Jak dlouho musí automatická pračka Indesit běžet?

Pračky Indesit jsou u Rusů oblíbené pro svůj dobrý poměr ceny a výkonu. Italské pračky jsou bohatě vybaveny programy a režimy, které slouží k pohodlí uživatele. Aby bylo „propojení“ s touto pračkou co nejpohodlnější, jsou na ovládacím panelu vyznačeny všechny prací režimy pračky Indesit. Každá možnost je označena intuitivní ikonou. Podívejme se, jaké funkce a programy mají pračky Indesit a čím jsou označeny.

Bez ohledu na model a značku pračky si uživatel musí nejprve přečíst uživatelskou příručku. Zde najdete odpovědi na většinu otázek. Nejčastějším důvodem, proč se do něj podíváte, je snaha lépe porozumět ovládacímu panelu. Jakmile se seznámíte s popisky a nabízenými programy, je pro majitele pračky snadné a rychlé zvolit potřebné programy.

Popis pracího programu pračky Indesit z návodu k obsluze

Indesit je světoznámá značka praček. Řada nabízí moderní spotřebič s intuitivním rozhraním. Prací programy Indesit umožňují zvolit optimální program pro každý typ tkaniny, čímž se zachová původní vzhled oděvu.

Hlavní prací programy pro automatické pračky Indesit

Každý model se liší výběrem hlavního a doplňkového režimu. Ty vám dávají možnost zvolit pro vaši pračku ten nejvhodnější, časově nejúspornější a pro tkaniny nejvhodnější prací program. Můžete se tak přestat obávat, že oblečení vybledne, roztáhne se nebo naopak zmenší. Kromě toho společnost Indesit zajistila, aby bylo o dětské předměty řádně postaráno, a to díky hypoalergennímu mycímu režimu Indesit.

Standardní programy instalované v každém modelu zahrnují

Tento program byl navržen pro předběžné namáčení tkanin při vysoké teplotě (90°). V tomto režimu by však měl být buben co nejvíce naplněn; tím se praní zefektivní a ušetří se energie. Mycí program trvá 2 hodiny. a 51 min.

Pozoruhodně dobré pro praní mastných kuchyňských utěrek, ubrousků a koupelnových potřeb.

Program má navíc možnost intenzivního praní. Na rozdíl od standardního pracího cyklu nedochází k namáčení, takže oblečení je připraveno k sušení za 2 hodiny. a 35 min. Obvykle se používá na silné znečištění ubrusů a ložního prádla.

A další dílčí režim pro bavlnu, který pere při 40 °C.е. Šetrný režim, který trvá 2 h. a 27 min. Doporučeno pro barevné tkaniny.

Tento program kombinuje dva dílčí režimy. Praní při teplotě 60 °C trvá 1 hodinu. a 25 min. Druhý program má šetrné praní při 40 °C. Lze prát do 1 hodiny. a 11 minut.

Často je nutné naplnit buben na 50 % doporučeného množství.

Maximální zatížení je uvedeno na předním panelu vedle prostoru pro vkládání prášku. Ta je k dispozici v různých modelech o hmotnosti 2 až 3,5 kg.

Režim Wool je vhodný zejména pro oděvy z kašmíru a jiné vlny.ч. S přidáním akrylu. Program je navržen pro teplotní rozsah 40 °C. Položky připravené k sušení za 55 minut. Maximální zatížení bubnu spotřebiče 1,5 kg. Otáčky bubnu jsou v tomto režimu sníženy. Je však možné ji ručně snížit na požadovanou hodnotu otáčení.

Program je určen pro jemné tkaniny. Například tyl, spodní prádlo, viskóza, hedvábné povlečení a pyžama. Nastavení teploty nepřesahuje 30 °C a trvá méně než 60 minut. Maximální zatížení bubnu je 1,5 kg.

Pozoruhodné je, že ani při minimálním obratu nedochází k vybočení. Chcete-li se zbavit vody na oblečení a doplňcích, doporučujeme látku nekroutit, ale lehce ji vyždímat a vyždímat v čistém ručníku. Choulostivé tkaniny se suší mimo dosah radiátorů.

U některých modelů Indesit má program „Cotton“ shodné názvy. Například „intenzivní“, „normální“, „předmytí“ a další.

Doporučené teploty a názvy odstřeďování pro jednotlivé pračky najdete v návodu k jednotlivým režimům.

Režimy praní u oblíbených modelů Indesit

Provozní režim pračky značky Indesit je doporučením výrobce, jak zachovat a vyprat oblečení bez poškození struktury tkaniny. Takto se můžete podle pokynů těšit z oděvu po dlouhou dobu.

Speciální režimy mytí u oblíbených modelů:

Tento model nabízí pro každý hlavní program následující možnosti přednastavení. Například „Bavlna“ umožňuje třídění prádla pro silné nebo normální znečištění při teplotě 60 °C, stejně jako pro prádlo ze směsi syntetiky a bavlny při maximálním nárazu.

READ  Chyba d3 na pračce Samsung

Syntetika změkčuje tkaniny, blednoucí oblečení a jednobarevné předměty. Praní lze volitelně naprogramovat s mácháním, s automatickým přidáním změkčovače nebo dokonce se zastavením vody.

Nestandardní programy tohoto modelu zahrnují: „Light Sport“ pere sportovní potřeby s vysokou mírou znečištění. Pro dosažení maximálního účinku výrobce doporučuje naplnit buben na maximální úroveň zatížení. Doporučené čisticí prostředky. kapaliny.

„Sportovní obuv“ umožňuje šetrně, ale účinně vyprat tenisky, tenisky a další obuv z tkaných materiálů. Kůže nebo kožené předměty by se neměly prát. Doporučuje se neprat více než dva páry najednou.

„Rychlé sušení“ je určeno pro expresní praní s programem rychlého sušení. Spotřebič čistí při nízké úrovni znečištění. Všimněte si, že nosnost stroje je půl kilogramu. Praní bude hotové za čtvrt hodiny.

Tato pračka má pouze jeden program navíc: „Denní praní při 30 °C“. V tomto pracím cyklu lze prát pouze málo znečištěné syntetické materiály. Prací cyklus trvá půl hodiny. Uživatel tak může ušetřit čas a náklady na energii.

Kromě toho režim umožňuje ošetření různých materiálů vložených v jednom cyklu. Výjimkou je hedvábí a vlna.

Dosáhněte nosnosti bubnu 3 kg. Výrobce doporučuje používat tekuté čisticí prostředky.

Speciální

U nejnovějších modelů strojů jsou k dispozici přídavné, tzv. speciální programy. Tyto programy jsou specifické pro určité oděvy. Zde je jejich seznam:

 • Program Jeans pere džíny při maximální teplotě 40 °C, maximální náplni 2,5 kg a snížených otáčkách odstřeďování.
 • Express 15 je rychlé praní po dobu 15 minut, takže můžete osvěžit až 1,5 kg prádla při 30 °C.

Důležité! hedvábí a vlna se nesmí prát v režimu Express 15.

Mezi další možnosti praček této značky patří také

 • extrakce a extra šetrné oplachování;
 • točit;
 • Vypusťte vodu bez odstřeďování;
 • Eco Time. tato možnost zkracuje dobu praní optimalizací spotřeby vody. Kompatibilní pouze s jedním z režimů praní bavlny a syntetiky.

Jak vybrat režim

Režimy praní se volí pomocí programového knoflíku. Kolem rukojeti jsou umístěna čísla programů a jejich názvy jsou uvedeny na levé straně pračky. Velmi staré modely nemají slovní dešifrování, ale mají symboly, které by měly být intuitivně čitelné. Na obrázku níže je zobrazen ovládací panel stroje Indesit.

Sloupec vlevo s čísly 1 až 7 nabízí programy pro praní bavlněných výrobků. V dalším sloupci jsou programy s čísly 8 až 10 určeny pro praní syntetických materiálů. Poslední (vpravo) je program číslo 11. jemné praní.

dlouho, trvá, máchání, pračce

Ikony s čísly 5 a 12 jsou určeny pro oplachování, ikony s čísly 6 a 13 pro zavlažování prádla, ikony s čísly 7 a 14 pro oplachování.teplota, přičemž číslo odtoku 15 je kódováno.

Na fotografii níže je zobrazen další ovládací panel na pračce Indesit. Má tyto funkce (zakroužkované červeně):

Režimy pračky Indesit jsou tedy v zásadě rozděleny do dvou nebo tří skupin, nezávisle na modelu, a jsou očíslovány. Jedná se o programy pro praní bavlny, syntetiky a speciální režimy. Chcete-li si být jisti, že jste si vybrali správný program, pečlivě si přečtěte štítky na oděvu; obsahují všechny informace. Mýt s potěšením!

Pračky Indesit mají další funkce

Všechny režimy mytí lze přizpůsobit potřebám uživatele. Doplňky k pračce Indesit vám umožní nejen optimalizovat praní, ale také usnadní vaši ruční práci.

 • „Jemné oplachování“ lze použít pro šetrné nebo extra oplachování. Lze použít na jakýkoli typ tkaniny.
 • „Eco time“ umožňuje optimalizovat spotřebu vody. Lze použít s hlavními pracími programy pro bavlněné a syntetické výrobky.
 • „Odložený start“ lze použít ke spuštění pracího cyklu v čase uvedeném na časovači. Umožňuje praní bez vaší přítomnosti, takže praní je dokončeno ve správný čas.
 • „Automatické čištění“ je určeno pro péči o pračku samotnou. Můžete se jím zbavit vnitřního plaku, škodlivé mikroflóry a nepříjemných pachů.

Jak nastavit požadovaný režim?

Volba se provádí pomocí ovládacího knoflíku spotřebiče. Kolem přepínače. nápisy a ikony. Starší modely nemají žádné štítky. pouze ikony, což je důvodem obtíží. Někdy nejsou obrázky pro majitele strojů srozumitelné a je třeba uživatelské příručky, která vysvětlí význam štítků. V nových modelech výrobce toto opomenutí zohlednil. všechny ikony jsou zdvojené slovy.

READ  V pračce indesit nefunguje odstřeďování

Před nastavením režimu je třeba roztřídit položky, které chcete prát. Zhodnoťte je z hlediska typu tkaniny, barvy, stupně znečištění. S ohledem na tyto položky se rozhoduje, zda zvolit hotový program, nebo si vytvořit vlastní. Pokud je upřednostňována druhá možnost, uživatel vybere:

Pokud je součástí dodávky připravený program nebo pokud si nastavíte vlastní, může uživatel přidávat další programy:

Procesy mohou být časovány po určitou dobu v závislosti na délce časovače. Maximální doba odloženého startu je obvykle 24 h. Popis režimů naleznete v návodu k obsluze pračky.

Faktory, které určují délku praní

Kompletní prací cyklus zahrnuje určité kroky, z nichž by měly být alespoň tři:

Doba trvání jednotlivých fází praní závisí na řadě faktorů, takže se doba praní může lišit. Mezi tyto faktory patří:

 • Teplota ohřevu vody. to znamená, že čím vyšší je teplota, tím déle trvá ohřev vody, a tím déle trvá praní prádla. Nejkratší doba praní je při stejných podmínkách při ohřátí vody na 30 0 C nebo při praní ve studené vodě;
 • Použití dodatečného máchání také prodlužuje dobu mytí v průměru o 20-30 minut;
 • počet odstřeďování. čím vyšší je rychlost odstřeďování, tím delší je cyklus odstřeďování. například pračka odstřeďuje 10 minut při 800 otáčkách za minutu a 15 minut při 1000 otáčkách za minutu;
 • funkce extra praní prodlouží dobu praní o dalších 15-25 minut;
 • doba namáčení je podobná jako u předmytí;
 • prodlouží čas i pro funkci vyváření prádla, aby se voda ohřála alespoň na 95 0 °C;
 • hmotnost prádla. tato funkce je k dispozici pouze u moderních praček střední a vyšší cenové třídy, pračka sama určí podle hmotnosti prádla, kolik pracího prostředku a vody je potřeba k vyprání, a nastaví dobu jeho trvání;
 • Stupeň znečištění. tato funkce je k dispozici také pouze u luxusních praček; díky speciálním senzorům pračka určí spotřebu vody a optimální dobu a teplotu praní.

Varování! Poslední dvě funkce nejsou u automatických praček vždy cenově výhodné. Každá hospodyňka by měla mít možnost zvolit si prací program pro svou pračku, aniž by přeplácela.

Jak dlouho pračka odstřeďuje??

Režimy automatické pračky Indesit (Cwm) se dělí na základní a volitelné. Vysvětlení programů naleznete v návodu na spotřebiči a na panelu zásobníku prášku.

Základní

Seznam povinných režimů zahrnuje prací programy pro bavlnu, syntetiku, vlnu a jemné prádlo.

Bavlna

Výrobce nabízí 4 režimy praní bavlněných výrobků:

S namáčením. Pro silně znečištěné tkaniny, které vyžadují bělení nebo ošetření odstraňovačem skvrn. Doba cyklu je 150 minut a teplota vody je 90°.

V režimu „bavlna“ musí být buben naplněn na maximální kapacitu stanovenou výrobcem.

Syntetické

Syntetické předměty lze prát v jednom ze dvou režimů:

Doporučujeme, abyste pračku se sušičkou naplnili maximálně do poloviny kapacity bubnu.

Vlna

Tento režim je vhodný zejména pro šetrné čištění vlny a kašmíru. Cyklus trvá 55 minut a teplota vody je 40º.

Před vložením si prosím přečtěte štítky, protože některé vlněné materiály lze prát pouze ve studené vodě nebo ručně.

Vhodné pro všechny druhy jemných tkanin, choulostivé oděvy, tkaniny s membránou a péřové peří (pokud není k dispozici prací program). Praní trvá 55 minut při 30 °C.

Bez máchání a odstřeďování, takže po skončení praní oděv jemně osušte ručníkem. Hmotnost vlny nebo jemných látek nesmí překročit 1,5 kg.

Delikátní

Podmínky praní jsou podobné jako u předchozího programu. Zahřátí na 30 °C zajišťuje šetrné mytí, ale prodloužením doby cyklu na 80 minut jsou předměty umyty důkladněji.

Hlavní režimy jsou zpravidla umístěny na prvních pozicích, ale v případě Cwm s elektronickým displejem (např. Indezit BWSA, NWSK) mohou být až za speciálními režimy.

Seznam standardních programů zahrnuje:

 • „Bílá bavlna s předmáčením“ (doba trvání 200 min)., teplota vody 90°);
 • „Bavlna 60º“ (190 min).);
 • „Bavlna 40º“ (175 min).);
 • „Syntetika“. pouze pro pevně barvené tkaniny (110 min)., 60°);
 • „Barevné látky“ (125 min., 30°).

Pro každodenní praní přírodních a syntetických tkanin lze funkci PushWash zvolit pomocí samostatného tlačítka. Prací cyklus trvá 50 minut, maximální náplň je 3 kg a teplota ohřevu vody je 30°.

Některé modely (např. WISL 105) jsou vybaveny režimy praní bavlny, syntetiky, vlny a hedvábí. Tato pračka má celkem 7 standardních programů. Pro tento program jsou specifické pouze programy rychlého čištění, praní sportovní obuvi a praní oděvů.

READ  Jak sejmout víko pračky na prášek

Pračka Indesit WIUN 105 má 3 kategorie pracích programů: bavlna, syntetika a jemné prádlo. První kategorie zahrnuje 5 mycích cyklů:

 • „Předpírka. při 90 °C.
 • „Intenzivní“ při 90 °C (pro silně znečištěné světlé předměty).
 • „Normální praní. při 60° C.
 • „Jemné čištění při 40 °C.
 • „Praní barevného oblečení. při 30°.

Režimy 6-9 jsou určeny pro syntetické tkaniny. Intenzivní praní (6) se pere při 60 °C, standardní praní (7) při 500 °C, jemné praní (8) při 40 °C a praní pro každodenní použití (9) při 30 °C. Pro jemné tkaniny jsou k dispozici dva prací programy: Vlna. 10 (při 40°) a Hedvábí. 11 (při 30°).

Více na

Výběr speciálních režimů závisí na modelu vaší pračky.

Džíny

Při častém praní v režimu „Bavlna“ se džínovina snadno shrnuje a roztahuje. Snížením teploty na 40° a rychlosti odstřeďování zabráníte změně barvy a roztřepení. Doba cyklu: 70 minut.

Tmavé látky

Šetrné nastavení teploty (30º) zachovává barvu černých a jiných tmavých předmětů. Prací cyklus trvá 80 minut.

Odstranění zápachu

Tato funkce pračky Indesit vám umožní osvěžit vaše oblečení, aniž by bylo příliš špinavé.

Teplota a doba praní závisí na typu tkaniny:

Express 15 (rychlé praní)

Režimy „Expres“ a „Osvěžení“ jsou vhodné pro odstranění zatuchlého zápachu a drobných nečistot z čistého prádla. První program trvá 15 minut při teplotě 30 °C, druhý program trvá 20 minut. při 20º.

Sport (Sportovní oblečení)

Tkaniny používané pro sportovní oblečení mají zvláštní vlastnosti, a proto vyžadují jemnější čištění než syntetické tkaniny. Při zapnutých programech „Sport“ a „Sport Intensive“ se voda ohřívá na 30 °C. Doba cyklu je 70-80 minut.

Sportovní obuv

Režim je vhodný pro čištění tenisek z látky a semiše. Vyperte až 2 páry bot na jeden cyklus. Dosáhněte doby praní 60 minut a teploty 30 °C.

Chlupatý/peříčkový

Režim je určen pro praní:

Prací cyklus trvá 110 minut., Voda se ohřívá až na 30 °C. Aby se žínka nedrolila, musí se používat plastové kuličky.

Při praní v režimech „ECO“ a „Jeans“ nesmí náplň bubnu překročit 2-2,5 kg.

Za uvedenými režimy se mohou nacházet ikony pro oplachování, odstřeďování, vypouštění atd. Umožňují zrušit stávající program nebo ručně přepnout spotřebič v případě výpadku.

Další funkce

Následující tlačítka na ovládacím panelu slouží k dalším nastavením režimů:

 • „Poloviční zatížení“, „Snížené zatížení“.
 • „Studené praní“, „režim 60º“ (program bez ohřevu nebo s omezením teploty vody).
 • „Extra praní“ (velmi důkladné praní odolných nečistot).
 • „Eco time“ (režim úspory energie a vody pro snížení zatížení bubnu).
 • „Snížení rychlosti otáčení“.
 • „Extra oplachování (Extra Spulen).
 • „Vypnutí roztočení.
 • „Snadné žehlení“.
 • „Prací program: „Prázdný sud s vodou.
 • „Zpožděný start“ („Timer“).

Jak dlouho trvají mycí programy??

Bez ohledu na model nebo značku pračky jsou prací cykly v průměru stejné a rozdíly jsou malé. Standardní programy zahrnují:

 • rychlé praní. expresní cyklus pro lehce znečištěné předměty (nazývaný také „denní praní“), který trvá v průměru 14 až 35 minut;
 • boty. čištění sportovní obuvi a tenisky trvá přibližně 40 minut;
 • jemný režim trvá přibližně 50 minut a používá se pro choulostivé předměty vyžadující nízké teploty a sníženou rychlost odstřeďování;
 • syntetika. jeden z typů jemného praní, ale při použití vyšších teplot a v délce trvání přibližně 1,5 hodiny;
 • bavlna je nejdelší režim, který trvá přibližně dvě hodiny a je určen pro přírodní, husté tkaniny;
 • Intenzivní režim. potřebný pro velmi znečištěné předměty. obvykle zahrnuje možnost předpírky nebo máchání, která prodlužuje životnost spotřebiče až na čtyři hodiny.

V moderních pračkách existuje také řada speciálních režimů. Objemný program umožňuje prát doma plédy, deky a svrchní oblečení, zatímco „dětský režim“ umožňuje prát oblečení pro nejmenší členy rodiny bez obav o jeho kvalitu. Velké předměty se perou v průměru 1,5 hodiny a dětské předměty 2-2,5 hodiny, protože vyžadují další máchání.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS