modelů je hluk menší, ale pomáhá i speciální nádobí. Stojí více než obvykle, ale výrobci slibují kromě lepší tepelné vodivosti a zcela hladkého povrchu dna prakticky žádný bzučivý hluk.

Indukční varná deska není tichá; vydává mírné bzučení nebo dokonce šumění: jde o zvuk indukčních cívek, které pracují ve spojení s nádobím. Každý může být naštvaný, proto se položka dostala do sekce „mínusy“, ale obecně bez ohledu na to, co vaření zaměstnání není tichý, a bzučení velmi rychle se potopí v hluku smažení nebo tekoucí z vodovodního kohoutku. Novější modely jsou méně hlučné, ale pomáhá jim použití speciálního nádobí. Je sice dražší než obvykle, ale výrobci slibují, že kromě lepší tepelné vodivosti a zcela hladkého povrchu dna nebude prakticky bzučet.

Šetří energii a čas

Indukční varné desky mají velmi vysokou účinnost: přibližně 90 % vyprodukovaného tepla se využije přímo k ohřevu potravin. Tato koncentrace šetří čas: pánev se zahřívá rychleji než na elektrické varné desce, takže se vaří rychleji. Pokud je sporák zapnutý kratší dobu, spotřebuje se méně energie.

Abychom prokázali rychlost ohřevu, provedli jsme pokus: uvařili jsme půl litru mléka při stejné teplotě na plynovém, elektrickém i indukčním vařiči. Výsledky jsou následující: elektrický sporák za 5 minut a 32 sekund, plynový sporák za 4 minuty a 48 sekund a indukční sporák za 4 minuty a 10 sekund. Takže pro ty, kteří nechtějí vyměnit plynové varné desky za elegantní sklokeramické desky jen kvůli rychlosti ohřevu, je to nyní minulost.

READ  Robotický vysavač Xiaomi Mi, který si vybrat

Automatizace a bezpečnost

Další výhoda indukčních varných desek: fungují pouze tehdy, když je zapnuté nádobí. Odstranění pánve. indukce již nefunguje. Hořák neohřeje předmět menší než určitý průměr, a to ani v případě, že má feromagnetické vlastnosti (více o tom níže): pokud na aktivní varnou zónu omylem položíte vidličku, zůstane studená. Takže i když je sporák zapnutý, neublíží dětem ani domácím zvířatům.

Automatické ovládání také umožňuje volit různé programy vaření a přesně nastavit požadovanou teplotu ohřevu. Pokud potřebujete velmi rychlý a intenzivní ohřev, který se používá k vaření vody nebo přípravě pokrmů na pánvi wok, mnoho modelů je vybaveno funkcí Power Booster: vybraná varná zóna čerpá výkon z ostatních, aby uspokojila své potřeby.

Indukční varná deska pracuje trhaně

Indukční varná deska se po zapnutí varné zóny sama vypne; nezahřívá se nepřetržitě. Musí být? Používání tohoto typu kamen není nebezpečné? Musí se varná zóna zahřívat nepřetržitě, nebo se může automaticky vypnout??

Zapínání a vypínání hořáků indukčních varných desek je považováno za zvláštní funkci. Takto se udržuje topný výkon. Čím nižší je výkon, tím častěji se sporák vypíná.

Při vaření na indukční varné desce by však tyto impulzy neměly být patrné. Pokud se obsah hrnce přestane vařit a vystříkne na povrch, je problém pravděpodobně v samotném nádobí. přesněji řečeno v drážkovaném dnu. Dokonce i speciální nádobí může mít nešťastné dno, které při kontaktu s vařičem vytváří vzduchové mezery. To způsobuje, že se sporák neustále zapíná a vypíná.

Pokud se u vašeho sporáku objeví podobný problém, doporučujeme vyměnit nádobí a nechat spotřebič seřídit technikem servisního střediska.

Těchto záškubů nebo pulzů si snadno všimnete, pokud se voda v hrnci vaří na takovém vařiči, bublá a pak přestane bublat, a to se děje neustále.

Indukční varná deska není rozbitá a nevyžaduje opravu.

Tyto sporáky používají pulzní ohřev (tj. ne konstantní) a mají také pulzní způsob udržování teploty.

Jde o magnetické impulsy a čím nižší stupeň tepla je na hořáku nastaven, tím kratší jsou impulsy (nebo trhnutí, jak píšete).

A naopak, pokud nastavíte vyšší teplotu.

indukční, varná, deska, vydává

Jinými slovy, žádné nepřetržité vaření s neustálým „bubláním“ vody je pro indukční varnou desku zcela normální.

Udržuje nastavenou teplotu (pulzy).

Pokud vás to obtěžuje, můžete použít maximální nastavení a voda se bude vařit neustále, nikoliv přerušovaně.

Indukční varné desky jsou také hlučné a chvíli trvá, než si na tyto vlastnosti zvyknete, dokud si na varnou desku nezvyknete.

Hluk, pískání a bzučení jsou také normální, ale ne vždy.

Pro indukční vařiče je třeba koupit speciální nádobí (žádné „normální“ nádobí není vhodné) a musí mít ploché a ne tenké dno.

Plus speciální označení (označení, odznak), jako je toto

Pokud není nádobí správně zvoleno, může varná deska vydávat neobvyklý hluk.

Indukční varné desky mají několik provozních zvláštností, na které si musí hospodyňky zvyknout. Zde je několik nejoblíbenějších otázek, na které se naši prodejci a servisní technici často ptají.

Otázka 1: „Proč se voda v indukční pánvi vaří přerušovaně?? ( chvíli bublá a pak bublat přestane)“

READ  Plynová varná deska s elektrickým zdrojem zapálení má nebezpečí úrazu elektrickým proudem

Exiteq 103IB, 106IB, 105IB používají pulzní metodu ohřevu a regulace teploty. Čím nižší je stupeň ohřevu hořáku, tím kratší jsou magnetické impulsy a tím větší je mezera (pauza) mezi nimi. A naopak.Při vyšších teplotách je pauza mezi pulzy kratší a ohřívací pulzy trvají déle. Nebojte se, pokud nedochází k nepřetržitému varu. je to normální a slouží to účelu nastavené teploty ohřevu. Pokud chcete, aby se voda vařila nepřetržitě, nastavte vyšší nastavení blíže k maximálnímu výkonu.

Otázka 2: Proč indukční jednotka při provozu bzučí (nebo „bzučí“ či „píská“)??

Téměř všechny problémy s hlučnými indukčními varnými deskami jsou způsobeny nevhodným nádobím! Bzučení sporáku je normální a sporák je vadný.

Nerovnoměrné nebo příliš tenké dno způsobuje nadměrný hluk. Vícevrstvé dno nádobí vydává z vibrací bzučivý zvuk.

Provoz ventilátoru, který se pravidelně zapíná, aby zabránil přehřátí elektronické varné desky, může rovněž způsobovat další hluk.

Otázka 3: Jaké hrnce a pánve lze používat na indukční varné desce a jsou litinové pánve vhodné??

Jednoduchou odpovědí je použití nádobí s magnetem na dně.

Hliníkové, dřevěné, plastové, skleněné, hliněné atd. nádobí není vhodné.п.

Pokud nádobí není vhodné pro použití na indukční varné desce, na displeji se rozsvítí symbol „U“

Když si koupíte indukční varnou desku, musíte si zvyknout na určité provozní zvláštnosti. Podívejme se na některé z nejoblíbenějších otázek, které často kladou naši prodejci a servisní technici.

Otázka 1: „Proč se voda v hrnci vaří s přestávkami?? (bublá a pak přestane bublat)“

Exiteq 103IB, 106IB a 105IB používají pulzní metodu ohřevu a regulace teploty. Čím nižší je stupeň zahřátí hořáku, tím kratší jsou magnetické impulsy a tím delší je interval mezi nimi. A naopak.při vyšších teplotách je časový interval mezi ohřívacími impulsy kratší a impulsy trvají déle. Nebojte se, pokud nedochází k nepřetržitému bublání, je to normální, tak se udržuje nastavená teplota. Pokud chcete, aby se voda neustále vařila, nastavte teplotu blíže k maximu na vysoký stupeň.

Otázka 2: Proč indukce během provozu vydává hluk??

Téměř všechny problémy s indukčním hlukem jsou důsledkem nevhodného nádobí! Hučení fungujícího sporáku je normální jev, sporák je v pořádku.

indukční, varná, deska, vydává

Nerovnoměrné nebo příliš tenké dno způsobuje, že varná deska je příliš hlučná. Pokud je dno nádobí laminované, způsobuje vibrace bzučivý zvuk.

Další hluk vydává ventilátor, který se pravidelně spouští, aby zabránil přehřátí elektronického systému varné desky.

Multifunkční varné desky Faber

Pokud právě hledáte nový spotřebič do kuchyně, podívejte se na tuto italskou značku. Společnost Faber vyrábí prémiové indukční varné desky. Řada zahrnuje varné desky se 2, 3, 4 a 5 hořáky a vestavnou šířkou 30, 60, 75 a 90 cm. Spotřebiče lze snadno zabudovat do pracovní desky a jsou k dispozici s rámečkem nebo bez něj. K dispozici jsou stylové varné desky v černé a tmavě šedé (grafitové) barvě.

Sklokeramická pracovní deska je odolná vůči všem druhům mechanických a chemických vlivů. Sklokeramická varná deska bude vypadat skvěle v každém interiéru a její rovný povrch se snadno čistí. Vyrobeno v Itálii z ekologických materiálů se zvýšenou odolností. K dispozici jsou také s integrovaným odsavačem par, který se automaticky přizpůsobuje intenzitě používání varných desek.

READ  Je litinový pekáč vhodný pro indukční vařiče?

Indukční varné desky Faber mají snadné ovládání pomocí dotykové obrazovky. Lehkým dotykem prstů můžete nastavit výkon ohřevu a vybrat dostupné možnosti. Velké expanzní zóny, časovač, automatická detekce velikosti hrnce, dětská pojistka, ochrana proti přehřátí a přepětí zajišťují pohodlné a bezpečné používání. Zařízení jsou mimořádně tichá a energeticky účinná. díky vysoce kvalitním materiálům nevydávají vůbec žádné nepříjemné zvuky.

Kuchyňské spotřebiče s dodávkou

Faber je jednou z nejznámějších italských kuchyňských značek, která vyrábí kuchyňské výrobky již od roku 1955. Výrobní závody se nacházejí v šesti zemích: Itálii, Švédsku, Francii, Turecku, Indii a Argentině a zastoupení v mnoha zemích včetně Ruska. Kromě indukčních varných desek nabízí náš internetový obchod široký sortiment odsavačů par a značkového příslušenství.

K dispozici jsou kupolové i nekupolové odsavače par, výklopné, venkovské, vestavné, ostrůvkové, rohové a závěsné modely. Díky funkci připojení mohou varné desky Faber synchronizovat svou práci s odsavači par a intenzita čištění se nastavuje automaticky. Díky dokonalému designu, pohodlnému rozhraní a vysoké spolehlivosti jsou výrobky Faber na ruském trhu oblíbené.

Obrovské množství tvarů a barev umožňuje každému zákazníkovi najít ideální řešení pro jeho kuchyni. Na všechny spotřebiče se vztahuje 24měsíční záruka výrobce. Výrobky lze dodat do Moskvy, Petrohradu a všech oblastí Ruska.

Indukční varná deska při používání píská

Moderní varné desky jsou výsledkem snahy lidských inženýrů navrhovat kompaktní a funkční výrobky, které jsou zároveň reprezentativní. Plynové, elektrické a indukční varné desky s různým počtem hořáků jsou široce dostupné v pevných obchodech a na internetových tržištích. Elegantně navržené spotřebiče se snadno začlení do kuchyně a stanou se její součástí. Jsou navrženy pro maximální pohodlí při vaření.

Indukční varné desky jsou v posledních letech stále oblíbenější a v domácnostech Rusů se objevují stále častěji. Přestože jsou o něco dražší, jsou považovány za úspornější a bezpečnější než elektrické nebo plynové modely. Porucha domácího spotřebiče je vždy velmi nepříjemná. Mnoho majitelů indukčních varných desek si stěžuje na pískání a jiné zvuky při provozu. V některých případech může zvuk znamenat vážnou poruchu, ale není tomu tak vždy.

Kde koupit nový sporák

Nejrychlejší způsob, jak problém vyřešit, je navštívit místního specializovaného prodejce. Optimální z hlediska poměru cena/kvalita je možnost nákupu v internetovém obchodě AlieXpress. Povinné dlouhé čekání na zásilky z Číny je již minulostí, protože mnoho položek se nyní nachází v meziskladech v cílových zemích: při objednávce můžete například zvolit možnost „Doručení z Ruské federace“:

Pro zkušeného radioamatéra je oprava desky alternátoru poměrně snadným úkolem. A začátečník se může spolehnout především na vizuální kontrolu a triviální testování prvků.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS