Jak přetáhnout (lemovat, ošetřit, utěsnit) šev látky klikatým stehem

Přetahování a převazování lze šít pomocí převazovacího rámu, tohoto krásného a velmi užitečného stroje nejen pro profesionální krejčí, tzv. třásňového stroje.

Ale na domácím šicím stroji s klikatým stehem.

K napsání tohoto článku mě přiměla otázka čtenářky tohoto blogu Tatiany

Klikatá by měla, jak bych to měl říct jasněji, neměla by jít až k okraji výrobku, nebo je to jako „objímání“ okraje všech stran? Sním o tom, že se naučím šít, zatím se učím jen základy.

Dnes tedy budeme hovořit pouze o klikatém šití, které je nejběžnější metodou šití (přetahování, šití, ořezávání, podřezávání).

Jak šít klikatým stehem

Při rozhovorech se začínajícími švadlenami jsem zjistila, že naprostá většina z nich chce nejen umět šít, ale také šít jemně a obdivovat svou práci.

Podívejme se na několik variant, jak šít klikatým stehem, aby šev, nebo spíše řez, dopadl krásně.

Hlavním faktorem ovlivňujícím způsob šití klikatého stehu je samotná tkanina

Silné a husté tkaniny, jako je sukno, plátno, len, oblek a šatové materiály, nemají problémy s klikatým přetahováním. Jen přes okraj, to je vše. Chcete-li zlepšit vzhled švu, můžete odstřihnout neposlušné nitě a dodatečně přichytit okraj odstřiženého švu.Zpravidla je není třeba příliš prošívat. Nebo přejděte přes šev tvarovanými nůžkami.

Potíž je v prošívání tenkých, volných a pružných materiálů. A tenké úplety se nejen natahují, ale také kroutí ve švech.

To je druh materiálů, o kterých budeme mluvit.

Existuje několik velmi účinných způsobů, jak bojovat s kudrnatými a hrubými střihy.

Nejúčinnější metodou je prošít podél švu další nit, jak je znázorněno na obrázku níže.

Tento způsob je použitelný a velmi užitečný, pokud ještě nemáte overlock. Její podrobné provedení je zvažováno v průběhu šití pletenin, o nichž je známo, že mají obzvláště vysokou roztažnost.

Tato vlastnost, která je výhodou při nošení úpletů, je velkou nevýhodou při šití, protože velmi ztěžuje šití.

Jednoduché metody však usnadňují práci a nečiní potíže při šití úpletů ani začátečníkům. Čerstvě upletený výrobek lze ušít za několik hodin i se střihem.

Dalším neméně účinným a nejznámějším způsobem šití úhledného přehozu je krok 0,5-1,0 cm zpět od střihu látky a následné oříznutí střihu. Obzvláště úspěšný na tenkých, volných nebo kudrnatých střihových materiálech.

Klikatý steh lze použít nejen k přetahování, ale také k šití několika vrstev látky.

Tímto stehem jsem například ušila sukni ze starých džínů a dokonce jsem vám ho předvedla

Informace o šití sukně najdete v článku Džíny sukně

Klikaté prošívání úžasně ostří hrany i na těch nejtenčích materiálech

Chcete si vyrobit krásný šátek?? Bez klikatého stehu se neobejdete. Tento steh dokáže zázraky.

Zde vidíte, jak šít šev

A v tomto článku, Ušijte si krásný šifonový šátek a naučte se 15 způsobů, jak ho nosit, vám řeknu, jak stříhat, jak šít a jak ho nosit

Pro přeplátování a šití švů je každý moderní stroj vybaven speciální patkou

Musíte mít trpělivost, vzít si příručku k šicímu stroji a najít tuto patku. Tuto patku lze použít nejen k přešití švů, ale také k přešití úpletů a zároveň k šití přešití. Jak to vypadá a jak to funguje, vysvětlím v následujícím videu

Jak šít z úpletů na obyčejném stroji 1.

Abyste zabránili protahování okraje látky při overcastingovém stehu, můžete snížit tlak patky na látku. Každý stroj má svá vlastní nastavení, takže obecná doporučení zde nejsou vhodná.

Svetlana, email voroshilova.i@ya.ru

Irino, dobré odpoledne! Mám na vás otázky ohledně šití triček, kde se mohu zeptat. Děkuji.

Altyn, pokud overlock šije dobře, pak možná s šifonem jen neumíte zacházet? Přečtěte si zde xn8sba1cxa4b2aq.xnp1ai/rolevyi.html

Už je to dlouho, co jsem naposledy šila, a pleteninám se vyhýbám úplně. po jedné špatné zkušenosti, kdy všechny spony měly obrovské díry.)

Doufám, že mi vaše tipy pomohou. Děkuji mnohokrát. Musím si vše znovu pečlivě přečíst.

K dispozici je stroj a overlock elektrický, ale to není šít lemování pro šifon je třeba opravit, ale obvyklé ošetření dělá skvěle.

Děkuji Irina! Naučit se s vámi vědu o šití úpletů je velkým potěšením!

Irina! Děkujeme za vědu o pleteninách.Velmi poučné a srozumitelné. Dříve šité pleteniny rovným stehem, takže v článku byly popsány vady. Díky vaší radě se pokusím šít novým způsobem. Děkuji!

Irina. díky vašim lekcím. nejen příslušenství, které je součástí poptávaného stroje. ale také si koupila jehlice na pletení. Vlákno. které jste doporučil. A také sada univerzálních nohou, která obsahuje patku pro overlock. Velmi cenné informace.Děkujeme vám za vaši tvrdou práci a znalosti. které s námi sdílíte.

Galina, můžete použít klikatý steh a přetahovací steh. Ve stroji je jich několik druhů. Patka ani cikcak však neumí overlockové šití. Speciální noha pro jemné dokončovací ziznazhka je třeba koupit, v sadě, to je obvykle nebude. Ale jak jste právě dokázali, musí vědět, jak ji používat. To znamená, že by to mohly být dobře vynaložené peníze. Nebude to správně napoprvé a bude to nevyzvednuté, stejně jako všechny ostatní nohy stroje.

READ  Automatické přikládání uhlí do kotle vlastníma rukama

Dobrý den, Irino! Mám overlockový stroj, ale ten teď nemám s sebou, a mám overlockovou patku pro šicí stroj. Takže tady je otázka: Chcete-li vytvořit pseudokulatý steh šicího stroje, musíte použít tento steh, který jste ukázali, nebo můžete použít jakýkoli klikatý steh? A mimochodem. Na takový jemný střih je speciální patka. Touto patkou jsem obšila lemy šatů a šatů na léto. Vypadá to docela dobře, ale trochu zklamat na začátku stehu, možná chybí zkušenosti nebo znalosti.

Ani ne tak šiju, jako spíš přešívám, lemuju. Dříve jsme vše nosili do soukromého ateliéru, což bylo pro naši rodinu drahé. Jsme v důchodu a máme ochrnutého dospělého syna. V roce 2014 jsem si koupila šicí stroj. stroj ELNA, na kterém můžete šít a plést. Vaše výukové programy jsou pro mě jedinečnou pomocí. Dnešní lekce pletení se mi moc líbila. Často musí šít a znovu prošívat prádlo. Také ráda šiji tašky a taštičky pro sebe a přátele. Onehdy jsem obšila starý středně velký koš, jehož větvičky se začaly lámat a po celém koši se objevily díry. Musela jsem ji ručně připravit na talíř, ale dopadlo to skvěle. Moc děkuji za návod.

Berninu mám už 2 roky a nikdy jsem nepoužila některé patky, nějak jsem si to vyhledala, přečetla a odložila. Neodpustitelná nedbalost. Díky vám se to naučím. Musel jsem přehlédnout kouzelný kop. Děkuji.

Tatiano, ahoj! Patka pro overlockový steh pro každou značku stroje. Pokud však má váš stroj univerzální nástavec, tedy když patka není se stojánkem, a podrážku s jednoduchým nástavcem, můžete si zakoupit sadu těchto patek. Pokud si přečtete tento článek, pochopíte to lépe.xnp. brat-sborku.Ale patku overlocku bych nehonil. Získáte pseudo overlockový steh, který nenahrazuje overlock. Pokud rádi šijete a máte-li jen trochu možnost, kupte si overlock a budete spokojeni!

Dobrý den, Irino! Slyšela jsem o patce pro overlockový steh, existují tyto patky pro stroj Janome?? Nebo patka pro Berninu? Každý den začínám s novinkami na vašich stránkách, hodně se toho dozvím. DĚKUJEME.

Pro dokonalý steh vždy používejte regulátor jehlové nitě a přítlak patky. Profesionální švadlena nastaví šicí zařízení na 10 až 20 minut pro určitý typ látky, provede zkušební šití a teprve poté přejde k výrobku.

I super vybavení přináší pozitivní výsledek pouze v šikovných rukou. Kompetentní švadlena zvládne proces výběru jehly, nitě, stabilizátorů pro šití, nastaví šicí stroj na konkrétní typ látky.

Jaké jehly zvolit

Všechna dvojjehla se liší vzdáleností mezi jehlami. Čím více variant máte ve své sadě, tím více typů dokončovacích stehů můžete na stroji šít.

Hlavním orientačním bodem při nákupu dvojjehly je maximální šířka klikatého úseku vašeho šicího stroje. Je to snadný odkaz, zejména při objednávání online.

Ještě jedna věc: dovážené šicí jehly, nemluvíme o Číně, dobře vyleštěné a bez zoubků, jsou dražší. Tato jehla bude mnohem užitečnější. Čím tenčí nit použijete, tím krásnější bude steh. A jemná nit se na prvních zoubcích snadno přetrhne.

  • Nejlepší je mít několik jehel různých velikostí.
  • Používejte pouze kvalitní příslušenství, i když je dražší.
  • Dokončovací šití by mělo být provedeno jemnou jehlovou nití.
  • Nit v cívce musí být o jednu velikost menší.

Tyto jednoduché pokyny vám umožní šít dvojjehlou nejmenší velikosti na velmi jemné nebo velmi husté látky.

Jak nastavit šití na šicím stroji? Nedávno jsem dostala e-mail od čtenáře mého zpravodaje „Jak vydělat peníze na šicím stroji„?“. Ptala se, jak přehodit šicí stroj z tlusté látky na tenkou a zpět. Ve snaze odpovědět podrobně jsem napsal následující text.

Nastavení šicího stroje. Jak získat normální stehy?Existují dva typy nastavení šicího stroje: jedno provádí mechanik (nebo někdo, kdo rozumí mechanice) pomocí šroubováků, kleští a někdy i kladiva. Druhý typ nastavení se provádí pomocí všech otočných knoflíků, šroubů a tlačítek umístěných na stroji. Toto nastavení by měl znát každý, kdo usedne kšicímu stroji.

Podívejme se na všechna „uživatelská nastavení“:

Výška hřebene (z dolní látky advancer). U Racka se nastavuje ve stejné oblasti jako výměna cívky. K dispozici je 4polohový volič. Polohu hrotů lze snadno zkontrolovat vizuálně: u silnějších tkanin by měly hroty vyčnívat nejvíce, u tenkých tkanin by měly vyčnívat nejvíce. sotva vyčnívají. Pro vyšívání. Zuby jsou zcela skryté.

Podolskaya“ s regulátorem výšky radliček (mimochodem, není to nejlepší úprava stroje, ale je to také v pořádku) má tři možnosti. Silné tkaniny, tenké tkaniny a výšivky (skryté ozubené kolečko). Obvykle se tento nesmysl nepoužívá, pokud nevyšíváte a nepoužíváte pouze horní polohu.

Existuje také pojem „strečink“. Dobré nebo normální utažení je, když jsou sešité části rozložené a mezi horní a dolní látkou nejsou vidět žádné stehy nebo „rýhy“ a šev není vyhrnutý. Špatná těsnost je, když jsou oba závity příliš volné. je třeba utáhnout.

Pokud se na dně tvoří smyčky, je třeba nejprve. zvýšení napětí horní nitě. Špatné napnutí nitě. není jediným problémem. Viz. pod.

Zkontrolujte napnutí cívky a rovnoměrné podávání nitě zatažením za cívkovou nit, když je stroj navlečen. Pokud je cívková nit mírně volná, ale ne trhavá, je v pořádku. Pokud je příliš lehká. V cívce se objeví smyčky a zámotky. Pokud sebou trhá, jedná se o uvolněnou nebo poškrábanou cívku. Cívka také může způsobit, že cívková nit bude velmi těžká.

READ  Jaký je nejlepší fén s rotačním kartáčem?

Když se cívka v cívkovém pouzdře otáčí velmi lehce, nit se někdy zamotá nebo přetrhne. Cívka se musí otáčet s malým třením. Pokud je cívkové pouzdro vybaveno speciálními tenkými plochými pružinovými „distančními podložkami“, které drží a brzdí cívku, nemělo by k tomu docházet. Takto sofistikované jsou však pouze nové stroje.Pokud máte starý stroj a má příliš lehce chodící cívku, užitečný tah: vystřihněte z papíru (pauzovacího papíru) nebo tenké látky (boloňského salámu) malý kruh o průměru o něco menším než samotná cívka, uprostřed kruhu vystřihněte otvor pro osu. Vložte tuto kruhovou podložku do cívkového pouzdra. Na naši improvizovanou podložku kápněte mikrokapičku oleje a poté vložte cívku.

Něco málo o jehlách šicích strojů.

Potřebujete dobrou značkovou jehlu. Ty levné čínské mají často nejrůznější otřepy, tupí se, ohýbají a lámou. Jako možnost můžete začít s nimi, ale pokud vážně pracovat. je to osina v zadku!

Pokud máte Podolsk. můžete si koupit německé, japonské nebo korejské (oranžové) jehly pro průmyslové stroje. Musí mít „silnou žárovku“. Vezměte si jehly s čísly 00, 10 a Tyto jehly se hodí pro „lemování“, ale nemají fazety. „Ploché řezy“ na žárovce, které jsou potřebné k tomu, abyste nemuseli přemýšlet o úhlu, pod kterým jehlu nasadíte, tj.к. je vystaven tak, jak má být. S plesem. jehly je třeba myslet na správné zavedení jehly a výhodou je, že dovážené průmyslové jehly jsou obvykle kvalitní. Jehly pro domácí stroje mohou být dražší, se stejnou nebo horší kvalitou.

Pokud se zajímáte o šití a design (a zejména o kabelky) a nevadí vám, že si tím vyděláte peníze. Přihlaste se k odběru mého newsletteru.

Jak šít úplety? Jak šít úplety na běžném šicím stroji?

Ještě jednou, milí nadšenci šití, milla-sidelnikova.com!

Na rozdíl od tkaných látek nelze u pletenin spojovat vystřižené části střihů běžnými stehy rovného šicího stroje.

Rozdíl mezi tkanými a pletenými textiliemi spočívá v tom, že pletené textilie jsou v různé míře podstatně pružnější než jejich tkané protějšky. A běžné šití blindhem se s takovou roztažností jednoduše nedokáže vypořádat. Dříve nebo později se zlomí.

Většina pletenin se navíc vůbec nesráží. Někdy jsou však náchylné k překrucování.

Tradiční zpracování tkaných materiálů proto není relevantní, pletené materiály mají svou vlastní „cestu“.

Na rozdíl od tkaných materiálů, kde se pouze u některých výrobků používají overlockové stehy pro současné spojování a dokončování švů, se tímto způsobem přednostně zpracovávají všechny pletené materiály bez výjimky.

U některých průmyslových a „domácích“ výrobků se můžete setkat se současným prošíváním a stříháním pomocí běžného třínitného overlockového stehu.

K takovému zacházení však dochází spíše proto, že v tomto období není z jakéhokoli důvodu možné pořídit vhodné vybavení.

Švy a střihy pletenin se v naprosté většině případů zhotovují speciálním čtyřnitným overlockovým stehem.

Pro velmi pružné úplety, jako je máslo, supplex apod.д. je zde speciální super elastický steh.

A pokud se podíváme z přední strany na šev a zároveň je střih pleteniny overlockován běžným třípramenným overlockovým stehem

rozdíl mezi nimi vidíte na první pohled.

Kvůli řídkému a volnému vázání knoflíkových dírek a stehů se overlockové šití hůře šije, a proto nejsou švy tak pevné.

Jak vidíte, běžný třínitný overlockový steh není zcela vhodný pro šití švů a šití úpletů současně.

I když by se samozřejmě nic hrozného nestalo, kdyby se z nedostatku jiné možnosti švy i švy pletených materiálů zpracovávaly současně jednoduchým třípramenným overlockem.

Ploché overlockové stehy se používají také k šití a současně k sešívání švů pletenin.

U overlockových stehů jde o to, že se nejedná o smíšené stehy a overlockové stehy, ale také o ozdobné stehy. To znamená, že jednou provádí šev, zpracovává švy a po provedení všech těchto úkonů se nachází také na přední straně výrobku, aby výrobek ozdobil.

Většina overlockových stehů a overlockových stehů se vyrábí z příze s texturou.

Je lehký a pružný. Nepřetiskuje se na přední straně. Nezatěžuje šev ani střih. Poslušně následuje materiál, ne naopak atd.д.

Co když nemáte overlock?? No, člověk nemůže vytrhnout peníze z rodiny, aby si koupil obecně levný šicí nástroj.

Pak můžete využít služeb krejčovské agentury nebo zajít do opravny oděvů. Rádi přijmou takovou snadnou a rychlou práci, a tudíž i výdělek.

Pokud nemáte overlock, můžete šít overlockové švy na úpletech běžným klikatým stehem na šicím stroji. Pro úzký klikatý steh nastavte na šicím stroji délku stehu 1,5. 2 mm, šířku stehu 0,7 mm. Párování stehů. Aby byl šev čistý a napnutý, šijte s odstupem od okraje švů.

A proto, pokud očekáváte, že při šití vzoru budou oka pleteného dílu odpovídat tomuto vzoru, měli byste při vystřihování vzorů počítat s přídavky na švy 0,5 až 1,0 cm (v závislosti na vlastnostech látky).

Naštěstí pro ty, pro které ještě není k dispozici dobrý overlock, se většina pletených materiálů nedrolí a nekroutí. Šev 1) tedy můžete nechat tak, jak je, bez jakéhokoli ořezávání.

Pokud jsou švy zkroucené: 1) lze je svázat podobným stehem kolem přídavku na šev až 6 mm za okraj.

jemné, látky, šicím, stroji

Švy lze také spojit speciálním pružným stehem na zip.

READ  Jak šít na šicím stroji singer

Zakřivený šev lze zajistit přidáním tohoto stehu. Stejně jako dříve musí být 6 mm od okraje.

Pokud se přídavek na šev stále drolí, lze oba švy spojené výše uvedenými stehy sešít dalším speciálním stehem. Říká se mu tečkovaný klikatý a pružný klikatý steh a také steh „ric rac“ nebo trojitý klikatý steh.

jemné, látky, šicím, stroji

Ale mnohem přesněji „pájení“ úseky pleteniny se získá, když řezy a šité a oříznuté z rozpadající se jeden steh.

Toho lze dosáhnout širokým klikatým stehem. S délkou stehu 4 5 mm a šířkou stehu 0,7 mm. Tento steh je také nejvhodnější šít ve vzdálenosti od okraje. V takovém případě je nutné použít příplatky za švy.

Pokud však mezi „zavazadly“ vašeho šicího stroje najdete takové stehy, jako je tečkovaný klikatý nebo pružný steh, pak jistě existují i další speciální stehy, které lze použít k současnému šití a zpracování střihů pletených materiálů.

Počet těchto stehů se samozřejmě u jednotlivých šicích strojů liší, takže „rady“ byste měli hledat v příručce k vašemu šicímu stroji.

Tyto stehy jsou obrácené jako overlockové stehy. Zde lze overlockové stehy použít k sešití vzoru a zároveň k sešití švu kolem švu.

A zepředu se dají „použít“ jako ploché dekorace.

Vezměte prosím na vědomí! Poslední steh na obrázku je velmi podobný čtyřnitnému overlockovému stehu, o kterém jsem mluvil ve výše uvedeném článku.

Ale speciální stehy šicího stroje, to není skutečný overlockový steh a proces šití je velmi odlišný od overlockových stehů.

Aby byly rovné a krásné, bude lepší, když je nejprve umístíte v určité vzdálenosti od okraje řezu a po prošití přebytek úhledně odříznete v blízkosti šití.

Všechny stehy šicího stroje při práci s pleteninami musí být provedeny speciální jehlou s označením stretch.

Tato jehla nemá ostrý hrot, ale mírně zaoblený. Ten je navržen tak, aby hrot jehly neprorazil vlákna pleteniny a nepřetrhl je, ale aby je od sebe odtlačil.

Lepší a úhlednější řemeslo je lepší díky několika jednoduchým tipům pro kutily pro šití na šicím stroji

S prudce rostoucími náklady na oblečení se stále více lidí rozhoduje pro šicí stroj.

Problémem však je, že vytvoření jednoho kusu může trvat i několik měsíců a švy jsou při prvním pokusu o vytvoření oděvu často nerovnoměrné.

S ohledem na tyto faktory byste měli znát několik triků, které vám šití na stroji usnadní.

Je možné šít úplety na šicím stroji?

Mnoho lidí, kteří rádi šijí úplety na běžném šicím stroji, tvrdí, že je často nemožné šít rovnoměrně a krásně. Pletený steh končí s přeskoky, nit se dole zamotává, někdy se dokonce přetrhne.

Proč se to děje?? Existují snadné způsoby, jak šít pleteniny na běžném šicím stroji. Existují také způsoby, jak na šicím stroji vytvořit krásně rovné pletené stehy.

Jak šít pletený šev na šicím stroji

Dnes na internetu najdete spoustu tajemství a tipů, jak ušít z úpletu jakýkoli výrobek na nejzákladnějším stroji. Vybereme ty nejzákladnější:

  • Zvolte jehlu se zaoblenou špičkou, aby v procesu práce nepropíchla látku a kromě toho ji. To je důležité zejména u jemnějších úpletů. U velmi těžkých tkanin se minimalizuje riziko roztržení.
  • Na látku nebo pod ni lze položit list papíru. Steh se položí přes papír a pak se odtrhne.
  • Pro dosažení kvalitní pleteniny na šicím stroji je třeba použít speciální polyesterové nitě. V dnešní době jsou zcela běžné a jsou k dostání v mnoha specializovaných obchodech.
  • Pásový dopravník pomáhá posouvat horní vrstvu pásu. Tento nástroj je obvykle zabudován v mnoha moderních šicích strojích.
  • Nikdy není na škodu vyzkoušet si steh na malém kousku látky a zkontrolovat napětí nitě a kvalitu stehu.

Jaké jsou zvláštnosti šití úpletů?

Moderní pleteniny jsou zastoupeny v široké škále typů a každá z nich má své specifické vlastnosti. Ne všechny domácí stroje si s nimi poradí, a proto při šití vznikají určité problémy:

pokud je úplet příliš elastický, budou se kusy při šití příliš natahovat a šev může být deformovaný;

jemné, látky, šicím, stroji

pokud není příliš kluzký kus látky ušit dostatečně rovnoměrně;

Pokud tenká přítlačná patka látku pevně nepřitlačí;

Pokud se viskózní a velmi lehký materiál zvedá spolu s jehlou, což vede k vynechávání stehů nebo ke zdvojení stehů v jednom místě.

Aby vás případné potíže neodradily od práce s pleteninami, podívejme se předem, jak snadno vyřešit běžné problémy:

Aby se látka příliš neroztáhla, lehce naškrobte oblast švu, počkejte, až zcela zaschne, a pak se pusťte do práce;

Pokud látka stále klouže, položte pod ni kousek papíru a látka se bude pohybovat s ním;

Pokud přítlačná patka nedrží látku dobře a nepomáhá ani nastavení její polohy, vložte pod látku několik vrstev tenkého papíru;

Abyste zabránili nadzvednutí pleteniny jehlou, položte přes látku podél linie stehů úzký proužek papíru.

Šití vám může usnadnit několik triků, takže se nebojte zacházet se zatoulanou látkou. Než se však pustíte přímo do šití, musíte si připravit sadu materiálů a nástrojů.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS