Konvekční horní ohřev zajišťuje rovnoměrné pečení s kůrkou na povrchu. Ideální pro pečení čehokoli v troubě. například lasagne nebo julienne, nákypy nebo suflé. Můžete ji také použít k přípravě jakéhokoli pokrmu, opečení povrchu, vytvoření sýrové kůrky atd.

How Long Should Homemade Pizza Bake in the Oven?

Malá kuřecí křídla pečte asi 25-30 minut při teplotě 180-200 stupňů. Pokud se křídla nestihnou uvnitř upéct, ale začínají hnědnout, použijte rukáv na pečení. Vložte do něj pokrm, pevně jej zavažte a vložte na 40 minut do trouby předehřáté na 180 °C.

Těsto na pizzu s droždím (jako v peci na pizzu)

Přísady těsta Mouka. 200 gramů sušeného droždí. 10 gramů cukru. 1 lžička vody zředěná na polovinu mlékem. 250 mililitrů Sůl. 1 špetka olivového oleje. 1 polévková lžíce

Připravte těsto jako v pizzerii. 50 ml vody nalijte na droždí a nechte 20 minut kynout. Mouku prosejeme, přidáme sůl, cukr, olivový olej, vodu a nakonec směs droždí. Těsto na pizzu hněťte 10 minut, přikryjte ho a nechte 20 minut odpočinout, poté ho rozválejte na půl centimetru silný kruh.

Recept na těsto na pizzu bez droždí

Přísady těsta Mouka. 2 šálky másla. 200 gramů Zakysané smetany. 200 g soli. půl čajové lžičky

Připravte si těsto na pizzu bez droždí Všechny ingredience prohněťte, nechte 20 minut odpočinout a rozválejte na rovnoměrný kruh o tloušťce asi půl centimetru.

Recept na těsto na pizzu s kefírem

Složení Kefír. 200 mililitrů Slepičí vejce. 1 kus Zakysaná smetana a majonéza. Po 1 polévkové lžíci sody. 1 čajová lžička mouky. 4 šálky Sůl. 1 čajová lžička lehce posypaná cukrem. špetku

Příprava kefírového těsta na pizzu V míse smíchejte vejce, majonézu, zakysanou smetanu, cukr a sůl. Měli byste mít hladkou konzistenci. Do směsi vlijte kefír, přidejte jedlou sodu a znovu dobře promíchejte. Těsto hněťte a postupně přidávejte mouku, dokud neztuhne. Poté těsto rozválejte do tvaru koule, položte na talíř, přikryjte vlhkou utěrkou a nechte 15 minut při pokojové teplotě. Poté těsto rozválejte na plech a na 10 místech ho propíchejte vidličkou.

Recept na těsto na pizzu se zakysanou smetanou

Složení Pšeničná mouka. 2 šálky zakysané smetany. 1 šálek slepičích vajec. 2 kusy másla. 2 polévkové lžíce cukru. Špetka soli. 1/2 ч. lžíce

Připravte těsto na pizzu s kefírem. V míse dobře promíchejte vejce, zakysanou smetanu, máslo (před přípravou těsta na pizzu ho musíte trochu rozpustit), cukr a sůl. Pak postupně přidávejte mouku a vypracujte těsto. Těsto rozválejte do tvaru koule, přikryjte utěrkou a nechte 40 minut při pokojové teplotě.

Sýrové těsto na pizzu

Produkty Mouka. 0,7 šálku sýra Cottage 9%. 200 gramů Vejce. 1 kus Cukr. 2 lžičky soli. půl lžičky sody. Čtvrt lžičky citronové šťávy. 5 kapek

Jak připravit tvarohové těsto na pizzu 1. Do mísy dejte 200 g tvarohu. 2. Do tvarohu rozklepněte 1 vejce: nožem udeřte do skořápky a oddělte obě poloviny skořápky, čímž se uvolní bílek a žloutek. 3. Do tvarohu přidejte půl lžičky soli a 1 lžičku cukru. 4. Vymačkejte 5 kapek citronové šťávy na lžičku se čtvrt lžičkou jedlé sody a vmíchejte do ostatních ingrediencí. 5. Všechny ingredience dobře prohněťte. 6. Přidejte 1 hrnek mouky a uhněťte těsto. 7. Těsto vložte do sáčku a nechte 40 minut chladit. 8. Těsto rozválejte, vložte do formy a pečte 12 minut při 220 stupních. 9. Na předpečené těsto položte libovolné přílohy a pizzy pečte, dokud nebudou připravené k podávání.

K vytvoření dokonale kulaté kůrky lze použít talíř, pánev nebo kulatou pánev na pizzu. Slouží jako forma pro skládání.

Okraj pizzy lze také upravit tak, že jej obalíte plátky sýra nebo salámu. Kůrka by vypadala lákavěji, kdyby byla potřená olivovým olejem nebo rozšlehaným vejcem.

Můžete se obejít bez okraje (zejména pokud se pizza peče v obdélníkové formě), ale pak by náplň po stranách neměla být příliš vlhká, aby se nelepila na stěny formy.

Pokud je pizza připravena z tenkého kynutého těsta, není třeba okraje obalovat, protože okraje se zvednou díky droždí.

Jak si doma připravit skutečnou pizzu? (na základě klasické Margarity)

Po pravé neapolské pizze jsem si byla jistá, že podobnou pizzu už doma neudělám. Ani se o to nepokoušejte. Ale v případě, že.? Tak jsem se rozhodl, že to přece jen zkusím. Pročetla jsem horu článků a receptů a začala experimentovat.

A hádejte co? Skvělou neapolskou pizzu si můžete připravit i doma! Ano, nebude vonět po pečení a “stejně jako v Neapoli” # won’t be #. A přesto to bude skvělé. Ještě lepší než v mnoha místních pizzeriích.

Nejprve však musíte pochopit nuance. Ideální pizza se skládá z těchto ingrediencí?

Teplota. Pizza je ohnivé stvoření. Podle oficiálního receptu sdružení Associazione Verace Pizza Napoletana (Sdružení pravé neapolské pizzy) se pizza musí péct v peci na dřevo při teplotě 485 °C. V běžných domácích podmínkách potřebujeme teplotu alespoň 250C, což je maximální teplota většiny trub. Čím vyšší, tím lepší. Před pečením pizzy předehřejte troubu (spolu s plechem) na maximální teplotu po dobu alespoň půl hodiny.

Doba pečení. Pizza se v troubě upeče za pár minut. V běžné troubě by se tato doba musela prodloužit na 6-8 minut (v závislosti na velikosti pizzy). A ani o minutu déle. Z receptů na pečení pizzy po dobu 20 minut se mi opravdu dělá špatně :). To proto, že se nejedná o pizzu, ale o chléb s přepečenou polevou. Smyslem pizzy je měkké, pružné těsto a šťavnatá náplň, jejíž vlhkost se ještě neodpařila.

Plech na pečení. Je jasné, že v době pečení musí být plech rozpálený. Jakmile se pizza dotkne, měla by se okamžitě začít péct. Každá vteřina se počítá. Pokud se pizza vloží do trouby na studený plech, je vše ztraceno. Než se plech s těstem zahřeje, náplň se odpaří a vysuší. Proto si plech i troubu předem předehřejeme. (V ideálním případě byste samozřejmě měli používat kámen na pizzu/mléko, které zajišťuje co nejrovnoměrnější zahřátí těsta a vytvoří se tenká křupavá kůrka. Ale to je ideální stav, a dobře funguje i dobře vyhřátý plech).

Mouka. Struktura drobenky těsta na neapolskou pizzu je velmi charakteristická: je pružná, “žvýkací”, bochníkovitý, pórovitý a voňavý. Všechny tyto vlastnosti jsou dány množstvím a kvalitou lepku, který se uvolňuje z pšeničných bílkovin během hnětení. Pomáhá těstu vytvořit pružné pláty, které zachycují bublinky oxidu uhličitého, díky čemuž má drobenka po upečení pružnou, vzdušnou a skákavou strukturu. Čím vyšší je obsah bílkovin v mouce, tím “silnější”, tím je těsto pórovitější a pružnější.

READ  Jak nastavit hodiny na mikrovlnné troubě Vitek

Pro správné těsto na pizzu potřebujete mouku s obsahem nejméně 12 g bílkovin na 100 g. Například běžná (ukrajinská, ruská) mouka vysoké kvality má pouze 9 % bílkovin. Kromě toho je vlhkostní kapacita naší mouky mnohem nižší (na stejné množství vody je potřeba více mouky), což také nezlepšuje strukturu těsta. Práce s ním není příliš pohodlná, t.к. Těsto není pružné a snadno se trhá, drobenka je jemně drobivá a pórovitá.

A zde je vizuální rozdíl (vlevo). pizza ze středně tuhé mouky, 12 g bílkovin, vpravo. slabé mouky, 9 g bílkovin)

Struktura těsta po kynutí (nahoře). středně silná mouka, níže. slabá mouka):

Jak vybrat správnou mouku? Musí být italský?? Ne nutně. Musí to být pouze jemně mletá pšeničná mouka s obsahem nejméně 12 g bílkovin na 100 g. Domácí mouka označená “za bochník chleba”, může mít například vyšší podíl bílkovin. Při pohledu na složení. Pokud zvolíte italskou mouku, měla by být “překlep 00” (jemně mleté) s výše uvedeným procentem bílkovin. Existují hotové směsi, na kterých je to uvedeno: “na pizzu”. Postupem času můžete začít experimentovat a zkoušet míchat různé druhy mouky (například slabá ukrajinská mouka může být “posílit” mouka s vysokým obsahem bílkovin). Já mám například nejraději nejsilnější těsto na pizzu (14 g bílkovin) na dlouhé chleby, ze kterého se pečou bochánky, rohlíky apod.д. Těsto je velmi aromatické a nevýslovně chutné “žvýkací”, jako karamelky Meller 🙂

doba ověřování. Během kynutí těsta dochází ke kvašení, které formuje chuť a vůni. Zhruba řečeno, čím déle se těsto nechá kynout, tím chutnější a aromatičtější pizza bude 🙂 Tento proces může trvat 3 až 12 hodin. Sám jsem zjistil, že čtyři hodiny stačí, ale pokud můžete rozmrazovat déle, tím lépe. Těsto je koneckonců hlavním prvkem pizzy a musí být dostatečně dobré, aby nebylo trapné pizzu podávat jen se solí a olivovým olejem.

Topping. 1) Pizza je v troubě jen několik minut. Pokud je tedy třeba náplň tepelně upravit (syrové maso, houby, tvrdá zelenina apod.).д.), proveďte to předem. Maso musí být uvařené, houby musí být uvařené atd.д. 2) Před pečením vše jednoduše připravte a nakrájejte. Náplň stačí pouze vyklopit na vytvarovaný základ a ihned vložit do trouby. Náplň by měla na syrovém těstě trvat jen několik sekund, jinak se může stát, že se těsto rozpadne “Ujistěte se, že je náplň předem uvařená”. 3) Nebuďte chamtiví a nenaplňte ji příliš 🙂 Rovnoměrně ji rozprostřete v jedné vrstvě na plech. Pokud je náplně příliš mnoho, náplň ani těsto se nestihnou uvařit.

Pergamen. Předem si připravte pergamen na pečení a posypte ho kukuřičnou moukou Těsto na pizzu je velmi lepivé a je potřeba pouze tvrdá hrubá mouka. Připravený základ položte na pergamen vysypaný moukou a teprve potom na něj naaranžujte náplň. Pokud se pokusíte dát základ s náplní do trouby bez pergamenu, pravděpodobně to skončí krachem 🙂

Nyní přejděme k receptu. na DO obscénně jednoduché 🙂

250 g hladké mouky, nejméně 12 g bílkovin ve 100 g (Můžete ji připravit i z hladké mouky, i tak je v pořádku, ale budete jí potřebovat o něco víc.)10 g čerstvého droždí (třikrát tolik suchého)160 ml teplé čisté vody (filtrované nebo převařené)1/3 lžičky cukru1/2 lžičky soliKorunní mouka na drobeníMalé lžíce rajčatové omáčky (čerstvé rajčatové pomazánky, z rajčat ve vlastní šťávě, z konzervy nebo jako čerstvé rajčatové omáčky).д.)100-130 g mozzarellyOlivový olejNebo libovolné polevy podle vašeho výběru

Výstup: 2 malé pizzy o průměru asi 25-30 cm

Vmíchejte droždí a cukr. Zalijte teplou vodou (o teplotě lidského těla) a míchejte, dokud se nerozpustí. Mouku prosejeme. Tekutinu a droždí vlijte do mouky a promíchejte.

Pak přidáme sůl. Začněte míchat mixérem nebo kuchyňským robotem po dobu 3 až 4 minut při nízkých otáčkách, poté zvyšte rychlost a hněťte dalších 5 minut (při použití rukou pouze 12-15 minut) Lehce hněťte, dokud se těsto nezačne srážet.

Pokud používáte běžnou slabou mouku, je třeba ji přidat, protože.к. Těsto bude lepkavé. Přidávejte po lžících a po každém přidání promíchejte. Přestaňte, když těsto přestane kypět a vytvoří se hrudka (celkem můžete potřebovat 3 až 5 polévkových lžic, ale nepřehánějte to).

Těsto zůstane mírně lepivé. to je normální. Otevřenou misku potřete olejem, těsto rozválejte do kuličky, poprašte moukou a vložte do misky. Přikryjeme potravinovou fólií a necháme na teplém místě kynout nejméně 4 hodiny (v chladnějším místě dobu kynutí prodloužíme).

Půl hodiny před koncem kynutí předehřejte troubu s plechem na maximální teplotu. Rukama potřenýma rostlinným olejem vyjměte těsto z mísy. Lehce prohněťte. Těsto je měkké, pružné a vláčné.

Směs rozdělíme na dvě stejné části a vytvarujeme z nich kuličky. Takhle se to táhne 🙂 První kuličku položíme na pracovní plochu posypanou moukou (nebo ještě lépe kukuřičnou moukou, aby se nám později lépe oddělával zbytek těsta :). Dlaní udělejte následující důlek.

Nyní začněte těsto natahovat od středu k okrajům a vytvarujte základ pizzy, přičemž dávejte pozor, abyste netlačili na okraje. Druhou dlaň použijte jako zarážku a pohybujte s ní kolem základny tak, aby se tvar nerozšiřoval a zůstal víceméně zaoblený. Těsto pravidelně obracejte a natahujte na druhou stranu.

Podstavec lze zvednout a vlastní vahou se roztáhne. Pokud se těsto špatně táhne (někdy se to stává), stačí ho nechat asi 10-15 minut odpočinout, aby se lepek uvolnil “Uvolněte se”, a začít znovu.

Obecně platí, že natahujeme, jak umíme, a necháváme pouze tlustý prstenec stran 🙂 Základna by měla být poměrně tenká, ne více než 3 mm uprostřed a asi 5 mm za ní. Pokud někde nadměrnou horlivostí vznikla díra, nebojte se, utěsníme ji kouskem těsta.

Připravený základ položte na pergamen vysypaný kukuřičnou moukou a pečicí papír. Rajčatovou omáčku rovnoměrně rozetřete, pokapejte olivovým olejem, můžete přidat sušenou bazalku a/nebo oregano. Rozložte na ni plátky mozzarelly. A ještě jednou pořádně zakápněte olivovým olejem. Ale dobře.! Čím více másla, tím je chutnější a šťavnatější 🙂

A ihned ji vložte na 6 minut do předehřáté trouby. Nenechte se vyvést z míry bledými boky, těsto bude hotové. Nakrájejte ho a hned ho snězte, mručící.

Celý postup trvá kromě kynutí asi 20-25 minut: 10 minut hnětení a 10 minut formování základu.

Jakmile těsto vykyne a vytvoří se z něj kuličky, můžete je zabalit do potravinové fólie, zmrazit a použít podle potřeby. Rozmrazování-rozmrazování nemá žádný vliv na chuť a konzistenci těsta, ale je to brutálně pohodlné :). Stačí jen předem vyndat těsto z mrazáku, vytvarovat základ, přidat náplň a je hotovo.

Pizzy se suchou polevou pečte v troubě při 200 stupních po dobu 15 minut, pokud je těsto tenké. Pizza z tradičního těsta se peče 20-30 minut. Pizza se šťavnatou náplní potřebuje více času na přípravu, protože se musí odpařit přebytečná tekutina.

Předehřejte troubu na 200 °C a pečte 10 minut, aby se odstranila přebytečná vlhkost. Poté zvyšte teplotu na 240 °C a nechte pizzu uvnitř, dokud nezhnědne. Tenké těsto a suchá poleva. Vezměte plech a vložte jej do trouby vyhřáté na 230-240 °C na dobu nejvýše 15 minut.

READ  Jak nastavit hodiny na mikrovlnné troubě Samsung

Sýr je třeba na pizzu umístit dvakrát. První vrstva sýra se položí rovnou na omáčku, pak se položí náplň a na ni se rozprostře druhá vrstva sýra. První vrstva je chráněna před vysycháním náplně, takže se sýr na pizze vždy roztáhne. Sýr můžete rozdělit na polovinu nebo rozložit v poměru 60 %:40 %.

Pro standardní pizzu o hmotnosti asi 500 g nechte mikrovlnnou troubu na nastavení „rozmrazování“ asi 8 minut, poté přepněte mikrovlnnou troubu na 600 W a vařte 5 minut. Poté zvyšte výkon na 800 W a nechte působit ještě 1 minutu.

Rychle za 10 minut

Aby byl tento pokrm chutný, neznamená to, že ho musíte připravovat dlouho. Dobrým příkladem je rychlá pizza v troubě. Je velmi chutná a v závislosti na ingrediencích může být i vydatná. Nezapomeňte si uložit recept na tuto pizzu krok za krokem, který poslouží nejen jako rychlá večeře pro celou rodinu, ale pomůže vám i v případě, že se na prahu objeví hosté.

 • cibule. 1 ks.;
 • nakládané houby. 80 g;
 • sýr. 100 gr;
 • kečup. 4 lžíce; l. л.;
 • vejce. 2 ks.;
 • zakysaná smetana. 3 lžíce. л.;
 • mleté maso. 150 g;
 • mouka. 0,5 šálku;
 • grapefruit. 0,5 ks.;
 • rajčata. 3 ks.;
 • byliny.
 • Těsto vypracujte smícháním vajec, mouky a zakysané smetany.
 • Cibuli nakrájenou na kolečka můžete naložit do octa nebo medu.
 • Houby zbavte tekutiny a nakrájejte je na proužky.
 • Oloupané citrusy nakrájejte na kostičky.
 • Rajčata (bez slupky) nakrájejte na tenké plátky, zeleninu nakrájejte nadrobno.
 • Smažte náplň a můžete přidat trochu kuřecího tuku nebo plátky slaniny, aby se při smažení nevysušila.
 • Formu vyložte pergamenem, rozprostřete těsto, potřete kečupem a potřete zeleninou. Pak začněte s náplní: nejprve mleté maso, pak houby, citrusy, plátky rajčat, kolečka cibule a sýr.
 • Pečte při 200 stupních asi 5 minut.

Pizza v troubě

Na světě existuje několik pokrmů, které se z ryze národních staly celosvětovým kulinářským potěšením. Existuje šiškebab, shawarma, sushi, hummus (který si získává stále více srdcí a chutí Rusů) a mnoho, mnoho dalšího Ale asi nejznámějším průlomem je italská pizza. Každá země má dnes svou vlastní pizzu, která má své vlastní vlastnosti, zvláštnosti a pochoutky.

V Rusku si pizza rychle našla svou armádu fanoušků a naši kuchaři samozřejmě nemohli zůstat stranou od toho, co je prostě verze pizzy na pánvi! Ale skutečná pizza se stále peče v peci.

Aby se pizza v troubě přiblížila dokonalosti, je třeba znát několik pravidel:

 • Kynuté těsto na pizzu by mělo kynout co nejdéle. V ideálním případě by se těsto mělo nechat odpočinout 3 až 12 (!) hodin. Recepty samozřejmě píšou jinak, ale zkuste to;
 • Hlavní suroviny (maso, ryby, mořské plody) by měly být vařené, dušené, smažené atd.д., Možná se nestihnou v troubě upéct, než bude pizza hotová;
 • Pizzu je třeba vložit do trouby ihned po vložení náplně, jinak rajčatům dojde šťáva a těsto se nepropeče;
 • Plech musí být před pečením horký. Zatímco se trouba zahřívá, plech se zahřívá spolu s ní. A pizza by se měla rozválet na pergamenu nebo fólii a ihned přenést na horký plech. Budete potřebovat nějaký nástroj, například širokou špachtli nebo plochý plech s otevřeným okrajem;
 • Teplota pečení by měla být co nejvyšší, protože pec na dřevo (ve které se peče skutečná pizza) dosahuje teploty 450 °C a vyšší. Mimochodem, odtud vyplývá i následující požadavek (nebo pravidlo):
 • Doba pečení by neměla přesáhnout 5-8 minut. Během této doby se těsto upeče, ale zůstane měkké a náplň neztratí svou šťavnatost.

Pokud si zapamatujete všechny tyto tipy a recepty, budete brzy slavní jako skutečný pizzaiolo!

Složení: 2-2,5 sklenice. mouka, ⅔ šálku. voda, 1 polévková lžíce.л. rostlinný olej (nejlépe olivový), ½ ч.л. sůl, 6,5 g sušeného droždí, 1 lžička.л. cukr, rajčatový protlak, salám, sýr, olivy podle chuti.

Příprava: Smíchejte vodu s olejem, mouku s cukrem, solí a droždím. Smíchejte vodu a mouku a vypracujte tuhé těsto. Nechte ho 30 minut stát v teple, pak ho rozdělte na 2 části (jednu můžete použít a druhou zmrazit, dokud se vám nebude hodit) a vyválejte ho do kruhu. Listové těsto potřete rajčatovým protlakem, naaranžujte na něj na tenké plátky nakrájené klobásy, navrch rozložte olivy a pečte v troubě vyhřáté na 250 °CºV troubě pečte 10 minut. Téměř hotovou pizzu posypte strouhaným sýrem. Sýr by se měl rozpouštět, ne zapékat.

Slaná okurková pizza s uzenou klobásou

Složení: Základ: 120 ml teplé vody, 15 g čerstvého droždí, 1 lžička.л. cukr, špetka soli, 2 šálky. mouka. Na náplň: 2 kyselé okurky, 100 uzenin, 100 g strouhaného sýra, 1 houska bylinek, 4 polévkové lžíce.л. Majonéza.

příprava: Rozpusťte cukr, sůl a čerstvé droždí v teplé vodě. Postupně přidávejte mouku a vypracujte lepivé těsto, které se dobře drží v rukou. Vytvarujte kouli, přikryjte ji utěrkou a nechte 25-30 minut kynout na teplém místě. Na náplň nakrájejte klobásu na tenké plátky a ty pak překrojte na polovinu. Totéž proveďte s okurkami. Pak vezměte formu na pečení a vymažte ji olejem. Připravené těsto roztáhněte rukama po celé ploše formy a položte na lehce pomoučený okraj. Základ pizzy potřete majonézou. Navrch položte klobásu a okurky, přidejte nasekané bylinky. Pizzu bohatě posypte sýrem a vložte do trouby předehřáté na 220-230 °CºNechte v troubě 15-20 minut.

Složení: 250 ml mléka, 2 lžíce rajčatové šťávy a 2 lžíce prášku na těstoviny.л. Cukr, 11 g sušeného droždí, 125 g másla, 400 g mouky, sůl, mletý černý pepř podle chuti, 250 g vařeného kuřecího filé, 250 g tvarohu, 100 g bylinek, 100 g strouhaného sýra, 1 polévková lžíce.л. Krupicová kaše.

Příprava: Na těsto smíchejte půl hrnku teplého mléka, 1 polévkovou lžíci.л. mouka, 1 polévková lžíce.л. přidejte cukr a droždí a nechte 10 minut kynout na teplém místě. Mouku prosejeme do mísy, přidáme zbylé teplé mléko, rozpuštěné máslo, sůl, cukr a připravený kvásek. Uhněteme těsto a necháme ho na teplém místě 1 hodinu, poté ho opláchneme a necháme ho tam dalších 30-40 minut. Těsto rozdělte na 2 části a každou část rozválejte na placku o tloušťce asi 1 cm a průměru asi 28 cm. Na těsto rozetřeme vrstvu tvarohu smíchaného s nasekanými bylinkami. Uvařené kuřecí řízky nakrájejte na vlákna a rovnoměrně je rozložte na pizzu. Posypte sýrem a zapečte v troubě předehřáté na 200 °CºV troubě je pečte 20-25 minut, dokud nejsou upečené.

Pizza s mletým masem, paprikou a rajčaty

Složení: 175 g mouky, 125 ml teplé vody, 20 ml rostlinného oleje, 5 g sušeného droždí, 200 g mletého hovězího masa, 100 g rajčat, 1 pomerančový pepř, 150 g strouhaného sýra, 50 g kečupu, bylinky.

Příprava: Smíchejte mouku s droždím. Přidejte teplou vodu a rostlinný olej. Těsto hněťte 2-3 minuty, pak ho přikryjte utěrkou nebo fólií a nechte 40 minut kynout na teplém místě. Mleté maso opečte doměkka. Rajčata nakrájejte na plátky a papriky na kostičky. Po vykynutí těsto 1 minutu hněťte a poté ho rozválejte na kruh o průměru asi 30 cm a tloušťce nejvýše 5 mm. Potřeme ji kečupem, poklademe rajčaty, paprikou a mletým masem, posypeme pepřem, bylinkami a sýrem. Pizzy pečeme v troubě při teplotě 220 °CºC po dobu 15 minut.

READ  Domácí mikrovlnná bodová svářečka

Složení: 1 vejce, 1 šálek. mléko, 1 lžička.л. Osolte, přidejte ⅓ lžičky.л. Soda, 12 polévkových lžic.л. mouka, 1 rajče, 5 žampionů, 1 sladká paprika, 100 g strouhaného sýra, kečup a majonéza podle chuti.

Příprava: Ušlehejte vejce se solí, přidejte mléko, jedlou sodu a znovu ušlehejte. Vmíchejte mouku a vypracujte těsto. Nechte ji 20 minut odpočívat. Mezitím nakrájejte všechnu zeleninu na kolečka. Pečení hub. Vymažte zapékací misku rostlinným olejem a nalijte do ní těsto. Pečivo pečte 15 minut při teplotě 200 °CºС. Těsto potřete kečupem (můžete použít i adžika). Přidejte rajčata, žampiony, papriky, lehce posypte strouhaným sýrem a přidejte trochu majonézy. Poté pečte ještě 10 minut.

Složení: 500 g listového těsta, 5-6 lžic.л. 150 g strouhaného sýra mozzarella, 1 sladká paprika, plátky salámu, mletý černý pepř podle chuti.

Příprava: Těsto předem rozmrazte. Předehřejte troubu na 190 °CºС. Stůl poprašte moukou a těsto rozválejte na velikost plechu. Papriky nakrájejte na kostičky. Těsto rozválejte na plech vyložený pergamenem, potřete rajčatovým protlakem a posypte strouhaným sýrem. Na pizzu naaranžujte plátky klobásy a papriky nakrájené na kostičky a pečte v troubě 15-20 minut. Hotovou pizzu lehce posypte mletým černým pepřem a podávejte.

Složení: 250 g mouky, 100 g margarínu, 2 polévkové lžíce.л. Cukr, 1 žloutek, 1 polévkovou lžíci a 1 lžíci cukru nakrájejte na kostičky.л. C majonézy, 2 polévkové lžíce.л. Těsto zalijte vodou, přidejte 250 g vařeného kuřecího filé, 200 g konzervovaných žampionů, 150 g strouhaného tvrdého sýra, majonézu nebo omáčku podle chuti.

Metoda: Mouku prosejte do mísy a přidejte cukr. Margarín nasekejte najemno a smíchejte s moukou na drobenku. V samostatné misce smíchejte žloutek, majonézu a vodu. Směs přidejte k moučné směsi a vypracujte těsto. Hotové těsto přikryjte fólií a dejte na 30 minut do lednice. Předehřejte troubu na 180ºС. Těsto vložte do misky s malým okrajem a pečte 10 minut. Poté je vyjměte a povrch propíchejte vidličkou. Pečivo potřete omáčkou. Omáčku lze smíchat se zakysanou smetanou a česnekem, která je velmi pikantní. Na pizzu rozprostřete žampiony, pak kuřecí maso, posypte sýrem a pečte v troubě dalších 30 minut.

Složení: 100 g měkkého netučného tvarohu, 180 g měkkého netučného tvarohu, 150 g rýžové mouky, 1 vejce, 60 g kečupu, 1 cibule, 1 rajče, 1 paprika, 150-200 g vařených kuřecích prsou, sůl a koření podle chuti.

Metoda: Měkký tvaroh smíchejte s rýžovou moukou a vejcem. Plech na pečení vyložte pergamenem. Tvarohové těsto dejte do formy v rovnoměrné vrstvě a pokapejte ho tenkou vrstvou kečupu. Papriky, rajčata a cibuli nakrájejte nadrobno. Na těsto položte vařené kuře nakrájené na vlákna a zeleninu. Těsto posypeme rozdrobeným tvarohem a kořením. Přikryjte pizzy fólií a pečte 35 minut v troubě při teplotě 200 °CºС. Poté alobal odstraňte a pečte dalších 10 minut při snížené teplotě na 150 °C.

dlouho, měla, pizza, troubě

Pizza se zlatou rybkou (na tvarohovém těstě)

Složení: Na těsto: 250 g tvarohu, 1,5 polévkové lžíce. Přidejte mouku, 2 vejce, 3 polévkové lžíce.л. majonéza, ½ ч.л. jedlá soda. Na náplň: 1 rybí konzerva v oleji, 3 vařená vejce, strouhaný tvrdý sýr, majonéza, 2 lžíce rajčatové omáčky.л. kečup, bylinky.

Příprava: Uhněťte těsto, dejte ho na plech a rozetřete ho rukama. Na těsto položte náplň ve vrstvách: vidličkou rozmačkanou rybí konzervu, nakrájená vejce, sýr, majonézu, kečup a nadrobno nakrájenou zeleninu. Plech vložte do trouby předehřáté na 180 °CºC a pečte 20 minut.

Složení: Na základ: 100 g margarínu, 2 polévkové lžíce. mouka, 1 hrnek. Přidejte trochu kefíru, trochu jedlé sody, trochu sody Na náplň (množství podle potřeby): rajčata, houby, klobása, cibule. Na náplň: 150 g jemně nastrouhaného sýra, 250 g majonézy, 2 vejce, česnek podle chuti.

Metoda: Smíchejte margarín s moukou, přidejte kefír, jedlou sodu, vypracujte těsto a nechte ho 30 minut v chladničce. Připravené těsto rozválejte na plech a vytvořte boky. Náhodně nakrájejte všechny ingredience na náplň a položte je na těsto. Náplň připravíme smícháním majonézy se sýrem, vejci a prolisovaným česnekem, nalijeme ji na pizzu a zapečeme v troubě vyhřáté na 180 °CºV troubě nechte péct 40-45 minut.

Složení: Na těsto: 2,5 polévkové lžíce. mouka, 200 g rozpuštěného másla, 1 šálek. BEER. Na zálivky (množství surovin podle chuti a přání): adžika, uzená kuřecí prsa, strouhaný sýr, vařené houby, vařená vejce, majonéza.

Příprava: Mouku smíchejte se změklým máslem a přidejte pivo. Těsto volně uhněťte a dejte na 3 hodiny do chladničky. Pak ho rozválejte na plát silný maximálně 1 cm, položte na plech a vytvořte sukni. Těsto propíchejte vidličkou a pečte v troubě na mírném ohni do změknutí. Povrch připraveného těsta potřete adžikou, položte na něj plátky uzených kuřecích prsíček, posypte trochou strouhaného sýra, pak na něj naaranžujte vrstvu vařených hub, posypte vařenými vejci, zalijte majonézou a bohatě posypte sýrem. Vraťte plech do trouby a nechte pizzu v troubě, dokud se sýr nerozpustí.

Složení: 700 g cukety, 1 vejce, ½ šálek. krupice, 3 polévkové lžíce.л. Do mísy dejte mouku, sůl a pepř podle chuti, strouhanku, 200 g sýra, 2 rajčata, 1 sladkou papriku, 1 cibuli, 300 g párků, bylinky podle chuti.

Příprava: Cukety omyjte, oloupejte, nastrouhejte na hrubém struhadle, podle chuti osolte a opepřete. Nechte je 10-15 minut odstát a poté slijte usazenou tekutinu. K cuketám přidejte mouku, krupici a vejce a dobře promíchejte. Těsto přendejte do zapékací mísy, vymažte ji olejem a vysypte strouhankou. Rajčata na náplň nakrájejte na kolečka nebo plátky a položte je na těsto, pak nakrájejte cibuli, papriku a klobásu na malé kousky, posypte bylinkami a strouhaným sýrem. Misku vložte do trouby předehřáté na 180 stupňůºVyndejte pizzy z trouby a pečte je asi 30-40 minut, dokud nejsou propečené. Poté pizzu vyndejte z trouby, nechte ji trochu vychladnout, nakrájejte ji na kousky a podávejte!

dlouho, měla, pizza, troubě

Opravdu, pizza v troubě není tak těžká? Dobrou chuť!

Jak horkou a rychlou pizzu lze připravit v mikrovlnné troubě?

Podle tradičního receptu pečte pizzu v troubě předehřáté na 240-250 stupňů. Existuje však alternativní způsob pečení.

Obrobek položený na podnosu vložte do mikrovlnné trouby nastavené na správný režim. Nemusíte se bát, že by se pizza nepropekla a musela se péct o několik minut déle.

I když je základ velmi nadýchaný, nepotřebuje dodatečnou ochranu proti slepení z vysokých teplot v podobě silné vrstvy strouhaného sýra.

Jde o to, aby byla po celou dobu rovnoměrně ošetřena ze všech stran, takže nezůstane rozmočená ani se nepřipálí.

Příkon, při kterém bude pečivo hotové za 10-15 minut, se nastavuje předem a činí 800 W. Během této doby se sýr roztaví a náplň, bez ohledu na její množství, bude mít jemnou konzistenci.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS