Jak kulmovat vlasy pomocí fénu, vyberte nejlepší kulmovací podložku

Pokud jste stále přesvědčeni, že hlavní funkcí fénu je vysoušení vlasů, připravte se na příjemné překvapení. Nejmodernější modely lze použít k vytvoření různých loken pro každou příležitost. K tomu potřebujete vědět, jaké jsou různé typy přístrojů, které nástavce jsou pro tvorbu loken potřebné a jak je správně používat.

Pomocí fénu můžete mít vlasy suché a zároveň natočené. Ne každý spotřebič je však pro tuto práci vhodný. Ve své výbavě musí mít správné kulmovací nástavce.

Mezi těmito tryskami se rozlišuje:

 • Koncentrátor. Nezbytná výbava každého fénu bez ohledu na cenovou kategorii, do které spotřebič spadá. Vypadá jako tryska s užším, zploštělým koncem. Tato štěrbina usměrňuje proud vzduchu na konkrétní vlákno, čímž zvyšuje účinnost procesu sušení. Není vhodný jako samostatný nástroj pro tvorbu loken. Dobře vám však poslouží, pokud potřebujete sušit vlasy natočené na natáčky, hadříky, natáčky. Otvor s drážkou je k dispozici v různých šířkách, optimální velikost je přibližně 1 cm. Existují modely s otočným koncentrátorem, které usnadňují používání sušičky.
 • Difuzér. Tato tryska je skvělým pomocníkem pro kudrnaté dívky, protože jim pomáhá simulovat kudrny. Vypadá jako malý disk s otvory, kterými proudí horký vzduch. navíc opatřeny speciálními hřebeny neboli „prsty“, které vytvářejí objem a kudrlinky. Zabraňuje přehřátí pramenů a pokožky a jako bonus masíruje hlavu, zlepšuje krevní oběh a stimuluje růst vlasů. Čím delší a silnější jsou kadeře, tím větší a delší musí být hroty. Výstupky na difuzoru mohou být plastové nebo silikonové. První jsou ideální pro masáže, druhé jsou vhodnější pro jemnou a citlivou pokožku.
 • Odstředivka vzduchu. Válcová tryska nedostala své jméno jen tak pro nic za nic. Funguje podobně jako odstředivka pračky. Cirkulace vzduchu uvnitř trysky umožňuje snadno a rychle vytvořit lehce nadýchané, přirozeně vypadající lokny velkého objemu. Pomocí tohoto nástavce lze vytvořit pružnější lokny, ale zabere to čas. Pokud však horký vzduch působí na prameny a pokožku příliš dlouho, zvyšuje se riziko přehřátí. Tato metoda kulmování je nejvhodnější pro krátké až středně dlouhé vlasy. Dlouhé kadeře se mohou obtížně natáčet pomocí odstředivky poháněné vzduchem.
fénovat, kadeře, kartáčem, vlasy

Obvykle se každý vysoušeč vlasů dodává s 1-2 hlavami pro různé účely. Proto je flexibilní kulma, fén na vlasy, jedním z nejuniverzálnějších přístrojů z řady elektrických stylingových nástrojů. Praktické zařízení s vyměnitelnými tryskami. V závislosti na typu spotřebiče se často nazývá také fén nebo fén. Sada může být dodávána s takovými tryskami:

 • Metla nebo kruhový hřeben pro vytvoření větších kadeří;
 • Zaoblený kartáč dodává vlasům lesk díky svým přírodním vlasovým vláknům;
 • jemný kartáč. vytváří objem v kořenové zóně;
 • Polokulatá hlava kartáče na rovnání vlasů;
 • Kulma na vlasy nebo kulmy. různý průměr. To má vliv na hrubost kudrlinek.
READ  Jak sušit vlasy bez fénu

Varování! Kartáčové hlavy se mohou otáčet jedním nebo dvěma směry.

Jak si doma natočit vlasy

Chcete-li vytvořit lokny pomocí kulmy nebo kulmy, aniž byste poškodili vlasy, dodržujte tato pravidla:

 • Kulmování by se mělo provádět pouze na suchých, čistých a suchých pramenech.
 • Před natáčením kadeří je třeba použít tepelnou ochranu. Řada produktů nejen chrání zámky před poškozením, ale také pomáhá opravit styl. Například pěna na ochranu před teplem s výtažkem z měsíčku lékařského chrání vlasy před teplem až do 200 °C.
 • Při stylingu nedržte pramen na horké kulmě déle než 10 sekund.
 • Dívky s tenkými a křehkými prameny vlasů by neměly vlasy upravovat při teplotách nad 150 °C. Pro normální vlasy se doporučuje teplota mezi 150° C a 180° C. U tuhých a nepoddajných vlasů by teplota neměla překročit 180 °C.
 • Ujistěte se, že jste si vybrali stylové spotřebiče s kvalitním povrchem. Dávejte přednost kulmám s keramickým povrchem. Pokud se budete řídit výše uvedenými radami, mohou prameny vlasů poškodit jen málo nebo vůbec.

Příprava na curling

Jakýkoli tepelný stylingový přípravek by se měl nejprve použít jako tepelná ochrana. odborníci se shodují, že nejúčinnější jsou spreje bez oplachování

 • Před trvalou ondulací použijte tepelnou ochranu, kterou může být bezoplachový sprej nebo krém podle vašeho výběru.
 • Ošetření provádějte pouze na čistých a suchých vlasech. Pokud si přejete vytvořit lokny, když máte mokré vlasy, nejenže se vám to nepodaří, ale může to způsobit spoušť ve vašich pramenech.
 • Pokud kulmu používáte poprvé, doporučujeme si na palec a ukazováček nasadit termo rukavici.

Výhodou kuželové kulmy je, že neomezuje délku vlasů

Styling pomocí fénu bez poškození pramenů vlasů

Podívejte se, jak vyfoukat krátké vlasy:

Jak chránit vlasy před poškozením teplem

Jak jsme již uvedli, dnešní vysoušeče jsou vybaveny funkcemi, které minimalizují poškození vlasů. Zdraví a bezpečnost našich vlasů je však především na nás. Dodržování těchto jednoduchých pravidel pomůže zabránit poškození vlasů:

 • Vyhněte se stylingu horkým vzduchem. Je lepší věnovat vlasům trochu více času, než skončit se suchými vlasy bez života;
 • Nepoužívejte fén každý den. Časté vystavení i těm nejnižším teplotám je škodlivé;
 • Po umytí vlasů nezapomeňte ručníkem odstranit přebytečnou vlhkost;
 • Při sušení umístěte fén na horní část. Nechte proud vzduchu foukat shora dolů ve směru růstu vlasových šupin;
 • Nedržte si vlasy příliš blízko;
 • Sprej na ochranu před teplem může pomoci snížit poškození způsobené teplem. Nastříkejte ji ze vzdálenosti 25-30 cm, aby se na ni vlasy nelepily;

Tepelný ochranný sprej by měl být aplikován ze vzdálenosti 25-30 cm

Pokud často používáte fén, doporučujeme použít hydratační masku

Nejlepší fény. podrobné recenze nejlepších modelů 2021 od nejlepších značek na webu Choice

Styler na vlasy Dyson Airwrap

Co dělá: narovnává, kulmuje a dodává vlasům objem.

Multifunkční styler Dyson Airwrap není třeba představovat, ale rádi bychom vám připomněli jeho jedinečné funkce. Zaprvé, jeho největším prodejním argumentem je, že vlasy vysuší v sušičce, Kulmuje a protahuje vlasy ne vysokými teplotami, ale vířivými proudy vzduchu (Coanda efekt), které jsou pro vaše vlasy naprosto bezpečné. Za druhé je vybaven inteligentním systémem regulace teploty vycházejícího vzduchu, který měří 40krát za sekundu (!). styler zajistí, že teplota nikdy nepřekročí 150 stupňů. I když účes upravujete při nastavení nejvyšší teploty, můžete si být jisti, že jsou vaše vlasy v bezpečí. Za třetí, Dyson Airwrap se neuvěřitelně snadno používá. Za pouhých 10 minut můžete natočit vlasy nebo natočit lokny různých průměrů (v závislosti na zvoleném nástavci). Standardně se dodává také s tryskou pro sušení, Tak se změní na fén. Výměna jedné trysky za druhou je otázkou několika sekund. Při práci s vysavačem Dyson Airwrap se budete ve své koupelně cítit jako profesionál, což vám jistě zvedne sebevědomí.

READ  Je lepší si vlasy fénovat, nebo ne?

Nízký drdol. nejmódnější styl léta Přečtěte si

fénovat, kadeře, kartáčem, vlasy

Základní kritéria: jak vybrat fén na krátké vlasy a další

První obavou mnoha uživatelů je,

jaký je nejlepší fén nebo fén s kartáčem a jaké funkce si vybrat u tohoto domácího spotřebiče, který vám pomůže rychle a bez námahy upravit vlasy. Samozřejmě zde hrají roli osobní preference a tendence ke změnám není tou nejmenší starostí. Někdo k vítězství používá staré dědečkovy metody, zatímco jiní se snadno učí a neustále uplatňují inovativní vynálezy.

S jednoduchým fénem-kartáčem, který nemá rotační trysku, lze také vytvořit lákavé kudrlinky, pokud je zručnost a zvyknout si. K dokončení slavnostního vzhledu mohou být jedinečné pestrobarevné pastelky, které jsou nyní stále populárnější. Tento trik není těžký, jen je třeba věnovat mu trochu času.

Stojí za zmínku jeho výběr, protože recenze na webu lze nalézt velmi rozporuplné. Totéž lze říci i o výhodách či nevýhodách těchto návrhů. Hlavním problémem, který uvedly dotazované ženy a který vyplývá z informací zveřejněných na sítích a v tištěných médiích, je zamotávání vlasů do strniště, jejich nasávání do přívodu vzduchu, pokud jsou dostatečně dlouhé, a také obtížné určení směru otáčení, pokud je taková funkce k dispozici. Tyto problémy však vznikají pouze v prvních dnech používání, pak se podaří zvyknout si a dívky se následně rozhodnou, která zařízení jsou stále lepší a psát recenze nejvíce lichotivé, pozitivní.

Styling pro středně dlouhé vlasy

Střední kartáček je v tomto případě správná volba Majitelé středně dlouhých vlasů si mohou vytvořit krásné kudrny pro romantický vzhled. Kudrliny mohou mít různou velikost, od pevných loken až po pěkné vlnité účesy. Vlasy lze navinout na kartáč a nechat je několik sekund působit pomocí fénu. Pak je třeba ji mírně vytáhnout nahoru. Tento postup by se měl opakovat u všech kadeří.

Aby si vlasy udržely tvar po delší dobu, měly by být nagelované a v případě potřeby lze konečky vytvarovat voskem.

Když jsou vlasy zcela suché, doporučujeme je rozčesat běžným kartáčem s řídkými zuby. Výsledkem je úhlednější vzhled.

Kartáčem na vlasy můžete vlasy upravit, zbavit je zatoulaných pramenů nebo jim dodat objem.

Kulma bez kartáče

Samozřejmostí je, že k vytvoření loken můžete použít fén i bez kartáče. Řekněme, že chcete natočit mokré prameny na natáčky a vyfénovat je. A nezapomeňte si předtím natřít vlasy pěnou.

Ale co kulma s rozptylovací tryskou??

K vytvoření kudrnatých vlasů můžete použít také fén s difuzní tryskou, který vám umožní vytvořit mírně nebo přirozeně kudrnaté vlasy. Díky tomuto sušení jsou kadeře výraznější a krásnější.

Možnosti úpravy vlasů pomocí fénu

S fénem můžete provádět mnoho úprav vlasů. fénování, styling, kulmování a vytváření objemu. Pokud se chystáte vlasy natočit, je důležité vědět, že způsob použití přístroje závisí na délce vašich vlasů. Zvažte, jak přístroj používat pro stříhání vlasů, krátké účesy nebo dlouhé prameny.

READ  Jak vyfoukat dlouhé vlasy

Jak kartáčovat krátké vlasy

Přístroj lze použít k úpravě krátkých účesů libovolného stupně složitosti. Vytváření účesů pomocí fénu:

 • Dobře si umyjte vlasy šamponem.
 • Nastříkejte na vlasy sprej s tepelnou ochranou.
 • Zapněte spotřebič a nechte jej dobře zahřát.
 • Začněte na temeni a postupujte směrem k zadní části hlavy.
 • Na závěr natočte třásně a výsledek zafixujte lakem na vlasy.

Pokud jsou vlasy příliš jemné, doporučuje se použít kartáč s jemnými zuby. Při úpravě vlasů zpočátku táhněte prameny nahoru a poté do strany. Chcete-li dosáhnout trvalého účesu, nechte kadeře na konci sušení na chladném vzduchu.

Styling dlouhých vlasů

Dokonce i rozcuchané vlasy lze pomocí fénu proměnit v kaskádu splývavých vlnitých kadeří. Stejně jako v předchozím případě si nejprve umyjte vlasy a ošetřete je přípravkem na tepelnou ochranu. Je lepší použít přípravek určený speciálně pro kudrliny, který usnadní styling a dodá účesu strukturu. Nyní si to přehrajte takto:

 • Rozdělte vlasy na čtyři velké části. U čela nechte lokny volné a zbytek připevněte sponkami.
 • Začněte u volného úseku a namotávejte malé prameny na kulatý kartáč a sušte je od kořínků. Důležité je nezvedat vlasy příliš vysoko, protože by se kudrliny zvlnily. Proud vzduchu by měl být při sušení nasměrován pod úhlem 90 stupňů.
 • Ukončete na čele a přejděte k zátylku. Nejlepší je použít difuzní kartáč, který zvětší objem kadeří. Cestujte po délce pramenů a lehce zatočte špičkami kartáče, abyste dosáhli definovaného účesu.
 • Stejně postupujte i u bočních částí, ale místo difuzéru opět použijte kulatý kartáč.

Na konci procesu sušení byste měli vlasy vysušit prsty a v případě potřeby je protřepat nakloněním hlavy směrem dolů. Konečky můžete navoskovat a zbytek vlasů nastříkat lakem.

Jak používat fén na vlasy pro styling

Správný styl předpokládá objemný vzhled s mírně zastrčenými konci. Jak použít elektrický spotřebič k dosažení tohoto efektu? Pro stylový a objemný účes je zapotřebí kulatá hlava kartáče. Celý proces probíhá následovně:

 • Nejprve si umyjte vlasy a použijte tepelnou ochranu.
 • Začněte horními vrstvami, oddělte je od zbytku vlasů a vyfénujte. Snažte se je táhnout dovnitř podle obrysové linie fénu.
 • Při sušení se zaměřte na kořínky a postupně se přibližujte ke konečkům. Fén vždy držte v pravém úhlu.
 • Hotový účes je pro lepší držení nastříkán.

MISTA 28.díl Jak vlasy správně vyfoukat sama doma. (MISTA FASHION) FULL HD

Pokud zjistíte, jak přístroj používat při stříhání, můžete dosáhnout skvělých vlasů s hedvábně hladkými vlnami. Hlavně nezapomeňte na konci sušení vyfoukat studeným vzduchem, aby výsledný vzhled zůstal dlouhotrvající.

fénovat, kadeře, kartáčem, vlasy

Výše jsme zdůraznili základní zásady používání kartáče na vlasy. Další informace o základních technikách fénování najdete v našem článku. Jakmile pochopíte, jak používat fén, budete vždy vypadat dobře. Přístroj se postará o vaši krásu a dodá vám objem, který doma potřebujete.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS