Kterým způsobem umístit chladič do systémové jednotky?

Jak vidíte, je velmi důležité, která strana chladiče je namontována. Stačí ho otočit vzhůru nohama a bude foukat špatným směrem. Proto je třeba ji vždy zkontrolovat. Správná instalace ventilátorů do skříně počítače. horní zadní by měl vyfukovat vzduch ven a spodní přední by měl vhánět vzduch dovnitř.

Ventilátor by měl být umístěn na přední straně počítačové skříně, ale nastaven na stranu „Into“. Namontujte díl tak, aby byl umístěn před pevným diskem (disky), protože veškerý studený vzduch vháněný do zařízení bude foukat kolem nich.

Jak nainstalovat chladič procesoru

Při sestavování systému může být nutné nainstalovat chladič procesoru, a pokud budete potřebovat vyměnit procesor, budete muset chladič vyjmout. Tyto úkoly nejsou obtížné, jen je třeba postupovat podle pokynů a dávat pozor, abyste nepoškodili hardware. Podívejme se blíže na instalaci a demontáž chladičů.

Instalace chladiče AMD

Chladiče AMD mají specifické uchycení, takže proces montáže je také mírně odlišný. Instalace je snadná, vyžaduje pouze několik jednoduchých kroků:

    Nejprve je třeba nainstalovat procesor. Není to obtížné, stačí si jen poznamenat umístění klíčů a pečlivě to udělat. Kromě toho věnujte pozornost dalším komponentám, jako jsou sloty pro paměťové nebo grafické karty. Je důležité, aby se po instalaci chlazení daly všechny tyto díly snadno instalovat do slotů. Pokud chladič překáží, je nejlepší nejprve namontovat komponenty a teprve potom chladič.
počítače, umístit, správné, ventilátory

Procesor zakoupený jako krabicová jednotka je již dodáván se značkovým chladičem. Opatrně jej vyjměte z krabice, aniž byste se dotkli spodní strany, protože tepelná pasta již byla nanesena. Připevněte chladič k základní desce do příslušných otvorů.

Instalace chladiče Intel

Krabicová verze procesoru Intel již obsahuje značkovou chladicí jednotku. Způsob montáže se od výše uvedeného mírně liší, ale není v něm žádný zásadní rozdíl. Tyto chladiče se připevňují do slotů na základní desce. Jednoduše vyberte vhodné místo a postupně zasouvejte kolíky, dokud neuslyšíte zvuk „cvaknutí“.

READ  Je bezpečné dávat faerie do myčky nádobí?

Zbývá jen připojit napájecí zdroj, jak je popsáno výše. Upozorňujeme, že chladiče Intel se dodávají také s tepelnou pastou, proto buďte při vybalování opatrní.

Instalace věžového chladiče

Pokud standardní chladiče CPU nejsou dostatečně výkonné pro správnou funkci, může být zapotřebí věžový chladič. Ty jsou obvykle výkonnější díky větším ventilátorům a více tepelným trubicím. Montáž takového dílu je nutná pouze u výkonného a drahého procesoru. Projděme si podrobně kroky montáže věžového chladiče procesoru:

  • Vybalte chladicí box a podle přiložených pokynů v případě potřeby sestavte základnu. Před nákupem si pečlivě přečtěte specifikace a rozměry dílu, aby se nejen vešel na základní desku, ale také do skříně.
  • Připevněte zadní desku ke spodní straně základní desky zasunutím do příslušných montážních otvorů.

Namontujte procesor a nakapejte na něj trochu tepelné pasty. Není třeba ji rozmazávat, protože se pod tíhou chladiče rovnoměrně rozprostře.

Připevněte základní desku k základní desce. Montáž se může u jednotlivých modelů lišit, proto je nejlepší se obrátit na návod k obsluze, pokud tento postup nefunguje.

Tím je montáž věžového chladiče dokončena. Opět doporučujeme zkontrolovat základní desku a nainstalovat všechny součásti tak, aby při pokusu o jejich montáž nepřekážely ostatním komponentům.

Jak správně nainstalovat ventilátor?

Minimální počet ventilátorů potřebných v podvozku Tower jsou dva, samozřejmě, jeden „carkson“ je lépe instalován na předním panelu na insuflaci, druhý. na foukání.

Kam by měl směřovat ventilátor napájecího zdroje?

Přísně vzato by měly všechny ventilátory namontované vzadu nebo na horní stěně vyfukovat vzduch. Většina z nich fouká do zdroje, ale existují i maniakální modely (například Zippy), které dělají pravý opak.

Pokud se stroj vyprazdňuje, jsou nože shrnuty směrem dolů. Pohyb je proti směru hodinových ručiček. Na krytech dnešních chladicích jednotek počítačů jsou šipky, které znázorňují otáčení a směr proudění vzduchu. Každá jednotka má dvě šipky.

Šipky na čelní stěně

Tento ventilátor by měl být umístěn na spodní straně, nejlépe směrem k pevnému disku, a měl by foukat dovnitř. Nejenže přímo chladí pevný disk, ale také pomáhá vyrovnávat tlak uvnitř skříně. Proudění přirozeně směřuje nahoru a dolů, obtéká všechny kritické součásti a vyfukuje horký vzduch shora ven.

Jak nainstalovat ventilátor a tím snížit teplotu a prašnost v PC | TUTORIAL

Instalace dvojice ventilátorů do počítačové skříně je nejlepší volbou. Jeden z nich by měl být umístěn pod napájecím zdrojem na zadní stěně a pracovat na přívodu vzduchu. Druhý je přední ventilátor, který je namontován na přední stěně a vhání vzduch dovnitř. Toto je správné umístění chladičů v systémové jednotce, protože vytváří dobré proudění vzduchu kolem všech komponent. Velkou výhodou je, že vnitřní vyvážení tlaku zabraňuje usazování prachu uvnitř skříně. Vše však bude fungovat skvěle pouze v případě, že dodržíte několik pravidel:

  • Nejlepší je zvolit maximální velikost ventilátorů pro dané místo. pokud tam můžete nainstalovat 140mm model, zvolte ho, v opačném případě zvolte 120mm verzi.
  • Je třeba kontrolovat, kam má ventilátor v počítačové skříni foukat. Přední fouká dovnitř, zadní fouká ven. V opačném případě dojde k narušení vnitřního tlaku a cirkulace vzduchu, což způsobí více škody než užitku.
READ  Jak správně umístit krb v místnosti

Jak se do počítačové skříně vejdou ventilátory

Instalace chladičů v systémové jednotce se provádí v různých schématech. Než začnete, určitě se s nimi seznamte, protože nesprávné umístění těchto uzlů může způsobit ještě větší škody než jejich absence. Na základní desce obvykle najdete dvojici konektorů pro chlazení. Můžete použít obě nebo jen jednu z nich. Schémata instalace ventilátorů v šasi počítače pak budou následující:

Můžete použít kteroukoli z těchto možností, ale poslední je vhodnější. Všimněte si, že použití pouze jednoho ventilátoru tak či onak narušuje rovnováhu vzduchu v uzavřeném systému. Podívejme se tedy na každou možnost zvlášť.

Jak identifikovat vstupní a výstupní ventilátor?

Mnoho lidí se ptá, jak zjistit, zda je ventilátor sací nebo výfukový? To lze poměrně snadno provést pomocí směru lopatek. Pokud se stroj vyprazdňuje, lopatky ventilátoru se pohybují směrem dolů. Pohyb proti směru hodinových ručiček.

Pokud stroj fouká, jsou nože shrnuty směrem dolů. Pohyb je proti směru hodinových ručiček. Dnešní kryty chladicích jednotek počítačů jsou opatřeny šipkami, které znázorňují směr otáčení a směr proudění vzduchu. Každá jednotka má dvě šipky.

Jak můžete instalovat ventilátory do počítačové skříně

Instalace chladičů v systémové jednotce se provádí podle různých schémat. Než začnete, nezapomeňte se s nimi seznámit, protože jejich nesprávné umístění může způsobit ještě větší škody než jejich vynechání. Na základní desce je obvykle dvojice konektorů pro chlazení. Můžete použít obě nebo jen jednu z nich. Schémata instalace ventilátorů pro počítačovou skříň by pak vypadala následovně:

Lze zvolit kteroukoli z těchto možností, ale vhodnější je poslední z nich. Všimněte si, že použití pouze jedné chladicí jednotky nějakým způsobem ovlivní rovnováhu vzduchu v uzavřeném systému. Podívejme se tedy na každou možnost zvlášť.

Pozitivní tlak

K vytvoření přetlaku se nejčastěji používají dva sací ventilátory vpředu a jeden výfukový ventilátor vzadu. To samozřejmě platí, pokud skříň podporuje toto uspořádání „průduchů“. Jedna z nejoblíbenějších skříní loňského roku, Corsair 200R, umožňuje pouze jeden ventilátor v přední části. Pokud ano, možná budete muset experimentovat s druhou polohou. u horké grafické karty můžete foukat chladný vzduch ze strany přímo na přehřívající se komponentu, což výrazně sníží teplotu. A pokud se procesor přehřeje, horní část. Podívejte se, jak ventilátory ve skříni fungují. kam foukají a kde stojí. a zkuste je podle toho přemístit. Každý případ je jiný, takže neexistuje univerzální řešení. Klíčem k úspěchu je změna rovnováhy ve prospěch příjmu. Opět se ujistěte, že je před každým sáním ventilátoru umístěn prachový filtr.

READ  Lze kovovou pec obložit cihlami?

Hlavní nevýhodou přetlaku je nutnost udržovat filtry čisté. Nesprávné umístění některých ventilátorů může vytvářet kapsy cirkulujícího horkého vzduchu, což je svým způsobem nebezpečné. Tento problém vzniká pouze v případě, že jsou sací a výfukové ventilátory namontovány blízko sebe, takže opět zkontrolujte, jak a kam „vířiče“ ve vaší skříni foukají.

V konečném důsledku může umístění ventilátoru i výběr skříně ovlivnit výkon ve hrách. Pokud máte skříň se třemi ventilátory vpředu (skvělé, že?!) a skleněnou deskou, ale vzduch nemá prostor pro vstup, pak je přínos těchto „točítek“ minimální. Dobrá skříň má síťovaný přední panel, který umožní ventilátorům dýchat, nebo boční průchodnost přes 3 cm, která rovněž nasává vzduch. Společnost Cooler Master tak byla nucena aktualizovat svou ikonickou skříň H500P, kterou kritici odsoudili. Společnost uvedla na trh model H500M s předním panelem ze síťoviny, který byl označen za jeden z nejlepších modelů letošního roku.

Není pochyb o tom, že H500P je velmi pěkná skříň, ale to sklo na přední straně zcela ničí veškeré chlazení. Při nahrazení skla síťovinou se teploty zlepší téměř o 5 stupňů.

Při výběru skříně buďte opatrní: sklo je chladné, ale čistý a funkční počítač je ještě chladnější.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS