Charakteristika a návod k obsluze inkubátoru Nesushka

Zařízení „Nesushka“ (schéma inkubátoru této značky je poměrně jednoduché, a proto spolehlivé) mezi majiteli dacha a vesničany je velmi populární. Na trhu jsou ale samozřejmě i jiné značky, které jsou u majitelů domů oblíbené. Například inkubátory Cinderella, BLITZ a Kvochka lze velmi často objednat z webových stránek dodavatelů. Následuje srovnávací popis všech tří modelů. Inkubátory Kvochka se dodávají v různých cenových kategoriích a mohou mít různé vybavení. Nejoblíbenějšími modely jsou jednoduché varianty s termostatem a automatickým ohřívačem vajec. Jsou označeny jako „Kvochka MI-31“. Stojí přibližně stejně jako Nesushka. Rozdíl této značky inkubátorů spočívá v tom, že reverzace se neprovádí pohybem stojanu, ale naklápěním krytu (ručně). Modely jsou pro tento účel vybaveny speciálně tvarovanými nožičkami. Uvnitř se místo mřížek používají přepážky. Většina chalupářů považuje tuto metodu za účinnější. Procento líhnivosti se zvyšuje. Ačkoli metoda ručního převracení není jistě příliš pohodlná.

Na rozdíl od modelu Nesushka nemá model Kvochka regulátor vlhkosti. Místo toho se používají speciální ubrousky v držácích, které se zvlhčují vodou ze zásobníku. Kvochka má oproti Nesushce určitou výhodu v tom, že má malý ventilátor. Nevýhodou inkubátoru není příliš rovnoměrný ohřev vzduchu uvnitř jednotky.

Vyrobeno společností

Inkubátor Nesushka byl vyvinut a vyroben místním výrobcem v Praze. Novosibirsk. Zařízení je určeno pro chov většiny druhů drůbeže (kuřat, hus, kachen, křepelek, krůt a dalších) bez nosnic. Tělo je vyrobeno z kvalitní pěny, která zajišťuje nízkou hmotnost a tepelnou izolaci. Stroj má skleněné kontrolní okénko, nádržku na vodu na dně, výparníky a teploměr. Inkubátor může v případě potřeby pracovat až 20 hodin bez napájení ze sítě, ale záložní baterii je třeba zakoupit zvlášť. O inkubaci krůtích vajec se dočtete v tomto článku.

READ  Které kapsle jsou ty správné pro vaši Lavazza

V závislosti na konfiguraci připojeného zařízení ruční, automatické a poloautomatické otočné zařízení. Různé kapacity pro vejce. existují modely pro 63-104 vajec. Každá sada je dodávána s návodem a záručním listem na 1 rok.

Inkubátor Nesushka Bi-1 má čtyři poddruhy, které se liší především kapacitou vaničky.

Teploměr může být digitální nebo analogový (s ručním nastavením) v závislosti na modelu. Plně automatizované verze mají digitální displej a praktická tlačítka.

Co je součástí balení inkubátoru

Různé inkubátory mají různé vybavení. Někdy při koupi modelu dostanete pouze pouzdro, ale ostatní příslušenství si musíte dokoupit a cena je nakonec velmi vysoká. Co je součástí inkubátoru Nesushka?

Закладка яєць в інкубатор

 • 4 stojany (podnosy) na vejce. Mohou existovat regály výhradně na slepičí vejce nebo pro ptáky různých druhů. Vše záleží na místě nákupu a na různých speciálních nabídkách.
 • Řídicí jednotka. Je zodpovědný za všechny automatické funkce (podpora teploty, vlhkosti, časovač otáčení vajec).
 • Zařízení na otáčení vajec.
 • Dva LED senzory na krytu pro sledování vlhkosti a teploty a také energie.
 • LED dioda pro osvětlení malého okénka na horním krytu.
 • Snímač hladiny vody.
 • Ultrazvuková odparka vody.

Baterie, další mřížky je třeba zakoupit zvlášť. A s nákupem baterie byste nikdy neměli čekat příliš dlouho, protože na ní může záviset bezpečnost vašich vajec, protože nikdy nevíte, kdy a v jaký den bude náhle vypnuta elektřina.

Inkubátor Nesushka: montáž, návod a nastavení

V tomto článku podrobně vysvětlím, jak používat inkubátor Nesushka, jak ho správně sestavit, nastavit teplotu a vlhkost, jak snášet vejce. Kromě toho několik videí o montáži a nastavení inkubátoru. V předchozím článku jsme již uvažovali o podobném inkubátoru Kvochka, nyní hovoříme o neméně populárním inkubátoru „Nesushka“, seznámíme se s jeho podrobným designem, identifikujeme jeho výhody a nevýhody, sledujeme videorecenze majitelů tohoto zařízení.

READ  Jak fénovat vlasy fénem a hřebenem

Počáteční fáze inkubace vyžaduje vlhkost 50-55 %; v závěrečných fázích inkubace by měla být vlhkost nastavena na přibližně 80 %.

Inkubátor Nesushka kontroluje množství vody v buňkách na dně inkubátoru a plní všechny buňky pro rovnoměrné rozložení vlhkého vzduchu v inkubátoru.

Jak zkontrolovat vlhkost v inkubátoru? Digitální termostat je připojen k vlhkoměru a aktuální vlhkost zjistíte jednoduše stisknutím třetího knoflíku na termostatu a hodnota vlhkosti se zobrazí na displeji.

Rady pro uživatele

Aby přístroj fungoval správně a vydržel co nejdéle, doporučujeme při provozu inkubátoru dodržovat několik jednoduchých pravidel:

 • Hnízdní líheň čistěte neabrazivními čisticími prostředky;
 • Než poprvé snesete vejce, musíte inkubátor důkladně zkontrolovat a nezapomeňte provést zkušební provoz. Tento druh prevence umožňuje odhalit závady na stroji a zkontrolovat jeho výkon;
 • Doporučuje se nastavit automatické nastavení včas, aby se později neznehodnotil inkubační materiál.

Zveme vás, abyste se připojili k našemu zen-kanálu a skupině na nebo Odnoklassniki, kde jsou zveřejňovány nové články, novinky pro zahrádkáře a chovatele.

 • Jak chovat kuřata? Jaké nuance začínající zemědělci neberou v úvahu?
 • Jak krmit brojlery od prvního dne až do porážky?
 • Na co by si měl chovatel kuřat dát pozor v prvním jarním měsíci?

Jak regulovat vlhkost v líhni Nesushka

Na začátku inkubace je požadována vlhkost 50-55 %, v posledních dnech inkubace by se vlhkost měla pohybovat kolem 80 %.

Inkubátor Nesushka reguluje množství vody nalité do buněk na dně líhně, všechny buňky musí být naplněny, aby bylo zajištěno rovnoměrné rozložení vlhkého vzduchu v líhni.

Jak zjistit, jaká je vlhkost v inkubátoru?? Digitální termostat připojený k čidlu vlhkosti pro zjištění aktuální hodnoty vlhkosti stačí stisknout třetí tlačítko na termoregulaci a na displeji se zobrazí hodnota vlhkosti.

Větrání inkubátoru: jak ovlivňuje líhnutí mláďat, jak to udělat sami

Abyste v líhni dosáhli nejvyššího procenta líhnoucích se vajec, musíte zajistit bezvadné podmínky uvnitř jednotky, jako je vlhkost a teplota. Existují však i další, zásadnější důvody, které ovlivňují inkubační proces, mezi nimiž zaujímá zvláštní místo větrání. Tento článek se zabývá významem ventilace v inkubátoru, jejími hlavními typy a možností vybavit ventilací inkubátor vlastní výroby.

instalace, ventilátoru, inkubátoru

Tangenciální ventilátor

Tangenciální vzduchotechnické jednotky se vyznačují rotory s „vířivými koly“, které mají prázdný střed a axiální lopatky ventilátoru po obvodu. Válec ventilátoru nemá stěny, ale má oběžné kolo tvořené zakřivenými lopatkami. Vzduchová hmota je přitahována rotujícími lopatkami a urychlována difuzorem, přičemž se pohybuje požadovaným směrem. V tomto ventilátoru se vzduch pohybuje po obvodu rotoru směrem k výstupu, což je velmi podobné tomu, jak funguje odstředivý ventilátor.

READ  Zapnutí nebo vypnutí ventilátoru procesoru

Modernizace ohřívače vajec 104 Instalace ventilátorů vlastníma rukama

Tangenciální jednotky jsou schopny vytvářet rovnoměrné proudění vzduchu po celé ploše ventilátoru, a proto jsou při provozu velmi tiché. Pokud spojíte tangenciální jednotky s axiálními a odstředivými jednotkami, první z nich jsou masivnější, ale mají nejvyšší kapacitu.

Větrání v líhni

Chovatelé drůbeže si musí být vědomi zvláštností chovu vajec v inkubátoru. Velký význam má nastavení teploty přístroje.

Pro efektivní vývoj embryí je důležitým předpokladem ventilace inkubátoru. Protože zdraví embryí nezávisí pouze na teplotě, ale také na vlhkosti, rovnoměrném toku kyslíku a oxidu uhličitého, recyklaci. Po zavedení ventilace se tyto problémy vyřeší a chovatelé získají zdravá kuřata bez abnormalit a nemocí.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS