Naučit se šít kožené výrobky ručně a na šicích strojích

Každá začínající švadlena se setkala s nutností pracovat s přírodní a syntetickou kůží. Například výroba sukní, ozdob pro panenky a různých druhů ručních prací vypadá stylově a originálně. Vzory na kůži se často používají v ateliéru.

Jak šít z kůže? Krejčovství kůže zahrnuje výběr typu suroviny. Přírodní materiál pochází z různých živočichů:

 • Skot. telata, býci, krávy, buvoli. Velká plocha materiálu, pevnost, pružnost. indikátory pro výrobu obuvi, tašek, pokrývek hlavy i svrchních oděvů.
 • Vepřové maso. horší kvalita, ale také vysoké náklady. Nejčastěji se používá jako vložka do bot. Moderní technologie zpracování suroviny umožňuje zákazníkům získat měkký semiš a další materiály, které jsou vhodné pro různé druhy oděvů a koženého zboží.
 • Ovce. materiál je měkký a jemný na dotek. Ovčí kůže malých rozměrů se používá hlavně při výrobě rukavic, zvláště cenná je při výrobě kabelek, různých doplňků, šperků. Ve vzácných případech se materiál používá k výrobě bundy, saka.
 • Kozí. vytváří jemný, měkký, vlnitý vzor. Odlišnost od předchozí verze. kůže je hustší, má jednotnější tloušťku a je voděodolná. Poslední vlastnost, zvláště cenná v obuvnictví, oděvnictví.

Další informace! Jelení, losí a mladé hřebčí kůže jsou vysoce technické a spotřebitelé je často kupují. Tato surovina je základem pro výrobu luxusních oděvů, obuvi a dalších výrobků. Exotické kůže. plaz, krokodýl, krajta, ryba, rejnok, pštros.

Jak šít

Ruční domácí šicí stroj není vhodný pro šití kůže. Existuje však možnost získat materiál o tloušťce až 1 mm. Musíte však vědět, jak k šití přistupovat. Co si musíte připravit:

 • Teflonová noha. Je to nepostradatelný doplněk, pokud švadlena šije z kůže, kabátové látky nebo manšestru. Pomáhá zajistit hladké a krásné švy a snižuje riziko vzniku záhybů.
 • Jehla speciálně pro tento materiál. Jeho zakoupení zajistí hladké stehy, šetrné propichování.

Kromě toho si budete muset pořídit nějaké nářadí pro práci s kůží. Zejména pokud je hustá.

Kožené jehly.

Existují specializované jehly na šití kůže a já vám vysvětlím, proč je tak důležité je používat.

Přírodní kůže je vláknitý materiál. Umělá kůže je vyrobena z tkaniny nebo lisované vrstvy. Vrchní vrstva může být více či méně porézní. A tento materiál je třeba nařezat nebo rozříznout, aby se do něj vešla nit.

Jehla na kůži je zkosená, takže se snadno zařezává do kůže a vytváří čisté otvory. Univerzální jehla má jinou strukturu. Pokud se budete snažit šít univerzální jehlou, rychle se vám otupí, budete mít problémy s napínáním, nitě se vám budou třepit a stehy budou jednoduše křivé. Nejdůležitější je, že díry budou ošklivé. Pokud je vaše kůže imitací kůže nebo špatně barvenou kůží, barva se kolem otvoru setře. Vzhled šití bude ošklivý.

Kožené jehly se liší šířkou vstupního úhlu a sklonem, takže vznikají různé vzory stehů.

Některé dívky používají jehly na kůži, které jsou určeny k šití džínoviny. To však lze provést pouze v případě, že se jedná o skutečně džínové jehly. Přesto zkuste koupit kožené jehly. U domácích strojů je to jedno, u průmyslových strojů je to druhé.Existuje mnoho dobrých firem na výrobu jehel. Mnoho dívek chválí japonské jehly. Existují německé firmy s mnoha variantami pro kůži. Sám dávám přednost jehlám Grotz Beckert. to není reklama, jen se dělím o to, co sám používám. Na svých webových stránkách mají několik podrobných fotografií, které ukazují samotnou jehlu a to, jak vypadá šití na kůži. Když jsem si vybírala jehly, dívala jsem se na tato oka. Až si to vyzkoušíte, budete tomu lépe rozumět. Nemohu vám s určitostí říci, zda jsou tyto jehly k dispozici pro domácí stroje, ale určitě jsou k dispozici pro průmyslové stroje.

Pokud máte správnou nohu a jehlu, i bez pomůcek Grotz Beckert snížíte počet neúspěšných pokusů.Mnozí z nás žijí v malých městech, kde je dostupnost takových věcí velmi malá. Ale musíte nějak najít způsoby a najít všechny tyto komponenty, aby byl kus krásně a profesionálně ušitý. Přinejmenším to bude dobrá věc pro vaši rodinu nebo něco, co můžete prodat.

Výběr jehly a tkaniny.

Bez správné volby hustoty látky a počtu jehel nedosáhnete úhledného prošití. Jedná se o přípravnou fázi a kvalita šití bude záviset také na tom, jak dobře si tento pár vyberete.

Kombinace jehly a látky je jednou z nejčastěji kladených otázek v našich kurzech šití. Protože s vámi nemohu jít do obchodu, snažím se vám co nejvíce pomoci při výběru pomocí fotografií. Opět nevím, co vaše obchody prodávají. Existuje však určité pravidlo, na které se můžete spolehnout. Platí pravidlo: čím silnější materiál, tím větší jehla a silnější nit. Podívejte se na grafy, na internetu jich je mnoho.

READ  Vinylové dlaždice Quartz pro podlahové vytápění

Pokud máte v plánu vydělávat si šitím kabelek, doporučuji věnovat veškerou pozornost kvalitě šití. Vložil jsem jehlu a půl roku ji neměnil, protože je vyrobena speciálně pro kůži. Také patka a nit. A proto s tím nemám problém.

82 komentářů :

Len, Zkoušel jsem to „domácí“ )) na Brazier, celou dobu jsem měl před sebou tvůj první příspěvek. Děkuji vám za to a za pokračování! Velmi poučné.

Lena, hi)Kůže v některých případech, například na látce, a pak šití, je vhodné lepit moment-stolar. Žádný zápach. Rychle schne, je na bázi pva, ale je odolnější vůči vodě

Marino, ahoj. Ne, hledala jsem lepidlo na kůži. V Astaně se moment moc neprodává, ševci a ti, kteří pracují s kůží, říkají, že se moment může později chovat nepředvídatelně, ztvrdnout atd.п. п.э. To je to, od čeho jsem utekl.

Leno, děkuji. kůže je pro mě teď obzvlášť důležitá!

Teprve nedávno a náhodou jsem viděl dílo „pod vámi“. Při hledání kůže navíc vypadlo několik tašek.Smál se. Dokonce i způsob, jakým produkt popisují, je okopírovaný 🙂

I já jsem tato díla nedávno viděla, bylo mi nepříjemné se tě, Leno, zeptat, jestli jsi to viděla, nebo ne. No, ne v takové míře, to není sebeúcta. dokonce i logo. Žádná slova. Díky za know-how s lepidlem na hrnec a žárovkou na magnet 🙂 A objevila jsem nejjednodušší způsob, jak z černých věcí odstranit drobné nečistoty nebo kočičí chlupy. Omotejte lepicí stranu ruky lepicí páskou a vyčistěte povrch, měňte, jak se ušpiní, skvěle se vyčistí))))

)))) jo, to dělám taky, když váleček dojde)))) to taky vychází z papírové lepicí pásky.

Děkuji. Mnoho užitečné pro sebe :)))

Leno, vždycky popisuješ procesy tak bujně, že si chci pořídit stroj a alespoň něco na šití. Velmi se mi líbí vaše práce!!1

)) Děkuji, Galino! Jsem rád, že příspěvek byl inspirativní))

kůži, šicím, stroji

Leno, děkuji! Znovu jsem se dozvěděl spoustu užitečných věcí. O lepicí pásce, o lepidle. A také vám dávám věčnou 10% slevu na SHKURA))))).

Leno, děkuji! Velmi užitečné informace! Zejména o zapalovačích)))

)))) zapalovače. Jo. Často se mě na to ptají. Takhle plachý. tolik kouříš?

Nikdy mě nenapadlo, že by se kůže dala spálit v ohni, takže by nebylo žádné „froté“))

Leno, to je milé!Děkuji mnohokrát !Právě se snažím ušít kůži. A o šití kůže na domácím psacím stroji. Někdo dělá na koleně talentovanější věci. než ostatní snobové v profesionálním vybavení))))

Len, velmi užitečné, děkuji. Jsi velkorysý ve svých tajemstvích. ))) Žárovka mi právě otevřela oči.))), takže je nutné po večerech šít na Podolském. Není to vidět, zejména pokud není prošití kontrastní. Jen objetí. Kůže mimochodem vynikající Podol ruční šicí stroj. a dokonce tři vrstvy. Posuvník látky by měl být nastaven na hedvábí, ozubená kola budou vyšší. dobře pohybují kůží. Šití je vynikající, stejně jako na vzorku, milimetr na milimetr. Pouze pomalejší. Vždy však můžete zkontrolovat čistotu. A cena je velmi výhodná) prodávají jich hodně a někdy je i vyhazují.

O Podolce, Nataše, to je jisté! Svého času jsem na něm ušila více silných látek! Dokonce si vzala čtyři vrstvy kabátu!

Díky Natašo, přidám tvůj komentář k příspěvku)

=) Zrovna šiju tašku a jsou tam silná místa. Nafoukne se a rozvine, ale prořízne i 3 vrstvy ruského rostlinně vyčiněného dobytka. Dobré pro stroj!)))

Páni))) a jak to rovnoměrně šije? nebo se stehy vznášejí. Jedna je kratší, druhá může být delší.

Tím je to vyrovnané. Někdy může přeskočit, ale pak stačí prstem na nohu ještě více přitlačit.

Přesně tak, Natalie! Sešitý jen pár stehů na kůži a přesně tak, jak „držet prst tlapku“ =) Leno, děkuji, máš velmi jasné a užitečné vysvětlení. O tužkách s páskou uvnitř. geniálně dokonalé.

Leno, moc děkuji za sdílení zkušeností, chyb a know-how)). Děkuji mnohokrát!

Leno, děkuji. Četla jsem to s velkým zájmem! Vždycky je zajímavé podívat se na „kuchyni“ mistra, porovnat něco s mým, například také používám váleček (ale ne lepivý a hadřík) na čištění stolu a výrobku (jemné chmýří) a někde získat zkušenosti 🙂 Snažím se najít černou lepicí pásku. Nikdy jsem neviděl.

Yulie, děkuji! V ševcovských obchodech by to měli mít.

Objevil jsem speciální látkový transfer, který se prodává v rolích různých šířek. Mám. šířka 6 cm, v roli. 100 м. Je to lepicí páska na papíře. Přilepte ji na látku nebo kůži a odstraňte papír, poté přilepte druhou vrstvu kůže. Velmi praktické například pro upevňování malých dílů. Nevýhoda. která jehlu potřísní.

Lena, je to v pohodě, možná nebudu skvrnit příliš) Scotch tape doesn’t stain (skvrnitá páska se nešpiní). Kupujete ho v místních obchodech??

READ  Poloviční náplň myčky Bosch

Lenochka, já tento způsob protahování nití přivázáním k předchozímu zbytku, naučil od mistra, který ke mně přišel stroj seřídit, tak vyrábět, čímž ušetřím čas.Zbytek předchozího vlákna vychází poměrně dlouhý a já ho nevyhazuji.Navíjím ji na volnou cívku a používám ji na prošívání nebo lemování.

) a vyhazuji ji, nit je velmi silná, nic jiného s ní nešiju.

Leno, měl jsem na mysli zesílené závity 45 LL, které většinou používám.Kapron, zejména v cívce, má vždy tendenci se rozplétat.Nápad s osvětlením se mi moc líbí, už jsem se na něj zaměřil

Irino, takové žárovky prodáváme v obchodech s obuví a tam, kde jsou promki.

Jak šít kůži na šicím stroji

Řezací nůž, nůžky. Přešel jsem na řezačky papíru. Z nějakého důvodu se mi s nimi pracuje lépe.

Jakékoli gumové bezbarvé lepidlo. V Rusku jsem koupil Moment Crystal, v Kazachstánu. Secunda. Také jsem si koupila lepidlo na boty ve velké sklenici.

Z komentářů k příspěvku: Kovalenko Elita (Kyjev) : Sám jsem návrhář obuvi, s kůží pracuji téměř 20 let. Šiju tašky a boty, ale nemám na sebe čas, jen se na vás podívám a hned chci tolik.! Chtěl jsem vám poradit, abyste lepidlo v okamžiku, kdy to ještě není profesionální a je to „sklovitá“ kůže a profesionální lepidlo, nazývá se guma a prodává se v různých baleních, litr nebo více v obchodech pro záležitosti obuvi nebo je stále latex, je také velmi dobrý a méně „voňavý“. Můžete s ním lepit díly, snadno se odstraňuje z povrchu kůže. Tatiana (blog The Pencil Box): Používám také lepidlo Torque Crystal, ale naposledy mě zklamalo. Kůže byla jemná, lesklá, italská a lepidlo vyteklo na přední stranu a lesk byl rozmazaný. Ještě že jsem si toho všimla včas, než byl kus přišitý. Takže souhlasím s tezí, že by se vše mělo testovat na malých kouscích kůže, různé kůže mohou reagovat různě.

Vzor na kůži přeložte speciálními pery na kůži nebo jen obejděte šídlem (pokud je kůže matná). Stopy po peru odstraňuji (pokud je to nutné) pomocí tamponu olej/alkohol/voda. Záleží na kůži.

K zaoblení rohů používám všechny vhodné kulaté věci)), obvykle lisovací kroužky nebo sklenici s lisovacími kroužky. Položím je na roh a obejdu je s perem nebo baterkou. Pak jsem je přestřihl nůžkami.

Gumová kladívka (paličky), která mi před časem koupil manžel. v železářství. Předtím jsem používal obyčejnou paličku. Ale velmi opatrně a vždy přes látku.

Mám dva typy. Plochý a vypouklý) V zásadě používám vypouklý, plochý stahuje kůži, používám ho na malé díly, tlustou kůži, nebo jen když potřebujete něco vytáhnout))))

Pokud šijeme na látku, je třeba švy vyžehlit. Na kůži to nefunguje.) I když tenkou kůži lze sešít. ale lepší je použít lepidlo a kladivo.

 • otočte díl naruby,
 • vyrovnejte přídavky na švy,
 • poklepejte kladivem na celý šev. vlákna kůže se rozprostřou a šev je plošší.
 • Pečlivě přilepte přídavky na švy,
 • znovu zaklepat,
 • Otočte jej na přední stranu a znovu přitiskněte podél švu. Vše.

Od té doby, co to vím)), to dělám často. Šití začínám asi 0,5 cm od okraje a končím 0,5 cm od okraje. Pokud se kůže roztáhne, prostě ty centimetry navíc uříznu a šití zůstane neporušené.

Můžete si ji prohlédnout na fotografii níže (ano, je to fotografie z návodu na spojku)) Vidíte, že na vnitřní straně šití skončilo a nedosahuje k okraji. To proto, abyste mohli snadno a bez následků odříznout přebytečný materiál.

Možná se to zdá matoucí a složité) Myslím, že to pochopí ti, kteří šijí/šijí kůži (zejména tenkou). od 0,6 mm).

Korneeva Elena (blog Summer Rain): Používám jen serpentinu, aby se kůže při šití neroztahovala. Pokud potřebujete lemovat okraj, vystřihnu proužek na šířku lemu a žehlím bez parního lepidla. A to je vše. Nic se netahá ani nedeformuje.

Pokud potřebujete slepit velký kus kůže, pak ho nezatlačujte rukama ani pravítkem, ale tímto nástrojem.

Taková maličkost mi chybí. Něco jako zařízení na tvarování rohů a hran, víte??

Nesetkávají se zatím v Astaně, a v internetových obchodech se prodává pouze ve výšivce a minimalistické. A kde seženu tolik vyšívacích dílů??)))), takže si zatím vystačím s velkou špachtlí nebo prsty, jako je tento 😉

Kůže je jiná než látka) při umisťování vzorů na kůži se vyhýbám nedokonalostem a zohledňuji směr roztažení kůže.

Kůže se nejméně táhne podél páteře. Další jsou méně pružné. podél končetin (samozřejmě v závislosti na kůži, ale často to tak dopadá). Zní to trochu maniakálně))))

Pro rukojeti beru kůži pouze z oblastí podél páteře (středová linie pro ořezávač)

Milé švadlenky, byla bych vám velmi vděčná, kdybyste mohly k příspěvku přidat.

Jak šít kůži na šicím stroji

Kůže je pevný a pružný materiál s pevnou a příjemnou strukturou. Oblečení, doplňky a šperky z kůže mají díky svým vlastnostem dlouhou životnost, vypadají stylově a originálně. Práce s tímto materiálem je však poměrně pracný a náročný proces, který vyžaduje další dovednosti a znalosti. Pokud se chystáte pracovat s kůží, máme pro vás několik tipů, jak šít na domácím šicím stroji, abyste dosáhli krásných stehů a hotového výrobku, který vydrží dlouhá léta.

READ  Rozměry vestavné chladničky side-by-side

Než začnete šít kůži, musíte zvážit nuance materiálu:

 • Různé druhy kůže lze použít na různé věci: měkkou kůži na oděvy, silnější kůži na kabelky a doplňky.
 • K označení vzoru kůže použijte gelové pero nebo propisku.
 • Párové vzory z kůže nebo semiše by měly být šité stejným směrem. Zrno kůže se táhne po celém obvodu a směr zrna se odráží v barvě práce.
 • Vzor v žádném případě nešijte ani nesešívejte špendlíky. Proražení kůže zanechá stopy, které jsou na hotovém oděvu viditelné. K tomuto účelu se používají sponky.
 • Kůže by se měla řezat speciálním nožem na kůži nebo kožním nožem. Obyčejné nůžky na žehlení kůži rozžvýkají a rychle se ztupí.
 • Nežehlete kůži horkou napařovací žehličkou. Vyžehlete kůži na rubové straně suchým hadříkem a nehorkou žehličkou. Příliš horké železo může materiál zničit a změnit jeho vlastnosti.

Je třeba poznamenat, že domácí šicí stroj dokáže šít jen málo silnou kůži, asi 1-1,5 milimetru silnou. Silnější druhy používané k šití opasků a tašek mohou vyřadit váš stroj z provozu. Proto doporučujeme šít ručně nebo na průmyslovém šicím stroji na kůži. Aby šití kůže probíhalo bez problémů, je třeba šicí stroj vybavit a správně nastavit.

kůži, šicím, stroji

Začněte šít

Ahoj všichni, sdílím s vámi své první výsledky v práci s kůží. Co si myslíte??)

Jak šít pružný materiál na běžném šicím stroji | Caramilla Easy

To je vše, zbývá už jen jeden

Můj otec dnes zemřel v nemocnici. Jsem teď úplně sám. Nemyslel jsem si, že budu muset pohřbít celou rodinu sám.

Do mého routeru se včera večer někdo naboural. Změna názvu řetězce.

Hned mi nedošlo, že síť s názvem Putin_huilo. toto je můj směrovač.

Podle interních záznamů poskytovatele internetových služeb. asi 100 hackerů ve městě, vlna útoků je již téměř u konce, útoky z Ukrajiny.

Vážení a ne tak vážení Ukrajinci a hoholici, obracím se na vás. Co jste se mi snažil říct, jaké emoce jste ve mně chtěl vyvolat??

Takže potom bych vás podpořil?? Odsoudit Vladimira Vladimiroviče?

Připadá mi to, jako když teenageři serou. žádný mozek, žádná představivost.

Příběh jedné tašky

Když selhalo další hledání normální nákupní tašky, padl pohled mé ženy na mě.

Nikdy předtím jsem tašku v tomto formátu nešila, ale neměla jsem jinou možnost než odmítnout.

Z přání: měkká kůže, černá s nádechem do šeda, „kapsa na přední straně jako na mé staré tašce“.

Tak jsme si šli společně vybrat nějakou kůži. Poté, co prohlédl celou řadu a porovnal různé možnosti:. Navrhl Raschku mírně obarvený v černé barvě (získané v některých místech šedé odstíny). Pulapp, má docela pěkný přírodní vzor a šedý odstín vrásek. Crazy Horse, velmi pěkný dotek, krásný vzor v záhybech, šedý odstín.Rozhodli jsme se pro krazy chors o tloušťce 1,4 mm.

Postup a logika sestavení tašky byly převzaty z YouTube. kůže corter, rozměry byly na přání zákazníka převzaty ze staré tašky. (Mimochodem, uvnitř je ještě kapsa na telefon a drobnosti)

Od této chvíle je vše rozmazané. vystřihnout kousky, děrovat, sešít. Trvalo to dva večery. Taška je připravena. Manželka je spokojená.

Používá se asi měsíc, z nevýhod našel jen jednu. Protože je kůže voskovaná, zanechala na lehké syntetické bundě malou mastnou skvrnu. (vymytý)

Mohl jsi příběh uzavřít, ale ne.

Vzal jsem si kus kůže na dvě tašky. A co dobrého z toho vzejde, dát pytel na OZON. Zajímalo nás, jestli se na to vůbec dá dívat a jestli to vůbec zvládne takový nepředstavitelný počet tašek „bag shopper leather women’s v kategorii Dámské doplňky nalezeno 3 967 položek“

O týden později. Asi 300 zobrazení, 12 zobrazení na kartě produktu, 33% přidaných tašek do košíku (to jsou 4 tašky) A 8. den mám první objednávku. Doba dodání. Následující den do 20:00. Vzhledem k tomu, že mám hlavní zaměstnání, není načasování reálné. A pak už je to všechno rozmazané.

Taška je připravena! Krásně zabalené, do kapsy jsem vložila mnou navrženou a vytištěnou brožuru (péče o kůži, několik informací o výrobním procesu). ruční stehy atd.)

Taška je na cestě ke své nové paní a já jsem. odjel do Kazachstánu za prací až do konce dubna, dočasně sundal reklamu z ozónu a čeká na první recenzi;)

| Denial of responsibility | Contacts |RSS