Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop P (Mijia LDS) | robotický vysavač s lidarem a mokrým čištěním | stojí za koupi?

Dnes mám loňskou recenzi, ale stále velmi relevantní Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop P (STYTJ02YM), nebo jak se také nazývá. Mijia LDS. Hoover vypadá cool a spolehlivě. Model byl vyvinut pro domácí trh v Číně, takže Mijia LDS nemluví rusky, ale to není žádný problém. můžete jej flashnout. Kromě designu má zajímavý cenový rozdíl, který zatím není jasný.

Ale co je nejdůležitější, robot je opravdu, opravdu chytrý, naviguje v prostoru pomocí lidaru a v aplikaci je spousta různých funkcí a nastavení a se suchým, mokrým čištěním hladké podlahy si poradí dobře, prostě bezchybně! Více informací o všech funkcích a závadách robotického vysavače. dále v recenzi.

Xiaomi Mi Roborock sweep one s50 recenze

Vysavač mi přišel v poměrně velkém (400 mm x 450 mm x 133 mm) a těžkém (5 mm) balení.6 kg) krabice. Koupil jsem si evropskou verzi, takže nápisy na krabici jsou v angličtině.

Kompletní robotický vysavač

Základna s nabíjecí stanicí a vodotěsným zásobníkem

Hadrová kazeta, pro mokré vytírání

Startovací sada by vám měla vydržet minimálně rok. Po 200 hodinách používání bude čas vyměnit boční kartáč a utěrky budou v té době pravděpodobně nepoužitelné.

Rozměry robotického vysavače Roborock S50

Rozměrově je robot o 7 milimetrů větší než první verze, má průměr 35 cm a 9 cm.výška 7 centimetrů. Šířka je u podobných vysavačů přibližně průměrná a výška je o něco vyšší, což je způsobeno vyčnívajícím lidarem (laserovým dálkoměrem).

mokré, čištění, xiaomi

Bez přihrádky na mokré čištění je nabíjecí stanice poměrně kompaktní, pouze 151 × 98 mm. Umístění podstavce je však nutné naplánovat s ohledem na velikost vysavače a je lepší vložit vaničku (plné rozměry podstavce jsou 42 x 39 cm) a odhadnout podle ní. Na každé straně nechte volný prostor alespoň 5 cm pro snadné zaparkování čisticího prostředku.

Aby mohl robotický vysavač plnit své funkce, musí mít skupinu senzorů, které zjišťují stav robota a pomáhají mu orientovat se v prostoru. Tento model jich má až 12:

Díky těmto senzorům nemá robotický vysavač problémy s navigací po místnosti a může sledovat svůj stav. Hlavním navigačním zařízením je lidar (infračervený laserový dálkoměr), který snímá místnost a na základě získaných dat vytváří virtuální mapu:

Díky uložené mapě uklízí Roborock S50 rychleji, ať už uklízí celou domácnost nebo určitou oblast.

Druhá verze se navíc může pochlubit sacím výkonem až 2000 Pa:

Baterie má kapacitu 5200 mAh a umožňuje autonomní práci až 150 minut (v závislosti na režimu a překážkách dokáže uklízet na vzdálenost přibližně 130 metrů).

Překonává překážky až do výšky 2 cm, takže robot bez problémů šplhá po kobercích a přejíždí po vnitřních podlahových lištách.

Sací výkon až 2000 Pa, díky kterému robot dobře vyčistí i koberce.

Podrobnější charakteristiky ve formě tabulky:

Xiaomi Mijia 1T. bolest nebo zklamání. Měli byste si koupit robotický vysavač??

Výrobci robotů aktivně zvládli technologii rozpoznávání objektů na podlaze: přední senzor snímá obrysy objektů a pomáhá sestavit optimální dráhu. Výhodou oproti běžným infračerveným senzorům je, že asistent „vidí“ i malé předměty, jako jsou dráty nebo exkrementy. Stranou nezůstala ani společnost Xiaomi, která v tomto segmentu představila svůj rozpočtový model Mijia 1T. Kromě 3D senzoru se robot může pochlubit výkonným motorem a mapováním s rozdělením prostoru. Mějte však na paměti, že Mijia 1T je určena pro domácí trh, takže neumí rusky, a proto má tak atraktivní cenovku 25 tisíc. Více o konstrukci, funkčnosti, výhodách a nevýhodách tohoto robota se dozvíte v následujícím článku.

Balíček

Spolu s robotickým vysavačem v krabici, kterou jsem našel:

 • dokovací stanice s integrovaným adaptérem;
 • dva napájecí kabely: černý s čínskou zástrčkou a bílý s evropskou zástrčkou;
 • mop s přiloženým mikrovláknem;
 • Služba „birdie“;
 • Čínská příručka.

Balíček je minimální. Chybí alespoň druhá utěrka a náhradní filtr.

Vzhled

Xiaomi si vzalo za vzor model Mijia 1C: stejné tělo o rozměrech 350 x 81 mm s fotoaparátem a dvěma tlačítky na čelním panelu a odpruženým nárazníkem. Jediný zřejmý rozdíl je, že Mijia 1T má kromě infračervených snímačů v nárazníku zabudovaný také 3D snímač.

READ  Jak narovnat vlasy bez žehličky na vlasy nebo vysoušeče vlasů

550ml nádobka na prach vložená pod krytem. Má dvojitý filtrační systém: HEPA filtr a sítko, takže nemusíte neustále kupovat drahý spotřební materiál. Nádoba je v podstatě stejná jako u modelu Mijia 1C.

mokré, čištění, xiaomi

Zásuvky jsou umístěny na zadní straně čističky. Také pracovní příslušenství je víceméně známé:

 • třícestný koncový kartáč;
 • na místě druhého kartáče je podlahový senzor;
 • 4 snímače pádu na okraji nárazníku;
 • Otočné kolečko a kontaktní skupina;
 • Hnací kola a turbokartáčová jednotka mezi nimi.

Rám jednotky má ochranný kryt cívky, ale samotný turbokartáč není rozebíratelný, takže jeho servis zabere nějaký čas.

Nádrž na mop a čerpadlo lze v případě potřeby připevnit na zadní stranu. Mop lze naplnit 250 ml vody. Páska na suchý zip drží látku na místě. Opět standardní design pro Xiaomi.

Charakteristika

Název Xiaomi Mijia 2C
Provozní doba (min) 90-180 v závislosti na kapacitě
Doba nabíjení (min) 300
Jmenovitý výkon (W) NEUPLATŇUJE SE
Funkce čištění
Sací výkon (Pa) 3000
Úklidová plocha (m2). м) 70-150
Hladina hluku (dB) 48-60
Boční kartáčky (počet) 1
Turbo kartáč Dostupné na
Doporučená velikost domu Střední
Režimy čištění Auto, 4 úrovně výkonu, 3 úrovně smáčení
Kapacita popelnice (ml) 550
Automatické odstraňování nečistot (samočištění) Ne
Mokré vytírání Ano
Objem nádržky na vodu (ml) 250
Elektrické ovládání vody Ano
Výška plotu (mm) 20
HEPA filtr Ano
Omyvatelný filtr Ano
Typy koberců Nízký, střední vlas
Senzory
Typ mapovacího senzoru Kamera s podlahovým snímačem Přední kamera
Detekce koberců Ano
Snímač pádu / snímač přerušení Ano
Detekce nečistot Ne
Indikátor plného kontejneru Ne
Navigace a ovládání
Mapování / plánování tras Ano
Vysoce přesná mapa Ne
Plánování Ano
IR dálkové ovládání Ne
Aplikace Wi-Fi/smartphone Mi Home
Frekvence Wi-Fi (GHz) 2.4
Podpora Amazon Alexa/Google Assistant NEUPLATŇUJE SE
Magnetické / optické virtuální stěny NEUPLATŇUJE SE
Funkce aplikace
Sledování v reálném čase Ano
Zóny bez mopu Podívejte se na
Digitální uzamčená oblast Ano
Úklid ploch Podívejte se na
Uložení mapy místnosti Ano
Ruční ovládání robota Ano
Úklid místností Ano
Další funkce
LCD displej Ne
Rozměry (mm) 350x350x81
Aliexpress 20-25 tisíc.
Spotřební materiál 600
Yandex.Trh

Kontrola

Pokyny

Pro mnoho uživatelů je hlavním problémem nastavení zařízení, jeho připojení nebo synchronizace s chytrým telefonem. Možné potíže jsou způsobeny různými výrobci robotických vysavačů a telefonů. U každé z pomůcek se může vyskytnout specifický problém, který je třeba řešit v přísném souladu s protokolem zařízení. Pokud se čistička nepřipojí k síti Wi-Fi, je třeba zjistit příčinu. Může jich být více:

Problém vyřešíte přeinstalováním aplikace, resetováním nastavení Wi-Fi na těle čističe stisknutím dvou tlačítek.

Pokud jsou s aplikací problémy, je třeba ji vyladit. Při přihlašování se na ploše často zobrazuje „neidentifikovaná chyba“ nebo „nelze se přihlásit k účtu“. Inicializace účtu je nezbytná pro plnou správu robotů, takže problém by měl být vyřešen.

 • Stažení speciální aplikace VPN do telefonu. Tato technika pomáhá „obelstít“ servery tím, že změní oblast. Pokud se po aktivaci VPN nemůžete přihlásit k účtu, měli byste zkusit obnovit nastavení VPN, protože region se mění při každém zapnutí aplikace.
 • Změna regionu v aplikaci Mi Home. Často je na obrazovce nastavena možnost „Pevninská Čína“, ale při komunikaci se serverem dochází k chybě, takže byste měli změnit oblast pobytu na libovolnou oblast z rozevíracího seznamu.

Chyba aplikace, kdy zařízení nelze inicializovat, naznačuje problém s aplikací Mi Home. V telefonech Xiaomi to lze rychle vyřešit vytvořením klonu aplikace. V chytrých telefonech se systémy iOS a Android však vývojáři tuto funkci neposkytují. Odinstalování a přeinstalování aplikace Mi Home a obnovení nastavení Wi-Fi na panelu vysavače může pomoci.

Jak zvládnout úklid

Po úspěšné synchronizaci můžete začít nastavovat a konfigurovat. Na platformě iOS určené pro iPhone je synchronizace rychlejší než na platformě Android. Nastavení se uloží, jakmile jste informováni o úspěšném připojení, nemusíte je znovu zadávat.

Kontrola čištění se zobrazí na displeji telefonu:

mokré, čištění, xiaomi
 • „Clean“. Jedná se o modul pro nastavení pořadí čištění. Modul pokročilých nastavení vám pomůže nastavit požadované parametry.
 • „Doc“. Jedná se o funkci pro návrat čističe do dokovací stanice v případě, že byl čisticí program předčasně ukončen nebo musí být přerušen.
 • „Časovač“. Nastavení hodnot časovače pomáhá naprogramovat chod jednotky v určité dny a hodiny.
 • „Režim čištění. Sada čtyř režimů, které lze vybrat zaškrtnutím políčka. Režimy se liší intenzitou čištění, použitím mapy pohybu.
 • „Remte Control“. Toto je modul, který přepíná vysavač na ruční čištění.
 • „Péče“. Modul, který shromažďuje statistiky o opotřebení baterie a vestavěných mechanismů vysavače.

Moduly pomáhají se statistikami a základními nastaveními. Organizace úklidu s nastavením osobních režimů se provádí podle konkrétních kroků:

 • Nastavení souřadnic. Stisknutím ikony vysavače se aplikace úspěšně spustí a zobrazí se plán místnosti. Nabíjecí základna je umístěna na 25500 a 25500.
 • Zkušební verze je označena slovem „FLOW“. V modulu je třeba nastavit dobu trvání čištění z „Kdy“ na „Pak“.
 • Posledním krokem je nastavení souřadnic pohybu. Chcete-li získat představu o tom, jak vypadá souřadnicový systém v dané místnosti, doporučujeme nastavit různé hodnoty a sledovat pohyby zařízení.
READ  Jak vypustit vzduch z chladiče

Virtuální zeď nebo hranice čisticího prostoru lze nastavit samostatně. Chcete-li ji nastavit, vyhledejte položku „čištění počáteční zóny“ a zadejte souřadnice. Posledním úkolem je nastavení počtu čištění. Otevřené okno vám pomůže vybrat hodnotu čištění od 1 do 3.

Vysavač nové generace a jeho základní rozměry

Vysavač se snadno používá k čištění, navíc nezabírá mnoho místa. Jeho standardní rozměry jsou: výška 9,6 cm, šířka 35 cm, hloubka 35,3 cm.

Funkce

Spotřeba energie tohoto zařízení je 58 wattů. Baterie s kapacitou 5200 mAg umožňuje 2,5 hodiny nepřetržitého čištění. Automatický návrat na domovskou základnu po skončení nabíjení. Čistí hladké i kobercové povrchy. Prahová výška 2 cm nebrání tomu, aby se.

Poznámka! Vysavač má vestavěnou mobilní aplikaci a mapu místnosti a také možnost detekce překážek a stěn. Hlavním trikem je však to, že robotický vysavač Xiaomi Mi Robot Vacuum má připojení Wi-Fi

Synchronizace s mobilním zařízením krok za krokem

Aplikace předpokládá úspěšnou práci s různými platformami. Chcete-li spotřebič nastavit, musíte pečlivě dodržovat pokyny. Práce s iPhonem:

 • Po přihlášení do aplikace Mi Home se musíte přihlásit k vytvořenému účtu. Registrace zahrnuje zadání uživatelského jména, potvrzení hesla a propojení s telefonním číslem.
 • V nabídce nainstalované aplikace je třeba vybrat speciální položku „přidat zařízení“. Poté se na displeji telefonu zobrazí seznam. Pomocí stránkovacích tlačítek vyberte model a zaškrtněte políčko. Na ploše aplikace se zobrazí ikona vysavače. Pokud se model v seznamu nenachází, je třeba jej zadat ručně a zkopírovat jeho celý název z pasu zařízení.
 • Stiskněte a podržte po dobu 2-3 sekund středová tlačítka na panelu vysavače. Tím se obnoví dříve nastavené nastavení Wi-Fi.
 • Poté byste měli do pole aplikace zadat název sítě Wi-Fi a heslo.
 • Pokud je synchronizace zařízení úspěšná, zobrazí se na horním panelu telefonu znak vysavače. Kontrolka LED na těle vysavače se může rozsvítit.

Obtíže

Stává se, že se Xiaomi Roborock nepřipojí k Wi-Fi. Poté musíte zkontrolovat oblast, kterou jste nastavili v softwaru. Pokud vysavač nepodporuje Wi-Fi 5 Ghz, je třeba při připojování zařízení k routeru vyloučit všechny speciální znaky v názvu sítě; nakonfigurovat ovládání z jiného telefonu; stáhnout aktualizovanou verzi programu prostřednictvím jiného poskytovatele; resetovat vysavač. Poté by mělo vše fungovat.

Nastavení Xiaomi Mi Robot bez aplikace

Musíte spotřebič nabít, zkontrolovat baterii a připravit místo.

 • Vyjměte základnu z krabice a zapojte ji. Číňanům záleželo na estetice, a tak udělali v podstavci výklenek, aby drát neležel na podlaze.
 • Základnu umístěte tak, aby kolem ní byl prostor: půl metru po stranách, metr vpředu. Osobně mám základnu pod malým stolkem a vysavač pod ní snadno proleze, aniž bych ignoroval oficiální požadavky. Experiment.
 • Poté připojte vysavač k základně. V závislosti na verzi se kontakty nacházejí na různých místech pouzdra. Pokud je vše v pořádku, objeví se nahoře světlo. Hotovo!

Když mluvíme o tom, jak si sami nastavit robotický vysavač, neměli byste zapomenout na přípravu bytu. Ujistěte se, že po podlaze nejsou rozesety žádné kabely, do kterých by se jednotka mohla zamotat nebo je roztrhat. Odstraňte všechny koberce s třásněmi a ujistěte se, že domácí zvířata nezanechávají nic na podlaze. Stopy jejich života rozmazané při čištění jsou velmi nepříjemným pohledem.

Váš nový spotřebič je vybaven výškovými senzory, takže se nemusíte obávat žádných schodů. Hlavní je udržovat senzory v čistotě. Můžete ji také spustit na nějakém stole, pokud jste příliš líní na to, abyste ji sami otřeli.

Vyčistěte kola vysavače

Pro zajištění bezproblémového provozu je důležité vědět, jak čistit přední kolo a boční vodicí kolečka robotického vysavače. Jsou úhledné, protože se ušpiní. Otáčecí kolo lze vyjmout z pouzdra a odstranit z něj prach. Za tímto účelem se náprava stlačí velkou silou. Po dokončení postupu smontujte kolo stejným způsobem. Chcete-li vyčistit boční kolečka, musíte přístroj otočit vzhůru nohama a poté na ně zatlačit a odstranit všechny nahromaděné nečistoty pod šasi.

Jakou vodu napustit do robotického vysavače

Mnoho majitelů dnes k úklidu svých domovů používá robotické vysavače, ale ne každý ví, jak je správně používat a udržovat. Neznalost zkracuje životnost elektronických spotřebičů a může vést k předčasným opravám. Při používání robotického vysavače na mokré vysávání je důležité vědět, jakou vodu do něj dávat. Tento článek vám pomůže pochopit tuto otázku.

Nebezpečí používání „špatné“ vody

Mnozí uživatelé v lepším případě nalijí do přístroje vařící vodu v naději, že bude pro chytrý vysavač tak akorát. I takové množství vody však stačí k tomu, aby zařízení způsobilo problémy již po 8 měsících. Při mokrém čištění kapalina obvykle jednoduše přestane stékat do látky. Ani ta nejspolehlivější zařízení nejsou imunní vůči poruchám při používání špatné vody.

READ  Robotický vysavač Xiaomi jaké jsou modely

Příčinou tohoto jevu je použití znečištěné kapaliny. To by mohlo vést k tomu, že servis odmítne záruční opravu.

Jaká voda by měla být naplněna do robotického vysavače Xiaomi

Ani ta nejspolehlivější zařízení nejsou imunní vůči poruchám při naplnění špatnou vodou. Problémy se nejčastěji vyskytují u zařízení, u nichž je napájení organizováno elektronicky, tj. е. stupeň navlhčení mikrovlákna je nastavitelný z chytrého telefonu. Mezi modely Xiaomi můžeme rozlišit například Mi Robot Vacuum Mop, Mijia LDS, Mi Robot Vacuum-Mop Essential atd. Roboty s mechanickými tryskami (Roborock sweep one, S6, S6 PURE) mají stejný problém, ale mnohem méně často. Odborníci doporučují plnit robotické vysavače Xiaomi filtrovanou vodou ze systému reverzní osmózy nebo destilovanou vodou.

V praxi ani převařená voda z vodovodu nezabrání ucpání napájecího systému (trubek, trysek) hrubými částicemi. Tato kapalina může obsahovat plast, písek, nečistoty a další biologické zbytky. Proto je lepší zapomenout na vodu z kohoutku a nešetřit peníze za čištěnou vodu. Jen tak prodloužíte životnost robotického vysavače a ušetříte si zbytečné problémy a náklady na opravy.

Selhání hadru

Může se stát, že se hadřík, se kterým se přístroj používá, opotřeboval a není schopen plnit svou čisticí funkci. Většina modelů se dodává s druhým hadříkem, který si můžete snadno vyměnit. Nebo se obraťte na specializované prodejny, kde vám poskytnou alternativu.

Tuto závadu může odstranit pouze kvalifikovaný technik, který provede úplnou diagnostiku domácího spotřebiče. Výměna musí být provedena v servisním středisku, aby nedošlo k poškození technických součástí vysavače.

V případě pryžových membrán je třeba je jednoduše vyměnit. Pokud máte zkušenosti s elektrickými spotřebiči, zvládnete to sami. Nebo se můžete obrátit na autorizovaný servis a opravnu spotřebičů.

Synchronizace s mobilním zařízením krok za krokem

Očekává se, že aplikace bude úspěšně fungovat na různých platformách. Postupujte podle pokynů pro nastavení spotřebiče. Práce s iPhonem:

 • Po registraci do aplikace Mi Home se musíte přihlásit k vytvořenému účtu. Registrace zahrnuje zadání uživatelského jména, potvrzení hesla a jeho propojení s telefonním číslem.
 • V nabídce nainstalované aplikace vyberte speciální položku „přidat zařízení“. Telefon poté zobrazí seznam. Pomocí rolovacích tlačítek vyberte model. Na ploše aplikace se zobrazí ikona vysavače. Pokud model v seznamu nenajdete, zadejte jej ručně zkopírováním celého názvu z datového listu zařízení.
 • Na panelu vysavače stiskněte a podržte středová tlačítka na 2-3 sekundy. Tím se obnoví dříve zadané nastavení sítě Wi-Fi.
 • Poté zadejte název sítě Wi-Fi a heslo do pole aplikace.
 • Pokud se zařízení úspěšně synchronizují, na horní straně telefonu se zobrazí nápis „hoover“. Hooverův případ může v tomto případě zobrazit zvláštní světlo na těle vysavače.

Jak zvládnout úklid

Po úspěšné synchronizaci můžete přejít k nastavení parametrů. Synchronizace na platformě iPhone iOS je rychlejší než na platformě Android. Po obdržení zprávy o úspěšném připojení se nastavení uloží a není třeba je znovu zadávat.

Na displeji telefonu se zobrazí ovládání pročištění:

 • „Clean“. Toto je modul pro nastavení pořadí čištění. Jeho pokročilá nastavení umožňují nastavit předvolby.
 • „Dock“. Jedná se o funkci, která umožňuje návrat vysavače do dokovací stanice v případě předčasného ukončení nebo přerušení čisticího programu.
 • „Časovač“. Nastavení hodnoty časovače umožňuje naprogramovat zařízení tak, aby pracovalo v určité dny a časy.
 • „Režim čištění“. Sada čtyř režimů, které lze vybrat zaškrtnutím políčka. Režimy se liší intenzitou čištění, použitím mapy pohybu.
 • „Remte Control“. Toto je modul, který přepíná vysavač do režimu ručního čištění.
 • „Péče“. Modul, který shromažďuje statistiky o spotřebě baterií a mechanismů zabudovaných do vysavače.

Moduly vám pomohou pochopit statistiky a provést základní nastavení. Organizace čištění s nastavením personalizovaných režimů se provádí podle určitých kroků:

 • Nastavení souřadnic. Po úspěšném spuštění aplikace se po kliknutí na ikonu vysavače zobrazí půdorys. Nabíjecí základna se nachází na souřadnicích 25500 a 25500.
 • Zkušební verze je označena slovem „FLOW“. V modulu nastavte dobu trvání čištění z „When“ na „Then“.
 • Posledním krokem je nastavení souřadnic pohybu. Chcete-li pochopit, jak vypadá souřadnicový systém v konkrétní místnosti, doporučujeme nastavit různé hodnoty a sledovat pohyby jednotky.

Hranice virtuální stěny nebo čisticí zóny lze nastavit samostatně. Chcete-li ji označit, najděte pozici „počáteční oblasti čištění“ a zadejte souřadnice. Posledním úkolem je nastavení množství čištění. V otevřeném okně lze vybrat hodnotu čištění v rozmezí 1 až 3.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS