Postavení chladničky na rovný povrch

Po přepravě chladničky je důležité vybrat pro ni správné místo s rovným povrchem. Mnoho majitelů domů používá dlažbu jako podlahový materiál pro renovace. Navzdory všem výhodám mohou dlaždice způsobit, že chladnička na povrchu klouže. Tomu lze předejít použitím speciálních podložek pod nohy, které lze zakoupit v obchodě se spotřebiči nebo na internetu.

chladnička, stát

V návodu k instalaci chladničky je uvedeno, že jednotka musí stát na rovném povrchu. To lze zkontrolovat otevřením dvířek spotřebiče: při otevření nebo zavření dvířek by nemělo docházet k žádnému chrastění nebo hluku. V takovém případě byste měli zkontrolovat instalaci nebo ji nechat zkontrolovat servisním technikem.

Jakmile je chladnička na svém místě, měli byste nožičky nastavit tak, aby byla chladnička v rovině. K tomu je nutné použít speciální „vodováhu“, kterou má ve svém arzenálu téměř každý mistr.

Je důležité si uvědomit, že po instalaci chladničky nesmíme ihned přistoupit k jejímu mytí a připojení k napájení. Počkejte určitou dobu, v průměru 4-8 hodin, než se spotřebič zahřeje. To proto, aby se chladnička po přemístění mohla ochladit/zahřát na pokojovou teplotu.

Jak správně nastavit chladničku

Nesprávné nastavení spotřebičů často vede k jejich předčasnému opotřebení. Je dobré, pokud postup připojení provádí mistr, ale v drtivé většině našich krajanů si dělají své vlastní věci. Jedinou výjimkou je instalace vestavěného spotřebiče.

Jak nastavit moderní chladničku

Ačkoli to může znít překvapivě, chladnička by měla být správně nastavena před zapnutím (nebo těsně po něm). Většina moderních chladniček je vybavena elektronikou a některé z nich mají poměrně informativní displeje. Pokud provozujeme chladničku s továrním nastavením, riskujeme, že uvnitř spotřebiče nebude optimální teplota, což může způsobit zkažení potravin. Tímto způsobem můžete nastavit a upravit základní nastavení. Pokud je naše chladnička vybavena elektronickým ovládáním, můžeme jej samozřejmě nastavit až po spuštění chladničky, ale pokud je ovládání známější a mechanické, můžeme jej nastavit okamžitě.

U mechanické regulace je nastavení jednoduše otázkou nastavení optimální teploty. Abyste to udělali správně, musíte se podívat na pokyny. Optimální teplota je 4 °C nebo 5 °C v chladničce a optimální teplota v mrazicím oddíle.17 °C nebo.18°С. Pokud je vaše chladnička vybavena elektronickým řídicím systémem, je nastavení jednodušší. V takovém případě můžeme nastavit teplotu chladničky a mrazničky zvlášť. Chladničku s mrazničkou můžeme také zapnout a vypnout v režimu rychlého chlazení nebo supermrazení. Je třeba si uvědomit, že jakmile ledničku zapneme, nemusí začít fungovat hned. Někdy může trvat několik minut, než se kompresor zapne, takže nepanikařte předem a chvíli počkejte.

READ  Pokud vaše chladnička No Frost nemrazí

Jednotka by měla být vodorovná a dokonale vyrovnaná ve vodorovném i svislém směru. Aby se však dveře dobře zavíraly, je třeba nastavit přední nožičky tak, aby se karoserie o několik stupňů naklonila dozadu. Před přemístěním chladničky na místo instalace připojte napájecí kabel ke kondenzátoru.

 • Mezi krytem jednotky a stěnou ponechte mezeru (alespoň 10 cm), aby se systém nepřehříval;
 • Neumísťujte spotřebič do blízkosti radiátoru, plynové varné desky nebo trouby.
 • Zkontrolujte, zda je zásuvka a kabeláž v pořádku a zda je uzemněná;

Svislou polohu není nutné striktně dodržovat pomocí přesných měřicích přístrojů, stačí ji určit „od oka“. Ujistěte se, že se chladnička s mrazničkou nekýve.

Jak nastavit nohy chladničky atlant

 • umístěte jednotku mimo dosah přímého slunečního světla (aby nedošlo k přehřátí);
 • umístěte přístroj do vzdálenosti nejméně 50 cm od radiátorů, trub a plynových sporáků;
 • Ujistěte se, že je dostatek místa pro úplné otevření dveří;
 • vyrovnat podlahu;

Ano, chladničku můžete samozřejmě umístit k oknu. Chladnička může být umístěna v blízkosti okna, ale pouze pokud nezakrývá okno a pokud v blízkosti okna není radiátor. Pokud máte radiátor, je dobré jej nasadit tak, aby nezahříval chladničku.

Bez ohledu na to, jak malá je vaše kuchyně, ponechte od stěn chladničky s mrazničkou 3-5 cm volného prostoru, aby mohl vzduch volně cirkulovat a ochlazovat povrch chladničky s mrazničkou. Rovněž není možné být v blízkosti plynového nebo elektrického sporáku.

Jak správně nainstalovat chladničku: základní požadavky

Nezáleží na tom, jaký model chladničky s mrazničkou máte, zda je domácí nebo zahraniční, zda má beznámrazový systém nebo ne. požadavky jsou pro všechny stejné.

Při nákupu jakéhokoli spotřebiče je spolu s účtenkou vydán dokument s technickými specifikacemi a požadavky na provoz. Před instalací chladicího zařízení si je pečlivě přečtěte:

 • Chladničku uchovávejte mimo dosah zdrojů tepla. Zařízení nesmí být připojeno v blízkosti topných těles nebo sporáků, protože by to narušilo teplotní průběh. Je také chráněn před slunečním zářením.
 • Vyberte si dobře větraný prostor, který nestagnuje.
 • Dbejte na teplotu v místnosti. Záleží na chladivu ve spotřebiči. Například freon R134 se nastavuje na 0 °C, což znamená, že může být instalován pouze ve vytápěné místnosti. Nesmí se instalovat na balkoně, protože se rychle rozpadá.
 • Vlhkost v místnosti nesmí být vyšší než 80 %. Potraviny rostlinného původu lze bezpečně skladovat při 95 % vlhkosti, u potravin živočišného původu je to pouze 50 % nebo méně.
 • Pozornost je třeba věnovat také napájení. Musí být uzemněn.
 • Ujistěte se, že mezi chladicí jednotkou a stěnou je alespoň 7-10 cm volného prostoru.
 • Chladnička nesmí být instalována vedle pračky nebo dokonce kávovaru. Přehřívá se, pokud je umístěn v těsné blízkosti jiných spotřebičů.
 • Spotřebič je vybaven stabilizátorem, který chrání před poškozením v důsledku přepětí v síti. K připojení k elektrické síti nepoužívejte prodlužovací šňůry ani T-kusy, ale zapojte je přímo do zásuvky.
 • Jakmile je skříňka na svém stálém místě, upravte případné nožičky tak, aby vyhovovaly nerovným podlahám. Pokud není zařízení v rovině, může dojít k poruše kompresoru.
READ  Jak nainstalovat studený vzduch na klimatizaci

Kam umístit chladničku, aby nepřekážela

Nejlépe je předem najít vhodné místo pro spotřebič.

Důležité je! Chladnička se obvykle instaluje tam, kde je dobrá elektrická zásuvka. Pokud jste si však zakoupili výrobník ledu, připojení se provádí k přívodu vody. Je umístěn ve výklenku vestavěné skříně vedle věšáku na kabáty.

Chladicí jednotku je nejlepší umístit do rohu. Pokud však v kuchyni není dostatek místa, jednotka se často instaluje na chodbě nebo v technické místnosti.

Nejlepší jsou úzké modely, protože zabírají méně místa. Můžete se také rozhodnout pro nástěnnou jednotku, abyste ušetřili místo.

Pokud to dispoziční řešení umožňuje, můžete chladicí jednotku instalovat v blízkosti dveří v kuchyni. Dokonale zapadne do rohu mezi stěnami a nebude překážet majitelům. Pokud máte trochu smůlu na uspořádání, stěna spotřebiče u vchodových dveří vám bude blokovat cestu, což je docela nepohodlné.

Pokud je kuchyň tak malá, že u vchodových dveří nejsou žádné dveře ani stěny, umístí se vybavení tam, kde začíná kuchyňská pracovní deska. aniž by překáželo v uličce.

Varování! Předem se rozhodněte, na kterou stranu se budou otevírat dvířka spotřebiče, aby nebránila vstupu. Existují modely s dveřmi, které lze znovu zavěsit.

Pokud plánujete rozšíření místnosti, nebourejte stěny úplně, ale ponechte prostor pro chladicí zařízení. V obývacím pokoji v kuchyňském koutě naopak spotřebič vypadá jako kus nábytku. Můžete ji tak umístit na viditelné místo, místo abyste hledali zákoutí.

Dobrým nápadem je také lednice ve výklenku ze staré spíže. Dveře lze také skrýt ve stěně mezi obývacím pokojem a kuchyní. Výklenek pro lednici je vyroben ze sádrokartonu.

Menší modely se vejdou pod desku stolu nebo široký okenní parapet. Nedochází ke ztrátě místa a spotřebič není vůbec nápadný.

READ  Čidlo venkovní teploty pro plynové kotle

Pokud v bytě není žádný prostor, měl by být spotřebič instalován na izolovaném balkoně.

Problémy způsobené nesprávnou instalací

Je třeba mít na paměti, že pokud si chladničku nainstalujete sami, budete také zodpovědní za její správnou nebo nesprávnou funkci po takové instalaci. Pokud tedy provedeme chybnou instalaci, není na koho svalovat vinu. V závažných případech může být navíc záruka na chladničku zrušena. K čemu může vést nesprávná instalace chladničky?? Instalace lednice tak, aby nefungovala správně nebo nefungovala vůbec, je samozřejmě nepravděpodobná. Chladnička se určitě spustí a objeví se problémy, ale až po krátké době.

Pokud například chladničku správně nevyrovnáte, dveře se nebudou správně zavírat, což může způsobit tvorbu ledu v prostoru chladničky nebo mrazničky a narušení těsnění dveří. Brzy ji tedy budete muset vyměnit. Dalším problémem je, že ledničku můžeme zapnout bez přednastavení. Teplota uvnitř chladicího a mrazicího oddílu nemusí být optimální. Především pokud se odvážíte zapnout novou chladničku s mrazničkou ihned po dodání, může dojít k vážnému poškození kompresoru. Doporučujeme, abyste chladničku znovu zapnuli až po několika hodinách.

Hlučnost chladniček: Jaké jsou normy a jak ji snížit?

Hlučnost chladničky se měří v decibelech (dB). Tento údaj je obvykle uveden v návodu k obsluze spotřebiče. Hladina hluku se obecně považuje za 25-50 dB.

Chladnička

Každý uživatel samozřejmě vnímá zvuk běžícího stroje subjektivně. To je důvod, proč stejný model může vyvolat protichůdné recenze.

Nízká hladina hluku odpovídá 25-34 dB, střední hladina 34 dB. 35-44 dB. Cokoli navíc je již vysoká hodnota. Pro srovnání, hluk na rušné ulici ve velkoměstě je 70 dB.

Moderní modely, jako je Hitachi R-BG410PUC6GPW, používají invertorový kompresor. Poskytuje nejen stabilní režim chlazení, ale také umožňuje snížit hlasitost chodu jednotky na maximální komfortní úroveň.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS