Jak mlít kávu bez mlýnku. 6 snadných způsobů

Zde je návod, jak umlít kávu bez mlýnku. pokud ho nemáte po ruce. Osvěžující a aromatický nápoj pochází pouze ze správně namletých zrn. Použitelné s domácími spotřebiči nebo improvizovanými předměty. Ujistěte se však, že víte, jak mlít kávu bez mlýnku. Mlýnek na maso, mixér nebo kámen produkt umele na střední až hrubou velikost. Zvažte alternativní metody mletí, typy mletí a skladování.

Bruska

Začínáme tím, jak mlít kávu bez mlýnku. Nože jsou ostré a snadno rozbíjejí malá zrnka. Mechanický nebo elektrický model je v pořádku.

Moderní spotřebiče mají výkon 500-2000 W a provozní rychlost 1-2 kg za minutu. Mletí fazolí na 2 až 3 porce trvá několik minut.

Dávejte však pozor na typ použitého ostří. Jejich specifikace závisí na modelu mlýnku na potraviny. Kávu je nejlepší mlít v multifunkčním mlýnku pomocí nožů na koření.

Pro hrubé mletí stačí mechanismus spustit pouze jednou. Pokud chcete mlít kávu na espresso, umelte zrna třikrát.

Mlýnek na potraviny před použitím důkladně opláchněte a osušte. Zejména pokud jste maso nebo rybu předtím namleli. Pachy budou absorbovány zrny a zhorší aroma.

Mletí kávy v mlýnku nad ohněm nebo v kávovaru. French press a překapávací kávovar nejsou vhodné. Prášek pro ně není dostatečně jemný.

Váleček

Nyní k tomu, jak si doma umlít kávu pomocí válečku na kávu. Lepší je použít váleček ve tvaru vřetena a válečku.

Odměřte správné množství kávy, nasypte ji do hustého, čistého sáčku. Můžete si vzít igelitový sáček nebo sáček na mražení potravin.

Zajímavé! Mrazem sušená káva: co to znamená a jak se vyrábí

Položte sáček na rovný, tvrdý povrch a rozprostřete semena do jedné vrstvy. Příliš velké množství má za následek špatný dusivý efekt. Je lepší mlít po malých dávkách.

Pokud nemáte sáček, postačí vám pergamenové listy.

Fazole několik minut klepejte válečkem, aby se rozpadly na několik kousků. Díky tomu se lépe mele.

Mletá kávová zrna rozválejte válečkem na jemně mletou kávu. Výsledkem je jemný prášek střední hrubosti.

Mechanický mlýn

Pokud nemáte mlýnek, můžete zrna namlít pomocí mlýnku na koření. Tento kompaktní přístroj mele kávová zrna na středně hrubý prášek.

Jedinou nevýhodou mlýna je jeho malá velikost. Kávová zrna jsou velká, takže není možné namlít velké množství. Zařízení budete muset použít pokaždé, když si budete chtít uvařit chutný nápoj.

Koření má výraznou chuť. Pokud se chystáte vyměnit mlýnek na kávu za jiný, nezapomeňte ho umýt. Jinak káva chutná trochu divně.

Zrna nasypte do mlýnku a začněte mlít. Pokud po prvním mletí získáte hrubší zrna, zopakujte proces ještě jednou nebo dvakrát.

Mlýnek dokáže umlít kávová zrna na středně velkou konzistenci. Kávu z něj můžete připravit v mlýnku na kávu.

Kuchyňský robot

Mlýnek můžete nahradit kuchyňským robotem. Ne všechny jsou však vhodné. Mlýnek na potraviny by měl být vybaven mlecím nástavcem s ostrými noži.

Jiné nástavce práci nezvládnou a mohli byste mlýnek na kávu rozbít.

Opláchněte spotřebič a otřete jej do sucha papírovou utěrkou. Mletí fazolí s částicemi potravin by se zničilo, kdyby částice zůstaly v jednotce.

Mletí kávových zrn v uzavřené nádobě, aby se zabránilo jejich poletování.

Přístroj dokáže namlít zrnkovou kávu pouze na středně velkou konzistenci. Práškové konzistence není dosaženo ani po trojím rozemletí.

Blender

Mixér může nahradit mlýnek na kávu. Ponorný mixér není vhodný. pouze stacionární mixér. Více informací se dozvíte v článku „Mohu mlít kávu v mixéru“.

Upozornění při používání domácích spotřebičů

Každý domácí spotřebič má svůj účel. Někteří zeleninu krájejí, jiní melou, další drtí. Zrnkovou kávu není třeba průběžně mlít.

READ  Kávovar Delonghi na mletou kávu kde naplnit

Pravidelné nesprávné používání multifunkčního mlýnku nebo mixéru zkracuje jeho životnost. Jejich čepele nejsou pro takové použití určeny. Ztupí se nebo se zdeformují.

Takové domácí mlýnky na fazole byste proto měli používat pouze v případě nouze.

Před broušením a po něm omyjte brusku čisticím prostředkem. Částice potravin v mleté kávě kazí její chuť. V nejhorším případě může dojít k otravě.

Možnosti broušení: Co byste měli vědět

I když se káva mele bez mlýnku, je možné rozvinout aroma a chuť olejů v zrnech. Volba mletí ovlivňuje způsob přípravy nápoje. Chuť a kvalitu kávy můžete výrazně ovlivnit nastavením konzistence mletí. Mezi těmito typy broušení se rozlišuje:

Hrubé a hrubé mletí nezaručuje intenzivní chuť kávy a neprospívá síle kávy. Nejsilnější a nejplnější káva se získává ze zrn namletých na jemný prášek. Používá se k přípravě aromatického espressa. Na druhou stranu příliš jemné mletí není vhodné pro všechny kávovary. Pokud používáte překapávač, nápoj bude mít mírně hořkou a spálenou chuť.

Pro hrubé mletí doporučujeme použít kávovar s gejzírem nebo french press.

Pro tento typ kávovaru je vhodná i středně mletá káva. Jemné mletí není v těchto případech žádoucí, protože filtr se kvůli jemné moučce rychleji rozpadá.

Střední je obecně považován za střední hrubost. Vhodné pro většinu kávovarů, lze použít i pro vaření ve varné konvici. Takto namletá kávová zrna vydrží déle. Vhodný pro přípravu různých nápojů, od espressa po latté.

Káva namletá na jemný prášek a extra jemně mletá káva je ideální pro přípravu v jesepu nebo hmoždíři nad hrnkem s pískem. Například slavná turecká káva se vyrábí z mletých zrn až do prášku. Zrnkovou kávu však nemůžete namlít na takovou konzistenci bez mlýnku.

Jaké jsou varianty ručního mletí a zda lze k přípravě kávové pasty vhodné pro přípravu nápoje použít improvizované nástroje a přístroje?? Existuje několik osvědčených metod, jak si namlít kávu doma bez strojů.

Používání různých kuchyňských spotřebičů

K mletí kávy se používají i další kuchyňské spotřebiče. Příprava požadované velikosti částic se provádí pomocí mlýnku na zrna, mixéru nebo mechanického mlýnku. Mletí fazolí je snadné a rychlé.

Mlýnek na maso

bez mlýnku se zrna rozemelou na požadovanou velikost v mlýnku na maso. Provedou se následující kroky:

 • mlýnek na maso důkladně opláchněte, aby se do něj nedostaly cizí příchutě, a osušte jej
 • Zrna nasypte do kávovaru;
 • Mělněte je, dokud nedosáhnete rovnoměrného rozmělnění;
 • Pokud jsou požadována jemná kávová zrna, postup se opakuje.

Z této suroviny se pak připraví nálev vhodný pro přípravu kávy v konvici, kávovaru nebo french pressu. Pokud je spotřebič vybaven noži určenými k sekání koření, lze získat střední, rovnoměrné frakce.

Použití mechanického mlýna

Mechanický mlýnek na kávu, který má v kuchyni téměř každá hospodyňka, pomáhá mlít kávu. Obvykle se používá k mletí koření. Jemná frakce se nezískává. Tento způsob mletí také umožňuje vyrobit jen několik šálků kávového nápoje. Není vhodný pro větší množství.

Naplňte mlýnek fazolemi a otáčejte mlýnskými kameny pomocí krytu nebo rukojeti. Při prvním mletí jsou zrna velká. Pro jemnější mletí se postup opakuje.

Blender

Nejjednodušší způsob mletí zrnkové kávy je pomocí mixéru. Tento kuchyňský nástroj je ideální, pokud chcete mlít zrnkovou kávu na hrubou frakci. Aby se zabránilo přehřátí, musí být mlýn spuštěn v krátkých intervalech. V procesu se provádí následující kroky:

 • Do džbánu nasypte 100 gramů zrnkové kávy;
 • Nastavte program broušení;
 • Drťte trhavými kroky po dobu několika sekund;
 • V případě potřeby postupně přidávejte další zrna;
 • Proces mletí se opakuje podruhé.

Po dokončení všech operací vyjměte suroviny ze džbánu a mixér ihned rozeberte a umyjte. Tímto postupem se odstraní pach, který zůstává po pražených zrnech.

Pokud používáte ponorný mixér, zrna se vloží do úzké mísy. Dbejte na to, abyste otvor zakryli rukou. Tím se zabrání vylétnutí produktu z hrnku při mletí. Aktivace je impulzivní, každých deset sekund.

To, že nemáte mlýnek, není důvod, proč si nevychutnat své oblíbené občerstvení. Zrna můžete mlít pomocí různých nástrojů a přístrojů, které jsou k dispozici v každé kuchyni. Je třeba vynaložit jen malé úsilí. Tuto operaci proveďte bezprostředně před vařením nápoje.

mlít, kávu, mlýnku

Manuální metody

Pokud nemáte vhodný kuchyňský přístroj, můžete si s mletím kávy bez mlýnku pomoci kuchyňským náčiním nebo těžkými nástroji.

READ  Jak z ručního mlýnku na maso udělat elektrický mlýnek na maso

Kladivo

V tomto případě potřebujete kladivo s těžkou hlavou a prkno. Zrna vložte do sáčku nebo pod vrstvu silného papíru. Zapnuté krabičky jsou vhodné pro dlouhodobé skladování kávy nebo pro zmrazení. Těžký polyethylen se při rozbití nerozbije a zámek zabrání vylití kávy.

Výsledkem je středně nebo hrubě mletá káva. Drcení kávových zrn paličkou netrvá dlouho, ale je obtížné získat velký objem.

Váleček

Postup je v podstatě stejný jako u paličky. Fazole vložte do silného sáčku, položte na dřevěné prkénko a rovnoměrně je rozprostřete do jedné vrstvy. Poté kávu rozdrťte válečkem, stejně jako při ručním válení.

Tato metoda by měla být použita pouze v krajním případě, protože ve většině případů by byla příliš hrubá. Tento druh kávy je možné vařit, ale bohatost její chuti a vůně se pravděpodobně plně nevyužije.

Hmoždíř a tlouk

Kuchyňské příslušenství se používá k mletí malých množství sypkých potravin bezprostředně před vařením. Malty jsou k dispozici ve dřevěném a keramickém provedení a také z odolnějších materiálů.

Na kávu jsou vhodné těžké nástroje z kamene. Nasypte malé množství fazolí do hmoždíře a pomocí tloučku je jemně rozemelte. Získané částice rozemelte na prášek.

Pokud je hmoždíř těžký, získáte velmi jemný kávový prášek, vhodný i pro přípravu espressa. Nevýhodou této metody je její pracnost, protože vyžaduje velké množství práce s tloukem.

Možnosti přípravy

Hustotu mletí je třeba zvolit podle typu kávy, kterou chcete připravit.

Od hrubě mleté zrnkové kávy se neočekává hluboká chuť a z hrubě mleté zrnkové kávy nelze připravit silnou kávu.

Káva namletá na prášek má nejsilnější a nejplnější chuť. Tato hrubost se používá pro přípravu espressa. Jemné mletí však není vhodné pro všechny kávovary. Pokud například používáte překapávací kávovar, může se vám stát, že budete mít hořkou chuť po spálených zrnech.

Používáte-li kávovar na gejzír nebo french press, je lepší vzít hrubá nebo středně hrubá kávová zrna. Jemnému mletí se raději vyhněte, protože může příliš rychle zablokovat filtr.

Obecně se za nejuniverzálnější považuje střední mletí. Středně mletou zrnkovou kávu lze použít pro přípravu v tlakovém kávovaru i ve většině kávovarů.

Malta

Tradiční způsob mletí kávových zrn. Jistě, vyžaduje to trochu úsilí, ale můžete si plně vychutnat proces přípravy kávy a získat nesrovnatelně aromatický nápoj. Pro někoho se může stát rituálem a nahradit mlýnek navždy.

Mletí fazolí v mixéru je poměrně snadné. Chcete-li dosáhnout více či méně rovnoměrného mletí, použijte ruční nebo intervalové nastavení. Před mletím potravin mixér vždy uzavřete víkem. Mixér nepoužívejte příliš často, protože by se mohly otupit nože.

Na co je třeba dávat pozor při používání domácích spotřebičů pro jiné účely

Každý kuchyňský spotřebič má svůj účel. mlít, krájet, sekat. Mletí kávy bez mlýnku je možné pomocí elektrických mlýnků, mixérů a kuchyňských robotů. Nesmíme však opomenout některé důležité body:

 • Nesprávné používání domácích spotřebičů zkracuje jejich životnost.
 • Jejich součásti (čepele a kráječe) mohou být otupeny tvrdými zrny.
 • Před mletím a po něm kávová zrna důkladně opláchněte, aby se do nich nedostalo aroma z potravin.

Pokud jsou nože strojů ponechány příliš dlouho, mohou se deformovat. Lze ji použít jako jednorázovou možnost, ale nepředbíhejte a nepoškoďte si drahý kuchyňský spotřebič.

Jak mlít kávu bez mlýnku a mixéru

Mletí zrnkové kávy v domácích podmínkách lze svěřit jakémukoli mlýnku nebo ručnímu mlýnku. Mnoho milovníků aromatického nápoje se ptá, zda je možné mlít kávu v mixéru, protože tento domácí spotřebič je k dispozici mnoha lidem. Pokud se jedná o stacionární mixér, problém mletí kávy se řeší velmi snadno, ale ponorný model pro tento účel není vhodný.

Brusky bez mlýnku a mixéru můžeme rozdělit na ruční a mechanické nástroje. Všechny se liší, mají své výhody a nevýhody, o kterých je vhodné se podrobněji zmínit.

Manuální metody

K ručnímu mletí fazolí patří mletí kladivem, válečkem, hmoždířem a tloučkem. Na internetu jsou k dispozici videa, která vám přiblíží, jak mlít kávu bez použití mlýnku a pomocí ručních přístrojů.

Jak brousit paličkou

Mlýnek na zrnkovou kávu používá paličku, takže výsledkem je obvykle nahrubo namletá káva. Středně velké fazole jsou méně časté, ale tenké fazole takto vyrobit nelze. Při této metodě se fazole ukládají v jedné vrstvě na pergamen, který se rovněž přikryje pergamenem, nebo se fazole mohou uložit v tenké vrstvě do silného sáčku do mrazničky. Poté rozprostřenou kávu položte na rovnou plochu pokrytou ručníkem. Úder kladiva by neměl být příliš silný, aby vznikla rovnoměrná frakce zrn.

READ  Plynové topení cvakne, ale nezapálí se

Jemná až středně velká zrnková káva se mele pomocí válečku. Chcete-li začít mlít, podobně jako při mletí kladivem, nejprve vložte fazole do sáčku do mrazničky nebo mezi vrstvy pergamenu v jedné vrstvě a poté je položte na rovnou plochu. Nejprve se sáček s fazolemi naklepává válečkem, dokud se co nejvíce nerozbije, a poté se válcuje, dokud se nedosáhne požadované velikosti částic.

Mletí v hmoždíři a tlouku

Ze všech způsobů mletí kávy bez mlýnku pomocí ručních mlýnků na kávu je hmoždíř a tlouk univerzální pro dosažení požadované konzistence mletí. Tímto způsobem se zrna rozemelou z největších frakcí na práškovou konzistenci. Nasypte 1-2 lžičky zrnkové kávy do hmoždíře a tloučkem ji rozdrťte na hrubou frakci. Při mletí je důležité přikrýt hmoždíř rukou, aby se zrna nerozletěla do různých stran. Po namletí hrubé frakce ji můžete rozemlít. K tomuto účelu použijte hmoždíř k mletí mletých kávových zrn v hmoždíři, a to vertikálním pohybem. Je důležité sypat do hmoždíře malé dávky zrn, aby bylo mletí homogenní.

mlít, kávu, mlýnku

Mechanické metody

Kávová zrna můžete také umlít pomocí kuchyňského robotu. Nejjednodušší je použít mlýnek nebo mixér, ale hodí se i mechanický mlýnek na koření, kuchyňský robot nebo mlýnek na maso.

Mletí na mechanickém mlýnku na koření

Pokud chcete namlít malé množství kávy na hrubou frakci pro 1 nebo 2 šálky kávy, měli byste to zkusit s mechanickým mlýnkem na koření, který často pomáhá ženám v domácnosti v kuchyni. Zrna nasypte do mlýnku a otáčejte mlýnskými kameny pomocí rukojeti, čímž získáte velmi hrubou frakci, kterou lze zmenšit opětovným mletím.

Nemelte kávu po mletí koření nebo ořechů v mlýnku na koření, protože by nápoj získal nepřirozenou chuť. Před mletím mlýnek důkladně opláchněte a osušte, abyste z jeho povrchu odstranili všechny pachy.

Mletí v kuchyňském robotu

Dalším přístrojem, který ukazuje, jak můžete získat hrubě namletou kávu bez použití mlýnku a mixéru, je kuchyňský robot. Pokud má dostatečnou kapacitu na mletí ořechů, může mlít i zrnkovou kávu. Při práci s kuchyňským robotem je důležité mít na paměti

Nastavení mlýnku na kávu pro správnou extrakci espressa

 • Při mletí je zrnitost zrn hrubá a nerovnoměrná;
 • po použití důkladně umyjte všechny části kávovaru, protože kávové oleje pronikají hluboko do povrchů.

Během mletí se požadované množství zrn nasype do šálku mlýnku na kávu. Poté se káva mele v pětisekundových intervalech, jejichž konzistenci a intenzitu mletí lze v následujících intervalech upravovat.

Jak připravit mletou kávu doma

Příprava neapolské kávy v gejzíru je velmi jednoduchá. Naplňte spodní nádobu přístroje vodou, nasaďte na ni filtr a zavřete víko. Jemně mletá káva se nasype do horní části. Když se voda začne vařit, naplní kávovou sedlinu a promění se v chutný osvěžující nápoj. Pokud potřebujete uvařit nápoj z hrubých zrn, je vhodný french press, který se předehřeje nalitím a vylitím vroucí vody. Pak dejte 3-4 lžičky kávy do sklenice, zalijte ji malým množstvím vroucí vody a zamíchejte. Po 30 sekundách naplňte sklenici french pressu zcela vroucí vodou a louhujte 5-6 minut.

Jak správně mlít kávu pomocí elektrického mlýnku? Mlýnek na kávu připravíte v následujících krocích:

 • Příprava mlýnku.
 • Zrna nasypte do zásobníku na zrna.
 • Zapněte spotřebič.
 • Dodržujte čas: 10 sekund pro hrubé mletí, 13 sekund pro střední mletí; 15-20 sekund pro jemné mletí a více než 30 sekund pro velmi jemné mletí.
 • Otevřete víko a vysypte mletá zrna.

Tip! Při malém množství zrnkové kávy můžete mlýnkem jemně pohupovat, aby se zrna rovnoměrně namlela.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS