Pokud dojde k poruše hlavního ovladače, může pračka Indesit pokračovat v provozu po neomezenou dobu, opakovaně přepínat programy, zavěšovat se a znovu pokračovat. Ve většině případů je řešením přeflashování pračky nebo výměna jednotlivých prvků na řídicí desce.

Cyklus odstřeďování trvá 2-5 minut v závislosti na zatížení bubnu. Čím větší je objem a hmotnost oděvů, tím delší je doba cyklu.

Teplota je 30 stupňů Celsia. Minimální rychlost 400 otáček za minutu. Vydrží přibližně jednu hodinu. Buben by měl být naplněn na 50 %, aby se zabránilo zmačkání a zajistilo se řádné vyprání prádla.

Pokud si kdykoli v průběhu pracího programu přejete změnit podmínky, musíte jeden program zcela vynulovat a spustit druhý. Přece nemůžete přejít rovnou z 95 stupňů bavlny na jemných 30 stupňů. Pokud tedy nejste spokojeni se zvoleným režimem, musíte jej nejprve resetovat.

Faktory, které určují délku praní

Úplný prací cyklus zahrnuje určité kroky, které by měly být alespoň tři:

Hygiena rukou. Chirurgické myti rukou

Doba trvání jednotlivých fází praní závisí na řadě faktorů, a proto se doba praní může lišit. Patří mezi ně:

  • Teplota ohřevu vody. čím vyšší teplota, tím déle trvá ohřev vody a tím déle trvá praní prádla. Nejkratší doba praní je při stejných podmínkách při ohřátí vody na 30 °C nebo při praní ve studené vodě;
  • Použití dodatečného máchání také prodlužuje dobu mytí v průměru o 20-30 minut;
  • počet odstřeďování. čím vyšší je rychlost odstřeďování, tím delší je doba odstřeďování, takže například při 800 otáčkách za minutu se pračka odstřeďuje 10 minut a při 1000 otáčkách za minutu 15 minut;
  • Funkce extra praní prodlouží dobu praní o dalších 15-25 minut;
  • namáčení, podobně jako při dodatečném praní;
  • se také prodlužuje doba vaření prádla, takže voda musí mít nejméně 95 °C;
  • hmotnost prádla. tato funkce je k dispozici pouze u moderních praček střední a vyšší cenové třídy, pračka sama určí podle hmotnosti prádla, kolik pracího prostředku a vody je potřeba k praní, a nastaví dobu jeho trvání;
  • stupeň znečištění. tato funkce je k dispozici pouze u luxusních praček. díky speciálním senzorům pračka určí spotřebu vody a optimální dobu a teplotu praní.
READ  Jak dlouho můžete uchovávat maso v mrazáku na hovězí maso?

Pro vaši informaci! Poslední dvě funkce automatické pračky nejsou vždy ekonomicky opodstatněné. Každá hospodyňka je schopna zvolit režim praní na pračce se standardními funkcemi, aniž by přeplácela.

Kolik minut trvá rychlé mytí?? V závislosti na modelu pračky se doba cyklu pohybuje mezi 30 a 40 minutami. K dispozici je program „Super rychlé praní“, který trvá 15 minut. I když je doba cyklu tak krátká, jedná se o celý cyklus praní, máchání a odstřeďování.

dlouho, trvá, mytí

Jemné a ruční praní. Tento program používejte pro jemné tkaniny. Průměrná doba mytí 40 až 60 minut. Modely nabízejí nižší teplotu a menší počet otáček bubnu.

Jak dlouho vydrží jemné nebo ruční praní v pračce?? 50 až 90 minut. Program Jemné se vyrovná ručnímu praní, protože šetrně čistí, nevytahuje a oblečení nebledne. Manuální režim může trvat od 56 do 60 minut.

Program Denní praní prádla. Režim určený pro syntetické předměty bez silného znečištění. Aby se zachovala barva oblečení, teplota vody během pracího cyklu nepřesáhne 40 stupňů Celsia a cyklus trvá jednu hodinu (60 minut).

Bavlna Intensive je energeticky nejúspornější a nejekologičtější program pro praní prádla a bavlněných tkanin, který je navržen tak, aby dosáhl nejlepších výsledků praní při co nejnižší spotřebě energie a vody. Pro lehce znečištěné bavlněné a smíšené tkaniny je vhodný cyklus „Expresní praní“.

Jemné praní je vhodné pro praní jemných syntetických tkanin. Upozorňujeme, že pokud zvolíte tento program, nesmíte do bubnu vložit více než 3 položky. Aby nedošlo k poškození tkanin, je teplota vody nastavena na nízkých 40 °C a funkce sušení je deaktivována. Rychlost odstřeďování je 700 otáček za minutu.

Denní mycí program. Režim určený pro syntetické předměty bez silného znečištění. Aby se zachovala barva oděvů, nesmí teplota vody během pracího cyklu překročit 40 stupňů Celsia a cyklus trvá 1 hodinu (60 minut).

Kolik minut trvá „rychlé mytí? V závislosti na typu pračky trvá cyklus 30 až 40 minut. K dispozici je program „Super rychlé praní“, který trvá 15 minut. I přes krátkou dobu cyklu pračka pere, máchá a odstřeďuje kompletně.

READ  Fotoepilátor pro odstranění chloupků na obličeji

Jak dlouho vydrží pračka. přehled režimů

Někdy se objeví otázka, jak dlouho trvá praní v pračce? Obvykle je k dispozici údaj o délce trvání programů, ale ne vždy je po ruce. A ojeté vozy nemusí mít vůbec žádné doklady. Existuje však několik obecných pravidel, která by vám měla poskytnout alespoň přibližnou představu o tom, jak dlouho pračka vydrží.

Moderní modely automatických praček jsou vybaveny funkcí Super rychlé praní nebo 15minutové praní. Za 15 minut stihne pračka vyprat, vymáchat a odstředit vaše oblečení, což je úžasné.

dlouho, trvá, mytí

50 až 90 minut. Program Delicate je ekvivalentem ručního praní, protože čistí jemně, nevytahuje se a oblečení nebledne. Ruční provoz u různých modelů může trvat 56 až 60 minut. K tomu se voda zahřeje na 30 stupňů a rychlost otáčení nepřesáhne 400 otáček za minutu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS