master_klass

Pokud jste milovníci retro vybavení, možná dokonce sběratelé, nebo vás jen trápí, že byste mohli vyhodit starý kufr nebo dokonce kufr a samovar z minulého století, pak je to místo, kam se vydat. Toto téma je určeno právě vám. A začnu tím, že vám řeknu, jak chodit. v noci na příjezdové cestě nebo v popelnici. Ne, nejsem žádný pobuda, jsem velmi hezká mladá dáma.

Někdy však cestou domů nečekaně narazím na tolik potřebnou věc. Všechno to začalo tím, že jsem se vracela domů pozdě (kolem 23. hodiny). Vejdu do našeho vchodu a vidím. v rohu předsíně ležel rám šicího stroje Singer! Moje oči okamžitě nabyly šíleně kulatých rozměrů a já jsem rychle vyletěla do osmého patra, zakřičela na syna a táhli jsme litinový rám do přední části bytu. Musím říct, že můj manžel byl v té době nepřítomen.! Když jsme tu těžkou železnou věc přitáhli dovnitř, šla jsem téměř okamžitě spát, aniž bych tušila, jaká bitva tvořivosti a fantazie vypukne v naší domácnosti následující den. Málem mě probudil hlasitý výkřik ŠŤASTNÝ manžel, HOWARD. Skvělé nohy pro. MANGALA! No ne, vyrušila ho jeho spokojená dcera, stolek v předsíni! Můj syn se k všeobecnému veselí stavěl lhostejně a já jsem pak ospale a neochotně zabručel: „Komoda do ložnice!“a znovu usnul. Řečeno a hotovo! Protože jsem ten rám táhl až do osmého patra, a to pěšky! Skutečnost, že v podkroví chaty mých rodičů má dlouho zaprášený stůl se šicím strojem Singer. Jak se tam dostala a kde je z ní postel, historie mlčí. Ale jako vždy se hvězdy sešly a vše do sebe zapadlo.

Zpět na historii značky Singer a její výroby v Rusku. Můj šicí stroj má výrobní číslo T280032. Při hledání na stránkách Singeru jsem zjistila, že tato řada strojů se vyrábí v Podolsku od roku 1906. Vzhledem k tomu, že se ročně vyrobilo asi 600 000 strojů, domnívám se, že stroj byl vyroben v letech 1906 až 1910. Vždyť je to asi 100 let staré! Při této příležitosti jsem se rozhodl, že ji nechám zrestaurovat a vyzdobit.

Hledání kreativního řešení. Musím říct, že tento krásný stroj není jediný, který v mé rodině přežil. Mnoho rodin si ho cení. Přestože tento stroj šije pouze jedním stehem, je to steh velmi kvalitní. Lze z něj šít nejjemnější kambrík a zároveň pytle na brambory. Bílý vyšívací stroj. tak tomu říká spousta sofistikovaných hospodyněk. Dodnes existují řemeslníci, kteří tyto stroje opravují, a z nativní stránky Singer si můžete stáhnout popis šicího stroje. Pro ty, kteří již tento stroj nemají, můžete stále najít vynikající řešení.

Zde je takový stroj obecně jsem měl, Musím říci, že to není moje fotografie, protože mám horní část a spodní část byly z různých strojů. A to se nestalo. A vyfotit je společně nebylo možné!

Litinový rám. Začněme odspodu, tedy od litinové postele!

Pro začátek jsem odvezl tenhle příšerný rám, který příšerně páchl štěnicemi nebo levnou kořalkou, jak chcete. do ostřikovače automobilů!

Základní pravidla šití na šicím stroji. Jak začít šít?

Ano, a právě tam poprvé v životě ožil myčův šílený pohled. Rám bylo nutné důkladně vyčistit, protože se na něm během let nahromadil strojní olej a drobné částečky prachu z látky. Po umytí rámu v myčce jsem si všiml, že má na jedné straně stroje 2 kola, která předtím nebyla za vší špínou vidět. Také jsem si uvědomil, že v litinovém rámu jsou praskliny. Zřejmě to nebylo příliš „jemné“ sestupování po schodech. Ale, chytrost. To je vše, co máme! A odvezl jsem auto do pneuservisu. Za malý poplatek pro mě kluci udělali dvě důležité práce a nestálo je to moc, prakticky „za nápad“. Litinu svařili a starý nátěr obrousili. Ano, teď můžete říct, proč pískování a tam jsou již barvy rzi, ale věřte mi, že po svařování to bylo nutné!

Poté byl rám naložen do auta a odvezen na chatu. Na chalupě jsem natřela postel lesklou černou barvou. Použil jsem nerezovou barvu ALPINA, jako je tato.

Tuto barvu mám rád, je řádově levnější než přehnaně oblíbený Hammerite, je extrémně krycí, rychle schne a má oku lahodící odstíny. K natření rámu ve dvou vrstvách jsem potřeboval necelou čtvrtinu plechovky barvy. Maloval jsem syntetickým úzkým štětcem. Drhnutí šmouh acetonem. Barva schne do přilnavosti 2 hodiny, do úplného zaschnutí 24 hodin. Tohle jsem dostal:

Když jsem během jednoho dne dokončil lakování rámu, mohl jsem s radostí přistoupit k demontáži šicího stroje. Začal jsem tím, že jsem jednoduše odšrouboval samotný stroj z dřevěné části komody. Dále pokračoval v demontáži komody. Rád bych řekl pár slov o jeho demontáži. Myslíte si, že je to snadné? NE! Hluboce se mýlíte, odšroubováváte každý šroubek, strháváte každý hřebík, musíte si uvědomit, že se jedná o „nativní“ hardware. Právě tyto nebo podobné šrouby následně zašroubujete zpět. Budete tedy potřebovat papír a třídicí arch. Na kus papíru si nakreslete pořadí montáže/demontáže. A v případě potřeby také umístění KAŽDÉHO šroubu a hřebíku. Každou položku uložte do vlastní zásuvky pro příslušenství.

Pojďme ji tedy rozebrat. Budete potřebovat elektrický šroubovák, malý šroubovák a kladivo.

Po demontáži všech dílů je třeba posoudit stupeň poškození podle času a člověka. Za léta používání zůstaly četné stopy po činnosti lidí a hmyzu.

Na mnoha površích došlo k odlupování dýhy. Po zhodnocení výše „poškození“ jsem došel k závěru, že můj talent nestačí na to, abych tuto komodu nahrál. Mohu ji pouze DEKOROVAT.

READ  Jak rozdrtit dort na drobky bez mixéru

Broušení, štukování a lepení.

Po rozebrání komody a posouzení jejího stavu je třeba nejprve všechny části vyčistit octem. Dřevo je staré a ocet je skvělý na hubení brouků. Nyní několik slov o bezpečnosti a nářadí, když se pustíte do stahování kůže, budete potřebovat. Bruska a elektrický šroubovák nebo elektrický šroubovák.

Zvolil jsem tmel na vodní bázi. Plnidlo na dřevo se dodává v různých odstínech pro každý typ dřeva.

Pokud chcete dosáhnout tón v tónu dřeva, je důležité zvolit odstín, který je blízký přírodní barvě a lazuře.

Tajemství: šicí stroj špatně pohybuje látkou? Existuje jednoduché řešení

Pokud stroj při šití špatně posouvá látku, můžete snadno nastavit podávací psaní. Nejsou dostatečně vzdálené.

K uvolnění šroubu použijte imbusový klíč:

Nastavte excentr a utáhněte jej zpět dolů.

Rady pro domácí švadleny při výběru šicího stroje

Při výběru stroje je nejdůležitější, aby se s ním dalo pracovat. Stojí za to si ji vyzkoušet, dokud jste ještě v obchodě, abyste si ji osahali.

Druhý důležitý bod. množství a typ práce. Pokud zařízení potřebuje několikrát ročně lemovat záclony a kalhoty, je lepší zvolit levný model s minimem funkcí, ale s lepšími „vnitřnostmi“. I z nejjednoduššího stehu lze vyrobit jednoduché šaty, sukni nebo panenku.

Steh, který se neváže

To je další důležitý parametr při výběru. Stroj nesmí vytahovat stehy, vynechávat stehy nebo vytvářet nerovnoměrné stehy. Při nákupu si s sebou vezměte několik kusů různých látek: lehké (hedvábí, šifon), elastické (úplety), střední (bavlna, len), těžké (kůže, lappet).

Maximální délka stehu

Všechny stroje mají nastavitelnou délku stehu. Odborníci doporučují vybírat modely s maximální délkou stehu 5 mm.

Důležité! Šířka „klikatky“ by měla být také nastavitelná.

Které šicí funkce skutečně potřebujete

Záleží na konkrétním úkolu, ale nejčastěji to bývá tak:

 • Rovný steh: musí být rovný, rovnoměrný, se stejnými oky;
 • „Cikcak“: Použijte, když chcete oříznout okraje látky;
 • Dvojitý rovný steh;
 • Pružný steh pro pleteniny;
 • Pružný „cikcak“ pro šití pružného pásku;
 • Zesilující steh a klikatý steh;
 • Neviditelný lemovací steh.

Pokud si neplánujete koupit overlock, potřebujete také overlockové šití.

Který stroj je lepší zvolit počítačový nebo elektromechanický

Záleží na konkrétní situaci a množství plánovaných prací. Nezapomeňte, že počítačový stroj se může přehřát a porouchat, je rozmarnější, ale má širší možnosti.

Jak vybrat šicí stroj s funkcí overlocku

Není to tak dávno, co se overlock mohl provádět pouze na samostatném zařízení, ale dnes existují modely, ve kterých jsou funkce šicího stroje a overlocku kombinovány. Bohužel u těchto modelů není overlockový steh dostatečně silný, tedy jakýsi „klikatý“.

Mnoho švadlen nedoporučuje kupovat overlockové stroje a volí „cikcak“ nebo používá patku pro šití okrajů. Pokud plánujete vyrábět věci na prodej, je lepší si koupit samostatný overlock.

Jaký typ navlékacího stroje zvolit

K dispozici jsou 2 možnosti navlékání:

 • Horizontální: funkčnější, tyto modely zvládnou více stehů;
 • Vertikální: menší pravděpodobnost zlomení a poruchy, lepší při šití silných látek.

Jaký je rozdíl mezi domácím a průmyslovým šicím strojem?

Domácí model je určen pro domácí šití, průmyslový model pro velkosériovou výrobu. První je levnější, snadněji se ovládá a není určen pro velké objemy: můžete na něm pracovat nepřetržitě až 2-3 hodiny. Průmyslové modely pracují přibližně 10krát rychleji a mohou šít 8-12 hodin bez přerušení.

Jakou značku šicích strojů pro začátečníky si vybrat

Mezi všemi výrobci šicích strojů uvádí mnoho švadlen následující:

 • Janome: Nejlepší poměr ceny a kvality;
 • Jaguar: další skvělý šicí stroj pro začátečníky;
 • Pfaff a Husqvarna: poměrně drahé, ale kvalitní stroje. Oprava těchto strojů nebude levná;
 • Astralux: uživatelé upozorňují, že stroj nepracuje dobře s tenkými látkami a je poměrně pomalý;
 • Brother: upozornění na špatnou kvalitu stehů a problémy s pedálem.

Kde koupit šicí stroj

Nejlepší je zakoupit techniku ve specializovaných šicích prodejnách, kde vám poradci doporučí nejlepší model. Druhá možnost. internet, kde můžete porovnat možnosti a přečíst si recenze. Pokud je rozpočet napjatý, můžete si zařízení vzít z ruky, ale pak je lepší jej před nákupem zkontrolovat.

Jak vytvořit pletený šev pomocí šicího stroje

Pro vytvoření pleteného švu se vždy doporučuje použít specializované vybavení typu plochého šicího stroje. Pokud však k takovému zařízení nemáte přístup, můžete nápad realizovat i s běžným šicím strojem.

Důležité je však používat specializované nitě a jehly, které dokáží vytvořit kvalitní stehy.

Zde je několik tipů, jak získat dobrý pletený šev na šicím stroji:

šicím, stroji, singer
 • Musíte si předem zakoupit speciální zaoblené jehly, které látku nepropíchnou, ale spíše ji roztrhnou. Běžné jehlice mohou snadno roztrhnout tenké a středně velké úplety.
 • Vyberte si polyesterovou nit. Koupíte je téměř v každém šicím obchodě, takže s jejich nákupem nemáte problém.
 • Je dobré, pokud má šicí stroj zabudovaný horní dopravník. Obvykle je zabudován přímo nad jehelní deskou a umožňuje rovnoměrný pohyb horní vrstvy látky.
 • V některých případech můžete použít malý trik a umístit pod látku a přes ni listy papíru. Šijte přímo přes šicí archy, které lze později snadno odtrhnout. Tím je zajištěn hladký šev.

Lze šít i na starém šicím stroji

Na starém stroji lze ušít téměř cokoli, pokud funguje a je seřízený. Dozvíte se nejen historii stroje, na kterém šila vaše maminka nebo babička, ale také základní ovládání stroje. Po takovém kurzu bude snazší přejít na moderní stroj.

Důležité! Starší stroje jsou schopné zhotovit oděvy z džínoviny nebo kůže, ale mají jednu nevýhodu: tyto přístroje často umí pouze hladké šití. Pro cik-cak šití se musíte obrátit na pozdější a pokročilejší stroje.

Pokud se šití již stalo součástí života, měli byste zvážit koupi moderního stroje s mnoha funkcemi a podporovanými režimy. Na trhu je dnes mnoho řešení za atraktivní cenu. Šití na těchto strojích se můžete naučit z návodu k obsluze nebo vyhledáním na internetu. Zde se také dozvíte, jak jej nastavit a ovládat. Pokud jste počáteční praxi zvládli na starém domácím stroji, nebudete mít s moderním strojem žádné problémy.

master_klass

Pokud jste fanouškem retra a možná i sběratelem, nebo je vám prostě líto vyhodit starý kufr nebo dokonce kufr a samovar z minulého století, pak si zde. Toto téma je určeno především vám. A začnu tím, že vám řeknu, jak chodit. v noci na příjezdové cestě nebo na skládce odpadků. Ne, nejsem žádný pobuda, jsem velmi hezká mladá dáma.

READ  Jak nastavit šev na šicím stroji

Ale někdy cestou domů narazím na něco, co potřebuji. Všechno to začalo, když jsem se vracel domů pozdě večer (kolem 23:00). Vcházím do našeho vchodu a vidím v rohu předsíně je poházený rám šicího stroje Singer! Moje oči okamžitě nabyly šíleně kulatých rozměrů a já rychle vyletěl do osmého patra, zakřičel na syna a táhli jsme litinovou krabici do předsíně bytu. Musím říct, že můj manžel byl v tu chvíli pryč! Po přetažení této těžké litiny jsem téměř okamžitě ulehla do postele, aniž bych tušila, jaká bitva tvůrčích projektů a fantazií vypukne v naší rodině následující den. Prakticky jsem se probudila z hlasitého výkřiku HAPPY manžel, HORAAA. Skvělé nohy pro. MANGALA! No, ne, vyrušila ho šťastná dcera, stolek na chodbě! Můj syn se k všeobecnému veselí stavěl lhostejně a já pak ospale a neochotně zamručel: „Komoda v mé ložnici!“ a usnul. Řekl to a odřízl! Jinak jsem táhl rám až do 8 pater a to vše pěšky! Skutečnost, že v podkroví chaty mých rodičů má dlouho zaprášený stůl se šicím strojem Singer. O tom, jak se tam dostala a kde je postel, historie mlčí. Nicméně jako vždy se hvězdy sešly a vše do sebe zapadlo.

Zpět na historii značky Singer a její výroby v Rusku. Můj šicí stroj má výrobní číslo T280032. Při hledání na stránkách Singeru jsem zjistila, že tato řada strojů se vyrábí v Podolsku od roku 1906. Vzhledem k tomu, že se jich ročně vyrobilo asi 600 000, myslím, že stroj byl vyroben v letech 1906 až 1910. Je tedy starý asi 100 let! Při této příležitosti jsem se rozhodl ji obnovit a vyzdobit.

Hledání kreativních řešení. Je třeba poznamenat, že moje rodina není jediným pamětníkem tohoto krásného stroje. Mnoho rodin si tohoto pokladu váží. Ačkoli potřebuje jen jeden steh, jaký steh má. Lze s ním šít nejjemnější kambrík a zároveň šít pytle na brambory. Stroj na bělení. Tak ji nazývají mnohé sofistikované hospodyňky. Do dnešního dne existují mistři, kteří tyto stroje opravují, a z nativní stránky Singer si můžete stáhnout popis šicího stroje. Pro ty, kteří již tento stroj nemají, můžete stále najít dokonalé řešení.

To je v podstatě to, co jsem měl stroj a není to moje fotografie, protože jsem měl horní a dolní části byly z různých strojů. A ty se neshodovaly. A nebylo možné je vyfotit společně!

Litinové lůžko. Začněme odspodu, tedy od litinového lůžka!

Pro začátek jsem odvezl tenhle příšerný rám, který příšerně páchl štěnicemi nebo levnou kořalkou, jak chcete. do myčky!

Ano, a právě tam poprvé v životě ožil myčův šílený pohled. Rám bylo třeba důkladně vyčistit, protože byl po léta pokrytý olejem ze stroje a drobnými částečkami prachu z látky. Po umytí lůžka v myčce jsem si všiml, že má na jedné straně stroje 2 kolečka, která dříve nebyla za vší špínou vidět. Také jsem si uvědomil, že v litinovém rámu jsou praskliny. Zřejmě ho po schodech nesnesli příliš „jemně“. Ale, chytrost. která je naše! Odvezl jsem tedy auto do pneuservisu. Pro ne příliš mnoho peněz, kluci dělali 2 důležité práce pro mě, a vzal ne drahé vůbec, prakticky „pro myšlenku“. A právě tam svařili litinu a obrousili starý nátěr. ANO, teď si řeknete, proč pískovat a už máte barvu na rez, ale věřte mi, že po svařování to bylo nutné!

Pak byl rám naložen do mého auta a odvezen na chatu. Na chalupě jsem rám natřela lesklou černou barvou. K tomu jsem použil tento druh barvy ALPINA na rez.

Líbí se mi tato barva, je mnohem levnější než dobře propagovaný Hammerite, je velmi krycí, rychle schne a má příjemné na pohled odstíny. K natření rámu ve dvou vrstvách jsem potřeboval necelou čtvrtinu plechovky barvy. Maloval jsem syntetickým úzkým štětcem. Skvrny jsem vydrhl acetonem. Barva schne 2 hodiny a 24 hodin trvá, než zcela zaschne. Tohle jsem dostal:

Poté, co jsem během jednoho dne dokončila lakování rámu, jsem se s nadšením pustila do demontáže šicího stroje. Začal jsem tím, že jsem jednoduše odšrouboval samotný stroj z dřevěné části komody. Pak jsem se pustil do rozebírání komody. Chci říci několik slov o demontážním řádu. Člověk by si myslel, že to bude snadné? NE! Hluboce se mýlíte, odšroubováváte každý šroubek, odtahujete každý hřebík, musíte si uvědomit, že se jedná o „nativní“ hardware. Jedná se o šrouby, které budete později šroubovat zpět. Budete proto potřebovat list papíru a metr. Na kus papíru nakreslete postup montáže/demontáže. A v případě potřeby také umístění KAŽDÉHO šroubu a hřebíku. Vyhraďte zásuvku pro příslušenství každé položky.

Pokračujme tedy v demontáži. Budete potřebovat elektrický šroubovák, malý šroubovák a kladivo.

Po demontáži všech dílů je třeba posoudit rozsah poškození podle času a člověka. Na stroji jsou četné stopy lidské činnosti a činnosti hmyzu, které na něm zůstaly po dobu jeho používání.

Na mnoha površích se odlupuje dýha. Po zhodnocení výše „poškození“ jsem došel k závěru, že můj talent na OPRAVU této komody nestačí. Mohu ji pouze DEKOROVAT.

Písek, tmel a lepidlo.

Po rozebrání skříňky a posouzení jejího stavu je třeba nejprve všechny části vyčistit octem. Dřevo je staré a ocet skvěle hubí brouky. Nyní několik slov o bezpečnosti a nářadí: Při zahájení broušení budete potřebovat brusku nebo elektrický šroubovák: Bruska a elektrický šroubovák nebo elektrický šroubovák.

Zvolil jsem tmel na vodní bázi. Tmel na dřevo se dodává v různých odstínech pro jednotlivé druhy dřeva.

Pokud chcete dosáhnout efektu tón v tónu, je důležité sladit odstín se dřevem, pokud není k dispozici přírodní barva a lazura, lze barvu sladit s nejbližší přírodní barvou.

Jak šít na šicím stroji

Každá práce začíná plánem. Šití na stroji není výjimkou. Než se začnete učit praxí, promyslete si, v jakém pořadí se musíte tuto vědu naučit. Princip je samozřejmě následující. Je třeba si uvědomit, na jaké drobnosti je třeba zaměřit zvýšenou pozornost, zjistit vše o přípravném kroku a prostudovat anotaci, jak se strojem pracovat.

na co si dát pozor

Každý detail na stroji je důležitý a popsat všechny v jednom článku není možné. Obraťme tedy pozornost našich čtenářů k těm, které vidíme, když usedáme k šití. Patří mezi ně:

 • plošina. obrovská spodní základna;
 • Ramenní sloupek. velká část na boku (moderní elektronické jednotky zde mají ovládací panel);
 • rameno. část rovnoběžná s plošinou;
 • Cívkový trn. umístěný na pouzdře (je na něm umístěna nit);
 • setrvačník;
 • Zařízení pro kyvadlovou dopravu;
 • přítlačná patka a jehla.
READ  Jak šít s malým šicím strojem

Seznam samozřejmě není úplný. Uvnitř i vně stroje je mnoho dalších součástí. Jsou nezbytné pro bezproblémový chod spotřebiče.

Kurzy šití a krejčovství

Vše se dá naučit. Pokud má člověk velkou touhu a píli, potřebujete zkušeného učitele, který bude schopen tuto dovednost v člověku rozvinout. Mnoho lidí si po ukončení výuky může otevřít vlastní ateliér.

Důležité! Největší dovednosti a znalosti vám však poskytne praxe a zkušenosti se skutečnými klienty.

Pro produktivnější práci se doporučuje používat spíše elektrický šicí stroj než šicí stroj patkový.

šicím, stroji, singer

Triky při šití pletených oděvů na běžném šicím stroji

Mnozí, kteří se pokoušeli šít pleteniny na běžném šicím stroji, si všimli, že stroj často odmítá udělat pěkný a hladký steh. V pleteném stehu se tvoří přeskoky, spodní nit smyčky, a někdy se přeruší. Proč k tomu dochází a jak to lze napravit??

Pro šití pletenin se nejprve používá speciální pletací stroj, tzv. stroj na plochý nebo řetízkový steh. Jeho zadní šev je podobný švu copu. Podívejte se na jakoukoli látku na tričku a uvidíte.

Za druhé, pro šití švů pletenin se používá overlock, který má diferenciální (protahování tkaniny) lať se současným polstrováním šicího řetízkového stehu.

A za třetí, pleteniny se šijí speciálními jehlami a nitěmi. Tento poslední bod je pro váš šicí stroj rozhodující, proto se dozvíte, jakou jehlu potřebujete pro váš pletený výrobek, jakou nit použít pro kvalitní šití a další faktory, které ovlivňují kvalitu stehu.

šicím, stroji, singer

Jehlice na pleteniny

Důvodů, které ovlivňují kvalitu stehu při šití úpletů, je celá řada. Jednou z nich je špatná jehla. Univerzální jehly, které se nejčastěji používají v šicích strojích, jsou pro pleteniny „špatné“. Jehla s ostrými hranami může nejen poškodit vazbu pleteniny, ale také způsobit, že se kolem očka jehly vytvoří příliš malá smyčka. A jehla s háčkem přes něj jednoduše přejde, aniž by zachytila horní nit. To vede k mezerám.

Vyměňte univerzální jehlu za jehlu se zaoblenou špičkou určenou speciálně pro tento typ látky. Jehla s tímto hrotem nepropichuje pletená vlákna, ale prochází mezi nimi a vytváří nejlepší podmínky pro smyčkování. Tyto jehly jsou na obalu označeny jako „Jersy“, přičemž označení „ball point“ znamená, že jehly mají zaoblený hrot.

Měli byste však vědět, že nákup balení speciálních pletacích jehel ne vždy problém vyřeší, zejména u starších šicích strojů, jako je Podolskaya nebo Chaika. Existuje řada dalších faktorů, které budou popsány níže.

Toto schéma zobrazuje pleteninu v pružné vazbě. Připomíná pletení na pletacích jehlicích nebo na šicím stroji, odtud jeho název jersey. „Pružné“ smyčky dodávají tkaninám mnoho užitečných vlastností, jako je pružnost, nízká mačkavost atd., Zároveň však způsobují určité potíže při jejich šití na běžných domácích šicích strojích.

Nitě pro pleteniny a jejich napětí

Žádný přímý stroj „nemá rád“ šití úpletů. Úplety pro šicí stroje s člunkovým stehem jsou výzvou, kterou ne všechny stroje zvládnou. Je pravda, že moderní domácí stroje jsou toho schopné, pokud jsou splněny určité požadavky. Jak jste již pochopili, jednou z nich je kvalitní nit a správné napětí nitě.

Šicí nitě musí být jemné, pružné a silné. Všechny typy moderních nití, které jsou k dispozici v oddělení příslušenství, většinou splňují tyto parametry. Přesto byste měli empiricky určit, který typ nitě je pro váš stroj nejvhodnější.

Samozřejmě musíte „zapomenout“ na dokončování silných nití, a zejména na nitě ze starých babiččiných zásob. Pro šití úpletů jsou ideální nitě na velkých kuželových cívkách, ale protože jsou poměrně drahé, používejte nitě na malých cívkách, jako je Ideal.

Před šitím úpletů je třeba správně nastavit napětí horní a spodní nitě.

Obvykle by se spodní nit neměla upravovat, ale při šití úpletů je často možné odstranit smyčkování nitě v stehu. Pokud napnutím horní nitě nezastavíte smyčkování v dolní části, zkuste povolit napětí spodní nitě.

Všimněte si, že při šití na pleteninách je steh v jednom směru volnější (obvykle křížem). Eliminace tohoto „efektu“ pomocí napětí není možná. Pletenina se jednoduše natáhne pomocí přítlačné patky a klovacích zubů a poté se přetvoří a stehy se uvolní. Mimochodem, přítlak přítlačné patky musí být také nutně nastaven.

K eliminaci tohoto jevu se používají stabilizátory (podložky), včetně předem nastříhaných proužků novin. Pod látku se vloží kousek papíru a poté se opatrně vytáhne ze švu. Mimochodem, je to často tento „chytrý“ způsob může eliminovat přeskoky v šití šicího stroje Podolskaya nebo Chaika.

To je ovšem příliš extravagantní metoda, která není žádoucí. Pokud jste vyměnili jehly a nitě, upravili napětí, ale knoflíkové dírky a přeskoky se stále objevují, je třeba seřídit šicí stroj. Ale pouze zkušený krejčí může nastavit pleteninu.

Co je na pletacím overlocku jiného?

Téměř všechny moderní overlocky pro domácnost jsou pletené overlocky. Hlavní rozdíl mezi pleteným overlockem a běžným overlockem spočívá v tom, že pletený overlock má speciální zařízení lamely (zuby pod patkou). Během provozu kolejnice specificky stlačuje (roztahuje) pleteninu a po tkaní se tkanina opět roztahuje (smršťuje). Díky tomu je šev tahový a vydrží větší zatížení při přetržení.

Pokud například šijete pleteninu rovným strojem a pak příliš napnete nit, abyste odstranili vůli ve stehu, vznikne sice krásný, ale nepříliš pevný steh. Roztáhněte tuto oblast rukama a váš krásný šev prostě praskne. To je hlavní účel pletacího stroje. vytvářet pružné a elastické stehy.

Overlocky s diferenciální lištou mohou šít více než jen úplety. Tuto funkci lze snadno deaktivovat pomocí speciálního knoflíku. Nebo je naopak možné lamely „přinutit“, aby látku shromáždily. Je třeba vědět, že overlocky starších modelů, včetně overlocku třídy 51, nemohou provádět kvalitní úpravu pleteniny. A nedivte se, že švy pletených oděvů šitých třínitným overlockem časem praskají.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS