Shugaring: jak dlouho účinek trvá?

Účinek depilace cukrovou pastou závisí na mnoha faktorech. Důležitou roli hrají:

 • Genetické predispozice;
 • Hormonální rovnováha;
 • Výživové podmínky, strava;
 • Nezdravé návyky;
 • Roční období;
 • Pohlaví, věk pacienta (muži mají tendenci růst vlasy aktivněji než ženy, starší lidé, teenageři mají tendenci růst vlasy méně aktivně než mladší, dospělí lidé).

Průměrná doba trvání je 14 dní, ale skutečná doba trvání se může pohybovat od jednoho do tří týdnů. Hraje roli i skutečnost, že nejtenčí, krátké chloupky mohou dorůst, jsou viditelné po týdnu. Totéž platí i pro spící vlasové folikuly, které se mohou kdykoli probudit a vytvořit vlas (pouze 80 % folikulů na lidské kůži je vždy aktivních).

Výsledek závisí také na frekvenci léčby. Po prvním ošetření vlasy dorůstají rychleji. Pravidelné používání výrazně prodlužuje hladkost pokožky.

V oblasti bikin

Jak dlouho trvá účinek shugaringu v oblasti bikin?? V této oblasti je účinek většiny lidí nejkratší. Je to dáno především tím, že je obtížné provést kvalitní ošetření této oblasti. Hladkost pokožky se ztrácí v průměru po 7-8 dnech.

Na nohách

Účinek po shugaring nohou poměrně stabilní, ale ne tak dlouho jako ruce. To je způsobeno tím, že na nohou rostou nové chloupky rychleji, folikuly se po zničení aktivněji obnovují. Průměrný účinek zcela hladké pokožky byl v průměru 10 dní. Poté již pokožka není hladká, ale trvá 3-4 dny, než se chloupky zviditelní.

Na rukou

Účinek na tyto oblasti je dlouhodobý. Vzhledem k tomu, že vlasové folikuly jsou slabé, hodně zničené a na zotavení potřebují trochu více času než při provádění postupu na nohou. Trvá nejméně dva týdny, než se pokožka vyhladí, a strniště je viditelné až po 17-18 dnech.

V podpaží

Jak dlouho trvá shugaring podpaží? Na těchto místech vydrží dostatečně dlouho. To je způsobeno tím, že v podpaží nejsou téměř žádné malé světlé chloupky, které se později mohou stát viditelnými. Pokožka je tak po jediném nanesení cukrové pasty téměř úplně vyhlazená, ale doba trvání účinku se může značně lišit. Může trvat až tři týdny.

READ  Rychlý depilační krém Veet jak používat

Obličej (včetně kníru)

Jak dlouho trvá účinek shugaringu na obličej?? Vzácně je strniště na tváři důsledkem genetické predispozice. Častěji naznačuje hormonální poruchu. Na jeho stupni, závažnosti, povaze závisí rychlost dorůstání vlasů. Při genetické predispozici však trvá až 10 dní.

Jak dobrý je shugaring?

Lepivý na dotek, bez zahřívání, dobře fixuje chloupky od 3 mm délky

Naneste pastu proti růstu vlasů a stáhněte ji ve směru růstu. To jim umožňuje:

 • Oblast kůže se ošetří antiseptikem a pokryje mastkem.
 • Nejprve se aplikuje lokální anestezie. pro velmi citlivou pokožku. Časem si na to kůže zvykne a není třeba anestezie.
 • Cukrová třtinová pasta se nanáší náplast po náplasti. Pasta se zahřívá na teplotu těsně nad tělesnou teplotou, proces nezpůsobuje popáleniny ani nezvětšuje póry, takže jednu oblast lze ošetřit až třikrát, čímž se dosáhne maximální hladkosti.

Na konci zákroku je kůže ošetřena antiseptikem.

dlouho, potřebujete, depilaci, chloupky

Důležité! Po prvních ošetřeních doporučují lékaři několik dní používat antiseptika, aby se snížilo riziko zánětu. Žádná bolest ani nepříjemné pocity po ošetření, mírné zarudnutí zmizí během několika hodin

Jediná nuance. první dva dny se doporučuje vyhnout se nadměrnému pocení, aby se neucpaly póry. Aktivní sporty, těsné oblečení a sauny jsou proto kontraindikovány.

Výhody shugaringu

 • Lze provádět na citlivé pokožce, u osob s nízkým prahem bolesti. nepříjemné pocity jsou zcela snesitelné i při zpracování hlubokých bikin.
 • Cukrová pasta se skvěle hodí k odstranění chloupků v oblastech s vysokým reliéfem. v podpaží a v oblasti bikin.
 • Pasta není horká, nedochází k popáleninám. Plus. zákrok lze provádět během menses (bikiny. pomocí tamponu), nebojí se krvácení z tepla.
 • Více ošetřovacích ploch umožňuje odstranit i ty nejjemnější chloupky.
 • Pasta je nealergická a nedráždivá a lze ji snadno smýt.
 • Po zákroku zůstávají chloupky hladké po dobu 2-3 týdnů, chloupky nezarůstají. S každým ošetřením jsou nové tenčí a slabší.
 • Chloupků se můžete zbavit levně. asi několikrát levněji než depilací voskem.

Shugaring: nevýhody

Pravidelnou depilací můžete prodloužit dobu mezi jednotlivými sezeními na maximálně 1,5 až 2 měsíce, takže chloupky budou tenčí a méně viditelné.

Druhá nevýhoda. pro druhý postup bude muset růst vlasy na nejméně 3 mm, a nejlépe. až 5. Proto 7-10 dní bude muset jít s malou vegetací, což není vždy vhodné, pokud máte datum.

Důležité! Použití holicího strojku je nežádoucí. holením se ruší účinek holení.

Vlastnosti postupu

Ve srovnání s jinými metodami zbavování se nežádoucího porostu na lidském těle má shugaring několik výhod, díky nimž si tento proces odstraňování chloupků získal přízeň mnoha žen a mužů.

Za prvé, shugaring se liší absencí alergických reakcí. Díky jednoduchému složení směsi, která neobsahuje látky syntetického původu, barviva ani jiné toxické dráždivé látky, reaguje pokožka pacienta na proces shugaringu příznivě.

READ  Jak si doma vyrobit voskové pásky

Tento postup také eliminuje možnost popálení, t.к. sirup se během procedury používá při pokojové teplotě.

Shugaring je cenově dostupný a má optimální cenu.Jednou z důležitých nuancí je, že po zákroku nedochází k zarůstání chloupků.

Požadavky na minimální, maximální a optimální délku vlasů pro depilaci cukrem

Pokud jste typ ženy, která má slabé, světlé a malé vlasy, nemusíte se obávat jejich zkrácení.

Pro ostatní případy existují jasné pokyny a rady od mistrů.

Maximální délka vlasů pro shugaring

U delších chloupků je lepší použít jinou metodu depilace a počkat, až chloupky dorostou. Pokud jste zvyklí používat holicí strojek, mějte trpělivost ještě asi dva týdny.

Pokud z jakéhokoli důvodu nelze depilaci cukrem odložit, zkraťte ji nůžkami nebo zastřihovačem trávy na správnou délku.

Minimální přípustná délka před procedurou shugaringu

S takovými vlasy není snadné pracovat, ale je to možné. Upozorňujeme, že ne každý řemeslník se pokouší o epilaci cukrovou pastou v této délce, protože hrozí riziko nekvalitních výsledků. Navíc v tomto případě není nutné provádět depilaci cukrem doma.

Obraťte se na zkušeného řemeslníka nebo použijte břitvu.

Optimální délka vlasů pro shugaring

Ideální délka porostu pro šugaring. 5 mm.

V takovém případě se chloupky k pastě řádně přichytí, nelámou se a folikuly se mohou snadno odloupnout z oblasti kolem kořínků.

Jaká by měla být délka vlasů při prvním shugaringu??

Optimální délka vlasů pro první střih. 5-7 mm.

Je to asi dva týdny po depilaci žiletkou.

Pokud si necháváte depilovat chloupky poprvé

, Nemusíte dělat nic. V závislosti na konkrétní situaci (tvrdost, velikost chloupků, citlivost pokožky, ošetřovaná oblast) se epilátor rozhodne, jak bude postupovat a jak dlouho bude chloupky odstraňovat.

Hlavní rysy přípravy vlasů

Než se dozvíte, jak dlouhé vlasy pro shugaring, zvažte, proč je potřebujete pěstovat na správnou délku. Délka vašich vlasů je stejně důležitá jako výběr techniky shugaringu nebo kvalita cukrové pasty, takže tyto tipy neignorujte. Při správném postupu přípravy mohou vlasy zůstat neporušené až 5 týdnů.

Za předpokladu, že jste zvolili správnou cukrovou hmotu, která se neroztírá a není příliš tvrdá. Aby vytrhával chloupky, musí být jejich délka co nejdelší, příliš krátká rozhodně ne. Pasta nebude mít co uchopit a vytáhnout, což je podobná nevýhoda jako u příliš dlouhých vlasů. Může se stát, že se vám odštípnou dlouhé vlasy a bude to velmi bolestivé, když budete chtít žvýkat.

Pokud jste si nepřipravili správnou délku, použijte určitý typ pasty:

 • V případě příliš krátkých vlasů použijte hustou pastu, která vám pomůže zbavit se vlasů spolu s cibulkou;
 • Měkká a středně hustá pasta neodvádí dobrou práci, pro správný účinek je třeba několikrát kvalitně aplikovat cukrovou směs;
 • se správnými dovednostmi se můžete zbavit nejkratších vlasů.
READ  Jak dlouho trvá mytí rukou?

Před shugaringem si musíte nechat narůst vlasy, hlavní je dodržovat následující parametry. Několik dní před zákrokem si depilujte oblast těla, můžete použít zastřihovač trávy nebo holicí strojek. Než začnete s depilací, počkejte, dokud chloupky nedosáhnou správné délky.

Nespěchejte, protože příliš krátké vlasy vedou k těmto nedokonalostem:

 • Chloupky se neodstraňují, protože se na pastu nelepí;
 • Časem se ukáže, že shugaring je časově náročnější;
 • Vzhledem k mnoha pokusům s cukrovou pastou může způsobit zarudnutí nebo podráždění.

Optimální délka vlasů pro různé oblasti

Chlupy na různých částech těla mají různou strukturu. Liší se i výše částky. To samozřejmě ovlivňuje náročnost a bolestivost zákroku.

Pro usnadnění tohoto úkolu se doporučuje pěstovat vlasy určité délky. Kromě toho je důležité vědět, jak byly chloupky odstraněny předtím. Optimální délka chloupků pro depilaci bikin a všech ostatních oblastí je 3-5 mm. Vlasy dobře přilnou k pastě.

Jak se holit „tam dole“? Tipy pro upravenou intimní oblast 🙂

Je tu však několik drobností. Oblast podpaží je obzvláště citlivá. Bylo hlášeno, že je bolestivější než oblast bikin. Také větší sklon k zánětům a podráždění. Proto by vám nikdy neměly růst vlasy delší než 7-8 mm. Bolestivé pocity se zvýší.

Jedinou oblastí, kde není třeba počítat délku, jsou ramena. Chloupky v této oblasti lze snadno odstranit.

dlouho, potřebujete, depilaci, chloupky

Naše služby

Dobrý den! Měla jsem to štěstí, že jsem byla ve schopných rukou Catherine. Nikdy jsem se nesetkal s nikým, jako byla ona: všechno bylo rychlé a úhledné. Moc děkuji, těším se na další schůzku!

Velký dík patří mistryni Yaně. Krásná dívka a skvělý řemeslník. Rychlá, téměř bezbolestná, mistrovská práce. :)) Doufám, že bude další propagace!

Všechno se mi líbilo, děkuji mistryně Catherine. Určitě se tam vrátíte. Děkuji mnohokrát! ))

Jak dlouho po ošetření vlasy dorůstají?

Nejdelší účinek je na nohy (tři až čtyři týdny) a na ruce. Oblast podpaží může být znovu epilována po dvanácti, patnácti dnech, protože v této oblasti je růstový cyklus urychlen.

Nyní víte, jak dlouho rostou vlasy! Metoda, jako je shugaring dlouhou dobu, jak se zbavit nežádoucí vegetace, a s pravidelným používáním této metody v průběhu jednoho až dvou let, aby se vaše chloupky tenké a není patrné.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS