Jak správně uložit placičky na plech??

Ženy v domácnosti, kuchaři, foodblogeři, uvádějí optimální teplotu pro pečení koláčů. 160-180 stupňů. V tomto režimu se nespálí ani nevysuší na 100 %, pokud je včas vyjmete. Jak péct kynuté těsto v troubě?

Jak a kde správně skladovat placičky

Nejdůležitější podmínkou pro skladování placiček po upečení je, aby k nim neměl přístup kyslík. Pokud je placka ještě horká, přikryjte ji čistou a suchou utěrkou. Pokud již vychladly, může je potravinová fólie udržet na místě co nejdéle.

Čas a teplota. Jak péct v troubě

Trouba je jedním z nejzdravějších způsobů přípravy jídla. Pečení vyžaduje minimum oleje a teplota trouby není příliš vysoká, jídlo se nepřipaluje, netvoří se škodlivé karcinogeny. Většinou troubu zahříváme na 180 stupňů. to je nejčastější doporučení v receptech. Ne všechny druhy potravin se musí vařit při těchto teplotách. Při jaké teplotě připravovat maso, drůbež a pečené placky.

Doba pečení se liší podle hmotnosti. Kuře má obvykle hmotnost asi 1,2-1,5 kg. Takový pták by se měl péct asi 40 minut při teplotě 170-180 °C. Po 35 minutách zvyšte teplotu na 220-230 a nechte ji ještě 10-12 minut, aby získala křupavou kůrčičku.

Drůbež v troubě by se měla péct při relativně nízké teplotě. Předehřejte troubu na 150-160 °C a vložte do ní plněného ptáka. Doba pečení v troubě: 1 hodina na kilogram plus 15 minut pro získání zlatavé kůrky. Během pečení potřete drůbež šťávou. Když je hotová, zvyšte teplotu v troubě na 220-230 °C a nechte ji 15-20 minut křupat.

Záleží na druhu těsta: čím je lehčí a čím vícekrát se peče, tím vyšší by měla být teplota a kratší doba pečení. Například pizza z velmi lehkého kynutého těsta, které přes noc vykynulo v chladničce, by se měla péct 7 minut při nejvyšší teplotě 250 °C. Trouba musí být před pečením dobře předehřátá. Obvykle těsto neuchováváme tak dlouho. Pizzy děláme z obyčejného kynutého těsta. Pečte ji 15-20 minut při teplotě 220-230 stupňů. Pokud připravujete pizzu bez kvasnic s kefírem, zahřejte troubu na 200 stupňů a pečte asi 30 minut.

Všechny kynuté placky se pečou při teplotě 220-230 °C v závislosti na jejich velikosti. Menší placky na jedno sousto by se měly péct 8-10 minut.

Listové těsto se také vloží do horké trouby vyhřáté na 250 °C a těsto se upeče za 15-20 minut.

Kefírové těsto se peče při nižší teplotě 190 stupňů. Malé pizzy se pečou 20 minut.

TAJEMSTVÍ ruského VELIKONOČNÍHO DOLŮ, KTERÉ VŽDY ZÍSKALI! Recept GRANDMA

Při přípravě dortu nebo piškotového dortu je důležité, aby byl dort nebo piškot dobře ušlehaný. Vejce se důkladně rozšlehají, těsto se prohněte a nechá se chvíli stát. Více informací o výrobě sušenek najdete zde

Koláč pečte při nízké teplotě 160-170 stupňů. Průměrná sušenka ve formě o průměru asi 20 cm se peče asi 40 minut.

Eclairs a profiteroles se vyrábějí z pudinkového těsta. Musí se péct opatrně, aby těsto v troubě vykynulo a pak se dobře upeklo a nespadlo. Proto je třeba vložit kremrole do dobře vyhřáté trouby na 200-210 °C. Pečte 5 minut, než buchty vykynou, pak snižte teplotu na 170 °C a dopečte profiterolky dozlatova.

Vepřové maso nejprve marinujte. Často se také doporučuje pokropit ji osolenou vodou, aby se maso lépe osolilo. Marinované maso zabalte do fólie nebo rukávu a vložte na 3-4 hodiny do trouby vyhřáté na 140 °C. Udržujte maso při této teplotě, dokud teplota uvnitř kusu nestoupne na 70 stupňů (pro určení správné teploty je nejlepší mít teploměr; pokud ho nemáte, musíte se řídit dobou pečení: přibližně jedna hodina na jeden kilogram kusu). Poté zvýšíme teplotu na 200 °C, odstraníme fólii nebo rozřízneme rukáv a necháme ještě půl hodiny péct. Pečená vepřová kotleta nebo šunka pak bude zlatavá a dokonale propečená

READ  Jak nastavit časovač na troubě Hansa

Zelenina se musí vařit při vyšší teplotě než maso. Optimální teplota je 200 stupňů. Doba vaření závisí na druhu zeleniny. Brambory se pečou asi 40 minut; pokud je zabalíte do alobalu, bude proces rychlejší. Střední mrkev nebo malá řepa potřebují stejných 40 minut. Pokud máte větší kořenovou zeleninu, je třeba ji vařit déle. Dřevěnou špachtlí můžete zkontrolovat, zda jsou propečené.

Lilek a cuketa se pečou mnohem rychleji než kořenová zelenina s vysokým obsahem škrobu. V závislosti na velikosti a způsobu krájení jim stačí 20-25 minut.

Velmi často se musí péct v troubě. Ne vždy se na pánvi dobře smaží. uvnitř jsou ještě syrové. Musíte je tedy dát do rozehřáté trouby, můžete je dokonce dát do stejné pánve, na které jsme je smažili (jen by to měla být pánev bez rukojeti). Trouba by měla být vyhřátá na 180 stupňů a koláč v ní nemusí být dlouho, stačí 3-5 minut.

Jak připravit placičky na pečení v troubě

Uhnětené těsto rozdělte na rovnoměrné části a vytvarujte z nich kuličky.

Těsto přitiskneme na pracovní desku a vytvarujeme dno placky. Náplň vložte do středu.

dlouho, měly, koláče, zůstat, troubě

Zvedněte okraje a pevně je přimáčkněte, aby vznikl tzv. placičkový šev jako na fotografii.

Dají se z tohoto těsta udělat placičky i jinak?? To je jistě možné. další varianty naleznete níže.

Po naklepání placičku rozválejte v dlaních, dokud není hladká. Až do bodu, kdy je šev téměř zploštělý. Ideálně. Pokud to není možné, položte placičku na plech švem dolů.

Pokud se těsto krájí ve vrstvách, tvar těsta se liší.

Praktikuji to takto u koláčků quiche.

Na obrázku je znázorněno pořadí, v jakém se těsto tvoří.

Může být také různě tvarovaná. Rozválejte kousek těsta válečkem a nožem udělejte 3-5 zářezů do horní části těsta.

Nádivku položíme na spodní část těsta a srolujeme do trubičky. Placka se může mírně ohýbat.

Technika je jednoduchá. dort bude mít vždy krásný vzhled.

S vložením placiček do trouby nespěchejte, musí vykynout. Tomuto postupu se říká OBNOVA výrobku. V tomto období se do těsta uvolňuje oxid uhličitý (kvasinkami), takže naše placka je nadýchaná a kyprá.

I když já si placičky nejraději „vypěstuji“ v troubě. Tyto placičky položte na plech vymazaný rostlinným olejem a vložte na 15-20 minut do mírně vyhřáté trouby.

Při jaké teplotě by se měly placičky péct?

Výrobek zvětší svůj objem, placičky se zvětší a pak zapneme ohřev na 160 ᵒC.

Po 5-8 minutách plech vyndám a placičky potřu zbylým žloutkem.

Vrátím je do trouby a peču, dokud nejsou hotové.

Zkontrolujte, zda je placka hotová. všechny strany by měly být hnědé.

Při této teplotě nesmí být střed rozmočený. Záměrně zvýším teplotu na 180 nebo 200. To není nutné. Samozřejmě existují různé trouby a každá z nich musí být „přizpůsobena“. Nevěřte teploměrům v troubě. lžou. Správnou teplotu pro vaši troubu vám napoví pouze vaše osobní zkušenost.

Zákon je stejný. Čím větší je pokrm, tím nižší je teplota a tím delší je doba vaření.

Některé recepty uvádějí 180, 200 nebo dokonce 220 ᵒC, ale v takovém případě se spodek může připálit a střed může zůstat syrový.

Ideální trouba má horní i spodní ohřev. V této troubě začneme péct na nižším ohni, a když je výrobek téměř hotový, přepneme na vyšší ohřev, chutná pochoutka zhnědne za 1-2 minuty.

Při jaké teplotě mám péct jarní závitky?? Není rozdíl mezi zelím a bramborami, princip je u všech stejný.

Jak péct placičky

Pečení v troubě

Plech vyložte pečicím papírem a vymažte rostlinným olejem. Placičky položte na plech „švem dolů“. Počkejte 10 minut. Potřete je rozšlehaným vejcem. Pečte v troubě 25 minut při 180 stupních. Po upečení vyjměte placičky z trouby, pokropte je vodou a přikryjte utěrkou. Podávejte horké.

READ  Můžete dát horké jídlo do mrazáku?

Pečení v troubě

Vymažte rošty multifunkčního hrnce a vyskládejte do nich placičky tak, aby mezi nimi zůstal malý prostor. Pečte 25 minut při 200 stupních Celsia a střední rychlosti ventilátoru.

Vaření v multifunkčním vařiči

Vložte koláče do mísy multifunkčního vařiče, nastavte režim „Pečení“ a čas. 20 minut. Po této době placičky otočte na druhou stranu a pečte dalších 20 minut.

Chutná fakta o bramborových plackách

Obsah kalorií Bramborové koláče s kynutým těstem. 213 kcal/100 gramů. Bramborové placičky s kefírovým těstem bez droždí. 182 kcal/100 gramů. Bramborové placky potřete medem a potřete kynutým těstem. 234 kcal/100 gramů.

Možnosti náplně bramborových placiček.

Bramborová a houbová náplň Ingredience na 1 kg těsta Houby. 200 gramů brambor. 300 gramů cibule. 1 cibule Sůl a koření. Ochutnejte a dochuťte slunečnicovým olejem. 2 polévkové lžíce

Bramborová a houbová nádivka Brambory oloupeme, omyjeme, dáme na 20 minut na oheň. Slijte vodu a brambory rozmačkejte. Houby a cibuli osmažte dozlatova. Smíchejte bramborovou kaši a houby.

Plňte brambory mletým masem Ingredience na 1 kg těsta Nádivka (vepřová nebo hovězí, může být smíšená). 250 g brambor. 250 gramů cibule. 1 jednotka Slunečnicový olej.1 lžíce soli a koření. podle chuti

Bramborová kaše Brambory oloupeme, omyjeme, dáme na 20 minut do tepla. Po uplynutí doby brambory slijte a rozemelte. Mleté maso smažte na středním plameni, dokud nezčervená. Osolte, okořeňte a přidejte nakrájenou cibuli. Milovníci horkých brambor mohou přidat červenou papriku. Smíchejte s bramborovou kaší.

Plnění brambor slaninou a cibulí Ingredience na 1 kg těsta Vepřový tuk. 200 gr brambor. 400 g cibule. 2 kusy Sůl a koření. podle chuti

Příprava bramborové nádivky se slaninou a cibulí Brambory oloupeme, omyjeme a vaříme 20 minut. Po uvaření slijte vodu a brambory sceďte. Sádlo nakrájejte na 1 malý kousek?1 cm. Smažení slaniny s jemně nakrájenou cibulí. Smíchejte s bramborovou kaší.

Bramborová a sýrová náplň Suroviny na 1 kg těsta Brambory. 400 g tvrdého sýra (libovolného druhu). 200 gramů mléka. 3 polévkové lžíce cibule. 2 kusy Slunečnicový olej. 2 lžíce soli a koření. podle chuti

Příprava sýrové a bramborové nádivky Cibuli oloupejte a nakrájejte nadrobno. Rozehřejte pánev, nalijte rostlinný olej, přidejte cibuli. Cibuli osmažte dozlatova. Brambory oloupejte, omyjte, zalijte vodou a vařte 20 minut. Vodu slijte a brambory rozmačkejte. Uvařenou bramborovou kaši rozšlehejte v mixéru, přidejte mléko a rozmixujte. Tvrdý sýr nastrouhejte na hrubém struhadle. Vše smíchejte v míse.

Doba skladování. bramborové placky uchovávejte na chladném a suchém místě (2-6 °C) nejdéle 24 hodin.

Znamení, že jsou placičky hotové. zlatá barva.

Před pečením můžete placičky posypat sezamem nebo kmínem. Placičky můžete podávat se zakysanou smetanou. Chuť placiček můžete vylepšit přidáním trochy tvarohu do bramborové náplně.

Placičky ozdobte zeleným koprem a petrželkou přidanou do náplně. Chcete-li obohatit chuť bramborové náplně, přidejte při vaření brambor bobkový list.

Průměrné náklady na produkty za prosinec 2017 na výrobu bramborových placiček (množství. podle našeho receptu). Náklady na produkty pro bramborové placky z kynutého těsta. 55 Vstupní náklady na bramborové placky s podmáslovým těstem bez droždí. 65 Náklady na výrobek mleté bramborové placičky s medovým kynutým těstem. 80

Listové těsto s masem

Ingredience Mražené kynuté listové těsto. 500 gr Nádivka vepřová, hovězí. 700 gramů nakrájené cibule. 2 kusy petržele. 5 větviček slunečnicového oleje. 50 mililitrů soli. Půl lžičky celozrnné mouky. 50 g kuřecího vejce. 1 položka

Jak připravit placičky z mletého masa 1. Mleté maso, v případě zmrazení rozmrazte. 2. Cibuli oloupejte a nakrájejte nadrobno. 3. Rozpalte pánev, nalijte do ní slunečnicový olej, vložte cibuli a 5 minut ji smažte. 4. K cibuli přidejte mleté maso a smažte dalších 10 minut. 5. Mleté maso osolte a opepřete a promíchejte. 6. Rozmrazení těsta. 7. Stůl nebo pracovní plochu posypte moukou a těsto rozválejte. 8. Z těsta vykrojte kolečka o průměru 10-12 cm (mělo by jich být asi 10-12), do středu každého kolečka dejte 1 lžíci mletého masa a okraje těsta uzavřete. 9. Rozklepněte kuřecí vejce do mísy a rozšlehejte je. 10. Každou placičku potřete vejcem.

READ  Jak nastavit hodiny na troubě teka

Pečení placiček v troubě 1. Předehřejte troubu na 180 °C. 2. Na plech položte pečicí papír. 3. Uspořádejte placky tak, aby se vzájemně nedotýkaly. 4. Plech s placičkami vložte do trouby a pečte 15 minut.

Pečení placiček v multicookeru 1. Pánev parního hrnce vymažte olejem. 2. Placičky položte do jedné vrstvy tak, aby se vzájemně nedotýkaly. 3. Deaktivujte funkci multicooker a pečte 40 minut.

Pečení placiček v troubě aircooker 1. Předehřejte troubu na 180 stupňů Celsia, nastavte rychlost vzduchu na střední. 2. Umístěte placičky na střední úroveň trouby. 3. Placičky pečte 15 minut.

Pečení placiček v multicookeru 1. Na misku vhodnou do mikrovlnné trouby položte pergamenový papír a na něj v jedné vrstvě placičky. 2. Nastavte mikrovlnnou troubu na 600 W a pečte placičky 5 minut. 3. Výměna placiček. Placičky pokládejte od středu na okraje a naopak. 4. Nastavte multicooker na 800 W a pečte placičky další 2 minuty.

Tipy na pečení

Koláče se tradičně připravují z kynutého těsta. Dokonale propečené placičky. obvykle z extra panenské mouky.

Nejoblíbenější náplně do placiček jsou zelí, brambory, maso, jablka, houby, rýže, vejce a jarní cibulka, zelí a vejce, džem. Do náplně se přidává také máslo, aby byla jemnější.

Aby placičky zhnědly, potřete je před pečením žloutkem, rozšlehaným vejcem nebo máslem.

Jak péct placičky v mikrovlnné troubě recept je vhodný pro placičky s hotovými náplněmi, jako jsou vařené brambory, dušené zelí, vařené vejce. Syrové náplně se v mikrovlnné troubě nepropečou k dokonalosti. 1. Placičky položte na misku do mikrovlnné trouby půl centimetru od sebe. 2. Placičky pečte v mikrovlnné troubě 10 minut při výkonu 650-700 W. Pokud je mikrovlnná trouba vybavena funkcí grilu, přidejte gril. V případě konvekce nastavte teplotu 180 stupňů a čas 20 minut.

Tip: Při přípravě jarních závitků pro pečení v mikrovlnné troubě se vyhněte ostrým úhlům na těstě, protože by se mohly po upečení spálit.

Plynová trouba

Trouba se zahřívá pouze ve spodní části a je obtížnější regulovat teplotu. Často se tak stává, že se koláč dole připálí a uprostřed se nepropeče. Co dělat?

  • Před vložením koláče do trouby je třeba troubu předehřát na 10-15 minut na nejvyšší teplotu. Poté snižte teplotu na střední nebo dokonce minimální (pokud máte pocit, že se připaluje), zkontrolujte teploměr a případně upravte teplotu a koláč upečte.
  • Dbejte na to, aby byl kolem koláče dostatek prostoru pro cirkulaci vzduchu.
  • Abyste ochránili dno koláče před nadměrným teplem, položte pod koláčovou formu nebo plech tác s hrubou solí nebo pískem. Někdy se pod koláče dávají pánve s vodou, ale ne vždy je to účinné.
  • Plynové trouby se často dodávají s černým smaltovaným plechem, který slouží jako odkapávací plech a nepoužívá se k pečení. K pečení použijte speciální formy a položte je na mřížku nebo pečte na pánvi.
  • Pro získání zlatavé kůrky vařte koláč na mírném ohni a poté na 5 minut zvyšte teplotu. A pak ji vypněte.
dlouho, měly, koláče, zůstat, troubě

Nejprve si přečtěte návod k použití trouby, ať už ji používáte jakkoli. I zkušení kuchaři, kteří vyzkoušeli několik trub, mohou v běžném manuálu najít mnoho zajímavých a užitečných věcí.

Listové těsto

Tento druh těsta je ideální pro sladké pečivo. Pokud chcete mít křupavé a popraskané výrobky, nastavte teplotu na vysokou. až 240 °C. Pokud chcete připravit měkké a jemné placičky, stačí teplota 190 °C.

Sušenkové těsto je lehké a vzdušné. Vaří se při teplotě 190-200 °C. Doba pečení je 10 až 20 minut pro vrstvy silné až 1 cm. Pokud se jedná o velkou položku, načasujte dobu vaření mezi 35 a 50 minutami. Velké muffiny se pečou přesně jednu hodinu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS