„Quickstitch“: mini ruční šicí stroj pro šití bez stresu

Čas od času potřebujete něco malého olemovat: nové kalhoty, záclony, rozepnutý šev. Vezměte si svou práci do šicího studia, protože nemáte stroj? Nebo to můžete zatratit později, protože dostat svého věrného asistenta ze skříně dá spoustu práce? Řešení by mohlo být mnohem jednodušší. Náš mini ruční šicí stroj. užitečný mini šicí stroj. pro zkušené šicí profesionály i začátečníky.

šicím, strojem

Jste začátečník?

Možná jsi naposledy šila ve škole v hodinách dílny. Nebo jste nikdy předtím nevlastnili šicí stroj. Ale někde hluboko uvnitř cítíte, že byste to rádi zkusili. A věřte, že to dokážete. Rada: profesionální stroj je drahý. Začněte s mini šicím strojem!

I když si pozdě uvědomíte, že stříhání a šití není nic pro vás, můžete si doma alespoň zkrátit džíny nebo zašít díry. Tyto ateliérové služby jsou sice drahé, ale zvládnete je za 5 minut. Tyto úkoly můžete snadno provést vlastníma rukama. Nepochybujeme však o tom, že se vám to podaří. Časem si pořídíte profesionální stroj, ale tento malý pomocník vám stále poslouží pro drobné práce „na první pohled“.

Chcete své dítě naučit šít?

V rodině vám vyrůstá malá řemeslnice? Mini ruční šicí stroj „Quick-Stitch“. ideální pro začátek vaší kreativity. Posaďte se vedle sebe, každý s vlastním šicím strojem. Začněte s povlaky na polštáře, přejděte na zástěru a pak na další. Dítě školního věku si snadno poradí s kompaktním psacím strojem.

Přestat platit ateliérům

Servis krajkové kalhoty ve studiu za 400-500 (alespoň v Petrohradě je tak), a pro záclony někdy potřebují vyložit alespoň 1000. Ve skutečnosti je tato práce s šicím mini-strojem velmi snadná. Zkrátíte záclony, zašijete díru na dětské košili, ušijete několik povlaků na polštáře a náklady na stroj se vám již vrátily. Snadná manipulace. Ovládání samozřejmě zvládne i muž.

Jste zkušený řemeslník??

Pokud doma nemáte prostornou pracovní plochu, pravděpodobně budete muset po šití stroj odložit. Když potřebujete něco ušít ve spěchu, musíte to buď vyndat, nebo, jak se často stává, nechat na později. Známe spoustu řemeslníků a ti často říkají, že někdy je jednodušší něco zašít ručně než vytáhnout stroj na 2 minuty práce.

Zmenšený pomocník je vaším kamarádem. Může být uložen na polici ve skříni nebo i na očích. Je tak malý, že vůbec nepoutá pozornost. „Aktivuje se“ během několika sekund. Než se nadějete, je práce hotová.

Funkce

Super Quick-Stitch Mini je malý, lehký, kompaktní a lehký. Jak se píše v recenzích: „Můžete s ním šít v autobuse nebo na pláži! Vezměte si ji s sebou na chatu nebo ji mějte doma v pohotovosti. Šicí stroj funguje jak na akumulátorové, tak na bateriové napájení. Navíječ cívky je poloautomatický a má ovládání horního a dolního napětí nitě. Je pohodlný a spolehlivý, kompaktní, snadno se ovládá.

Podívejte se na toto krátké video, ve kterém uvidíte, jak se mini ruční šicí stroj používá a jak snadné je jeho používání.

Příslušenství

Šicí stroj je dodáván s podrobným návodem k použití v ruštině. Stejně jako veškerou potřebnou výbavu:

Funkce

Ruční šicí mini šicí stroj dokáže šít silné i jemné látky. Samozřejmě, že nestojí za to experimentovat s drahým hedvábím nebo se snažit vyrazit tento dětský tlustý kožich. U většiny oblíbených tkanin však zvládne 5. Těsná džínovina, bavlna, samet, satén, syntetika. to vše zvládne!

READ  Jak utěsnit zásuvky v mrazicím prostoru

Přečtěte si více o šicím stroji Mini a zpětné vazbě od zákazníků zde.

Těšíme se na nový rok a 8. březen! Podobné výrobky jsou v železářstvích drahé, zejména v období před svátky. Vyrobte si užitečný dárek, vyřešte problém své matky nebo udělejte radost své dceři. Hodně štěstí s vaší kreativitou! Ať je používání vašeho šicího stroje radostí!

Přehled současných modelů

V šicích obchodech jsou k dispozici tisíce modelů, které jsou vhodné pro různé účely. Za zvážení stojí kapesní zařízení. Tento Irit IPR-02. Výrobek má velikost 2157. Provoz na 4 baterie. K dispozici jsou 3 cívky, jehla, cívka. Vhodné pro malé zakázky.

Comfort 2 váží pouhé 3 kilogramy. Plastové pouzdro. Elektromechanický typ. Včetně síťového adaptéru. Má 11 operací. Pro začátečníky je to dostačující. Manipulace s pleteným zbožím se nedoporučuje.

Jaká kritéria pro výběr šicího stroje pro domácnost

Při výběru šicího stroje pro domácnost byste měli věnovat pozornost následujícím parametrům:

 • Výkon: Čím silnější je stroj, tím pevnější látku dokáže propíchnout;
 • Počet a typy stehů: volí se individuálně podle účelu práce;
 • Počet a typ nožiček: vyberte si stroj, který má co nejvíce možností. Na cenu to nebude mít vliv, ale nebudete muset hledat vhodnou přítlačnou patku;
 • Materiál: levné modely částečně tvoří vnitřek plastu, který nevydrží velké množství práce;
 • Výrobce: vyberte si známou a renomovanou firmu, i když jsou její výrobky dražší. Jejich výrobky jsou obvykle kvalitnější než výrobky neznámé společnosti, existuje síť servisních míst, nejsou problémy s dostupností náhradních dílů;

Při nákupu málo známé firmy byste si měli předem zjistit, které díly a komponenty jsou pro ni vhodné, abyste v případě potřeby mohli rychle najít náhradu.

Jak se naučit šít na šicím stroji od nuly: tipy a pokyny krok za krokem pro začátečníky

Učíme se šít na šicím stroji: tipy a triky pro začátečníky.

Šicí dovednosti otevírají dveře k mnoha příležitostem. Od základních ekonomických postupů při opravách oděvů a bytového textilu až po vytváření jedinečných předmětů. Téměř každá dívka se ve škole naučí základy šití na šicím stroji, ale jen málokterá se k němu vrátí v dospělosti. V tomto článku vám řekneme, jak šít na šicím stroji, co musíte udělat a jak překonat počáteční potíže?

Jak správně šít úplety: Potřebujete speciální patku??

Důležité: Vždy dodržujte pravidlo, že šijeme jedním směrem a šijeme druhým! Protože v každém případě, i když jen o milimetr, jsou vlákna posunuta. Při šití na opačné straně je tento posun zakrytý. To znamená, že začínáte nahoře a postupujete dolů, šijete odspodu nahoru!

Dobrá noha to usnadňuje

Ručně ovládané šicí stroje byly vyvinuty na počátku přechodu k průmyslové výrobě oděvů.

Vlastnosti a princip fungování

Ruční mechanické šicí stroje pracují s jednoduchým pohonným mechanismem. Otáčením knoflíku ručního kolečka uvedete jehlu a podávací tyč do pohybu a posunete látku.

Šití je založeno na dvou nitích a vertikálním chapači. Je možné nastavit délku stehu, napětí horní a dolní nitě.

Tuto zásadu dokládá

Funkčnost

Jednoduché modely mechanických ručních šicích strojů mohou šít pouze v přímce.

Návod k použití

Při šití na šicím stroji je velmi důležité stroj řádně připravit. Skládá se z:

 • přizpůsobení jehly a nitě látce;
 • správné navlékání;
 • nastavení napětí nitě;
 • Proveďte zkušební šití na samostatném kusu látky.

Pro bezproblémový provoz stroje je nutné

 • čištění stroje od žmolků, zbytků nití a prachu;
 • pravidelně promazávejte převody a sestavy stroje strojním olejem;
 • Během práce netahejte za látku příliš silně, protože by mohlo dojít k přetržení jehly a podávacích psů;
 • Nevkládejte prsty pod jehlu, aby nedošlo k vážnému poranění;
 • správně nainstalujte hák a pracujte se zavřeným hákem. к. volně připevněný hák může vyskočit ze svého místa a zranit osobu, která stroj používá;
 • otáčejte ručním kolem pouze směrem k sobě;
 • nechte přítlačnou patku ve zvednuté poloze, pokud ji nepoužíváte;
 • Neotáčejte ručním kolem, aniž by byla tkanina na plošině;
 • Nepropichujte látku špendlíky.
READ  Jak nastavit steh na šicím stroji

Podrobné informace o obsluze mechanického ručního šicího stroje lze získat z následujících informací

Výhody a nevýhody

Mezi nesporné výhody ručních šicích strojů patří:

 • možnost práce bez elektřiny;
 • mechanismus je robustní a při pečlivé a správné údržbě jen zřídka selhává;
 • trvanlivost. zařízení tohoto typu vydrží dlouho;
 • Pořizovací a provozní náklady jsou relativně nízké a tyto stroje a jejich příslušenství jsou na trhu s použitým zbožím k dispozici za zlomek ceny;
 • Funkčnost lze rozšířit dokoupením přídavných nožiček (pro klikatý steh, přišívání knoflíků).

Nevýhody mechanických šicích strojů jsou

 • vysoká hmotnost;
 • zabírá hodně místa;
 • Častá preventivní údržba, čištění mechanismů;
 • Nastavení a příprava na provoz zabere nějaký čas;
 • Počet šitých stehů je malý;
 • Při výměně operací je třeba čas na výměnu nohou, speciální zařízení.

Možné závady a jejich řešení

mnoho závad lze při použití mechanického ručního šicího stroje odstranit svépomocí. Stručně upozorníme na nejčastější závady:

 • Jehla vynechává stehy. Zkontrolujte, zda je jehla správně umístěna, zda je plně usazena v jehlovém sedle a zda je bezpečně upevněna. Správné zavedení jehly.
 • Při šití je buď jehla příliš napnutá, nebo je nit chapače příliš napnutá. Nastavení napětí nitě. Horní část se nastavuje na plošině, raketoplán povolením nebo utažením šroubu raketoplánu. Pokud jsou díly uvolněné, utáhněte je pomocí šroubováků. Při práci se samojistnými maticemi přidržte šroub.
 • Knoflík se neotáčí správně. Očistěte hřídel stroje a ostatní díly od prachu, závitů, starého a zašlého strojního oleje parafínem. Díly namočte do parafínu, nechte 24 hodin působit a poté důkladně očistěte od všech stop nečistot, parafínu atd. Mazání novým olejem. Stroj bude pracovat mnohem snadněji.

V případě složitějších závad budete muset zavolat řemeslníka.

Recenze: Ruční šicí stroj Handy Stitch Mini. Skvělá inženýrská myšlenka. Stačí ji jen dobře využít.

Když jsem tento zázračný přístroj někde viděla, okamžitě jsem se rozhodla, že bez něj prostě nemůžu žít! Rychle našel spoustu návrhů, nevybral nejlevnější, ale stále se blíží nižší cenové relaci. 96 USD. Při objednávání se stal 107. Ano, správně.

Poslal jsem peníze prodávajícímu a hledal zpětnou vazbu; abych byl upřímný, nenašel jsem nic povzbudivého. Ale nebylo co řešit, můj nákup už byl na cestě.

Když jsem tento záhadný předmět dostal, šel jsem znovu na internet, ale tentokrát pro pomoc: jak ho použít?? A tentokrát jsem byl opravdu docela zklamaný. Lidé, kteří nedostali to, co očekávali, jednoduše vrátili výrobek prodejci s poplatky, aniž by se obtěžovali s jeho nastavením.

Rozumím vlastnostem tohoto malého pomocníka a chci pomoci těm, kteří si ho stejně jako já koupili a nechápou, proč to nešije, nebo na rozdíl od varování stále chtějí mít takový zázrak v domácnosti.

Tak v takovém obalu mi Nova Post doručila tuto hračku:

Obsah: vlastní stroj (ve tvaru sešívačky), tři cívky (jedna zastrčená), dvě jehly, navlékač, tryska na standardní cívku a vzorek. K dispozici byl také návod k použití v angličtině s obrázky. Ale není co rozebírat.

Rád bych čtenáře upozornil na toto šikovné zařízení pro navlékání nití. Nedávno jsem zjistil, že spousta lidí neví, co to je. Tuhle věc mám ve své šicí soupravě už nejméně 25 let. Dokonce jsem si myslel, že už se nevyrábí. Ale jak se ukázalo, jsou k dostání v obchodech. (Na fotografii níže vpravo. To je můj, vlevo. (zasíláno se strojem). Mimochodem, používám je, když potřebuji navléknout vlněnou (chlupatou) nit do šicí jehly.

Ale zpět k našemu zázračnému stroji. Funguje pouze s jednou nití, která vychází z cívky připevněné na boku. Níže vám ukážu, jak správně navléknout závit.

Všimněte si povinné pozice 4. Moje vlákno tam původně nebylo. Bylo jasné, že vzorek pod ním nebyl vyroben na tomto stroji. Steh na vzorku byl proveden bílou nití, zatímco nit ve stroji byla černá.

I když jsem vše udělal správně, výsledek jsem stále neviděl. Přesněji řečeno, stroj již pracoval, ale šití nebylo. Po zkušenostech se skutečným šicím strojem jsem věděla, že jde o jehlu. Bližší pohled. Experimentoval jsem s výškou jehly: nejprve jsem ji zasunul celou, ale ukázalo se, že je o něco nižší.

READ  Jak položit OSB desky na podlahu

A další důležitý detail. Zvedání a spouštění pohyblivé části tohoto mechanismu lze provádět pomocí knoflíku na boku.

Nejdřív jsem si myslel, že to ovlivní délku stehu. Ukázalo se, že. ne. Při navlékání nitě je třeba tuto část zvednout.

To je vše. Nastavení tohoto stroje je samozřejmě jednodušší než psaní recenze o něm. Ale ne šití!

K drobným pracím (protože k tomu je určen)!), nepotřebujete dvě, ale alespoň tři ruce! Pravou rukou jsem musel stroj držet, zatímco levá ruka musela sama vést steh požadovaným směrem. Kdyby měl jednoduchý stativ, který by se dal použít například k upevnění na okraj stolu, okamžitě by se jeho funkčnost zvýšila o 200. V současné podobě je však téměř nemožné s ním pracovat. Osobně jsem zatím nenašel nic, co by mě šilo.

Jsem ráda, že jsem nekoupila hned dvě, jak jsem měla v plánu (k narozeninám snachy).

Obecně, jak je uvedeno v názvu recenze, myšlenka je velmi zajímavá, ale. Nemůžu doporučit, bohužel.

Modely rozpočtové třídy

Šikovný malý stroj na jednoduché opravy oděvů, ložní prádlo s životností až 1 rok.

 • elektromechanický typ ovládání;
 • s kyvným raketoplánem;
 • funguje pomocí adaptéru nebo 4 baterií AA;
 • snadné ovládání.

Vysoce funkční stroj rychle šije, opravuje oděvy a šije na všech druzích látek.

 • nízká cena;
 • tichý provoz;
 • snadná přeprava;
 • Snadné nastavení;
 • Přístroj funguje na baterie a prostřednictvím adaptéru;
 • S kyvadlovým raketoplánem;
 • poloautomatická knoflíková dírka;
 • elektromechanika;
 • s maximálním zdvihem šicí patky 10 mm;
 • vysoká rychlost. 400 stehů za minutu;
 • Kompletní sada cívek;
 • s měničem závitů;
 • dodané na základě online objednávky;
 • s maximální šířkou stehu 3 mm.

Elektromechanický kapesní počítač je navržen na 7 let provozu, což je za poměrně příznivou cenu poměrně hodně.

 • s vertikálním umístěním cívky;
 • k dispozici je křídlové pravítko;
 • je tu světlo;
 • s 11 operacemi;
 • podložka pod rukávy;
 • tlačítko zpětného chodu;
 • Se zdvihem nohou 6 mm.

Automatické zařízení s vysokou kvalitou práce je schopné zpracovat všechny typy tkanin.

 • přenosné;
 • bezpečné;
 • s tlačítkem zpětného chodu;
 • elektromechanické;
 • přítomnost na těle vládce;
 • podsvícení;
 • 11 operací;
 • poloautomatická knoflíková dírka;
 • s podložkou pod hadici;
 • s přihrádkou na drobné předměty;
 • na baterie a s adaptérem.

Snadná obsluha, perfektní prošívání všech látek a možnost přepravy.

 • S pevným tělem;
 • pracuje s napájecím napětím 220 V;
 • s nastavitelným přítlakem na tkaninu;
 • s tlačítkem zpětného chodu;
 • je k dispozici elastické prošívání;
 • s navlékačem jehly;
 • malé rozměry;
 • přijatelná cena;
 • možnost online objednávání

Ruční šicí stroje

Extrémně kompaktní verze šicího zařízení vynikající kvality má malé rozměry a snadno se používá.

 • se doporučuje na služební cesty, cesty a cestování;
 • umí vyšívat;
 • funguje na hrubé i jemné tkaniny;
 • s úhledným prošíváním;
 • napájení 4 bateriemi AA.

Základní pravidla šití na šicím stroji. Jak začít šít?

Mechanické přenosné šicí zařízení se velmi snadno ovládá.

Jak získat pletený steh na šicím stroji

Zaoblený konec jehly materiál nepropíchne, ale roztáhne. Obzvláště užitečné při šití tenkých látek (pod tradičními nitěmi se mohou rozplést). Pokud je však látka dostatečně hustá, lze ji šít i klasickou jehlou bez možnosti roztržení.

Speciálními nitěmi se rozumí polyesterové nitě. Lze je zakoupit v každém obchodě s textilem.

Novější šicí stroje jsou vybaveny horním dopravníkem, který je určen k posunu horní vrstvy látky.

Někdy pod něj švadleny dávají lepenku (může být buď nahoře, nebo dole). Práce se provádí přímo na kartonu, který se nakonec jednoduše odstraní.

Než začnete šít, měli byste si to vyzkoušet na kousku nechtěné látky.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS