Jak dlouho trvá praní v pračce LG

Pračky LG jsou jedny z nejoblíbenějších na světě, a to z mnoha důvodů, mezi něž patří vysoká kvalita, odolnost, široká funkčnost a jednoduchost a pohodlnost ovládání. LG nabízí bohatou škálu praček se speciálními funkcemi, které zákazníci požadují, jako je parní sušení, rychlé praní TurboWash, možnost prát různé druhy tkanin současně (u modelů se dvěma bubny), možnost ovládání hlasovým asistentem Alice, integrace do systému chytré domácnosti a mnoho dalšího.

Také naprosto všechny pračky LG, bez ohledu na model a rok výroby, jsou vybaveny několika základními pracími režimy, které umožňují šetrně a jemně prát různé typy tkanin s různou intenzitou znečištění. Výrobci předpokládali, že některé programy jsou mezi majiteli praček LG oblíbenější a jiné jsou používány mnohem méně často.

Mnoho majitelů se ptá, jaký je zásadní rozdíl v pracích režimech praček LG. Všechny programy se liší několika charakteristikami:

 • Otáčky pracího bubnu.
 • Teplota vody.
 • Přítomnost/nepřítomnost režimu předmytí (tento režim je nutný pro předměty se silným znečištěním). Nedoporučuje se však pro choulostivé tkaniny.).
 • Doba praní.

Z čeho se skládá prací cyklus pračky LG?

Prací cyklus v pračce LG se skládá z:

V závislosti na režimu trvá každý cyklus různě dlouho. Dobu praní lze také prodloužit dalšími možnostmi, jako je namáčení nebo další praní (15-20 min).), dodatečné opláchnutí (20-30 min.), vyvaření prádla a zvýšení otáček odstřeďování.

Znáte-li zvláštnosti různých režimů praní, můžete přesně odpovědět na otázku, jak dlouho bude vaše pračka LG prát, protože všechny programy jsou automatizované a trvají přesně stanovenou dobu.

Prací programy v pračce LG: úplný seznam

Níže jsou uvedeny různé prací programy automatické pračky LG podle klesající oblíbenosti mezi uživateli.

Použití režimu

Provozní doba

Doba provozu závisí na modelu pračky, může být 30-40 minut. Superrychlá varianta. 15-20 minut.

Teplota

Normální teplota tohoto režimu je 30-40 stupňů Celsia, podobná podmínka platí téměř pro všechny modely praček.

Pračky některých značek mají tento program až do 60 stupňů Celsia, což vám umožní tuto funkci využít k účinnému praní prádla se skvrnami. Nejprve potřete nečistoty mýdlem na praní a poté vložte věci do pračky a nasypte prášek.

Ikona

Ikona je v závislosti na modelu pračky označena jinak.

Společnost Bosch nabízí dvě z těchto možností:

 • Rychlé praní smíšeného prádla, které nevyžaduje zvláštní péči. Jedná se o šaty, košili a znak „body“;
 • Superrychlý program v délce 15 minut. Indikováno číselníkem.
 • Značka Samsung obsahuje funkci „Quick 29“ pro položky, které nejsou příliš znečištěné, jak je označeno na jednotlivých tlačítkách, právě pro tuto možnost.
 • Stroje Ariston mají dva programy: „Rychlé praní 60 a 30“. Tyto funkce jsou označeny jako tlačítka na ovládacím panelu stroje.
 • Siemens uvádí „Super“. časy 15 a 30 minut. Obě možnosti jsou na přístrojové desce označeny číselníkem.
 • Společnost LG tento program označila tlačítkem „Quick 30“.
 • U modelu Indesit je toto tlačítko označeno číselníkem: „Quick 30“.
 • Pračka Candy má umyvadlo s číslem „32“.
 • Označení programů u praček Zanussi a Electrolux je podobné jako u jiných modelů.
READ  Co bolí více epilátor nebo shugaring

Sportovní obuv. tento program může prát i tenisky, tenisky, semišové boty a boty na běhání. Teplota ohřevu je pouhých 300C, přičemž maximální náplň jsou dva páry na jeden prací cyklus. Proces trvá 50 minut. Sportovní oblečení je šetrné praní sportovního oblečení na 300C po dobu 1 hodiny a 18 minut.

Přestože doporučená teplota praní může být poměrně vysoká, je lepší prát bílé oblečení při teplotě 30 stupňů nebo nižší. Tento režim je ideální pro zachování barev. Horká voda může zanechat nevzhledný, šedavý odstín a matný vzhled.

Jak dlouho trvá jemné praní??

Praní v pračce, a to i v té nejmodernější, může zničit choulostivé nebo složité předměty. Pro předměty, které vyžadují zvláštní péči, má většina praček proces jemného praní. Její volbou uživatelé prodlužují životnost svých oblíbených oděvů. A s některými položkami by se nemělo zacházet jinak.

Při praní je klíčová jemnost:

 • VODĚODOLNÝ NÁTĚR. Nádrž je naplněna na maximální kapacitu. Čím více vody, tím menší je mechanické namáhání mycích předmětů.
 • Chladnější voda. Šetrné praní bez překročení 30-40 °C. přesné maximum závisí na modelu a výrobci. Tento přístup je nezbytný u barevných předmětů náchylných k vylučování.
 • Plynulý chod bubnu. Nižší než normální rychlost odstřeďování.
 • U některých modelů se odstřeďování v cyklu pro jemné prádlo neaktivuje vůbec, u jiných se otáčky odstřeďování sníží na 400 až 600 otáček za minutu.
 • Žínky můžete jemně vyždímat ručně, aniž byste museli aktivovat automatický cyklus odstřeďování. voda odteče sama.

Doba trvání jemného procesu se liší v závislosti na modelu. Průměrně 1 až 1,5 hodiny. Maximálně 2,5 hodiny. Proces je srovnatelný s ručním praním. nedochází ke smršťování, natahování a vylučování. Struktura vláken není nijak ovlivněna. Je ideální pro praní lycry, organzy, kašmíru, polyesteru, saténu, gipuru, vlny, hedvábí a elastanu.

Ikona na ovládacím panelu. nádrž s vodou. Jeden nebo dva proužky ve spodní části. Jedná se o ukazatele množství vody. Existují i další označení. motýl, vlněný válec, květina.

Výhody a nevýhody

Jemné praní má své výhody i nevýhody. Mezi jeho výhody patří například:

 • Doba pracího cyklu je kratší;
 • Ikona na ovládacím panelu. pračka šetří energii;
 • Objem použitého mycího prostředku je malý;
 • Ikona na ovládacím panelu představuje vodní nádrž. šetrnější ošetření vláken tkaniny;
 • šetří čas a námahu domácnosti.

Výhodou jemného praní je, že není třeba hromadit prádlo přibližně stejné struktury a barvy. Oděv lze prát bez obav, že se nečistoty vsáknou do látky a stanou se součástí vzoru. Pro tento typ praní je nyní k dispozici široká škála cenově výhodných pracích prostředků. V pračce lze prát širokou škálu tkanin.

To má sice určité výhody, ale také nevýhody. Při nízkých teplotách je obtížné zbavit oblečení virů. Příliš propocené předměty se bakterií nezbaví. Namočte věc do mýdlové vody nebo znečištěná místa předem napěňte.

READ  Jaký je rozdíl mezi plynovou a elektrickou troubou

Šetrné praní neodstraní roztoče, kteří jsou zdrojem podráždění kůže a alergických reakcí. Nízké teploty vody a nízké otáčky nejsou pro praní lůžkovin vhodné. Zanechává po sobě roztoče. Lze je odstranit pouze vypráním oděvu v horké vodě.

Granule pracího prostředku se ve studené vodě špatně rozpouštějí. Zbývající mikročástice způsobují svědění, olupování kůže a alergie. To znamená, že tyto prací prostředky se nedoporučují pro jemné praní. Kromě toho není navržen pro plné zatížení. Prádlo lze řádně vymáchat pouze tehdy, je-li buben naplněn pouze z poloviny.

Poškození pračky se stává problémem při častém praní jemných prádla. Na hadicích se tvoří plísně, které snižují propustnost vody. Může zanechat na oblečení šedozelenou skvrnu a nepříjemný zápach z pračky. Může být nutné praní nebo dokonce oprava.

Užitečné tipy

Aby vaše oblečení vypadalo co nejlépe, nemusíte se omezovat.

Euroinstitut | Praní prádla a oděvů

K tomuto tématu existuje několik užitečných tipů, které by se vám mohly hodit. a které se vyplatí dodržovat. a které někdy předčí očekávání:

dlouho, trvá, praní, jemného, prádla
 • Pro praní jemných oděvů a všeho, co je mezi nimi, platí zlaté pravidlo: „Bílé a barevné prádlo perte odděleně.
 • Při výběru pracího programu pro vlněné prádlo nebo při ručním praní je důležité zohlednit dobu, kterou stráví ve vodě. Přílišné namočení v tekutině může způsobit, že se roztáhnou a ztratí svůj původní tvar.
 • Choulostivé oděvy nevydrží vysokou teplotu praní. Maximální teplota praní je 30-40 °C.
 • Pokud se rozhodnete pro praní v pračce, nesmíte ignorovat rady na panelu pro praní. Doporučujeme zvolit pro prací cyklus extrémně jemný cyklus. Nedoporučuje se naplnit nádrž na prádlo na maximum a neměl by se používat cyklus odstřeďování, protože má tendenci velmi silně táhnout prádlo.
 • Při ručním praní oblečení netřete příliš silně nebo násilně. mohlo by dojít k poškození tkaniny a jejímu nežádoucímu vzhledu.
 • Předměty z různých náročných materiálů se obvykle nebojí samotného praní, ale odstřeďování a sušení. Vlněné, kašmírové a hedvábné výrobky by neměly být spřádány. Veškerá voda, kterou obsahují, by měla po mytí jednoduše odtéct.
 • jemné prádlo se žehlí pevně na rubové straně s použitím parního režimu. Zvláštní pozornost si zaslouží zejména vlněné oděvy, které lze žehlit pouze s vodou a gázou na horní straně oděvu.

Na mnoha strojích je dokonce samostatné tlačítko pro oplachování. Během oplachování se voda automaticky vypouští. Doba trvání závisí na značce a modelu pračky. Jedno opláchnutí může trvat 10-30 minut.14. května 2018.

Jak pračka pere v režimu jemného praní Praní předmětů s větším množstvím vody. Tím se sníží tření tkaniny a zajistí se jemné nasáknutí pracího prostředku. Nízká teplota vody. 30-40 °C. pomáhá chránit barvu a tvar oblečení.

Co tento režim nabízí

Režim praní na pračce se velmi liší od ostatních režimů. Vyžaduje trochu více vody. Tím se zabrání tření věcí o sebe během praní. Za zmínku stojí také to, že se lépe perou s práškem a jinými pracími prostředky.

Teplota je také omezena, jak ukazuje fotografie. Obvykle je to 30 stupňů. Občas se můžete setkat se 40 stupni, ale to je spíše výjimka než pravidlo. Takto si látky zachovávají svou barvu.

READ  Jak vyčistit mlýnek v kávovaru

Otáčení bubnu pro ruční mytí je plynulé a pomalé. Tím se zabrání roztažení nebo deformaci předmětů. Na konci praní se často neprovádí cyklus odstřeďování. Pokud je k dispozici, je rychlost otáčení minimální. Díky tomu si oblečení zachovává svůj původní tvar i po mnoha vypráních.

Program dětského oblečení. Režimy jemného mytí a důkladného oplachování. Jedná se o nejdelší mycí program ze všech režimů. Jedno mytí trvá 2,2 hodiny.

Jak prát tenisky v pračce

Pokud máte program „Vyperte si boty“, perte je na 40 °C. Chladnější voda nečistoty nesmyje, vyšší teploty je naopak uvolní. Před praním semišové sportovní obuvi se ujistěte, že je sešitá. Nastavte teplotu praní na 30 °C.

Co je program Mytí rukou?? Program pro ruční praní v automatické pračce vám pomůže vyprat oblečení šetrně, jemně, s použitím nízké teploty vody (30-40 °C). Pokud chcete prát v pračce bez odstřeďování, zvolte ruční režim.

Jemné praní je nejen šetrné k choulostivým tkaninám, ale je třeba s nimi zacházet individuálně (zejména s vlnou a hedvábím). Mezi jemné oděvy patří vlna a hedvábí, nylon, polyester, krajka, batist, kašmír, úplety, mikrovlákno, krajka.

Syntetické tkaniny lze prát při teplotě nejvýše 40 0 C po dobu nejvýše dvou hodin. Tento cyklus trvá v průměru 1 hodinu 40 minut až 1 hodinu 50 minut. Choulostivé předměty a jemné tkaniny lze prát při teplotě 30 °C po dobu 40-60 minut.

Jak přinutit pračku, aby se zastavila?

 • Stiskněte tlačítko start/pauza nebo otočte knoflíkem na „stop“.
 • Po několika sekundách (asi 1 minuta) se zámek dveří uvolní.
 • Budete mít možnost přidat nebo odebrat prádlo, odstranit všechny položky, které se nemají prát, a poté znovu stisknout tlačítko start.

Z čeho se skládá prací cyklus pračky

Není neobvyklé, že se tento cyklus provádí 1krát, ale 2krát nebo 3krát během pracího cyklu. To závisí na zvoleném režimu a programu.

Kromě hlavních tří stupňů existuje několik dalších, které také ovlivňují dobu praní: předpírka a extra máchání. Některé programy tyto kroky obsahují, jiné je vynechávají. Bude také potřeba čas na ohřev, vypouštění a čerpání vody. Těchto dodatečných faktorů je celá řada, proto se jim musíme věnovat podrobněji.

Co znamená jemné praní v pračce a jak jej můžete sami nastavit?

Oblečení je vizitkou každého. Krásní, upravení a dobře oblečení lidé vždy přitahují pozornost. Aby však vaše oblečení a šatník vypadaly co nejlépe, musíte vědět, jak o ně správně pečovat. To platí zejména při praní jemných tkanin. Oblečení v tomto make-upu je velmi náročné. Sebemenší neopatrnost může vést ke zničení oděvu. Proto jsme pro vás připravili několik základních pokynů pro správnou péči o choulostivé tkaniny.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS