Čím čistit sklokeramickou varnou desku: produkty pro péči o varnou desku

Většina moderních hostesek, které si po opravě vybavují kuchyň, si vybírá sklokeramickou varnou desku, protože takové spotřebiče jsou mnohem atraktivnější a vaření na nich je příjemnější a pohodlnější. Pravdou je, že se o svůj stroj na kameninu musíte řádně starat, aby si co nejdéle zachoval svůj krásný lesk. Nejenže je důležité pravidelně čistit varnou desku od karbonových usazenin, zbytků z vaření, stříkanců oleje a tekutin, ale také je třeba vědět, jaké prostředky je bezpečné používat při čištění tak choulostivého a křehkého zařízení.

Zjednodušeně řečeno, péče o sklokeramické varné desky není tak náročná, pokud si zvyknete denně kontrolovat vzhled svého pomocníka a včas odstraňovat z povrchu stopy po vaření. Obecná pravidla pro čištění sklokeramických varných desek se omezují na několik základních bodů:

 • Snažte se varnou desku pravidelně čistit od připálených částic, mastných skvrn nebo stříkající vody. Nezačínejte vařit, pokud povrch není dostatečně čistý, protože ho budete muset později oškrábat, což není dobré pro vzhled a výkon spotřebiče.
 • K čištění tohoto jemného povrchu nikdy nepoužívejte drsné, alkalické nebo mírně abrazivní domácí chemikálie, protože mohou rychle zanechat drobné škrábance a šmouhy, které mohou vést k jeho poškození. Tyto přístroje lze čistit pomocí speciálních přípravků ve formě pasty, gelu nebo krémové hmoty.
 • To platí i pro kovové houby, které mají destruktivní vliv na strukturu sklokeramiky. K čištění těchto spotřebičů lze používat pouze speciální škrabky nebo měkké plastové či silikonové houbičky.
 • Varnou desku se nepokoušejte čistit po jejím silném zahřátí, protože na nechlazeném povrchu se mohou mechanicky i chemicky objevit nevzhledné mýdlové skvrny, kterých se pak obtížně zbavuje, a také drobné praskliny. Z tohoto důvodu je důležité použít speciální přípravky a varnou desku potírat až poté, co kontrolka signalizuje její vychladnutí.
 • Vaření s tímto spotřebičem vyžaduje použití nádobí s dokonale rovným a hladkým dnem, protože nádobí s drsným nebo nerovným povrchem může způsobit vážné poškození sklokeramiky v důsledku neustálého tření. Pro menší znečištění používejte nádobí o průměru odpovídajícím velikosti kruhů.
 • Dbejte na to, aby se plastové nádobí nedostalo do kontaktu s horkým varným povrchem. pokud se plast roztaví a přilne ke sklokeramice, bude velmi obtížné ho odstranit.
 • Nádobí lehce nadzvedněte z varné desky, aby nedocházelo k tření kovu o sklokeramický povrch. Na studený sporák vždy pokládejte pouze suché pánve, protože je velmi citlivý na změny teploty.

Jak čistit sklokeramickou varnou desku

Když zjistíte, že váš sporák potřebuje pravidelné čištění, neodkládejte to. jděte do toho hned, abyste se v budoucnu vyhnuli vážnějším problémům s choulostivou varnou plochou. Postupujte postupně podle níže uvedených pokynů:

 • Odpojte spotřebič od sítě a odstraňte z povrchu všechny hrnce a pánve.
 • Pomocí vlhkého hadříku setřete nahromaděný prach a odstraňte vrchní vrstvu nečistot.
 • Varnou desku důkladně vydrhněte měkkou houbou namočenou ve speciálním čisticím prostředku.
 • Zbytky pěny odstraňte hadříkem z mikrovlákna a otřete do sucha.

Na mastné skvrny

Pokud vám po generálním čištění zůstaly na varné desce nevzhledné mastné skvrny, zkuste na nejodolnější místa použít gel rozpustný v tucích. Odstraňovač mastnoty nechte působit po dobu uvedenou v návodu k použití a poté jej jemně opláchněte vlhkou houbou. Můžete také použít měkkou plastovou škrabku, která odstraní z varné desky tuky a jiné částečky jídla.

Stálé inkrustace

Pokud se odolné mastné skvrny včas neodstraní, postupně se změní v saze, kterých je velmi obtížné se zbavit, aniž by se poškodil nátěr. Tyto typy nečistot lze odstranit speciálními škrabkami a čisticími prostředky na bázi silikonu. Jedlá soda (jedlá soda nebo kalcinovaná soda) je dobrý způsob, jak odstranit karbonové usazeniny. není škodlivá pro glazuru. Odstranění inkrustací z varné desky:

 • Proveďte základní čištění pomocí čisticího prostředku.
 • Na ošetřovanou plochu naneste odvápňovací kapalinu nebo pastu z jedlé sody a vody. Nechte ji působit 5 až 10 minut.
 • Otřete povrch vlhkou houbou a poté pomocí škrabky odstraňte saze.
 • Zbytky nečistot odstraňte čistým hadříkem a poté varnou desku přejeďte hadříkem z mikrovlákna.
 • Po krátké době sklokeramiku vyleštěte celulózovou utěrkou.

Ze spáleného cukru a mléka

Pokud cukr náhodou spadne na horkou glazovanou varnou desku, je nutné jej okamžitě odstranit. V opačném případě by se seškrábáním roztavených tekutin mohl glazovaný povrch snadno poškodit. Okamžitě vypněte napájení a pomocí škrabky rychle odstraňte vrstvu roztaveného cukru, poté povlak omyjte hadříkem se saponátem. Patří sem také odstranění převařeného mléka, které se po ztuhnutí vždy promění v ošklivý uhelně černý film. K odstranění připáleného mléka se hodí také pasta z jedlé sody.

čistit, sklokeramickou, varnou, desku

Jak čistit sklokeramickou varnou desku pomocí domácích chemikálií a různých čisticích prostředků

K dispozici je široká škála specifických čisticích prostředků pro domácnost. Univerzální čisticí prostředky, včetně.

READ  Je pro indukční varnou desku vhodné běžné nádobí?

Doporučuje se používat čisticí prostředek na sklokeramiku:

Používání čisticích prostředků

Mnoho výrobců spotřebičů a velkých chemických společností vyrábí řadu čisticích prostředků na čištění sporáků se sklokeramickým povrchem, např. Filtero, Topperr atd. д. Je proto důležité zvážit, zda je značka a model varné desky kompatibilní s typem použitého mycího prostředku.

Sklokeramickou varnou desku čistěte speciální čisticí pastou doporučenou výrobcem varné desky.

Důležité! Pokud varná deska není od známého výrobce nebo pokud se nevyrábí specializovaný výrobek, ujistěte se, že složení neobsahuje žádné agresivní nebo abrazivní látky. Základní čisticí složky jsou ve všech ředěních přibližně stejné. Lze použít jakýkoli čisticí prostředek na sklokeramiku, který je vhodný na čištění sklokeramiky.

Počkejte, až varná deska trochu vychladne. Příliš vysoké teploty způsobí částečné odpaření chemikálií, což není bezpečné pro vaše zdraví. Složení by také mohlo ztratit část své účinnosti.

Nastříkejte čisticí prostředek na znečištěné místo pomocí dávkovače v zásobníku čisticího prostředku. a pak ji rovnoměrně rozetřete v tenké vrstvě pomocí houbičky.

Čistič důkladně setřete suchým měkkým hadříkem.

Povrch osušte ručníkem. aby nezůstaly šmouhy po vlhkém hadříku.

Specializované chemické látky látky Účinně odstraňuje skvrny z mé varné desky s ochrannou známkou. Ačkoli stojí více, můžete si být jisti, že na sklokeramiku nezanechává šmouhy ani skvrny. Proč experimentovat, když můžete použít osvědčené prostředky??

Krémová tekutina má střední hustotu a zvláštní vůni. Šetrné použití, účinné i ve studené vodě. Odstraňuje zaschlé skvrny, dodává lesk, snadno se oplachuje.

Fox1 , Moskva, Rusko.

Při čištění používejte ochranné rukavice a zabraňte vniknutí do očí

S čističem skla

Čistič skla určený pro lesk sklokeramických desek. Není vhodný k odstraňování mastných skvrn, proto se doporučuje je předem umýt spolu se špínou pomocí speciálních odmašťovacích čisticích prostředků.

Rovnoměrně nastříkejte čisticí prostředek na čištěný povrch.

K otření dlaždic použijte měkký suchý hadřík. Mikrovlákna jsou ideální, protože nezanechávají šmouhy, nitě ani žmolky.

Vhodné jsou tyto produkty: Cinderella „Clean Windows“, Laima Professional, Sanita Glass Cleaning Spray.

Melaminová houba

Melaminová houba je tvořena stlačenými vlákny a krystaly melaminu, které se chemickou reakcí staly porézními. Dokáže odstranit všechny druhy nečistot, takže povrch je hladký a nezanechává škrábance ani šmouhy.

Melaminová houbička umožňuje téměř dokonalé čištění sklokeramických varných desek.

Nepoužívejte žádné čisticí prostředky, tj. neotírejte sklokeramickou desku do sucha;

Houbu používejte bez ochranných rukavic;

Pozor! Pokud máte pochybnosti, zda je melaminová houba vhodná pro vaši kuchyňskou soupravu, je třeba ji otestovat. Vyberte si malou plochu na opačné straně varné desky a pokuste se odstranit nečistoty.

čistit, sklokeramickou, varnou, desku

Otřete hlavní skvrny. Pokud se to nepodaří, naneste na houbičku čisticí prostředek a krouživými pohyby třete povrch, dokud nedosáhnete požadovaného výsledku.

Po čištění otřete varnou desku měkkým hadříkem, který nepouští vlákna.

Používání tablet na mytí nádobí

Sklokeramické varné desky je také vhodné čistit tabletami do myčky nádobí, které účinně odstraňují mastné skvrny. Proces čištění probíhá následovně:

Na čištěný povrch se nanese malé množství čisticího prostředku.

Pomocí houby nebo hadříku je můžete otřít.

Poté pomocí houby navlhčené vodou odstraňte mycí prostředek z varné desky.

Vlhký povrch otřete do sucha suchým ručníkem.

Lze použít specializované mycí prostředky ve formě tablet Celesta, Aquarius, Meine Liebe, FeedBack.

Jak čistit varné desky

Špína z varné desky je něco, čeho se téměř žádná hospodyňka nezbaví. Vytvoří se za pár vteřin (komu se nestalo, že by mu mléko během pár vteřin vyteklo??!) a po delší dobu postupně narůstá a proniká na povrch.

Jak rychle a účinně odstranit karbonové usazeniny z varné desky? Na hadřík nebo houbičku naneste speciální mycí prostředek (můžete jej nahradit gelem na mytí nádobí) a varnou desku otřete. Poté povrch dobře opláchněte vodou a otřete do sucha. Pokud se vám první čištění nepodařilo, nechte varnou desku na povrchu 30-50 minut a teprve poté na ní pracujte. V případě potřeby můžete varnou desku oškrábat škrabkou.

Jak odstranit připálený cukr ze sklokeramické varné desky

Správná péče je důležitá pro udržení vašeho sporáku v čistotě a lesku. Lesklý povrch je velmi viditelný a kazí vzhled a dojem z varné desky. Proto je při péči o keramické povrchy nejdůležitější pravidelnost. Varná deska se musí denně čistit a nesmí se na ní hromadit nečistoty a mastnota.

Správná péče o sklokeramické varné desky zahrnuje dodržování následujících pravidel:

 • Nevařte, pokud je varná deska znečištěná. Při zahřátí se spálí a ztvrdnou tak, že je později obtížné je odstranit.
 • Před čištěním sklokeramické varné desky ji nechte vychladnout. V opačném případě hrozí nejen popálení, ale i poškození povrchu.
 • Sklokeramiku čistěte měkkými utěrkami, hadříky, houbičkami a neabrazivními čisticími prostředky. Nejlepší volbou jsou pastovité krémy a čisticí pasty.
 • Vyvarujte se škrábanců na varné desce, i malé nedostatky mohou výrazně snížit výkon varné desky a zkazit její vzhled. Abyste tomu předešli, používejte k vaření a ohřívání nádobí s hladkým dnem.
 • Nepokládejte plastové nádoby na varnou desku. Pokud povrch ještě zcela nevychladl, budete muset najít řešení problému s čištěním roztaveného plastu ze sklokeramické desky.
 • Upozorňujeme, že sklokeramické varné desky nelze vystavovat vysokým statickým a bodovým nárazům, které mohou poškodit jejich povrch. Při používání výrobku postupujte opatrně.
READ  braun carestyle 5 parní generátor jak čistit

Zářivě čistá varná deska je chloubou každé hospodyňky. Při správném používání a péči vydrží dlouho a zachová si atraktivní a upravený vzhled.

Co byste neměli čistit na sklokeramické varné desce a základní pokyny pro péči o ni

Nesprávná péče může způsobit, že se lesklý povrch rychle poškrábe a ztratí svůj vzhled. Mezi nejčastější chyby patří.

 • Nepoužívejte tvrdé houby, kovové kartáče ani abrazivní čisticí prostředky. Na sklokeramickou hlínu jsou vhodné pouze speciální škrabky a měkké utěrky.
 • Včasné neodstranění nečistot. Pro usnadnění čištění může být povrch opatřen ochranným prostředkem, např. rostlinným olejem nebo glycerinem;
 • Znečištěné povrchy by se neměly čistit čisticími prostředky pro domácnost obsahujícími silikon; ty mohou zanechat zbytky. Předem odstraňte případné skvrny z nátěru a teprve poté použijte ochranný prostředek.
 • Nepoužívejte čisticí prostředky pro domácnost určené k čištění mikrovlnné trouby nebo trouby, ale použijte speciální výrobky.
 • Rozsypaný cukr představuje zvláštní riziko pro povlak. Odstraňte ji, jakmile povrch vychladne.

Místní prostředky pro čištění sklokeramické varné desky

Kromě domácích chemikálií mohou při čištění varné desky od sazí a vodního kamene pomoci také osvědčené domácí prostředky. Jsou bezpečné, ale účinné a jemné.

Tekuté mýdlo

Tekutým mýdlem na praní lze sporák vyčistit bez poškrábání nebo šmouh. Nutné:

 • Na vlhkou pěnovou podložku naneste trochu tekutého mýdla.
 • Napěňte pěnu a povrch umyjte houbou.
 • Navlhčete čistý hadřík vodou a odstraňte zbytky mýdla a nečistot z povrchu varné desky.

Po umytí pracím mýdlem stačí dlaždice otřít do sucha a vyleštit hadříkem z mikrovlákna. Můžete si také vyrobit vlastní tekuté mýdlo: nejprve nastrouhejte 72% prací mýdlo a pak ho rozpusťte v teplé vodě.

Čistič skla

Pokud nejsou nečistoty příliš silné, můžete povrch varné desky víceméně bez námahy umýt jakýmkoli čisticím prostředkem na sklo a zrcadla.

 • Nastříkejte přípravek na povrch studené varné desky.
 • Nechte ji 5 minut odpočívat.
 • Lehce je otřete čistým, suchým hadříkem.
 • Otřete ji do sucha.

Nesnažte se panel vyleštit do vysokého lesku pomocí papíru. Tato metoda nevyčistí varnou desku správně.

Rostlinný olej

Tato možnost čištění se může zdát podivná, protože odstraňuje mastné usazeniny pomocí mastného oleje, ale ve skutečnosti je velmi účinná. Požadováno:

Jak vyčistit sklokeramickou nebo indukční desku?

 • Houbu potřete trochou rostlinného oleje.
 • Varnou desku otřete houbou a věnujte zvláštní pozornost odstranění odolných skvrn.
 • Nechte působit půl hodiny a opláchněte vlažnou vodou.
 • Osušte panel a vyleštěte jej hadříkem z mikrovlákna.

Tajemství této metody čištění spočívá v tom, že mastnota rozpouští mastnotu. Účinek je patrný okamžitě. Abyste zabránili tvorbě silných inkrustací, rozetřete na palubní desku několik kapek olivového oleje.

Jedlá soda

Při správném použití pomáhá jedlá soda odstranit silné usazeniny a vodní kámen, aniž by poškodila varnou desku. Jak používat:

 • Do talíře nasypte trochu jedlé sody a trochu vody. Měli byste dostat kaši.
 • Namočte do něj houbičku a jemně s ní otřete povrch panelu. Nechte ji 10 minut odpočívat.
 • Změklé nečistoty odstraňte čistou houbou a varnou desku omyjte vlhkým hadříkem.
 • Vysušte a vyleštěte do vysokého lesku hadříkem z mikrovlákna.

Je důležité neodstraňovat jedlou sodu z povrchu vařiče, pokud vyschla. Keramika by se mohla poškrábat, protože jedlá soda je abrazivum.

Jedlou sodu lze také smíchat s citronovou šťávou, aby se zvýšila čisticí síla. Tento domácí lék je vhodný zejména k léčbě odolné mastnoty. Nutné:

 • Smíchejte vodu s jedlou sodou a vytvořte pastu.
 • Do směsi vymačkejte 1 lžíci citronové šťávy. л. čistá citronová šťáva. Směs míchejte při. Lze použít také vodný roztok kyseliny citronové.
 • Namočte houbu do tekutiny a myjte varnou desku alespoň 5 minut.
 • Nečistoty seškrábejte čistým hadříkem.
 • Sklokeramiku vysušte a vyleštěte.

Čpavkový alkohol smíchaný s jedlou sodou může také pomoci zvýšit efekt a dodat povrchu lesklý povrch. Nutné:

 • Připravte si pastu z jedlé sody a čpavku.
 • Čistič naneste houbou přímo na saze a skvrny a nechte jej 10 minut působit.
 • Odstraňte nečistoty mokrým hadříkem, umyjte panel.
 • Osušte a vyleštěte hadříkem.

Existují však ošemetné případy, kdy odstranění nečistot není tak snadné.

Čištění sklokeramických varných desek průmyslovými čisticími prostředky

Místo běžných čisticích prostředků lze použít průmyslové čisticí prostředky. Výrobci nabízejí specializovaný produkt, který je určen speciálně pro čištění sklokeramiky. Pokud nejsou na trhu k dispozici, lze použít čistič na sklo nebo melaminovou houbu. Pořadí použití jednotlivých možností má své zvláštnosti, se kterými je vhodné se seznámit.

Čištění pomocí specializovaných produktů

Přípravky vyvinuté pro čištění sklokeramických povrchů byly přizpůsobeny požadavkům tohoto materiálu. Neobsahují abrazivní částice, které by mohly poškodit povrch. S těmito produkty lze odstranit i odolné skvrny.

Většina specializovaných produktů obsahuje silikon, který na povrchu vytváří ochrannou vrstvu. To usnadňuje následnou údržbu. Varná deska se snadněji čistí a nečistoty se na ní tak snadno neusazují.

READ  Jak připojit elektrickou varnou desku Electrolux

Před použitím specializovaného výrobku si pečlivě přečtěte pokyny výrobce. Obsahuje podrobný návod, jak produkt aplikovat. Výrobci nabízejí tyto produkty jako pastu, gel, krém, sprej, emulzi nebo pleťovou vodu. Po čištění je třeba dlaždice důkladně opláchnout velkým množstvím vody. Pokud se tak nestane, zbytky chemikálií začnou při vysokých teplotách způsobovat korozi sklokeramiky.

S velkou škálou specializovaných výrobků jsou oblíbené zejména domácí chemikálie vyráběné pod ochrannými známkami Sanita, Top House, SanitaR, Shumanit, Dr. Beckmann a mnoho dalších.

čistit, sklokeramickou, varnou, desku

Čisticí prostředky na zrcadla a sklo

Čističe skla a zrcadel odvádějí vynikající práci. Za tímto účelem nastříkejte přípravek na vychladlý sporák a nechte jej chvíli působit. Povrch se poté zcela vyčistí a vyleští suchým hadříkem nebo houbou.

Jak čistit varnou desku melaminovou houbou

Melaminová houba je mimořádně vhodná pro keramické obklady a dlažby. Nemají žádné škodlivé účinky. Před použitím navlhčete houbičku vodou a otřete z ní případné nečistoty. Výsledkem je, že všechny skvrny lze snadno odstranit. Zbývá panel opláchnout čistou vodou a otřít do sucha.

Čištění sklokeramické varné desky běžně dostupnými čisticími prostředky

Místo běžných čisticích prostředků lze použít komerčně dostupné čisticí prostředky. Existují houbičky na varné desky určené speciálně pro sklokeramické varné desky. Pokud nejsou na trhu, lze použít čistič skla nebo melaminovou houbičku. Každá možnost má své vlastní speciální funkce, se kterými byste se měli seznámit.

Čištění pomocí specializovaných produktů

Čistící směsi na sklokeramiku jsou vyvinuty pro požadavky tohoto typu materiálu. Neobsahují abrazivní částice, které by mohly poškodit povrch. Současně jsou účinné i na odolné skvrny.

Většina specializovaných produktů obsahuje silikon, který na povrchu vytváří ochrannou vrstvu. To usnadňuje následnou údržbu. Vařič se lépe čistí a na jeho povrchu mnohem hůře ulpívají nečistoty.

Před použitím specializovaného výrobku si pečlivě přečtěte pokyny výrobce. V návodu je podrobně popsáno, jak produkt aplikovat. Čisticí prostředky jsou k dispozici ve formě past, gelů, krémů, sprejů, emulzí a pleťových vod. Po čištění je třeba dlaždice důkladně opláchnout velkým množstvím vody. Pokud se tak nestane, zbytková chemie začne při vysokých teplotách způsobovat korozi sklokeramiky.

Přestože existuje velké množství specializovaných výrobků, oblíbená je zejména domácí chemie vyráběná pod značkami Sanita, Top House, SanitaR, Shumanit, Dr. Rita atd. Beckmann a řada dalších.

Čisticí prostředky na zrcadla a sklo

Čističe skla a zrcadel jsou vysoce účinné. Čistič se nastříká na vychladlý sporák a nechá se po určitou dobu působit. Povrch se poté zcela vyčistí a vyleští suchým hadříkem nebo houbou.

Jak čistit varnou desku melaminovou houbou

Melaminová houba je vynikajícím způsobem péče o keramické obklady. Přitom nemá žádný škodlivý účinek. Před použitím se houba namočí do vody a poté se otře. Výsledkem je, že všechny skvrny lze snadno odstranit. Poté stačí panel opláchnout čistou vodou a otřít do sucha.

Čím čistit sklokeramickou varnou desku

Pokud se rozhodnete změnit design své kuchyně a vybavit ji sklokeramickou varnou deskou, budete si muset pořídit speciální nářadí, které se o tento efektní, ale choulostivý spotřebič postará. Patří mezi ně škrabky, měkké plastové houbičky, houbičky, hadříky z celulózy a mikrovlákna. Nezapomeňte, že pro tento úkol nejsou vhodné žádné prášky. pouze výrobky s konzistencí pasty.

Než se vydáte do obchodu, sepište si seznam potřebného nářadí a podívejte se na přehled konkrétních nástrojů na čištění sklokeramických desek. Mimochodem, nesnažte se nahrazovat speciální nástroje jejich domácími analogy, například sklokeramickou škrabku obyčejným nástrojem na holení: tenké ostré čepele sice varnou desku také čistí, ale mohou vážně poškodit její jemný povlak.

Speciální sklokeramické škrabky s vyměnitelnými čepelemi

Během vaření může i ten nejzkušenější a nejopatrnější kuchař zanechat na varné desce nevzhledné stopy, které se obtížně odstraňují běžným hadříkem nebo čisticím prostředkem. V takových případech se neobejdete bez speciální škrabky, která je určena k šetrnému zametání všech druhů nečistot na sklokeramickém povrchu. Tento jednoduchý, ale účinný přístroj vám pomůže odstranit i odolné skvrny bez poškození varné desky.

Škrabka na sklokeramické desky se skládá z rukojeti, ostré čepele a upevňovacího šroubu. Existují dvě verze těchto nástrojů. jedna s ocelovou rukojetí a druhá s plastovou rukojetí. Ty jsou levnější, ale nejsou tak odolné jako kovové škrabky. Čepele škrabky jsou vyrobeny z nerezové oceli a mohou být pevné nebo ohebné. Použití je velmi snadné, ale sklokeramický povrch je třeba čistit pod úhlem 30 stupňů.

V obchodech s elektrospotřebiči a na specializovaných internetových stránkách je k dispozici široká nabídka škrabek ze sklářské hlíny. Jsou k dispozici jak od výrobců sklokeramických varných desek (Bosch, Electrolux, Gorenje, Indesit, Whirlpool), tak od dalších výrobců nádobí (FIT, Fackelmann, Filtero, Ista, KW Zone, Tetra, Multidom, Dr.W.H., Sprinklersystem a dalších).Beckmann, Top House atd.). Pokud by se navíc původní nůž na škrabce časem opotřeboval, jsou k dispozici výměnné nože. Přibližné ceny tohoto příslušenství najdete v tabulce:

| Denial of responsibility | Contacts |RSS